۱۳۸۷ شهریور ۱۶, شنبه

دیدار کردان با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستانبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از جام جم آنلاین: علی کردان وزیر کشور با علمای اهل سنت استان سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی کردان وزیر کشور عصر امروز شنبه در محل استانداری سیستان و بلوچستان با علمای اهل سنت این استان درخصوص مسائل مختلف دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار تعدادی از علمای اهل سنت به بیان موضوعات مورد نظر خود پرداختند. وزیر کشور نیز پس از شنیدن سخنان علمای اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ضمن صدور دستور پیگیری و رسیدگی خواسته های آنان، توصیه های لازم به استاندار و سایر مسئولان استان ارائه کرد.

کشته شدن رئیس دادستانی امنیت ملی ولاین نیمروز و معاونشبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی یک بمبگذار انتحاری با حمله به داخل ساختمان اداره دادستانی امنیت ملی ولایت نیمروز شش نفر را کشته و دو تن دیگر را زخمی کرده است.
مقامات ولایت نیمروز، در جنوب غرب افغانستان می گویند فرد بمبگذار زمانی وارد ساختمان اداره دادستانی امنیت ملی شد که طوفان شدیدی منطقه را فراگرفته بود.
غلام دستگیر آزاد، والی نیمروز به بی بی سی گفت محافظان امنیت ملی با فرد بمبگذار درگیر شدند، اما این درگیری منجر به منع ورود او به داخل ساختمان نشد.
آقای آزاد گفت فرد بمبگذار، بمبی را که به بدن خود بسته بود، در داخل ساختمان اداره دادستانی امنیت ملی منفجر کرد.
به گفته والی نیمروز در این حادثه رئیس دادستانی امنیت ملی، معاون او و چهار غیرنظامی کشته شدند.
گفته می شود انور شاه، رئیس دادستانی امنیت ملی نیمروز از طرفداران محاکمه و مجازات مخالفان مسلح دولت بوده است.
آقای آزاد گفت ساختمان اداره دادستانی در این انفجار فرو ریخته و این احتمال وجود دارد که افراد دیگری هم در زیر آوار گیر کرده باشند.
طالبان مسئولیت این انفجار را به دوش گرفته و ادعا کرده اند که در این حادثه 22 مامور پلیس هم کشته شده اند؛ ادعایی که مقامات آن را رد می کنند.
پیش از نیز چندین بار از حمله انتحاری در ولایت نیمروز گزارش شده بود؛ اما ظاهراً این نخستین بار است که یک فرد بمبگذار، موفق به اجرای حمله انتحاری در داخل یک ساختمان دولتی در این ولایت می شود.

آصف زرداری رییس جمهوری پاکستان شد


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد، آصف علی زرداری، همسر بی نظیر بوتو امروز به سمت رئیس جمهور پاکستان انتخاب شد.
آقای زرداری توانست با کسب آرای اکثريت نمايندگان پارلمان پاکستان به منصب رياست جمهوری اين کشور دست يابد.
رئيس کميسيون انتخابات پاکستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد پارلمان و مجالس ايالتي اين کشور، آصف علي زرداري همسر بي نظير بوتو نخست وزير سابق پاکستان را به عنوان رئيس جمهور اين کشور انتخاب کردند.
بنا به گزارشها، آصف علی زرداري يکصد و شصت و دو راي از مجمع ايالتي يکصد و شصت و هشت عضوي ايالت سند را بدست آورد، در حالي که دو نامزد ديگر هيچ رايي بدست نياوردند. وی همچنين پنجاه و نه راي از مجمع ايالتي شصت و پنج عضوي ايالت بلوچستان پاکستان و همچنين يکصد و هفت راي نيز در مجمع ايالتي يکصد و بيست و چهار عضوي ايالت سرحد را بدست آورد.
ناطران گفتند رييس جمهوري آينده پاكستان با چالش‌هاي عمده‌اي در حوزه سياسي، امنيتي و همچنین اقتصادي مواجه است. بي‌ثباتي سياسي در پاکستان از اواخر سال گذشته به ضعف اقتصادي و بطور طبيعي به كاهش ارزش روپيه در برابر دلار منجر شده است.
آصف علی زرداري روز گذشته ضمن تاكيد بر اين نكته كه پاكستان در جنگ عليه تروريسم در كنار آمريكا مي‌ماند، ابراز اطمينان كرده كه با آمريكا در مقابله با چالش‌هاي اقتصادي و امنيتي كه مردم پاكستان با آن روبرو هستند و همچنين چالش‌هاي منطقه‌اي همكاري كند.

هلاکت دو پاسدار در مرز میرجاوه و مسدود شدن مرز

به گزارش آژانس خبری تفتان از میرجاوه روز گذشته افراد مسلح بر پاسداران مرزی آتش گشوده و دو پاسدار را به هلاکت رسانده و چند تن دیگر را مجروح کردند.
طبق گزارشهای رسیده افراد مسلح که سوار بر موتور سیکلت بودند پس از تیراندازی به سوی نیروهای رژیم منطقه را ترک نمودند.
بعد از هلاکت پاسداران در مرز رژیم متجاوز ولایت فقیه با ارسال صدها نیرو به این منطقه مرز را کاملا مسدود نموده است .

۱۳۸۷ شهریور ۱۵, جمعه

خداوند حمله به عراق را بر ما تکلیف کرد!


خداوند حمله به عراق را بر ما تکلیف کرد!
سارا پالین که چند روز قبل از سوی مک کین کاندیدای ریاست جمهوری امریکا به عنوان معاون انتخاب شد و این روزها نیز رسوایی اخلاقی دختر 17 ساله اش در راس عناوین خبری رسانه های جهان قراردارد در اظهاراتی عجیب مدعی شد حمله به عراق حکم الهی بوده است.
به گزارش "جهان" خانم پالین در تلاش برای توجیه سیاست های جنگ طلبانه حزب حاکم امریکا که در سال های اخیر نتیجه ای جز کشتار مردم مسلمان عراق و هزاران سرباز امریکایی به همراه نداشته در اظهار نظر جالبی مدعی شده است که این دستور از سوی خداوند به آنها داده شده بود.

وی همچنین از مردم آمریکا خواست که برای نیروهای نظامی دعا کنند و افزوده است: برای مردان و زنان ما که برای مصلحت کشورشان می جنگند دعا کنید....... رهبران ملی کشور ما براساس وظایف الهی که از سوی خداوند بر آنها تکلیف شده نظامیانمان را به این ماموریت اعزام می کنند

جزئیات تخریب مدرسه اهل سنت سیستان توسط نیروهای امنیتیگفتگو با شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید

راديو فردا،

علیرضا کرمانی : برخی گزارش ها در چند روز گذشته، حاکی از آن بود که یک مدرسه دینی اهل سنت، واقع در منطقه «لوتک» از توابع استان سیستان و بلوچستان، از سوی نیروهای انتظامی دولت جمهوری اسلامی ایران، مورد حمله قرار گرفته و تخریب شده است.


برای آگاهی بیش تر در باره جزییات این حادثه، رادیو فردا با «مولانا عبدالحمید»، رهبر مذهبی مسلمانان حنفی مذهب ایران و امام جمعه اهل سنت در زاهدان گفت و گو کرده است.


شما، خبر حمله به مدرسه «امام حنفیه» در «عظیم آباد سیستان» را تایید می کنید؟


مولانا عبدالحمید: شب چهارشنبه گذشته، متاسفانه یک کاروان بسیار بزرگ نظامی و انتظامی، از سیستان و زاهدان، کل منطقه را محاصره می کنند و ایامی بوده است که طلاب تعطیل بوده اند.


آیا از مسوولان مدرسه یا طلبه های ساکن مدرسه، کسی هم دستگیر شده است؟

چون شب آمده اند و مدرسه را محاصره کرده اند، همان طلبه هایی را که در خواب بوده اند، دستگیر کرده و به شهر زابل منتقل کردند و بعد هم آن ها را رها کرده اند.


انگیزه و دلیلی که برای این گونه عملیات نظامی علیه یک مدرسه دینی اعلام کرده شده، چه بوده است؟

هیچ دلیلی که قانع کننده باشد و منطقی باشد، نیست. گفته اند که این مدرسه، مجوز ندارد؛ در حالی که در قانون اساسی، اهل سنت برای تعلیم و تربیت فرزندانش اجازه دارد.

این مدرسه هم مدرسه با سابقه ای بوده است و هفده سال سابقه داشته است. این مدرسه نیازی هم به مجوز نداشته است؛ خانه و ساختمان جدیدی در آن جا نساخته اند. مردم منازل خود را داده اند و وقف کرده اند و حوزه هم از همین خانه های وقفی مردم و خانه های خریداری شده تشکیل شده است. آن جا محل پانصد نفر طلبه بوده است و آمده اند این ساختمان ها را؛ هم قسمت خواهران و هم برادران را با خاک یکسان کرده اند.


جناب مولوی؛ شما خودتان فکر می کنید که تخریب یک مدرسه دینی، با چه انگیزه هایی می تواند صورت بگیرد؟


احساس ما این است که تغییراتی در سیاست نظام جمهوری اسلامی نسبت به فعالیت های مذهبی و دینی به وجود آمده است و این مدرسه هم در همین راستا تخریب شده است.ما پیش از این به مسوولان نوشته ایم که این تندروی هایی را که صورت می گیرد، جلو آن گرفته شود. ما هنوز هم خواهان اخوت هستیم. برادری را می خواهیم، مشروط به این که دیگران هم برادری را رعایت کنند.


مولانا؛ برای آشنایی بیش تر مخاطبان رادیو فردا، آیا ممکن است در باره سابقه و تاریخچه این مدرسه نیز توضیحاتی ارایه بفرمایید؟


تاریخچه این حوزه به هفده سال پیش برمی گردد که در روستایی به نام «اسلام آباد»، مدرسه ای بود و مرحوم «مولانا محمد گل»، از علمای سیستان آن مدرسه را ساخته بودند. برحسب درخواست ایشان، این مدرسه در آن جا دایر شد.پس از پانزده، شانزده سال که مدرسه در آن جا فعالیت می کرد، به تحریک برخی ارگان ها و نهادها، فرزندان آن مرحوم سلاح به دست گرفتند و مدرسه را اشغال کردند. به هر حال، سه روز آن مدرسه به اشغال درآمد.


پس از سه روز، درحالی که راه حلی پیدا نشد و تحریک هم ادامه داشت، مدرسه با همه اساتید و طلاب آن، به روستای دیگری به نام عظیم آباد منتقل شد.

مردم هم از این مدرسه استقبال کردند و منازل خود را در اختیار طلاب و علما گذاشتند.این مدرسه، یکی از بزرگ ترین مدرسه های دینی در استان سیستان و بلوچستان است و پانصد نفر طلبه مرد داشته است و سیصد نفر طلبه زن.


