۱۳۸۷ تیر ۲۹, شنبه

یک جوان بلوچ به اتهام واهی شرارت کشته شد

به گزارش آژانس خبری تفتان نیروهای سرکوبگر رژیم ولایت فقیه که جنایت و قتل و کشتار در سرشتشان جای گرفته است روز گذشته یک جوان بلوچ را با رگبار گلوله به شهادت رساندند.
نیروهای رژیم این بار هم اتهام واهی شرارت را بر این جوان چسپانده اند و این کار برایشان مشکل نیست زیرا از مقامات بالای خود دستور دارند تا جوانان را بکشند و فقط پرونده سازی کنند که اشرار بوده است و غیره

شهرستان نيكشهر يكي از آلوده ترين مناطق مالاريا كشور

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سایت خبری صدا و سیمای بلوچستان رئيس مركز بهداشت نيكشهر با اعلام اين خبر گفت : سه استان سيستان و بلوچستان ، هرمزگان و كرمان از مناطق آلوده مالارياي كشور ميباشد 0دكتر افتخارزاده افزود : سال گذشته دو هزارمورد گزش پشه مالاريا در اين شهرستان ثبت شده كه با اقدامات پيشگيرانه اين رقم به حدود يك سوم در سال جاري رسيده است وي از جمله اقدامات انجام شده براي حذف مالاريا را توزيع پنج هزارپشه بند بصورت رايگان و 320 مورد عمليات سم پاشي ، برپايي نمايشگاه مالاريا براي افزايش اگاهي مردم درباره ابعاد اين بيماري وگسترش شبکه رابطين مالاريا عنوان كرد

معاون احمدی‌نژاد: ایران دوست مردم اسرائیل است


به گزارش آژانس خبری تفتان اسفندیار رحیم مشایی، معاون رئیس جمهور ایران طی اظهاراتی بی سابقه، ایران را دوست مردم اسرائیل و آمریکا خواند.
اظهار دوستی با مردم آمریکا سابقه دارد و مقام های ایرانی بیشتر مواقع بر گسترش روابط مردم دو کشور تاکید می کنند اما چنین حرفی تا کنون درباره اسرائیل زده نشده است.
آقای مشایی که رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است، در همایشی درباره گردشگری که در محل همایش های صدا و سیمای ایران برگزار شد، گفت: "ایران، امروزبا مردم آمریکا و اسرائیل دوست است و هیج ملتی در دنیا دشمن ما نیست."
مردم ایران با منافقت سران رژیم گیر کرده اند یکی می گوید اسرائیل باید از صفحه هستی محو گردد و دیگر می گوید اسرائیلهای عزیز دل مایند!!!!!!!

پوزش پاپ به خاطر رسوایی جنسی کشیش هابه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی پاپ بندیکت شانزدهم که به استرالیا سفر کرده است، در جمع اسقف های استرالیایی در شهر سیدنی حضور یافته بود، گفت که عميقاً از این رسوایی بوجود آمده توسط شماری از کشیش ها متاسف است.
طی سال های اخیر، کلیسای کاتولیک درگیر چندین رسوایی مربوط به آزار جنسی کودکان توسط کشیش ها بوده است.
رهبر کاتولیک های جهان گفت: "این شرمی است که ما همیشه احساس می کنیم". او خواهان محاکمه کشیش های دخیل در این رسوایی شد.
اما یک گروه مدافع حقوق قربانیان آزار جنسی توسط کشیش ها، عذرخواهی پاپ بندیکت شانزدهم را سطحی خوانده است.
اعضای این گروه که مقر آن در استرالیاست، خواسته اند که پاپ با برخی از قربانیان آزارهای جنسی دیدار کند و مستقیماً از آنها پوزش بخواهد.
این گروه در بیانیه ای به این مناسبت گفته است: "تاسف کافی نیست، قربانیان خواهان عمل هستند، نه فقط حرف".
هنوز به درستی معلوم نیست که آیا رهبر کاتولیک های جهان، در سفر به استرالیا، با قربانیان آزار جنسی توسط کشیش ها، دیدار خواهد کرد یا نه.
پاپ در سفر ماه آوریل گذشته خود به آمریکا، با برخی از قربانیان این رسوایی در آن کشور دیدار کرده بود.
رهبر کاتولیک های جهان، درحال حاضر برای گرامیداشت روز جهانی جوانان، به استرالیا سفر کرده است.

هشدار آمریکا به ایران پس از پایان مذاکرات ژنوبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی آمریکا ساعاتی پس از پایان مذاکرات هسته ای در شهر ژنو سوئیس هشدار داد که عدم همکاری دولت ایران با گروه پنج بعلاوه یک به انزوای بیشتر ایران منجر خواهد شد.
خاویر سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از مذاکره با سعید جلیلی، مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران، در ژنو اعلام کرد که ایران به بسته پیشنهادی گروه پنج بعلاوه یک، پاسخ قطعی نداده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز شنبه (۱۹ ژوئیه) اعلام کرد که خاویر سولانا از طرف ایرانی خواسته است، پاسخ نهایی اش به بسته مشوق ها را تا دو هفته دیگر اعلام کند.
شان مک کورمک، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در بیانیه خود تاکید کرده است که دولت ایران باید بین همکاری یا مقابله یک گزینه را انتخاب کند.
مهم ترین درخواست گروه پنج به علاوه یک از ایران، تعلیق غنی سازی اورانیوم است. مقام های ایرانی بارها تاکید کرده اند که تعلیق غنی سازی را نمی پذیرند.

بحران هسته ای؛ مهلت دو هفته ای به رژیم تهرانبه گزارش خبرگزاری روسی نووستی، معاون وزارت خارجه روسیه که در نشست روز شنبه در ژنو حضور داشت، گفت مسکو امیدوار است رژیم تهران پس از دو هفته بتواند به بسته پیشنهادی گروه 1+5 پاسخ دهد.
شبکه خبری سی ان ان نیز در گزارشی از ژنو گفت خاویر سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید رژیم تهران هنوز به درخواست گروه پنج بعلاوه یک پاسخ نداده است.
سولانا گفت این درخواست (توقف غنی سازی اورانیوم) برای ما بسیار مهم است. امیدواریم كه رژیم تهران ظرف دو هفته آینده پاسخ آن را بدهد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود به عبارت دیگر پاسخی كه ما خواستار آن بودیم، هنوز دریافت نكردیم و در حال حاضر این تنها چیزی است كه میتوانم بگویم.
سی ان ان به نقل از دیپلماتهای غربی گفت اگر رژیم تهران تا دوهفته دیگر به بسته پیشنهادی جامعه بین المللی پاسخ مثبت ندهد، آنگاه موضع آمریكا و اروپا روشن است و تحریمهای بیشتری علیه رژیم تهران اعمال خواهد شد.
خبرگزاری فرانسه نیز از واشنگتن گزارش داد ایالات متحده روز شنبه اعلام کرد رژیم تهران باید یکی از این دو راه را انتخاب کند: همکاری با جامعه بین المللی یا رویارويی.
آمریکا هشدار داد که عدم همکاری رژیم تهران به تحریم و انزوای بیشتر این رژیم منجر خواهد شد.
این در حالیست که كیوان ایمانی سفیر رژیم تهران در سوئیس به خبرنگاران گفت بحث تعلیق غنی سازی اورانیوم منتفی است و جمهوری اسلامی این درخواست را نمی پذیرد.

گزارش تجمع اعتراض به نقض حقوق بشر در سنندج
پيرو فراخوان مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران مبني بر برگزاري تجمعي مسالمت آميز در اعتراض به نقض حقوق بشر بالاخص اعتراض به حکم صادره براي فرزاد کمانگر معلم و فعال حقوق بشر و درخواست از قوه قضائيه براي توقف و بازنگري در حکم صادره در مورد اين فعال مدني، مردم انسان دوست و صلح طلب از مناطق مختلفي چون سقز،بانه،قروه ،کامياران،دهگلان،مهاباد،مريوان،خرم آباد،بندرعباس،کرمانشاه و.. بصورت فردي و جمعي در محل تعيين شده يعني مقابل دادگستري شهر سنندج تجمع نمودند.

رژیم ولایت فقیه یک بنای تاریخی در کرمان را تخریب کرد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسنا ایسنا: بخشي از يک بارو متعلق به سده‌هاي نخستين پس از اسلام توسط شهرداري کرمان تخريب شد.
کارشناس باستان‌شناسي سازمان ميراث فرهنگي گردشگري استان کرمان با تأييد اين مطلب در جمع خبرنگاران گفت: حتا احتمال دارد، اصل اين بنا که در نزديكي چهارراه بهار کرمان واقع است، مانند قلعه دختر و قلعه اردشير به دوره‌ي ساساني متعلق باشد که متأسفانه قسمتي از آن تخريب شده است؛ اما موفق شديم، از تخريب بقيه‌ي آن جلوگيري كنيم.
نادر علي‌دادي سليماني ادامه داد: در شهرداري کرمان، سازماني به نام قلعه دختر و قلعه اردشير وجود دارد که قاعدتا اين سازمان بايد درباره‌ي تخريب اين بناي قديمي که متصل به قلعه دختر است، حساس باشد که متأسفانه اين‌گونه نشد.
وي بيان کرد: پس از اطلاع از اين تخريب، به‌سرعت اين قضيه پي‌گيري شد و اكنون تخريب اين بنا متوقف شده است. اين بارو آن‌قدر اهميت دارد که آن‌را بتوان نوسازي کرد و در معرض ديد عموم مردم قرار داد تا به هويت و تاريخ خود بيش از اين پي ببرند.
علي‌دادي سليماني افزود: درباره‌ي شناسايي آثار تاريخي کرمان مستندسازي انجام شده، اما در مواردي مانند اين بناي قديمي، ممکن است كه شناخت لازم وجود نداشته باشد.

آقای درا بلوچ کمی کمتر


آقای درا بلوچ کمی کمتر
درا بلوچ اهانتها و فحاشیهائی که همه روز خود و هم پالکیهایش با نامهای ساختگی به مبارزان و سرمچاران بلوچستان و مذهب و ایده مردم می کنند را عمدا نادیده گرفته است و به گمان خام خویش می پندارد جوانان نمی دانند این اهانتها توسط همین مهره سوخته ها انجام می گیرد.
نه عزیز دل برادر جوانان می دانستند و به خاطر مصلحتی بزرگتر(مبارزه با دشمنی درنده ) چشم می پوشیدند تا شاید این به اصطلاح کارکشتگان سیاسی یا به تعبیر واقعی سیاست کشان!!!! به عقل آیند و چنان بچگانه با آمال یک ملت بازی ننمایند ولی مثل اینکه حرف تو سر اینها نمی رفت و بقیه را بچه فکر کرده و از یک سو در راستای پیشبرد اهداف خود ونه از روی دلسوزی برای مردم در چند جلسه و کنفرانسی چند جمله ای از مبارزان دفاع می کردند آن هم طوری که چهره خودشان لکه دار نگردد و از سوئی چون وقت هم که ماشاءالله زیادی دارند در وبگردیها نظرات مسموم خود را علیه مبارازن و حتی علیه مذهب و مقدسات مردم می ریختند.
اینجا بود که سهراب بلوچ فقط یک هشدار داد تا باز آیند از این نا بخردیها و حرفهای گفتنی از این هشدار خیلی بیشتر است ولی فعلا همین هشدار کافی بود تا ببینیم چه می شود.
اما بریم سراغ ادعاهای پوچ و توخالی درا که ادعاهای بس کلانی کرده ،کاش درا جان به جای مجد و ستایش از خود و گروه های چند نفره حقائق را بیان می کرد ، سهراب در یک کلام گفته بود پرونده 30 سال گذشته شما چیست؟
درا به جای پاسخ نام چند نفری را گرفته که نه برای بلوچ بلکه برای سوسیالیسم جهانی و توده و خلق و ....جان خود را فدا کردند و بقیه هم فرار را بر قرار ترجیح داده و آن هم نه برای بلوچ که یا توده و یا خلق و یا سلطنت و یا فلان و یا..........
و بعدش هم دنبال زندگی خود تا 4 سال پیش که جوانان بلوچستان مبارزه ای منظم و سازمان یافته را آغاز کردند و اینجا بود که به اصطلاح مبارزات فرنگ نشینان آغاز شد و با دهل و رقص به میدان آمدند تا از قافله عقب نماینند و همین جا در حالی که جوانان به چوبه دار بوسه می زدند این مهره سوخته ها به جان یکدیگر و به جان مبارزان و به جان دین و مذهب مردم افتادند و ما بقی را می گذارم برای بعد اگر چنانچه مایل باشند........
آقای درا چرا طی سی سال گذشته شماها بعد جهانی به مشکلات مردم بلوچ ندادید؟
چرا طی سی سال گذشته مسئله بلوچستان را مجامع بین المللی بیان نکردید؟
و چرا این به اصطلاح مبارزان شما بعد از قیام مبارزان گل کرد؟
من منکر فعالیتهای سیاسی و روشنگری و مبارزه با تبلیغات رژیم نیستم و هیچ کس نمی تواند انکار کند ولی شما چنان می گوئی که انگار مبارزه مسلحانه یک فرع کوچک است و شما بزرگترین مبارزه را می کنید نه عزیزم بازی با جان آسان نیست و دیدن برادر بر چوبه دار سهل نیست وهمین فداکاریها بوده است که مسئله بلوچستان را بعد جهانی داده است و چند اطلاعیه دادن و یا به اصطلاح سهراب بلوچ چند تریلی حزب و سازمان تشکیل دادن نه مشکلی را حل کرده و نخواهد کرد.
در آخر به سمع مبارک شما برسانم که بلوچستان مال مردم بلوچ است و مردم بلوچ هستند که طبق فرهنگ و مذهب خود سرنوشت بلوچستان را تعیین می کنند و آنان که مبارزه می کنند و با جان خویش بازی می کنند با اینکه حمایت همه مردم بلوچستان همراه آنان است هرگز طمعی ندارند جز بهبودی مردمانش و نه مثل بعضی ادعای مالکیت بلوچستان کرده اند و حتی پرچمی برای بلوچستان نداده اند زیرا آن را حق پارلمان و نمایندگان مردم می دانند نه گروههائی که حتی مردم بلوچستان با اسامی طویل و عریضشان آشنائی ندارند.
البته بلوچستان جای خائنان و کسانی که دست در دست قاتلان ملت بلوچند نیست و مهره سوخته ها نمی توانند سرنوشت مردم را بدست گیرند و مردم بلوچستان هرگز خود را سپرد کسانی که روزی آله یک ارباب و فردا آله دیگر هستند نمی کنند.
دوستدار بلوچ و بلوچستان کسانی هستند که برای بلوچستان خود را فدا می کنند و عزیزترین افراد خانواده خود را فدای این راه کرده اند نه کسانی که در خانه گرم نشسته هر از چند گاهی کاغذی سیاه می کنند و جامی سر داده و خواهان نیستی و نابودی مذهب و فرهنگ مردم هستند و به جای فرهنگ بی نظیر بلوچی خواهان فرهنگ اباحی گری و فحشای غرب در بلوچستان هستند و خود حتی چند گام از غربیها هم پیشترند.
نه عزیز دل برادر!
مردم بلوچ هرگز به چنین ذلتی که عده ای فرنگ نشین در خیال می پرورانند تن نخواهند داد.
این خواب و خیال را از سرتان بیرون کنید.
این نسخه پیچی ها را برای خودتان بگذارید که بلوچستان نیازی به چنین نسخه پیچیهائی نداشته و ندارد.
بالاچ

