۱۳۸۷ آبان ۴, شنبه

حاجي جمعه خان از سال 1999 تاکنون به قاچاق مواد مخدر از استانهاي هلمند و قندهار متهم استبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از واحد مرکزی خبر دادگاهي در آمريکا يک شهروند افغانستان را به قاچاق چهل تن مواد مخدر به آن کشور متهم کرد.

به گزارش امروز شبکه تلويزيوني طلوع افغانستان ؛‌ اين دادگاه مدعي شد "حاجي جمعه خان" با قاچاق مواد مخدر ، هزينه هاي مالي گروه طالبان را تامين مي کرد.

اين شبکه تلويزيوني افزود ميزان موادمخدري را که اين شهروند افغان به آمريکا قاچاق کرده است با ميزان واردات دو ساله مواد مخدر به بازارهاي آمريکا برابري مي کند.

براساس اين گزارش؛ پليس اندونزي "جمعه خان" را پنجشنبه گذشته بازداشت کرد و به مقامات آمريکايي تحويل داد.

حاجي جمعه خان از سال 1999 تاکنون به قاچاق مواد مخدر از استانهاي هلمند و قندهار متهم است.

در صورتي که اتهامات اين شهروند افغان ثابت شود ، وي به 20 سال زندان محکوم مي شود.

"حاجي جمعه خان" اين اتهامات را بي اساس دانسته است.

بیانیه‌ زندانیان سیاسی کُرد در زندان رجایی شهر کرج در ارتباط با شرایط ناگوار این زندان

زندان رجایی شهر کرج زندانی امنیتی است، زندانیان این زندان هر چند از طریق تکنولوژیهای پیشرفته و دهها دوربین مدار بسته به شدت تحت مراقبت هستند، اما هدف این مراقبت ها به هیچ وجه حفظ امنیت جانی زندانیان سیاسی نیست، زندانیان سیاسی پیوسته مورد حمله زندانیان خطرناک قرار می گیرند که به واسطه ی جرایمی از قبیل قتل، مواد مخدر و ... در زندان نگهداری می شوند.
در حالی که بر طبق قوانین خود جمهوری اسلامی زندانیان جرایم خاص باید به صورت مجزانگهداری شوند، در زندان رجایی شهر کرج زندانیان سیاسی در کنار خطرناکترین افراد تحت خطرناکترین شرایط نگهداری می شوند.
انواع مواد مخدر به راحتی در زندان رجایی شهر خرید و فروش می شود. هر روز دهها تن از خطرناکترین افراد به این زندان آورده می شوند، چیزی به اسم حقوق زندانی در زندان رجایی کرج وجود ندارد،از سویی دیگر زندانیانی هستند که حامل بیماری و ویروس های خطرناک از قبیل هپاتیت و ایدز هستند، بهداشت زندان در حد زیر صفر قرار دارد. وحشت کامل بر این زندان حاکم است و بسیاری از زندانیان سیاسی را به حد جنون رسانیده است.
مامورین زندان به زندانیان اجازه نمی دهند مددکارانی که به منظور مراقبت های روانی به ندرت به این زندان سر می زنند را ملاقات نمایند و کسانی که اعتراض می کنند به شدت تهدید می شوند.
سیستم و دستگاه قضایی در رسانه های همگانی وانمود می کنند که کلیه حقوق زندانیان را به رسمیات شناخته و عملی می کنند، اما ما اعلام می کنیم که هیچ یک از این تبلیغات صحت نداشته و ندارد.
هویت سیاسی زندانیان سیاسی و عقیدتی به رسمیت شناخته نمی شود، محدودیت های غیر قانونی بر وکلای این زندانیان به شدت ادامه دارد. از سوی دیگر برخی از نهاد های ایرانی که خود را مدافع حقوق بشر می دانند نیز در مقابل این وضعین ناعدلانه ساکت نشسته اند.
بی عملی و بی موضعی این نهادها برای ما مشخص شده است اما ما زندانیان سیاسی کُرد هر اندازه هم که تحت فشار و تهدید مرگ و انتقال به سلول های انفرادی قرار داشته باشیم این وضعیت را غیر قابل قبول می دانیم و وجدانهای بیدار در راستای دفاع از حقوق خود مخاطب قرار می دهیم.
زندانیان سیاسی کُرد در زندان رجایی شهر کرج

نشست سران قبائل بلوچ با امامان جمعه اهل تسنن وتشيع زاهدانمعتمدين و ريش سفيدان اقوام و طوائف مختلف بلوچ از سراسر استان سيستان و بلوچستان،امروز صبح در مسجد مكي زاهدان با حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد امام جمعه اهل سنت زاهدان ديدار و گفتگو كردند.


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مولانا عبدالعزیز معتمدين و ريش سفيدان اقوام و طوائف مختلف بلوچ از سراسر استان سيستان و بلوچستان،امروز صبح در مسجد مكي زاهدان با حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد امام جمعه اهل سنت زاهدان ديدار و گفتگو كردند.
در اين نشست چند ساعته كه به منظور بررسي مشكلات اهل سنت كشور و نيز تحولات اخير استان برگزار مي شد مولانا عبدالحميد با ابراز نگراني از وضعيت موجود، طرح ساماندهي مدارس (مصوبه اخير شوراي انقلاب فرهنگي )،بحران تخريب مدرسه علوم ديني زابل و نيز دستگيري جمعي از علما و جوانان اهل سنت طي يك ماه گذشته را چالشهايي به حساب آورد كه شهروندان سني مذهب ايران را در اين مدت به شدت رنج داده است.
ايشان تاكيد كردند براي آنكه افراد تندرو و افراطي و ديگر دشمنان نظام از اين وضعيت سوء استفاده نكرده و از آب گل آلود ماهي نگيرند مسئولين نظام هر چه سريعتر در جهت رفع اين مشكلات برآيند.


افزايش اقدامات امنیتی بر علیه تروريستها در امارات


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:به گزارش سنی نیوز، خبرهاي رسيده از امارات عربي متحده حاكي از آن است كه منطقه اميرنشين دبي، اقدمات امنیتی خود را بر ضد تروريستهاي اين كشور افزايش داده به نقل ازیک منبع آگاه در دبی:
مقامات امنيتي در اميرنشين دبي فهرستي از اسامي تروريستها را تهيه كرده‌اند كه بيشتر آن را روحانيون و خطيباني از كشورهاي ايران، عراق، كشورهاي حوزه خليج فارس، پاكستان و هند تشكيل مي‌دهند.
اين منبع افزود: مقامات امنيتي همچنين رواديد اقامت تعدادي از اين افراد را لغو كرده و آنها را در شرايطي بدي روانه خارج كرده و ضرب الاجل ۷۲ ساعته‌اي را براي خروج آنها تعيين كرده كه اين امر زيانهاي مادي براي آنها داشته و فرزندانشان را در اين كشور از تحصيل كردند و آنها را وادار به ترك تحصيل كردند اين گزارش مي افزايد :مقامات امنيتي فرودگاه بين‌المللي دبي ، فرزند يكي از مراجع بلندپايه شيعه را در فرودگاه امارات بازداشت كرده و به يكي از پاسگاههاي دبي تحويل دادند.
بنا بر اين گزارش، اين اقدامات با آگاهي طرف‌هاي عالي در اين كشور صورت مي‌گيرد

هلاکت یکی از مخبران معروف منطقه سرجنگل

به گزارش اسماعیل زهی خبرنگار تفتان از خاش یکی از مزدوران و مخبران معروف منطقه با نام خداداد فرزند بابدین در روستای سرجنگل از توابع خاش توسط مبارزان بلوچستان به هلاکت رسید.
خداداد فرزند بابدین یکی از مخبران و جاسوسان معروف رژیم ایران در منطقه محسوب می شد که دستش به خون مردم بلوچ آلوده بود.
پدر خداداد نیز از جاسوسان رژیم در منطقه است.
هلاکت این خائن وطن فروش درس عبرتی است برای کسانی که دست در دست رژیم نهاده و رژیم را در جنایت علیه ملت بلوچ رهبری می نمایند.
مخبران باید بدانند که دیگر امنیتی در بلوچستان نخواهند داشت و هیچ راه فراری از دستان پر قدرت مبارزان بلوچستان ندارند و همانگونه که این مخبران عرصه را بر مردم تنگ کرده اند عرصه زندگی بر آنان نیز تنگ خواهد شد و دیر یا زود به سزای اعمال ننگین خود خواهند رسید پس بهتر است که به جای خیانت به ملت و دین توبه کرده و به آغوش مردم بازگردند.
اگرچه بسیاری از مخبران فریب خورده توبه کرده اند و اندکی بسیار کم رژیم را همراهی می کنند که باید هر چه زودتر توبه نمایند و گرنه عذاب دنیا و آخرت را خواهند چشید.

بازداشت جمعه براهویی یکی از مافیای مواد مخدر توسط پلیس انترپل در مالزی

به گزارش آژانس خبری تفتان جمعه براهویی یکی از بزرگترین مافیای مواد مخدر در فرودگاه مالزی توسط پلیس انتر پل دستگیر شد.
جمعه براهویی یکی از بزرگترین مواد فروشان منطقه و یکی از تاجران بین المللی مواد مخدر و از همکاران سپاه پاسداران بود.
جمعه براهوئی دست راست مخبر بزرگ علی نوایی می باشد که هر دو از ماموران سپاه پاسداران بودند و با همکاری همدیگر مواد مخدر را از افغانستان به ایران و از ایران با پشتیبانی کامل سپاه پاسداران به اروپا منتقل می کردند.
جمعه براهویی و علی نوایی نه تنها به کار مواد مخدر مشغولند که در جنایات رژیم در منطقه و علیه مردم بلوچ شریکند.
جمعه براهویی در حالی که از امارات متحده عازم مالزی بود در فرودگاه مالزی توسط پلیس بین المللی مبارزه با مواد مخدر بازداشت شد.
امید است که با دستگیری جمعه براهویی نقش سپاه پاسداران در خرید و فروش مواد مخدر برای جهانیان روشن گردد.

