۱۳۸۷ دی ۷, شنبه

بان كي مون كشتار مردم غزه را محكوم كرد


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاري رويترز، "بان كي مون" در بيانيه‌اي كه در وب‌سايت سازمان ملل متحد منتشر شد، خاطرنشان كرد: «ستفاده از زور توسط تل‌آويو را كه صدها كشته و زخمي برجاي گذاشته است، محكوم مي‌كنم.» اين بيانيه مي‌افزايد: «دبير كل سازمان ملل متحد عميقاً از خشونت‌هاي گسترده و كشتار مردم غزه نگران است.»
بان همچنين از حماس خواست تا حملات موشكي خود به سرزمين‌هاي اشغالي را متوقف كند. دبير كل سازمان ملل افزود كه با رهبران منطقه و جهان از جمله گروه چهارجانبه متشكل از آمريكا، اتحاديه اروپا، سازمان ملل و روسيه ارتباط برقرار مي‌كند تا اين خشونت اخير به سرعت خاتمه يابد. در عين حال دبير كل سازمان ملل امنيت رژيم صهيونيستي را به رسميت شناخت شايان ذكر است كه شمار شهداي نوار غزه به 205 نفر رسيده است و بيش از 800 نفر زخمي شدند. جنگنده‌هاي "اف16 "رژيم صهيونيستي امروز به صورت هم‌زمان ، پايگاههاي نظامي و غيرنظامي حماس از شمال غزه تا جنوب را هدف قرار دادند و طي آن بيش از صدها نفر شهيد و مجروح شدند. آمبولانس‌ها براي انتقال مجروحان اين حمله به بيمارستان در محل انفجارها حاضر شدند.
اين گزارش حاكي است كه شعله‌هاي آتش نيز از مراكز و منازلي كه هدف اين حمله قرار گرفته، زبانه مي‌كشد. شبكه‌هاي تلويزيوني نيز تصاويري را از اين جنايت پخش كردند كه پيكرهاي شهدا در خيابان‌ها افتاده بود.

هیچ نظری موجود نیست: