۱۳۸۷ مرداد ۵, شنبه

رشته انفجارهایی در احمد آباد هند

رشته انفجارهایی در احمد آباد هند
به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی رشته انفجارهایی در احمد آباد در گجرات در غرب هند رخ داده است.
بر اساس گزارشها انفجارها در چند منطقه شلوغ شهر و حوالی ساعت 7 بوقت محلی صورت گرفته است.
همین گزارشها تعداد انفجارها را 6 اعلام کرده اند.
گفته شده است که تا کنون 3 نفر کشته و 20 نفر زخمی شده اند. اگرچه برخی از گزارشهای محلی تعداد مجروحان را بیشتر گزارش کرده اند.
این رشته انفجارها در احمد آباد یک روز پس از رشته انفجارهای بنگلور در ایالت کارناتاکا در جنوب این کشور صورت گرفت.
ساعاتی پیش از این انفجارها در احمد آباد، پلیس در بنگلور هند گفت آنها یک بمب را در نزدیکی یک مرکز خرید در این شهر کشف کردند.
این تحولات یک روز پس از آن صورت گرفته است که انفجار چند بمب در این شهر در ایالت کارناتاکا در جنوب هند، باعث کشته شدن دست کم یک نفر و مجروح شدن تعدادی شد.
بر اساس گزارشها هنوز مشخص نشده است که آیا بمبی منفجر نشده ای که در بنگلور کشف شده به تازگی در این محل جاسازی شده و یا بخشی از رشته بمبمهایی بوده است که روز جمعه (25 ژوییه) در این شهر منفجر شدند.
انفجار دستکم هفت بمب به فاصله پانزده دقیقه در نقاط مختلف شهر بنگلور فضایی از رعب و حشت در شهر بوجود آورد. در پی وقوع این انفجارها، مراکز خرید، مدارس، و سینماهای سراسر بنگلور تعطیل شد و پلیس اطراف محل انفجار را مسدود کرد.
پلیس هند اعلام کرد که که این بمب ها ساعتی بوده و خیلی قدرتمند نبوده اند.
این انفجارها به فاصله چند دقیقه از یکدیگر و در نقاط مختلف بنگلور، مرکز تکنولوژی اطلاعات هند، رخ دادند. یکی از این بمب ها در نزدیکی محل چندین شرکت تکنولوزی پیشرفته منفجر شد.
تا کنون هیچ شخص و یا گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.
در سالهای اخیر چندین مورد بمب گذاری در هند اتفاق افتاده است. مقامات هند بیشتر این بمب گذاری ها را به گروههای اسلام گرای فعال در پاکستان و بنگلادش نسبت داده اند.

اوباما به سفر خود به خارج از آمريکا پايان داد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو فرداباراک اوباما امروز، شنبه، در پايان گفت و گوهايی با گوردون براون، نخست وزير، و تونی بلر ، نماينده مذاکرات چهار جانبه در باره خاورميانه، لندن را ترک گفت.
سناتور ايلينوی از حزب دمکرات آمريکا و نامزد اين حزب برای انتخابات رياست جمهوری، انتخاباتی که در ماه نوامبر برگزار می شود، دردفاع از سفر خود به اروپا و خاورميانه گفت مشکلات آمريکايی ها در داخل کشور غالبا ضمن کار با متحدان خارجی آمريکا برطرف می شود.
آقای اوباما امروز تاکيد کرد که وقت آن رسيده که آمريکا و متحدانش توجه خود را بويژه به افغانستان معطوف کنند.او گفت و گوهای خود با گوردون براون را درباره موضوع های مختلف جهانی " بسيار عالی" توصيف کرد.

ادامه درگيری ها در شمال لبنان

ادامه درگيری ها در شمال لبنان

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو فردا درگيری های مسلحانه در طرابلس واقع در شمال لبنان که از نيمه شب پنجشنبه آغاز شده است، تاکنون شش کشته و ۵۰ مجروح برجای گذاشته است.درگيری ميان ساکنان دو منطقه «باب التبانه» و «جبل محسن» که نيمه شب پنجشنبه سوم مرداد ماه و با انفجار يک بمب دست ساز در باب التبانه آغاز شد، وارد روز دوم شد. خبرگزاری ها اعلام کرده اند که در ميان کشته شدگان يک زن، يک کودک و يک راننده تاکسی که در اثر اصابت يک راکت سرگردان به اتومبيلش کشته شده، به چشم می خورد.خبرگزاری آسوشيتدپرس هم، تعداد مجروحان را به نقل از منابعی در مراکز پزشکی، حدود ۶۵ نفر اعلام کرده است.شيخ مالک الشعار، مفتی طرابلس، روز جمعه، برای برقراری آتش بس ميان ساکنان علوی تبار جبل محسن و سنی مذهبان باب التبانه، تلاش کرد و قرارداد آتش بسی هم منعقد شد، اما درگيری ها با نقض آتش بس از سوی يکی از طرفين دوباره از سر گرفته شد.به گزارش خبرگزاری ها از اين مناطق، دوطرف برای حمله به يکديگر از مسلسل های سنگين، موشک انداز و خمپاره استفاده می کنند.دو ماه پيش درگيری های مسلحانه در اين منطقه، دستکم ۲۱ کشته برجای گذاشت. درگيريهای اين دو تبار ساکن شمال لبنان، ريشه در مشکلات سياسی لبنان دارد.علوی تباران اين منطقه از گروه شيعه مذهب حزب الله لبنان حمايت می کنند و در مقابل سنی مذهبان وفادار پارلمان لبنان هستند.اين درگيری ها در حالی ادامه می يابد که بحران سياسی ۱۸ ماهه لبنان روز جمعه ۲۱ تير ماه با تشکيل دولت ائتلافی پايان يافت و حزب الله و متحدان آن با دستيابی به حق وتو به پيروزی بزرگی دست يافتند.تشکيل دولت جديد که از سوی فواد سينيوره، نخست وزير لبنان صورت گرفت، نخستين اقدام مهم سياسی پس از روی کار آمدن ميشل سليمان، رييس جمهوری جديد اين کشور است.ميشل سليمان در پی توافق گروه های درگير لبنان، در نشست دوحه، پايتخت قطر، پنجم خرداد ماه به عنوان رييس جمهوری لبنان انتخاب شد.ارتش لبنان هم در شمال اين کشور و دور از محل درگيری مستقر شده است اما در درگيری ها دخالت نمی کند.

۱۳۸۷ مرداد ۴, جمعه

اطلاعیه جدید جنبش

بنام الله

بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران ( جندالله ) به اطلاع عموم مردم ایران وبلوچستان می رساند که چون رژیم فاسد آخوندی ایران بنا به مهلت داده شده قبلی به خواسته های جنبش مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی بلوچ عمل ننموده و با طولانی نمودن مذاکرات در فکر حیله های شوم خود می باشد لذا بنا به حکم قضایی دادگاه جنبش دو نفر از پاسداران دستگیر شده رژیم به نام های علی خیده وعلی زارعی محکوم شده ودر روز جمعه مورخ چهارم مرداد ماه هشتاد هفت تیرباران شدند واگر رژیم به خواسته های جنبش عمل ننماید و زندانیان سیاسی را آزاد ننماید دو هفته دیگر هشت نفر باقی مانده دستگیر شدگان تیرباران می شوند.


جنبش مقاومت مردمی ایران ( جندالله)

۱۳۸۷ مرداد ۳, پنجشنبه

شرط آمریکا برای توافقنامه اتمی با روسیه

كميته امور بين الملل مجلس نمايندگان آمريكا با اين شرط كه روسيه مواد و فن آوريهاي هسته اي را به رژیم تهران ندهد، از توافق نامه همكاري با اين كشور در زمينه انرژي اتمي حمايت كرد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «اينترفاكس»، كميته امور بين الملل مجلس نمايندگان كنگره آمريكا روز پنج شنبه از اجراي توافق نامه مربوط به استفاده از انرژي اتمي در اهداف صلح آميز با روسيه حمايت كرد، البته آن را مشروط به يك درخواست نمود.
در اين لايحه قانوني به اين مسئله اشاره شده است: ولت ايالات متحده نمي تواند بر اساس امضاي اين توافق نامه به كشور روسيه مواد، تجهيزات و فن آوريهاي هسته اي صادر كند، تا زماني كه رئيس جمهوري آمريكا كنگره اين كشور را متقاعد كرده باشد كه دولت روسيه آنها را در اختيار رژیم تهران قرار نخواهد داد و مواد و فن آوريهايي كه ممكن است براي ساخت سلاحهاي هسته اي، شيميايي و ميكروبي و همچنين براي ساخت موشك مورد استفاده شود، به اين رژیم عرضه نخواهد شد.
به گفته سخنگوي مجلس نمايندگان، اين لايحه قانوني اكنون براي بررسي به مجلس نمايندگان در تركيب كامل آن فرستاده شده است و بايد منتظر نتيجه راي گيري تمامي قانونگذاران آمريكايي در خصوص آن ماند

نيروهاي انتظامي رژيم سه تن را در بلوچستان به اسم "اشرار مسلح" کشته و دستگير کردند

به گزارش آژانس خبری تفتان معاون هماهنگ ‌كننده قرارگاه عملياتي رسول اكرم رژيم در بلوچستان در گزارشی به خبرگزاری حکومتی ایرنا خبر داد که نيروهاي انتظامي بجرم "شرارت" یک نفر را کشته و دو نفر ديگر را دستگير کردند.
اعدام و قتل و تیرباران جوانان بلوچ با اتهامات واهی توسط نیروهای رژیم ولایت فقیه همچنان ادامه دارد و این رژیم پلید و خونخوار تشنه خون ملت بلوچ است.

هشت سال زندان برای جوان فعال اهل سنت


هشت سال زندان برای جوان فعال اهل سنت
خبرنگار وب سایت سلفی در جوانرود گزارش داد که بهزاد عزیزی جوان فعال مذهبی اهل سنت در جوانرود به هشت سال زندان محکوم شده است . بهزاد عزیزی فروردین ماه هشتاد وشش در فرودگاه تهران که قصد مسافرت به منطقه بلوچستان برای حفظ قران را داشت توسط نیرهای امنیتی بازداشت به زندان اوین انتقال یافت . ایشان بعد از چهار ماه حبس در بند انفرادی اوین هم اکنون بدونه هیچ اتهامی ( بجز اتهامات همیشگی که به تمام اهل سنت زده میشود )به هشت سال زندان محکوم شده است . پایین بودن سن بهزاد عزیزی وسنگینی حکم وی نگرانیهای را به همراه داشته است.

سلسه بازداشت اهل سنت
ماموستا حسین دارابی بار دیگر دستگیر شد.
بنا به گزارش خبرنگار وب سایت سلفی در منطقه ریجاب ماموستا حسین دارابی بازداشت شدند. ایشان که مدتی پیش بعد از غائله منطقه ریجاب دستگیر و با ضمانت ازاد شده بود چند روز پیش در پی رجوع به دادگاه همدان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند وهم اکنون در بازداشت به سر میبرند . چند ماه پیش ماموستا حسین داربی با حمایت مردم منطقه ریجاب از دست ماموران امنیتی که برای دستگیری ایشان امده بودند گریخت . که این امر باعث درگیری بین نیروهای انتظامی وامنیتی با مردم وبازداشت تعدادی از مردم ریجاب وقطع اب و برق این منطقه شد که ماموستا حسین بعد از چند روز به خاطر اذیت نشدن مردم خود را تسلیم اداره اطلاعات کرد که انان نیز به خاطر ارام شدن جو منطقه فورا با ضمانت ایشان را ازاد کردند که متاسفانه چند روز پیش در مراجعه ایشان به دادگاه همدان بار دیگر دستگیر شدند .

نظری در مورد مطلب بالاچ بلوچ

دوستان عزیز سلام
امیدوارم که همه بلوچهای فرنگ نشین را با یک چوب نرانید چرا که خیلی از بلوچها هیچ اختلافی که هیچ بلکه با تمام کارهائی که مبارزان در بلوچستان انجام میدهند موافقند و طرفداری هم می کنند و حتی فخر هم می کنند که چنین سرمچارانی به بلوچستان افتخار می آفرینند.
انسان جائز الخطا است، اشتباهات را می شود اصلاح کرد هر کسی دست به عملی بزند واضحا اشکالاتی هم پیدا می شود اما می شود اشکالات را با انتقاد صحیح از بین برد نه اینکه به آنها تازید.
امید که از دیگران در نقاط دیگر جهان یاد گرفته باشیم.

اوباما: مجازات تهران باید تشدید شود

به گزارش آژانس خبری تفتان باراک اوباما، نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید: به هر ترتیبی که شده باید مانع از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته یی شد. آقای اوباما روز گذشته در اسرائیل افزود که منظور او حمله نظامی به ایران نیست اما تحریم و مجازات ِ جمهوری اسلامی را واقعا و بنحوی باید تشدید کرد که سران حکومت تهران را وادار به تغییر محاسباتشان کند.
آقای اوباما جمهوری اسلامی را خطری بزرگ خواند و گفت: "دستیابی تهران به سلاح اتمی، بگونه یی بالقوه، سبب آغاز مسابقه تسلیحات هسته یی در منطقه خواهد شد که نه تنها خطری است برای موجودیت اسرائیل، که از نقطه نظر منافع ملی آمریکا نیز قواعد بازی را عمیقاً تغییر خواهد داد.

مقام پیشین آمریکائی: کرزای از تجارت مواد مخدر حمايت مي کند

به گزارش آژانس خبری تفتان نماینده پیشین آمریکا در زمینه مبارزه با تجارت هروئین در افغانستان، حامد کرزای، رئیس جمهور افغانستان را به حمایت از قاچاقچیان و مانع تراشي در مبارزه با مواد مخدر متهم کرد.
توماس شویچ Schweich ، که ماه گذشته از مقام خود در دفتر مبارزه با مواد مخدر ِ وزارت خارجه آمریکا استعفاء کرد و دو سال در سفارت آمريکا در کابل، در زمينه مبارزه با مواد مخدر فعال بود، در مقاله ای می نویسد که دولت افغانستان عميقا در از تجارت ترياک حمايت مي کند.

در اين مقاله که در « مجله نیویورک تایمز» منتشر شده، آمده است که اغلب دشمنان رييس جمهور افغانستان در گروه طالبان، از راه تجارت مواد مخدر، پول به دست می آورند و همزمان بسیاری از حامیان حامد کرزای نیز از همین راه سود می برند.
اين مقام پيشين وزارت خارجه آمريکا در زمينه مبارزه با مواد مخدر می افزاید فساد ِ مرتبط با مواد مخدر به بالاترین ردهً های حکومت افغانستان نفوذ کرده و قاچاقچیان صدها فرمانده پلیس، قاضی و دیگر مقامات افغان را خريده اند.

مقام‌های امنيتی مصر مانع ادامه فعاليت دفتر العالم شدند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسنا: مقام‌هاي امنيتي كشور مصر از استمرار فعاليت دفتر العالم (تلویزیون عرب زبان رژیم) در قاهره جلوگيري كردند.
حسن عابديني مديركل اخبار العالم با اعلام اين مطلب افزود: مقام‌هاي دولتي مصر هنوز ابلاغيه رسمي در اين زمينه به دفتر العالم نداده‌اند.
وي ادامه داد: رايزني با مقامات سياسي و رسانه‌اي مصري براي تداوم فعاليت شبكه العالم در قاهره همچنان در جريان است.
وي ابراز اميدواري كرد كه در جريان آزاد اطلاع‌رساني بتواند تحولات مصر را همچنان از زاويه دوربين العالم پيگيري كند.
مديركل اخبار العالم در پايان متذكر شد كه اين شبكه هرگز از فعاليت حرفه‌اي و بي‌طرفانه نسبت به ارائه گزارش اخبار مصر خارج نشده و صدها گزارش زنده و توليدي از قاهره بيانگر اين موضو ع است.
گفتني است كه دفتر العام در قاهره تا شامگاه گذشته گزارشهاي زنده‌اي را براي تلويزيون العالم مخابره مي‌كرده اما امروز به صورت شفاهي از ادامه كار منع شده است.

جزئيات تازه از دستگيری رادوان کاراجيچ

سازمان امنيت و اطلاعات آلمان مي گويد ‌"راتکو ملاديچ"، فرمانده سابق ارتش صرب هاي بوسني که خود جنايتکارجنگي است ، محل اختفا رادوان کاراجيچ را در بلگراد افشا کرد.
به نوشته روزنامه اسلبوجنيه چاپ سارايوو، گزارش سازمان امنيت و اطلاعات آلمان نشان مي دهد از آنجا که براي نزديک شدن صربستان به اتحاديه اروپا يکي از شروط، دستگيري جنايتکاران جنگي صرب و مخصوصا راتکو ملاديچ بود، وي محل اختفاي همکار خود رادوان کاراجيچ را افشا کرد.
در ادامه اين گزارش آمده است راتکو ملاديچ مصمم است از محاکمه در دادگاه لاهه بگريزد ولي در صورتي که مطمئن باشد که در دادگاه صربستان محاکمه مي شود، احتمالا خود را تحويل نيروهاي صربستان خواهد داد.

نظر یک بازدید کننده

Dostaane Aziz salaam!
Omidvaaram ke hamyaye Baloch,haaye farang neshin raaba yek choob na raanid, cheraa ke khaeli az baloch,,haa hichekhtelaafi ke hich,balke baa tamaame kaarhaai ke mobaarezin dar Balochistaan anjaam midahand movaafeqnd,va tarafdaari ham mikonand.va hattaa fakhr ham mikonand ke chonin sarmachaaraani be Balochistaan eftekhaar miafarinand.Ensaan jaezollkhaatst,eshtobaahaat raa mishavad eslaah kard, har kasi dast be amali bezanad vazehan esh,kaalaati ham paedaa mishavad,ammaa nishavad esh,kaalaato ba enteqaade sahih az baen bord, na inke be anhaa taazid. omid ke az digaraan dar noqaat digar jehaan yaad gerefte baashim

«ناتو» از مبارزه با شورشیان در استان «غزنی» افغانستان خبر داد

به گزارش آژانس خبری تفتان ناتو» اعلام کرد نیروهایش با همراهی ارتش افغانستان عملیاتی را در استان « غزنی » افغاستان آغاز کرده اند تا مرکز یک بخش را از چنگ شورشیان بیرون آورند.
در اطلاعیه « ناتو » که توسط خبرگزاری آسوشیتد پرس منتشر شد، آمده است که چندین شبه نظامی در بخش « اجرستان Ajristan » غزنی کشته یا زخمی شده اند.
بر اساس این گزارش، عملیات در روز چهارشنبه، دیروز، با حملات هوایی نیروهای ائتلاف آغاز شد.شورشیان روز دوشنبه، بر این بخش مسلط شده بودند

براهوندگ : برای جنگ با پاکستان از هر کشوری کمک می خواهیم

به گزارش آژانس خبری تفتان رهبر حزب ملی گرای جمهوری بلوچ (پاکستان ) براهوندگ بگتی نوه اکبر بگتی در گفتگو با بی بی سی اردو گفت برای جنگ با دولت پاکستان از کمک تمامی کشورها استقبال خواهد کرد.
وی گفت وی کمک از ایران و افغانستان و هندوستان را به خاطر مقابله با پاکستان به خوشی قبول می کند و می پذیرد.

۱۳۸۷ مرداد ۲, چهارشنبه

واشنگتن تایمز: مانند هیتلر ماسک دیپلماسی زده اند

روزنامه واشنگتن تایمز طی مقاله ای نوشت رژیم تهران یک حکومت فاشیستی است که تمایلی به مذاكرات واقعی ندارد.
این روزنامه نوشت رژیم تهران نیز مانند فاشیسم هیتلری كه در سال های 1930 بدنبال تجدید قوای تسلیحاتی آلمان بود، امروز ماسک دیپلماسی به چهره زده می خواهد سلاح هسته ای بسازد.
واشنگتن تايمز نوشت رژیم تهران از گروههای تروریستی نظیر حزب الله و حماس حمایت می کند و اگر به سلاح هسته ای دست یابد، آن را در اختیار تروریستها قرار خواهد داد.
واشنگتن تايمز از رئیس جمهور آمریکا خواست گزینه نظامی را برای تغییر رژیم در ایران در دستور کار خود قرار دهد چرا که به نوشته این روزنامه، هيچ چيز ديگری مانع از انتقام گيری ويران كننده احمدی نژاد از مردم ايران و جهان نخواهد بود.

نشریه کانادايی: آمریکا در پی قطع صادرات بنزین به ایران

سایت حکومتی الف: ايران با واردات سالانه 5 ميليارد دلار بنزين، پس از آمريكا دومين واردكننده بزرگ بنزين در سطح جهان است. نشريه كانادايي « گلوب اند ميل» در گزارشي اعلام كرد:‌ با توجه به اينكه ايران دومين واردكننده بزرگ بنزين در جهان پس از آمريكاست، واشنگتن دور جديد تحريم‌هاي خود را بر ممانعت از صادرات بنزين به ايران قرار داده است.
به نوشته اين نشريه، در ربع قرن گذشته ايالات متحده تحريم‌هاي اقتصادي مختلفي را عليه رژیم تهران اعمال كرده كه اكنون آشكار شده كه اين تحريم‌ها اثر چنداني نداشته است.
در گزارش گلوب‌اند ميل آمده كه واشنگتن در دور تازه فشارهاي خود عليه رژیم تهران علاوه بر محدوديت‌هاي بانكي، در پي قطع كردن صادرات بنزين به ایران است.
اين نشريه افزوده كه ايران با وجود اينكه چهارمين توليدكننده بزرگ نفت جهان است، اما توان توليدات پالايشگاهي اين كشور خصوصاً ظرفيت توليد بنزين و گازوئيل آن، بسيار محدود است و ايران در اين زمينه به واردات گسترده، وابسته است.
بر اين اساس، ايران 40 درصد بنزين مورد نياز خود را از كشورهاي خارجي و عمدتاً از اروپا، هند و ونزوئلا وارد مي‌كند.
اين گزارش حاكي است، ايران در سال‌هاي اخير به‌طور متوسط حدود 5 ميليارد دلار صرف واردات بنزين كرد تا پس از آمريكا، دومين واردكننده بزرگ بنزين در جهان لقب بگيرد.
به نوشته اين نشريه، دولت بوش در تلاش است كشورهاي اروپايي را براي قطع صادرات بنزين به ايران متقاعد سازد.
سناریویی احتمالی: غرب برنامه محاصره دریایی ایران را دارد خبرگزاری «نووستی»/ روز 21 جولای ناوگان های دریایی آمریکا، انگلیس و فرانسه مانوری را آغاز کردند که هدف آن تمرین محاصره دریایی ایران می باشد و تا پایان تابستان سال جاری رژیم احمدی نژاد ممکن است در وضعیتی بسیار دشوار قرار بگیرد. این مطلب را پایگاه خبری mignews اطلاع داد.
این پایگاه خبری اطلاع می دهد که اگر ایران باری دیگر مطالبه توقف غنی سازی اورانیوم که روز 19 جولای نیز مجدداً مطرح شده بود را رد کند، محاصره می تواند تحریمی دیگر و شدیدترین نوع آن برای ایران باشد.
روز 31 جولای که مدت اعطا شده به ایران پایان می یابد، جمهوری اسلامی مجبور به انتخاب خواهد شد: همکاری و یا رویارویی. در صورتی که این کشور رویارویی را انتخاب کند، پیامدهای آن سنگین خواهد بود، از جمله مذاکرات با گروه 1+5 میانجیگران بین المللی در ژنو متوقف می شوند. محاصر دریایی ایران اعلام می شود. از آنجایی که ایران خود توان پالایش نفت ندارد، نیازمند واردسازی 40% از بنزین مصرفی خود و 100% سوخت هواپیمایی است. دقیقاً همین کالاها نیز می توانند مشمول محاصره قرار گیرند.
از آغاز محاصره نیروهای ویژه آمریکا، فرانسه و انگلیس چند جزیره را در تنگه هرمز اشغال خواهند کرد که اکنون تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارند و ناو هواپیمابر "تئودور روزولت" با جنگنده های آمریکایی و فرانسوی روی عرشه خود وارد خلیج فارس خواهد شد.
در مرحله اول محاصره، تنها از راهیافتن سوخت به ایران جلوگیری می کنند، اما سایر کالاها، از جمله مواد غذایی و پزشکی آزادانه به کشور راه خواهند یافت.

سرمايه‌گذاري هندي‌ها در منطقه آزاد چابهار

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسنا مديرعامل شركت صيد صنعتي منطقه آزاد چابهار گفت: سهام‌داران شركت بين‌المللي نيشاي هند در منطقه آزاد چابهار سرمايه‌گذاري كردند. حميدرضا كشاورز در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان افزود: اين شركت هندي با هدف جمع‌آوري و عمل‌آوري آبزيان مانند باله، دم و پوست كوسه ماهي، بادكنك ميش ماهي، خيار دريايي، شركت LTD ( SIKA (MARINA IMPEK CFZCO را در منطقه آزاد چابهار به ثبت رساندند و نخستين محموله فرآوري شده ( محصولات آبزي) را به خارج از كشور صادر كردند.
ثروتهای بدست آمده از این تجارتهای کجا هزینه می شود؟
آیا برای بلوچستان هزینه می شود؟
آیا مردم بلوچستان باید حقی بر ساحل دریای بلوچستان ندارند؟

سالگرد شاملو


هشدار آمريکا در مورد افزايش تحريم ها عليه ايرانبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو فردا کاخ سفيد روز چهارشنبه اعلام کرد در صورتی که ايران فعاليت های حساس هسته ای خود را متوقف نکند، اين کشور با تحريم های جديدی مواجه خواهد شد.
گوردون جاندرو، سخنگوی شورای امنيت ملی کاخ سفید، با اشاره به مذاکرات روز شنبه در ژنو و در خواست از ايران برای ارائه پاسخ صريح به بسته پيشنهادی قدرت های جهانی، گفت:«ما اميدواريم که ايران پاسخ مثبتی ارايه کند».
سعيد جليلی، دبير شورای عالی امنيت ملی و مذاکره کننده ارشد هسته ای ايران، روز شنبه ۲۹ تيرماه در ژنو با خاوير سولانا، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا، ويليام برنز، معاون وزير امور خارجه آمريکا و نمايندگان کشورهای آلمان، فرانسه، بريتانيا، چين و روسيه درباره مناقشه هسته ای ايران گفت و گو و مذاکره کرد.
در اين مذاکرات آقای سولانا از ايران خواسته بود که طی دو هفته پاسخ خود را به بسته پيشنهادی کشورهای ۱+۵ اعلام کند.
در همين زمينه، آقای جاندرو تاکيد کرد در صورتی که ايران به در خواست جامعه جهانی پاسخ مثبت ندهد، «جامعه بين المللی يکپارچه است و تحريم های بیشتری را اعمال خواهد کرد.»
اين در حالی است که ساعاتی پيش از اظهارات آقای جاندرو، محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، در سخنرانی خود در شهر ياسوج واقع در جنوب غربی ايران، گفت: «ملت ايران سر سوزنی اجازه سازش و عقب نشينی از حقوق مسلم هسته ای خود را به کسی نمی دهد.»
ایران تاکنون بارها تاکید کرده است که از خط قرمز خود یعنی تعلیق فعالیت های مربوط به غنی سازی اورانیوم عبور نخواهد کرد.
در صورتی که ايران به در خواست جامعه جهانی پاسخ مثبت ندهد، «جامعه بين المللی يکپارچه است و تحريم های بیشتری را اعمال خواهد کرد.»
گوردون جاندرو، سخنگوی شورای امنيت ملی آمريکا،
ایران مسئله پاسخ دادن را جدی بگیرد
در همین زمینه وزيران امور خارجه اتحاديه اروپا نیز روز سه شنبه تاکيد کردند که ایران به در خواست قدرت های جهانی پاسخ مثبت دهد.
ديويد ميليبند، وزير امور خارجه بريتانيا، در اين زمينه گفته بود: اکنون بر عهده ايران است تا به درخواست های قدرت جهانی و خاوير سولانا، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا، در مذاکرات ژنو پاسخ بدهد.
وزير امور خارجه بريتانيا همچنين تصريح کرد: تهران بايد مسئله پاسخ دادن به مسايل مربوط به برنامه هسته ای خود را جدی بگيرد.
موضوع برنامه اتمی ايران در روزهای اخير و پس از نشست ميان سعيد جليلی با خاوير سولانا در ژنو بار ديگر توجهات زيادی را برانگيخته است.
در اين نشست به جمهوری اسلامی ايران دو هفته فرصت داده شد تا پاسخ روشن خود را در باره خواست کشورهای غربی مبنی بر تعليق غنی سازی اورانيوم ارائه کند.
ايران همواره اين درخواست را رد کرده ولی گفته می شود که احتمال دارد تهران حاضر به مذاکره در باره فرمول «تعليق در برابر تعليق» شود.
بر اساس اين پيشنهاد، ايران متعهد می شود که برنامه غنی سازی اورانيوم را در حد فعلی حفظ کند و سانتريفوژهای بيشتری را به خدمت نگيرد و در مقابل، جامعه بين المللی تحريم ها را سخت تر نکند.
روند غنی سازی که کاربرد دوگانه نظامی و غير نظامی دارد از سوی شورای امنيت سازمان ملل و آژانس بين المللی انرژی اتمی موضوعی نگران کننده در برنامه هسته ای ايران به شمار می رود که می تواند ايران را به دانش ساخت سلاح هسته ای مجهز کند.
اين در حالی است که تهران ماهيت اين برنامه را غير نظامی و صلح آميز و برای توليد برق عنوان کرده است.
وزير امور خارجه ايالات متحده آمريکا نیز با انتقاد از رويکرد ايران در برنامه اتمی خود که از آن به «سياست وقت کشی» ياد کرده، گفته بود که «ايران بايد در مدت مهلت تعيين شده پاسخی جدی به بسته پيشنهادی شش قدرت جهانی بدهد.»
شورای امنيت سازمان ملل متحد طی سه قطعنامه تحريمی از ايران خواسته است تا فعاليت های مربوط به غنی سازی را متوقف کند. ايران با سرپيچی از اين در خواست برنامه غنی سازی اورانيوم خود را توسعه داده است.

کنفرانس جھانی لال مسجد با حضور ھزاران نفر


کنفرانس جھانی لال مسجد با حضور ھزاران نفر

بمناسبت سالگردشھدای لال مسجد دراسلام اباد


پایان انتظار 13 ساله و دستگیری کاراجیچ


تصویر پیشین (چپ) و کنونی رادوان کاراجیچ)


رادوان کاراجیچ که مرتکب جنایتهای جنگی بی شماری علیه مردم مسلمان بوسنی شد و هزاران انسان بیگناه به دستور وی قتل عام شدند دوشنبه شب سرانجام به دام افتاد و موجی از شادی بر جهان سایه افکند. به گزارش مهر به نقل از خبرگزاریها، یک منبع نزدیک به دولت صربستان خبر داده است که کاراجیچ مسؤول صربهای بوسنی در اوایل دهه 90 در دوران جنگ بالکان از چند هفته پیش بر اساس اطلاعات سرویسهای امنیتی یک کشور ثالث در مخفیگاهش در بلگراد(پایتخت صربستان) شناسایی و بدون هیچ واکنشی در حالتی افسرده بازداشت شد. شناسنامه یک جنایتکار قاتل کاراجیچ در سال 1945 در شهر ساونیک در مونته نگرو به دنیا آمد. پدر وی «ووک» از اعضای چتنیکها (چریکهای ملی گرای صرب) بود که علیه آلمان نازی و نیز پارتیزانهای تحت فرمان مارشال تیتو رئیس جمهور اسبق یوگسلاوی می جنگیدند.


دستگیری سه افسر بلند پایه سپاه توسط مبارزان جنبش

به گزارش ریگی خبرنگار تفتان از زاهدان نیروهای جنبش مقاومت جندالله در یک عملیات موفق شده اند سه افسر بلندپایه سپاه را دستگیر نمایند.
تاکنون جزئیات این خبر در دسترس نیست و به محض رسیدن جزئیات بیشتر بازدیدکنندگان را در جریان این عملیات خواهیم گذاشت.

'چه بوش حاکم چه اوباما، ایران یک نگرانی عمده است'به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی باراک اوباما با عباراتی که ظاهرا برای پررنگ کردن نگرانی نامزد دموکرات ها نسبت به برنامه اتمی ایران طراحی شده بود، بار دیگر دلایل خود برای لزوم گفتگو با ایران را تشریح کرده است.
همزمان جان مک کین نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ماه نوامبر گفته است که ایران "ابزارهای لازم برای محو کردن اسرائیل از نقشه جهان" را دارد.
سناتور اوباما که در سفری دو روزه به اسرائیل به سر می برد با اشاره به برنامه اتمی ایران گفت: "دولت ایران باید بداند که چه دولت بوش در آمریکا سر کار باشد چه دولت اوباما، این نگرانی عمده آمریکاست."
وی همچنین گفت: "یک ایران اتمی شرایط بازی را عوض خواهد کرد."
اوباما نیز همچون جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا، تاکید کرد که برای رسیدگی به "تهدید بالقوه" ایران هیچ گزینه ای را نادیده نمی گیرد که اشاره ای به وجود گزینه نظامی است.
اما سناتور اوباما که همواره بر لزوم گفتگو با دشمنان آمریکا تاکید کرده است روز چهارشنبه دلایل خود برای مذاکره با ایران، سیاستی که مورد انتقاد جان مک کین نامزد جمهوری خواهان است، را تشریح کرد.

فرق کریستال و ملامین

فرق کریستال و ملامین
مدتها پیش شنیده بودم که می گفتند سرویس ظروق کریستال اینگونه هستند و سرویس ظروف ملامین آن طور هستند.. یا از برخی از دوستان خارج از بلوچستان شنیده بودم می گفتند در منطقه شما ظروف کریستال ارزانتر است و...
یک روز
اختلاف دسته جمعی بین عده ای از اهالی منطقه بابائیان (کنار کوه ) پیش آمده بود . من جهت داوری بین آنها به آنجا رفتم . همه جمع شدند . تمامی اهالی آن منطقه یک طرف بودند و یک پیر مرد با چند نفر جوان یک طرف.
اختلافشان بر سر یک مسجد بود مسجد در وسط جاده جدید قرار گرفته بود و آن پیر مرد به شهرداری قول داده بود که اگر به او 800 متر زمین بدهند مسجد را منهدم خواهد کرد. اهالی آن منطقه می گفتند مسجد ما اصلا ربطی به این آقا ندارد زیرا خودش نماز نمی خواند و اینجا را ما خودمان ساخته ایم.

واحد پولی ایران تغییر می کند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسنا: قائم مقام بانك مركزي با اشاره به اجراي طرح تحول اقتصادي كه در يك بند آن به موضوع ارزش گذاري پول ملي تاكيد شده است از دو تدبير براي اجرايي كردن اين طرح خبر داد كه در آن به موضوع حذف تعدادي از صفرهاي اسكناس اشاره شده است.
دكتر حسين قضاوي درباره محورهاي طرح تحول اقتصادي گفت: عمده‌ترين اين محورها، طرح‌ هدفمندسازي يارانه‌هاست چرا كه در حال حاضر دو دهك بالاي درآمدي، بخش قابل ملاحظه‌اي از مصرف فراورده‌هاي انرژي را به خود اختصاص مي‌دهند و به اين ترتيب حجم زيادي از يارانه‌هاي مربوط به اين فرآورده‌ها نصيب آنان مي‌شود.
به گفته او محورهاي اساسي كه در طرح تحول اقتصادي دولت به لحاظ ضرورت اجرايي آمده مورد اجماع محافل كارشناسي است.
وي ادامه داد: چنانچه اصلاح ساده‌اي در سياست‌گذاري‌هاي مربوط به انرژي صورت گيرد و مردم اين فرآورده‌ها را به قيمت بين‌المللي يا تمام شده خريداري كنند و مابه‌التفاوت حاصل از حذف يارانه‌ها را به صورت حتي مساوي بين جامعه توزيع شود، يك گام به سمت عدالت اقتصادي و اجتماعي برداشته شده است.
به گفته این مقام اقتصادی اين در حالي است كه دولت قصد دارد حتي از اين حد هم فراتر رود و مابه‌التفاوت بين قيمت فعلي و بازار را به شكل هدفمند بين مردم و كارگزاران اقتصادي توزيع كند كه اين سياست ضمن اينكه در راستاي عدالت اجتماعي است، علامت‌هاي صحيحي به اقتصاد مي‌دهد به طوري كه منابع كمياب اقتصادي به نحو مطلوب‌تري اختصاص مي‌يابند.
قائم مقام بانك مركزي تصريح كرد: نكته ظريفي كه وجود دارد اين است كه در هدفمند كردن يارانه‌ها بايد به گونه‌اي عمل كرد كه مردم كمترين فشار تورمي را احساس كنند، بنابراين لازم است به كشش پذير كردن تقاضا براي فرآورده‌هاي انرژي كه قرار است مشمول تعديل قيمت شوند اقدام كرد.
قضاوي گفت: يكي ديگر از محورهاي طرح تحولات اقتصادي به ارزش‌گذاري پول ملي بر مي‌گردد، در چارچوب اين محور قرار است كليه تدابير لازم اتخاذ شود تا وسيله مبادلاتي نزد مردم به شكل مطلوب‌تري عمل كند.
به گفته وي يعني در كوتاه مدت از اسكناس درشت يا ايران چك بانك مركزي استفاده شود و در ميان مدت دو تدبير اجرايي مهم اتخاذ شود؛ يكي حذف تعدادي از صفرهاي اسكناس و احتمالا تغيير واحد پولي و دوم ارتقا سطح بهره‌مندي جامعه از بانكداري الكترونيكی.

من هم مسلمانم و هم بلوچ

من هم مسلمانم و هم بلوچ!
درا بلوچ!
شماتت و لعن و انگ زدن کار شما فرنگ نشینان و باز هم به اصطلاح سیاسیون و یا به تعبیرم سیاست کشان است و اگر به وبلاگها سری بزنید می بینید که چه انگهائی به منتقدان وارد می شود و چه دشنامهائی که نثارشان نمی گردد و هر کس انتقاد کند فورا متحجر و ملا و طالب و ... می شود!! و بعضا کلمات رکیکی که من از ذکر آنگونه کلمات شرم دارم.
الان این انگها و دشنامها و ... توسط چه کسانی نوشته می شوند فرقی نمی کند زیرا همه گروههای بلوچ غربی در آن شریکند چون هیچ عکس العملی نشان نداده اند و حتی محکوم نکرده اند و اکنون که سهراب بلوچ اندکی از نوک قلمش را به سوی گروه حزب مردم ودیگر گروهها برد فورا فرد مجهول الهویه ای با نام مستعاردرا بلوچ که البته برای ما مجهول نیست به دفاع از بلوچهای فرنگی و یا بهتر بگویم به دفاع از حزب مردم پرداخت و همه مخالفان را متحجر و .. غیره خواند و رگ قدیمی کمونیستیش به جوش آمد و افکار مخالف را مخرب توصیف نمود و اگر قدرت در دستش بود حتما می گفت دین افیون توده هاست و باید برچیده شود و همانگونه که نیاکانش در روسیه و چین و کوبا کوچک ترین مخالفتی را با شدیدترین سرکوب پاسخ می دادند من به یقین می دانم که اگر قدرت به دراها واگذار شود با مخالفان خود بدتر از آن خواهند کرد.
خوب بگذریم که درا بلوچ هم خود را مسلمان می نامد ما هم به ایشان تبریک می گوئیم اما این چیز را متذکر می شویم که آقای درا بلوچ به دیگران اجازه دهید نظرات خود را داشته باشند و هر بلوچی مجبور نیست مثل تو و دوستان غرب زده تان بیاندیشد و شما نمی توانید افکار خود را بر دیگران تحمیل نمائید نه اینکه فتوا دهید : افکار مخرب دارند و باید برچیده شوند.
من می گویم من هم مسلمانم و هم بلوچ و هر دو هویت من را تشکیل می دهند و مسلمانیم با بلوچیم در تضاد نیست و بلوچیم با مسلمانیم در تضاد نیست و نه با هم سر جنگ دارند و بهتر است درا در مورد هویت تحقیق کنند که ربط هویت با وجود چیست و حرفهای احساسی و غیر علمی مطرح ننمایند.
البته در بلوچستان غربی ستم بر مذهب به صورت مضاعف وجود دارد و به همین خاطر دفاع از آن هم به صورت مضاعف انجام می گیرد زیرا ستمگران دربار ولی فقیه خاتمه دادن مذهب مردم بلوچ را سرلوحه کار خود قرار داده اند و چنین می انگارند که با از بین بردن مذهب بلوچ به آسانی وی را رام خواهند کرد.
و این گونه برخورد به خودی خود مبارزه در برابر ستم مذهبی را رشد داده است و اگر دراها سیاست می دانستند این نکته را در می یافتند و مارک طالبانی و ...نمی زدند اما دراها فقط مارک زدن و انگ زدن را بلدند و بس
سیاست کجا و اینها کجا!!
4 نفر مهاجرند در غرب ولی دشمنیشان با همدیگر چنان که به قول سهراب که توان عبور از یک مسیر را ندارند
و یا مثل بعضی دست در دست قاتلان ملت بلوچند که نمی خواهم بیشتر بگویم تا شاید متوجه شوند.
در آخر آقای درای بلوچ!
بحث سهراب بلوچ هیچ ربطی به اسلام و مسلمین نداشت ولی مثل اینکه شماها چنان با اسلام دشمنید که هر انتقادی را باید به سوی اسلام و مسلمان و دین و مذهب ببرید.
نه جانم سهراب گفت شما چه کرده اید و بس؟
اگر پاسخی داری بده و اگر نه پس..................
این سوال سهراب کجایش بوی اسلام و مسلمان و امت اسلامی و ... غیره می داد که شما دامنه بحث را به سوی اسلام کشاندی؟
البته بلوچ گوشنت علت روت ولی عادت نه روت
بازهم سوالات سهراب بلوچ با قوت باقی هستند!! بفرمائید حقیقت خود را بیان دارید.
بالاچ بلوچ

کشته و زخمی شدن دو جوان بلوچ در مزر ایران و افغانستان توسط ماموران انتظامی

امروز بر اثر تیر اندازی ماموران نیروی انتظامی به سمت یک دستگاه تویوتا وانت کازوییل گش در مرز ایران وافغانستان یک جوان بی گناه بلوچ کشته ویک جوان دیکر به شدت مجروح شد . طی اخبار رسیده حال این جوان بیگناه هم بسیار وخیم گزارش شده است . طی این تیر اندازی که از طرف یکی از گشت های مرزی نیروی انتظامی زابل صورت گرفت گفته می شود که مامورین بدون دادن اخطار ایست به راننده تویوتا گازوییل کش به سمت آنها تیر اندازی کرده اند که در پی آن منجر به این حادثه درد آور گشته است . این جنایت مشتی ست از خروارها جنایاتی که روزانه در سیستان اتفاق می افتد . این درحالیست که در پی خشکسالیهای اخیر در سیستان بی کاری به بالاترین نرخ خود در سالهای اخیر رسیده است و مرز تنها راه در آمد مردم سیستان می باشد . خصوصا نرخ بی کاری در بین جوانان بلوچ نسبت به برادران زابلی در حد بسیار بالایی قرار دارد . در استخدامها جوانان زابلی بدون هیچ کونه مشکلی قبول شده و دارای شغل و در آمد می شوند در حالی که یک جوان بلوچ در زابل برای استخدام در یک ارگان یا مرکز باید مراحل بسیار زیادی را طی کند . و اگر هم موفق شود و به مراحل پایانی استخدام راه پیدا کند به خاطر مذ هبش باید از کار صرف نظر کند وبا همان مدرک بالای تحصیلی برای به دست آوردن لقمه نان شب خانواده اش دست به چنین کار های خطرناکی بزند که در هر لحظه مرگ را جلوی چشمانش حس کند . تمام نهادها وارگانهای دولتی سیستان را اگر زیر وزبر کنید یک نفر بلوچ به ندرت می یابید که در آنجا مشغول به کار باشد . چرا آنهایی که مسیولیت استخدام را برعهده دارند قوانین استخدام را زیر پبا گذاشته و عدالت را نقص می کنند و سلیقه ای برخورد می کنند . آیا عادلانه است که جوانی چندین سال عمر با ارزشش را در راه تحصیل و کسب علم صرف کند و بعد از فارغ التصیل شدن با نا امیدی برای در آوردن نفقه خانواده اش اقدام به گازوییل کشی و دیگر شغلهای کاذب بکند . چرا از نیروهای جوان وبا استعداد اهل سنت بهره برده نمی شود . جامعه اهل سنت سیستان شهدای زیادی را تقدیم کرده است و همچنین نیروهای با استعداد و با لیاقت زیادی را درحتی درحد نماینده مجلس و استاندار تحویل جامعه داده است . مسئولین باید لیاقت اشخاص را معیار قرار دهند و نباید سلیقه ای بر خورد کنند . در غیر این صورت مطمئنا طبعات منفی این اعمال گریبانگیر تمام جامعه خواهد گشت .
جوانان اهل سنت سیستان

۱۳۸۷ مرداد ۱, سه‌شنبه

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران


به نام خدا

بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند مذاکرات بین جنبش و رژیم ولایت فقیه مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی بلوچستان به خاطر تعلل و دو روئی مقامات وزارت اطلاعات رژیم بی ثمر مانده است و رژیم قصد آزادی زندانیان سیاسی بلوچستان را ندارد و با طول دادن مذاکرات دنبال اهداف شوم دیگری است بنابر این جنبش اعلام می دارد که اگر تا روز جمعه چهارم مرداد 87 رژیم ولایت فقیه پاسخ قطعی و مثبت به مطالبات جنبش نداد دو پاسدار دیگر از دستگیر شدگان قرارگاه سراوان با نامهای پاسدار علی خیده و علی زارعی اعدام خواهند شد.
تاکنون 6 پاسدار این قرارگاه با نامهای علی محمدی و محمد پیری و عیسی پودینه و رضا راهدای و جواد حسن زاده و علی اسماعیل زاده به خاطر تعلل رژیم در آزاد سازی زندانیان سیاسی بلوچستان اعدام شده اند و اگر رژیم به خواسته های مبارزان پاسخ مثبت و قطعی ندهد با اعدام دیگر پاسداران جنایتکار مواجه خواهد شد.
جنبش مقاومت مردمی ایران

http://junbish.blogspot.com/

کاراجیچ 'در یک درمانگاه در بلگراد کار می کرده'


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی رادوان کاراجیچ رهبر دستگیر شده صرب های بوسنی، در یک درمانگاه طب سنتی در بلگراد پایتخت صربستان کار می کرده است.
مقامات صرب می گویند آقای کاراجیچ روز دوشنبه پس از سیزده سال فرار، توسط نیروهای امنیتی کشور بازداشت شد.
یک وکیل آقای کاراجیچ پیش از این گفته بود که پلیس او را از داخل یک اتوبوس در بلگراد بازداشت کرده است.
دادستان ها گفته اند که رهبر پیشین صرب های بوسنی با استفاده از اسناد جعلی و از طریق طبابت سنتی، زندگی قناعت بخشی به عنوان یک شهروند غیر صرب برای خود فراهم کرده بود.
مجموعه گزارش هایی درباره بازداشت رادوان کاراجیچ
عدالت سرانجام اجرا می شود؟
نظرات شما در مورد دستگیری کاراجیچ
تصویری که مقامات به خبرنگاران نشان داده اند، رادوان کاراجیچ را در ظاهری بسیار متفاوت از عکسهای پیشین وی، با موهای سفید و ریش بلندی نشان می دهد.
بر اساس بیانیه ای که از سوی دفتر ریاست جمهوری صربستان منتشر شده، آقای کاراجیچ بر اساس قانون همکاری با دادگاه بین المللی رسیدگی به جرایم جنگی در یوگسلاوی سابق، به این دادگاه در لاهه هلند تحویل داده شده است.
رادوان کاراجیج که به رهبری عملیات نسل کشی مسلمانان بوسنی متهم است، پس از پایان جنگ در بوسنی تحت تعقیب بین المللی قرار گرفت.
ده ها هزار تن در جنگ داخلی بوسنی که از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ در جریان بود، کشته شدند.
این فرمانده صرب های بوسنی متهم به رهبری عملیات کشتار ۷۵۰۰ مرد و پسر نوجوان مسلمان پس از سقوط شهر سربرنیتسا در سال ۱۹۹۵ است.
آقای کاراجیج پس از توافقنامه صلح دیتون در سال ۱۹۹۶ ناپدید شد و سازمان های اطلاعاتی غربی بیشتر از یک دهه در پی او بوده اند.
او در این سال ها بین مناطق صرب نشین بوسنی و صربستان در رفت و آمد بوده است.
راتکو ملادیج، فرمانده ارتش صرب بوسنی و از دستیاران نزدیک آقای کاراجیچ نیز تحت تعقیب است و تاکنون بازداشت نشده است.
استقبال بین المللی
دادگاه بین المللی لاهه، از دستگیری کاراجیچ استقبال کرده است
دادستان کل دادگاه بین المللی رسیدگی به جرایم جنگی در یوگسلاوی سابق از بازداشت رادوان کاراجیچ به عنوان یک قدم بزرگ نام برده است.
سرژه برامرتز با ابراز خرسندی از بازداشت آقای کاراجیچ، به مقام های صربستان و نیروهای امنیتی این کشور به خاطر این موفقیت تبریک گفت.
به گفته او، این رخداد برای قربانیان جنایت های جنگی در بوسنی و عدالت جهانی از اهمیت زیادی برخوردار است.
با انتشار خبر بازداشت رادوان کاراجیج، مردم در تعدادی از شهرهای بوسنی برای ابراز شادمانی به خیابان ها آمدند.
همچنین، ناظران گفته اند که اقدام دولت صربستان در بازداشت آقای کاراجیچ یکی از موانع عمده در راه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را از میان بر می دارد.
رادوان کاراجیچ همواره اتهام هایی را که علیه وی مطرح شده، رد کرده است.
او علاوه بر کشتار ۷۵۰۰ مسلمان پس از سقوط سربرنیتسا، به گلوله باران سارایوو در جریان جنگ داخلی و استفاده از ۲۸۴ نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد به عنوان سپر انسانی در سال ۱۹۹۵ متهم است.
در پی پخش تصاویر تیرباران غیرنظامیان بازداشت شده در سربرنیتسا از تلویزیون صربستان و بازداشت تعدادی از ژنرال های صرب بوسنی، فشار بین المللی برای بازداشت رادوان کاراجیچ از بهار ۲۰۰۵ افزایش یافت.