غرش تفتان


چه فکر می کردید ای نوکران علی خامنه ای که بلوچستان بی صاحب است؟!
چه فکر می کردید که تاراج کردید به یغما برددید وو دیگر بس ؟!
چه فکر می کردید که ریشه را نیز خشکانده اید ؟!
چه فکر می کردید که شیر زنان بلوچ در دامانشان نخواهند توانست دلاور مردان بپرورانند ؟!
چه فکر می کردید که جوانان مومن وغیور بلوچ زمین به سادگی از حقشان خواهند گذشت ؟!
چه فکر می کردید که هویت مخدوش کرده و اینک ادعای بلوچستانمان در سر می پروراندید ؟!
خیر این خیالی باطل بوده و هست.اینها که می بینید ذره از هیچ است و آغازآن حباب باطلی که ساخته بودید به تلنگری از هم پاشید .
اینبار بلوچ بپاخاسته و نخواهد گذاشت نه شما و نه هیچ جبار دیگری بر خاکش از زابل تا سواحل دریای همیشه نیلگون بلوچستان حکم براند . بلوچ تفتان است تفتان همیشه صبور و غیور و خموشیش را فراموشیش مپندارید و این لرزه ای که فرزندان بلوچستان بر وجودتان مستولی کرده اند پیش لرزه ای بدانید و نیک بدانید روزی اگر تفتان بغرد دیگر هیچ از وجود نامبارکتان نخواهد ماند پس هشدار و هزاران هشدار شما را کمی ذهن پلیدتان را بتکانید و تا دیر نشده وقت را غنیمت شمرده که غرش تفتان را گزیر و گریزی نیست تسلیم شوید تا در دریای مروت و جوانمردی فرزندان بلوچستان سیراب شوید که دیگر حاصلی نیست پناهگاه پوشالی شهریاری و اربابانش را
این است کلام تفتان یا خواهید پند گیرید یا که در دریای آتشش بسوزید
سهراب بلوچ
sohrab.baloch@yahoo.com

۱۳۸۷ تیر ۲۸, جمعه

درخواست ماندلا برای کمک به فقرا در تولد 90 سالگی اشنلسون ماندلا، مردی که به آپارتاید در آفریقای جنوبی خاتمه داد، در روز تولد نود سالگی اش از ثروتمندان خواسته است که به فقرا بیشتر کمک کنند.
او در مصاحبه ای که در خانه روستایی اش در ایسترن کیپ انجام شد، گفت: "وقتی فقیر باشی، احتمال این که زیاد عمر کنی کم است."
اف دبلیو دکلرک که قبل از نلسون ماندلا رییس جمهور آفریقای جنوبی بود، او را یکی از شخصیت های بزرگ قرن پیش توصیف می کند.
آقای ماندلا به خاطر فعالیت هایش در کنگره ملی آفریقا 27 سال در زندان به سر برد اما آنقدر به فعالیتهایش ادامه داد تا بالاخره در سال 1994 اولین رئیس جمهور سیاهپوست کشورش شد.
گزارش رادیویی -- برنامه جام جهان نما
او از زمان کناره گیری اش از قدرت در 1999، برجسته ترین فرستاده آفریقای جنوبی برای مبارزه با اچ آی وی/ ایدز و همچنین حمایت از حقوق این کشور برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2010 بوده است.
در سال 2004 آقای ماندلا در سن 85 سالگی از فعالیت هایش کناره گیری کرد تا وقت بیشتری را صرف خانواده و دوستانش و "تفکر در خلوت" کند.
او امروز(جمعه،هجده ژوئیه) در مقابل خبرنگاران ظاهر شد و گفت: "مردم بسیاری در آفریقای جنوبی هستند که ثروتمندند و می توانند ثروتشان را با آنهایی که به اندازه آنها سعادتمند نبوده و نتوانسته اند بر فقر غلبه کنند، تقسیم کنند."
نلسون ماندلا سه سال پیش در تجمع بزرگی در لندن که برای مبارزه با فقر در سراسر جهان ترتیب داده شده بود، شرکت کرد.
آقای دکلرک، که به همراه آقای ماندلا جایزه صلح نوبل را در سال 1993 دریافت کرده بود، می گوید که آقای ماندلا ذاتا رهبر است و "اعتماد به نفس، فروتنی، و وقار یک جنتلمن واقعی را دارد."
او می گوید که آقای ماندلا "با استفاده از جذابیتی که دارد، جوامع ناهمگون و جدا از هم ما را تبدیل به جامعه ای چند فرهنگی کرد."
امروز همچنین دهمین سالگرد ازدواج آقای ماندلا با همسر سومش است. همسر آقای ماندلا می گوید که او شوهر بسیار خوبی است و آنها از روزهای زندگیشان طوری لذت می برند که گویی آخرین روز زندگی شان است.
بسیاری از کسانی که نلسون ماندلا را می شناسند و دوستی نزدیکی با او دارند می گویند که او انسانی والاست و دنیایی بسیار شخصی دارد.

بی بی سی

متن کامل مصاحبه مولاناحافظ محمدعلی شه بخش با مجله بازتاب اندیشهدر ادامه واکنشها به مصوبه هیئت دولت مبنی بر اداره مدارس توسط دولت و وابستگان آنها، یعنی حکومتی کردن مدارس(شما بخوانید:انحلال مدارس دینی!)؛ ودر رابطه با نقش حوزه های علمیه در حیات اجتماعی وفردی مردم؛ نشریه تجربی طلاب دارالعلوم زاهدان مصاحبه ای با جناب استاد حافظ محمدعلی-حفظه الله-مدیریت محترم حوزه علمیه امام ابو حنیفه رحمة الله علیه واقع در عظیم آباد سیستان انجام دادند که طبق وعده ای که حاجی ورنا داده بود متن کامل آن تقدیم بازدیدکنندگان می گردد.


نظر در مورد مطلب ارزش سربازان اسرائیلی و پاسداران دارالولایه زابل

نظر بازدیدکننده
حقیقتا که ما زابلیها برای این نظام قربانی دادیم و بزرگترین قربانی ما همسایگان بلوچ ما بودند که به خاطر وابستگی ما به نظام از ما دور شدند و حتی دشمن ما شدند.
اما امروز یک افسر بلند پایه ما به اندازه جسد یک سرباز معولی اسرائیلی ارزش ندارد و سر دو هفته ما منتظر تیرباران افسران و پاسداران خود هستیم.
این شهریاری هم که داد می زد خفه خون گرفته و باید از شرم و غصه بمیرد که چنین فرزندان دارالولایه که تن و من خود را فدای نظام کردند کشته می شوند.
وای بر ما
وای بر ما
وای بر ما
آیا پاسداران ما به اندازه یک جسد پوسیده و خاکستر شده سربازاسرائیلی ارزش ندارند؟! که اسرائیل حاضر می شود بدترین و خطرناک ترین دشمنان خود را در ازای ان دو جسد آزاد کند ولی نظام ما حاضر نیست که حتی برای آزادی پاسداران دارالولایه زابل وقت بگذارد؟وای بر ما که چنین فریب خوردیم؟!
وای بر ما
یک سیستانی

تحصن مردم مقابل استانداری کرمان جهت مخالفت با انتصاب "حبيب الله دهمرده" به عنوان استاندار

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو بلوچی طبق خبری دریافتی تعداد زیادی از مردم کرمان روز یکشنبه مورخ 23/4/1387 جهت مخالفت با انتصاب "حبيب الله دهمرده" به عنوان استاندار استان کرمان مقابل استانداری استان کرمان دست به تحصن زدند
جزئياتي از چگونگي شروع و اتمام اين تحصن در دست نيست اما گفته ميشود که تنها و اساسي ترين خواسته آنها برکناری "دهمرده" و انتصاب شحص دیگری به سمت استانداری بوده است.

ارزش سربازان اسرائیلی و پاسداران انقلاب دارالولایه زابل

نظر یک بازدید کننده:
تفاوت راه از کجا تابه کجاامروز وقتی اخبار شبکه خبر راه مشاهده می کردم بسیار خوشحال شدم از این که 5سرباز گروه حزب الله لبنان در مقابل دو2جسد اسرایئلی مبادله شد برای ما جای تعجب داشت که ارزش جسدها اسرایئلی بر دولت و ملت آن کشور چقدر است که 5سرباز گروه حزب الله را آزاد نمود از خود م پرسیدم چرا حکومت ما(ایران )برای آزادی 16پاسدار و سرباز گروگان خود هیچ گونه عکس العملی انجام نداده که هر هفته شاهد کشته شدن 2 تن از پاسداران به عنوان هشدار هست آیا ارزش این نیرو ها از 2دو جسد اسرائیلی کمتر است !!!!!!
با توجه به مطالب فوق قضاوت با شما ملت ایران

شهریاری راه گریزی نیست

خوب می بینیم که ساز و دهل بپا کرده اید که جناب دهمرده چنین بود و چنان
پیاده شوید که باهم برویم ، از آنجا شروع کنیم که او کیست و که بود؟! دهمرده که ابتدا مدیر دانشگاه بلوچستان در زاهدان و بعد دانشگاه زابل بود یک مهره متعصب و افراطی ضد بلوچ که چند صباحیست خودش را عروسک خیمه شب بازی آقای شهریاری سوگلی رژیم در بلوچستان کرده بود و بهتر است بگوییم دهمرده بیشتر از اینکه استاندار بلوچستان باشد فقط کلیددار ساختمان استانداری بود و این نکته عموما بر مردم و خصوصا برای افراطیون و سینه چاکان بیت علی خامنه ای در زابل پوشیده نبوده و نیست
شهریاری فاشیست که دید این مترسک کمی بازیگوش است و گهگاهی دست به شیطنت می زند طاقتش به سر آمد و همانطوری که او را نصب کرده بود عزل نمود. به کرمان رفتن دهمرده دو دلیل دارد : یک اینکه استانداری زابلی از تخت پایین کشیدن افت شخصیتی برای شهریاری و همقطاران زابلیش داشته پس به توصیه او در کرمان گماشته شد و دیگری اینکه این پسرک بازیگوش محاسبات شهریاری را خدشه دار نکند پس بهتر است از این ناحیه حذف شده و به جای دیگری تبعید شود!
حالا به اینکه چنین و چنان کرد بپردازیم
آخر کجای دنیا دیده اید که نوکر بدون اجازه ارباب حتی آب بخورد و در یک کلام المامور و المعذور پس به نوعی می بینیم تمجید و یا خرده گرفتن از این شخص بیهوده است اما از آنجایی که آقای دهمرده کلیددار استانداری بلوچستان بود مسئولیت مستقیم بر گردن اوست و اگر کار مثبتی انجام داده که نداده وظیفه اش بوده چون اساس آن کرسی در خدمت به مردم است و اصل قضیه اینجاست که مظالم و جوری که در دوران او بر مردم بلوچ رخ داده مسئولش اوست و در امروز و یا فردای بلوچستان می بایست بعنوان یک جنایتکار جنگی مجازات گردد و تمام .
در اینجا لازم است نظری کوتاه بر شهریاری داشته باشیم این فرد فاشیست همچنان پرونده اش باز است و لحظه به لحظه وزینتر می شود و یقینا روزی این لقمه گلویش را خواهد گرفت و مستقیما خطاب به خودش عرض می کنیم که صبور مردم بلوچ ضرب المثلی دارند و آن این است که کینه بلوچ تا 200 سال هم عمر می کند
پس جناب شهریاری دیگر تو را هیچ گریزی نیست و نخواهد بود و تمام
سهراب بلوچ
sohrab.baloch@yahoo.com