دیدار نماینده دفتر تحکیم وحدت با امام جمعه اهل تسنن زاهدان

نماینده دفتر تحکیم وحدت به همراه جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان با امام جمعه مسجد مکی زاهدان، مولوی عبد الحمید اسماعیل زهی، دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار مرتضی سیمیاری، دبیر اجتماعی دفتر تحکیم، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و مسائل پیرامون جنبش دانشجویی، با بیان این نکته که علمای دینی ماندگار در تاریخ اسلام کسانی بوده اند که از حوزه سنت قصد اصلاح جامعه را داشته اند، گفت: «گرایش سنتی بنیاد گرا جریانی است که سعی دارد با پیوند گذشته و حال همه تاریخ را به نام خود مصادره کند. در حالی که در قرآن تسخیر قدرت برای عدالت است نه تحمیل عقیده. عملکرد بنی امیه در پیوند اسلام و سلطنت ضربه ای تاریخی به اسلام وارد کرد در حالی که رفتار سه خلیفه صدر و امامان شیعه واگذاری حکومت به شورا و مردم بوده است.»
به گزارش خبرنامه امیرکبیر سیمیاری با بیان این نکته که حوادث روی داده برای اهل تسنن ایران از جمله تخریب مسجد ابوحنیفه و بازداشت علمای اهل تسنن از سوی دفتر تحکیم وحدت محکوم است خاطرنشان کرد: «تلاش دفتر تحکیم در عرصه سیاست و اجتماع مقابله با کج سلیقه گی های حاکم بر عقیده است.»
در ادامه این دیدار مولوی عبد الحمید بیان اینکه تبعیض بین قومیت و مذهب در اسلام وجود ندارد، اظهار داشت: «سنت پیامبر عدالت و آزادی است و خلفای اسلامی و امامان شیعه نیز بر این مدار بوده اند. وحدت مایه تحقق ام القرای اسلامی است و واگذاری حکومت به مردم سنت پیامبر است.»
امام جمعه مسجد مکی زاهدان در ادامه گفت: «رعایت حقوق انسانی بالاترین وظیفه هر انسانی است. هر کجا به شیعه ای ظلم شود علمای اهل تسنن اعلام موضع می کنند. راه وحدت اسلام حفظ کرامت و وجاهت انسان ها است.» مولوی عبدالحمید در پایان این دیدار آرزو کرد که دانشگاهیان در مسیر آرمان و اهدف خود کوشا باشند.

امیر کبیر

عبدالمالك ريگي در مصاحبه با العربيه از تشكيلات خود مى گويد"جندالله سازمانى است مدافع آزادى و جنبشى است مردمى كه از ميان اهل سنت و بويژه بلوچهاى ايران سر بر آورده و از حقوق مردم سنى مذهب و بلوچها دفاع مى كند".


بدين گونه رهبر تشكيلات جندالله، كه در بلوچستان ايران فعاليت مى كند سخن خود را با بكرعطيانى خبرنگار العربيه آغاز كرد.


وى به خبرنگار گفت: "ما نهضتى هستيم كه دفاع از حقوق اهل سنت، و مردم سنى كردستان، خراسان، بندرعباس و بلوچستان را بر عهده گرفته ايم.


اين مهمترين هدف سازمان ماست و عنصر اساسى در اساسنامه اين تشكيلات است.

ما هميشه در ديدارهايمان با افراد حكومتى بر اين هدف پا فشارى كرده ايم".

عبدالمالك ريگى در يكى از سرى برنامه هاى "صناعة الموت" (صنعت مرگ) كه در تاريخ 19/10/ 2008با اجراى خانم ريما صالح از كانال ماهواره اى العربيه پخش گرديد، ظاهر شد و به آقاى عطيانى كه در كوههاى صعب العبور مثلث مرزى ايران، پاكستان و افغانستان به ديدار وى رفته بود، گفت: "برادران بلوچ ما از يك سو از فشارهاى دينى و مذهبى رنج مى برند و از سوى ديگر تحت فشار مسائل قومى و ملى قرار دارند.

حكومت شيعه ايران از آغاز سيطره انقلاب خمينى، براى اين مردم مشكلات دينى جدى بوجود آورده است. اهل سنت از اين سياستهاى تجاوز گرانه به تنگ آمده اند و براى همين است كه آنان از تشكيلات ما حمايت مى كنند و در كنار ما مى ايستند".


۱۳۸۷ آبان ۳, جمعه

امام جمعه اهل سنت زاهدان: ظلم و بي‌عدالتي موجب سرنگوني است


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا : امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان گفت: ظلم و بي‌عدالتي از سوي هر فرد و قومي كه باشد موجب سرنگوني مي‌شود.
به گزارش ايرنا، مولوي "عبدالحميد اسماعيل زهي" در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته مسجد مكي اهل سنت زاهدان بيان كرد: خداوند در آيات متعدد قرآن به لزوم رعايت عدل و انصاف يادآوري كرده و هر قوم، ملت يا حكومتي كه عدل بر آن حاكم نباشد محكوم به نابودي است.
وي ادامه داد: قانون الهي بر اين اصل استوار است كه متخلفان از جاده عدل و انصاف راه به جايي نمي‌برند و اگر به راه خود ادامه دهند سرنگون مي شوند.
خطيب جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان افزود: خداوند هر زمان بخواهد نعمتي را از يك قوم و ملت بگيرد او را به طغيان كشانده و بعد نابود مي‌كند.
وي اضافه كرد: هر قوم و حكومتي كه سر به ظلم بزند و نتواند عدالت را در جامعه حاكم كند بدانيد كه وقت نابودي آن فرا رسيده است.
اسماعيل زهي اظهار داشت: آنهايي كه به دانشهاي برتر روز دست يافته اند و ثروت و قدرت دارند بايد بدانند خداوند مراقب اعمال و نگهبان بر رفتار آنان است.
وي ادامه داد: بالاترين چيز نزد خداوند برقراري عدل و بدترين چيز نزد او بي عدالتي و ظلم است.
وي اظهار داشت: عدل و انصاف از هر كس باشد خوب است اما برقراري عدل و انصاف از حاكم بيشتر انتظار مي‌رود.
امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان افزود: بيشترين تاكيد در دين مبين اسلام نيز بر رعايت عدالت و پرهيز از ظلم است و اگر عدالت بر جامعه حاكم نباشد بسياري از نعمتها همچون آسايش و امنيت از جامعه سلب مي‌شود.

وجود متجاوزان ریشه همه مشکلات است


نویسنده: دلاور بلوچ


از آنجائی که رژیم در جنگ علیه مردم بلوچ شکست خورده است در صدد است با القای نظرات نادرست چهره ای دیگر از مبارزه به نمایش بگذارد و مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی جامعه را نشات گرفته از مبارزه در بلوچستان معرفی نماید تا بدین صورت به اهداف شومش برسد.


بلندگوهای رژیم چنین به صدا در آمده اند : همین عملیاتها مانع رشد و ترقی بلوچستان می باشد!!


و درگیریها مانع سرمایه گزاری غیر بومیان در بلوچستان می باشد!!


و جنگها مانع ورود نیروهای متخصص به بلوچستان می باشد !!


مبارزه موجب رکود اقتصادی بلوچستان می باشد !!


و بازاریان و تاجران متحمل ضرر می شوند!


ماموران رژیم با طرح چنین سخنان پوچ و بی اساسی به زعم خود فکر می کنند می توانند بین مردم و مبارزین فاصله بیاندازند و به نفع خود بهره برداردی نمایند ،آنان چنین می اندیشند که مردم نادان و فاقد درک و شعور سیاسی می باشند و ترفندهای رژیم را نمی فهمند و چنین مسائل را وارونه جلوه دادن مردم را از مبارزین دور می نماید غافل از اینکه مردم بلوچستان دیگر آن مردم گذشته نیستند که با چنین دسیسه های جاهلانه و بی وقعتی حقائق را درنیابند.
غربت در خانه


ميدانم که اول هر جمله اي را با نام خدا آغاز ميکنند و بعد دعاي خير خويش را به مردم مي فرستند.

و من هم مي گويم به نام خالق يکتا ، به نام صاحب عدالت و آزادگي .

و اما ديگر دعاي خيري در کار نيست و بجايش دعای نفرين مي فرستم.نفرين بر کساني که ما را در سرزمين خويش غريبه کردند .

نفرين بر اهريمنان نفرين بر ظلم و نفرين بر کساني که سايه شوم بدبختي و نحوست را بر سر ما سايه افکندند..آري مي خواهم بار ديگر شما را محرم اسرار و نوشته ها و دردها و رنجهايم نمايم و راز دل برايتان آشکار کنم.


و قصه اي ديگر از غصه هاي پر ا ز وا قعيت اين سرزمين پاک و نجيب و مظلوم را با شما بگويم.


قصه تحقير ، قصه تهديد ، قصه اي از برگ سياه تقدير ، قصه اي از کاشانه داشتن و آواره بودن قصه اي از لحظه تلخ نبودن.نميدانم که هيچ براي شما اتفاق افتاده است که خود را در خانه خود غريبه احساس کنيد يا نه .

اما من هر روز مي بينم و هر روز با تمام وجود احساس مي کنم و در دل به حال زار خويش و مردمم زار زار ميگريم.اشخاصي به عنوان نيروي انتظامی ، مرصاد ، بسيجي ، سپاهي و ......که تعدادشان هم کم نيست و در يک کلمه مي توان خلاصه کرد سارقان مسلح .


سبز مي شوند و به هر بهانه اي گير ميدهندو به بهانه هاي مختلف سعي در تحقير آدم مي کننند .


تحقيري که وجودت را خورد مي کند ، و دردناک تر از همه اين است که همه اين اتفاقات بيبشتر براي اشخاصي اتفاق ميا فتد که با لباس سنتي و بر حق در خيابان و کوچه و بازار قدم ميزني.

و اين پست فترتان و عقده ايهاي روزگار آنان را به چشم آدمهاي اضافي مي بينند و وظيفه خود مي دانند که به هر طريق به انان گير دهند و غرور و شخصيت آنان را زير چکمه هايشان لگد مال کنند.

و آنان را در زير باران سوالات نابجا و نابخردانه اشان غرق کنند.کي هستي ، از کجا مي آيي ، براي چه به اينجا قدم ميزني ، براي چه موهات بلنده ، واسه چي مو نداري.

و حتي پا را فراتر نهاده و به توهين هم قناعت نمي کنند و تفتيش بدني را شروع مي کنند مثل اينکه مجرمند واقعا که بي شرمي و وقاهت را ديگر از حد گذرانده اند.به خوبي به ياد دارم که چند وقت پيش با يکي از دوستان در راه بازگشت از يکي از شهرهاي مرزي بودم که پليس آن منطقه که بلوچ هم بودجلوي ماشين ما را گرفت که شما ايراني هستيد و ما جواب داديم که نه ما بلوچ هستيم و پليس لبخندي زد و گفت که برويد برادران.

اما همان روز وقتي از مرزگذشتيم و به قول معرو ف به خاک و سرزمين خود وارد شديم ، همه جا ترس از اينکه ماموران جلوي ما را مي گيرند و گير مي دهندو همه و همه فقط به خاطر اين هست که ما بلوچيم.

و همينطور هم شد.

چون در يکي از همين به اصطلاح ايست بازرسيهايشان الکي گير دادند و وسايل ما را مورد تفتيش قرار گرفتند و هر چند دنبال احترام آن پليس در کشور بيگانه گشتم چيزي و شباهتي بين رفتارشان ديده نمي شد.


و تازه با تمام وجود فهميدم که يک نفر از جنس خودمان چگونه با ما رفتار مي کند.

حداقل به جرم قوم و نژاد ديگر مورد توهين و آزار و اذيت قرار نمي گيريم.

و با تمام وجود تحقير را حس کردم و آرزو کردم که اي کاش بلو چستان ما هم لااقل به اندازه انها آزادي داشت که ديگر در خانه خويش غريبه نباشيم.

آري دوستان من اين حسي است که لحظه به لحظه به ما تزريق مي کنند و سعي و برنامه آنان هم همنطور است که ما را در سرزمين خود غريبه کننند که هيچ نقشي در تعيين سرنوشت خويش نداشته باشيم .

همانطور که که هم اکنون اينگونه است.و براستي ما هيچ نقشي در تعيين خويش نداريم.

به اميد روزي که ريشه ظلم و نژاد پرستي بخشکد و بلوچستاني براي بلوچ داشته باشيم و بلوچ در بلوچستان آزاد باشد


الف از پهره از دوستان دلاور

با عزت مردن در خون بلوچ است ونه با ذلت زیستن..به چه می اندیشید کفتاران پیر ز چه سان نعرهای وجودتان را نمی لرزاند ز واهی خیال پوچتان ترسیده ایم و از ترس جان ، خموشیم .

اینگونه پوچ و بی ارزش است خیالتان؟

میپندارید اینگونه زود خون برادرانمان را به دست فراموشی باد زمان میسپاریم؟

میپندارید اشک مادرانمان را به پای هرزه علفهای مردم لال پرست میریزیم و یاسوگندی که به خون خواهرکوچکمان رویا خورده ایم را در زیر پای هراسمان به قلب خاک خواهیم سپرد.


فقط خدا میداند که چنین نیست که اگرکنون خموشیم در تلاش ز بیداری قوممان ..


آری خدا میداند آنی که هراسمان را از مرگ ستانده تا با شرف به آغوشش برویم تا حق غریب مردمان غریب دیارمان را اینبار با چنگ از حلقومتان بیرون کشیم که اینبار لیاقت گلوله گرم را قلب سردتان ندارد و آنقدر گلویتان بفشاریم تا دیگر نفس کثیفتان دیارپاکمان را بیش از این آلوده نسازد که دیگر خونتان هم بر سرزمینمان لایق نیست.


چه میپندارید .... به خدا سوگند که بغض خونینی هر روز گلویمان می فشارد ...

که قلبمان تنها به غریب دیارمان می تپد...

اما دیگر اشک نخواهیم ریخت در دامان مادرکه در گلویمان بغضمان با خون برادران و خواهرانمان خواهد آمیخت تا زمانی که فریادی سهمگین پیکر پوسیدۀ تان را در هم بکوبد....

به خدا سوگند که هراسی از مرگ نداریم که مشتاقیم به مردن چرا که با عزت مردن در خون بلوچ است ونه با ذلت زیستن..

باشد که سنگ قبرم از تفتانم باشد..

قایقی خواهم ساخت

خواهم انداخت به آب

دور خاهم شد از این خاک غریب

که چرا هیچ کسی نیست که قهرمانان را بیدار کند ...

پس بگو ای بیدار که اگر من برم تو بروی او برود

چه کسی خواهد ماند ...

چه کسی خواهد ماند که بگوید حق را

بی هراس از لب مرگ بزند بوسه به آن وبگوید حق را

تو بگو ای بیدار چه کسی خواهد ماند


یارمحمدزهی(خاش)

خودت را در صف احرار کن

شعر از : محمد آرمیان
دل بدریا زن خودت را در صف احرارکن
ای بلوچ با همت مردانه اینک کار کن
تا به کی بی حسی آخر ملتت بیدار کن
سخت نادانی برادر حیله دشمن نمیدان
یچشم عقلت باز کن فتنه ها انظار کن
خامّشی و ترس و وحشت تا به کی
حال دیگر آه و واویلا و ناله زار کن
دشمن سفاک دارد می کند ریشه ترا
اینهمه سستی چرا اندیشه پیکار کن
کن رها خود را ز سستی کار کن
با ستیز و رزم دائم دشمنت بیزار کن
دین تو با سرزمینت تحت ظلم و در ستم
با کمی مردی و همت این ستم انکار کن
با تو ام، تو جوانی جانفشانی میتوانی
دل بدریا زن خودت را در صف احرارکن

م. الف . بلوچ11/9/ 1994 میلادی - کراچی

رنجی که ما می‏بریم

مسئول كانون قرآن اداره تبليغات اسلامي ايرانشهر گفت: سيستان و بلوچستان از كمبود امكانات آموزشي قرآن رنج مي‌برد.تازه من می‏دانم که چرا من یا هیچ بلوچی را در سیستان و بلوچستان «مسئول» کانونی نمی‏گذارند. منِ احمق تا همین الآن فکر می‏کردم سیستان و بلوچستان از عواقب طوفان گونو بیشتر از حفظ قرآن رنج می‏برد! نا امید نشوید، در این استان یک عده از من هم پرت‏تر هستند. آنها فکر می‏کنند این استان به خاطر تبعیض‏های مذهبی و تعصباتِ کور و گماردن افراد غیر بومی رنج می‏برد! البته این هم چیزی نیست! یک عده شوت حتی فکر می‏کنند چون نظام مدارس دینی اهل تسنن را با خاک یکسان و رهبران مذهبی آنها را دستگیر و اعدام می‏کند و به جای عطوفت رعب را در پیش گرفته سیستان و بلوچستان رنج می‏برد.حالا که مشخص شد استان ما از چه رنج می‏برد امیدوارم نظام هر چه زودتر حافظان قرآنی را که دستگیر کرده‏ آزاد و امکانات آموزشی قرآن را در استان ما فراهم آورد.

حزب الله لبنان مواد فروش است


به گزارش آژانس خبری تفتان مقامات کلمبيا اعلام کردند يک باند قاچاق مواد مخدر و پولشويي را در عملياتي بين المللي متلاشي کرده اند و سه نفر از دستگير شدگان این باند مظنون به ارسال پول براي حزب الله لبنان هستند.

بالاخره حقیقت حزب الشیطان و سرکرده شیطانش حسن نصر الله برای جهانیان واضح شد که یک باند مواد فروش است و مخارج خود را از راه خرید و فروش مواد مخدر و همکاری سپاه پاسداران تامین می نماید.

پیکار تاریخی و خونین بلوچ ها با کیخسرو

سه هزار سال پیش ، شاه ایران،((کیخسرو)) به سران ممالک بوسیله قاصدان خویش پیغام فرستاد که همه باید تحت فرمان او قرار گرفته و باج بپردازند، حتی ((فغفور )) پادشاه چین هم این دستور را پذیرفت و حاضر شد تا به شاه ایران باج بدهد. اما شاه مکران از قبول چنین فرمانی روی برتافت و با لشکر جرار (کیخسرو)) به مقابله برخاست. ماجرای این واقعه بطور مفصل در شاهنام ی ((فردوسی)) آمده است. ما در اینجا برای نمونه ابیاتی چند در این مورد از شاهنامه نقل می کنیم.

((کیخسرو شاهنشاه ایران نامه ای به نام پادشاه چین و سالار مکران به این مضمون فرستاد:

فرستاد کس نزد خاقان چین به فغفور و سالار مکران زمین

که گرد او گیرد و فرمان کنید زکردار بد دل پشیمان کنید

خورشها فرستید پیش سپاه ببینید ناچار ما را براه

کسی کو بتابد زگفتار ما دگر دور ماند زدیدار ما

فرستاده آمد بهر کشوری بجایی که بد نامور مهتری

غمی کشت فغفور و خاقان چین بزرگان هر کشوری همچنین

فرستاده را چند گفتند گرم سخنهای شیرین با آوای نرم

که ما شاه را سربسر کهتریم زمین جز فرمان او نسپریم

گذرها که راه دلیران بدست ببینیم تا چند ویران شدست

کیخسرو این پیغام را برای پادشاه مکران نیز فرستاد. جوابی که شاه مکران به قاصد کیخسرو داد، در اشعار شاه نامه چنین آمده است:

دگر نامه بر چون بر مکران رسید دل شاه مکران دگر گونه دید

بر تخت او رفت و نامه بداد بگفت از پیام آنچه بودش بیاد

بدو گفت که با شاه ایران بگوی که نادیده بر ما فزونی مجوی

زمانه همه زیر بخت منست زمین روشن از تاج و تخت منست

چو خورشید تابان بود بر سپهر نخستین بر این بوم تابد بمهر

همه دانش و گنج آباد هست بزرگی و مردی و نیروی دست

گر از من همی راه جوید رواست که هر جانور برزمین پادشاست

نبندیم اگر بگذری بر تو راه زیادی مکن برگذز بر سپاه

ورای دون که با لشکر آیی به شهر از این پادشاهی تو را نیست بهر

نمانم که باشی تو فیروزگر دگر یابی از اختر نیک بر

کیخسرو اراده داشت که مکران را فتح کرده و از آن به عنوان گذرگاهی برای رفتن به سوی چین استفاده کند، اما وقتی قاصد این جواب شاه مکران را به وی رسانید ، از تصمیمش منصرف شد و از طریق ختن، سوی به چین نهاد.

برین گونه چون شاه پاسخ شنید از آن جایگه لشکر اندر کشید

بیامد گرازان براه تاختن جهانگیر با نامدار انجمن

برفتند فغفور و خاقان چین بر شاه با پوزش و آفرین

سه منزل ز چین نزد شاه آمدند خود و نامداران براه آمدند

بدو گفت ما شاه را کهتریم اگر کهتری را خود اندر خوریم

جهانی به بخت تو آبادباد دل دوستداران به تو شاد باد

زدینار چینی زبهر نثار بیاورد فغفور چین صدهزار

به چین اندرون بود خسرو سه ماه ابا نامداران ایران سپا

چهارم زچین راه ایران براند بمکران شد و رستم آنجا بماند

هنگامی که شاه ایران از سفر چین بازگشت و به مکران رسید، بار دیگر جهاندیده ای از لشکر خویش برای رساندن پیغام به شاه مکران برگزید.

۱۳۸۷ آبان ۲, پنجشنبه

سال زبانها؛ نگاهی به برخی زبانهای رایج افغانستاناین برنامه ها تلاشی است به هدف شناخت برخی از زبانهای افغانستان که گویندگان و گویشوران کمتری دارند.
سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد – یونسکو - سال ۲۰۰۸ میلادی را سال جهانی زبانها و توجه به زبانهای رو به زوال اعلام کرده است.
زبانهای زنده دنیا در حال حاضر بیش از شش هزار برآورد شده است و به گفته زبانشناسان تا سال دو هزار و صد، نیمی از این زبانها نابود می شوند.
یونسکو تلاش دارد برنامه های را در کشورهای مختلف جهان به هدف ضبط و ثبت زبان های در حال زوال به اجرا بگذارد.
یونسکو از تمام دولت ها، سازمان ها، نهادهای آموزشی و انجمن های حرفه ای خواسته است تا فعالیت های خود را برای تقویت احترام و ترویج تمام زبانها و به ویژه زبان های رو به زوال افزایش دهد.

ادامه بحران مالی در سرتاسر جهان


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی در ادامه سقوط بازارهای سهام در سرتاسر جهان، بازار سهام کره جنوبی تا حدود هشت درصد ، کاهش داشته است.
این درحالی است که وون ، واحد پول کره جنوبی تا حدود سه درصد دیگر افت داشت و در سال جاری یک سوم از ارزش خود را در مقابل دلار از دست داده.
به گفته تحلیلگران ، اقتصاد کره جنوبی به دلیل بدهی های کوتاه مدت و کاهش کسری اعتبار در حسابهای جاری آسیب پذیر توصیف شده است.
در ژاپن هم افت نیکی ، شاخص ارزش سهام توکیو، طی پنج سال گذشته بیسابقه بوده .
در همین حال نیکلاس سارکوزی ، رییس جمهوری فرانسه می گوید برای مقابله با بحران مالی جاری، برنامه های ویژه ای را به منظور سرمایه گذاری های استراتژیک به مرحله اجرا خواهد گذاشت.
اقای سارکوزی که در جمع رهبران تجاری در شهر انیسی در جنوب شرق فرانسه سخن می گفت اعلام کرد که این بودجه توسط دولت برای خرید صنایع در حال پیشرفت و حفاظت از شرکت ها برای آن که توسط کشورهای خارجی کنترل نشوند، مورد استفاده فرار خواهد گرفت.
در اوایل هفته جاری ، رییس جمهوری فرانسه ، از سایر کشورهای اروپایی خواست تا سرمایه گذاری مشابهی را برای حمایت از صنایع کشورشان انجام دهند.
از سوی دیگر، ارقام منتشره در مسکو نشان می دهد که روسیه پانزده میلیارد دلار از ذخایر ارزی را برای حمایت از روبل ، واحد پول این کشور ، در هفته گذشته ، برداشت کرده است.
این اقدام ، در زمانی صورت می گیرد که ذخایر ارزی روسیه که تا این اواخر در زمره بیشترین ذخایر ارزی در جهان بشمار می رود به دلیل افت قیمت نفت به شدت کاهش یافته است.
براساس گزارش ها ، یک پنجم از بدهکاران ، در این کشورامکان بازپرداخت بدهی های مربرط به وام های مسکن را ندارند.

'مذاکرات افغانستان و طالبان آغاز می شود'


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی وزارت خارجه افغانستان تایید کرده که دولت افغانستان و گروه طالبان، برای پایان دادن به نا امنی ها در این کشور، پشت میز مذاکره قرار خواهند گرفت.
رنگین دادفر اسپنتا، وزیر خارجه افغانستان، این اظهارات را در بازگشت از یک سفر رسمی از پاکستان، در کابل بیان کرد.
پیش از این، آقای اسپنتا از عربستان سعودی دیدن کرده بود.
آقای اسپنتا گفت که هنوز محل و تاریخ دقیق برگزاری مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان مشخص نشده است اما او گفت که در این زمینه کارهایی صورت خواهد گرفت.
در هفته های اخیر بحث مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه طالبان که گفته می شود با میانجیگری عربستان سعودی صورت می گیرد، در رسانه ها بسیار داغ بوده است.
پیش از این، شماری از مقامات افغان در یک بازدید غیررسمی از عربستان سعودی، در یک گردهمایی با میزبانی ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی شرکت کردند، جایی که در آن مقاماتی از کشور پاکستان نیز حضور داشتند.
گزارشهای منتشر شده حاکیست که در این گردهمایی، بحث هایی در مورد چگونگی آغاز مذاکرات صورت گرفته است.
'تعیین محل'
وزیر خارجه افغانستان می گوید در این نشست، مقامات افغان، به نمایندگی از دولت این کشور شرکت نداشتند، بلکه این یک نشست غیررسمی بوده است.
پیش شرط
آقای اسپنتا گفت خروج نیروهای خارجی به عنوان پیش شرط آغاز مذاکرات، برای افغانستان قابل قبول نیست

با این حال، آقای اسپنتا تایید کرد که مذاکراتی میان دولت افغانستان و طالبان برگزار خواهد شد.
او گفت: "اینکه دومین بخش از این گفتگوها در کدام شهر صورت می گیرد، تا حالا معلوم نیست. مسئولیت ما این است و ما آماده هستیم که این مذاکرات را ادامه دهیم. در این مورد، هیات غیررسمی و غیردولتی که از سوی افغانستان رفته بود، در مشوره با مقامات سعودی محلی را برای ادامه این گفتگوها تعیین خواهند کرد."
طالبان تا حالا در این مورد ابراز نظری نداشته اند. اما سخنگویان این گروه در گذشته گفته بودند که آغاز مذاکرات با دولت افغانستان برای ترک جنگ، نیازمند خروج فوری نیروهای بین المللی از افغانستان خواهد بود.
اما وزیر خارجه افغانستان در کنفرانس خبری خود گفت که "خروج نیروهای خارجی از افغانستان، هرگز به عنوان پیش شرطی برای آغاز مذاکرات با طالبان پذیرفته نخواهد شد."
آقای اسپنتا گفت: "زمانی که ما برای دفاع از خاک خود آمادگی لازم داشته باشیم، نیازی به حضور نیروهای بین المللی نیست. زمانی که تروریسم نابود شود و امنیت در افغانستان تامین شود، نیروهای خارجی از افغانستان دوباره به خانه های خود می روند و این آرزوی ما هم هست، اما این موضوع، به عنوان یک پیش شرط، برای افغانستان قابل قبول نیست."
وزیر خارجه افغانستان پیش از این، از تلاشهای کنونی برای مذاکره با طالبان انتقاد کرده و گفته بود که مذاکرات برای پایان نا امنی در افغانستان، تنها در صورتی نتیجه خواهد داد که افغانستان از یک موضع قوی سیاسی وارد عمل شود.

دادگاه اروپا علیه انسداد اموال مجاهدین خلق رای داد


دادگاه اروپا، بالاترین مرجع قضایی اتحادیه اروپا، به لغو تصمیم قبلی این اتحادیه در مسدود کردن اموال سازمان مجاهدین خلق رای داده است.
روز پنجشنبه، 23 اکتبر (2 آبان)، قضات شعبه بدوی دادگاه اروپا، که وظیفه رسیدگی به دادخواست افراد حقیقی و حقوقی در مورد تصمیم های نهادهای اتحادیه اروپا را برعهده دارد، اعلام کردند که تصمیم به مسدود کردن دارایی های سازمان مجاهدین خلق بر دلایل و شواهد لازم و کافی مبتنی نبوده است.
در حالی که اتحادیه اروپا در نظر دارد سازمان مجاهدین خلق را همچنان در فهرست سازمان های تروریستی باقی بگذارد، رای اخیر دادگاه اروپا تلاش در این زمینه را تضعیف می کند.
شورای اروپا، که عالی ترین نهاد سیاستگذاری اتحادیه اروپا محسوب می شود، در دسامبر سال 2006 اعلام کرد که سازمان مجاهدین خلق را یک سازمان تروریستی محسوب می کند و در ماه ژانویه سال بعد، این تصمیم را مورد تاکید مجدد قرار داد.
اتحادیه اروپا هر شش ماه یک بار فهرست تشکیلاتی را که سازمان های تروریستی می داند مورد تجدید نظر قرار می دهد.
رای روز پنجشنبه دادگاه اروپا به دادخواست سازمان مجاهدین خلق برای خارج ساختن نام این سازمان از فهرست مصوب شورای اروپا در پایان سال گذشته مربوط می شود و به مصوبات بعدی ارتباطی ندارد.
در عین حال، این رای باعث می شود شورای اروپا هنگام تصویب فهرست های بعدی، برای خارج ساختن سازمان مجاهدین خلق از فهرست سازمان های تروریستی تحت فشار بیشتری قرار گیرد.
آمریکا از دیگر کشورهایی است که سازمان مجاهدین خلق را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده است.
در پی صدور حکم دادگاه اروپا، مریم رجوی، رهبر شورای ملی مقاومت از این تصمیم استقبال کرد.
اتحادیه اروپا، شورای ملی مقاومت را یک سازمان تروریستی نمی داند و خانم رجوی در حال حاضر مقیم پاریس است.

bbc

تشدید درگیری در میان باندهای حکومتی


شهاب نیوز: با آن که تقریباً هیچ کس باور نمی‌کرد شایعات محافل سیاسی درباره شکایت دولت احمدی‌نژاد ار مصطفی پورمحمدی وزیر سابق کشور و احتمال تکرار چنین شکایتی درباره داوود دانش‌ جعفری به حقیقت بپیوندند؛ اما خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی عصر چهارشنبه این شایعات را تایید کرد.
ایرنا خبرگزاری رسمی دولت نهم عصر چهارشنبه در گزارشی نوشت: «دولت به علت ارائه آمار غیر واقعی و نادرست از سوی مصطفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره عملکرد دولت،از وی به دادگاه شکایت کرد».
ایرنا در ادامه گزارش خود به نقل از «یک مقام آگاه» تاکید کرد: وزیر سابق کشور و رییس سازمان بازرسی هفته پیش در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما با ارایه آماری غلط، عملکرد دولت در زمینه‌های مختلف از جمله برنامه‌ها و اقدامات اقتصادی را زیر سوال برد و با این اظهارات زمینه هجمه منتقدان و مخالفان علیه دولت را فراهم کرد که به این علت اظهارات، دولت از مصطفی پورمحمدی به دادگاه شکایت کرده است.
برخی ناظران تاکید می‌کنند که گزارش خبرگزاری ایرنا را نبایستی قطعی فرض کرد و باید در انتظار روزی ماند تا این خبر رسماً از سوی افرادی چون غلامحسین الهام سخنگوی دولت یا رحیمی معاون حقوقی و پارلمانی نهاد ریاست جمهوری تایید شود.
این طیف از ناظران معتقدند که ممکن است خبر ایرنا نوعی هشدار جدی از سوی دولت به مصطفی پورمحمدی و سایر منتقدان باشد. با این حال تجربیات گذشته این دست از اخبار ایرنا نظیر خبر توقیف روزنامه تهران‌امروز یا توقیف سه روزه خبرگزاری فارس که همگی به واقعیت پیوست نشان می‌دهد که احتمال بسیار اندکی وجود دارد که این خبر بدون کسب اجازه از بالاترین مقامات مسئول در دولت منتشر شده باشد. همچنان که احتمال بسیار اندکی وجود دارد که شکایت از پورمحمدی بدون موافقت شخص رئیس‌جمهور صورت گرفته باشد.
در صورت شکایت دولت از مصطفی پورمحمدی، دولت احمدی‌نژاد وارد بی‌سابقه‌ترین واکنش‌ها در قبال منتقدان شده است. تقریباً در دو دهه گذشته هیچ گاه هیچ دولتی از یک مقام حکومتی به دلیل طرح چند انتقاد در یک برنامه تلویزیونی شکایت نکرده است، مخصوصاً آن که پورمحمدی هم‌اکنون یکی از مسئولان ارشد دستگاه قضایی یعنی رئیس سازمان بازرسی کل کشور محسوب می‌شود.
مصطفی پورمحمدی وزیر سابق کشور چند ماه قبل توسط محمود احمدی‌نژاد برکنار شد. طی چند روز اخیر اخبار متواتری از احتمال کاندیداتوری پورمحمدی در انتخابات ریاست جمهوری شنیده شده است.

سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان مسموم شده؟به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سایت عصر ایران، یک سایت خبری عراقی به نقل از منابع دولتی لبنان اعلام کرده که حسن نصرالله، سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان هفته گذشته با یک ماده شیمیایی بسیار خطرناک مسموم شده که به دنبال آن یک تیم پزشکی جمهوری اسلامی برای درمان وی عازم لبنان شد.
سایت خبری الملف نوشت حال نصرالله طی چند روز وخیم بوده و در نهایت پزشکان جمهوری اسلامی با یک پرواز ویژه نظامی عازم لبنان شده و زندگی وی را نجات داده اند.
به علاوه ادعا می شود مقامات در حال بررسی عزیمت نصرالله به ایران برای درمان بیشتر بوده اند.
این در حالی است که منابع نزدیک به سید حسن نصرالله با رد این خبر اعلام کردند: "هرچند دبیرکل حزب الله لبنان در طول بیش از یک هفته گذشته در انظار عمومی ظاهر نشده اما وی در سلامت کامل به سر می برد."

فضاحتی ديگر برای روحانیت شیعه

سنی نیوز:حجة السلام والمسلمین حسن گلستانی رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان تویسرکان و از اعضای هیات امنای ستاد ائمه جمعه و جماعات استان همدان (نهادی که منصوب مستقیم مقام رهبری است ) در هفته گذشته به یکی از خبر سازترین روحانیت کشور تبدیل شده است
——————————-
پخش فیلم ِ رابطه ی ِ جنسی یک روحانی با یک زن، که ظاهرن هر دو متاهلند، باعث ِ ناخشنودی ِ سران ِ مملکتی شده است؛ و از آن جا که طبق ِ قوانین ِ کیفری ِ ایران، مجازات ِ زنا کنندگان، سنگسار و اعدام است، قوه ی ِ قضاییه برای ِ از سر گذراندن ِ این بحران، با چالشی جدی رو به رو خواهد بود.
حجه السلام والمسلمین حسن گلستانی رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان تویسرکان و از اعضای هیات امنای ستاد ائمه جمعه و جماعات استان همدان (نهادی که منصوب مستقیم مقام رهبری است ) در هفته گذشته به یکی از خبر سازترین روحانیت کشور تبدیل شده است بعضی از پایگاههای اینترنتی انرا به یک بمب خبری در تویسرکان تشبیه کرده اند.
شهر”تویسرکان” جمعیتی با لبغ بر۴۵هزار نفرد, ر جنوب کوه الوند و شهر همدان واقع شده‌است.

معرفي آدرس جديد خبر گزاري دزك

سلام عليكم
به استحضار تمامي دوستان بيننده ووبلاگ نويسان محترم اهل سنت مي رساند كه وبلاگ خبرگزاري دزك توسط مزدوران كثيف ونجس حكومت ضد اسلامي ايران فيلتر شده و با اين عمل ضد بشري وضد آزادي بشريت ثابت كرد كه اين حكومت فرعوني در هيچ حالت به گروه هاي مخالف و اقليت هاي قومي ومذهبي اجازه فعاليت مدني نمي دهد و تنها راه مبارزه با آن اسلحه مي باشد ليكن اين بچه هاي فرعوني بدانند كه با فيلتر كردن وبلاگ هاي اهل سنت نمي توانند جلوي بيداري جوانان اهل سنت را بگيرند و چون حكومت ضد بشري ايران مي بيند كه جوانان بلوچ توسط اين وبلاگ ها روز بروز بيشتر آگاه مي شوند ومردم دنيا كه تا بحال ايران را زير چادرهاي مقدس ائمه وعدالت ديده بودند روز بروز اعمال ننگينشان ظاهر مي شود ورسوايي شان را در دنيا وآخرت نظاره مي كنند همچون ماهي كه بيرون آب افتاده باشد دست وپا مي زند تا راهي براي نجات خود از اين رسوايي بيابد البته اين را بدانند كه جوانان بلوچ ديگر از پاي نمي نشينند و چون پايه هاي سست اين ر‍ژ‍يم را ديده اند و پيروزي پي در پي جوانان مبارز بلوچ ديگر جوانان را اميدوارتر نموده است وخود را به پيروزي نزديك تر مي بينند لذا تا پاي جان وتا آخرين قطره خون با تو اي پير خرفت ضد اسلام مبارزه خواهيم كرد و توبا بستن چند وبلاگ نمي تواني پرده بر كثافت كاري هايت بگذاري چون ديگر بلوچ بيدار است ومطمئن باش بيداري بلوچ همچون بيداري شير است كه كسي بعد از بيداريش نمي تواند از نزديك او گذري داشته باشد خصوصا تو اي دشمن ناموس بلوچ !
لذا تمام بينندگان عزيز از اين به بهد براي خواندن مطالب به اين آدرس رجوع بكنند.
http://dezaknews2.blogfa.com/

از تمام وبلاگ نويسان اهل سنت تشكر نموده ودرخواست مي نمايم در معرفي آدرس جديد خبرگزاري دزك مرا ياري نمايند تا شايد مشت محكمي بر دهان بي دندان رژ‍يم پست ولايت فقيه باشد .
با تشكر

مدير وبلاگ خبر گزاري دزك : حميد رضا

۱۳۸۷ آبان ۱, چهارشنبه

نبردی سرخ همچون اشک مادر


تقدیم به سرمچاران سرزمینم که تنها با سلاح غیرت و ایمانشان به مبارزه با این طاغوتیان برخاستند و پرچم شرافت و عزت را در بلوچستان به اهتزاز درآوردند
درون یک شب تار
سکوتی مبهم و اندوه فریاد
میان خوف و ترس این زمانه
نبردی گشت آغاز
نبردی نا برابر
نبردی پر دلاور
نبرد آهن و خون
نبرد گوله و جون
نبرد دیو و ایمان
نبرد مرد و شیطان
نبرد قلب عاشق با هزاران دشنه سرخ
نبرد شیشه و سنگ
نبرد عشق و نیرنگ
نبردی پاک با یاران بی باک
میان خوف و اندوه و تباهی
نبردی سرخ همچون اشک مادر
به روی گونه های این زمانه
نبردی همچو پرهای چکاوک
به سوی نور ایمان و شهادت
نبرد سرمچاران دلاور
از برای اهتزاز بیرق حق و سعادت

یارمحمدزهی - خاش
yarmohamadzehii@yahoo.com

آمريکا بانک توسعه صادرات ايران را تحريم کردآمريکا روز چهارشنبه بانک توسعه صادرات ايران را به دليل ارائه خدمات بانکی به برنامه توليد سلاح های کشتار جمعی ايران مورد تحريم قرار داد.
اقدام اعلام شده توسط وزارت خزانه داری آمريکا به معنی آن است که حساب های بانکی و دارايی های بانک توسعه صادرات ايران در آمريکا مسدود و توقيف خواهند شد. همچنين شرکت ها و شهروندان آمريکايی اجازه نخواهند داشت که با اين بانک ارتباط مالی و بانکی داشته باشند.
وزارت خزانه داری آمريکا بانک توسعه صادارت ايران را متهم کرده است که خدمات مالی در اختيار وزارت دفاع ايران و برنامه توليد موشک های باليستک اين کشور قرار می دهد.


آغاز سال تحصيلي جديد در مدارس ديني اهل سنت استان سيستان وبلوچستانسنی نیوز: سال تحصيلي جديد در مدارس ديني اهل سنت استان سيستان و بلوچستان روز چهارشنبه يكم آبان ماه۱۳۸۷ طي مراسمي با حضور حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد ، اساتيد و طلاب حوزه علميه دارالعلوم زاهدان آغاز شد.
در اين مراسم كه جمعي از علماي برجسته اهل سنت حضور داشتند ابتدا مولانا عبدالحميد رئيس شوراي هماهنگي مدارس ديني اهل سنت استان و مدير حوزه علميه دارالعلوم زاهدان بعد از قرائت اولين حديث كتاب صحيح بخاري توضيحاتي پيرامون آن ارائه دادندايشان با بيان اينكه اخلاص بارزترين نكته قابل استنباط از اين حديث مي باشد به اساتيد و طلاب حاضر توصيه نموند كه اعمال خود را مورد بازبيني قرار داده و سعي داشته باشند در انجام اعمال خير نيتهاي خود را تصحيح نموده و هر عمل خيري را خاص به منظور جلب رضايت خداوند متعال انجام دهند.
استاد حديث دارالعلوم زاهدان در ادامه با اشاره به مشكلات اخير جامعه اهل سنت ايران خاطرنشان كردند :«متاسفانه اين روزها مشكلاتي متوجه جامعه ما شده است ،تعدادي از علما از جمله برادر و همكار گراميمان مولانا احمد ناروئي حفظه الله در زندان به سر مي برند ،طلاب و مدرسين مدرسه ديني امام ابوحنيفه عطيم آبادزابل همچنان با مشكلات قبلي دست به گريبانند و از طرفي بحث مصوبه شوراي انقلاب فرهنگي كه سعي در سلب استقلال مدارس ديني اهل سنت دارد ، همچنان به قوت خود باقي است .
از اين رو من به شما و خودم توصيه مي كنم كه بيش ازپيش به اعمال توجه داشته باشيم ، سنت ها و مستحبات را بيش از گذشته مورد توجه قرار داده و از تمام گناهان نيز توبه نماييم.
ايشان در پايان تصريح كردند: “ما تمام مشكلات موجود را آزموني از جانب خداوند متعال دانسته و با صبر و استقامت انها را تحمل خواهيم كرد، بر عليه هيچ كسي هم نبوده ونيستيم و معتقيديم حكومت داراي حق و حقوقي است كه ما بايد به عنوان يك شهروند اين حقوق را مورد مراعات قرار دهيم همچنين معتقد هستيم كه ما نيز از حق و حقوقي برخورداريم كه حكومت وظيفه دارد به آنها احترام بگذارد.
گفتني است اين مراسم كه در مسجد مكي زاهدان برگزار شد و حدود دو ساعت به طول انجاميد با دعاي حضرت شيخ الاسلام خاتمه يافت.
کنعانی
سایت خبری، تحلیلی سنی نیوز: صدای اهل سنت ایران

یکی از مقامهای رژیم آخوندی به اعدام 33هزار و 700نفر در جریان قتل عام سال1367 اعتراف كرد

جنایت علیه بشریت
معاون تحقیق و بررسی وزارت اطلاعات آخوندها در دوران آخوند فلاحیان در یك نوار ویدئویی كه اخیرا منتشر شده برای اولین بار در یك اعتراف تكان دهنده اعلام كرد رژیم آخوندی در جریان قتل عام زندانیان سیاسی در سال 1367، 33 هزار و 700نفر را اعدام كرده است.
اعدام شدگان در گورهای جمعی دفن شدند وی كه رضا ملك نام دارد و از همكاران سعید امامی بوده، پس از مرگ سعید امامی در جریان افشای قتلهای زنجیرهیی و درگیریهای باندی برسر آن، دستگیر شده و در بند 209وزارت اطلاعات نگهداری می شده است.
رضا ملك پس از هفت سال در سلولهای انفرادی وزارت اطلاعات در یك نوار ویدئویی خطاب به دبیركل ملل متحد به اعترافات تكان دهندهیی از جنایاتی كه توسط وزارت آدمكشان صورت می گیرد، اذعان كرده است.
به اعتراف معاون سابق اطلاعات آخوندها، 170تا190گور جمعی در نقاط مختلف وجود دارد. تنها در تهران بیش از 100زندان و شكنجه گاه مخفی مربوط به وزارت اطلاعات دایر شده است.
به بخشهایی از این اعترافات توجه كنید:
عالیجناب 209 با بیش از یكصد سلول مدتی است وسعت پیدا كرده، تعدادی سلول جدید و بیغوله ساخته اند، دو اتاق ساختند و تعدادی از سلولهای قدیم را دو تا یكی كردند. اتاقهای شكنجه و آگوستیك حتی درهایش ایزوله است، مگر سیاهچالی وحشتناك زیر ساختمان كه در و دیوارش آگوستیك است، صدا بیرون نیاید و این تازه یك نمونه كوچكی در اوین است.
ساواما بیش از یكصد زندان مخفی و اقماری در تهران دارد.
آری عالیجناب این سیاهچالها را در كل كشور هم‌چون سلاخ خانههای سنتی اداره می كنند. و تعداد سلولهایشان در كل كشورعالیجناب اگر شما به دنبال نسل كشی و جنایتكاران می گردید، در ایران بیش از 170تا 190 شاید هم بیشتر گور دستجمعی وجود دارد.
عالیجناب در واقع از یك كامیون كوچك تا سه چهار كانتینر حتی در صد بسیار زیادی از گورهای از گورهای از جنازه است. اونها را خالی و تهی از جنازه است. آنها را خالی از جنازه تحویل خانوادهها داده اند. توضیح بیشتر بدهم، عالیجناب در بعضی از آن لباس را زیر مقداری بتون آماده مدفون كردند و سنگ روی آن گذاردند كه خانواده حتی نتواند نبش قبر كند. اجساد این گروهها عمومی به طور دستجمعی در عمق زمین مفقود گشتند. جوانان و نوجوانانی كه از یازده و دوازده ساله به بالا البته زنان باردار نیز شامل می شود.
عالیجناب این جنایتها به دست همین انسان نماها كه شعار دروغین اسلام و انقلاب و صدور آن به دنیا را می دهند انجام می پذیرد، بله به دست همین آخوندهای فریب كار و مستبد صورت می گیرد.
عالیجناب جنایت این رژیم به حدی است كه در طی چند شب در سال 67 بیش از 33هزار و 700نفر زندانیان دارای حكم پنج سال دو سال، یك سال حكم داشتند، اعدام و در گورهای دستجمعی توسط كانتینرها و بلدوزرها به خاك سپرده شدند. و در مقابل این رژیم سفاك و ملایان فریبكار و جنایت پیشه بسیار مظلومانه به خاك سپرده شدند. این است ثمره حكومت ولایت مطلقه فقیه همه چیز انسان را به كام مرگ و آتش كشیده است

راه نجات مردم ایران

دروغ بزرگ سرهنگ عسکر پور: بلوچستان کمترین تعداد زندانی را دارد

به گزارش آژانس خبری تفتان سرهنگ جنایتکار رژیم ولایت فقیه عسکر پور در گفتگو با ایسنا دروغ بزرگی گفت و ادعا کرد که بلوچستان کمترین تعداد زندانی را در سطح کشور دارد!!!
جای تعجب است بلوچستانی که طبق گفته نماینده مجلسش بیش از 700 نفر اعدامی دارد که حکم اعدامشان صادر شده و هر روز 3 تا 4 تن اعدام می گردد کمترین تعداد زندانی را دارد!!!
بلوچستانی که فقط طی 4 ماه گذشته تعداد دستگیر شدگانش به اعتراف خود مقامات رژیم بیش از 1000 نفر بوده است کمترین تعداد زندانی را دارد!!!
البته یک امکان وجود دارد که بیشتر افراد دستگیر شدگان به اتهامات سیاسی در بازداشتگاهها وسیاهچالهای وزارت اطلاعات به سر می برند.

وزیر سابق بلوچستان: ایران با به شهادت رساندن ملا سلیم امنیت مرزش را از بین برد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از روزنامه های اردو زبان وزیر سابق بلوچستان پاکستان نگرانی و تاسف خود را از شهادت شخصیت معروف مذهبی و ملی ملا سلیم بدست نیروهای تروریستی رژیم ایران گفت: ایران با عبور غیر قانونی از مرز و شهادت یک شخصیت محبوب تمام اصول اخلاقی و سفارتی را زیر پا گذاشت.
محمد بلوچ افزود ایران با این کارش نفرت از خود را در دل مردم منطقه کاشته است و راوبط را کاملا مخدوش نموده است.
وی افزود ملا سلیم شخصیتی صلح جو و محبوب و قانونمند در بین قبائل بلوچ بود و قتل بی دلیل وی توسط حکومت ایران زمینه نا امنی را فراهم خواهد کرد و مصونیت مرز ایران از بین خواهد رفت.
لینک خبر:http://www.dailytawar.com/khabra_page/24.html

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران

به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که رژیم ولایت فقیه پس از شکست رسوا آمیز و شرمناکش در منطقه دومگ و سرجنگل و عقب نشینی کامل از منطقه به دسیسیه ای تازه متوسل شده و در سطحی وسیع به استخدام روستائیان منطقه که از فقررنج می برند پرداخته تا در قبال همکاری با رژیم ماهانه 300 هزار تومان دریافت نمایند و علیه مبارزین فعالیت نمایند.

رژیم می داند که نظامیانش جرات پا نهادن در کوهها را ندارند و هر گاه به کوههای بلوچستان می روند با دادن تلفات سنگین بازمیگردند بدین جهت با سوء استفاده از فقر و بیچارگی عده ای از مردم روستاها آنان را در برابر مبارزین قرار می دهند تا در دو سوی میدان بلوچ باشند و تنها بلوچ کشته شوند.

رژیم از یک سو به نظامیانش در منطقه دستور داده تا از پایگاهها و قرارگاههای خود خارج نشوند تا هدف مبارزین قرار نگیرند و از سوئی تعدادی از مردم بی بضاعت و فقیر بلوچ را مسلح نموده تا برای دریافت پولی ناچیز در برابر مبارزان قرار گیرند.

جنبش مقاومت به این عده که فریب رژیم را خورده اند توصیه می نماید که جان خود در راه رژیمی که قاتل فرزندان و برادران و پدران و خویشاوندان شماست فدا نکنید و در برابر کسانی که به خاطر رهائی شما از این بدبختیها قیام نموده اند قرار نگیرید زیرا هم در دنیا چیزی نصیبتان نمی گردد و هم در آخرت عذاب الهی شما را فراخواهد گرفت و هیچ یار و مددگاری برای شما نخواهد بود.

شما با گوشت و پوست و خونتان جنایتهای رژیم را لمس نموده اید و به چشمانتان شهادت برادران و پدران و خویشاوندانتان را مشاهده نموده اید.

شما جنازه های اعضای خانواده خود را دیده اید که چگونه روی مینهائی کاشته شده رژیم تکه پاره شده اند و الان چگونه شما دست دوستی به سوی همان رژیم دراز می کنید.
در همچنین وضعیتی سردار جمعه خان اسماعیل زهی در پاسخ ژنرال انگلیسی که تقاضای دوستی از سردار کرده بود نوشت :
پدر کشتی و تخم کین کاشتی پدر کشته را کی بود آشتی

جنبش مقاومت از ریش سفیدان و علمای منطقه می خواهد تا با جدیت از کسانیکه فریب رژیم را خورده و به این طرح پیوسته اند بخواهند که از این کارشان باز آیند زیرا سود این کارشان فقط به نفع دشمنان مردم بلوچ می باشد.

جنبش باز هم از این فریب خوردگان می خواهد از همکاری با رژیم دست بردارند در غیر این صورت دشمن محسوب شده و به سان دشمن با آنان برخورد خواهد شد.
جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله)

آغاز دادگاه متهمان کودتا علیه حکومت اسلامگرای ترکیه

دادگاه متهمان پرونده "ارگنه کون" که به پرونده کودتا علیه دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه مشهور است؛ از صبح دوشنبه در شهر استانبول ترکیه آغاز شد.
86 نفر از مظنونین این پرونده که متهم اند با تشکیل باندی با عنوان ارگنه کون قصد براندازی حکومت اردوغان را داشته اند؛از دوشنبه در دادگاه حضور خواهند یافت تا از خود دفاع کنند.
کیفرخواست مظنونین این پرونده 2455 صفحه است واتهام متهمان پرونده تشکیل و هدایت باند مخفی برای اهداف سیاسی, اعمال تروریستی, و تلاش برای انجام اقداماتی همچون ترور برای نا امن سازی جامعه و در نهایت تحریک نظامیان بلند پایه ارتش به انجام کودتا علیه حزب حاکم عدالت و توسعه است.
بخش عمده ای از متهمان این پرونده از نظامیان و شخصیت های سیاسی و رسانه ای مشهور ترکیه هستند که گرایش کمالیستی دارند.
نکته حساسیت زای این پرونده در این است که متهمان پرونده اتهام منتسب به خود را در کیفرخواست تنظیمی دادستان رد کرده اند و از سوی دیگر جنجال های حواشی این پرونده حزب حاکم ترکیه را با دیگر احزاب لاییک و ملی گرا رودررو قرار داده است.
از جمله مشهورترین متهمان این پرونده دو ژنرال باسابقه ,بلند پایه و بازنشسته ارتش و ژاندارمری با نام های "خورشید تولون" و" شنر ار اویغور" هستند که گفته می شود اتهام این دو تشکیل و هدایت باند زیرزمینی ارگنه کون بوده است. از سوی دیگر "الحان سلجوق" صاحب امتیاز روزنامه مشهور جمهوریت ترکیه نیز با اتهام هماهنگی رسانه ای فعالیت های باند ارگنه کون مورد محاکمه قرار خواهد گرفت.از دیگر متهمان این پرونده می توان به ژنرال بازنشسته "ولی کوچک", دبیر کل حزب کارگر ترکیه "دوغو پرینچک" و رییس سابق دانشگاه استانبول "کمال یالچین علمدار اوغلو" اشاره کرد.
ناظران امور ترکیه معتقدند که روند پرونده ارگنه کون تا حدود زیادی تعیین کننده منازعه دیرپای اسلامگرایان و لاییک ها در ترکیه خواهد بود. چون در این پرونده برای نخستین بار در 85 سال گذشته (پس از تاسیس جمهوری) اسلامگرایان در مقام خواهان و لاییک ها در مقام خوانده در دادگاه مورد محاکمه قرار می گیرند و دستگاه قضایی و ارتش نیز تا حدود زیادی سعی کرده اند تا بی طرفی خود را در این نزاع سیاسی و حقوقی حفظ کنند.

قلعه کنت در بلوچستان

قلعه كنت" متعلق به دوره افشاريه در 80 كيلومتري جنوب غربي شهرستان سراوان در روستاي كنت در استان سيستان و بلوچستان واقع شده است.اين قلعه روي صخره هاي طبيعي در سه طبقه ساخته شده و ورودي آن در قسمت جنوبي قلعه حدود 13متر از سطح زمين فاصله دارد.

سه هزار تن خرما از نخلستانهاي زاهدان برداشت شد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا افزون بر سه هزار تن خرما از 617 هكتار نخلستانهاي اين شهرستان در يك ماه گذشته برداشت شد.
"سليمان شريفي نيك" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين ميزان خرما از نوع مضافتي و ربي به بازارهاي مصرف داخل و خارج استان عرضه شده است.او ادامه داد: بخشي از اين محصول به كشورهاي همجوار پاكستان و افغانستان به صورت مبادله هاي مرزي صادر شده است.مدير جهاد كشاورزي زاهدان سطح زير كشت نخلستانهاي اين شهرستان را يك هزار و 796 هكتار اعلام كرد.

رييس قوه قضاييه امنيت را مهمترين مساله بلوچستان دانست


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا رئیس قوه قضائیه ایران روز چهارشنبه در ارتباط ويديويي زنده با مسوولان امنيتي، سياسي و قضايي بلوچستان گفت امنيت مهمترين مساله سيستان و بلوچستان است و همگان بايد نگاه ويژه اي به اين مقوله داشته باشند.

آری شهروندان بلوچ از دست سرکوبگران رژیم ولایت فقیه امنیت ندارند و هر روز به بهانه های واهی و بی اساس تیر باران و اعدام می شوند البته الان با کمک الله سرکوبگران هم امنیت ندارند و کسانیکه امنیت مردم و صاحبان اصلی بلوچستان را سلب کرده اند باید امنیتشان را سلب نمود.