جناب مولوی عبدالحمید؛ پرسش پایانی ما این است که آیا از سوی شما، مذاکره یا گفت و گویی هم با مسوولان کشور یا منطقه، در این باره صورت گرفته است؟


من روز جمعه در خطبه های نماز، صحبتی کردم و گفتم که ما کارمان را به الله تعالی می سپاریم و از الله تعالی درخواست رسیدگی داریم؛ چون ما هیچ امیدی نداریم که کسانی که این مدرسه را خراب کرده اند، نرمشی نشان بدهند

هيچ کس نبايد در مذهب ديگري دخالت کندحضرت شيخ الاسلام در ادامه خاطر نشان کردند که : متاسفانه بزرگترين مشکلي که در پايان دوره مدريت بومي دست و پاگير ما شد و ما اين مشکل را هيچ گاه فراموش نخواهيم کرد تخريب مدرسه عظيم آباد بود، حادثه اي که به هيچ وجه انتظار وقوع آن را نداشتيم.


واما مولانا عبد الحميد امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش دوم وپاياني سخنان خود به انتصاب جناب آقاي مهندس علي محمد آزاد بعنوان استاندار جديد سيستان و بلوچستان اشاره کرده وافزود :متاسفانه طي چند سالي که استان ما توسط استانداري بومي اداره مي شد مردم استان مابا بيشترين مصائب وبلاها مواجه شدند.
بنده نمي گويم که اين مصائب وبلاها تنها مردم بلوچ و اهل سنت منطقه را شامل بود بلکه معتقدم آحاد مردم استان طي اين مدت با مشکلات فراواني مواجه شدند .
اين يک واقعيت است که در طول اين مدت نه تنها مردم که نظام ما با چالش هاي متعددي مواجه بوده اند و اين روند به ضرر نظام تمام شده است .


قسمت دوم: از كتاب تخريب گورناگ

مصاحبه اي با آقاي حاجي حسن صلاحزئي
در رابطه با فاجعه گورناگ
توسط داود بلوچ
داود بلوچ : حاجي آقا اگر ممكن است خودتان را معرفي كنيد و بفرمائيد كه چند سال داريد؟
حاجي حسن : من حسن صلاحزئي فرزند حسين هستم در سال 1336 در آهوران بدنيا آمده ام و از طايفه صلاح زئي هستم.
محل سكونتم روستاي گورناگ است كه آمدند خرابش كردند فعلا همين كه مي بيني دربدر و بي خانمان هستيم.
داود بلوچ:
معلومات عمومي و فهم اجتماعي تان از يك آدم روستائي بلوچ كه خيلي بيشتر است چقدر درس خوانده اي؟حاجي حسن: هيچ اصلا درس نخوانده ام.داود بلوچ: چرا نخوانده اي؟حاجي حسن: زمانيكه ما بچه بوديم در منطقه ما معلم و مدرسه نبود . دولت در منطقه ما كمتر به مسئله آموزش توجه ميكرد تا مردم جاهل و از همه چيز بي خبر بمانند و در مورد حق و حقوق خود چيزي ندانند و خيلي ها هنوز هم نميدانند با اينكه با سواد هم هستند .
مردم منطقه ما فقير بودند توانائي نداشتند كه بچه هاي خود را بجاهاي ديگر براي درس خواندن بفرستند من هم بخاطر همين مشكل نتوانستم تحصيل بكنم.

قسمت اول : كتاب تخريب گورناگ

قسمت اول از كتاب
تخريب گورناگ
***
بسم الله الرحمن الرحيم"
ناله را هرچند ميخواهم كه پنهان سر دهم
سينه ميگويد كه من تنگ آمدم فرياد كن
"اين كتاب ناله اي بود كه تبديل به فرياد شد:فرياد روستاي گورناگ منهدم شده
فرياد عدالت پايمال گشته
فرياد دموكراسي هميشه زخم خورده در بلوچستان
فرياد همه مردم مظلوم بلوچ
فرياد رهائي از ظلم در ظلم آباد جمهوري اسلامي

نماز جمعه این هفته

بسم الله الرحمن الرحیم
نماز جمعه این هفته نسبت به هفته پیش در آرامش بیشتری برگزار گردید

در نماز امروز استادم جناب مولانا محمد یوسف حسین پور نیز حضور داشت .

همچنین نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای فروزش و نماینده مردم ایرانشهر جناب آقای دهقانی و مهندس مبارکی معاون استاندار و جناب آقای مهندس آسوده و دکتر باقر کرد و.. نیز حضور داشتند

كشتار شهروندان پاكستاني توسط ناتو غيرقابل تحمل است


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از فارس در اسلام آباد، "شاه محمود قريشي" در نشست مجمع ملي گفت: حملات ناتو به شهروندان و غير نظاميان غير قابل تحمل است. نمايندگان مجمع ملي و سنا طرحي را تصويب كردند كه به موجب آن حملات ناتو به خاك كشور در شمال وزيرستان را محكوم كرده و آن را حمله به حاكميت ملي كشور خواندند. در مصوبه فوق آمده است: اين مجمع حمله نيروي ائتلافي به روستاي" زولابي" در منطقه "انگور اده" شمال وزيرستان كشور كه در اثر آن چندين زن و كودك كشته و زخمي شده‌اند محكوم كرده و آن را غير انساني و برخلاف قانون سازمان ملل مي داند. برخي منابع پاكستاني گفتند: فعاليت و حضور نيروهاي بين‌المللي در مرز پاكستان-افغانستان با در نظر داشتن "حق حاكميت ملي پاكستان" در توافق با نيروهاي بين‌المللي بايد مجدداً تنظيم شود.

اظهار نظر یک خواننده در پاسخ فردی به نام گل محمد


سلام

گرچه گفته اند که قلم را در جواب هرکسی نباید فرسود :بنده کوتاه سخنی در ظاهر با این نویسنده دارم اما در حقیقت این نکات برای شما وخوانندگان شماست تا خود کلاهتان را قاضی قرار دهید:

آقای گل محمد اسمت مثل حاج گل محمد بامری جنایتکار معروف پهره (ایرانشهر) هستدو حالت دارد یا خودشی یا مثل اینکه خیلی ارادتمندش هستی گرچه فرقی نمی کند(حاج گل محمد بامری معاون سابق اداره کل اطلاعات بلوچستان که بعدا با همکاری همین علی نوایی خائن نماینده مجلش فرمایشی آخوندها شد و برادرش فعلا جانشین او در وزارت اطلاعات بلوچستان است)

و اما آقای گلمحمد می بینی که خودت هم داری اعتراف می کنی که قدرت علی نوایی تا کجاست؟! (آقای بلوچ اگر آقای علی نوائی برادر رهبر عبدالمالک را آزاد می کرد آدم خوبی بود‌) ؟!؟!؟!

و اما نکته دیگر : همکاری داشتن با سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس کرمان و همکاری در ترور مولوی عبدالملک در کراچی و باطل کردن انتخابات ایرانشهر در دوره قبل و سر در آخور بودن با پسر رفسجانی ووووو مگر نمیشود گفت دخالت در کار سیاسی ؟!؟!

و از تجارتش که بلوچستان با خبر است : ترانزیت مرفین با کمک سپاه و اگر شما هم خواستید مرفینتان بدون درد سر به تهران و ارومیه ترانزیت شود با علی نوایی تماس برقرار کنید !

و خوانندگان ببینند که هر وقت که نام مخبری ملعونی مثل علی نوایی گرفته میشود بازی با آتش است ؛این نکته حقیقت است چون هر کس با مخبران و عوامل دولت آخوندی در افتاد روزگارش سیاه می شود

آقای گل محمد ها ؛ آن روزگاران به پایان رسید که مخبرهایی مثل علی نوایی آسایش داشتند ؛ بلوچستان و بلوچ نمی گذارد آب خوشی دیگر از گلوی این علی نوایی ها پایین برود.

خون ناحقی که این ناکسان مرتکب شده اند وبال گردنشان می شود و نیازی به این و آن ندارد و این تقدیر الهی و قانون روزگار است

خود علی نوایی و علی نوایی ها خوب می دانند که چه کرده اند و عواقب کارهایشان را هم دارند می بینند ولی (اولئک کالانعام بلهم اضل ) چشم و گوششان دیگر بسته شده است و به قول دوستی غرق غرق هستند


گل محمد

برو کاسه گدایی ببر پیش علی نوایی شاید هم علی نوایی خائن دو درهم اماراتی ! در کاسه ات انداخته و خودت را موظف میدانی که از او دفاع کنی

اگر تو هم مثل آن بعضیها ! دو درهمی از علی نوایی گرفتی نوش جانت چون این پول حق مردم بلوچ است که علی نوایی با تجارت و فروش خون برادر بلوچ بدست آورده و از کمالات او نیست

راستی این نکته را داشته باش و یاد آوری کنی تا در فرصتی دیگر به آن بپردازیم : علی نوایی نمی داند که این رژیم به کسی وفا نمی کند و همیشه محاسبات حاج علی نوایی درست از آب در نمی آیند و آن اینکه علی نوایی برادرش (حاج رستم )را هم در راه خدمت به جمهوری اسلامی به کشتن داد

دو درهم بگیران هم آماده باشند که اگر لازم شد به آنها نیز خواهیم پرداخت

خسرو جان این داستان آن موقع مهیج و جالب و شنیدنی خواهد شد که ببینی که چه کسان و نامدارانی در لیست دو درهم اماراتی گرفتنا بوده و هستند !!!!
با سپاس
بلوچی!

تداوم جنایات کوی دانشگاه تهران در عظیم آباد زابل؟

بسم الله الرحمن الرحيم
تداوم جنایات کوی دانشگاه تهران در عظیم آباد زابل؟
بنابر اخبار رسیده از منابع متعدد و همراه با تصاویر، سحرگاه ششم شهریور (۲۵ شعبان) نیروهای سرکوبگر «نظام ولایت مطلقه»، همراه با لودر و بلدوزر، مدرسۀ دینی امام ابو حنیفه در «روستای عظیم آباد زابل» را محاصره و تصرف کردند، و گزارشهایی که در این رابطه منتشر شده، تأکید میکنند که نیروهای استبدادی ولایت مطلقه، ساعت ۳ صبح، بعد از محاصرۀ مدرسه، طلبه ها را از خواب بیدار کرده و همراه با خشونت و ضرب و شتم، آنها را از مدرسه بیرون برده و آنها را به شهر زابل منتقل کردند، و بعد از اخراج و انتقال طلاب به زابل، که شامل «۶۰۰ طلبه» بوده است، مدرسۀ مزبور را همراه با وسائل «معیشتی و کتاب ها و امکاناتش» با خاک یکسان نمودند، بدون اینکه در این رابطه دلیل مشخصی ذکر کرده باشند؟!
، و طبعا مثل همیشه نظام ولایت مطلقه پس از گذشت یک هفته از این تخریب و سرکوبگری، هنوز اظهار نظری نکرده و در این رابطه مسکوت مانده است. لازم به ذکر است که این مدرسه شعبۀ دارالعلوم زاهدان بوده و بعنوان یک مدرسۀ سنی موفق از آن یاد میشود.
اما در رابطه با «نحوۀ موضع گیری» نسبت به جنایات و خرابکاریهای نظام ولایت مطلقه، سازمان موحدین آزادیخواه ایران (سماء) معتقد است که: کار نظام ولایت مطلقه و استبداد و خرابکاریهایش از «مرحلۀ محکوم سازی» گذشته است، چرا که محکوم سازی وقتی معنا می دهد که مؤثر واقع شود و «نحوۀ موضع گیریها» بر طرفهای یک قضیه اثر بگذارد. در نتیجه «موحدین آزادیخواه» بجای محکوم کردن این «خرابکاریها و فتنه گریها» امیدوارند و آرزو می کنند که مردم سیستان و بلوچستان پاسخ محکمی به این وحشیگریهای استبدادی بدهند، تا هر وقت هوس کردند، به تخریب و سرکوبگری نپردازند، و این بدین معناست که باید از «خود و مقابلۀ خود» انتظار داشت، نه از «لطف و محبت» نظام استبدادی و عُمّال گستاخ و طغیان کرده اش، چرا که وقتی یک نظام سیاسی، بجای انتخابی بودن و تأمین کنندۀ حقوق و خواستهای مردم، آراء و نظرات و خواستهای مردم را مسخره و بلکه خود مردم را «لعنت و نفرین» می کند، تخریب مدارس و مساجد و دانشگاه ها امری قابل پیش بینی بحساب می آید.
البته نباید تصور کرد که مثلا «مردمان شیعه» در ایرانِ ولایتِ مطلقه «آزاد و مختار» هستند، و فقط «اهل سنت» زیر سلطۀ استبداد فرقه ای واقع شده اند. آیا غیر از اینست که خود حسین علی منتظری (جانشین خمینی) یا طاهری خرم آبادی (امام جمعۀ اصفهان و نمایندۀ ولی فقیه) به محض خروج از «ارادۀ استبداد ولایت مطلقه» دچار محنت و محرومیت شدند و حتی حبس و هتک حرمت گشتند؟!
بگذریم از همۀ احزاب و سازمانها و شخصیتهای دگراندیش و آزادیخواهی که از میان مردم شیعه برخاسته و سر از زندان و اعدام و آوارگی در آورده اند، که نمونۀ آنها دانشجویان «دانشگاههای ایران» است، که چگونه زیر تیغ استبداد و خفقان نظام ولایت مطلقه قرار گرفته اند، در حالی که بیشترشان از «خانواده های شیعی» بیرون آمده اند.
نحوۀ یورش به مدرسۀ عظیم آباد، در ابعادی محدودتر، یاد آور ایلغار و تهاجم به «کوی دانشجویان دانشگاه تهران» در تیر ماه ۱۳۷۸ است، الا اینکه در آن هنگام، دانشجویان عکس العمل نشان داده و با عُمال نظام استبدادی مقابله کردند، و در نتیجه، فاجعۀ کوی دانشگاه ابعاد وسیعتری بخود گرفت. بگذریم از اینکه مسئلۀ کوی دانشگاه در تهران قرار داشت و امکان انعکاس آن فراهم تر بود.
البته از جهاتی، ایلغار و تخریب این مدرسه، فاجعه بارتر از کوی دانشگاه تهران است، چراکه این اقدامِ بغیض و فرقه ای و استبدادی، آنهم در منطقه ای پر تنش و در منطقه ای که اصطکاک در آن تقریبا به اوج خود رسیده، (یعنی منطقۀ سیستان و بلوچستان و خاصتا در رابطه با آن زابلی هایی که عامل نظام ولایت مطلقه در سرکوبگری مردم شده اند)، حتی میتواند مایۀ فتنه ای بزرگ و بالا رفتن فتیلۀ «جنگ و نزاع فرقه ای» درایران گردد، و«سند جدیدی» در فرقه گری نظام ولایت مطلقه است، وطبعا این اقدامات فرقه ای و استبدادی میتواند نگرانی شعله ور شدن «جنگ شیعه و سنی» به ایران را نیز گسترش دهد.
لازم بذکر است که «زابُلیهای ولایت فقیهی» مثل «دار و دستۀ حسنی» در منطقۀ ارومیه و نقده هستند، که نظام ولایت مطلقه آنها را علیه مردم سنی منطقه استخدام میکند، و جالب اینست که نظام ولایت مطلقه، تخریب همین مدرسه عظیم آباد را بوسیلۀ نیروهای «زابلی» انجام داده و بازداشت شدگان را نیز به آن شهر منتقل نموده است، و همین است که خشم مردم سنی منطقۀ سیستان و بلوچستان علیه آنها به اوج خود رسیده است، بحدی که هرکه زابلی باشد، مثل عامل استبداد و یا اشغال کنندۀ مناطق سنی نشین به او نگاه میکنند، امری که خطرناک است، و در این میان «کسان و جریاناتی» امکان دارد خشمگینانه و از روی احساسات به «دام نظام ولایت مطلقه» بیفتند و عوامل استبداد و مردم مظلوم را با هم «خلط و قاطی» نمایند، و بدین شیوه بر افراد بیگناه و حتی بر مردم مخالف نظام ولایت مطلقه ظلم بشود.
اینست که در این رابطه باید «هوشیار» بود و خوب و بد را از هم جُدا نمود.
قابل ذکر است که این «حادثۀ دردناک»، بعد از حوادث شوم دیگری واقع می شود، که نمونۀ آنها جعل بهتانِ «قتل فاطمۀ زهراء توسط خلفای راشده» و ثبت این دروغ و بهتانِ «بغیض و صفوی» در تقویم رسمی ایران و حتی اختصاص یک روز تعطیلی در ایران به این عمل فتنه گرانه و فرقه ای. همچنین «تشکیل هیئت سرکوب» توسط نظام ولایت مطلقه، جهت مهار و سرکوب «مدارس مذهبی اهل سنت»، زیر عنوانِ «شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت» نمونۀ دیگری از فرقه گری و فتنه گری نظام ولایت مطلقه است، که اخیرا آن را تشدید کرده است، چرا که مدتهاست مدارس مذهبی اهل سنت از طریق مراکز استبدادی زیرعنوان «مراکز بزرگ اسلامی» به مهار و تصرف نظام ولایت مطلقه در آمده اند. این اقدامات «استبدادی – فرقه ای»، که با تداوم نظام ولایت مطلقه، بر «تعدادشان» افزوده خواهد شد، نزاع و تنش فرقه ای را در ایران «حـــاد» خواهند کرد.
سازمان موحدین آزادیخواه ایران
۳ رمضان ۱۴۲۹ – ۱۳ شهریور ۱۳۸۷
www.samaa.org

حکم هشت سال زندان برای بهزاد عزيزي جوان 19 ساله جوانرودی

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:جواني 19 ساله به نام بهزاد عزيزي از شهرستان جوانرود كه فروردين ماه امسال در فرودگاه تهران به مقصد زاهدان جهت حفظ قران قصد عظيمت را داشتند دستگير شدند وتا كنون در بند انفرادي زندان اوين تهران هستند وهم اينك با حكم ظالمانه هشت سال زندان رو به رو شده كه چهار سال ان اجراي وچهار سال تعليقي است . سن كم ايشان باعث نگراني شديد خانواده ودوستان ايشان گرديده است

سرنوشت مولانا احمد نارویی در هاله‌ای از ابهام

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:طبق آخرین خبرهای تأیید شده عالم برجسته اهل‌سنت، مولانا احمد حفظه الله بعد ار اینکه توسط دادگاه ویژه روحانیت به مشهد احضار شد به مکان نامعلومی انتقال یافت به گونه‌ای که هیچ خبری از ایشان در دست نبوده و اجازه ملاقات با ایشان به هیچ کس داده نمی‌شد. ایشان بعد از یک ماه که در بازداشت بودند، طبق اخبار موثق چند روز پیش از مشهد به تهران منتقل شدند.
علت احضار و بازداشت ایشان همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و باعث نگرانی و تشویش اذهان تمامی اهل‌سنت ایران شده و عجالتا خواهان رسیدگی به وضعیت ایشان می‌باشند تا بعد از رفع سوءتفاهم‌های احتمالی، هرچه سریع‌تر شاهد آزادی این عالم برجسته باشند

۱۳۸۷ شهریور ۱۴, پنجشنبه

صهیونیست صفتان در زابلصبح امید: تقریبا چند روزی است که از تخریب مدرسه دینی عظیم آباد همان مدرسه سابق لوتک که بنام مدرسه امام ابوحنیفه معروف است می گذرد.

این تخریب توسط رژیم بظاهر اسلامی ایران انجام گرفت.

ویران کانککسها چند اتاقک کهنه وقدیمی در دل صحرای پرطوفان سیستان برای رژیم آخوندهای ستمگر وبی رحم ایران آنقدر مهم و حیاتی بود که فکر نکنم هیچ یک از مشکلات و بحرانهای سیاسی و اقتصادی دیگر آنقدر اهمیت داشته باشد که شبانه چندین لودر و وسایل مخرب دیگر بهمراهی دهها خودروی مسلح نیروی انتظامی که حقیقتا خیلی نهاد احمق ونفهم است زیرا هر گندی که آخوندهای افراطی این مملکت می زنند نهایتا بنام این نهاد بی خرد تمام می شود وپرونده هم بسته می شود.


همه می دانند که دخیل و مباشر اصلی درحادثه تخریب مدرسه زابل دفترنمایندگی است. "والذی تولی کبره" هم جناب آقای سلیمانی است که این روباه مکارغائب و حاضر هر اتفاق وحادثه ویا فاجعه ای است و کارگردان اصلی همه آنچه در این استان بر علیه این امت مظلوم اهل سنت بلوچ انجام می گیرد برنامه ها و تفکرات و باید و نبایدها همه از ذهن گند این مردک مرموز و منافق و مخادع سر چشمه می گیرد.


بهر حال اگر چه سلیمانی و دار و دسته اش که نمایندگان آقای خامنه ای در استان هستند عاملان و باعثان این جنایت عظیم در زابل هستند ولی دیگر نهادها از قبیل اطلاعات و بسیج و اشخاص منافق و خودفروخته ای خودی هم دست دراین فاجعه داشته اند که خداوند همه شان را لعنت کند و به سزای این جنایتشان برساند و چشم مظلومان و مومنین راخنک گردانند.


وقتی قرآنها را میدیدم که دارند از لابه لای خرابه ها بیرون می آورند خشم آنقدر در وجودم بر انگیخته می شد البته من تنها نیستم همه مردم بلوچ اینطورند که هر گاه مامور بد بخت دولت یا کارمند یا هر شیعه ای راکه می بینم فورا ذهنم بطرف اسرائیل و صهیونیستها می رود ناخود آگاه ذهنم بطرف این بد بختها می رود.


مقصرنیستم زیرا تخریب و منهدم کردن خانه و کاشانه مردم لودر و دستگاههای تخریب کن توی اسرائیل خیلی فراوان است بالاخره هر از چند گاهی خانه یک فلسطینی را روی سرش خراب می کنند و بعد برای یهودیها شهرک می سازند.


چندی پیش کتابی بزبان عربی به اسم ماذا تعرف عن حزب الله بچشمم خورد یعنی از حزب الله چه می دانید. نکته ای جالب توجه در این کتاب این است که مولف با دلایل و برهانهای کافی و قانع کننده ای ارتباط تنگاتنگ حزب الله که جوجه و دست پرورده ایران است را با رژیم اشغالگر اسرائیل اثبات نموده است (ترجمه این کتاب بزودی تقدیم خوانند گان خواهد شد).


ما اهل سنت با آنچه از الطاف سی ساله یک حکومت شیعه بهره مندیم ازهمان روز اول فهمیده بودیم که این جنگ سی و سه روزه حزب الله که شبکه خبر ایران همه چیزش را به آن اختصاص داده است هدفش نه دفاع از فلسطین بوده است و نه آزادی قدس؛ بلکه گسترش مذهب پر از خرافات و شرک شیعه در دنیا و مبارزه با اسلام حقیقی بوده است، و گر نه این آزاد گران قدس زمانیکه مجاهدین حماس در شهر غزه فلسطین در محاصره اسرائیل بودند چند تا موشک پرتاب کردند تا به برادران مسلمان و مظلومشان که از گرسنگی جان می دادند کمک کنند؟!


بهرحا ل خیلی دور نروم. مصنف کتاب مذکور که دستش درد نکند با مهارت تمام از چهره ی واقعی حزب الله شیعی که پس از گذر قرنها از عمر آن نشان داد که بالاخره شیعه هم یک چند تا موشک به طرف دشمنی از دشمنان اسلام پرتاب کرد و همه خوشحال بودند پرده برداشت که این موضعگیری ناگهانی حزب الله در مقابل اسرائیل به هدفها ونیتهای غیر از آنچه احمدی نژاد وحسن نصر الله سر و صدای آن را در دنیا براه انداخته اند پرتاب شده است وما هر گز وبهیچ وجه قتل عام اهل سنت طرابلس توسط حزب الله (همان حزب امل سابق) را در دوران جنگهای داخلی که آتش انرا خودشان افروختند فراموش نکرده و نمی کنیم .


شیعه همیشه محافظ منافع اسرائیل در خاور میانه، و اسرائیل هم محافظ منافع شیعه بوده و است، بهمین خاطر و بنابرهمین قرار داد حفاظت منافع طرفین است که در افغانستان و عراق حکومت ایران چون شیعه بود استقبال گرمی از امریکاییها نمود و تا براندازی هر دوحکومت نهایت همکاری را بخرج داد .


و از طرفی امریکا هم در افغانستان و هم در عراق اختیارات و امتیازات ویژهای به این هم پیمانان خود عطا نمودند. خداوند همه شان را لعنت کند.


بحث ارتباط تنگاتنگ شیعه با کفر جهانی و عداوت و کینه شان با مسلمانان مقداری تفصیل طلب است که ان شاء الله در نوشته های بعدی به آن خواهم پرداخت.


تخریب مدرسه زابل در هفته گذشته نیز نشان داد که تازگی ها نوکران صهیونیست البته ناگفته نماند صهیونیست نوکران زیادی پرورش داده است از قبیل 1-ناسیونالیستها 2- بهائی ها 3-قادیانیها 4-آغاخانی ها 5- شیعه که مخلص ترین شاگرد صهیونیستها بشمار می آید ونقش اصلی را برای پیشبرد اهداف صهیونیست و امریکیهای در خاور میانه ایفا کرده و می کند.


مگر غیر از این است که حزب الله لبنان محافظ مرزهای شمال اسرائیل است و ایران شیعه تثبیت کننده پایه های ایالات متحده در عراق و افغانستان است و افسران شیعه پاکستانی بیش از هر کسی حریص تعقیب و گریز مجاهدین هستند. بهر حال شیعه که منظورم از شیعه همان اثناعشری های باطنی ورافضی های غالی است نه مطلق شیعه زیرا اهل سنت هم باین معنی که در اختلافات سیاسی بین معاویه وعلی بن ابی طالب حضرت علی را بر حق و مخالفینش را خطاکار میدانند بقول صاحب تحفه اثناعشری شیعه مخلصین و شیعه اولی هستند.


نه شیعه منافقین که بار بار حضرات علی و حسنین آنها را لعن و نفرین کردند، و اینهای که امروزه این همه شعار شیعه را سر میدهند در واقع گرگ در پوستین میش همان روافض و باطنی ها و یا قرمطی ها قرون ابتدائی اند که زمانیکه در جامعه اسلامی بدنام شدند تغییر اسم دادند و خودشان را شیعه نامیدند و هر گاه حکومتی بدستشان افتاده به بدترین وجه به کشتار انسانهای بی گناه دست می زدند.


بهر حال این نوکران یا شاگردان صهیونیست در ایرانمان و آنهم در بلوچستان تازگی ها درس جدیدی از استادان هم پیمان خودشان آموخته اند؛ درس تخریب مدارس دینی ومساجد.

صهیونیستها به این صفت معروفند ولی یک فرق اساسی بین صهیونیستهای استاد وشاگرد وجود دارد. صهیونیستهای استاد اغلب اقدام به تخریب مسجدی می کنند که مورد استفاده کسی نباشد و نمازگزارانش از انجا هجرت کرده باشند، بر خلاف شاگردان بی ادب که پا را از آقا وآموزگارش جلوتر گذاشته و مساجدی را که مورد استفاده مردم است نیز تخریب می کند.


بهر حال تا بحال اگر برای کسی و خصوصا ایرانی ها باورکردن خبر تخریب مسجد و یا مدرسه دینی در ایران و انهم در یک روستای مرزی و آواره کردن 600 طلبه و متعلم قرآن مشکل بود و یا فکر می کردند که کار ناشدنی وناممکنی است الان بیایند و نظرشان را عوض کنند وبدانند که این جنایت عظیم نه تنها شدنی است که به کرات در این مملکت تکرار می شود.


آخوند های صهیونیست شیعه در ایران درسی را که از استادان خود یاد گرفته بودند برای اولین بار روی مسجد شیخ فیض مشهد و سپس روی مسجد بجنورد و آنگاه روی مسجد فاضل آباد بندر ترکمن امتحان کردند و حالا هم روی یک مدرسه دینی در زابل درسشان را عملی کردند . و ظاهرا موفق و پیروز شدند شاید پس از عملیات جشن هم گرفتند و شیرینی هم تقسیم کردند. بالاخره موفق شدند چند تا اتاق کهنه و قدیمی را با سطح زمین هموار نمایند.


لازم است بعنوان مطلب اصلی و پیام اصلی این نوشته عرض کنم که تخریب این مدرسه کاری بی نهایت احمقانه و دور از خرد است و اگر عاملان آن زابلی اند که معلوم است زیرا ما با حماقت و بیخردی مسئولین زابلی در استان آشنایی کامل داریم و اگر غیر زابلی اند (سلیمانی و آقا صاحب) امیدواریم که فریب زابلی ها را خورده و دست به این جنایت زدند که بازهم حماقت و نادانی شان بیداد می کند.


طبعا عاملان جنایت به هدف برچیده شدن درس و تدریس و علم و تعلیم اقدام به این جنایت کردند که خود این امری محال و ناممکن است زیرا طلاب حاضرند در پلاسها و خیمه ها به تحصیل بپردازند وتجربه هم اثبات نموده است که برکت علم و عمل و ایمانی که با مشقت بدست می آید بمراتب دو چندان است.


سادگی اساس قوت ایمانی و علمی است، و من امیدوارم که طلاب این مدرسه دینی با امتناع از رفتن به مدارس دیگر استان و با تحمل مشقات و سختی ها و نبود امکانات مشت آهنینی بر دهن این کثافتکارها بکوبند؛ علاوه از این نفرت مردم این روزها نسبت به حکومت و نسبت به شیعه چند برابر شده است.


یکراننده تاکسی که از حادثه فوق زیاد رنجیده بود می گفت من از همه این کثافتکاری های شیعه خرافاتشان و شرکهایشان و توهین به اصحاب و اهل بیت پیامبر به این نتیجه رسیدم که شیعه با اسلام مشکل دارد بنده گفتم به نتیجه ای خوبی رسیده ای و در آینده به نتایج بهتری دست پیدا خواهی کرد .

و السلام

و به امید اینکه ایران به دور قبل از صفویها برگردد

روزی خواهیم شنید که اسرائیل به ایران حمله کرده است»نيکلا سرکوزی، رييس جهموری فرانسه به جمهوری اسلامی ايران هشدار داد که با ادامه تلاش هايش برای رسيدن به جنگ افزار هسته ای وارد يک «قمار خطرناک» می شود زيرا با اين کار خود را در معرض خطر حمله اسرائيل قرار می دهد.
آقای سرکوزی اين هشدار را روز پنجشنبه در دمشق، و در جريان نشست چهار جانبه ای با سران سوريه، قطر و ترکيه بيان کرد.
رييس جمهوری فرانسه گفت: به اعتقاد او، ايران در مسير دستيابی به بمب اتمی در طرح های هسته ای پيش می رود و برنامه های اتمی ايران ماهيت نظامی دارد.
وی افزود: «ايران با اين کار مخاطره ای بزرگ را برای خود می خرد.»
نيکلا سرکوزی در پايان مذاکرات رهبران اين چهار کشور در دمشق گفت: «اين امر مهم نيست که حمله احتمالی به ايران اقدامی خردمندانه است يا مشروعيت دارد يا نه، در هر حال عواقبی فاجعه بار خواهد داشت و ما بايد از وقوع چنين فاجعه ای جلوگيری کنيم.»
رييس جمهوری فرانسه گفت: «يک روز بيدار خواهيم شد و خواهيم شنيد که اسرائيل به تاسيسات هسته ای ايران حمله کرده است، فارغ از اينکه چه کسی در اسرائيل نخست وزير است يا صحنه سياست اسرائيل چگونه است.»
آقای سرکوزی گفت: «به راستی در آن لحظه که با اين واقعيت روبرو شويم، چکار خواهيم کرد؟»
«يک روز بيدار خواهيم شد و خواهيم شنيد که اسرائيل به تاسيسات هسته ای ايران حمله کرده است، فارغ از اينکه چه کسی در اسرائيل نخست وزير است يا صحنه سياست اسرائيل چگونه است.»
رییس جمهوری فرانسه
جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورهای غربی متهم شده که به دنبال تولید بمب اتمی است ولی تهران همواره این ادعا را رد کرده و هدف از این برنامه را، تولید برق عنوان کرده است.
کشورهای عضو گروه پنج به علاوه یک شامل اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل همراه با آلمان بسته ای حاوی مشوق های اقتصادی به تهران ارائه کرده اند و از ایران خواسته اند تا در ازای آن غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.
جمهوری اسلامی ایران هر گونه توقف در برنامه غنی سازی اورانیوم را که کاربرد دو گانه نظامی و غیر نظامی دارد رد کرده است.
«تهدید صلح و ثبات جهان»
رييس جمهوری فرانسه بار ديگر تاکيد کرد که «ايران نبايد فعاليت های هسته ای از نوعی داشته باشد که موجب تهديد صلح و ثبات در منطقه و جهان باشد.»
وی ابراز اطمينان کرد که «پايان راه برنامه های هسته ای ايران، رسيدن به بمب اتمی است.»
آقای سرکوزی بار ديگر از سوريه برای حل بحران هسته ای جمهوری اسلامی ايران درخواست «کمک» کرد و گفت: « به باور فرانسه، سوريه می تواند نقش مهمی در اين زمينه ايفا کند.»
بشار اسد، رييس جمهوری سوريه، روز چهارشنبه گفته بود که هر گونه حمله احتمالی به ايران «عواقبی فاجعه بار خواهد داشت و موثر هم نخواهد بود.»
پيشتر اعلام شده بود که آقای اسد در پی سفر ماه ژوئيه خود به فرانسه از سوی آن کشور ماموريت يافت که از سران تهران بخواهد از برنامه های هسته ای و غنی سازی اورانيوم دست بکشند.
بشار اسد هنگام اقامت در فرانسه تاييد کرد که اين پيام ها را به سران تهران خواهد رساند. رييس جمهوری فرانسه ماه گذشته در سفر به تهران با رهبران جمهوری اسلامی گفت و گو کرد.
جمهوری اسلامی ايران اين امر را که آقای اسد ميانجی جديد غرب در مذاکرات بر سر پرونده اتمی ايران بوده، رد کرد.
مسائل اتمی ايران در حالی در سفر نيکلا سرکوزی به فرانسه مورد بحث قرار گرفته که سال گذشته در چنين روزهايی تاسيسات ناتمام سوريه که به گفته اسرائيل و آمريکا قرار بود به فعاليت های هسته ای سوريه اختصاص يابد، از سوی نيروی هوايی اسرائيل بمباران شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، يک ديپلمات فرانسوی که آقای سرکوزی را در سفر به دمشق همراهی می کند، با اشاره به حمله سال گذشته به سوريه، گفت: دمشق حمله اسرائيل را تجربه کرد و می داند که چه اتفاقی ممکن است برای ايران رخ دهد و بنابر اين، سوريه می تواند نقش پيام رسان به تهران را داشته باشد.

رادیو فردا

مولانا عبدالرحمن ملازهی تخریب مدرسه‌زابل را محکوم کردجای تعجب است که در هفته دولت از یک طرف پروژه‌ها افتتاح می‌شوند و از طرف دیگر مدرسه دینی و مسجد تخریب می شوند! آیا پاسداری از خون شهیدان دولت همین است؟! متاسفانه از سکوت ما سوء استفاده شده است، هر چیز حدی دارد.

شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمن ملازهی امام جمعه محترم چابهار:
بارخدایا ! دستانی که به مدارس دینی و مساجد و مراکز دینی ما تعرض می‌کنند آنها را از بغل کوتاه کن! پاهایی را که برای تعرض به علماء و مقدسات ما گام بر می‌دارند فلج کن! سینه‌های را که بغض دینی ما از آنها بیرون نمی‌رود هدف تیرهای غضب خود قرار بده


شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمن ملازهی امام جمعه محبوب چابهار تخریب مدرسه عظیم آباد زابل را به شدت محکوم نموده و این مصیبت بزرگ و حادثه جانگاه را به مسلمین تسلیت گفت.حضرت مولانا عبدالرحمن ملازهی امام جمعه محترم اهل سنت چابهار در آغاز سخنان خود قرار گرفتن نماز گذاران مسلمان را در آستانه‌ی حلول ماه مبارک رمضان تبریک گفت و آنان را به استقبال پرشور این ماه دعوت نمودند، ایشان ماه مبارک رمضان را ماه قرآن، ماه بعثت و ماه برکت‌ها و مناسبت‌های بزرگ عنوان کردند.


ایشان در ادامه ی سخنان خود به خرافات و عقاید و مراسم شرکی دوران جاهلیت و اهداف بعثت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم اشاره کرده و نبی اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم را رحمت برای تمام جهانیان و حتی برای غیرمسلمین نیز رحمت پربار دانستند. مولانا سربازی تصریح کردند : خداوند سوره‌ی مستقلی برای یادآوری نزول قرآن و بعثت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم نازل فرموده است تا مسلمان همواره این نعمت بزرگ (بعثت) را در ذهن تداعی کند.


امام جمعه محترم در بخشی از سخنان خود به بیان فضیلت و عظمت قرآن و ضرورت یادگیری و آداب تلاوت آن، پرداختند و توصیه نمودند تا در ماه مبارک رمضان نمازهای تراویح را پشت سر حافظان قرآن بخوانند .


مولانا عبدالرحمن ملازئی در بخش پایانی سخنان خود حادثه تلخ و ناگوار تخریب مدرسه دینی اهل‌سنت را که توسط نیروهای انتظامی صورت گرفته بود به شدت محکوم نموده و این مصیبت بزرگ و جانکاه را به مسلمین تسلیت گفت. ایشان در انتقاد از این عمل زشت و ننگین، فرمودند: در دین مبین اسلام، رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم پیامبری که ما به دروغ یا راست، خود را به او نسبت می‌دهیم هنگام ارسال لشکر مجاهدان به آنان توصیه می‌نمودند که در سرزمین یهود و نصاری مواظب باشید زنی یا پیرمردی به دست شما کشته نشود، مواظب باشید کلیسا و عبادتگاهی از یهود و نصاری به دست شما خراب نشود، ما جز خدا پناه‌گاهی نداریم، و از این به بعد نفرین و دعای بد خود را به درگاه خداوند عرضه می کنیم که: بارخدایا ! دستانی که به مدارس دینی و مساجد و مراکز دینی ما تعرض می‌کنند آنها را از بغل کوتاه کن! پاهایی را که برای تعرض به علماء و مقدسات ما گام بر می‌دارند فلج کن! سینه‌های را که بغض دینی ما از آنها بیرون نمی‌رود هدف تیرهای غضب خود قرار بده! بعد از لطف الهی، دعاهای نیمه شبی که موجب نزول بلا و قهر الهی بر انسان های ظالم می‌شود خداوند این دعاها را قبول می‌فرماید . ظالم باید باخبر باشد که ما اگر کسی نداریم ولی خدایی داریم .


ایشان تصریح فرمودند : در قانون اساسی کشور، این حق قانونی ماست و ما حق خود را به هرقیمتی که باشد می‌خواهیم، تهرانی که در آن یهودی، هندو، سیک و هر غیرمسلمان دیگری، عبادتگاه برای خود دارد اما اهل‌سنت از داشتن یک مسجد برای نماز محروم است! چرا ؟!


آیا با این بغض و عداوت می‌توان مدعی وحدت بین امت اسلامی شد؟ آیا با این تنگ نظری می‌توان مدعی صدور انقلاب به تمام جهان شد؟خیلی از علماء به زندان برده شده‌اند که تا هنوز علت به زندان رفتن آنها برای ما مشخص نیست! ما هیچ گاه تا زنده‌ایم این اجازه را به دولت نمی‌دهیم که مساجد و مدارس ما را تحویل بگیرد.امام جمعه محترم [چابهار] همچنین خاطرنشان فرمودند: من به خدمت آقای لاریجانی ریاست مجلس به صراحت گفتم: آقا ما چهل سال پیش با تکدی گری و از پول بیوه‌ها و مستمندان جامعه مدارس را تاسیس کرده‌ایم و حالا آنها را تحویل شما بدهیم؟!


آیا مدارس دینی و طلاب ما نبوده‌اند که از اوائل انقلاب تا الآن از کیان انقلاب در این منطقه پاسداری نموده و با دشمنان انقلاب مبارزه نموده‌اند؟ در چنین شرایطی که تدابیر و تهدیدات آمریکا بر ما دور می‌زند وضعیت شهروندی ما اهل‌سنت چنین است، آیا در شرایط مساعد امید بهبودی وجود دارد؟ مگر در مدرسه دینی زابل غیر از تعلیم و حفظ قرآن چه کاری صورت می‌گیرد که این ناجوانمردان به نام دولت و به نام رهبری آگاه و مفتخر به قرآن، چنین تجاوز کنند و آن را با خاک یکسان نمایند؟!


ایشان در آخر سخنان خود با توجه به ضرورت وحدت و حفظ حقوق شهروندی از دولت آقای احمدی نژاد تقاضای پیگیری این جنایت بزرگ را نموده و خواستار حفظ حریم دینی و مذهبی مردم شدند و توصیه نمودند تا با این گونه افراد که قرآن را نمی‌توانند تحمل کنند و در واقع دشمن انقلاب و ملت ایران هستند، برخورد جدی نماید . ایشان فرمودند : جای تعجب است که در هفته دولت از یک طرف پروژه‌ها افتتاح می‌شوند و از طرف دیگر مدرسه دینی و مسجد تخریب می شوند! آیا پاسداری از خون شهیدان دولت همین است؟!

متاسفانه از سکوت ما سوء استفاده شده است، هر چیز حدی دارد. ما ازدولت آقای احمدی نژاد و شخص مقام معظم رهبری تقاضا داریم که جلوی این گونه حرکت‌های ناشایسته را بگیرند و با جبران ضایعات، دردهای اهل‌سنت را مرهم بگذارند و قانون شکنی‌ها و حق کشی‌ها را سدباب کنند ونه تنها جبران بکنند بلکه از اهل‌سنت پوزش بطلبند و از علماء و مردم اهل سنت معذرت خواهی بکنند.


عزیزان فراموش نکنند عوامل تقویت رهبری و حفظ انقلاب همان عوامل پیروزی انقلاب می‌باشند، ایجاد چنین حرکت‌هایی باعث ضررهای جبران ناپذیری در آینده نزدیک می‌شود بنابر این باید سنجیده عمل نمود و عاقلانه گام برداشت.والسلام

سه سرباز کانادایی در قندهار کشته شدند


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی سه سرباز کانادایی در جنوب افغانستان کشته و پنج تن دیگر از این سربازان، زخمی شدند.
یک منبع ارشد در ارتش کانادا گفت این سربازان زمانی کشته شدند که موتر (خودرو) حامل آنها، در ولایت قندهار در جنوب افغانستان، هدف حمله شورشیان مسلح قرار گرفت.
وضع دو تن از زخمی شدگان حمله اخیر به سربازان کانادایی در این ولایت نیز، وخیم گزارش شده در حالی که مجروح سوم، پس از درمان، مرخص شده است.
ژنرال دنیس تامپسون، از فرماندهان ارشد نیروهای کانادایی در قندهار گفت این سربازان زمانی هدف حمله قرار گرفتند که درحال انجام یک ماموریت گشت‎زنی (گزمه) بودند.
این فرمانده در یک کنفرانس خبری در قندهار گفت زمانی کمی به پایان ماموریت این سربازان در افغانستان باقی مانده بود.
ژنرال تامپسون گفت: "فکر کردن به دوستان و بستگان این سربازان که منتظر بازگشت آنها بودند، برای من غم انگیز است".
کانادا دو هزار و پانصد سرباز در افغانستان دارد ولایت قندهار مستقر هستند و تحت فرمان پیمان آتلانتیک شمالی - ناتو - در نبرد با شورشیان طالبان مشارکت دارند.
دو هفته پیش هم سه سرباز این کشور، در اثر انفجار یک بمب کناره جاده ای در ولایت قندهار کشته شدند.
از زمان آغاز ماموریت نیروهای کانادایی در افغانستان (سال ۲۰۰۲) تاکنون ۹۶ تن از این سربازان در این ماموریت کشته شده اند.

سرودی که بمناسبت اشغال وانتقال حوزه محمدیه زابل, جمعه11آبان درمسجدمکی خوانده شد


بسم الله الرحمن الرحیم

ولاتحسبن الله غافلا عمایعمل الظالمون*إنمایؤخرهم
لیوم تشخص فیه الأبصار.

نداریم غم جا غم آب ونان غم ما غم دین وآئین مان

به فضل وبه احسان پروردگار نبندم دلم رابر این زرنگار

دگرچون رسد کارد براستخوان عزیزان نباید شود حق نهان
چوظالم کندجور راآشکار

زندحق به اوسیلی آبدار

چوشدجورظالم ازحدفزون یقین دان که کاخش شود سرنگون

وعیدخدا است برظالمین واملی لهم ان کیدی متیننداریم غم جا غم آب ونان غم ما غم دین وآئین مانهراسی نداریم بجز ذات حق گرفتیم زقرآن ما این سبق

امین خدا عالم اندر زمین کندپاسداری زاسلام ودین

غم دین خورندسینه راچاک کنند زغیرخدا قلب راپاک کنندنداریم غم جا غم آب ونان غم ما غم دین وآئین مانچوقبل ازنبوت محمدامین نداشتی هیچ خصمی روی زمین

چو دعوت بحق رانمودآشکار کمین کرده دشمن یمین ویسارنداریم غم جا غم آب ونان غم ما غم دین وآئین مانهراسی زباطل توهرگز مدار که حق آیدباطل شود شرمسار

به حق بگروحق گو وحق شناس منه دل به پول وزر واسکناسنداریم غم جا غم آب ونان غم ما غم دین وآئین مانچنان کن که مردان راه خدا نکردند زحق جزبه باطل نگاه

توباش بنده حق وحق راپسند نگهدارتوباشد ازهرگزند

چوظالم کندجور راآشکار زندحق به اوسیلی آبدار

چوشدجورظالم ازحدفزون یقین دان که کاخش شودسرنگون

وعیدخدا است برظالمین واملی لهم ان کیدی متین
شاعر:محمدعمربلوچ

انتقال مولانا احمد ناروئي از مشهد به تهرانبر اساس برخي از اخبار تائيد شده دريافتيم مولانا احمد ناروئي از مشهد به تهران منتقل شده است
با اين حال جالب است بدانيد که برخي از خبرها حاکي از آن است که ايشان به زودي از بند آزاد خواهند شد.


با اينکه خبر باز داشت مولانا احمد ناروئي معاون اداري حوزه علميه دارالعلوم زاهدان تا قبل از واقعه اسفناک عظيم آباد زابل و نيز حلول ماه مبارک رمضان در صدر اخبار اهل سنت قرار داشت، اما با رخ دادن حادثه عظيم آباد و نيز از راه رسيدن ماه رمضان ، اين خبر قابل تامل در حالي به آرشيو اخبار پيوست که مولانا احمد همچنان در باز داشت به سر مي برد.
شايد آخرين و در عين حال دقيق ترين خبري که در اين باره منتشر شد ، خبري با عنوان «اخراج طلاب خارجي ، شرط آزادي مولانا احمد» بود که در خروجي پايگاه اطلاع رساني مولانا عبدالعزيز قرار گرفت.
اما با توجه به اينکه طي روزهاي اخير ، مردم از داخل و خارج استان همواره جوياي آخرين وضعيت معاونت اداري دارالعلوم زاهدان مي شدند، به رايزني در اين باره پرداختيم که در نتيجه بر اساس برخي از اخبار تائيد شده دريافتيم مولانا احمد ناروئي از مشهد به تهران منتقل شده است.
با اين حال جالب است بدانيد که برخي از خبرها حاکي از آن است که ايشان به زودي از بند آزاد خواهند شد.

اعتراض پاکستان به عملیات مرزی آمریکابه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی دولت پاکستان حمله نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به منطقه ای در داخل مرز این کشور و افغانستان را محکوم کرده است.
روز پنجشنبه، 4 سپتامبر (14 شهریور)، وزارت خارجه پاکستان با احضار سفیر ایالات متحده در اسلام آباد، پایتخت، نسبت به عملیات نظامی نیروهای ائتلاف در یک روستای دور افتاده در منطقه قبیله ای واقع در نزدیک مرز با افغانستان به شدت اعتراض کرد.
منابع پاکستانی گفته اند که در این عملیات، که بامداد روز چهارشنبه به اجرا گذاشته شد، دست کم پانزده نفر، از جمله تعدادی زن و کودک، کشته شده اند.
این نخستین بار از زمان آغاز جنگ افغانستان در سال 2001 است که عبور نظامیان ائتلاف از مرز افغانستان با پاکستان برای اجرای عملیاتی علیه نقاطی در داخل خاک این کشور گزارش می شود.
به گفته منابع پاکستانی، در اجرای این عملیات، نفرات واحدهای زمینی ائتلاف با هلی کوپتر از مرز با افغانستان عبور کردند و در خاک پاکستان پیاده شدند.
پیش از احضار سفیر ایالات متحده، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، گفت که دولت مصمم است از تمامیت ارضی کشور خود دفاع کند.
آقای قریشی، که در جلسه مجمع ملی - مجلس سفلای پارلمان پاکستان - سخن می گفت، عملیات روز چهارشنبه را "تخطی شرم آور" از قواعدی توصیف کرد که مورد توافق این کشور و نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در افغانستان قرار گرفته بود.
عبور نظامیان ائتلاف از مرز
وزیر خارجه پاکستان گفت که دولت پاکستان در مورد حق حاکمیت خود کوتاه نخواهد آمد و تجاوز مرزی را تحمل نخواهد کرد.

در گذشته نیز نیروهای ائتلاف نقاطی در داخل خاک پاکستان را، که مراکز تجمع شورشیان وابسته به طالبان و شبکه القاعده می دانستند، هدف بمباران هوایی یا پرتاب موشک قرار داده بودند اما این نخستین بار است که نظامیان ائتلاف برای انجام عملیاتیدر داخل خاک پاکستان از مرز عبور می کنند.
همچنین، در پی حملات قبلی نیروهای ائتلاف علیه هدف هایی در داخل پاکستان، معمولا دولت این کشور به رهبری پرویز مشرف، که روابطی نزدیک با ایالات متحده داشت، واکنش تندی از خود نشان نمی داد و معمولا به انتقادی ملایم اکتفا می کرد.
با انتخاب دولت جدید و کناره گیری پرویز مشرف از سمت ریاست جمهوری، مقامات پاکستانی موضع سختگیرانه تری را نسبت به عملیات ائتلاف علیه هدف هایی در داخل خاک این کشور از خود نشان داده اند.
به گفته ناظران، اگرچه آصف علی زرداری، رهبر حزب مردم پاکستان که انتظار می رود اوایل هفته آینده به سمت رئیس جمهور این کشور انتخاب شود، از طرفداران روابط نزدیک با ایالات متحده محسوب می شود اما ناگزیر است ناخرسندی بسیاری از مردم از حملات مرزی نیروهای ائتلاف را در نظر بگیرد.
همزمان، یکی از مقامات ارتش پاکستان گفته است که چنین عملیاتی باعث جلب مردم عادی ساکن مناطق قبیله ای به سوی شورشیان مسلح می شود و خطر بروز شورش در این مناطق را در پی می آورد.
هنوز مقامات آمریکایی در مورد این حادثه ابراز نظر نکرده اند اما خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک منبع نزدیک به نیروهای ائتلاف، که نام او فاش نشده، اجرای عملیاتی در داخل پاکستان را تایید کرده است.

۱۳۸۷ شهریور ۱۳, چهارشنبه

علی محمد آزاد از تندرو ترین افراد دستگاه به استانداری بلوچستان منصوب شد


طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات دولت علی محمد آزاد به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان منصوب شد.
علی محمد آزاد دارای سوابقی از قبیل ریاست دانشگاه، معاونت عمرانی استانداری، فرمانداری و مدیرکل سیاسی است.و آخرین سمت وی استانداری ایلام بوده است.
آقای علی محمد آزاد یکی از موتلفه های تندروی دستگاه حاکم می باشد که نقشش در درگیری پس انتخابات ایوان غرب به خوبی مشخص بود و از آنجائیکه یکی از نمایندگان به نام داریوش قنبری که از اصلاح طلبان است با آقای آزاد اختلاف نظر داشت و دارای محبوبیت مردمی بود و امکان پیروزی اش در انتخابات حتمی بود آقای آزاد که به جناح تندروی نظام وابسته است به تقلبی در انتخابات دست زد و در حالی که مردم مشغول جشن و پایکوبی برای پیروزی قنبری بودند نتائج انتخابات بر خلاف توقع مردم اعلام گردید که در نتیجه موجب درگیری شدید در ایوان غرب شد.
که در آن درگیری که نیروهای رژیم به دستور علی محمد آزاد بر مردم آتش گشودند پنج جوان در محل کشته شد و دهها نفر دیگر زخمی شدند و بیش از 200 نفر دیگر توسط نیروهای رژیم دستگیر شدند.
و جرم آقای داریوش قنبری فقط این بود که در یکی از نطق های مجلس از عملکرد آقای علی محمد آزاد انتقاد کرده بود و گفته بود:استاندار در همه ي پست هاي حساس استان ، اقوامش را به کار گرفته و در جمله اي جالب در مجلس گفت : ” ايلام در دست دو نفر است ؛ علي و تقي !! ( علي آزاد = استادار ، محمد تقي لطفي = امام جمعه ) ”
اين بحث ها موجب افزايش تنش بين قنبري و آزاد شد . و حتي در يکي از مساجد استان ايلام در هنگام تبليغات اين دوره ، شخص آزاد سيلي محکمي را به گوش داريوش قنبري نواخت !!!!!!!!!
و اين تنش به گونه اي بود که شخص آزاد ( که يکي از موتلفه هاي تند رو است ) علنا اعلام کرد که اجازه نمي دهد قنبري اصلاح طلب به مجلس هشتم راه پيدا کند !
و در دور اول اينگونه نيز شد و ۸ هزار راي دور اول قنبري ( بدون دليل) باطل اعلام شد . و کار به دور دوم کشيد و ۴ نفر به دور دوم رسيدند که يکي از آنها قنبري بود و يکي ديگر دکتر متين ، بازهم اهل ملکشاهي ( همشهري آزاد و لطفي ).
و در دور دوم هم همانطور که گفتیم دست به تقلبی زدند و وقتی با تظاهرات مردمی مواجه شدند بر مردم آتش گشودند و چندین نفر را کشته و زخمی کردند.
همچنان آقای علی محمد آزاد در دشمنی با اهلسنت مشهور است و بارها در سخنرانیهایش به مقدسات اهلسنت تاخته است و اهلسنت را با نام وهابی معرفی کرده است.
و مسئله نسبت دادن انتشار قران های تحریف شده در ایلام هم از شاهکارهای ایشان می باشد و در حالی که زائران ایرانی از حرمین با خود قران آورده بودند که دارای ترجمه فارسی بودند آقای علی محمد آزاد اعلام کردند قران هائی که از سرزمین وحی آمده اند تحریف شده هستند و متعلق به وهابیت هستند و باید جمع آوری شوند و دستور دادند هرجا قرآن چاپ عربستان یافته شود حامل قران باید دستگیر شود و مجازات.
و یقینا مقامات کشوری از سوابق علی محمد آزاد با خبر هستند و به همین خاطر وی را به استانداری بلوچستان منصوب کردند تا پروژه نسل کشی دهمرده را تکمیل نماید.
اما آقای علی محمد آزاد بداند که اینجا بلوچستان است و نه ایلام و فرزندان این دیار به متجاوزان اجازه جنایت در این دیار نخواهند داد و بسیار بودند که اول برای جنایت امدند اما وقتی مقاومت مردم این دیار را دیدند فرار را بر قرار ترجیح دادند.

در هر فرهنگ کیش و نژادی منافقان و برادر فروشان محکومند

سلام
در هر فرهنگ کیش و نژادی منافقان و برادر فروشان محکومند
کسانی مثل این علی نوایی ها فکر میکنند با پول میتوان عزت و آبرو خری
دقدیمها شعار خوبی رایج بود که : ننگ با رنگ پاک نمی شود !
اینها از یک طرف سر در آخور رژیم و آقازاده ها دارند و از طرفی مثلا با کارهای عوام پسند و به اصطلاح مردمی همیشه نقش در منحرف کردن اذهان مردم نسبت به جنایات و رذالتهایشان دارند.
رژیم هم به نوعی به اینگونه افراد مشروعیت و محبوبیت کاذبی بخشیده بطوری که شما اگر کارتان در اداره دولتی و یا ارگان امنیتی به مشکل برخورد فقط حلال مشکلات شما همین مخبرین و برادرفروشانی مثل علی نوایی و ... خواهند بود.
اینها هم در ظاهر به مردم اینگونه وانمود می کنند که چون سرمایه دار و پولدارند مجبورند با رژیم سلام و علیکی داشته باشند !
و با این ترفند عوامفریبانه همیشه خود را از هر نوع جنایتی مبرا می کنند تنها کار این افراد خائن محدود به جنایت علیه برادر بلوچ نبوده و نیست بلکه کار چاق کن رژیم در بسیاری مسائل فرامنطقه ای هستند و در تروریسم دولتی رژیم آخوندی در خارج هم همینها دست مستقیم داشته و دارند.
متاسفانه این مارهای خوش خط و خال بسیاری مواقع با کمک همین رژیم رنگ بدل داده اند و حتی در مواردی دیده می شود که همینها خود را بلوچ پرستان و ناسیونالیست و حتی مذهبیونی دو آتشه ای جا می زنند ولی غافلند از اینکه تاریخ و فرزندان بلوچ جنایاتشان را از یاد نمی برند زیرا اولین حکمی که باید جوابگویش باشند این است که دستشان به خون برادران بلوچ آلوده است و این گناهیست نا بخشودنی و در مورد جنایات فرامنطقه ای آنان نیز اگر صلاحدید قدرتهای بزرگ باشد روزی نه روزی وبالی بر گردن خائن و جنایتکارشان خواهد شد.
با سپاس
بلوچی

سوگند

به خون ریخته شده جوانان بلوچ
به خاک در آغوش گرفته مولانا محمد یوسف و مولانا عبدالقدوس
به مسجد ویران شده عظیم آباد زابل
به قران های تکه تکه شده بدست دژخیمان رژیم
قسم که روزی به خاطر این جنایات محاکمه خواهید شد روزی خواهد امد که باید پاسخگوی رکورد بی سابقه تخریب مساجد آن هم در یک کشور ظاهرا اسلامی باشید
روزی خواهد رسید که ناله های جوانان در بند اهل سنت و بلوچ دامانتان را خواهند گرفت و آن روز با مجاهدت جوانان این خطه بسیار زود به وقوع خواهد پیوست.
ای درماندگان که با هزاران نیرو و امکانات وحشت را می شود در چهره تک تک تان مشاهده کرد بدانید عزم این ملت را خللی نیست و تا نابودیتان خواهند ایستاد.
و ای زابلی ها که گمان نمودید با تخریب مساجد ریشه اهل سنت در زابل و بلوچستان خشکیده می شود بدانید بلوچ و اهل سنت طی این سی سال حکومت جور مساجد بسیاری چون شیخ فیض و مسجد بجنورد ... از دست داد ، علمایی همچون مولانا نعمت الله ، مولانا عبدالملک ... تقدیم راه حق نمود اما ذره ایی خلل در راه بلوچ و اهل سنت ایجاد نگشت.
باشد که ریشه تان که همان ریشه فساد و شرک است خشکیده خواهد شد و رحم بر شما حرام باد
تاوان این جنایات را خواهید پرداخت آن هم به چه تاوان سنگینی
س.میر بلوچ زهی از خاش

ترور نافرجام نخست وزیر پاکستانبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از «آسوشيتدپرس»مقام های امنیتی پاکستان اعلام کردند، يوسف رضا گيلانی، نخست وزير پاکستان، روز چهارشنبه از يک سوء قصد جان سالم به در برده است.

زاهد بشير، سخنگوی نخست وزير پاکستان، درباره اين حادثه گفت که دو گلوله به سمت خودروی تشريفاتی يوسف رضا گيلانی نزديک اسلام آباد شليک شده است.
این خبرگزاری به نقل از يک مقام امنيتی پاکستان که نام خود را فاش نساخته گزارش می دهد که تيراندازی از يک تپه به سوی نخست وزير پاکستان صورت گرفته است.
يوسف رضا گيلانی در حال بازگشت از فرودگاه بين المللی اسلام آباد بوده است که هدف حمله قرار می گيرد. نخست وزير پاکستان روز چهارشنبه سفر يک روزه خود به لاهور را به پايان رساند و عازم پايتخت بود.
تلويزيون پاکستان با پخش گزارشی از صحنه حادثه، مرسدس مشکی نخست وزير پاکستان را نشان داد که به شيشه سمت راننده دو گلوله اصابت کرده بود اما شيشه مانع از نفوذ گلوله شده بود.
در همین حال شهربانو رحمان، وزير اطلاع رسانی پاکستان، به داون نيوز پاکستان گفت: «حال نخست وزير خوب است ... وی به محل نخست وزيری در اسلام آباد بازگشته است.»
اين سوء قصد در حالی صورت گرفت که همزمان با نزديک شدن انتخابات رياست جمهوری، ارتش پاکستان نيز به شدت با شبه نظاميان اسلامگرا در مرز اين کشور با افغانستان، درگیر است.
در پی استعفای ژنرال پرويز مشرف، مردم پاکستان روز شنبه به پای صندوق های رای می روند تا رييس جمهوری جديد اين کشور را انتخاب کنند .
یوسف رضا گيلانی در سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ سخنگوی پارلمان پاکستان بود. گيلانی هم اکنون معاون حزب مردم پاکستان است. يوسف رضا گيلانی از سوی حزب مردم پاکستان برای نخست وزيری معرفی شد، که حزب مسلم ليگ نيز از ان حمايت کرد.

همسر بی نظیر بوتو رئيس جمهور آينده پاکستان؟به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاري فرانسه از اسلام آباد، آصف علي زرداري همسر بي نظير بوتو نخست وزير سابق پاکستان به احتمال زياد روز شنبه با راي اکثريت اعضاي پارلمان به عنوان رئيس جمهور جديد اين کشور انتخاب مي شود.
در انتخابات روز شنبه اعضاي دو مجلس پارلمان و چهار مجمع استاني شرکت مي کنند. دو نامزد ديگر قاضي سعيد الزمان صديقي و مشاهيد حسين يکي از افراد نزديک به پرویز مشرف هستند که به نظر مي رسد تنها چند راي در بين اعضاي احزاب خود بدست آورند.
آصف زرداري تا پيش از ترور همسرش بی نظیر بوتو چهره ناشناخته اي به شمار مي رفت. وی چند روز پس از مرگ بوتو رياست حزب مردم پاکستان را به عهده گرفت.
زرداري جانشين پرويز مشرف مي شود که در تاريخ هجدهم اوت با فشار ائتلاف حاکم مجبور به کناره گيري از قدرت شد.
زرداري از ماه مارس به عنوان رئيس نخستين ائتلاف دولتي در حقيقت رهبري کشور را به عهده دارد.
تحليلگران پاکستاني گفتند آمريکا اعتماد محدودي به زرداري دارد و افزايش تماسهاي اخير بين مقامات ارشد ارتش پاکستان و مقامات عاليرتبه آمريکايي نشان مي دهد که عملکرد رئيس جمهور جديد تحت نظارت شديد قرار خواهد داشت.
سلام دوست عزیز.
اگر به تاریخ دردناک و همچنین آموزنده سرزمینمان بلوچستان نگهی بیندازیم در خواهیم یافت هیچگاه هیچ دشمنی توان غلبه و مسلط گشتن بر ملت بلوچ را نداشته است مگر با همدستی خائنان و مخبزان بلوچ.
من در ابتدا با اعمال هر گونه خشونت در مسیر مبارزات علیه ظلم به شدت مخالف بودم ولی از انجا که ملت مظلوم بلوچ بزرگترین ضربه ها را از ناحیه همین مخبران و برادر کشان چون نوایی ها و غیره خورده است و در کنار شهادت هر سرمچار بلوچ نام ننگین مخبری خیانت پیشه به چشم می خورد در یافتم :
که برای دست یافتن به آزادی و رها ساختن مردم و سرزمین پاکمان در ابتدا باید پیکر رنجور جامعه بلوچ را از انگل خائنین پاکسازی نماییم .
چهره دشمن گجر و زابلی که بر ما پوشیده نیست و ما با آنان آشکارا در جنگیم غافل از اینکه دستان به خون آلوده دشمن از آستین همین به ظاهر بلوچان پست در آمده است.
همه ما شخصا یعنی هر بلوچ موظفیم که به تعهد خود نسبت به ملت و سرزمینمان بلوچستان پایبند و وفا دار بوده و آنان خائنین را در هر جا و در هر لباس چه سردار چه خان چه بسیجی و یا کارمند....که مزدوری رژیم پلید خامنه ای را می کنند و با خیانت سبب ریخته شدن خون پاک جوانانمان می گردند را با جدیت دستگیر و بی هیچ تردیدی اعدام انقلابی نماییم .
زیرا در صورت وجود امنیت برای چنین مخبرانی که در لباس خودی به خیانت و وطن فروشی می پردازند مبارزه ما هیچ سودی نخواهد داشت ظلم و تجاوز جاوید و دشمن بر ما همیشه چیره خداهد بود.
سحتگین توار

انتقال سه مبلغ مذهبي اهل سنت به زندان رجايي شهرکرج

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سایت مجموعه فعالان حقوق بشر کيوان خداداي فرزند رحيم ، رسول ماوت فرزند عثمان ، سيامند حسيني فرزند سيد وهاب سه مبلغ مذهبي اهل سنت به همراه هفت متهم ديگر در بهمن ماه سال 85 در تهران بازداشت و پس از گذراندن دوره اي 40 روزه در بند سپاه به زندان رجايي شهر کرج منتقل گرديدند ، در حدود دوماه قبل سه فرد ياد شده براي ادامه بازجويي و تحقيقات پرونده به مکان نامعلومي در شهر تهران منتقل گرديده بودند .سه مبلغ مذهبي اهل سنت پس از دوماه به سر بردن در بازداشتگاهي امنيتي روزجاري به زندان رجايي شهر کرج منتقل گرديدند ، نامبردگان از محل نگهداري خود در طي دوماه اخير اظهار بي اطلاعي مينمايند و همچنين از وضعيت حقوقي پرونده اين افراد نيز اطلاعي در دست نيست.شايان ذکر است اين افراد از حق داشتن وکيل محروم مي باشند

علی محمد آزاد استاندار سیستان و بلوچستان شد

علی محمد آزاد استاندار بلوچستان شد
به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسنا با پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیأت دولت، علی محمد آزاد به عنوان استاندار بلوچستان منصوب شد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، محمدحسین موسی‌پور، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر کشور با اعلام این خبر افزود: با پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیأت دولت، مهندس علی محمد آزاد به عنوان استاندار بلوچستان منصوب شد.
آزاد سابقه ریاست دانشگاه، معاونت عمرانی استانداری، فرمانداری و مدیریت سیاسی را دارد و پیش از این استاندارایلام بود.
پیشتر حبیب‌الله ده‌ مرده استانداری بلوچستان را برعهده داشت که با تصویب هیئت دولت به عنوان استاندارکرمان منصوب شد.

من بلوچم

من بلوچم
سرزمینم اینجاست
زادگاه پدرم
اهل این شهر به خون آلوده به جنون آلوده
اهل این اهلی در چنگ وحوش ز تقلا به خروش افتاده
اهل این کوه بلندم تفتان
که عجیبانه به جوش افتاده
اهل جولنگه این قوم ددان
که غریبانه به خون افتاده
من بلوچم
خشم در کالبدم ریشه دوانده
بغض خونین ز غم یارانم در گلویم مانده
یاورانم بر دار تنشان آویخته
یا که خون آنها در دیارم ریخته
یا که در بند شیاطین زمان در بندند
به اصولی که اصول آنهاست
من بلوچم
اهل این دشت کویر
در شبانگاه بیابان مانده ام
نه به پیش و نه پسم راهی هست
نه دگر راهی هست
که دگر راهی هست
می توان باز در این دشت به خون آلوده
به امیدی دل بست
سر سودا زده پر خون را به در بند رهایی زد و بشکست
و به امید رهایی دست در سینه این دیو سیه مود نهاد
و دل سنگش را همچو دلهای چکاوک به تن خاک سپرد
که دگر بلبل خوشخوان ز غم مرگ برادر به سکوت تن مسپارد
که برادر تکه های خواهرش را ز زباله مکشاند
و شبانگاه به قبری مسپارد
که دگر مادرمان اشک مبارد
و مگوید که چرا من بلوچم
من بلوچم
بر خلاف سهراب
قبله ام ناموسم
جانمازم خاکم
شرفم تیر و کمان
خون سجاده من
من وضو با فوران چشمه خون پلیدان گیرم
و نمازم راسر تفتان بلندوقتی خواهم خواند
که دگر مادرمان اشک مبارد و مگوید
که چرا من بلوچم
یارمحمدزهی -خاش
yarmohamadzehii@yahoo.com

بلوچ تنظیموں کی فائر بندیکالعدم بلوچ تنظیموں بلوچ لبریشن آرمی، بلوچ ریپبلکن آرمی اور بلوچ لبریشن فرنٹ نے بلوچستان میں اپنی مسلح کارروائیاں غیر معینہ مدت تک کے لیے بند کرنے کا اعلان کیا ہے۔
بلوچ لبریشن آرمی کے ترجمان بیبرگ بلوچ اور بلوچ ریپبلکن آرمی کے ترجمان سرباز بلوچ نے پیر کو نامعلوم مقام سے ٹیلیفون پر بی بی سی کو بتایا ہے کہ ان تین تنظیموں نے مشترکہ فیصلہ کیا ہے کہ تینوں تنظیمیں بلوچستان میں کسی قسم کی کوئی مسلحہ کارروائیاں نہیں کریں گی۔
’کوئی ڈیل نہیں‘
یہ مطلب ہرگز نہ لیا جائے کہ یہ کسی ڈیل کا نتیجہ ہے کیونکہ ان کی منزل ایک ہے اور وہ ہے آزاد بلوچستان اور اس کے لیے ان کی جدو جہد جاری رہے گی

بلوچ تنظیمیںانہوں نے کہا کہ اگر بلوچستان میں فوجی چھاؤنیوں کی توسیع کا کام شروع کیا گیا اور یا تیل اور گیس کے منصوبوں کے لیے مزید سرمایہ کاری کرنے کی کوشش کی گئی تو وہ اپنی کارروائیاں ضرور کریں گے۔
انہوں نے کہا کہ سرکار کے مخبروں نے بھی اگر اپنا کام جاری رکھا تو ان کے خلاف بھی وہ کارروائیاں کریں گے۔
ان سے جب پوچھا گیا کہ آخر انہوں نے یہ کارروائیاں روکنے کا فیصلہ کن بنیادوں پر کیا ہے تو انھوں نے اس کا جواب نہیں دیا۔ بیبرگ بلوچ نے کہا ہے کہ اس کا یہ مطلب ہرگز نہ لیا جائے کہ یہ کسی ڈیل کا نتیجہ ہے کیونکہ ان کی منزل ایک ہے اور وہ ہے آزاد بلوچستان اور اس کے لیے ان کی جدو جہد جاری رہے گی۔
سرباز بلوچ اور بیبرگ بلوچ نے کہا ہے کہ ان تنظیموں پر یہ الزام عائد کیا جاتا رہا ہے کہ ان تنظیموں میں اتفاق نہیں ہے اور یہ اپنے ذاتی مقاصد کے لیے کام کر رہی ہیں تو ’آج ہمارے مشترکہ فیصلہ سے یہ ثابت ہوجاتا ہے کہ ہماری منزل ایک ہے اور ہم بلوچستان کے لیے جدوجہد کررہے ہیں۔‘
بلوچستان کے مختلف علاقوں خصوصاً ڈیرہ بگٹی، کوہلو، مکران ڈویژن کے علاوہ نوشکی، دالبندین، کوئٹہ، قلات، سوراب، نصیر آباد اور جعفر آباد کے علاقوں میں مختلف کارروائیوں کی ذمہ داریاں ان تنظیموں کے ترجمان قبول کرتے رہے ہیں۔

بی بی سی اردو

کلیپ تصویری : صحنه های تکان دهنده از هتک حرمت به قرآن عظیم الشأن در تخریب مدرسه امام ابوحنیفه عظیم آبادسنی نیوز:کلیپ تصویری از صحنه های تکان دهنده از هتک حرمت به قرآن عظیم الشأن در تخریب مدرسه امام ابوحنیفه عظیم آباد زابل .

مسلمانان این صحنه ها را ببینید و بنگرید چگونه کافران قران کتاب الله را در چاههای فاضلاب انداخته اند.برای دانلود اینجا کلیک کنید :

دانلود کنید لیک دوم برای دانلود دانلود کنید
ادامه مطلب

اهدائی پرچم داران دموکراسی به مردم مظلوم افغانستان


کودکان افغان در بمبماران هوائی پرچمداران دموکراسی جانشان را از دست دادند
این است اهدائی دموکراسی غربی به مردم مظلوم افغانستان!!!!

در سرپل ذهاب تنها یک مسجد اهل سنت وجود دارددر سرپل ذهاب تنها یک مسجد اهل سنت وجود دارد با توجه به اینکه شهرستان سرپل ذهاب جزء استان کرمانشاه می باشد ونیمی از ساکنان این شهرستان را برادران اهل سنت تشکیل می دهند هنوز یک مسجد اهل سنت وجود دارد که تاسیس ان هم به دوره طاغوت ان زمان محمد رضاه شاه بر می گردد.

با وجود اینکه از طرفی این شهرستان به مناطق اهل سنت پیوندی دارد و از طرفی دیگر هنگام ساختن واعمار این شهر مردم اهل سنت جزء اولین ساکنان این شهر به شمار می ایند هنوز اجازه ی تاسیس مسجد اهل سنت را در این شهر نداده اند.

نه حتی اجازه ی ساختن مسجدی که تنها خدواندگار یکتا در ان عبادت می شود ومردم احکام خویش را فرا می گیرند بلکه حتی یک حوزه ومدرسه ی دینی را هم ندارد ومجوز انرا نمی دهند.

این کارها در کشوری انجام می شود که لاف اسلامی ومسلمان بودن را می دهد ,

این کارها در کشوری انجام می دهد که خود را رهبر جهان اسلام معرفی می کند..

با وصف اینکه بسیاری از برادران زمین شخصی خود را وقف الله کردند برای ساختن مسجد وبسیاری از افراد خییر خداوند پاداش انها را به خیر دهد اعلام همبستگی کردند وکمکهای مادی خود را اماده کردند برای ساختن مسجد در این شهر اما مسئولان نظام وبالاخص مسئولان ان شهرستان مخالفت کردند .

با اینکه مردم وزحمتکشان این شهر گفتند ما حتی یک ریال را هم از دولت نخواهیم گرفت خودمان انرا می سازیم فقط دولت مجوز ساخت انرا بدهد.

در این مدت نه اینکه اجازه ی ساخت مسجد داده نشد بلکه حتی یک مسجد اهل سنت را در نزدکی شهرستان سرپل ذهاب در منطقه ی کویئک را نیز بستند وامام جمعه ی انرا به نام ملا بهرام شاهمرادی را روانه ی زندان کردند و از مردم منطقه جلوگیری بعمل اوردند.

متاسفانه در طول این چند دوره ی نمایندگی که نمایندگان برای مجلس کاندید می شدند با احساسات مردم اهل سنت بازی می کردند واز انها قول می گرفتند که اگر انها به مجلس راهیاب شوند ما حتما وصد درصد مسجدی را برای شما در این شهر خواهیم ساخت ودر این راه افراد بسیار ساده لوحی انها را یاری وتائید کردند واز گذشته ی خویش عبرت نگرفتند اما نه مسجدی ساخته شد ونه مجوزی برای ساخت ان داده شد.

شهرستان خاش، قطب کیفی و کمی محصول پسته در بلوچستانبه گزارش آژانس خبری تفتان شهرستان خاش با سه هزار و 800 هکتار باغ پسته، قطب کیفی و کمی محصول پسته بلوچستان به شمار می رود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش با بیان این مطلب گفت: از این سطح، دو هزار و 200 هکتار باغات بارور و هزار و 600 هکتار نهال است که برداشت پسته از دو هزار و 200 هکتار باغات بارور آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از دو هزار و 640 تن پسته مرغوب از ارقام کله قوچی، اکبری، بادامی و احمد آقانی برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.