بغضی خونین


اشک را دیگر یارای مقاومت در برابر این بغض خونین نیست
پس اشک خویش را با خون برادران و پدرانمان آمیخته و با خون دل برایتان می نویسم
این بار تیر مکر این نمرودیان قلب ریش سفیدانمان را درید
تا واژه شهادت به نام آنان ثبت شده همچون چراغ آزادی در ظلمت این شب تار راه را برایمان نمایان کند
قسم به ذات الله این نیرنگ نمرودیان است که می خواهند آتش فتنه در میان بلوچ بپا کرده و خود به دور آن برقصند چرا که در خویش یارای مقابله با این دلاور مردمان نمی بینند.
آری اینبار آنان آتشی بپا کردند تا مردمانمان را در آن بسوزانند
اما به یاری خدا و هوشیاری ما خود در این آتش خواهند سوخت
اکنون سرنوشت بلوچستان به دست صبر شما دلاورمردمان است
نمی گوییم گذشت که مزدوران رژیم حتی اگر بلوچ باشندباید مجازات شوند
باید بدانیم آنانی که مزدورند و مخبر همان دژخیمان رژیمند و حتی پست تر و پلیدتر از آنان چرا که قوم خویش و بلوچ مردمان غریبشان را به بهای ناچیز فروخته تا واژه خیانت را با نام خویش پیوند زنند و در تاریخ بلوچستان با نام ننگینی در یادها بمانند.
بخدا سوگند این خائنین نه در بلوچستان هر کجا که باشند بلبل سرمچاران برای آنان در واپسین لحظات عمر ننگینشان آواز خواهد خواند چرا که چشم و چراغ این رژیم پلید در بلوچستانند.
آنانی که در پس پرده این خون آشامان زمان پنهانند و می پندارند که کس را یارای دیدنشان نیست آن خود فروختگانی که با نام بلوچ به آتش این فتنه دامن میزنند خاک بر سرتان که آبروی بلوچستان پدرانتان و بلوچ را برده اید
بدانید که روز مرگ شما نیز نزدیک است
پس همچون اربابانتان شمایی که جوانان نادان را برای کشتن برادر میفریبید از خشم بلوچستان بهراسید که اینک قصد جانتان را دارد و به اربابانتان بگویید که این بار بلوچ یکپارچه و یکصدا همچون سیلی خروشان بر وجودتان خواهد تاخت.
یارمحمدزهی (خاش)
yarmohamadzehii@yahoo.com

تلفات یک حمله هوایی دیگر در غرب افغانستانبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی گزارشهای ضد و نقیضی از وارد آمدن تلفات به غیرنظامیان در اثر عملیات نیروهای تحت فرمان آمریکا در غرب افغانستان رسیده است.
برخی رهبران قومی غیرنظامی افغان در نتیجه بمباران هوایی نیروهای آمریکایی در ولسوالی شینتند در جنوب هرات کشته شده اند.
اما نیروهای تحت فرمان آمریکا می گویند هیچ نشانه ای از وارد آمدن تلفات به غیرنظامیان دردست نیست.
آنها می گویند که دو تن از کشته شدگان در حمله هوایی شیندند هرات، از فرماندهان طالبان بوده اند. این نیروها می افزایند که بقیه افراد کشته شده در این حمله نیز از شورشیان بودند.
اما برخی مردم محلی می گویند یک تن از بزرگان قومی ولسوالی شیندند هم در حمله هوایی نظامیان تحت فرمان آمریکا کشته شده است.
پیشتر از این، ارتش آمریکا اعلام کرد که هشت غیرنظامی افغان در ولایت فراه، همسایه ولایت هرات، در اثر بمباران هوایی کشته شده اند.
بزرگان قومی در شیندند می گویند، نیروهای آمریکایی منطقه زیرکوه در این ولسوالی را هدف بمباران قرار دادند.
به گفته این افراد، تعداد زیادی از غیرنظامیان در این بمباران که از نیمه شب گذشته آغاز شد، کشته شدند.

اعمال شکنجه های وحشیانه علیه یک معلم دربند

انور حسين پناهي ، معلم سابق مدارس منطقه ي ليلاخ و فعال مدني شهرستان دهگلان که از سوي دادگاه انقلاب شهرسنندج به اتهام محاربه و اقدام عليه امنيت ملي محکوم به اعدام شده است ، روز شنبه مورخه 24/4/1387 بعلت جراحات ناشي از شکنجه در بازداشتگاههاي قروه و سنندج ، به علت تحليل قواي جسماني بيهوش و به يکي از بيمارستانهاي شهر سنندج منقل مي گردد ، نامبرده پس از 24 ساعت بستري شدن و قبل از بهبودي کامل دستبند به دست با وضعيت جسمي و روحي بسيار وخيمي به زندان مرکزي سنندج بازگردانده مي شود.
بي توجهي به نياز پرشکي اين زنداني وجداني باعث گرديده است تا نامبرده در شرايط بد جسمي و روحي قرار گيرد ، انور حسين پناهي، 36 ساله ، داراي سه فرزند خردسال مي باشد و نزديک به يکسال است همراه با "ارسلان اوليايي " در زندانهاي جمهوري اسلامي در بند مي باشد.
همچنين طبق اخبار واصله ،مردم روستاهاي منطقه ي ليلاخ شهرستان دهگلان طي چند روز گذشته با جمع آوري طوماري با بيش از 4000 هزار امضا ،ضمن پشتيباني از آقاي حسين پناهي ،خواستار لغو حکم اعدام وي از سوي مقامات قضايي و امنيتي کشور شده اند .همچنين جمعي از دانشجويان سنندجي نيز طي بيانيه اي خواستار لغو حکم اعدام وي گرديدند.

گپی با غریبه؛ گزارشی تکاندهنده از شهر یزد

اولین پرواز با هواپیما را در ایران پس از اقامت چند روزه در زاهدان به یزد تجربه کردم که خاطره انگیز بود. از مشاهدات در فرودگاه زاهدان همین بس که بیشتر به قلعه نظامی شبیه بود تا محلی امن برای پرواز. تعداد افرادی که مسلسلی بر شانه یا سلاحی کمری بر پهلو داشتند و بیسیم در دست فشار میدادند از تعداد کارکنان و مسافران بمراتب بیشتر بود. پس از دو بار بازرسی بدنی و زیر و رو کردن محتویات بار و توشه ، دیگر جائی نمانده بود که سرکی نکشیده باشند. هنوز چند لحظه از حرکت آهسته هواپیما بر روی باند نگذشته بود که تقریبا همزمان از چند نقطه هواپیما فریاد بلند شد که: بسلامتی امام زمان صلوات. بیش از نیمی از مسافران زیر لبی و فقط تعدادی با صدای بلند صلواتی فرستادند و پس از چند لحظه مجددا فریادی بلند شد که بسلامتی و پایداری جمهوری اسلامی صلوات. فقط سه یا چهار نفر پاسخی دادند و سکوت برقرار شد. یادم بدوران اتوبوسهای دماغ دار 50 سال پیش و مسافران آن دوره افتاد که تا مقصد بسلامتی شوفر و شاگرد و چرخ ماشین و سگ و سوتک درخواست صلوات میشد. زمان عوض شده بود ولی مردم فریبی و حماقت پروری بهمان صورت مانده بود.

۱۳۸۷ تیر ۲۷, پنجشنبه

شعر بلوچی، برای بزرگ کردن روی شعر کلیک نمایئد
حضور برنز در ژنو، گفتگوی مستقیم یا اتمام حجت با رژیم؟

جعفر پویه
خبر حضور ویلیام برنز، معاون وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگوهای روز شنبه که در ژنو بین سولانا و نمایندگان 1+5 با سعید جلیلی، سرپرست مذاکرات هسته ای رژیم انجام می شود، باعث گمانه زنیهای بسیاری شده است. زیرا همزمان روزنامه گاردین خبر از تصمیم واشنگتن برای گشایش دفتر حافظ منافع خود در تهران می دهد؛ چیزی که مقامهای آمریکایی حاضر به رد یا تایید آن نشدند.
اما خانم رایس، وزیر امور خارجه آمریکا درباره شرکت برنز در گفتگوهای شنبه به خبرنگاران می گوید: "مقصود ما این است که نشان دهیم آمریکا به شدت حامی این دیپلماسی و حامی متحدانش است. ما امیدواریم که ایرانیها این پیام ما را دریافت کنند."
همچنین روز گذشته منوچهر متکی به دمشق سفر کرد تا در دیدار با بشار اسد نظر مقامهای فرانسوی را نسبت به موقعیت مناقشه اتمی بداند. در این باره بشار اسد گفته بود: "به درخواست فرانسه، درباره راه های حل بحران هسته ای ایران با آقای متکی گفتگو خواهد کرد."
این درحالی است که برنارد کوشنر، وزیر امور خارجه می گوید: "پاسخ ايران به بسته پيشنهادی، غير منتظره نبود، کمی هم ناراحت کننده بود." و ادامه می دهد: "ما منتظر يک گشايش هستيم. من با متکی صحبت کردم و او آمادگی داشت ولی آمادگی برای چه؟ اين هميشه وجود داشته است."
طبق اظهارات صریح رهبر و ولی فقیه رژیم در روز گذشته، رژیم حاضر به پذیرش توقف غنی سازی نیست در حالی که بسته تشویقی که در ازای پذیرفتن قطعنامه های شورای امنیت تنظیم شده است، بر توقف غنی سازی و توقف روند کار بر روی پروژه بمب اتمی تاکید دارد. حال اگر رژیم قطعنامه های شورای امنیت را نپذیرد، آیا مذاکره موضوعیتی خواهد داشت؟
اینکه پایوران رژیم تکرار می کنند که برای مذاکره آماده اند - به قول کوشنر - "آمادگی برای چیست؟"
به هرحال آنچه از لابلای خبرهای منتشره به دست می آید، حکایت از این دارد که پاسخ رژیم به بسته پیشنهادی چیزی به جز تکرار همان گفته های سابق نخواهد بود. حضور برنز در این گفتگوها را می توان اتمام حجت آمریکا قلمداد کرد نه عقب نشینی یا گفتگوی مستقیم. مگر اینکه در پشت پرده زد و بند و قول و قرار های دیگری وجود داشته باشد که 75 میلیون نفر مردم ایران که سرنوشت خود و مملکت شان به این موضوع بسته شده است، نامحرم قلمداد شده باشند و گفتگو کنندگان همه چیز را از آنها و افکار عمومی جهانی پنهان می کنند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه:تهدیدهای اخیر غرب جدی است


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از مهر سردار پاسدار محمد جعفر اسدی گفت: تهدیدهای اخیر غرب کاملا جدی است و با تهدیدهای 30 سال گذشته تفاوت دارد.
سردار پاسدار محمد جعفر اسدی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت : کشورهای غربی و به ویژه آمریکا از 30 سال پیش کشورمان را تهدید می کنند اما تهدیدهای اخیر آنها از نظر نیروی نظامی کشورمان جدی تلقی می شود.

ارتش پاکستان عملیاتی را علیه مواضع شبه نظامیان آغاز کردبه گزارش آژانس خبری تفتان ارتش پاکستان عملیاتی را در شمال غربی این کشور آغاز کرده است که به تلافی حمله اخیر شبه نظامیان به نیروهای نظامی پاکستان صورت می گیرد که به کشته شدن 17 تن از نیروهای ارتش انجامید. اطهر عباس سخنگوی ارتش پاکستان گفت نیروهای ارتش با پشتیبانی هلیکوپتر های توپدار شبه نظامیان را مجبور به عقب نشینی از شهر زرگری ودیگر مخفیگاه هایشان در اطراف آن کردند.
جنگجویان وفادار به بیت الله مِحصود، رهبر پاکستانی طالبان ، روز شنبه به کاروانی از سربازان در نزدیکی شهر زرگری حمله کرده و هفده تن از آنان را کشتند.
پنج تن از افراد طالبان نیز در آن حمله کشته شدند.
یکی از سخنگویان بیت الله محصود امروز تهدید کرد که در صورتی که عملیات ارتش
متوقف نشود، شبه نظامیان طالبان، به مواضع حکومت محلی حمله می کنند.

اعتراف به تاراج سرمایه های کشور


رئيس كميسيون انرژي مجلس شورای اسلامی به سياستهاي ضد ایرانی رژیم و به تاراج دادن سرمایه های کشور اعتراف كرد و گفت در قرارداد خط لوله هند و پاکستان حدود 400 ميليارد دلار ما به آنها سوبسيد مي دهيم و بعد در کشور با فقدان اشتغال لازم يا کمبود شديد گاز مواجه مي شويم. البته در حوزه سياست فوايدي را براي اين خط لوله بر مي شمارند که من خيلي متوجه نمي شوم.
به نوشته روزنامه اعتماد، كمال دانشيار كه در مؤسسه دين و اقتصاد سخن مي گفت افزود در حوزه اتلاف انرژي، سالي 70 ميليارد دلار انرژي اتلاف مي شود که علاوه بر آنکه نفعي ندارد، موجب آلودگي هوا، و تخريب محيط زيست خواهد شد. در حال حاضر حدود 20 مخزن مشترک با همسايگان داريم که چون به صورت رقابتي درآمده هر دو طرف به مخازن گازي ضربه مي زنند. ميزان فروش نفت در سالهاي پس از انقلاب حدود 800 ميليارد دلار بوده است اگر اقتصاد سالم و کارآمدي شکل گرفته بود، حداقل سالي 10 درصد بازدهي داشتيم يعني 80 ميليارد دلار بايد سود نصيب کشور مي شد. کارخانه ساخته ايم اما به جاي گرفتن ماليات سوبسيد مي دهيم که تعطيل نشود.

