۱۳۸۷ مهر ۲۷, شنبه

خمینی به روایت تصویر
هشدار نسبت به پیامدهای افت بهای نفت برای ایرانبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی با ادامه روند نزولی بهای نفت در بازارهای جهانی، رئیس بانک مرکزی ایران هشدار داده است که در صورت ادامه این روند کشور با "مشکلات جدی" مواجه خواهد شد.
به گزارش منابع خبری ایران محمود بهمنی، رئیس جدید بانک مرکزی ایران که اخیرا جایگزین طهماست مظاهری شد، روز شنبه در همایش خدمات بانکی و صادرات اظهار نظر می کرد.
وی گفت: "بحران اخیر در بازارهای جهانی باعث شده طی سه ماهه اخیر قیمت نفت نصف شود، بنابراین بودجه کشورهایی که به نفت وابسته است به شدت تاثیر می گیرد."

مرگ دو کودک در پارک بوستان نماز ایرانشهر

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسنا نعیم پناه در گفتگو با (ایسنا) منطقه ی بلوچستان،گفت :علت مرگ این دو کودک از طریق پزشکی قانونی و دادستان منطقه و همچنین اولیا و کودکان درحال پیگیری است
مرگ این دو کودک که یکی پنج سال و دیگری زیر پنج سال بوده اند، مشکوک به قتل بوده و مسافت بیش از دو کیلومتر را از محل زندگی تا محل پارک چگونه پیموده اند.
وی خاطر نشان کرد: که هنوز اعلام نظر قطعی در این خصوص صورت نگرفته است.
شهروندان ایرانشهر نیز در خصوص این حادثه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، از وجود دو حلقه چاه در باز در این پارک خبر دادند که می تواند بسیار خطرناک باشد.
یکی از شهروندان نیز گفت: این استخر لجن زار بوده و دارای هیچ حصاری نمی باشد که این نیز جای تعجب دارد.

مردان سپید پوش


مردان سپید پوش
در روزگاری که خفقان را اینچنین بیداد است دیگر چگونه
درد را توانی در ماندنش برای نعره ای غروب، در بدو طلوعش
همگان خموشند از بیمشان چرا که عزت قربانی است بر حفظ
جا نشان.
تنها آنان اند که چون تندرغرششان، چرا که جان را ارزشی
نیست بر عزت، آنانی که جان داده و همچنان است محیاتر بر تقدیم.
سفید پوشان که خونشان را دوای غفلت قومشان پندارند و اتمام خفقان
و ظلم غریب دیارشان
جان برکفان لشکرحق، تنها بازماندگان مردانگی، دلاور مردان جنبش مقاومت، آخرین امید غریب مردمان شب گشنه خواب که
شرفشان به کس نفروخته اند.
اینبار دیگر امیدمان نا امیدی نیست و حقمان ستاندنی.
خدا یاورتان باد که آسان جان برای جان و شرف و ناموسمان
می سپارید و باکی زمرگ ندارید.
اشک مادران بدرقۀ راه فرزندانشان که دررکاب مردانگی با
اهریمن ضحاک صفت زمان در نبردند.

تقدیم به دلاور مردان جنبش مقاومت از کوچک برادرتان یارمحمد زهی

سوگند

اشک را دیگرتوان ایستایی نیست و بغض لحظه لحظه می نمایاند خویشتن زبان گشودن نتوانم که ظلم این دژخیمان قلب در حنجره می تپاند
وشوق مبارزه لحظه لحظه قدم هایمان استوارتر می کند.
اکنون به انتظار آنی نشسته ایم که در لجن زار ذهنتان هم نمی گنجد.
آری انتظار روزی می کشیم که خونمان را چون اشک غلطان دیدۀ
مادرانمان بر صحرای خشکیدۀ ظلمتان بیافشانیم تا درخت تنومند آزادی
را توانی دو چندان باشد.
اما نیک بدانید که با خدایمان عهدی بستیم وسوگندی یاد کردیم....
سوگند به اشک کودکان محروم که کماکان غرق اشک و حسرتند
سوگند به عهد خون فشان یارانمان
بر نگاه آخر شهیدانمان سوگند
بر خروش خون عاشقانمان سوگند
به خدا سوگند که تا هزاران تنتان به جهنم ابدی رهسپار نکنیم قطره
خونمان دریغ چرا که بر آنیم بودتان نبود ، و بنای ظلمتان سرنگون سازیم و فردای آزادی را به نظاره بنشینیم.
باشد که کاخ ظلمتان را توان استقامت بر باد رخش ارتش یلان را نباشد.
یار محمد زهی(خاش)

آتش بلوچستانآتش بلوچستان
روزگاري بود كه مي برديد ، مي كشتيد ، مي سوختيد و ما هيچ نمي گفتيم...روزگاري بود كه تحقيرمان مي كرديد ، لگد مالمان مي كرديد ، به بندمان مي كشيديد و ما هيچ نمي گفتيم...روزگاري بود كه آسوده خاطر كاشانه مان را ويران ،سرزمين مان را تاراج ، عزت مان را برباد مي كرديد و ما هيچ نمي گفتيم... روزگازي بود كه رونق ز سرزمينمان ستانده و به گورستانش سپرده بوديد و ما هيچ نمي گفتيم...روزگاري بود كه طلوع غروب وار سرزمينمان عاري بود زپيام و اميد و ما هيچ نمي گفتيم...روزگاري بود كه چشمان مادرم به تصوير رنگ باخته فرزند شهيدش دوخته شده بود نگاههاي منتظر پدر شكسته ام گم گشته اي را در صحن خانه جستجو مي كرد و ما هيچ نمي گفتيم...
روزگاري بود كه هراسان بود فرزندم از هويت خويش ، شرمسارش كرده بوديد ز ريشه خويش ، كه همواره جوياي گناه ناكرده اش بود و ما هيچ نمي گفتيم ...
ولي دگر به پايان رسيد آن روزگاران ، به پايان رسيد آن شب تار آن ضجه مايوس ، آن فرياد سوخته
دگر برخاسته ام و راهي وادي خونم ، دگر پاي نقض بر آن سنت مرگبار سكوت نهاده ام ، اين بار بر آنم تا كه جهاني ديگر بنا كنم و جهانيان را به تماشاي قيامت هولناكش بنشانم.
اين بار با خون خود سطري نو را بر صفحه كدر تاريخم خواهم نگاشت تا كه آن نسيم مرگبار كه تنهاي برادران بر سر دارمان را بسويي جهت ميداد طوفاني شود سهمگين و ويرانگر كه به خون و آتش كشد لانه هايتان را .دگر آن خورشيد كمسو كه نظاره گر بود جفايي كه روا مي داشتيد به اين پاكزادگان مظلوم روزنه اي خواهد بود برايتان ز دوزخ ، دوزخي كه اين بار من برخواهم افروخت آتشش را .
آري دگر آسمان تاريك سرزمين دربندم نخواهد گريست بر مزار شهيدانمان كه اين بار اشك خون ز گونه هاي نانجيب شما جاريست .دگر فرياد هلهله و شادي زهمان كاشانه ويران من برپاست كه اين بار آواي شيون و مويه زلانه هايتان آيد . آري با سرزمين مظلومم بلوچستان پيمان خواهم بست كه دگر آن گونه دشمن را دوست نپندارم ، دست در دستش نفشرم تا كه بر من بتازد خانه ام بسوزد و حرمتم بشكند.
آري دگر "من" نيستم "او " نيست بلكه اين بار ماييم . مايي مقتدر كه به پاي خواسته تا كه بدرد اين پيله كهن اسارت ، براند اهريمن و بازگرداند شاهد پيروزي و آزادي را به آغوش خاك پاكش.
آزاد بلوچ

يک خبر از آرشيوي راديو بلوچي اف ام / در جواب به مطلب بي اساس مسعود ناروئي در سايت بلوچ نيوز

يک خبر از آرشيوي راديو بلوچي اف ام / در جواب به مطلب بي اساس مسعود ناروئي در سايت بلوچ نيوز
به رگبار بستن يك جوان بي گناه بلوچ توسط نیروهای انتظامی/ برای ایجاد رعب و وحشت جسد وي را برروی یک خودروي لند كروز گذاشته و بعنوان نمایش در خيابانهاي سطح شهر میچرخاندند.
به گزارش رسيده از ايرانشهر روز يكشنبه مورخ 11/4/1385 مامورين گشت نيروي انتظامي يك جوان بلوچ را در محله سردرگان در ایرانشهر در انظار عموم به رگبار گلوله بستند و برای ایجاد رعب و وحشت جسد وي را برروی یک خودروي لند كروز گذاشته و بعنوان نمایش در خيابانهاي سطح شهر میچرخاندند.
آنها ادعا ميكردند كه اين جسد (او) يكي از دو موتورسواریست كه روز جمعه گذشته به سوي مامورين گشت الگانس تيراندازي كرده بود که باعث قتل یک مامور نيروي انتظامي شده است.
مردم بومی بخوبی از وحشیگریهای مامورین انتظامی آگاهند و کمترین اعتمادی به آنها ندارندحاضرین اطراف بر این اساس این ادعاي مامورين را پوچ و بي اساسميدانستند. یک روز بعد از اين واقعه تعداد زيادي از مردم و ريش سفيدان ايرانشهري مقابل درب فرمانداري تجمع میکنند و نفرت و انزجار خود را نسبت به نيروهاي انتظامي , فرماندار و ديگر مقامات به نمايش میگذارنداین اولین بار نیست که مردم و جوانان بلوچ شاهد اینچنین وحشیگریها و برخوردهای غیرمنصفانه از طرف ارگانهای نظامی و غیر نظامی حکومت میباشند.
از دوران سلطنت پهلوی گرفته تا به امروز ظلم ,بی عدالتی, فقر , بیکاری و اعتیاد آنچنان گریبانگیر این مردم بوده که فکر میکنند همه اینها پدیده ایست مطلق و اجتناب ناپذیراما هدف چیست?
آیا هدف غیر از این است که ملت نتواند به حق و حقوق خود آشنا و مانع خواستار چیزی بیش از آنکه سردمداران برای آن در نظر گرفته اند شوند? بی شک که هدف چیز دیگری نمیتواند باشد. اماخوشبختانه ملت بلوچ بخوبی نسبت به این موضوع هوشیار است و هر روز میبینیم که آنها به طرق مختلف اعتراض خود را به حاکمین نشان میدهند برای نمونه در انتخابات ریاست جمهوری سه دوره قبل وقتی بحث داغ "اصلاحات" بود دیدیم بیش از 80درصد از بلوچها برای استقبال از اصلاحات پای صندوقهای رای رفتند ولی وقتی متوجه شدند که باز هم کسی علاقه مند به حل مشكلات و مصايب آنها نیست سکوت نکردند.
همه مان ناظر بودیم که آنها چطور در مرحله بعدی به آقای احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نه گفتند و علاوه بر این دیدیم زمانیکه ایشان بعنوان رئیس جمهور به این منطقه سفر کردند دویست و پنجاه هزار نامه اعتراضی (250هزار ) از مردم دریافت کردند.
این عمل تاریخی بلوچها به آن معناست که اگر جو خفقان حاکم نبود بجای نامه دادن این دویست و پنجاه هزار نفر ناراضی (250 هزار نفر) به خیابانها میریختند. اما کجاست آن گوش شنوا !!ا مردم هنوز اعتراضات , رنجنامه‌ها و گزارشهاي بسيار دلخراشي از مشكلات و مصايب منطقه خود ارايه میدهند.
مثل همیشه هنوز به آنها با خشونت جواب داده میشود. فقط در همین سه ماه اخیر بیشتراز صدها جوان معترض بلوچ اعدام شده اند. معترضین در خیابانها به گلوله بسته میشوند و صداها در گلو خفه میگردند. اما آنها هنوز هم تسلیم نشده اند و تسلیم نخواهند شد.....د

