۱۳۸۷ شهریور ۲۱, پنجشنبه

گفتگوى آقاى عدنان سلمان سخنگوى رسمى كنگره مليتهاى ايران فدرال با روزنامه كويتى الوطن

كميته ترجمه حزب همبستگى دمكراتيك الأهواز
سخنگوي رسمي كنگرة مليتهاى ايران فدرال از تفكرات ايراني براي نفوذ در صدا و سيما و مؤسسات فرهنگى در كويت و كشورهاي خليج هشدار داد . او در اين خصوص اظهار ميكند كه اين كار بصورت خريد اعتبار در ميان مردم خليج و نشان دادن چهره اى زيبا از رژيم ايران و دادن صيغه اي اسلامي و انساني خواهد بود.
آقاى عدنان سلمان كه در حال حاضر در كويت بسر ميبرد, از كشورهاي ناحيه خليج درخواست كمك و پشتيبانى از كنگره مليتهاى ايران فدرال كرد. اين كنگرة داراي 16 حزب سياسي ميباشد كه نماينده اكثريت ملتهاى غير فارس هستند
آقاي عدنان سلمان اضافه كرد: ايران داراي عناصر نفوذي در تمام كشورهاي عربي ميباشد و ميتواند دوباره گروهاى مرگ را كه در عراق تجربه كرد در كويت و كشورهاى خليج نيز اجرا كند
و ي در حالي كه احتمال جنگ بر عليه ايران را رد مي كند ، تاكيد دارد كه كنگرة مليتهاى ايران فدرال به تفكر و راه حل هاي مسالمت اميز ايمان دارد و بر تلاش كنگره مليتهاى ايران درجهت بدست آوردن تأييد جهاني سعى ميكند.
عدنان سلمان همچنين در باره پذيرش اعضاي جديد در كنگره مليتهاي ايران فدرال اظهار كرد حزب جند الله سني خواهان پيوستن به كنگره مليتهاى ايران فدرال شده و با توضيح اين كه در مراحل آينده احزاب نماينده ملت فارس كه به اعطاء حق تعيين سرنوشت و حقوق قومى به مليتهاى غير فارس ايمان دارند اجازه پيوستن به اين كنگره داده شد.
آقاى عدنان سلمان تأكيد كرد كه كشورهاي ناحيه خليج با مشكلاتى كه مردم غير فارس ايران دارند با خبر هستند و مشكلات قومى عرب الاهواز و نژاد ستيزى رژيم كنوني را مثالي بر آن دانست.
سخنگوى رسمى كنگره مليتهاى ايران فدرال به تحركات بين المللى براي توجه به مظلوميت مردم غير فارس ايران اشاره كرد و توضيح داد كه روابطى با پارلمان هاي اروپايي بخصوص آلمان وجود دارد و روبه رشد است.
و ي گفته هاي خود را با هشدار بر آنچه كه در بحران بحرين بيش آمد ، در اين مصاحبة مطبوعاتي به اتمام رساند . گفته ميشود كه در بحرين سازمان هاى جامعه مدني مسائل حقوق انسان را به نماد مذهبي تبديل كرده و مسؤلين امر مسبب آن را اطلاعات ايران ميدانند.

www.alwatan.com.kw/ArticleView/tabid/205/Default.aspx?article_id=444967

۲ نظر:

ناشناس گفت...

هشدار یک عضو پارلمان کویت درمورد حضور25 هزار مامور"لشکر قدس"ایران در کشورش
ناصر الدویله عضو پارلمان كويت ضمن تایید گفته های همکارش دکتر جمعان الحربش مبنی بر حضور عناصر سپاه پاسداران ایران میان کارگران ایرانی در کشورش ،نفی این مطلب از سوی سفارت ایران را نپذیرفت .

آقای الدويلة همچنین در مورد آنچه که وی از آن به عنوان "نفوذ گسترده در دستگاه امنیتی کویت " و "فعالیت تمرکزیافته ایران در دولت کویت " نام برد ،هشدار داد وخاطرنشان ساخت که "بعضی از گزارشها به وجود 25 هزار سرباز وابسته به لشکر قدس ایران در داخل کشور کویت اشاره کرده است " ،او خواهان تحقیق درباره صحت این اطلاعات و جدی این مطلب گرفتن شد .

الدويلة که روز شنبه 13-9-2008 با روزنامه کویتی "السیاسه" مصاحبه می کرد با مطرح کردن "ادامه فعالیتهای ایران در کویت "، افزود :"ادامه این فعالیتها کویت را به صحنه ای همچون لبنان تبدیل خواهد کرد".

الدويلة همچنین از ملت کویت خواسته است که" همه اقشار و مذاهب می بایست نسبت به حجم خطری که فعالیتهای ایران در کویت می تواند ببار آورد و ضرورت رویارویی با آن هوشیارباشند " وی ضمن اظهار نگرانی افزود :" بیم دارم در آینده نزدیک در کویت نیز خبر عملیات انفجاری وسوءقصد را آن گونه که در لبنان روی می دهد بشنویم ".

از سوی دیگر یکی از نمایندگان مجلس کویت بنام دکتر محمد الكندري با اشاره به وجود عوامل اطلاعاتی ایران در کویت گفته است " مساله ی خطرناکی است ،لذا باید صحت اطلاعات به دست آمده تایید شود ، و موضع مستحکمی از سوی مراجع ذیربط به منظور حفاظت امنیت کشور وشهروندان اتخاذ شود ".

آقای دکترالكندري افزود:"مراجع امنیتی موظف هستند اقدامات امنیتی شدیدی را در مورد ورود اتباع بعضی از کشورها به کویت اتخاذ کرده و اطمینان حاصل شود که از سوی برخی از عوامل ضعیف النفس از آنان سوء استفاده نشده باشد " وی همچنین نسبت به سهل انگاری در قبال این مساله هشدار داد .

ناشناس گفت...

http://www.alarabiya.net/articles/2008/09/13/56491.html