آزادی تروریست لبنانی؛ کاریکاتور شرق الاوسط

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از البرز، روزنامه الشرق الاوسط کاريکاتوري را در باره آزادی سمیر قنطار تروریست لبناني منتشر کرده است. در اين کاريکاتور دو اطاق روبروي هم ترسيم شده است که بالاي يکي از آنها پرچم اسرائیل نقش بسته و بر سر در اطاق روبرويي نيز عبارت پادگان جمهوری اسلامی نوشته شده است. بين اين دو اطاق يک تروریست در حال حرکت است و از زندان اسرائيل خارج شده و به طرف پادگان جمهوری اسلامی مي رود. اين تروریست کيفي در دست دارد و بالاي سر آن نوشته شده است زندانی لبناني آزاد شده.

سرکرده سپاه: برای براندازی نظام توطئه كرده اند

به گزارش آژانس خبری تفتان سركرده سپاه پاسداران گفته است از تمام جهات جمهوری اسلامی را در محاصره قرار داده‌ اند.
محمد علی جعفری كه در مراسم معارفه فرمانده سپاه پاسداران در آذربایجان غربی سخن می گفت، افزود استكبار با آن قدرت جهانی و با هزاران برنامه ریزی پیچیده و تحمل هزینه‌ های سرسام‌ آور برای براندازی نظام توطئه چینی كرده و در اطراف ما مستقر شده است و جمهوری اسلامی را در محاصره نیروهای نظامی خود قرار داده است.
سركرده سپاه پاسداران در ادامه سخنانش به بیم و هراسی که در دل سران جمهوری اسلامی نشسته اعتراف کرد و گفت در وضعیت کنونی عده ای در داخل به صورت كاملا شرم ‌آور ادعا می کنند كه در مقابل استكبار باید عقب ‌نشینی كنیم و این جای تاسف دارد.

اعزام 73 مبلغ شیعه برای بلوچستان سنی از قمبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رسا نیوز نماينده طرح هجرت حوزه علميه قم در بلوچستان اعلام کرد: در تابستان امسال، 73 مبلغ شیعه به روستاهاي فاقد روحاني و محروم استان اعزام شدند.

حجت الاسلام مرتضي زينلي نماينده طرح هجرت حوزه علميه قم در بلوچستان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري رسا در زاهدان گفت: طرح هجرت تابستانه از دهم تيرماه، در اين استان شروع شده و تا 25 مردادماه ادامه دارد که مبلغان و طلاب در محل هاي اعزامي افزون بر برگزاري کلاس هاي اوقات فراغت براي دانش آموزان و نماز جماعت؛ پاسخگوي سؤالات شرعي و ديني مردم هستند.

وي مدت زمان اين طرح را 45 روز بيان کرد و در ادامه افزود: از اين تعداد مبلغ در شهرستان هاي زاهدان، زابل، ايرانشهر، خاش و چابهار مستقر شده اند که بيشترين تعداد به شهرستان هاي ايرانشهر و زابل اعزام شده اند.

حجت الاسلام مرتضي زينلي در پايان خاطرنشان کرد: اکنون 53 مبلغ طرح هجرت بلند مدت، در اين استان مستقر هستند.

آری تبلیغ تشیع در بلوچستانی که 95 درصد جمعیتش را اهلسنت تشکیل می دهند یکی از برنامه های رژیم ولایت فقیه است تا با دادن پول و اندکی وسائل به مردم فقیر و مستمند مذهب آنها را بخرند.

روحانیون مبلغ شیعه نباید در بلوچستان کاملا سنی امنیت داشته باشند تا به راحتی به تبلیغ تشیع بپردازند و با این طریق مانند کشیشان مسیحی در آفریقا عمر استعمار را افزایش دهند.

این آخوندهای شیعه که خود معتقد به مذهب نیستند چگونه مردم را تبلیغ به مذهب می کنند و اینها مسئولیتی فراتر در بلوچستان دارند و آن پیشبرد اهداف شیطانی ولایت فقیه است و باید از بین برده شوند.


تکذیب سخنان منتسب به شیخ الاسلامشیخ الاسلام مولانا عبدالحمید:
اخیراً پیرو جلسه‌ای که دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس اهل‌سنت و نماینده ولی فقیه در امور اهل‌سنت استان سیستان و بلوچستان و برخی مسئولین استانی با علما و مدیران مدارس دینی اهل‌سنت استان داشته‌‌اند، طرح به اصطلاح ساماندهی مدارس اهل‌سنت که در واقع مداخله در امور مدارس است و اکثریت قاطع روحانیت اهل‌سنت و مدیران مدارس دینی با اجرای آن مخالف‌اند بنده هم به نوبه خویش آنرا کاملا رد نموده و گفتم این طرح نه به صلاح حکومت است و نه به صلاح اهل سنت، و به هیچ وجه ما این طرح را نمی‌پذیریم، ولی متأسفانه برخی جراید و روزنامه‌ها (مثل ایران زمین {ضمیمه روزنامه ایران} شماره 3971 دوشنبه 17تیر) امانتداری را زیر پا گذاشته و با نقل اخبار کذب مبتنی بر قبول اجرای تدریجی این طرح توسط اینجانب، باعث تشویش اذهان عمومی شدند که بنده لازم دیدم از این طریق مطالب مندرجه در آن جراید را تکذیب نمایم.اصل سخنان بنده این بود که نظارت حق حاکمیت است و این نظارت کما فی السابق از دور صورت بگیرد و نباید تبدیل به دخالت شود ولی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به حاکمیت اجازه تصرف کامل در امور مدارس اهل‌سنت را می‌دهد مغایر با اصل دوازدهم قانون اساسی است که به اهل‌سنت آزادی کامل در امور مذهبی و تعلیمی را داده است و اصلاً اجرای این طرح برای جامع اهل‌سنت قابل قبول نیست.

سنی آنلاین

هشدار : وزارت اطلاعات در حال ایجاد درگیریهای طایفه ای است

به گزارش ناروئی خبرنگار تفتان از زاهدان چند روز پیش سه تن در منطقه کورین توسط نیروهای رژیم دستگیر شدند.یکی از این سه تن از مزدوران سرشناس محلی رژیم بوداو که بی برگ (ح)نام دارد دست به چندین مورد جنایت و برادر فروشی زده است یکی از جنایاتی که خود اوهم به آن اعتراف کرده است به شهادت رساندن علم خان شه بخش رهبر یک سازمان مسلح بلوچ در منطقه کورین بوده است سلاحهایی که اداره اطلاعات زاهدان برای انجام جنایت در اختیار او گذاشته بود هم به همراه چند قبضه سلاح گرم فاقد مجوز دیگر در هنگام دستگیری در اختیار او بوده اند.ماموران رژیم پس از دستگیری او را به اداره اطلاعات آورده و به اقوام او گفته اند که شخصی دیگر که ظاهرا در گذشته برای اداره اطلاعات کار میکرده و اکنون قصد ادامه همکاری برای مزدوران رژیم را ندارد عامل اصلی دستگیری این فرد(بی برگ ح) بوده است این شگرد اداره اطلاعات باعث شده است که طرفداران فرد دستگیر شده با مراجعه به منزل فردی که اداره اطلاعات او را عامل این دستگیری می نامد او را تهدید به مرگ کنند. اما او گفته است که هیچ نقشی در دستگیری فرد مذکور ندارد.

شهریاری یه کمی به این تصاویر نگاه کن و کیف کنیکی ازمراجع نجف دوختن پرده بكارت دختران را جهت حفظ آبرو،مجاز دانستبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از العربیه سخنگوى آية الله العظمى اسحاق الفياض يكى از مراجع چهارگانه شيعیان در نجف ،درمصاحبه ويژه ای با العربيه.نت، صدور فتوا توسط مرجع ياد شده ،مبنی بر مجاز دانستن دوختن پرده بكارت از بين رفته در نتیجه زنا را تاييد كرد، به عقیده این مرجع چنین عملی باعث حفظ حيثيت وكرامت خانواده واقوام او ميشود.شيخ على الربيعى سخنگوى آية الله الفياض ضمن مصاحبه خود علل صدور فتواى دیگری از سوی اين مرجع شيعي عراقی را بيان كرد كه مى گويد مرجع نبايد قدرت سياسى را بدست داشته باشد.لازم به ياد آوريست كه آية الله العظمى اسحاق الفياض يكى از چهار مرجع بزرگ نجف ،در کنارآیت الله العظمی على سيستاني ، وآیت الله شيخ محمد سعيد الحكيم و آیت الله شيخ بشير النجفي است وی در اصل أفغانی تبار می باشد و در سن 14 سالگى به نجف هجرت كرده بود.

رایزنی های زیادی ازسوی وزارت کشور و امورخارجه برای آزادی گروگانهای سراوان درحال انجام است

به گزارش آژانس خبری تفتان شهریاری نماینده زابلیهای مقیم بلوچستان در خصوص هلاکت پاسداران دستگیر شده توسط مبارزان بلوچستان گفت :ما هم اخبار ضد ونقیصی درمورد به هلاکت رسیدن چهارنفراز این گروگانها شنیده ایم که هنوزازمراجع رسمی تائید نشده است
شهریاری پلید در این گفتگو به فحاشی پرداخت و تهدید کرد و گفت : اما امیدواریم او به چنین حماقتی دست نزند که تاوانش برای او بسیارسخت خواهد بود .
اما شهریاری نگفت که به خاطر هلاکت صدا پاسدار بدست مبارزان در گذشته چه غلطی کرده است که الان به خاطر هلاکت 6 پاسدار دوباره همان غلط را بکند.
وی با بیان اینکه برای آزادی این پاسداران رایزنی های دیپلمات درحال انجام است ادامه داد : اما هنوزنتیجه این رایزنی های رسمی که ازسوی دووزارتخانه کشوروخارجه انجام شده است نتیجه مشخصی نداشته است که امیدواریم هرچه زودتردراین زمینه نیزشاهد موفقیتهایی باشیم .
شهریاری مگر این امید را به گور ببرد زیرا پاسداران وی به هلاکت رسیده اند و الان اثری از استخوانهای آنها هم باقی نمانده است تا شهریاری امیدوار باشد.

۱۳۸۷ تیر ۲۶, چهارشنبه

پرویز مشرفء ذاتی کوششء چا رندغلام حیدررئیسانی ایرانء دستء دیگ بوتزاھدان ئے قومی اسبملی ممبر شھریاریء مروچی ایرانی پارلیمنٹء تران کت کہ پاکستان انوگین وھدا گون ایران پا اغواہ بوتگین ایرانی فوجی ھانی درگیجگ ھمدستی نہ کنت۔ آئی گواشت کہ جنداللہچھار فوجی کشتگ و پشکپتگین پاکستان برگ بوتگ انت، پاکستان پا اے درگتء گوما ھمکاری نہ کنت۔ غلام حیدر رئیسانی اگت ایران دست دیگ بوت آئی پا پرویز مشرف ء ذاتی کوشش ء رند ایران ئے دست دیگ بوتگ۔

رادیو گوانگ

مختاری نماینده مجلس هفتم زابل هم از جنایات دهمرده قدردانی کرد.به گزارش آژانس خبری تفتان پی انتقال میمون دهمرده از بلوچستان باند افراطی حاکم بر بلوچستان از عملکرد دهمرده تشکر و قدردانی می نمایند و جنایات وی را نام خدمت می دهند در راس این باند آقای شهریاری بود که بعد از یک خفه خون طولانی صدایش در آمد و از جنایات وحشیانه دهمرده به نیکی یاد کرد و بالاخره مختاری نماینده مجلس هفتم زابل نخواست از قافله عقب بماند و به اتباع شیطان پیرش شهریاری از اعمال دهمرده تشکر و قدردانی کرد.

نماینده مردم زابل در مجلس هفتم شورای لایت فقیه گفت دهمرده در طول خدمت خود در استانداری بلوچستان، همواره به دنبال طرح های زیر بنایی و تاثیر گذار در آینده استان( مانند نسل کشی ملت بلوچ فراخوانی سپاه و هزاران نیروی نظامی به بلوچستان و تبدیل بلوچستان به پایگاه نظامی و ابطال شناسنامه های مردم بلوچ و تخریب منازل مردم و اعدام هزاران جوان بلوچ )بود.

او تاکید کرد: امیدواریم استاندار جدید بلوچستان، به لحاظ پیگیری پروژه های مصوب (در راستای بلوچ زدائی از بلوچستان)و ایجاد امنیت پایدارهمچون دهمرده عمل نماید.

به به چه امنیتی که استانداری تبدیل به دژ محکم شده بود و استاندار جلیقه ضد گلوله می پوشید و خودروی ضد گلوله سوار می شد و شهریاری وقتی به زاهدان می آید یک گارد چند صد نفری وی را همراهی می کنند و ... این هم از امنیت پایدار دهمرده و فیلسوف زمان مختاری !!!!!!!

به برکت رژیم ولایت فقیه تکدی گری و گدائی در بلوچستان رو به رشد استبه گزارش آژانس خبری تفتان به برکت رژیم منحوس ولایت فقیه آمار متکدیان و گدایان در بلوچستانی که یکی از ثروتمند ترین نقاط جهان از نظر منابع و منطقه است رو به رشد است و هر روز به این آمار افزوده می شود.

عبدالله نهتانی نویسنده کتاب کلیدهای موفقیت در گفتگو با فارس در این زمینه اظهار داشت متاسفانه با برگزاري چند طرح جمع‌آوري متكديان در سطح استان، باز هم متكديان بسياري را در سطح شهرهاي استان شاهد هستيم.

وی همچنين بيان داشت: متكدي كسي است كه بنا به دلايل موجه يا غير موجه از كسب و كار آبرومندانه امتناع ورزيده و دست نياز به سوي ديگران دراز ميكند.

وي علت وجود متكدي در جامعه امروز را جدايي و طلاق زن و شوهرها، وجود فرزندان طلاق، اعتياد، وجود كودكان بي‌سرپرست و خياباني، وجود انبوه مهاجران بيگانه از جمله مهاجران افغاني و پاكستاني، ضعف فرهنگ و آموزش صحيح، عدم تربيت افراد و عدم توجيه صحيح خانواده‌ها عنوان كرد.

البته آقای نهتانی به علت اصلی که علت العلل است اشاره نکرده و نگفته که چرا رژیم ولایت فقیه با گذشت 30 سال نتوانسته است در راستای تربیت و ساختن جامعه گام بردارد و جامعه روز به روز رو به افول و پستی می رود و این چیزی جز دشمنی با این مردم نیست که با تبعیض و تحقیر از سوی قدرت حاکمه مواجه بودند و فرزندانشان از علم و تحصیل عقب ماندند و در جامعه ای که علم ودانش نباشد جائی برای تربیت و فرهنگ سازی هم باقی نخواهد ماند.

اعمال شکنجه علیه دستگیرشدگان اخیر کردستان

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از کردستان میدیا: به گزارش مرکز خبری PDKI، بیش از 40 تن از دستگیرشدگان اعتصابات 22 تیرماه بوکان به زندان‌های ارومیه و میاندوآب منتقل شده‌اند.
همچنین خانواده‌های تعدادی از این افراد از تحت شکنجه‌ قرارگرفتن فرزندان خود خبر داده‌اند.

مقام کویتی: حمله نظامی در فصل پائیز انجام می شود

یک مقام كویتی به روزنامه الوطن گفته برای رئیس جمهور آمریكا راهی جز تغییر رژیم تهران باقی نمانده است.
این مقام پارلمان كویت گفت آمریكا نمی تواند با تحریمهای بین المللی رژیم تهران را تغییر دهد، از این رو در پی تهاجم نظامی است. این تهاجم در فصل پائیز انجام می شود و سپاه پاسداران هدف آن است.
این مقام كویتی خواستار آمادگی و تدارک كشورهای حوزه خلیج فارس در زمینه تسلیحاتی و امداد رسانی، ذخیره سازی كالاهای مورد نیاز و امنیت چاههای نفت و نیروگاه های تولید برق، امنیت مرزها و هماهنگی با كشورهای دوست شد.

سرپرست وزارت کشور:هماهنگی لازم با پاکستان برای آزادسازی گروگانها انجام شده استسرپرست وزارت کشور:هماهنگی لازم با پاکستان برای آزادسازی گروگانها انجام شده است
به گزارش آژانس خبری تفتان در حالیکه دو روز قبل شهریاری نماینده زابلیهای مقیم بلوچستان از عدم همکاری پاکستان در مورد آزادی پاسداران جنایتکار رژیم خبر داد دیروز سرپرست وزارت کشور رژیم از هماهنگی لازم با پاکستان برای آزادسازی پاسداران جنایتکار دستگیر شده خبر داد.
هاشمی عصر دیروز در جمع خبرنگاران در کرمان گفت برای آزادسازی پاسداران ایرانی قول مساعد از کشور پاکستان گرفته شده و امیدواریم به زودی در این زمینه اقدامات مناسب صورت گیرد.

احمدی نژاد :مرگ بر آمریکا باید از شعار حذف شود
متن نامه مجمع نمایندگان اهل‌سنت مجلس به رییس جمهور

جناب آقای دکتر احمدی نژاد
ریاست محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی
با سلام و احترام
همانگونه که مستحضر هستید در مورخه 8/8/86 در جلسه 613 شورای عالی انقلاب فرهنگی اساسنامه شورای دولتی برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت تحت ریاست جنابعالی به تصویب رسید صرف نظر از نیت و قصد خیرخواهانه تصویب کنندگان این مصوبه از آنجایی که جنابعالی بعنوان مجری قانون اساسی و بعنوان رئیس جمهور ایران اسلامی نمایندگی همه ملت را بعهده دارید به همان نسبت در دفاع از حقوق شهروندان مسئول هستید و ما نیز چون برگزیده از سوی
هموطنان اهل‌سنت هستیم و توسط رأی دهندگان و موکلانمان وظایف بسیار مهمی به ما سپرده
شده است که باید در سنگر مجلس از آنها دفاع کنیم، در این راستا و پس از تصویب این مصوبه که
می‌بایست با حضور علمای اهل‌سنت و خبرگان آنها و یا حداقل با همفکری و مهم اندیشی نمایندگان اهل‌سنت در مجلس انجام می‌شد اعتراضات بسیاری از سوی علما و مسئولان مدارس
دینی کتباً و شفاهاً به نمایندگان اعلام شده است که ما لازم دیدیم مطابق سوگندی که یاد کرده‌ایم اعتراض خودمان رادر این باره اعلام داریم و خواستار لغو و یا تجدید نظر درباره این مصوبه که درعمل قابل اجرا نیست باشیم و سخنانمان را مستدل به دلایل ذیل نموده و قبل از آن پرسشهایی را مطرح می‌نماییم.

افتتاح اولین کانال اسلامی فارسی زبانان"نور"


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:برای اولین بار کانال اسلامی اهل سنت فارسی زبانان"نور"افتتاح شد.مشخصات کانال اسلامی اهل سنت فارسی زبان نور به شرح ذیل می باشد:


Frequency:Hot Bird 13 East
Symbol Rate: 12476
Polarization :27500

Horizontal: FEC:3/4

انتشار نوار ویدئویی از بازجویی در گوانتانامووجنایت پرچم داران حقوق بشربه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی برای اولین بار نوار ویدئویی از بازجویی یکی از بازداشتیان گوانتانامو منتشر شده است.
رسانه های کانادایی می گویند که در این نوار عمر خضر، که در زمان ضبط ویدئو، یک نوجوان شانزده ساله بوده، توسط مقامات کانادایی در ارتباط با حوادثی که منجر به دستگیری او توسط نیروهای امریکایی در سال 2003 شده بود، بازجویی می شود.
این نوجوان که یک شهروند کانادایی است، متهم شده که در سال 2002 در افغانستان نارنجکی را به سوی یک سرباز آمریکایی پرتاب کرده و او را کشته است.
این نوجوان در وضعیت روحی بدی قرار دارد و می گوید که شکنجه شده است.
این نوار ویدئویی توسط وکلای آقای خضر و به دنبال آن منتشر شده که به حکم یک از دادگاههای عالی کانادا در ماه مه، مقامات کانادایی می بایست مدارک اصلی خود را علیه متهم ارائه می کردند تا او بتواند به طور کامل در برابر اتهامات وارده از خود دفاع کند.
"کمکم کنید"
این ویدئوی 10 دقیقه ای که از دریچه تهویه هوا گرفته شده است، آقای خضر را در حالی نشان می دهد که گریه می کند، صورتش را در میان دستهایش پنهان کرده، موهایش را می کشد و مدام می گوید: "کمکم کنید."
یک بار هم در این ویدئو آقای خضر به یکی از مقامات وزارت امور خارجه کانادا و یک نماینده سازمان اطلاعات کانادا می گوید که وقتی در بازداشت ارتش آمریکا در پایگاه هوایی بگرام افغانستان بوده، شکنجه شده است.
او لباس نارنجی رنگش را بالا می زند تا زخمهایش را نشان دهد و می گوید: "شما اهمیتی به من نمی دهید. "
پس از آن یکی از ماموران کانادایی به او می گوید: " می دانی، من پزشک نیستم اما گمان می کنم که مراقبت های پزشکی خوبی برای تو فراهم شده. "
آقای خضر که تنها شهروند غربی است که هنوز در گوانتانامو به سر می برد، در پانزده سالگی طی نبردی مسلحانه در محلی که گفته می شود یکی از اردوگاههای القاعده در افغانستان است، توسط نیروهای آمریکایی دستگیر شده بود.
یکی از وکلای آقای خضر می گوید که امیدوار است این ویدئو به نخست وزیر کانادا فشار بیاورید و او را وادار کند که از آمریکاییها بخواهد موکلش را محاکمه نکنند.
استفان هارپر، نخست وزیر کانادا هفته پیش گفته بود که در دادگاه نظامی آقای خضر که روز هشتم اکتبر در گوانتانامو برگزار می شود، دخالت نمی کند.
آقای خضر که 21 سال دارد، متهم به چندین مورد عمل تروریستی شده که جدی ترین آن قتل است. ممکن است او در صورت اثبات جرم، به حبس ابد محکوم شود.

مذاکره و مبادله اسرای اسرائیل و حزب الله

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو فردا مبادله اسرا ميان اسرائيل و حزب الله لبنان صبح چهارشنبه با تحويل اجساد دو سرباز اسرائيلی به صليب سرخ جهانی در مرز لبنان آغاز شد.
بر اساس توافق ميان دو طرف، اسرائيل جسد دو سرباز خود را از حزب الله دريافت می کند و در برابر، سمير قنطار يک زندانی مشهور لبنانی را همراه با چهار فعال ديگر سازمان حزب الله و نيز اجساد ۱۹۹ شبه نظامی که در نبردهای گذشته جنگيده بودند، به لبنان پس می دهد.
حزب الله می گويد که اجساد تحويل داده شده، اهود گلدواسر و الداد رگو، دو سرباز اسرائيلی هستند که حزب الله آنها را از داخل خاک اسرائيل در سال ۲۰۰۶ ربود.
ربوده شدن اين دو سرباز در حمله حزب الله به يک مقر نظامی در شمال اسرائيل، موجب آغاز جنگ ۳۳ روزه ارتش اين کشور با حزب الله شد، که طی آن ۱۵۰ اسرائيلی کشته و هزاران لبنانی جان خود را از دست دادند و لبنان متحمل ويرانی های عظيمی گرديد.
انجام اين معامله در پی تلاش های پشت پرده دولت آلمان تحقق يافت. دفتر صدر اعظم آلمان تاييد کرد که يک نماينده ويژه سرويس های اطلاعاتی و امنيتی آلمان، به مدت يک سال و نيم برای تنظيم اين معامله تلاش کرده و بارها به لبنان و ديگر نقاط مهم خاورميانه سفر کرده بود.
آغاز مبادله اسرا
شبکه تلويزيونی المنار وابسته به حزب الله لبنان در ساعت نه و نيم بامداد به وقت لبنان، دو تابوت سياه را نشان داد که توسط نيروهای حزب الله در معيت ماموران صليب سرخ و نمايندگان سازمان ملل، درون يک کاميون به نقطه مرزی راس ناقوره آورده شدند.
پس از آنکه دو تابوت در برابر دوربين های تلويزيونی نشان داده شدند، دوباره به کاميون انتقال يافته و به سوی مرز با اسرائيل برده شدند.
اسرائيل نيز سمير قنطار را که حزب الله مشتاق آزادی او بود، از زندانی در جنوب اسرائيل در معيت ماموران صليب سرخ به مرز شمالی اسرائيل انتقال داد.
چهار فعال ديگرحزب الله که به جرم انتقال مواد مخدر به خاک اسرائيل دستگير شده بودند، در فهرست کسانی بودند که حزب الله برای آزادی آنها پيگيرانه اصرارمی ورزيد.

بررسی تحريم های جديد عليه ايران در سنای آمريکابه گزارش آژانس خبری تفتان کميته امور بانکی سنای آمريکا هفته جاری کار بررسی لايحه تشديد تحريم های جدید اقتصادی و تجاری عليه ايران را آغاز می کند.
رهبران بلندپايه حزب دمکرات و جمهوری خواه در سنای آمريکا روز سه شنبه گفتند که در واکنش به نگرانی های واشينگتن در خصوص نقض پيمان منع گسترش سلاح های کشتار جمعی و همچنين حمايت ايران از تروريسم در خاورميانه موافقت کرده اند تا لايحه تشديد تحريم ها عليه ايران را بررسی کنند.
کريستوفر داد، سناتور دمکرات، در این زمینه گفت: اين لايحه تحريم های اقتصادی عليه ايران را تشدید خواهد کرد.
به گفته این سناتور دمکرات در صورت تصویب، اين لايحه همچنين مجوز لازم برای تحت فشار قراردادن شرکت هايی در بخش نفت ايران فعال هستند را صادر می کند.
سناتور کريستوفر داد اضافه کرد: اين لايحه همچنين مانع ارسال غير قانونی تکنولوژی پیشرفته به ايران خواهد شد.
وزارت خزانه داری آمريکا نيز اخيرا تحريم ها و محدويت هایی را عليه تعدادی از شرکتها و نهادهای مالی در ايران وضع کرد تا از این طریق تهران را تحت فشار قرار دهد.

۱۳۸۷ تیر ۲۵, سه‌شنبه

پیام به برادران دو تیره ریگی

عنوان مطلب ، پیام به برادران ریگی و کرد بود اما از آنجائیکه این درگیری بین دو تیره ریگی رخ داده بود و برخی اشتباها و یا به هدفی دیگر نام طایفه کرد را ذکر کردند لذا ما در عنوان نام دو تیره ریگی را آوردیم به هر صورت این درگیری بین دو تیره ریگی ؛ جری زهی و سند زهی که روابط فامیلی نزدیکی با هم دارند موجبات تاسف همگان را فراهم آورد البته بازیگر مخفی و اصلی این درگیری دو نهاد وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه بودند و تمام مردم بلوچستان بر این نکته اتفاق نظر دارند.
دکتر غلامرضا حسین بر در پیامی طرفین را به آشتی و دوستی فراخوانده است متن پیام به شرح ذیل است:
نابودی هر طایفه، قوم و ملت بدست خود انان شروع میشود و با سوء استفاده دشمنان و عمیق کردن اختلافات انان کامل میشود. هرگز اتفاق نیفتاده است که یک قوم خود به خود از بین برود و یا چنان ضعیف شود که دیگران بر ان حکومت کنند مگر اینکه اختلافات داخلی, انان را به اندازه کافی ضعیف کرده باشد.
‫تحریکات دشمنان شما زیاد است. ما بلوچها ادمهای شریف و ساده ای هستیم که گهگاه به زودی فریب میخوریم. دشمنان از شرافت و تحریک پذیری ما استفاده میکنند ومارا به جان هم میاندازند. هر قدر ما با هم بیشتر دشمن باشیم، دشمنان ما بیشتر سود میبرند. اکنون ۹ نفر از شما کشته شده است. ۹ خانواده ی‫تیم شده اند. کودکان انان هر گز پدران خود را نخواهند دید. مادران، خواهران، برادران و پدران انها داغدار شده اند.

بیشک همه شما در صدد ان هستید که بدانید حقیقت چیست! ‫حقیقت این است که دشمنان بلوچ شب گذشته شب بسیار خوبی داشتند و موفقیت خود را برای اختلاف انداختن بین شما جشن گرفتند. شب داغداری شما شب شادی انان بود.
‫ ‫شما دو طایفه ریگی و کرد(دو تیره جری زهی و سند زهی ) باید فوراً صلح کنید و مشترکاً دنبال کسانی به گردید که بین شما این اختلافات را انداختند. دشمن مشترک شما یکی است. و ان هم همان کسانی ‫هستند که میخواهند که بلوچستان از بلوچ خالی شود. انها میخواهند که شما بدست یکدیگر کشته شوید و بین شما انقدر اختلاف باشد تا برای کشتن یکدیگر محتاج انها بشوید. گزوهی از ماموران از یک طایفه و گروهی از ماموران از طایفه ذیگر حمایت میکنند و بدینوسیله اتشی روشن میکنند که همه شما را خواهد سوزاند.

با یک دیگر، ان مکنید که ماموران میخواهند. دل عزیزان خود را داغدار و دل دشمنان خود را شاد مکنید. بلوچستان یکی از بدترین دوره های خود راتجربه میکند ‫و به نیروی یک یک شما نیاز دارد. دین شما در خطر است. فرهنگ شما در خطر است. ناموس شما در خطر است. زنان شمارا میدزدند و به انها تجاوز میکنند. جوانان شما در زندان مورد شکنجه و تجاوز قرار میگیرند. بلوچها شمارا نخواهد بخشید اگر کار دشمنان بلوچ را با بلوچها بکنید.‫
شما همراه با جوانان بلوچ برای مردم بلوچ چه رنجها که نکشیده اید، چه کشته ها که نداده اید. به دشمنان بلوچ و بلوچستان کمک نکنید که در کشتار بلوچها موفق شوند. همه با هم باید علیه دشمن بسیج شوید. ‫تباهی از انهایی است که با هم میجنگند. پیروزی از انهایی است که با هم متحد میشوند.
غلامرضا حسین بر
‫لندن، ۱۶.۷.۲۰۰۸

به پا خیزید فرزندان اهل سنت ایران زمین


(وَإِنْ نَکَثُوا أَیْمَانَهُمْ مِنْ بَعْدِ عَهْدِهِمْ وَطَعَنُوا فِی دِینِکُمْ فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لَا أَیْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ یَنْتَهُونَ)
(سران کفر و نفاق هیچگونه عهد و پیمانی ندارند و به قول و قرارشان پای بند نیستند پس با آنان بجنگید تا از ظلم و فساد دست بردارند و توهین به مقدسات و طعنه زدن به اسلام را ترک نمایند.)
جوانان و دلیر مردان غیور اهل سنت ایران!شما روزانه شاهد ظلم و جنایات بی شماری هستید که از ناحیه ی رژیم ستم پیشه ی رافضی بر شما و سایر برادران و خواهران شما در سراسر ایران اعمال می شود،جوانان اهل سنت به اتهامات واهی و دور از واقعیت،راهی زندان و چوبه های دار می شوند و یا مورد توهین،شکنجه و آزار قرار می گیرند،روحانیون حق گوی و حق خواه اهل سنت با دسیسه و نیرنگ سر به نیست،ترور و اعدام می گردند و صدای مظلومیت و حق خواهی آنان در هیچ رسانه و نشریه ای در کشور منعکس نمی شود.
جوانان غیور و دلیر مردان اهل سنت ایران زمین!وقت آن رسیده است که به خود آیید و برای اعاده ی حقوق از دست رفته خودتان و برای دفاع از عقیده و ناموس و شرف اسلام و صحابه پیامبر صلی الله علیه وسلم به پا خیزید و انتقام خون شهدای اهل سنت را _که فقط به خاطر عقیده و دفاع از اسلام جان خودشان را از دست داده اند_از نابکاران و چنگیزیان زمان بگیرید.
به وظیفه دینی و اسلامی خودتان عمل کنید و زبونی و ترس را کنار بگذارید و جهاد را فرا راه خودتان قرار دهید تا از ذلت و خواری نجات یابید

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران

به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران اعلام می دارد که چهار مامور و مزدور وزارت اطلاعات که روزپنج شنبه 20 تیرماه 87 در یک خانه تیمی در یکی از شهرهای مرزی بلوچستان با انباری از اسلحه و مهمات دستگیر شده بودند بعد از اعتراف به جرائم و جنایات خود مجرم شناخته شده و تیرباران شدند.

این افراد خائن به خیانت خویش اعتراف نموده و همچنین اسامی اربابان خود را که در لباس تامینی در شهر زاهدان فعالیت می کنند افشا نمودند و جنبش همانگونه که با این مزدوران برخورد کرد با اربابان تامینی(قاچاقچیان مواد مخدر) آنها هم به شدت برخورد خواهد کرد و به مخبران خائن اجازه نمی دهد به راحتی در بلوچستان به جنایت و خیانت ادامه دهند.

همیشه مبارزان بلوچ از این مزدوران ضربه خورده اند و بلوچستان بهترین فرزندان خود را با خیانت همین مخبران از دست داده است و علمای بزرگ بوسیله همین مزدوران به شهادت رسیدند ولی الان دیگر فرزندان بلوچستان تصمیم دارند تا خاتمه دادن آخرین مخبر آرام ننشینند و همانگونه که مخبران عرضه زندگی را بر مردم تنگ کرده اند به امید خدا دلاوران جنبش عرصه را برای آنها تنگ خواهند کرد و مخبران خوب بدانند که جنبش در برخورد با آنها هیچ واهمه و تردیدی به خود راه نمی دهد.

جنبش باز هم به مخبران و جاسوسان محلی هشدار می دهد قبل از اینکه دستان پر قدرت مبارزین به گریبان آنها برسد دست از خیانت بردارند و به آغوش مردم بازگردند زیرا بعد از اینکه به چنگال مبارزان افتادند دیگر به آنها رحم نخواهد شد و با سرنوشت این چهار نفر و دیگر مخبران هلاک شده دچار خواهند شد.

طی این اطلاعیه رهبر جنبش مقاومت امیر عبدالمالک بلوچ با ارسال پیامی به روابط عمومی جنبش از جوانان دو تیره ریگی (جری زهی و سند زهی )خواستند تا خونسردی خود را حفظ نمایند و گول نیرنگهای وزارت اطلاعات را نخورند و مواظب توطئه های شرانگیز رژیم باشند زیرا رژیم از دوستی و مودت و یکپارچگی مردم ترس و وحشت دارد و با ایجاد تعصبات قبیله ای می خواهد بذر اختلاف بریزد و به جنایات خود در بلوچستان ادامه دهد.

رهبر جنبش از سفید ریشان مصلح هر دو تیره و همچنین دیگر ریش سفیدان مصلح و علمای ربانی منطقه خواستند هر چه سریع تر به این اختلاف پایان دهند و نگذارند رژیم در طرح شیطانی خود موفق شود ، رهبر جنبش افزودند من امیدوارم جوانان این دو تیره به ندای ما لبیک گویند و با زیر پا نهادن تعصبات قبیله ای راه دوستی و مودت را برگزینند.

جنبش مقاومت مردمی ایران

تهیه فيلم مصری 'خمينی امام خون'به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سایت فارسی شبکه خبری العربیه: سردبیر روزنامه "الوطني اليوم" سخنگوی رسمی حزب ملی حاکم در مصر آغاز به کار پروژه تولید یک فیلم جدید بنام "خمینی امام خون" را اعلام کرد.
وی این فیلم را پاسخی مستقیم به توهین رژیم تهران از طریق فیلم "اعدام فرعون" به محمد انور السادات و تلاش آنان برای خدشه دار نمودن شخصیت میهنی وی برشمرد. این فیلم ترور رییس جمهور فقید مصر انور السادات را به تصویر می کشد.
محمد حسن الفي، سردبیر روزنامه "الوطني اليوم" وعضو برجسته کمیته تبلیغات حزب ملی حاکم در مصر به العربیه گفته کارهای مقدماتی تهیه سناریوی فیلمی بنام "خمینی امام خون" را چندی پیش آغاز کرده است. وی افزود که فصل اول این فیلم بپایان رسیده است وکارگردان معروف مصر "محمد فاضل" این فیلم را کارگردانی خواهد کرد ویک شرکت خصوصی تولید فیلم را برعهده خواهد گرفت.
الفی جزئيات سناریوی فیلم "خمینی امام خون "را چنین توضیح داد این فیلم حرکت تندروانه خمینی از پاریس به ایران، و تاثیر این تندروی بر مصر ، طی دهسال اول عمر این حرکت یعنی در مرحله ریاست جمهوری حسنی مبارک ونیز در معرض خطر قرار گرفتن امنیت ملی مصر در این مدت را به نمایش خواهد گذاشت.
الفی توضیح داد که فیلم مزبور جزئيات دقیق ترور سادات وتاثیر پذیری اجرا کنندگان آن از افکار خمینی را نشان خواهد داد.
او اضافه کرد این فيلم افکار خمینی را به بحث خواهد کشید ونشان خواهیم داد که وی امام عقیده اسلامی - که عقیده صلح است و نه عقیده ترور- نیست، بلکه امام خون بوده است.

کاریکاتور احمدی نژاد
احمدی نژاد: جمهوری اسلامی آماده مذاکره با آمریکاستبه گزارش آژانس خبری تفتان رئیس جمهور ایران احمقی نژاد دلقک بین المللی اعلام کرد که حاضر است با آمریکا مذاکره نماید و رابطه برقرار کند.

محمود احمقی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی می گوید که تهران آماده مذاکره با هر کشوری جز اسرائیل است اما این مذاکرات باید بی قید و شرط باشد.

آقای احمقی نژاد همچنین گفت که در صورت دریافت درخواست رسمی گشایش دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران، آن را بررسی می کند.

قبلا که می گفتند ما هرگز با شیطان بزرگ مذاکره ای نداریم و هر کس با آمریکا مذاکره کند همراه شیطان بزرگ است و چنین و چنان الان حاضر است که دفترش را در تهران بگشاید و فردا هم دنیا گواه خواهد بود که سفارت اسرائیل در تهران گشوده خواهد شد و احمقی نژاد در مراسم افتتاح آن سخنرانی خواهد کرد و خواهان برچیده شدن اسرائیل از کره زمین خواهد شد.

ولی فعلا نه چون هنوز باید مسلمانان جهان و مردم فلسطین را فریب دهند تا به ولایت شیطانی خامنه ای ایمان بیاورند بعدش هر چه باشه ازطرف امام زمان میشه مردم هم باید مشکلات امام زمانی را با روی خوش بپذیرند.

دست کم سی و پنج نفر در عراق کشته شدندبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه، 15 ژوئیه (25 تیر)، پلیس شهر بعقوبه، مرکز استان دیاله عراق، خبر داد که در دو بمب گذاری انتحاری در یک مرکز استخدام ارتش در این شهر دست کم سی و پنج نفر کشته و بیش از پنجاه نفر دیگر زخمی شده اند.
به گفته پلیس بعقوبه، دو بمب گذار انتحاری، که یکی از آنان اونیفورم ارتش عراق را بر تن داشت، بمب های همراه خود را در میان متقاضیان پیوستن به ارتش منفجر کردند.

مصر برخورد با عمرالبشیر را غیر مسوولانه خواندبه گزارش آژانس خبری تفتان احمد ابو الغیط، وزیر خارجه مصر امروز( سه شنبه بیست و پنجم تیرماه) هشدار داد که بگفته او "برخورد غیر مسوولانه با وضعیت موجود در سودان، می تواند به فروپاشی کامل امنیت، وبی ثباتی سیاسی، بویژه در منطقه دارفور بینجامد." پس از درخواست دادستان دادگاه لاهه برای صدور حکم جلب عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان، وزیران خارجه اتحادیه عرب برای بررسی این رویداد قراراست روز شنبه آینده در قاهره تشکیل جلسه دهند. دادستان دادگاه بین المللی رسیدگی به جرائم و جنایات جنگی درلاهه، با ارائه کیفرخواستی، رئیس جمهوری سودان را متهم کرده است که شخصاً دستور نسل کشی و جنایات علیه طوایف آفریقایی دارفور را صادر کرده است. دولت سودان این اتهام ها را رد کرده و گفته است که چنین دادگاه و کیفرخواستی را برسمیت نمی شناسد، و مقاوله نامه مربوط به دادگاه جنایی بین المللی را امضا نکرده است.

زنجیر بدستان گمنام!؟

نظام حاکم بر اقتصاد جامعه ی ایران نظام استثمار، تقلب، چپاول و تجاوز است و انحصار طلبان در طول دوران انقلاب خونبار در مسیر عمل نشان داده اند که هدفی جز زر اندوزی و حفظ سلطه ی مطلق خود، ندارند و تابع هیچ قانون و معیاری نیستند و به هیچ اصلی از اصول اسلامی و اخلاقی که تحت لوای آن به نان و قدرت رسیده اند، پای بند نبوده و نیستند و به حقوق مستضعفان که سنگ آنان را به سینه می زنند و اقشار جامعه کوچکترین توجهی ندارند، در این نظام سرا پا فساد ولایت فقیه توزیع منافع و منابع اقتصادی بر اساس وابستگیهاست و به صورتی عادلانه توزیع نمی شود، بلکه هر کس به هر نسبت که با ولی خودکامه ی فقیه نزدیکتر باشد و ثناگوی استبداد و توجیه گر جنایات بی شمار ولایت سالاران به خصوص ولی بی باور فقیه، باشد بهره مندی او از منابع درآمد کشور بیشتر است و هر کس به هر نسبت که از حلقه تنگ ولایت فقیه دورتر باشد از شانس کمتری برای چاپیدن و ربودن سرمایه ها، برخوردار است، از این رو است که شیخهای بی دیانت رژیم که در فریب و ریا، ید طولایی دارند، با تناسب وابستگی و نزدیکی خود به خامنه ای، میلیاردها دلار سرمایه ملت را به جیب زده و در کشورهای مختلف جهان برای خود کاخهای فرعونی خریداری نموده اند تا در آنها به عیاشی بپردازند، در حالی که اکثریت مردم ایران از ابتدائی ترین و ساده ترین وسیله ی حیات محرومند و از گرانی و تورم روز افزون و مخارج روزمره ی زندگی رنج می برند، وابستگان به حلقه ی استبداد ولی معتاد به گل ناب کوکنار، بدون هیچگونه دغدغه ای، حریصانه سرمایه ی ملت را می بلعند و بر زراندوزی خود می افزایند.
ملت ایران به وضوح شاهد آنند که عده ای خودکامه و بی باور همه ی منابع و ثروت کشور را به خود اختصاص داده اند و عموم مردم را دچار انواع محرومیتها، درد و رنجها، فقر اقتصادی و و...، ساخته اند و با وجود آن، همین عده ی شکم پرست ستمگر دم از آزادی، عدالت اجتماعی و مساوات و برابری می زنند!؟
این سجاده بدستان ریاکار که مردم را از حقوق حقه ی آنان محروم ساخته و با مقدس مآبی و عوام فریبی و با دزدی و غارت، مرفه ترین زندگی را با مکیدن خون ملت برای خودشان فراهم کرده اند و در ناز و نعمت غوطه ور گردیده و در اسراف و تبذیر غرق شده اند، با کمال وقاحت و بی شرمی، دم از تقوی و پرهیزگاری و حکومت عدل الهی می زنند! و خودشان را خدمت گزار ملت قلمداد می کنند!؟
این همه ظلم و جنایت نسبت به اقشار ملت، مردم را به ستوه آورده و آنان را به خیابانها کشانده است، ناآرامیهای اخیر در شهرهای کشور به خصوص در تهران و مشهد علیه نابرابریها و مافیای اقتصادی که ناشی از خودکامگیها و بی عدالتیها و ظلم و اجحاف ولایت سالاران در طول دوران انقلاب است، در واقع همان فوران مشکلات حل نشده ی چندین ساله ی مردم و ابراز خشم و نفرت ستمدیده هایی است که نه تنها پاهای خروس بلکه خروسها و کارخانه ها در زیر عباهای شیخهای دغلباز عوام فریبی همچون امامی کاشانی، یزدی، مصباح یزدی، طبسی و در کل دزدیهای کلان مجموعه ی نظام را با چشم سر می بینند اما هیچ چاره ای جز فریاد زدن ندارند.
این مردم به پا خاسته که خواهان کوتاه کردن دست جریانات مافیای اقتصادی از کشوراند به طور حتم می دانند که اساس این رژیم بر جنایت و دزدی استوار است و همه از یک قماشند پس به قول معروف:
گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند
بنابراین، قیام مردم که در حقیقت جبهه گیری در برابر استبداد ولایت فقیه است، با جابجایی مهره ها و وعده و وعیدهای رفسنجانی که بعد از سپری شدن سه دهه، حالا به فکر آزادی و حقوق مردم افتاده است و با تهدید زنجیر بدستان بیگانه از مردم، فروکش نخواهد کرد و تا ویرانی کاخهای ستم پیشگان همچنان ادامه خواهد یافت.
حکومتگران رژیم جنایتکار ولایت فقیه که در طول دوران ننگین خویش هرگز با مردم روراست نبوده اند و در حال حاضر نفس های آخر عمر نکبت بار خود را می کشند، اگر کوچه ها و خیابانهای همه ی شهرهای کشور را هم برای بقای خود مملو از زیجیر بدستان جیره خوار نمایند و آنان را به جان مردم بیندازند، باز هم نخواهند توانست از خشم کوبنده مردم رهایی یابند و به سلطه ی جابرانه ی خود ادامه دهند؛ زیرا دوران افول ولایت سالاران فرا رسیده و مردم برای بدست آوردن آزادی و نجات کشور از فساد و بی بند و باری چاره ای جز برچیدن بساط حکومت بیداد ولایت فقیه ندارند و یقینا در این قیام سرنوشت ساز پیروز خواهند شد.

داستان زندگی یک جوان سنی سیستانی ومشکلات جوانان اهل سنت

آن روزها گذشتند و من خودم را برای دانشگاه آماده می کردم امتحان دادیم من همراه دو نفر از فرزندان عموزاده های پدرم (که گفتم شیعه شده بودند) شرکت کردیم من درسم نسبت به آن دو خیلی خوب بود بنا بر این شکی نداشتم قبول می شوم و حد اقل این انتظار را نداشتم آن دو قبول شوند و من رد شوم. در فرمم من نوشتم سنی و آن دو نوشته بودند شیعه و همین کارش را کرد. بزرگترین تو سری برای من بود و دانستم چقدر بی عدالتی و تعصب وجود دارد و متوجه شدم مردم درست فکر می کردند و من در اشتباه بودم.

رهبر اهل سنت ایران قانون دولت احمقی نژاد رامبنی بردخالت درمدارس دینی اهل سنت را رد کردبه گزارش خبرنگار ورنا آنلاین از دارالعلوم زاهدان در جلسه ای که به منظور اجبار مدارس دینی اهل سنت بر پذیرش دخالت حکومت در امور مدارس در زاهدان برگزار شد، رهبر اهل سنت ایران حضرت شیخ الاسلام -حفظه الله- خطاب به حجة الکفر والمشرکین "عرب" نماینده خامنه ای برای اجرای طرح حکومت، گفتند: ما اصلا تن به چنین ذلتی نمیدهیم و بنده شخصا حاضرم به همراه خانواده ام در این راه کشته شوم ولی به شما اجازه نمیدهم که در امورمدارس ما دخالت کنید!!

آقای حجة الکفر کاملا از این سخنان آتشین و بی سابقه حضرت شیخ الاسلام مبهوت شده و گفت: من این مطلب را به مراتب عالی گزارش میکنم. وی با دست خالی زاهدان را ترک کرد و دست رد علما بر سینه اش وی را مدهوش کرد.

چند خبر کوتاه و مهم از بلوچستان/ از "س.س." گزارشگر راديو بلوچي اف ام در زاهدان

قتل و ربايش بلوچها توسط نيروهاي انتظامي
حدود سه ماه قبل شخصی بنام "عبدالشکور" از روستاهای اطراف تفتان از محل اقامتش توسط نیروی انتظامی ربوده و به مکان نامعلومي انتقال داده ميشود. نزديکان وي عليرغم تلاش و پيگيري فراوان از وضعيت و يا محل نگهداري او اطلاعي دريافت نميکنند - تا اينکه متاسفانه چند هفته پیش جنازه شکنجه شده و اعدام شده اش به خانواده اش تحویل می گردد
بگفته خانواده وی مامورین تحویل دهنده جنازه اعلام داشته اند این کار ( تحویل جنازه ) در واقع لطفیست که آنان در حق خانواده مقتول انجام داده اند و گرنه جنازه را در نقطه نامعلومی چال می کردند و بدون آنکه از طرف کسي مورد بازپرسي و يا ممانعت قرارگيرند
ربوده شدن چندين کارگر بلوچ توسط افراطيون زابلي
فلکه مشاهیر و خیام زاهدان ( محل تجمع کارگران جوان و اکثرا بلوچ که با بیل و کلنگ برای جستجوي کارمنتظراند) ميباشد
چندي قبل دو خودرو با 4 سرنشین ( دو نفر درهر خودرو ) که لباس غيربومي ("فارسي") بر تن داشته اند شش تن از کارگران بلوچ را دعوت بکار کرده و بهمراه خود ميبرند
به آنها گفته ميشود که محل کار در خارج از شهر قرار دارد. سرنشينان دو خودرو کارگرهاي مظلوم را به جاده قدیم انتقال داده و در آنجا با تهدید اسلحه از شهر خارج کرده و بالاتر از منطقه "کوله سنگی" و بیابان های دور دست اطراف آنها را رها می کنند
دو نفر از این افراد بعد از دو روز راهپیمایی ( چون راه را نمی دانسته اند ) بصورت نیمه جان خود را به یکی از روستاها رسانده و افراد روستا به یاری سایر بازماندگان می شتابند و خوشبختانه همگی نجات می یابند
کارگران نجات یافته بر اين اعتقاداند که ربایندگان از افراطيون زابلی بوده اند و مسلح به اسلحه اطلاعات بوده اند

فروش آمپول های مسکن و تسکین دهنده درد مانند ترامادول و... به افراد عادی ( بلوچ ) ممنوع شد
از تاریخ 13 تیر 87 13طبق بخشنامه اداره علوم پزشکی با درخواست وزارت دادگستری و نیروی انتظامی تمام داروخانه های استان سیستان و بلوچستان موظفند که از فروش آمپول های مسکن و تسکین دهنده درد مانند ترامادول و... به افراد عادی ( بلوچ ) خودداری نمایند
دلیل این کاراستفاده افراد زخمی " شرور" از این داروها اعلام گشته است
مشکل استخدام بلوچها
از دیگر مشکلات منطقه مشکل استخدام می باشد , چرا که استخدام در بلوچستان نیز بصورت خاص می باشد
از دو هفته پیش نیروی انتظامی در استان بصورت خصوصی تقاضای افزایش نیرو کرده , که متاسفانه این افزایش نیرو فقط ازمنطقه سیستان انجام گرفته ميشود.
کسانی که التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه داشته باشند و شیعه اثنی عشری باشند حق شرکت در آزمون را دارند. همچنین تمام ادارات برای افزایش نیرو و استخدام ملزم به کسب اجازه از حراست اداره مربوطه می باشند
حراست نیز درگزینش و معرفی افراد آزاد بوده و هر مراجعه کننده ایی باید فرم مربوط به حراست را پر نماید و از اولین بندهای این فرم دین و مذهب می باشد
گذشته از آن طبق بخش نامه استانداری سیستان و بلوچستان که به تمام نهادهای اداری , سازمان ها و دانشگاه ها ابلاغ گشته برای استخدام نیرو و یا افزایش نیرو ملزم به کسب اجازه از استانداری هستند و این در حالسیت که اولویت نه در استخدام بلکه در انتقالی نیروهاست. یعنی اگر مثلا شهرستان سرباز نیاز به نیرو داشت اولویت مال شخصیست که تقاضای انتقال به آنجا را کرده است
نکته قابل توجه اینجاست که زمانی با انتقال ( بدون رد و بدل شدن نیرو ) موافقت می شود که ارگانی مازاد نیرو داشته باشد و طبق آمارهای دولتی فقط منطقه زابل و زاهدان از نظر نیرو اشباع شده می باشند و اکثر انتقالی ها بدلیل اشباع بودن این دو شهر از این دو نقطه انجام می گیرد و این بدان معناست که استخدام از توابع زابل و يا صحيحتر " استخدام زابليها" در تمام نقاط بلوچستان بصورت قانون در آمده است
راديو بلوچي اف ام
"س.س." گزارشگر راديو بلوچي اف ام در زاهدان

جهل و نادانی بلوچی


پریشب بعد از نماز عشا همراه یکی از دوستان نشسته بودیم حدود ساعت 9 بود که زنگ زدند که در یکی از محلات غرب زاهدان درگیری هست و صدای تیر اندازی می آید. نیم ساعت بعد یکی دیگر از دوستان که در همان منطقه ساکن است زنگ زد که چهار بلوچ از فلان قوم به نامهای فلان کشته شده اند. بسیار متاسف شدیم و از خداوند خواستیم جلوی فتنه قومی و کشتار بیگناهان را بگیرد.
دیروز برای دفن جنازه ها به من و و همکارم مولوی عبدالله ریگی مولانا دستور دادند برویم و در تشییع و دفن جنازه ها بنمایندگی از ایشان شرکت نماییم.

۱۳۸۷ تیر ۲۴, دوشنبه

نمایندگان زابل:ما حاضریم با دهمرده همکاری کنیم تا کرمان هم زابل شود

نمايندگان مردم زابل و زهك در مجلس شوراي اسلامي آمادگي خود را براي همكاري جهت تبدیل کرمان به شهر زابل با استاندار جديد كرمان اعلام كردند.
دكتر عباسعلي نورا و احمد علي كيخا طي بيانيه‌اي مراتب تقدير و تشكر فراوان خود را از انتصاب دكتر حبيب‌الله دهمرده بعنوان استاندار استان كرمان از رئيس‌جمهور اعلام كردند و افزودند این باعث خوشحالیست که ما یک زابل دیگر در ایران داشته باشیم چون فعلا بلوچها تصمیم گرفتند میزبانی ما انصراف دهند و ما هم باید چاره کنیم و در این وضعیت رقت بار باز هم دم رئیس جمهور گرم که به داد دارلولایه رسیدند.
نمایندگان زابل اعلام کردند که برای بار اول رضاخان به داد ما رسید و نصرت آباد سنجرانی را به ما داد و با تلاشهای رضا ما یک زابل ایجاد کردیم ولی الان این بچه های بلوچ بلند شدند و می گویند یالله نخود نخود هر که به خانه خود و از ما خواستند به همون فراه برگردیم ولی ما می ترسیم به فراه برویم و فرزند رضا خان احمدی نژاد لطفی کرد و کرمان رو به ما داد. باز هم دست احمقی نژاد درد نکنه.
در انتهاي اين بيانيه آمده است: اينجانبان با علم به اين موضوع که شاید کرمانیها هم ما را نپذیرند آمادگي كامل خويش را براي هر‌گونه همكاري براي تحقق چنين هدف مهمي اعلام مي‌داريم.

کاریکاتور؛ عکس یادگاری آقا محمود و فرمانده آمریکايی


یکصد و چهل نفر در بوکان ده‌ستگیر شدند

بو روژهه‌لات: به‌ دنبال اعتصاب عمومی روز 12/7/2008 شهر بوکان به‌ مناسبت سالروز ترور رهبر حزب دمکرات کردستان – ایران دکتر عبدلرحمان قاسملو، دهها شهروند بوکانی توسط نیروهای امنیتی و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند.
طبق اخبار رسیده‌ فضای ناآرمی بر شهر بوکان حکم فرماست. منابع مستقل خبری از دستگیری دست کم 140 شهروند بوکانی خبر می دهند.
همچنین امروز دوشنبه‌ (14/8/2008) خانواده‌ی تعدادی از دستگیر شده‌گان برای اطلاع از وضعیت فرزندانشان به‌ اداره‌ی اطلاعات مراجعه‌ کرده‌اند و مسئولین امنیتی رژیم از دادن هرگونه‌ پاسخی خوداری می کنند.
همزمان نیروهای رژیم بدنبال دستگیری کسانی هستند که‌ در روز اعتصاب پیامکهایی در ارتباط با محکوم کردن ترور دکتر قاسملو برای مردم فرستاده‌اند. نیروهای امنیتی رژیم شبها به‌ منزل مردم هجوم می برند و مردم را دستگیر میکنند.

صدور حکم زندان برای دو فعال ماکویی

خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان:
دادگاه انقلاب شهر خوی،دو فعال سیاسی ماکویی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به زندان محکوم کرد.
شعبه یکم دادگاه انقلاب شهر خوی یک فعال سیاسی ساکن ماکو به نام"علی حسین نژاد" را به استناد ماده 500 قانون مجازات اسلامی یه تحمل یک سال حبس تعزیری،با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم کرد.
اتهام نامبرده، تبلیغ علیه نظام از راه هواداری از یک گروه مخالف نظام عنوان شده است.علی حسین نژاد پیشتر چند بار دیگر نیز بازداشت شده بود.
گفته می شود این حکم غیابی صادر شده و 10 روز جهت تجدید نظر خواهی زمان تعیین شده است.
همچنین دادگاه انقلاب خوی، یک فعال دیگر ماکویی به نام"محمد نصیر زاده" را به دلیل آنچه که "فعالیتهای هویت طلبانه" ذکر شده، به 6 ماه حبس تعزیری محکوم کرده است.

آقاجان چرا کاسه داغتر از آشيد


آقاجان چرا کاسه داغتر از آشيد بعضي از شماها و در يک کلام آنکه را حساب پاک است از محاسبه چه باک است ؟!
دیده می شود برخی به قول معروف دست پاچه شد ه اند و انگ مذهبی می زنند ! نه جانم این برچسبها دیگر کارگر نیست ، این ترفند و کلکها کهنه شده اند و دیگر بلوچستان جای حساب است و دوران دو دو تا 5 تا و 6 تا تمام شد و الان قرن 21 است عزیز دل برادر .
این حرفها که زده می شود از آنروست که باور کنید که بلوچستان در جنگ است آن هم جنگی تحمیلی و فرزندان بلوچستان ناگزیر از این جنگ و بلوچستان از آن همه است مذهبی و غیر مذهبی و همه می بایست در دفاع از آن برخیزند ، بعضیها دور نشسته اند و می گویند : لنگش کن ! جانم جنگ است جنگ . بروید و به چند کتاب دیگر و فرهنک لغت سری بزنید تا اگر نمی دانید بدانید که جنگ چیست ؟! لزومی ندارد از جنایت و کشت و کشتار رژیم صحبت شود چون ظلم پا برجاست و آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان .
در مورد مذهبیون هم بگویم که کم نبوده اند که به خطا رفته اند و یا همچون ماری در آستین رژیم بوده اند و جا و بیجا زهرشان را بر مظلوم مردمان بلوچ ریخته اند و تاریخ خود قضاوت خواهد کرد ولی نباید از یاد برد که کم نبوده اند از همین فرنگ نشینان بلوچ که نه بخاطر بلوچ بلکه باز هم بخاطر ارباب و واجهی غیر بلوچ خواسته و نا خواسته ترک دیار کرده اند البته هر کس اختیارش را دارد و می تواند هر سلک و ایدئولوژی داشته باشد .
باز هم می گویم آنکه را از حساب پاک است از محاسبه چه باک و روی سخن در قبل و کنون فقط به آ ن دسته است که فکر می کنند فرزندان بلوچستان آنان را نشناخته اند ؟! نه جانم فرزندان بلوچستان تا آن حد می دانند که افسوس و صد افسوس شما عزیزان به اصطلاح سیاسی و روشنفکر فرنگی آبتان نه تنها در یک جوی نمی رود بلکه اگر از گذرگاهی که یکی از هم ولایتیهای سیاسیتان گذر کرد حاضر نیستید بگذرید و کینه و عداوت شده بخشی از زندگیتان ! حالا می خواهید برای این مظلوم مردمان بلوچ نسخه هم بپیچید ، واقعا که ؟!
چند بیانیه دادن و چند تریلی حزب و سازمان که نشد حلال مشکلات ، بلوچستان دیگر به شعار احتیاج ندارد که وقت وقت عمل است و هر کس که ناراحت است راه باز و جاده دراز و این گوی و این میدان البته نه برای آن دسته مهره سوخته چون مهره سوخته عمرش به پایان رسیده و می تواند همچون تماشاچی زمین فوتبال سر و دستی تکان بدهد البته اگر اشتباهی به استادیومی که پر از خالی است تشریف نبرده باشد .
سهراب بلوچ
sohrab.baloch@yahoo.com

شهریاری جنایتکار از جنایات دهمرده قدردانی کرد

به گزارش آژانس خبری تفتان نماینده زابلیها در مجلس رژیم از جنایات همکارش دهمرده تشکر و قدردانی کرد و فعالیتهای وی را در بلوچستان مثبت خواند.
استاندار جدید بلوچستان
شهریاری در گفتگو با ایسنا گفت دقیقی یکی از مسئولین وزارت دفاع کشور، که سابقه ی خدمت در استان دارد و از نیروهای انقلابی کشور محسوب می شود بر صندلی استانداری سیستان و بلوچستان تکیه خواهد زد.
از آنجائیکه دهمرده نتوانست در برابر مبارزان بلوچستان موفقیتی کسب نماید رژیم این بار یک فرد نظامی را بر بلوچستان می گمارد تا بتواند برای مزدوران رژیم امنیت ایجاد نماید اما این خواب و خیال است و هرگز بلوچستان با جابجائی و این و آن آرامی نمی گیرد و تنها راه مردم زندگی با عزت و ازادی می باشد.

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران حرکت شرمناک وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه رژیم ولایت فقیه را در به جنگ دادن دو تیره از طایفه ریگی را به شدت محکوم می نماید و این گونه حرکتهای کور را نشانه وحشت رژیم از رشد بیداری روز افزون مردمی در بلوچستان می داند.
رژیم ولایت فقیه و مزدورانش بدانند که با چنین ترفندهای بزدلانه و غیر انسانی هرگز نمی توانند جلوی بیداری مردمی را بگیرند و جوانان را از مبارزه با ظلم و جنایت بازدارند ،امروز بلوچستان و مردمانش بیدار و هوشیار هستند و کسانی را که آله دست رژیم شوند از هر تیره و طایفه ای که باشند طرد می کنند.
طی این اطلاعیه جنبش مقاومت مقاومت از جوانان هر دو تیره طایفه ریگی (جری زهی و سند زهی )می خواهد که هوشیار باشند که دشمن در کمین است و می خواهد با نیرنگ و حیله شما را به جان یکدیگر بیاندازد و با استفاده از عناصر سست عنصر شما را از هدف اصلی که مبارزه علیه رژیم است باز دارد و نه شاید کسی از شما جوانان عزیز گول مزدوران رژیم را بخورد و مایه خرسندی دشمن شود.
همچنین جنبش مقاومت به همه کسانی که گول نیرنگهای وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه را خورده اند هشدار می دهد که دست از مزدوری و خیانت بردارند و به آغوش مردم بازگردند در غیر این صورت جوانان بلوچستان با آنان به شدت برخورد خواهند کرد و هرگز اجازه نخواهند داد که خون بلوچ توسط بلوچ ریخته شود.
جنبش مقاومت مردمی ایران

نظرات جالب در مورد انتقال دهمرده به کرمان

سلام.
بهتر كه عوض شد چون به استان خيلي گند زد.براي مردم كرمان خيلي متاسفم كه چنين آدم نا لايقي استاندار آنجا شده.كرمان هم ميشه پاتوق زابلي ها . به زودي تمام مسولين كرمان زابلي خواهند شد و كرمان مثل سيستان و بلوچستان 50 سال به عقب برميگردد.چقدر در انتخابات تقلب كرد خدا مي داند.
نظری دیگر:
لطفا ضمن تبريك به استاندار جديد چند تا مترجم بلوچ وزابلي از دهات نرماشير بم بياوريد تا لااقل ما كرمونيا بتونيم دستوپا شكسته با استاندار جديد ارتباط برقرار كنيم
نظری دیگر:
دست مريزاد من خودم كرماني هستم كرمان مردان وزنان سياسي زيادي تربيت كرده در رده وزير ونخست وزير ومعاونين ايا در كرمان قحط الرجال امده كه از زابل مياوريد كسي حتي يك روز هم كرمان نبوده ونمي داند از كدام مسير بيايد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نظری دیگر:
آقاي دهمرده در يك مورد خيلي تخصص دارد و آنهم به جنگ انداختن اقوام مختلف را با يكديگر و مي تواند امنيت هر جا و مكاني را با دروغ و تزوير به هم زند ايشان را چكار به استاندار شدن !! [...]برايشان بهتره
نظری دیگر
آقای عزیز دهمرده یا صد و هزار مرده مرده شور بلوچ نیست که واسه اش مترجم بلوچ بیارند این بدبخت از ده بالای زابول است باید از جزینک و ده بالا و خرآبود براش مترجم زابولی اورد.
زابول جونه اوب برده نه نه جونه خوب برده