آیا رادان ها و رادوان های تهران سرانجام پند خواهند گرفت؟

ساسان کردستانی
آیا رادان ها و رادوان های جمهوری اسلامی سرانجام پند خواهند گرفت ؟
سی سال است که حکومتی به نام اسلام، جان و جهان ملت ایران را در دستان خونین خود قبضه کرده و به کمک دلارهای نفتی و با به کارگیری بیرحم ترین و جنایت کارترین عناصر شکنجه گر در زندان ها و سیاهچال های تاریک و مخوف خود، به سرکوب سبعانه آزادی خواهان ایران مشغول است تا آقای خامنه ای و رژیم فاسد و سبع او، کماکان بر تخت فرعونی بماند و خدایی کند.
روزی نیست سیل اخبار سانسور مطبوعات واعدام کودکان و احکام سنگین زندان و اخراج دانشجویان و زنان آزاده، از دادگاه های بلخ آیت اله شاهرودی عراقی، زندگی بی رمق خانواده های ایران را در امواج خروشان خود لت و پار نکند.
خبر دستگیری راداوان کارادزیچ، رهبر فراری صرب های بوسنی در جهان صدای پر طنینی داشت. به ویژه در بوسنی که داغ عزیز ان شان همچنان بر دل مادران و پدران به جا مانده است .
« رادوان کارادزیچ» که در زمان جنگ بوسنی رهبری صربهای آن کشور را به عهده داشت، به خاطر حمله به سارایوو و سازماندهی قتل عام مسلمانان ِ صربرنیتسا، دو بار غیاباً محکوم شده است.
حمله ۴۳ ماهه به سارايوو، ۱۲ هزار كشته برجاى گذاشت و در قتل عام صربرنيتسا كه خونبارترين عمل وحشيانه در اروپا پس از جنگ جهانى دوم محسوب ميشود، حدود ۸ هزار تن كشته شدند.
اکنون پرسش این است که آیا این اتفاق سبب خواهد شد تا رهبران، شکنجه گران و زندان بانان جمهوری خون و جنون یک بار دیگر اندیشه کنند که ظلم و ستم را بر مردم ایران موقوف کنند چون هزاران تجربه تاریخ به ما می گوید :
مدار گردش دنیا چنان نمانده و چنین هم نخواهد ماند ! هنوز آقای خامنه ای می تواند با خرد و شهامت ، مسیر تداوم فاجعه ملی را ببندد.
وگرنه: فردا این شتر در کنار کاخ های آنان هم خواهد خوابید همان گونه که سرنوشت میلوسویچ و صدام و راداوان ها چنین شد.
آیا امروز اقتدا به ملت ایران، صد بار بهتر از فرار خفت بار پایوران فساد و تباهی در فردای ایران ویران نیست ؟

نيويورک تايمز: غلط های املایی فاحش در نامه رژیم در ژنو

سایت پارسینه: طبق گزارش نيويورک تايمز از نامه اى كه توسط هيات جمهوری اسلامی در نشست ژنو به طرفهاى اروپائى و آمريكائى ارائه شده، اين نامه به نحو غیرکارشناسانه و با غلطهاى بسيار فاحشى نوشته شده و شامل متنى بود كه به همه چيز مربوط بود به جز موضوع اصلی بسته پیشنهادی، يعنى توقف برنامه های هسته ای.
برپایه گزارشى كه نیویورک تایمز از محتويات محرمانه نامه و گفتگو ها تهيه كرده است، نامه رژیم تهران با استانداردى نازل و اشتباهات دستورى و املائى در زبان انگليسى نوشته شده بود.
نیویورک تایمز نوشت براى شش كشور طرف معامله، محتواى نامه رژیم تهران نيز به همان اندازه املاء و سبكش نااميد كننده بود.

عکس رادوان کارادزيچ هنگام دستگیری


عکس بالا رادوان کارادزيچ جنایتکار جنگی صرب را هنگام دستگیریش نشان می دهد. گفته شده او با تغییر چهره خود و با هویت جعلی در یک کلینیک پزشکی کار می کرده است.

آمریکا در ماه نوامبر به رژیم تهران حمله خواهد کرد

سایت efluxmedia به نقل از یک منبع امنیتی اسرائیلی که نام آن را نبرده نوشت در صورتی که مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای رژیم تهران به نتیجه نرسد، رئیس جمهور آمریکا این‌بار سومین جبهه نبرد در خاورمیانه را نیز خواهد گشود. این اطلاعات از طریق یک وبسایت اسرائیلی DEBKAfile انتشار یافته است که سخنان یک مقام عالی‌ رتبه امنیتی- سیاسی اسرائیلی را بیان می‌کند که در رادیو ملی اسرائیل نیز انعکاس یافته بود.
این مقام اسرائیلی زمان حمله نظامی به جمهوری اسلامی (در صورت عدم کسب موفقیت در تلاش های دیپلماتیک برای متوقف کردن غنی سازی اورانیوم) را تاریخی نامشخص بین چهارم نوامبر 2008 که آغاز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکاست الی ماه ژانویه 2009 یعنی هنگام پایان پذیرفتن دوران ریاست جمهوری پرزیدنت بوش دانسته است.
مذاکراتی که در ژنو میان قدرت های غربی و جمهوری اسلامی در روز ‌شنبه صورت پذیرفت به بن‌بست منتهی شد. دولت پرزیدنت بوش تصمیم گرفت تا یک مقام بلندپایه آمریکایی را به میز مذاکرات بفرستد.
معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی (ویلیام جی. برنز) در این مذاکرات حضور یافت. این نخستین بار در 3 دهه اخیر بود که یک مقام ارشد سیاسی ایالات متحده پس از قطع روابط دیپلماتیک با رژیم تهران از سال 1980 با این رژیم به مذاکره می‌پرداخت.
ایالات متحده، فرانسه، بریتانیا، آلمان، چین و روسیه به این مذاکرات گام نهادند و تلاش کردند تا رژیم تهران را متقاعد به پذیرش توافق برای متوقف کردن غنی سازی اورانیوم کنند ولی نماینده جمهوری اسلامی اظهار کرد که در مورد غنی سازی اورانیوم هرگز بحثی انجام نشده است و دیپلمات های رژیم تهران این موضوع را غیر قابل مذاکره می‌دانند.
آمادگی آمریکا برای گفتگو جهت تقويت گزینه نظامی است
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی نوشت یکی كارشناسان امنيتی در آمريكا گفته آمادگی اخير دولت واشنگتن برای گفتگو با رژيم تهران ممكن است به تقويت گزینه نظامی منجر شود.
گراهام آليسون گفته است اگر مذاکرات به نتيجه نرسد اینگونه استدلال می كنند كه آمریکا همه راه حل های دیپلماتیک را آزمایش کرده اما به نتيجه نرسيده است از اين رو تنها راه باقی مانده گزينه نظامی است.

گزارشی از دومین شب شعر بلوچی موسو به ماهکان هیال

به گزارش ناروئی خبرنگار تفتان از زاهدان دومین همایش شب شعر بلوچی موسوم به ماهکان هیال با حضور دهها شاعر و صدها جوان دوستدار فرهنگ بلوچستان شب گذشته در محل سالن ترویج جهاد کشاورزی زاهدان برگزار شد.
استقبال مردم از دومین شب شعر بلوچی بسیار بیشتر از همایش اول که در شهریورماه سال گذشته برگزار شده بود به نظر میرسید. بطوریکه بسیاری از جوانان مشتاق بدلیل پر شدن جایگاه مهمانان سالن به حالت ایستاده در سالن نظاره گر هنرنمایی شاعران بلوچ بودند.هر چند برگزارکنندگان این مراسم با نصب پلاکاردی بزرگ در داخل سالن مقدم نماینده ولی فقیه و استاندار بلوچستان را گرامی داشته بودند اما از آقای سلیمانی و نمایندگان استانداری بلوچستان خبری نبود.
مهمترین مهمان این همایش خانم کارینا جهانی استاد دانشگاه اوپسلای سوئد و متخصص زبان و فرهنگ بلوچی بودند. خانم جهانی در سخنرانی خودشان به گزیده ای از تاریخ زبان بلوچی در بلوچستان غربی و شرقی پرداختند.
پس از خانم جهانی هنرمند محبوب بلوچستان استاد غلام رسول دینارزهی به اجرای برنامه پرداختند.

به دنبال آن شاعران مختلف به خواندن اشعارشان پرداختند در این میان شاعری از سرحد زمین به نام نصرالله کرد شعری را در وصف مظلومیت بلوچستان و ظلمهایی که حکمرانان بر آن روا میدارند سرود شعر او با استقبال حاضران مواجه شد او رژیم جمهوری اسلامی و مزدوران محلی اش را مورد هدف قرار داد.شعر سیاسی او در میان تشویق بی امان مهمانان سروده شد.
علی میرکازهی یکی از ترتیب دهندگان این مراسم تنها سخنرانی بود که سخنانش را به زبان فارسی بیان کرد
در پایان باز هم استاد دینارزهی به اجرای برنامه پرداختند و بدنبال آن بیانیه پایانی این همایش قرائت شداین مراسم ساعت بیست دوشنبه شب آغاز شد و تا سی دقیقه بامداد سه شنبه ادامه یافت

نقدی بر نقد آقای رخشانی: دهمرده رفت!

بقلم رازگو بلوچ
چندی پیش به مطلبی از آقای محمد تقی رخشانی برخوردم که به نقد دوران استانداری آقای دهمرده پرداخته بود. دورانی که به ناچار باید پذیرفت, نقطه اوج التهابات سیاسی, امنیتی, مذهبی و قومیتی در این استان دارای ساکنان بومی بلوچ، سیستانی و شهروندان دیگر بوده است.از آقای رخشانی هم چیز هایی می دانم: روزنامه نگاری که در عین حفظ و تاکید بر هویت تشیع سیستانی خود, معتقد به همزیستی و رقابت مسالمت آمیز با بلوچ سنی است. او از عده بسیار انگشت شمار سیستانی های اصلاح گرا بوده که از عملکرد دسته فوق العاده متعصب و غیر دوراندیش سیستانی ها (که البته شامل همه آنان نمی باشد) رضایت نداشته و خواستار نوعی منش معقولانه و همه جانبه گرایانه در عملکرد آنانی است که بر مسند قدرت و تصمیم گیری های استانی و حتی مرکزی تکیه زده اند.

۱۳۸۷ تیر ۳۱, دوشنبه

شعر بلوچی. جهت بهتر دیدن روی شعر کلیک نمائید


اشغالگران در حال تخلیه معادن بلوچستان

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسنا مدیر عامل شرکت ترانزیت و توسعه صادرات منطقه آزاد چابهار گفت: برای نخستین بار یک محموله 450 تنی سنگ کرومیت از معادن بلوچستان از مبداء چابهار به کشور چین صادر گردید .
محمد رحیمی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان افزود: این محموله صادراتی توسط شرکت ترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار که با هدف گسترش صادرات از منطقه آزاد به سایر کشورهای دنیا تاسیس شده است بارگیری و توسط کشتیرانی رژیم ولایت فقیه حمل و صادر شده است .
وی ارزش صادراتی این محموله را 160 هزار دلار اعلام کرد و اظهار داشت : این محموله صادراتی در قالب 21 کانتینر توسط بخش خصوصی به کشور چین صادر شده است.

اعزام تیمی به پاکستان در پی ادعای قتل چهار گروگان


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی با گذشت تقریبا یک ماه از زمانی که گروه شورشی جندالله اعلام کرد چهار تن از سربازانی را که گروگان گرفته به قتل رسانده است، سرپرست وزارت کشور ایران برای پیگیری موضوع به پاکستان سفر کرده است.
این گروه شورشی بلوچ روز 13 ژوئن شانزده سرباز و افسر ایرانی را در سراوان در نزدیکی مرز پاکستان ربود و ظاهرا به پاکستان برد.
جندالله ابتدا روز 20 ژوئن (31 خرداد) از قتل دو تن از سربازان خبر داد و یک هفته بعد اعلام کرد در پی برآورده نشدن خواسته هایش دو نفر دیگر از آنها را کشته است.
مقام های متعدد ایرانی در این مدت نسبت به ادعای قتل این چهار گروگان ابراز تردید کرده اند.
از جمله به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا، غلامحسین محسنی اژه ای وزیر اطلاعات ایران روز یکشنبه قتل گروگان ها را به عنوان "شایعه" رد کرد و گفت: "انشاء الله همه این افراد سالم هستند و خبرهایی كه در مورد شهادت برخی آنها گفته شده تأیید نشده است."
وی افزود: "رایزنی ها و تلاش ها برای آزادی این گروگان ها ادامه دارد و امیدواریم این افراد به زودی آزاد شوند."
این درحالی است که جندالله برای تایید ادعای اولیه خود دایر بر قتل دو گروگان ویدئویی را که ظاهرا صحنه اعدام در آن وجود داشته در اختیار تلویزیون العربیه در دوبی قرار داد. العربیه گفت نمی تواند صحنه اعدام را نشان دهد و آن را پخش نکرد.
جندالله که در استان سیستان و بلوچستان ایران فعالیت می کند در ازای آزادی اسرا، خواستار آزادی 200 نفر از اعضای این گروه توسط دولت ایران شده است.
این گروه پس از ادعای قتل گروگان های سوم و چهارم در روز 27 ژوئن به ایران دو هفته وقت داد تقاضاهایش را برآورده کند یا با خطر اعدام باقی گروگان ها مواجه شود.
اکنون به گزارش منابع دولتی ایران، مهدی هاشمی سرپرست وزارت کشور ایران در راس هیاتی برای گفتگو با مقام های ارشد پاکستانی وارد اسلام آباد شده است.
گروگانگیری سربازان ایرانی تقریبا همزمان با تحویل عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جندالله روی داد. عبدالحمید ریگی پس از حدود یک سال بازداشت در پاکستان به ایران تحویل داده می شد.
با این حال دیوان عالی پاکستان به وزارت کشور در اسلام آباد دستور داده است تحقیقاتی جدی در مورد نحوه تحویل به دولت ایران انجام دهد.
سازمان تحقیقات فدرال پاکستان گزارش داده بود که تحویل ریگی بدون انجام تشریفات لازم براساس پیمان استرداد میان دو کشور صورت گرفته است.
اما سید کمال شاه، وزیر کشور پاکستان، در دفاع از این اقدام گفت که عبدالحمید ریگی پس از ارتکاب جرایمی در ایران به پاکستان گریخته بود. وی گفت که متهم شهروند ایران است و گزارش هایی که می گفت او یک پاکستانی اهل قبیله رئیسانی است را رد کرد.
وی گفت که دولت ایران پرونده ای حاوی بیش از 300 صفحه از جمله عکس از متهم ارائه کرده است.
ایران قبلا برای آزادی سربازانی که توسط جندالله گروگان گرفته شده اند با این گروه به توافق رسیده است.
این گروه در دسامبر 2005 نه سرباز ایرانی را در همین منطقه از استان سیستان و بلوچستان ربود که یک تن آنها را به قتل رساند و هفت نفر دیگر را چند هفته بعد در روز 30 ژانویه 2006 آزاد کرد. از سرنوشت سرباز نهم که در آن زمان ظاهرا هنوز گروگان بود گزارشی منتشر نشد.
ایران در آن زمان گفت که با آدم ربایان "به توافق رسیده است" اما بعدا دادن هرگونه باج و امتیاز دیگری را رد کرد.
جندالله در ازای آزادی آنها خواستار رهایی 16 عضو خود از زندان های ایران شده بود.
جندالله هدف خود را احقاق حقوق قومی و مذهبی اقلیت بلوچ در ایران عنوان می کند اما ایران این گروه را تروریستی می داند. تاکنون ده ها نظامی، مقام دولتی و غیرنظامی در عملیات خشونت بار این گروه کشته شده اند.

رادوان کارادزيچ سرکرده صربهای بوسنی دستگیر شدبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاری فرانسه از بلگراد، رادوان کارادزيچ سرکرده سابق صربهای بوسنی که متواری بود توسط نیروهای امنیتی صربستان دستگیر شده است.
کارادزيچ متهم به نسل کشی است و دادگاه بین المللی کیفری لاهه حکم جلب او را صادر کرده بود.
سرکرده سابق صربهای بوسنی در جنگ بالکان به کشتار مسلمانان بوسنی متهم شده بود و نیروهای ناتو در این منطقه در تعقيب اين جنايتکار صرب بوده اند.
دادگاه بین المللی کیفری لاهه دقایقی پیش دستگیری کارادزيچ را تائید کرد.
انتظار می رود سرکرده سابق صربهای بوسنی طی ساعات آینده به زندانی در لاهه هلند منتقل شود.