تناقض گوئیهای آقای بهرام نوروزی فرمانده قرارگاه عملیاتی رسول اکرم در مورد درگیری اخیر دومگ

به گزارش آژانس خبری تفتان بهرام نورورزی پس از تجدید نظر در مورد سخنان قبلی خود در تازه ترین بیانش در مورد درگیری دومگ از شهادت یکی از معاونان عبدالمالک ریگی به نام احمد وفائی در درگیری اخیر دومگ خبر داد.
این در حالیست که همین آقای نوروزی روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاریها احمد وفائی را از قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر معرفی کرده بود و چون دروغگوئیش برای همه ثابت شد امروز 180 درجه تغییر بیان داد.
آقای نوروزی که چند روز بدون هیچ اشاره ای به درگیری فقط از شهادت مبارزان بلوچ خبر داده بود روز شنبه به درگیری منطقه اشاره نمود و گفت :پرسنل اداره كل اطلاعات استان سيستان و بلوچستان با پشتيباني قرارگاه عملياتي فتح و يگان تك ‌آوري مستقر در منطقه «شور و كورين» از توابع شهرستان زاهدان با اشرار و گروهك عبدالمالك ريگي درگير شدند.
البته آقای نوروزی فراموش کرده اند که این سخنانش عظمت و شدت و بزرگی درگیری را اثبات می نماید زیرا وقتی پرسنل ازاطلاعات همراه با پشتیبانی قرارگاه عملیاتی فتح و همچنین یگان تکاوری مستقر در منطقه شورو و کورین در یک عملیات شرکت کردند فقط 4 مبارز با آنها روبرو نشده اند و یا همه این نیروها فقط برای جنگ با همین 4 نفر فرستاده شدند؟!!
آقای نوروزی در مورد 4 شهید می گوید :ماموران در اين درگيري موفق شدند تعداد چهار نفر از اشرار(مبارزان) به نام‌هاي احمد فاني (يكي از معاونان عبدالمالك ريگي)، ناصر شه‌بخش ( برادر(مبارز) دراشه‌بخش) و دو نفر ديگر ( كه هويتشان هنوز مشخص نشده) را به ..
البته باز هم آقای نوروزی هیچ اشاره ای به تلفات سنگین نیروهایش در این درگیری نکرد و سقوط بالگردش را هم به میان نیاورد.
سخنان آقای نوروزی از خبرگزاری فارس نقل شده اند.

نظر دوستی در مورد مطلب نگاهی به مطلبی تحت عنوان نقدی بر مصاحبه اخیر عبدالمالک ریگی

نظر دوستی در مورد مطلب نگاهی به مطلبی تحت عنوان نقدی بر مصاحبه اخیر عبدالمالک ریگی
باسپاس فراوان از اژانس خبری تفتان ودلاوربلوچ که جواب کوبنده ای به این شخص مذکور دادید به نظربنده این شخص یا بلوچ نیست با اصلا در بلوچستان نبوده ویا یکی از مزدوران رژیم فاشیستی خامنه ای است که این جوری داردقضاوت می کند بنده خودم درقسمتی ازبلوچیستان که دشمنان بلوچیستان عزیزمان انراهرمزگان مینامند با چشمان خودم نظاره گر جنایات این رژیم ضدبشری بوده ام که چندسال پیش پنج نفربلوچ بیگناه که همه مردم منطقه جاسک تاسیریک انهارا میشناختندو واقعا بیگناه بودند به دست جلادان رژیم اخوندی به شهادت رسیدند هزاران برچسب بهشان زده اند و انهارا از عوامل امریکا و اسرائیل نامیدند انها بلوچهای بیگناه روستائی بوده اند که حتا سواد خواندن ونوشتن هم نداشتند وجنازه این پنج شهید رادر شهرستان میناب به وسیله یک ماشین سایپا روی اسفالت می کشیدند واین اقای محترم که این همه سنگ این جنایت کاران را به سینه میزنه برای اثبات این حرف من خودش میتونه بره از مردم منطقه جاسک سیریک ومیناب به پرسد وسوال بگیرد که باجنازه شهید محمدشاهی وچهار نفر از دوستانش در شهر میناب چیکار کردن این تنها یکی از هزاران جنایتای است که در منطقه ما رخ داده است و حالا خوده مردم بلوچستان قضاوت کنند که وقتی با افراد عادی این جور برخورد میکنند مطمئنا با اجساد شهدایی که خواب خوش از چشمان دشمنان بلوچیستان برده اند چگونه برخورد میکنند؟
بالانچ گرگیچ

«تاوان نه بنـــت هچبــر نازینـــک مــئـی ماســـانی»به کلم : واجه عبدالکریم بلوچ
بلوچ گلزمین ءِ شیردل ءُ سرمچارین پسگان یک رندے دگه په کومی جد ءُ جهد ءِ دیما برگ ءَ وتی زگرین هون ءُ شیرکنین زند اش ندر کت ءُ گون سربلندی ءُ پهر ایران ءِ بزدل ءُ بلوچ کشین واکدارانی نظامیانی زورانسری ءِ دیم اوشتات انت ءُ جنگ اش دات ءُ بازینے چه آ بے دین ءُ پلیتین زوال کا ران جهندم ءَ دیم دات انت.
بلوچ پسگان یک برے پدا آ رسترین ڈنی یان اش گشت که بلوچستان بلوچانی بن پیرکی ڈیه ءُ هنکین انت. بلوچان په وتی آزاتی ءُ حکانی گرگ ءَ سرین بستگ ءُ په شهادت ءَ هم تیار انت.
مزاربیمین احمد وفائی ،سالارین الله نظر کبدانی،شیرمردین نادر ریگی ءُ جنگاورین ناصر شه بخش بلوچستان ءِ پلین شهیدانی کاروان ءَ هور بوتنت ءُ مان بلوچ کوم ءِ سهرین راجدپتر (تاریخ)ءَ ابدمان بوتنت. ایران ءِ کوردل ءُ انسان کشین رسترین حکومتی زانگ لوٹیت که مئی مکهین ماسان هر دمان ءَ په هزاران احمد ءُ نادر ءُ الله نظر ءُ ناصر نازینک جنگاینت.
بلوچستان ءِ پلین شهیدان نمیران انت.

نامدارین شاعر واجه عبدالمجید گوادری ءَ چو وش گشتگ:

« ... هون پِٹّ ایت چه مئی چمان ما کومین شهیدانی...
چکین بلوچانی
مئی هون زرور کار کئیت یک روچے مئی کومءِتاوان نه بنت هچبــــــر

نازینک مئی ماسانی
چکین بلوچانی.....»

نگاهی به مطلبی تحت عنوان نقدی بر مصاحبه اخیر عبدالمالک ریگی


نگاهی به مطلبی تحت عنوان نقدی بر مصاحبه اخیر عبدالمالک ریگی


فرد مجهول الحالی با ساختن وبسایتی پس از درگیریهای اخیر اطراف زاهدان که غالبا هدفش دفاع از رژیم است و از نوع نگارشش چنین به مشام می رسد و به اخبار رژیم صد در صد اعتماد و یقین دارد مطلبی پیرامون مصاحبه اخیر رهبر انقلابی بلوچستان با تلوزیون پارس نوشته که چون در برخی وبلاگها انتشار یافته لازم دیدم نظرات خود را در مورد این مطلب و اهداف پشت پرده نویسنده ارائه دهم.
نویسنده که گویا برای بار اول نام بلوچ و مسئله بلوچستان را از رسانه های خارجی شنیده به ظاهر ابراز خرسندی نموده اما این اظهار خرسندی با سخنان بعدی نویسنده کاملا در تضاد می باشد و نوشتارش ثابت می کند که وی جزئی از پروژه رژیم می باشد.
جالب است که دو روز پیش بنده ایمیلی با همین عنوان البته با فحاشی کامل به مردم بلوچ دریافت نمودم که نویسنده عینا همین نقاط را با فحش و دشنام نگاشته بود.
این فرد مدعی شده که رهبر جنبش در مصاحبه اش اخبار نادرستی از درگیری ارائه نموده است که به استحضار این فرد می رسانم که در درگیری منطقه کوهستانی که ساکنان بسیار اندکی دارد منبع اخبار دو طرف درگیر می باشند که یک طرف درگیر رژیم ولایت سفیه می باشد و طرف دیگر جنبش مقاومت بلوچستان که رژیم در تمام دوران درگیری اشاره ای به این درگیری ننمود و تنها گزارش رژیم در مورد شهادت 4 تن از مبارزان بود که تبعا درگیری بین اعضای جنبش را ثابت می کرد که جنبش قبلا اعلام کرده بود و رژیم حاضر نبود بپذیرد تا که 4 مبارز به شهادت رسیدند و بعد از شهادت 4 مبارز رژیم فقط در همین یک مورد اطلاعرسانی نمود.
و در همین مورد مسئولان امنیتی رژیم دچار تناقض شده و روز اول پاسدار نوروزی از کشته شدن 10 تن اطلاع داد و یک روز پس از آن شورای تامین استان 10 نفر را به 4 تن تقلیل داد که این خود دروغ پردازی رژیمی که شما به رسانه هایش اعتماد دارید می باشد در صورتی که بسیاری از فعالان حقوق بشر ایرانی از رژیم خواستند اجازه دهد تا به منطقه بروند و ادعای جنبش مبنی بر بمباران منطقه را بررسی نمایند که به سختی بازداشته شدند و این امر چه چیزی را ثابت می کند.
شما که واقعا به مسائل حساس هستید لطف کنید و به پیر سوران رفته که زیاد دور هم نیست و از روستائیان اطراف بپرسید تا حقیقت را دریابید اما مثل اینکه شما هدفی دیگر را دنبال می کنید.
اما انتقال مجروحین و هلاک شدگان با هلی کوپتر به کرمان و همچنین به بیمارستان نبی اکرم زاهدان امری مسلم است ، شما اگر اندکی بر ذهن خود فشار می آوردید رژیمی که به درگیری که واقعا مسلم است و شهادت مبارزان دلیل آن می باشد اشاره نمی نماید چگونه اجازه می دهد که که اخبار هلاکت پاسداران به افراد عادی برسد و از سوئی چندی پیش طرحی در دولت تصویب شد که در آن تاکید شده بود که رسانه ها از درج اخبار بلوچستان ممنوع شده بودند هنگامیکه دولت چنین لایحه ای را تصویب می نماید به مردم اجازه مطلع شدن از هلاکت و مجروحیت پاسداران می دهد.
باز بر می گردیم که در این میان منبع خبری جنبش و رژیم می باشد و حال رژیم روشن شد و تنها ما می مانیم و اخبار جنبش که خود در درگیری حضور داشته اند.
شما مدعی هستید که در آمار مطروحه توسط جنبش اغراق شده لذا شما لطف کنید و با سند و مدرک این اغراق را ثابت نمائید.
اما در مورد جنازه ها اگر شما زحمت بکشید و نگاهی بر تصاویر شهدا بیاندازید آثار کشیده شدن جنازه ها بر روی زمین کاملا قابل مشاهده است ولی شاید شما این زحمت را به خود نداده اید.اما این حرف شما که تاکنون چنین چیزی سابقه نداشته است واقعا وابستگی شما را با رژیم ثابت می کند زیرا مردم بلوچستان به مراتب بدتر از این مشاهده نمودند مثل اینکه شما فراموش کرده اید که گشت های ویژه (کج کلاه ها )با مردم چه می کردند یادتان رفته که در وسط بازار روز یک فرد مسن را چگونه مورد ضرب و شتم و تحقیر و تذلیل قرار دادند ، شما به یاد ندارید که گشت های ویژه (الگانسها ) با مردم چگونه برخورد می کردند ، شما فراموش کرده اید یا خود را به تجاهل عارفانه می زنید که آگاهی با جوانان چه می کرد ، سرهنگ کاوه و جنایتهایش را که سیگار در گوش و بینی جوانان خاموش می کرد را از یاد برده اید و یا همین چند وقت پیش که ماموران در جاده زاهدان _ بم با دوجوان بلوچ چگونه برخورد می کردند که فیلمش هم در یوتیوب منشر شد و هزاران مثال دیگر ......

اما آنچه رهبر جنبش گفت بر جنازه های شهدا کاملا مشهود بود و هر که را چشم حقیقت بین است به خوبی می بیند که با جنازه ها چه کرده اند کمی نگاه کن چهره مبارزین زخمی نشده است اما چرا خونین است این هم شگرد رزیلانه پاسداران انقلاب است تا چهره شهید را خراب به تصویر کشند.
مثل اینکه جنابعالی هرگز به وزارت اطلاعات یا آگاهی و دیگر بازداشتگاههای رژیم برده نشده ای که چنین از رژیم دفاع می کنی و می گوئی که چنین چیزی سابقه نداشته است ولی من در این بازداشتگاهها انداخته شده ام و سوگند به وحدانیت الله که هیچ قومی مانند پاسداران رژیم رزیل و پست نیستند والله که یهودیان شرف دارند و آنگونه که پاسداران رژیم انسانیت را تحقیر می کنند هرگز نمی کنند.

و برای مردم بلوچ این یک واقعیت مسلم است و همه می دانند که پاسداران رژیم با دستگیر شدگان و حتی با اجساد شهداء چه می کنند.

اما قسمت اخیر مطلب این فرد مجهول واقعا که نیت خیری که از آن دم می زند را مشکوک می نماید و حقیقت را آشکار می نماید این فرد در قسمت آخر مطلبش به ادبیات فارسی رهبر جنبش گیر داده است البته فراموش کرده که خمینی که فارس زبان بود سخنرانیهایش مملو از اشتباهات ادبی بود در صورتیکه رهبر جنبش با اینکه مدت 6 سال است که در کوههای بلوچستان به سر می برد و تمام دوستانش بلوچ هستند و به ندرت فارسی صحبت می کند باز هم از خمینی بهتر صحبت می کند.
البته اگر فرض کنیم که آقای ریگی ادبیات فارسی خوبی ندارد باید بگویم رهبر جنبش بلوچ است و زبان مادریش بلوچی است و باید طوری صحبت کند که برای جهانیان آشکار شود که این فرد فارس نیست بلکه بلوچ است.
اشکال ادبی که این فرد هم به رهبر جنبش کرده جالب است و نشان می دهد که این فرد با توسل به تلفظ برخی کلمات می خواد به رهبر جنبش انتقاد نماید و آن این که رهبر جنبش به جای شورای تامین شرق کشور یا شورای تامین استان بلوچستان لفظ وزارت تامین شرق کشور را به کار برده است.
آقای هر که هستی برای ما شورا و وزارت یکی است چه این باشد چه آن جنایتکارند و دروغگو و مکار و همه همراه با مزدورانشان باید به سزای اعمال ننگین خود برسند.
و اگر شما بلوچ هستید بهتر بود وقت خود را صرف تحلیل دروغهای شاخدار نظام می کردید که همه روزه مردم می کشند و نام مواد مخدر بر آن می زنند.
اگر شما بلوچ هستید اتهامی دروغینی که رژیم به مبارز بزرگ احمد وفائی زده است را مورد تحلیل و بررسی قرار بده و برو از خانواده و نزدیکان و دوستان وی در موردش تحقیق کن البته شاید شما مامور هستید و المامور المعذور.
با سپاس دلاور بلوچ

۱۳۸۷ مهر ۲۶, جمعه

گاه نبرد است

گاه نبرد است
مبارزات بلوچستان ، این دیار غیور مردان هرروز بیش از پیش فروزان می شود و دژخیمان هر روز زبونتر و ضعیفتر و بی بنیه تر از دیروزشان
جوانان سلحشور این خطه با عزمی راسخ و ایمان به خدای منان بپاخاسته اند و در گاه نبرد با این اهرمن خویان هر روز حماسه ای نو می آفرینند و همچون سیلی خروشان سدها را یکی پس از دیگری در هم می کوبند
این اشک خواهرانی است بی برادر، بپاخاسته همچون سیلی خروشان
این آه مظلومانیست بی یاور که ستونهای استبدادشان را می لرزاند
این نعره ایست ازعمق کویری در بند که بند بندگیمان را می گسلاند
این ضجه مادرانیست بی پسر که با گلوله مبارزان ، سینه دژخیمان را می دراند
ای مردم در بند من گاه ، گاه نبرد است
بند بندگی را بدرید و دلاورانه حماسه آفرین شوید
بی مهابا به صف ضحاکان زمان بتازید و شبانگاه بندگی و بردگی فرزندانتان را با خروش عاشقانه خویش به آتش کشید و در این نبرد سرنگون ساز به خدایتان اعتماد کنید و نصرت او را بطلبید و به ذات پاکش قسم که نصرت خواهد کرد دلباختگان راهش را

یارمحمدزهی - خاش
yarmohamadzehii@yahoo.com

روحت شاد و شهادتت مبارک تیمور جان


به یاد زنده یاد ، دیگر یار شهیدمان سرمچار نادر ریگی که همیشه مجلس و دیوانش سرشار از بزم و شادی بود و به جرات توان گفت کسی به یاد ندارد که اگر با کوله باری از اندوه و خستگی مهمانش می شد ، شهید نادر با جادوی محبت و صمیمیتش در روح و روان او صفا و طراوتی به یاد ماندنی مستولی می نمود
شهادتت مبارک نادر جان
جایت واقعا خالی
روحت شاد و راهت پاینده باد
آزاد بلوچ

آن تبار فدایی


این بار میخواهم از مردانی برایتان بگویم.

ازمردان عاشقی که واژه مقدس ایثارو شهادت را به نام خویش رقم زدند.

آنانی که عاشقانه دل در گرو وادی عشاق نهاده اند وبا خونشان درخت عزت وآزادی را آبیاری میکنند

آنانی که برای رهایی قومشان دست از جانشان شسته اند.

لشکر خدا که برای غیرت وناموس قومشان در نبردند.

آری آنان عاشقان راه حق ودلباختگان دیدار اویند وبرای شهادت وگریز از این دیار فانی لحظه به لحظه لحظه ها را مینوردند و به سوی معبود خویش قدم به قدم نزدیک ونزدیکتر میشوند.

آنانی که برای مردم ستمدیدۀ خویش دست دردست هم نهاده و با ایمان به خدای پاک به مبارزه با این مستکبران پرداخته اند تا مشعل مبارزه را هرروز بر قلۀ تفتان فروزانتر کنند.

آن تبار فدایی که با عزمی راسخ پای همت در این راه پر خطر نهاده اند تا به ضحاکان زمان نشان دهند که عزت،شرافت،انسانیت ومردانگی هنوز در کهنه دیار بلوچستان زنده است و به شما نه هشدار که بگوید دیگر امانی نیست ودرهای توبه نیز به سویتان بسته چرا که دست ناپاکتان به خون هزاران بلوچ آغشته و تنها با خونتان شسته خواهد شد .

امروز روز تقاص است

روز جزا

قیامت است در بلوچستان

وجهنمی بر پاست.
آری جهنمی که سربازان خدا بر پا کرده اند وهر روز آتشش را برایتان فروزانتر میکنند تا تن کثیفتان را به خاکستر مبدل و خاکستر ناپاکترش را بر دست طوفان خشم بلوچستان بسپارند تا از دیار پاکمان تا دوردستهای افق تاریک برد.


ای کفتار صفتان مرده خوار ما حجت بر شما تمام کرده بودیم و گفته بودیم که جانتان بر دارید و بگریزید حال که نگریخته اید به کنار پایتان را هم از گلیمتان درازتر کرده اید وطمع سرزمینمان، حقمان، میراث پدرانمان را هم در سرتان می پرورانید واین گناهی است بس عظیم و عظیم تراز آن تقاصی است که باید با خون کثیفتان بدهید


آری و میدهید


به خدا سوگند که میدهید چرا که وعدۀ خداست و خلافش نمیکند.


و اکنون از سیاهی شب بهراسید ای شهریاریها وای نکونامها، ای مزدوران بیت رهبری وبدانید که در دل سیاه خویش مبارزی نهفته و هر کجا بروید مانند سایه به دنبالتان است ولی افسوس برایتان که در شب سایه را نتوان دید .


آری آنانی که در انتظار حکم امیرشان بودند تا حکم قتلتان را صادرکند اکنون حکم در دستشان است.


به خدا سوگند که دیگر هیچ شب چراغی جز آتش مسلسلشان برایتان نیست.


باشد که چشمۀ خونتان از تفتان سرچشمه وتا دریای بلوچستان بجوشد.


یارمحمدزهی(خاش)

yarmohamadzehii@yahoo.com

این دیار کجاست؟این دیار کجاست؟


نوشتن را شاید سودی نباشد ولی می نویسم که گویند ناپلئون بناپارت گفته که وقتی می بینم که پایه های حکومتم به لرزه افتاده در می یابم که ضرور نویسنده ای قلم بدست گرفته است.


می نویسم از مظلومیت مردم صبورم، از مردم غیورم، از مردمی که در طول اعصار نشان داده اند که مطیع هیچ جباری نخواهند بود و هر از گاه بندهای اسارت و زبونی ظالمان را درهم شکسته ونشان داده اند که براستی آزاده اند و مطیع آزادگی.


از دلیرمردمان بلوچ می نویسم که لرزه برپیکر استبداد سیاه خمینی انداخته و خواب آرام آنان را به کابوسی وحشتناک بدل داده اند ،


از غیور سرمچارانی می گویم که در تلاشند هرزه های داخلی و بیگانه را از مقدس زمین بلوچ بزدایند


از کسانی که در آبیاری درخت آزادی دیارشان در دادن خون خویش لحظه ای درنگ نکرده اند


از سرزمینی سخن می گویم که فرصت طلبان را بر خیال باطلشان ناکام نموده است ،


از مادرانی که فرزندانشان را به پاسداری موطن گماشته که دست اهریمنان درون و برون را کوتاه گردانند ،


از خواهرانی که نه تنها دوری برادر را تحمل نموده بلکه خود نیز مبارز پیشه اند ،


از همسرانی که دوشادوش همسر راهی وادی عشقند ،


از برادرانی که اگر برادر از راه مبارزه باز ماند خود را وقف آزادی می کنند،


آری این دیار بلوچستان است دیار مردم مومن و سلحشور بلوچ ، دیار سالارمردان و شیرزنان ،


دیار شهدای گلگون کفنی همچون اسدالله ها ، یاسرها ، بهزادها، صلاح الدینها ، دیار نازنین سرمچاران شهیدی مثل سیف الله ها ،و صدها و هزاران عمران ،احمد و اسماعیلها،


دیار علمای ربانی مانند مولانا عبدالقدوس و مولوی یوسف که با شهادتشان اثبات کردند که رسالت علما قیام حق علیه باطل است.


آری این دیار بلوچستان است دیاری که نمرودیان زمان چون خامنه ای و شمریانی چون شهریاریها را در آن جائی نیست ،


دیاری است که فرزندانش به حکم و مدد الهی و اراده و ایمان مستحکم خویش درخت آزادیش را به شکوفه رسانیده اند.


اینجا دیاریست که سرد و گرم بسیار کشیده ولی مردمان صبور و سلحشورش هرگز نگذاشته که جباران چراغ امیدش را به یغما برند،


سرزمینی است بلوچستان که جوانان غیور و مومنش به تاریخ ثابت می کنند که تا اهتزاز پرچم عزت و آزادگی آرام نخواهند گرفت و استعمار و مزدورانش را دیگر جائی نیست در بین صبور مردمان بلوچ زمین و به گواه تاریخ از زابل تا چابهار از آن بلوچ است که بوده است و دیگر کسی را بدون اجازه این مردمان در این دیار جائی نیست و نخواهد بود که بلوچستان دیار بلوچ است و ارث اجدادش


و در این مهم بلوچ پیروز است که حق با اوست.
سهراب بلوچ


اینک بلوچستان به جنگ استدر این دریای خون لاله زاران
در این دشت کویر سوگواران

در این جنگل سرای سربداران

چه راهی جز خروج سرمچاران

بپا خیزید ای مردان بی باک

دلاور مردمان خطه پاک

که اینک وقت جنگی بی امان است

حقوق و خون خلقم پایمال است

چه گویم از کدامین درد فریاد

ز خونابه ز این بیداد بیداد

بیا بنگر که حق مادر این بود

تعدی بر سر خواهر چنین بود

چه شد آن یال و کوپالت دلاور

صدای تیر و شلاقت دلاور

چه شد آن تیغ تیز مرگبارت

صدای بلبل خوشخوان یارت

بیا بر خیز و شمشیرت بغران

به تیغ تیزگردن را ببران

بتازان اسب عزت را که جنگ است

که اینک وقت بیداد تفنگ است

بپا خیزید ای مردان بی باک

دلاور مردمان خطه پاک

که اینک بلوچستان به جنگ است

نبردی پر خروش و بی درنگ است


یار محمدزهی- خاش

About the four young Baloch heroes that joined the legendsAbout the four young Baloch heroes that joined the legends

Ahmad Vafaee, Nader Rigi, Nezar Kabdani, Naser Shahbakhsh who were killed on 12 Oct.08 in Iran.


I have always thought how someone can think and feel when he is ready to sacrifice his life for you, me and the rest of us to live a descent and honourable life. I am the kind of person who has invested all my life for making the world a better place. I have given thousands of my books and CDs free to those people who needed them. I also have trained hundreds of people free of charge or for very low fees just to make a difference; just to make other people empowered enough to make a living that they dream about. Yet my dedication is not in any way close to those that I knew were prepared to give their lives so that I can have a better life, so that you can have an honourable life. I never understood their psychology and feelings and thoughts.

When I was in high school I had a friend who joined a guerrilla organization. When we talked together, I found out that his outcome was not to succeed in bringing some fundamental changes as he knew he could not do that, but he was still prepared to give his life so that the rest of us would have a prosperous life long after he has gone. He was executed in 1970. He was sure that his sacrifice of his life would make life for us much easier but the group that he belonged to was disintegrated later, and nearly was demolished after the Islamic Revolution. His ideas were abandoned and the Islamic Republic of Iran took over the power and executed those of his friends that had survived his death. He gave his life to create a better life for us. That was his great goal but the new system that was established in Iran made life more painful for all of us than ever before. This regime is not the last one and therefore I would not think that his death was in vain. The good days will come and this regime like many others will end in disgrace. At that time in the future, when the people will have a better life, they would know that what they have is the product of endeavours of a lot of people who did not have the chance of having a great life.

These days I hear the death of a lot of people from my own community, from Baluch community. Of the young generation that was born in eighties but think and feel like those who lived in Sixties and Seventies in Iran. They are idealists and they want to die for the hope that their children and the children of others will live in dignity, in freedom from fear and live as equals with the rest of humanity. They can see some kind of glory in fighting with the criminals that oppress those people who would not and cannot defend themselves. The absolute majority of our people have surrendered themselves to fear and intimidation. They have given themselves to the security forces of a regime that has no mercy even to those who have surrendered themselves and accepted that they have been defeated.

The most horrible conquerors have manifested mercy to those who have submitted themselves to their wills. But it is beyond comprehension that why the Islamic Republic of Iran is embarrassing those who have already accepted defeat and the supremacy of this regime? The innocent people of the big cities of Iran have already given up any idea of fighting this regime. They have surrendered themselves, their lives, their properties and even their honour and pride to this government. What more they want? The government has everything that the people once had. The people even have accepted how to behave in their own homes and in their own beds. These people who have lost any hope for a dignified future have accepted that the clerics have the right to do to them what ever they like. What else they want?

Among the Iranians, however, there are some groups of people that just can’t quit. They just can’t live and give in to oppression. They just can't accept discrimination. They do not submit to those who have forced the absolute majority of the population to submission. They cannot understand why they have to live according to the will and instructions of a group of clerics who have no any kind of legitimacy and moral authority. They just can't do that because of their own belief in their own dignity and respect for the dignity of all human beings. They have unshakable belief in respect for other human beings and therefore, they are prepared to fight injustice and discrimination wherever they see it. They are a unique people with a unique mindset that doesn't accept wrongdoings from whoever they may come. They have an obstinate head and they go to change what seems impossible to change. They go to defeat a regime that has already proved its invincibility in the eyes and minds of many people. They believe they can do that. They believe that they can change a regime that many people think is unchangeable.

I have talked to several of these people who believe they can achieve what the rest believe could not be achieved. When I talked to them I felt they have a resolve of infinite magnitude. But it was not the resolve only that made me think of their chance of success. It was their skills and intelligence that surprised me. They were so intelligent that they could have been in the greatest universities anywhere in the world and yet, they have chosen to have a very simple life in the deserts and mountains where the fight against the Islamic Republic of Iran is going on. When I saw the pictures of their life style, I thought that I cannot to do even for one day what they have been doing for at least four years now, although I have been in similar circumstances. I have been forced sometimes ago to go to the mountains and live like a guerrilla fighter. But when I think of the way I lived there and the way they are living now, the difference is not thinkable even for myself.

These are young people who have been told by everybody they that they did have neither the skills nor the resources to fight a regime that has been challenging the USA and other great powers for years. They have been told that this regime has frightened all Islamic countries and rulers and therefore, if there was any chance for changing it, they would have already changed it. But these people believed that what they can do is much more than what the public think. The public always feel uncomfortable when the exceptions get up and do what the public could not do or thought that nobody could do. The comfortable public and rulers cannot imagine facing the severity of hardest lives in places where everything is against you. But what other people think that are not surmountable, these young men see as their friends. They see the deserts as their friend. They see the harsh and cutting wind as their friends. They see the harsh winters and unbearable summers as their saviours. They see the uncertainty as an opportunity to attack the government and keep them in a state of uncertainty for the rest of their lives.

All the qualities and conditions of unbearable times that the Iranians and specifically Baluch people have experienced during the last 30 years now are going to be transferred to the government that has created them. The government that created violence now is the subject of the violence it created. The fear that the regime created to force the people into submission, now has been transferred to the government's side. They fear the public more than the public fear for them. Now these are the government officials who cannot sleep well because of the fear that the public may rise against them at any moment. They fear more the Iranian people than the people fear them.

The psychology of the Baluch people that has been shaped in the hardest times of history is manifesting itself now to deal with one of the hardest times that they have ever experienced. None of the government officials or the secret agents has gone through the hardest times that the Baluch have gone. Therefore even the hardest and roughest times cannot force them into submission. They know that the hardest time will go away and they will stand firm and tall, unshakable after the dust has settled down with more resolve than any other time. Now they are fighting a war that the spirit of Baluch culture has been nurtured in it. It was this spirit that retained the Baluch people while all their opponents through the long history of the region have disappeared. Now they have a chance of standing tall at the peak of an honourable war to repel the onslaught of a government whose legitimacy has already disappeared.

The four young Baluch who were killed on 12 of October in an equal war fought like lions and killed forty-eight members of the security forces. They did not die in direct conflict with the security forces. They were killed by the helicopters that were bombing them from high-altitude. They shot down one of the helicopters. All the crew of the helicopters were killed. The Iranian government mobilised its security forces from four provinces of Iran and surrounded them. Yet, they were able to break the siege and get out of the trap that the arm has planned for them

The people of Iran and the world should know that if a group of four people can fight for several days, destroy one helicopter, eliminate 47 security forces, then what a large number of these highly skilled and highly motivated guerrilla fighters cannot not do? What the public always thought that cannot be done, someone somehow appeared and got it done and this is how the history is made and history is changed.
Reza Hossein Borr

روابط رو به گسترش علمای ش و س

روابط میان علمای ش و س کماکان رو به گسترش است یعنی فاصله گرفتنشان .
در این چند سالی که من به یاد دارم هیچگاه روابط این بزرگواران این اندازه خراب نبوده است . در جلسه دو هفته پیش که علاوه بر مدیران مدارس تعداد زیادی از علما حضور داشتند حاضران جلسه با شدت تمام طرح دولتی نمودن مدارس دینی را رد کردند و اعلام نمودند مردن خود را می پذیرند اما مدارس خود را دولتی نمی کنند.
چرا این طرح برای علما تا این اندازه ناراحت کننده است؟
ممکن است کسی برای علما خوب تبیین نکرده و آنها از این طرح برداشت بدی کرده اند در هر صورت این طرح از دیدگاه علما به این می ماند که مثلا بگویند : دولت طرحی می خواهد اجرا کند که بر اساس آن ممکن است سرپرست خانواده ها جابجا شوند یعنی بگویند ممکن است این مرد را به خانه ای دیگر بفرستند و برای خانواده اش مرد لایق تری بیاورند. آیا این طرح قابل پذیرش است؟
علمای شیعه نیز که مدارس دارند بخوبی می فهمند که مدارس و مساجدی که خود علما آنها را درست کرده اند جزیی از زندگی آنان به حساب می آید و به هیچ قیمتی حاضر نیستند به کسی دیگر بسپارند .
یعنی اگر برای علمای شیعه نیز چنین طرحی پیشنهاد شود هرگز نخواهند پذیرفت.
باید منتظر ماند و دید که علما تا چه اندازه به قولشان وفادار می مانند آیا به داستانهایی که سالها بر سر منبر تعریف می کردند از صبر ایوب و شکنجه های بلال و... خودشان اعتقاد دارند یا خیر.
باید دعا کرد خداوند به همه طرفها بینش و تدبیر دهد تا خدا را همه جا در نظر بگیرند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان: حفظ حرمت صحابه وظيفه همه مسلمانان است

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ايرنا، مولوي "عبدالحميد اسماعيل زهي" در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته مسجد مكي اهل سنت زاهدان بيان كرد: فضيلت و بزرگي صحابه بارها در قرآن و روايات صحيح برگرفته از سنت پاك رسول خدا(ص ) ذكر شده و زحمات و فداكاري صحابه در زمان صدر اسلام بر كسي پوشيده نيست.
وي افزود: در شرايطي كه حمايت از رسول خدا(ص ) و دل كندن از جان و مال و خانواده براي ياران آن حضرت سخت بود اما صحابه بدون توجه به اين سختيها با رسول خدا(ص ) همراه شدند و از همه چيز خود گذشتند.
وي ادامه داد: خداوند در قرآن بارها به جايگاه صحابه اشاره كرده و به آنان وعده بهشت و رسيدن به سعادت در آخرت را داده است.خطيب جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان اظهار داشت: خداوند از صحابه اعلام رضايت كرده و رضايت خدا اين گونه نيست كه مقطعي باشد بلكه خداوند با علم غيب خود از ابتدا تا انتهاي زندگي صحابه را ديده و مورد تاييد قرار داده است.
وي ادامه داد: ما ممكن است امروز از فردي اعلام رضايت كنيم اما چون علم ما محدود است و انتهاي كار را نمي بينيم ممكن است فردا از او ناراضي شويم اما رضايت خداوند كه آگاه از همه امور است با رضايت ما فرق دارد.اسماعيل زهي اظهار داشت: باوجود جايگاه رفيع صحابه متاسفانه شاهد برخي بدگويي ها عليه آنان هستيم كه جاي تاسف و حيرت دارد.
وي افزود: "گاهي مطالبي در تلويزيونهاي ماهواره اي و يا پايگاههاي اينترنتي مي بينم كه وجودم را دچار وحشت از عذاب الهي مي كند." وي ادامه داد: وقتي مي بينم با وجود اين همه مشكلات در جهان اسلام عده اي از همين امت به بدگويي صحابه مشغول شده اند مي ترسم مبادا عذاب الهي ما را فرا گيرد.
امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان اظهار داشت: عده اي افراد مغرض به جاي اينكه عيب هاي خودشان را ببينند در لابلاي تاريخ به دنبال پيدا كردن عيب از اهل بيت (ع) و صحابه رسول خدا (ص )هستند و چون عيبي نمي بينند به احاديث ضعيف و دروغ متوسل مي شوند تا مردم را فريب دهند.
وي تاكيد كرد: همه صحابه رسول خدا(ص ) و كساني كه از آنان تبعيت كرده اند قابل احترام هستند و نبايد نسبت به آنها اهانت و بدگويي شود.

من بلوچم

سرزمینم اینجاست
زادگاه پدرم
اهل این شهر به خون آلوده به جنون آلوده
اهل این اهلی در چنگ وحوش ز تقلا به خروش افتاده
اهل این کوه بلندم تفتان که عجیبانه به جوش افتاده
اهل جولنگه این قوم ددان که غریبانه به خون افتاده
من بلوچم
خشم در کالبدم ریشه دوانده
بغض خونین ز غم یارانم در گلویم مانده
یاورانم بر دار تنشان آویخته
یا که خون آنها در دیارم ریخته
یا که در بند شیاطین زمان در بندند به اصولی که اصول آنهاست
من بلوچم
اهل این دشت کویردر شبانگاه بیابان مانده ام
نه به پیش و نه پسم راهی هست
نه دگر راهی هست
که دگر راهی هست
می توان باز در این دشت به خون آلوده به امیدی دل بست
سر سودا زده پر خون را به در بند رهایی زد و بشکست
و به امید رهایی دست در سینه این دیو سیه مود نهاد
و دل سنگش را همچو دلهای چکاوک به تن خاک سپرد
گه دگر بلبل خوشخوان ز غم مرگ برادر به سکوت تن مسپارد
که برادر تکه های خواهرش را ز زباله مکشاند و شبانگاه به قبری مسپارد
که دگر مادرمان اشک مبارد و مگویدکه چرا من بلوچم
من بلوچم
بر خلاف سهراب
قبله ام ناموسم
جانمازم خاکم
شرفم تیر و کمان
خون سجاده من
من وضو با فوران چشمه خون پلیدان گیرم
و نمازم راسر تفتان بلندوقتی خواهم خواند
که دگر مادرمان اشک مبارد و مگوید که چرا من بلوچم
یارمحمدزهی-خاش

آخرين خبرها از وضعيت جوانان دستگير شده ي اهل سنت در زاهدانسنی نیوز:گفته مي شود آنان به منظور آنكه دربرابردوربين تلويزيون سخناني خلاف واقع برزبان بياورند تحت شكنجه هاي شديدي قرار دارند…
———————————-

آخرين خبرها از وضعيت جوانان دستگير شده ي اهل سنت در زاهدان
گفته مي شود آنان به منظور آنكه دربرابردوربين تلويزيون سخناني خلاف واقع برزبان بياورند تحت شكنجه هاي شديدي قرار دارند.
اززاهدان خبر مي رسد،عده اي از علما وجوانان اهل سنت كه چندي پيش در جريان تخريب يك مدرسه ي ديني اهل سنت در روستاي عظيم آباد زابل به جرم دست داشتن در تهيه وتوزيع تصاويري مربوط به توهين ماموران دولتي به ساحت مقدس قرآن مجيد طي اين حادثه،دستگير وبه مكان نامعلومي انتقال داده شده بودند،امروز طي پيامي ازقرار داشتن تحت شديدترترين شكنجه ها وآزار واذيت ها خبر داده اند.
اين خبر كه از منابعي موثق در زاهدان نقل شده است مي افزايد:جوانان دستگير شده در پيام خود همچنين گفته اند:«نيروهاي اطلاعاتي باقرار دادن ما در سخت ترين شرايط قصد دارندبه زور ما را وادار كنند تادر برابر دوربين به زير آوار رفتن نسخه هاي قرآن ونيز افتادن آنها در چاه هاي فاضلاب را به خود نسبت دهيم وسپس همچون گذشته اين اعترافات خلاف واقع ما از طريق تلويزيون براي عموم مردم پخش شود تا بدين ترتيب اقدام توهين آميز نيروهاي دولتي به نام مردم منطقه «ثبت شودبدون ترديداين اقدام نيروهاي حكومتي كه نمونه ي مشابه آن درجريان حاثه ي چاه جمال ايرانشهر صورت پذيرفت وطي آن پنج نفر از متهمان بهمين شكل اعترافاتي خلاف واقع را برزبان راندند،بهيچ وجه دور از انتظار نبوده وپيش بيني مي شود در پي پخش چنين برنامه اي از صدا وسيماي كشور وضعيت امنيتي منطقه شكلي بغرنج تر از گذشته بخود گيرد چراكه ديدگاه عموم مردم اين منطقه نسبت به اين علما وجوانان بيگناه،باديدگاه شان نسبت به متهمان حادثه چاه جمال کاملا متمایز بوده و اکثریت قریب به اتفاق مردم می دانند که اتهام این عده از جوانان کاملا بی اساس است.


گفتنی است مدرسه ی دینی عظیم آباد زابل توسط نیروهای دولتی جمهوری اسلامی ایران در صبح گاه ششم شهریور ماه امسال تخريب شدومتاسفانه طی اين حادثه نسخه های زیادی از قرآن مجید در زیر آوار ها مانده و بسیاری دیگر از چاه های فاضلاب کشف شدند.

۱۳۸۷ مهر ۲۵, پنجشنبه

مصاحبه آقای کمال ناروئی با نوری زاده

جهت مشاهده مصاحبه آقای کمال ناروئی سخنگوی جنبش با دکتر نوری زاده بر ببینید کلیک نمائید:

ببینید

کشته شدن یک شهروند کرد بر اثر تیراندازی مأمورین

براساس اخبار رسیده به آژانس خبری موکریان ، تیراندازی مأمورین به يک خودرو در جاده ننور بانه ، منجر به کشته شدن یکی از سرنشینان خودرو به نام جلال معروفی شد.
گفته می شود خودروی این شهروند که از اهالی روستای سوروه از توابع شهرستان بانه می باشد ، به بهانه حمل کالای قاچاق مورد تیراندازی مأمورین قرار گرفته است.

Stoppa den iranska regimens bombardemang av Balochistan


Stoppa den iranska regimens bombardemang av Balochistan


Ett 10 tal baluchiska byar har förstörts i bombningarna av den iranska regimens säkerhetsstyrkor i norra balochistan, nära provinsens huvudstad Zahedan. Bombardemanget har påbörjat lördagen den 11:e oktober 2008 och pågår för skrivande stund. Enligt olika källor har regimens styrkor drabbat samman med balochiska styrkor tillhörande motståndsrörelsen (People's Resistance Movement of Iran – Jundollah). Jundollah som är en gerilla group i Balochistan hävdar att den islamiska regimen har omöjligtgjort för dem att delta med fredliga medel i den politiska processen i Iran för att uppnå lika rättigheter för den förtryckta balochiska minoritetsbefolkningen. Därför har de påbörjat en väpnad kamp. Tyvärr har dem rätt. Regimen har avrättat eller fängslat 1000-tals balochiska människorättsaktivister under de senaste 2-3 åren. Den mest kända var Yaghub Mehrnehad en balochisk journalist som avrättades för några månader sedan
Efter varje sammandrabbning mellan Jundollah och de iranska säkerhetsstyrkorna i området börjar regimen bombardera byar, mörda byborna och massarestera oskyldiga civila balocher trots att de har inget att göra med kriget
Regimen har gjort allt för att förhindra att nyheten av bombardemanget, massdödandet av bybor samt deras egna förluster når internationella massmedia. Därför har dem stängt av elektriciteten i området samt alla telefonförbindelserna. Det enda nyheten som de har visat via den statliga TV:n är bilden på 4 avlidna gerilla soldater. Enligt Jundollah har 40 man av säkerhetsstyrkorna stupat och minst lika många har blivit sårade. Dessutom har en av regimens helikoptrar blivit skjuten
Baluchistan är den mest eftersatta provinsen i Iran och majoriteten av provinsens invånare är balocher och tillhör sunni grenen av islam. Därför diskrimineras de av regimen. I praktiken utesluts majoriteten av sunnimuslimer att ha statliga tjänster eller söka sig till militären. De diskrimineras även att söka och komma in på högre utbildningar på universitet och högskolor. Endast ett fåtal lyckas passera regimens filter
En stor våg av omfattande arresteringar av balocher och andra sunnimuslimer i Iran inleddes efter att den shia muslimska regimen rev sönder en sunnimuslimsk moské och skola i Baluchistan nära staden Zabol den 27 augusti 2008
Under de senaste 3 åren har 100-tal balocher avrättats, 1000 tals sitter fängslade i regimens fängelser utan att ha rätt till advokat eller andra rättigheter. Det enda brott de anklagas för är att de är balocher, råkat bli födda av sunnimuslimska föräldrar och att inte accepterar att vara andra och tredje gradens medborgare
Vi vädjar till den svenska regeringen, politiska partier, organisationer och massmedia att agera och göra allt för att stoppa den iranska regimens folkmord av balocher i IranBaloch Community - Sweden


Stockholm 2008-10-16

Kontakt: Baloch_community@yahoo.com

تصاویری از شهید قهرمان احمد وفائی و شهید الله نظر کبدانی

تخریب قسمتهائی از عیدگاه کریم آباد و تعدادی از خانه های اطراف و شورش مردم

به گزارش آژانس خبری تفتان از زاهدان نیروهای رژیم با همراه با لودرها به منطقه کریم آباد یورش برد و خانه هایی که کنار عید گاه بوده را تخریب کرده اند و دیوار عیدگاه هم مقداری تخریب شده است و هنگامیکه نیروهای تخریب گر به مسجد محله کنار عید گاه رسیده اند مردم اعتراض کردند که در برابر نیروهای ضد شورش به مردم حمله ور شدند و تعدادی از مردم را به شدت مجروح نموده اند که حال برخی از آنها وخیم وخیمک گزارش شده است.
و نیروهای رژیم تعداد20 الی 30 نفر را از معترضین را دستگیر کرده و با خود برده اند در این میان در ضد و خورد مردمی 4 تن از مامورین لباس شخصی مجروح شده اند.
از سوئی دیگر بعد از درگیریهای هفته گذشته در اطراف زاهدان نیروهای رژیم که ضربه سختی خورده اند با وحشی گری تمام با مردم برخورد می نمایند و و چندین خودروی شخصی را به خاطر اینکه از جاده منحرف شده اند هدف گلوله قرار داده اند.

پخش مصاحبه رهبر جنبش از تلوزیون العربیة

به گزارش آزانس خبری تفتان تلوزیون العربیة اعلام کرده است که روز جمعه ساعت 11:30 شب مصاحبه یک ساعته بکر عتیانی نماینده العربیة با رهبر جنبش مقاومت امیر عبدالمالک بلوچ را پخش خواهد کرد.

مصاحبه سخنگوی جنبش ساعت 6 بعد از ظهر بوقت ایران

دوستان می توانند ساعت 6 بعد از ظهر امروز مصاحبه آقای کمال ناروئی سخنگوی جنبش مقاومت (جندالله) را از طریق انترنت و با مراجعه با سایت زیر مشاهده نمایند:

http://channelonetv.com/

عجب تلخ است

خطاب به تمام کسانی که به تمامیت ارضی ایران حساسند اما به اخبار همه‏ی ایران به یک اندازه حساسیت نشان نمی‏دهندمن، هم انسانم، هم بلوچ، هم ایرانی. هم انسان بودنم را دوست دارم هم بلوچ بودنم را هم ایرانی بودنم را. خیلی زجر کشیدم تا انسان شدم.
بلوچ که بودم خیلی زجر دیدم. ایرانی که شدم خیلی آزار کشیدم. من معنی چوب دو سر طلا را تا زمانی که فقط بلوچ بودم نمی‏دانستم. ایرانی که شدم معنیش را فهمیدم. حالا سعی دارم انسان باشم و کم کم دارم متوجه می‏شوم انسان می‏تواند چوپ سه سر طلا هم باشد. به جای تفنگ و مرده باد و زنده باد که در خونم نبود من از اول نوشتن را انتخاب کردم.
اما وقتی که ناکسان به ایرانی بودنت حمله می‏کنند تو مشکل است که فراموش کنی یک انسان ایرانی هستی. و وقتی یک مشت کرکس به بلوچ بودنت حمله می‏کنند غیر ممکن می‏شود تو یادت برود که تو انسان ایرانی بلوچی هستی.
از اول انقلاب کشتند برادران و خواهران ما را و گفتند قاچاقچی هستند، ماندم که چطور برای ایرانی بودنم و انسان بودنم شرح بدهم بلوچ بودنم را. حالا می‏کشندمان به همان جرم قدیمی و جرمهای من در آوردی: اراذل و اوباش، وهابی‏ها، طرفداران عبدالمالک و...
اخیراً شمشیر را از رو بسته‏اند: روحانی و غیر روحانی، عامی و عالم، قاچاقچی و کاسب را از دم تیغ رد می‏کنند. استان ما پرت‏تر از آن است که ککی اپوزسیونی را بگزد. اطلاعات ایرانی‏ها از استان سیستان و بلوچستانشان کمتر از آنست که بتوانند فرق یک بلوچ ایرانی با یک مهاجر افغانستانی را بدانند. و وجدان انسانها چنان درگیر احتیاط است که فرمایش بی ارزشِ خاتمی که امام را متفکرترین اصلاح طلب معرفی می‏کند بیشتر ارزش خبری پیدا می‏کند تا بمباران روستاهای دومگ و گلوگاه و شورو.
چقدر دردناک است چوب سه سر طلا بودن. من در این روستا‏ها نفس کشیده‏ام. کلاسهای کپریش را دیده‏ام و مردمی را که عمریست ایلیاتی زیسته‏اند و از روستای خود بیرون نرفته‏اند مثل اینکه شما را می‏شناسم، می‏شناسمشان و مثل اینکه ایرانی را و انسانها را دوست دارم، دوستشان دارم. عجب رنجیست دیدن و ندیدن. عجب تلخ است خبرهایی که می‏رسد از استان سیستان و بلوچستان
عبدالقادر بلوچ

سایتهای خبری از منهدم شدن یک بالگرد کبرای رژیم و بمباران روستاهای اطراف زاهدان میگویند


سایتهای خبری از منهدم شدن یک بالگرد کبرای رژیم توسط مبارزین ملت بلوچ و بمباران روستاهای اطراف زاهدان میگویند
جندالله :در درگيری روز دوشنبه یک بالگرد کبرای رژیم منهدم شد پیک ایران
بمباران روستاهای اطراف زاهدان ایران پرس نیوز

۱۳۸۷ مهر ۲۴, چهارشنبه

اطلاعیه جنبش مقاومت جندالله در روزنامه های پاکستان


با ما تبار فدایی ، با ما غرور رهایی

با ما تبار فدایی ، با ما غرور رهایی
این است حماسه قهرمانانی که به دادخواهی از مردم تحت ستمشان به مبارزه با این طاغوتیان تنها با سلاح غیرت و ایمانشان برخاسته اند و پرچم شرافت وعزت را در بلوچستان به اهتزاز درآوردند و به فرعون زمان ، خامنه ای نشان دادند ، هستند مردانی که بندگی غیر خدا را نمی پذیرند و برای سرزمین ، دین و ناموسشان آسان جان می سپارند ، آنانی که بی باکانه به صف ضحاکان زمان تاختند و دلاورانه انبوه بیشمار آنان را به جهنم ابدی رهسپار کردند تا همگان بدانند که جوانان بلوچ بپا خاسته اند که تا آخرین قطره خونشان از غریب مردمانشان دفاع کننداینک طلسم این شب شکسته شد و در بلوچستان هر صدا شعر طوفان است و هر مشت گره شده ، جوانه آزادی

با دژخیمان اگر شکنجه
اگر بند است و شلاق و خنجر
اگر مسلسل و خمپاره

با ما تبار فدایی با ما غرور رهایی


آری ما دل در گرو دادگان وادی عشاقیم

ما به رهایی ملتمان دست از جان شستگانیم

لشکر خداییم که برای دین و ناموسمان می نبردیم

فرزندان بلوچستانیم که با طنین الله اکبر ستونهای لرزان استبداد سیاهتان را در هم خواهیم شکست

به خدا سوگند که فرزندان بلوچستان دیگر به شما اجازه نخواهند داد که به تاخت وتاز در این مرز و بوم ادامه داده و این گونه مفتضحانه به خاک و خون می کشانندتان

به خدا سوگند که این طغیان و خروش فرزندان بلوچستان را هیچ سدی جلودار نخواهد بود و قطار بی ترمز جور و جنایتتان در بلوچستان واژگون خواهد شد و تن ناپاکتان در آتش خشم بلوچستان خواهد سوخت

نصر من الله و فتح قریب

یار محمدزهی- خاش

yarmohamadzehii@yahoo.com

نبرد پیروزمندانه مبارزین در دومگ

باری دیگر مبارزان بلوچستان ضربه محکمی به رژیم وارد ساخته و بیش از 100 پاسدار جنایتکار و خونخوار رژیم را به هلاکت رسانده و یک بالگرد رژیم منهدم نموده و قدرت ایمان و اعتقاد را به نمایش گذاشتند و ثابت کردند که مبارزین با تعداد کم و اسلحه کم می توانند پوزه رژیم را به خاک بمالند.

آری مبارزین بلوچستان با پوشیدن کفن شهادت در ره آرمان جهت رسیدن به عزت و آزادی هزاران نیروی رژیم را در هدف شومشان ناکام کرده و با نبردی سخت ضربه سختی به رژیم وارد نمودند طوریکه رژیم زبون و خوار حتی حاضر نیست لیست هلاک شدگانش را ارائه دهد.
نظامیان منفور رژیم که از ضربه وارده بر پیکر پلید نظام روانی شده اند اخبار شدیدترین درگیری را کاملا سانسور نموده و هیچ ذکری از هلاکت صد پاسدار خود به میان نمی اورند تا رسوا نشوند که هزاران پاسدار با پشتیبانی هوا نیرو نتوانستند در برابر مبارزان ایستادگی نمایند و شامگاه شنبه و بامداد دوشنبه و سرزمین بلوچستان گواه بود که چگونه سربازان امام زمان وقتی با شیرهای ایمان و آزادی مواجه شدند فرار را بر قرار ترجیح داده و مبارزان راه آزادی و عدالت مردانه وار موج دشمن شکستند و از میان هزاران نیرو خارج شدند.

آرای این قدرت ایمان و حقیقت است و هرگز باطل و دروغ در برابر این ایمان ایستادگی نخواهد کرد همانطور که در صحنه دومگ و پیرسوران ایستادگی نکرد و شکست خورد این جنگی است که فرزندان این خاک وبوم با ایمان و تکیه بر پروردگارشان آغاز کردند و این جنگجویان دلاور از روباه های ترسو هیچ ترس وهراسی ندارند و تا تحقق عدالت و آزادی این مسیر را ادامه خواهند داد و پاسداران بزدل را یارای مقابله با دلیر مردان بلوچستان نیست و چنین بود صحنه نبرد دومگ و پیرسوران که ماموران رژیم به جای تیراندازی به سوی مبارزین آسمان را نشان می گرفتند تا جانشان را نجات دهند اما نجاتی در کار نیست اگر امروز نجات کردند فردا هلاک خواهند شد.

سلطه طلبان می خواهند با دروغ و سانسور و اتهام جلوی حق و حقیقت را بگیرند در صورتیکه که هیچ قدرتی نمی تواند در برابر حق و حقیقت ایستادگی نماید و همه فروخواهند پاشید همانگونه که در نبرد دومگ و پیرسوران فروپاشید و پاسداران تا دندان مسلح با نکبت و زبونی مواجه شدند.
رژیم ولایت فقیه که توان رویاروئی و مقابله با دلیرمردان سلحشور دیار بلوچستان را ندارد به بمباران منطقه پرداخته است تا با جنایت در حق مردم مبارزان سرمچار را وادار به عقب نشینی نماید اما رژیم بداند که مردم به خوبی از دسیسه های رژیم آگاه هستند و هرگز فرزندان خود را تنها نمی گذارند.
دلاور بلوچ

رژيم جنايت پيشه جمھورى اسلامى بار ديگر پس از شکست نظامى اش در مقابل سلحشوران بلوچ اقدام به بمباران هوائی منطقه وسيعى از بلوچستان کرده است۔

بنا به اخبار تائید شده روزهای شنبه و دوشنبه درگیریهای شدیدی بین نیروهای مبارز بلوچ و نیروهای جنایتکار رژیم در منطقه کوھستانى دومگ که در ميان شهر دزآپ (زاهدان) مرکز بلوچستان و بم می باشد صورت گرفته است.
بنا به همین اخبار نیروهای رژیم فاشیستی ایران بر خلاف تعداد اندک اما مصمم رزمنگان جنبش مقاومت بلوچستان در این درگیریها متحمل تلفات سنگینی شده اند.
رژیم سرکوبگر و جنایتکار اسلامی ایران برای جبران شکست خود و انتقام از ملت بلوچ بار ديگر پس از شکست نظامى اش در مقابل سلحشوران بلوچ اقدام به بمباران ھوايى کوههای پیر سوران و کوههای درکان و قسمت جنوبی کوههای رودماهی و همچنین قسمتهائی از مناطق جنوب بم و کوههای جبال بارز پرداخته است.
وسعت مناطق بمباران شده توسط نيروھاى اشغالگررژيم به سادگى بيانگر انعکاس حضور گسترده رزمندگان مقاومت در دل کوھاى بلوچستان و وسعت وحشت رژيم فاشيست آخوندى از سرمچاران بلوچ است۔ رژیم ضد بشری ایران به دليل خفت و رسوايى اش از شکست مفتضحانه نيروھاى متجاوز مغول وارش در مقابل اندک رزمندگان پاکباخته بلوچ٬ از انتشار و درز هر گونه اخبار مربوط به بمباران و تلفات احتمالی آن به رسانه ها و روزنامه ها به شدت جلوگیری به عمل می آورد۔
حال آنکه رژيم در اين بمبارانھاى کورکورانه اش ھدفى آشکار را که ھمانا کشتار مردم عادى بى دفاع و بى پناه آنجا که گناھى جز ساکن ان منطقه بودن ندارند و از اين طريق ايجاد رعب و وحشت در ميان مردم عادى بلوچ ميباشد۔
رژیم بلوچ ستیز ایران طی سه دهه حکومت خود از هیچ وسیله ای جهت سرکوب ملت بلوچ و ملل تحت ستم در ایران فرو گذار نکرده است. اما در سالها و ماههای اخیر بر شدت جنایات و قتل و کشتار خود علیه ملت بی دفاع بلوچ که ھمانا به معنى شدت و رشد برگشت ناپذير آگاھى آنان به حقوق انسانى شان ميباشد افزوده است.
روزی نیست که رژیم ضد بشری ایران جنایتی تازه بر ملت بلوچ روا ندارد. روزی نیست که فرزندی از این دلاور سرزمین توسط نیروهای شب پرست رژیم ضدبشری ایران دستگیر؛ زندان؛ شکنجه؛ اعدام و یا به قتل نرسد.
دير نخواھد بود آن روز که از بھم پيوستن اين جويبارھاى خون پاک شھيدان راه آزادى رودخانه اى خروشان و بنيان کن شکل بگيرد و بساط حکومت ننگين ولايت سفاھت را درھم نوردد۔
حزب مردم بلوچستان جنایات رژیم در بلوچستان و مخصوصا جنایت اخیر بمباران مردم بی دفاع بلوچ توسط رژيم جمھورى اسلامى را محکوم و از تمامی نیروها؛ احزاب؛ سازمانها و شخصیتهای صلح جو؛ آزادیخواه و دمکرات ايران و جهان می خواهد تا ضمن افشاء٬ محکوم و بر فشارهای خود علیه رژیم ضدبشری ایران به افزایند تا این رژیم جنایت پیشه هرچه زودتر تسلیم خواست مردم آزادیخواه ایران گردد.
حزب مردم بلوچستان

از مرگ می ترسانندمان

از مرگ می ترسانندمان
به نام آنکه مرگ در رهش را زندگی خواند
بزدلان بیت رهبری مردان ایمان و عزم را از مرگ می هراسانند
چون خود غرق در شهوت و دنیا و اموال بدست امده از خون مردمند
چون خود عاشق زندگی و هراسان ز مرگند
چون خود سرمست از غارت و تجاوز به مردمند
انگه بعد از سرکشیدن خون مردم مستانه می گویند می کشیم و غارت می کنیم
هر آنکه را سد راهمان گردد و مقابلمان طغیان کند
ای بیچارگان!!
فرزندان ایمان را ترس از مرگ نیست و نخواهد بود
آنان عاشقان مرگ در ره عقیده و سرزمین اند
آنان سرمست از مئ زندگی و عاشقان شهادتند
فرزندان ایمان با خود همیشه نجوا می کنند
که:
چه زیباست آن لحظه ای که فدای آرمان شوند
چه عاشقانه است غلطیدن در خونی که در ره الله ریخته شود
و چه رعناست جسدی که قربانی حق و حقیقت شده است
آنان می خندند و قهقهه می زنند بر نادانانی که از مرگشان می هراسانند
آن لحظه زیبای دیدار با محبوب
آن لحظه پر ز معنا
ان لحظه که عالمی حقیقت با خود به همراه دارد
واقعا مسخره است چنین تهدیدی و خنده آور است چنین ترساندنی
به قول رهبرمان
چنین است این ترساندن که به عاشق دنیا بگویند:
اگر دست از کارت برنداری 100 ملیون بهت می دهیم
عاشق دنیا چه چیزی بهتر از 100 ملیون می خواهد
مائی که عاشق مرگیم ما را با مرگ می ترسانند
ما که دیوانه چنین مرگی هستیم
ما صبحگاهان و شامگاهان دعایمان چنین مرگیست
دعایمان چنین است
خدایا!
مرگ با عزت از هزاران و ملیونها زندگی پر ذلت و خفت بهتر است
پس به ما چنین مرگی عنایت فرما
دلاور بلوچ

بمباران با شدت در مناطق بلوچستان ادامه دارند

به گزارش آژانس خبری تفتان بامداد امروز پنج شنبه باری دیگر بالگردها و هوا نیروی رژیمبا شدت به بمباران مناطقی در بلوچستان پرداختند.
طبق گزارش خبرنگار تفتان از زاهدان بامداد روز پنج شنبه بالگردها و جت های رژیم مناطقی در پیرسوران و کوههای درکان را با شدت بمباران کردند و تاکنون بمباران منطقه ادامه دارد.
بمباران منطقه از روز شنبه که درگیری بسیار شدیدی بین مبارزان جنبش مقاومت و نیروهای رژیم رخ داد و رژیم تلفات سنگینی بر جا گذاشت آغاز گردید و با توقف روز یک شنبه از روز دوشنبه آغاز و تاکنون ادامه دارد.
در این میان رژیم تمامی اخبار این درگیری را سانسور نموده و فقط تنها خبری که از این درگیری را پخش کرد شهادت 4 تن از مبارزان جنبش بود و حتی اشاره ای به بالگرد منهدم شده خود که روز چهارشنبه پاره هایش با تریلی به زاهدان منتقل شد و همه مردم در منطقه آن را دیده بودند نکرد.
در این میان جالب توجه است که برخی گروههای بلوچی خارج نشین زحمت صدور اطلاعیه ای به خود نداده اند و سایتهایشان به ندرت اخبار درگیری اخیر را پوشش می دهند!!!؟؟؟

جندالله :در درگيری روز دوشنبه یک بالگرد کبرای رژیم منهدم شد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از پیک ایران گروه "جنبش مقاومت مردمی ایران"(جندالله) طی اطلاعيه ای در مورد درگيری روز دوشنبه مدعی شد: در درگیری روز دوشنبه در کوههای پیرسوران یک بالگرد کبرای رژیم توسط مبارزان منهدم گردیده که روز چهارشنبه پاره های آن با یک تریلی به زاهدان منتقل شد و سه بالگرد دیگر نقص برداشتند.
همچنین طبق گزارش دقیق در این درگیری 43 تن از پاسداران رژیم به هلاکت رسیده و 18 تن دیگر شدیدا مجروح شدند که هم اکنون در بیمارستان نبی اکرم و تحت مراقبت سپاه پاسداران بستری هستند.
جنبش به اطلاع مردم می رساند که روز چهارشنبه نیروی هوائی رژیم باری دیگر به بمباران هوائی کوههای پیر سوران و کوههای درکان و قسمت جنوبی کوههای رودماهی و همچنین قسمتهائی از مناطق جنوب بم و کوههای جبال بارز پرداختند.

شهید نازنین الله نظر کبدانی


عزیزم احمد جان شهادتت مبارک


عزیزم احمد جان شهادتت مبارک

شهید غیور و دلیرمردی از دیار سرباز بلوچستان ، مبارزی خستگی ناپذیر ، مجاهدی مخلص ، فرماندهی شجاع و شخصیتی متین و با وقار احمد وفائی که در اوج جوانی به خاطر دفاع از مردم و دین و مذهبش به دنیا پشت پا زد و راهی کوههای بلوچستان شد و در مدتی کوتاه در همراهی رهبر جوانتر از خودش تبدیل به فرماندهی چیره دست و رهبری توانا شد.

احمد وفائی دارای شخصیتی محکم ، اخلاقی زیبا و طبعی نرم بود که با اخلاق و شخصیتش همه را مجذوب خود کرده بود و در هر مجلسی از زیبائیهای اخلاق وی ذکری به میان می آمد با این همه او در مسائل سازمانی فردی محکم بود که تک تک قوانین سازمانی را نه تنها خود اجرا می نمود که الگوی دیگران در قانونمداری و سازماندهی بود.

احمد وفائی مجاهدی مخلص و فروتن بود که همه را برتر از خود می پنداشت و با اینکه از مسولان جنبش بود هیچگاه و هرگز دچار احساس خود برتری نشد و گاها تحت فرماندهی افراد تازه (که به خاطر تربیت فرمانده می شدند )به پایگاه آموزشی فرستاده می شد که با تمام وجود از فرمانده خود اطاعت می کرد و فروتنی و اخلاصش برای همه مبارزان آموزنده بود.

احمد وفائی مبارزی خستگی ناپذیر بود که در خدمت و کار پیشاپیش همه حرکت می کرد و خودش غذا می پخت و هیزم جمع می کرد و هیچگاه از خدمت کردن به مبارزین طفره نمی رفت.

احمد وفائی بی شک از شجاع ترین و غیورمرد ترین فرزندان بلوچستان بود که از مرگ هیچ هراسی نداشت و خطرناک ترین مسئولیتها را بر عهده می گرفت و با شجاعت تمام مسئولیتهایش را انجام می داد ، او همیشه آرزوی شهادت در راه حق داشت و این آرزویش را برای دیگران اظهار می کرد و می گفت دعا کنید تا در این راه شهید شوم.

احمد وفائی از وفادارترین یاران امیر عبدالمالک بود که دوستیشان به سالها قبل از بنای جنبش باز می گردد زمانیکه در زاهدان پای پیاده به مناطق مختلف شهر می رفتند و جوانان را دعوت جهاد می دادند و تا آخرین قطره خون پاکش به عهد و پیمان خود وفادار ماند.

احمد وفائی دارای خوئی پاکیزه بود و بر پاکیزگی و نظافت خیلی سخت بود و همه وقت مبارزان را توصیه به نظم و نظافت و پاکیزگی می کرد، او همیشه کیف دستی با تمام وسائل بهداشتی همراه خود داشت و بدون آن کیف هیچ جا نمی رفت.

احمد بیشتر وقت خالی خودش را در مطالعه کتاب و تلاوت قران و مطالعه تفسیر و بررسی اخبار می گذراند و برای تحقیق مسائل با دوستان کارشناس تماس می گرفت و جزئیات مسائل را دریافت می نمود.

احمد انسانی متقی و پرهیزگار و مومن بود، او از همه کارهای لایعنی پرهیز می کرد و در تنهائی ها مشغول عبادت و راز و نیاز با خدا می شد، او پابند نماز شب و اذکار مسنون بود.
بی شک احمد وفائی ستاره ای درخشان در تاریخ بلوچستان است و نامش برای همیشه در تاریخ مبارزات این دیار ثبت شد.
زندگی احمد وفائی مملو از درس و آموزه برای مبارزان بود و شهادتش چنان روحیه ای به مبارزان داده که قابل تصور نیست .
روحش شاد و رهش پر رهرو باددلاور بلوچاطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران

به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله)به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که فردا پنجشنبه 25 مهر 1387 ساعت 6 بعد از ظهر آقای کمال ناروئی سخنگوی جنبش مقاومت مردمی ایران با دکتر نوری زاده در شبکه کانال یک مصاحبه دارند .
جنبش مقاومت مردمی ایران

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران

به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که در درگیری روز دوشنبه در کوههای پیرسوران یک بالگرد کبرای رژیم توسط مبارزان مندم گردیده که روز چهارشنبه پاره های آن با یک تریلی به زاهدان منتقل شد و سه بالگرد دیگر نقص برداشتند.

همچنین طبق گزارش دقیق در این درگیری 43 تن از پاسداران رژیم به هلاکت رسیده و 18 تن دیگر شدیدا مجروح شدند که هم اکنون در بیمارستان نبی اکرم و تحت مراقبت سپاه پاسداران بستری هستند.

طی این اطلاعیه جنبش به اطلاع مردم می رساند که روز چهارشنبه نیروی هوائی رژیم باری دیگر به بمباران هوائی کوههای پیر سوران و کوههای درکان و قسمت جنوبی کوههای رودماهی و همچنین قسمتهائی از مناطق جنوب بم و کوههای جبال بارز پرداختند.

جنبش مقاومت ضمن محکوم نمودن بمباران مناطق مسکونی بلوچستان توسط رژیم ولایت فقیه به رژیم هشدار می دهد که بمبارنها را متوقف نماید در غیر این صورت منتشر تاکتیکهای جدید جنبش باشد و جنبش می تواند برای جلوگیری از این بمبارانها به روشهای دیگری متوسل شود.

طی این اطلاعیه جنبش از جوانان بلوچستان می خواهد تا هر چه سریع تر به صفوف مبارزان بپیوندند زیرا امروز هیچ راهی برای رسیدن به عزت و آزادی جز مبارزه مسلحانه نیست و دلاورمردان جنبش در عملیاتهای خود و خصوصا عملیات اخیر نشان دادند که چگونه می توانند رژیمی که دم از اقتدار می زند را به زانو در بیاورند و نیروهای بزدلش را مجبور به عقب نشینی نمایند.

جوانان
سوگند به خدا که رژیم را توان ایستادگی در برابر شما سلحشوران نیست و اگر همه شما با اراده آهنین به پا خیزی مزدوران رژیم لحظه ای هم در برابر ایمان و غیرت و شهامت شما نتوانند ایستاد.

برادرانتان در میدان نبرد منتظر ملحق شدن شما به صفوفشان هستند تا یکپارچه و با اقتداری بیشتر هر چه زودتر به سایه پلید رژیم ولایت فقیه از سر مردم مظلوم خاتمه دهند.

جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله)


نظام ولاية الفقيه وظلم أهل السنة في إيران

صباح الموسوی
أما أهل السنة والذين اغلبهم من الأكراد و البلوش والعرب والتركمان، فهؤلاء يعانون من ظلم واضطهاد قومي ومذهبي مزدوج.وتبدأ معانات أهل السنة مع ابسط المسائل الى أهمها‘ وهذا المعانات بعضها ناتج عن إجراءات دستورية و قانونية، وبعضها الآخر ناجم عن ممارسات ذوقية لموظفين طائفيين في أجهزة الدولة. وهذه المعانات تكمن في خمسة دوائر، سياسية، اقتصادية،اجتماعية، ثقافية و دينية.

مصاحبه رهبر جنبش مقاومت در تلوزیون پارس

دوستان می توانند مصاحبه رهبر انقلابی بلوچستان امیر عبدالمالک بلوچ در تلوزیون پارس را از طریق انترنت با مراجعه با سایت زیر مشاهده نمایند.

http://www.parstv.tv/live.html

وقت مصاحبه ساعت : 18:30

در صحبت امیر عبدالمالک بلوچ (فرمانده ی جنبش مقاومت مردمی ایران)ناکو وشدل بلوچ خبرنگار خبرگزاری بلوچ نیوز که مدتی پیش به کوهستانهای بلوچستان سفر کرده بود و با امیر عبدالمالک حفظه الله ملاقات کرده بود ، ایشان از سادگی امیر عبدالمالک می گفتند ، که شبها بر روی زمین میخوابد و خودشان را از سایر مبارزین کمتر میداند ، بر روی یک سفره با مبارزین غذا میخورد و اکثر شب به عبادات مشغول میشوند .
ناکو وشدل بلوچ کوله باری از نصایح و سخنرانی های امیر عبدالمالک را گردآوری کرده اند که به استحضار خوانندگان خبرگزاری بلوچ نیوز به صورت مرحله وار میرسانیم.
امیر عبدالمالک می فرمودند : عزیران و سروران گرامی شما خود شاهد هستید که رژیم ظالم و مستبد آخوندی ایران تحت نام اسلام به ظلم و ستم علیه مردم ایران و بویژه قشر اهلسنت و اقلیتهای قومی ایران پرداخته و در این راستا از غیر انسانی ترین بی عدالتی ها و تبعیضها در به استثمار و استمعار کشانیدن آنان فروگذار نکرده است و کمترین تحرکات و نجواهای مردمی و حق طلبانه را با مستبدانه ترین نحو ممکن سرکوب کرده است و با بی شرمی کامل با نام آزادی و عدالت چه جنایتهایی را که مرتکب نمی شود.

دوستان و عزیزان آگاه باشید که ابعاد ظلمها و جنایتهایی را که این رژیم سفاک بر ملت ما به خصوص جامعه مظلوم اهلسنت روا داشته است آنقدر وسیع بوده است که دیگر از آن افزون نخواهد شد آنها به بهانه های مختلف علماء ، دعوتگران ، روشنفکران و عموم مردم مظلوم را اعدام ، زندان و شکنجه می کنند و با تبعیض و نابرابری به عنوان شهروند درجه دو و سه با ما برخورد می کنند و با وجود تمام شایستگی های فرزندان اهلسنت، حتی آنها را شایسته خدمت به ملت و کشور نمی دانند . جوی از وحشت و ترس که به وسیله ماموران سری و اطلاعاتی در مناطق اهلسنت حاکم شده است به مراتب خطرناکتر از جویست که بوسیله ( کا گ ب) در زمان لنین و استالین بر مردم شوروی حاکم بود- چرا ؟
دوستان و عزیزان - چرا سکوت ، تعلل و بی تفاوتی ، چرا؟
آیا نگرانید که پستهای وزارت و استانداری ها را از ما می گیرند یا اینکه ما را از نعماتی که هیچ وقت نداشته ایم محروم می کنند؟
یا اینکه ، از این می هراسید که برابری و مساوات ِ شایسته سالاری و انسان سالاری عدالت و وحدت خدشه دار میشود ؟ در حالیکه نه تنها جای خالی تک تک اینها در جامعه ما مشاهده می شود بلکه جای خالی آن را تبیعض و نابرابری و ظلم و ستم و بی عدالتی و توحید ستیزی و سنی ستیزی پر کرده است. .دوستان بنده در اینجا همه شما عزیزان را به جهاد و مبارزه ای فراگیر فرا می خوانم .پس بپا خیزید و دشمن را بشناسید و بدانید که تنها راه حیات ما اطاعت از دستور پروردگار عظیم الشان و پیروی از نبی مکرم اسلام (ص) می باشد.
چنانچه خدواند متعال می فرماید : (( یا ایها الذین امنوا استجیبو الله و للرسول اذ دعاکم لما یحییکم )) ترجمه :( ای مومنان اجابت کنید ندای الله و رسولش را چون ندا زند شما را برای آنکه زنده سازد شما را ) سوره انفال آیه 24

پس بدانید که تنها راه حیات ، مبارزه برای آزادی و حق تعیین سرنوشت می باشد و سکوت و تعلل ما نتیجه ای به جز این نخواهد داشت که خود شاهد مرگ و اضمحلال خویش باشیم و تاریخ گواه است که جامعه ای که متاع بی ارزش دنیا را هدف و غایت زندگی خود بداند سر تسلیم و تعظیم در برابر ظالم فرود آورد و یا این را بهانه خویش قرار دهد که غیر از تسلیم شدن چاره ای دیگر در برابران ستمگران ندارد بدون شک محکوم به زوال و نابودی خواهد شد.

مصاحبه رهبر جنبش مقاومت در تلوزیون پارس

مصاحبه رهبر جنبش مقاومت در تلوزیون پارس

بدیوسیله جنبش مقاومت به اطلاع عموم مردم بلوچستان می رساند که امروز ساعت 6:30 رهبر جنبش مقاومت با دکتر پارسا در تلوزیون پارس در مورد حوادث اخیر بلوچستان مصاحبه دارند.

جنبش مقاومت مردمی ایران (جندالله)

سرمچاری از دیار سرباز بلوچستانیار سرمچاری از دیار دپکور سرباز و ساکن کوی کارگران زاهدان چهره ای مشهور در متانت و شجاعت فرمانده احمد وفایی که در نبردی دلاورانه با دژخیمان خامنه ای شیطان با خون خویش درخت عزت و آزادی دیارش بلوچستان عزیز را شکوفایی و جانی تازه بخشید
شهادتت مبارک ، روحت شاد ، یادت گرامی و راهت پررهرو باد احمد جان
آزاد بلوچ

تصویر شهید نادر ریگی معروف به تیمور و صدام

تیمور جان شهادتت مبارک

شهید نادر ریگی : دلیرمرد بلوچستان که قسم خورده بود در مقابل نیروهای خامنه ای سنگر نمی گیرد وبه آنان پشت نمی کند کسی که در مقابل دشمنان دین ومذهب بی نهایت خشمگین بود و عاشق تلاوت قرآن .
شیر مرد بلوچستان شهادتت مبارک به امید نابودی کامل دشمنان اسلام خصوصا فرعونیان ایران فرزندان عبدالله بن ابی لعنت الله علیهم