مذاکرات با حضور آمريکا نيز به بن بست مي رسد

مذاکرات بين المللي روز شنبه در خصوص بلندپروازي هاي هسته اي ايران به رغم تصميم دولت بوش براي تغيير ‏سياست خود و فرستادن يک مقام بلندپايه آمريکا براي اولين بار به پاي ميز مذاکره به بن بست ختم گرديد.‏
حضور ويليام برنز، معاون وزير خارجه آمريکا در امور سياسي، يکي از مهم ترين تحولات ايران و آمريکا از زمان ‏قطع روابط اين دو کشور ظرف سه دهه گذشته بوده است و بخشي از نمايش نادر اتحاد ميان شش شريک مذاکره کننده ‏‏– آمريکا، فرانسه، انگليس، آلمان، روسيه و چين – که ايران را براي قبول توافق تحت فشار گذاشته اند، محسوب مي ‏گردد. اين در حالي است که ديپلمات هاي ايراني قبل از مذاکرات تصريح کرده اند که موضوع اصلي يعني درخواست ‏هاي بين المللي در خصوص توقف غني سازي اورانيوم، موضوعي غيرقابل مذاکره است.‏
خصوصا ً اينکه قدرت هاي جهاني از ايران مي خواهند براي رفع بن بست هسته اي فرمول شناخته شده "تعليق در ‏برابر تعليق" را بپذيرد. طبق اين فرمول، ايران برنامه هسته اي خود را متوقف خواهد کرد و آمريکا و ديگر قدرت ها ‏نيز از تحريم هاي جديد بين المللي صرفنظر و ظرف شش هفته مقدمات مذاکرات رسمي را فراهم خواهند کرد. اين ‏پيشنهاد ابتدا سال گذشته و مجددا ً ماه گذشته بعنوان بخشي از پيشنهاد جديد اعطاي مشوق هاي سياسي و اقتصادي در ‏صورت توقف غني سازي اورانيوم به ايران ارائه گرديد.‏
اما مقامات شرکت کننده در مذاکرات روز شنبه خاطر نشان کرده اند که هر زمان به ايرانيان فشار آورده اند تا بگويند ‏که آيا اين طرح را قبول خواهند کرد، از پاسخ دادن طفره رفته اند. خاوير سولانا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا ‏پس از ساعت ها مذاکره با مقامات ايراني در تالار شهر ژنو در يک کنفرانس خبري اظهار داشت، "ما هنوز جوابي را ‏که دنبال آن بوديم، نگرفته ايم." سولانا افزود، ايرانيان دو هفته وقت دارند تا بطور رسمي به اين پيشنهاد پاسخ دهند. ‏
سعيد جليلي مذاکره کننده اصلي هسته اي ايران در کنفرانس خبري از پاسخ به اين سؤال که آيا ايران تعليق برنامه غني ‏سازي اورانيوم را، گرچه بطور موقت، خواهد پذيرفت، امتناع ورزيد و روند مذاکرات را "تلاشي بسيار زيبا" خواند.‏
ويليام برنز شخصا ً با جليلي گفتگو نکرد، اما در بيانيه اي مختصر اعلام کرد که آمريکا در حمايت خود از روند شش ‏قدرت جهاني جدي است و ايران بايد غني سازي اورانيوم را به حال تعليق درآورد. به گفته يک مقام شرکت کننده در ‏اين نشست، برنز پس از مذاکرات به شرکاي مذاکره کننده خود گفت که آمريکا در ماه سپتامبر در شوراي امنيت ‏سازمان ملل بر تحريم هاي جديد ايران تأکيد خواهد کرد.‏
نشست روز شنبه جلسه اي در سطح بلندپايه ترين مقامات ايران و آمريکا در طول دوره رياست جمهوري بوش بوده که ‏زماني ايران را بخشي از "محور شرارت" ناميده و بخاطر بلندپروازي هاي هسته اي اين کشور از اقدام نظامي ضد آن ‏صرفنظر نکرده است.‏
اين نشست در حالي اتفاق مي افتد که دولت بوش در ماههاي پاياني دوره تصدي خود به برخي از نزديکترين متحدان ‏خود اعلام کرده است که در نظر دارد براي اولين بار پس از سي سال قطع روابط دو جانبه، حضور ديپلماتيک در ‏تهران داشته باشد.‏
اما براي برخي درک اين موضوع که چرا آمريکايي ها در اين مقطع زماني با حضور برنز در مذاکرات ژست ‏ديپلماتيک گرفته اند، مشکل است. شرکاي مذاکره کننده آمريکا، به ويژه انگليس، در سفر ماه گذشته خود به تهران براي ‏ارائه بسته مشوق ها خواهان حضور آمريکا بودند. به گفته مقامات، لحظه حضور آمريکا معني دار و منطقي تر خواهد ‏بود. اما در عوض، برنز زماني به پاي ميز مذاکره آمد که ايرانيان در شرف پاسخگويي به بسته پيشنهادي بودند و ‏هيچگونه دليل و نشانه محکمي دال بر متفاوت بودن اين پاسخ نسبت به گذشته وجود نداشت.‏
به رغم تمايل آمريکا براي مذاکره با ايران، يک سياست اين کشور قطعا ً تغيير نکرده است و آن اينکه دولت بوش نمي ‏خواهد اين تصور ايجاد شود که قبل از تعليق غني سازي اورانيوم، مذاکره با ايران را آغاز کرده است. ‏
منبع: نيويورک تايمز، 20 ژوئيه، 2008‏

تصمیم خاتمی برای شرکت در انتخابات


گامی در راه تعطیلی مدارس دینی اهل سنت1ـ این مصوبه كاملاً خلاف قانون اساسی است چون در قانون اساسی در چند اصل به حقوق اهل‌سنت اشاره شده كه از آن جمله عدم دخالت در امور مذهبی آنان و آزادی برگزاری مراسم مذهبی و امور مربوطه به آنان است كه شامل مدارس دینی می‌شود؛ یعنی از مفهوم مخالف آن می‌توان استفاده كرد كه دولت نمی‌تواند در این مدارس كه نهادهایی مدنی می‌باشند و هیچ‌گونه بودجه دولتی به آنها تعلق نمی‌گیرد دخالت كند. و مسئولان این مدارس می‌توانند به كمیسیون اصل 90 شكایت كنند و از این دخالت جلوگیری كنند.

خون شهیدان هرگز پایمال نمی شود


خون شهیدانی همچون مولانا عبدالقدوس و مولانا محمد یوسف که در راه حق اعدام را هم قبول کردند پایمال نخواهد شد و رژیم ایران را تار و مار خواهد کرد.

حفظ یکجانبه وحدت از جانب اهل سنت در بلوچستانعباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در بلوچستان و امام جمعه شیعیان مقیم زاهدان با قدردانی از جنایات دهمرده او را فردی شجاع و آگاه به مسائل بلوچستان نامیده است که در سمت مدیریت استان توانسته است علی رغم وجود مشکلات فراوان کارنامه درخشانی از خود ارائه دهد.او همچنین مدعی شده است که استاندار جدید باید با وحدت در استان کار کند بطوریکه اشخاص گزینش شده قبلی را جابجا نکرده و با همان ترکیب قبلی به کار در استان مشغول باشد.لازم به ذکر است که بلوچستان به دست غیر بومیان شیعه مذهب اداره میشود با وجود اعتراضات فراوان جامعه بلوچستان به انتصاب غیر بومیان که خود یکی از عوامل بر هم زننده وحدت میان بلوچ و غیر بلوچ است باز هم متاسفانه مسئولانی چون سلیمانی امام جمعه شیعیان مقیم زاهدان دم از اجرای عدالت در بلوچستان مظلوم میزنند.آقای سلیمانی شما که مدعی هستید در بلوچستان وحدت کاملا برقرار است و این بلوچها هستند که گاها دست به وحدت شکنی میزنند چرا اجازه نمیدهید که مسئولان بلوچستان از میان خود بلوچها انتخاب شوند؟ وحدت در بلوچستان بطور یکجانبه از طرف اهل سنت برقرار بوده و هست.شهادت دهها هزار جوان بلوچ و شهادت صدها تن از علمای برجسته بلوچستان و خویشتن داری بلوچها میتواند مهر تاییدی بر وجود وحدت یکطرفه در بلوچستان به حساب آید.

اهانت به محبوبترین دختر رسول الله صل الله علیه و اله و اصحابه و سلمنمونه بارزی از کفر گوییهای عده ای مسلمان نما.آنها این کفرگویی را به محبوبترین دختر آنحضرت (ص) نسبت داده و باز هم وانمود میکنند که حضرت فاطمه رضی الله عنها در قلب زنگ زده آنها جای دارد.

فریاد ستمدیده


دراين سالهاي تاريك وسرد كه با نعره هاي مستانه اربابان جور فرياد هيچ ستمديده اي شنيده نميشود ، در زماني كه از شدت شكنجه ها ووحشت ، كسي را ياراي تصور مخالفت با جلادان حاكم نيست در شرايطي كه اقليتي وابسته ، همه دنيا را به كام خود ميبينند واكثريتي بي تفاوت براي گذران زندگي به لاك خود فرورفته تا آهسته بيايند واهسته بروند واز شاخ وتيغ وتير محروميت در امان باشند وبي دردسر زندگي كنند درحالي كه هرفرياد آزادي خواهي وحق طلبي به لب نارسيده خفه ميشود ودراين جزيره به ظاهر با ثبات ، همه چيز بروفق مرادشان هست جز ياس وافسوس پراكنده نميشود و.................
از گوشه وكنار اين سرزمين جواناني پاك باخته ورسته از اسارت ووسوسه هاي منفعت طلبي وعافيت جوئي مصمم شده اند كه باراراده خداوند شب تاريك وظلماني زمينيان را با ستاره گان آسماني اش روشني وبرجامعه فشرده ومنجمد ، گرما ونيرو بخشند وحيات وطراوت به ارمغان آورند ، قلدران را ناكام وبيتفاوت ها را از لاكهايشان بيرون كشند وامواج آگاهي وبيداري را بگسترانند .
جوانان عاشق وپاك باخته بلوچستان در مبارزه با استبداد وتبعيض وبي عدالتي با تحمل شكنجه هاي فراوان به جرم آشفته سازي خوابهاي اهريمني وآگاه بخشي مردمي به جوخه هاي اعدام سپرده شدند .
چه زيبا ومشتاقانه وتكبير گويان در جوار رحمت بي پايان خداوندي آرام گرفتند .............
طوبا لهم وحسن مآب ..... خوشا به حالشان كه سرانجام خوبي دارند (سوره رعد آيه 29)
(بياد شهيدان بزرگوار مولوي عبدالقدوس ملازهي ومحمد يوسف سهرابزهي ) روحشان شاد وراهشان پر رهروباد
نويسنده : نورالدين بلوچ

عدالت اجتماعي

بنام الله
عدالت اجتماعي اسلام وقرآن كريم به مسئله عدالت اجتماعي توجه ويژه اي دارند هرگاه عدالت فردي برقرار گرديد ، عدالت اجتماعي بدنبال آن خود بخود بوجود خواهدآمد ، وهمه بايد براي ايجاد چنين عدالتي تمام تلاش خودر ابه كارگيرندتا عدالت اجتماعي به معناي واقعي كلمه به تمام جهات ، عملي گردد . بنا براين هرگاه حكومتي راه ظلم وستم را پيش گيرد وازدادگري وعدالت دوري گزيند بر توده مردم لازم است كه برعليه او قيام نموده وبجنگد .اسلام براي از بين بردن ظلم ، مسلمين را به قيام برانگيخته ميسازد و امر به جهادداده است وبراي مجاهديني كه خواهان عدالت هستند عاليترين درجات را قايل شده است .اسلام براي اين آمده است كه ع دالت اجتماعي وعدالت قانون گذاري وعدالت بين المللي را برقرار نمايد ومسلمين بايد براي برقراري عدالت تا پاي جان بايستند واز جهاد وفعاليت دست برندارند و اين نظام عدالت است كه انسانهاي با وجدان را مؤظف ميسازد كه به وظيفه خود بخوبي رفتار نموده و از جامعه ، ظلم وتبعيض را ريشه كن نمايد تا تمامي انسانها بتوانند به حقوق مشروع خود دست يابند ، امتيازات فردي گروهي از اجتماع رخت بربسته ونظام مساوات جايگزين شود .
انشاء الله
دامني از ايرانشهر