بی حرمتی و توهین تا کی؟


خاطرات آقای حمیدالدین ملازهی
دیروز صبح وقتی که برای کار روزانه عازم دفتر کارم در شهرداری تهران بودم، رادیو پیام اخبار ساعت 8:30 صبح را میگفت. بسیار برایم جالب بود که میگفت: 85% مردم آمریکا، جغرافیای کشورشان و نیز جغرافیای جهان را نمیدانند. اگر نقشه را جلوی یک آمریکایی بگذارید و اسم ایالتی را به او بگویید، نمیداند که آن ایالت مورد نظر شما در کدام قسمت نقشه کشورشان قرار دارد. بسیار تعجب کردم و افسوس خوردم. البته نه از باب تعجب و دلسوزی برای آمریکاییها، بلکه از بیاطلاعی این گوینده اخبار و تنظیمکنندگان و گردآورنده این خبر رادیو. ایشان نمیداند که مردم کشور ما هم متأسفانه از جغرافیای کشورشان اطلاعی ندارند. خاطرات گذشتهای در این مورد به یادم آمد که بازگو کردن آن، خالی از لطف نیست. امید که مفید واقع گردد.
کشور عزیز ما ایران از استانهای متعدد و دور و نزدیک تشکیل شده است و در این استانها اقوام گوناگون با زبانها و لهجههای مختلف و فرهنگهای بسیار متفاوت از هم وجود دارند. انتخاب و پوشیدن نوع لباس و حتی آرایش موی سر و صورت و راه رفتنشان نیز بسیار متفاوت از هم است. چندی پیش دوستی از بلوچستان برای معالجه به تهران آمده بود. در بیمارستانی که میبایست معالجه شود از برخورد مسئول پذیرش دچار کدورت شده بود. به من تلفن زد که به دادش برسم. میگفت: به جرم بلوچ بودنم چنان بلایی به سرم آوردند که به مرگ راضی شدم. موضوع از این قرار بود که ایشان برای بستری شدن به مدیر پذیرش مراجعه میکند و نامه دکتر را میدهد. میگویند تخت نداریم، برو کنار و منتظر باش. ایشان نیز باور میکنند. در این میان، دیگران که لباسی و زبانی متفاوت با او داشتند، یکی پس از دیگری میآیند و به راحتی اتاق و تختشان مشخص میشود و میروند. این بنده خدا تا بعدازظهر گرفتار میماند. بعد که دوباره درخواست خود را مطرح میکند با نهایت بیادبی و تندی با ایشان برخورد میشود و میگویند: برو گمشو افغانی قاچاقچی!! ایشان میگفت : گفتم آقا! من بلوچ هستم و ایرانی. اهل بلوچستانم و آریایینژاد. مسلمانم و اهلسنت. من افغانی نیستم. بالاخره مقبول نمیافتد و پس از سر و صدای طرفین، نگهبان بیمارستان میآید و ایشان را که لباس محلی بلوچی به تن داشته است، با بیحرمتی وتوهین از درب بیمارستان اخراج میکند و بنده خدا با نهایت مظلومیت و بهت با حالت بیماری به مسافرخانه برمیگردد و برای همیشه از معالجه دست میکشد. البته این مورد (بیحرمتی) برای خیلی از مردم خوب و صبور بلوچ به طرق مختلف پیشآمده است و متأسفانه با بدترین برخوردها مواجه شدهاند. این همه صرفاً به خاطر پوشیدن لباس محلی و بومی و پایبندی آنان به ارزشهای قومی خودشان است که گرفتار بدترین و زشتترین اذیت و آزارها گردیدهاند. اگر بازهم در این مورد نمونههایی گفته شود، خدا وکیل مثنوی هفتاد من کاغذ است.
«یا حق»
حمیدالدین ملازهی

پهره

مسعود بارزانی وارد تهران شدمسعود بارزانی رییس منطقه کردستان عراق، ظهر چهارشنبه اول آبان ماه در رأس هیئتی برای دیدار با مقام‌های جمهوری اسلامی وارد تهران شد.
خبرگزاری‌های داخلی ایران با اعلام این خبر، گفتگو در مورد مسایل مرزی، روابط اقتصادی و تجاری و امنیت نوار مرزی مشترک میان ایران و کردستان عراق را محور اصلی گفتگوهای او با مقامات ایرانی اعلام کرده اند.
به گزارش خبرگزاری های ایران، مسعود بارزانی، قرار است در سفر به تهران با محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، منوچهر متکی وزیر امور خارجه، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلح نظام دیدار و گفتگو کند.
بیشتر بخوانید:
دولت عراق خواستار تغییر در معاهده امنیتی با آمریکا شد
همچنین آقای بارزانی قرار است پس از دیدار وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس مطبوعاتی به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهد.
ناظم دباغ نماینده منطقه کردستان در ایران در گفتگو با خبرگزاری مهر ، هدف از این سفر را تلاش برای تقویت مناسبات میان ایران و منطقه کردستان در زمینه‌های تجاری و گردشگری و رایزنی درباره مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی اعلام کرد.
سفر آقای بارزانی به تهران بر اساس اعلام دفتر وی در اربیل، به دعوت رسمی دولت ایران انجام می‌شود و پس از انجام دیدارهای اعلام شده، روز جمعه سوم آبان ماه پایان می‌یابد.
مسعود بارزانی دومین مسئول بلندپایه منطقه کردستان اخیر است که در یک سال گذشته به ایران سفر می‌کند. پيش از «نيچروان بارزانی» ریيس كابينه حكومت كردستان عراق، در سفری به ايران با مقامات تهران ديدار و گفتگو كرد.
رییس منطقه خودمختار کردستان هفته گذشته برای اولین بار در چهار سال گذشته با هیأتی از ترکیه که به بغداد سفر کرده بود، دیدار کرد.
بر اساس گزارش‌ها موضوع درگیری ترکیه با اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌کا‌کا) در شمال عراق از مهم‌ترین محورهایی بود که در این دیدار مورد بررسی قرار گرفت.
این دیدار اولین تماس مستقیم دولت خودمختار کردستان عراق و مقامات ترکیه در چهار سال گذشته بود.
ایران و ترکیه در مذاکرات امنیتی سال جاری خود بر عزم مشترک و همکاری برای برخورد با جدایی‌طلبان کرد تأکید کرده بودند.

رادیو فردا

مرگ سربازان افغان در 'حمله اشتباهی'


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی مقامات می گویند در اثر یک حمله هوایی نیروهای بین المللی در شرق افغانستان، 9 سرباز افغان کشته و چهار سرباز دیگر زخمی شده اند.
گزارش شده که هلی کوپترهای نظامی به یک پایگاه ارتش افغانستان در ولایت خوست تیراندازی کردند.
نظامیان آمریکایی در افغانستان گفتند که احتمال دارد شماری از سربازان افغان در اثر یک "حمله اشتباهی" کشته و زخمی شده باشند.
وزارت دفاع افغانستان با انتشار اعلامیه ای، این حادثه را محکوم کرده و خواستار پیگرد قانونی عاملان آن شده است.

ربودن"ماموران اطلاعات" توسط گروه بلوچ "جندالله"

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سایت العربیه : گروه بلوچ مشهور به "جندالله" که خود را جنبش مقاومت مردمی ایران می نامد ،روز گذشته با صدور اطلاعیه ای اعلام داشت که شماری از ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران توسط عناصر شاخه اطلاعاتی این گروه مسلح ربوده شده اند .
در این اطلاعیه که العربیه.نت نسخه ای از آن را دریافت داشته ، آمده است :" بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که رزمندگان شاخه اطلاعاتی جنبش در یک عملیات موفق پنج تن از ماموران وزارت اطلاعات که دو نفرشان از ماموران ویژه وزارت اطلاعات و سه نفر دیگر از مزدوران محلی می باشند راهمراه با مهمات و تجهیزات تروریستی و انفجاری در یکی از شهرهای مرزی بلوچستان دستگیر نمودند."

ادامه مطلب

۱۳۸۷ مهر ۳۰, سه‌شنبه

دستگیری ماموران اطلاعات رژیم توسط چریکهای بلوچشهید سرمچار الله نظر کبدانی روحت شاد و یادت گرامییار سرمچار شهید الله نظر کبدانی از منطقه گوهرکوه خاش نمونه گوهری در سادگی ، مهربانی و اخلاص بود
در نبردی دلاورانه با مزدوران خامنه ای پس از به هلاکت رساندن بسیاری از آن دژخیمان همچون همیشه لبخندزنان رهسپار وادی عشاق شد
شهادتت میارک باد الله نظر عزیز
شادیم از شهادتت لیکن دلتنگ سادگی و آن لبخندهایت خواهیم بود
آزاد بلوچ

یار شهید سرمچار علیرضا براهویی شهادتت مبارک


بر سینه ات نشست
زخم عمیق کاری دشمن

اما
ای سرو ایستاده نیفتادی
این رسم توست که ایستاده بمیری
شهید سرمچارعلیرضا براهوئی فرزند غیور و دلاور بلوچستان روز دوشنبه 27 خرداد 1387 به طناب دار بوسه زد و به مهمانی پروردگارش شتافت
شهادتت مبارک علیرضا جان
روحت شاد
یادت گرامی
آزاد بلوچ

قسمت سوم از كتاب تخريب گورناگ - تاليف محمد آرميان

این متن تجزیه و تحلیل گزارش دستنویس بخشدار راسک است که برای مسئولین امنیتی و مقامات بالاتر خود فرستاده است و بقول خود ایشان سلسله بحثهائی است که در رابطه با مسایل منطقه انجام داده است. انکسی که بطور پنهانی از این گزارش فتو کپی گرفته فقط توانسته است چهار صفحه از این گزارش را با عجله فتو کپی کند که یک صفحه آن دوبار فتو کپی شده یعنی در واقع سه صفحه از این گزارش فتو کپی شده بدست ما رسیده است و معلوم نیست مجموعا چند صفحه بوده است ولی همین مقدار ناقص هم نشان میدهد که دولت جمهوری اسلامی برای مردم بلوچ چه نیاتی دارد و طرز رفتار کارگزاران آن نسبت به این مردم چگونه است و چه اهداف ضد بشری را دنبال میکنند که برای مردم بلوچ بخصوص و برای هر انسان صاحب وجدانی بطور عموم توجه طلب است تا از نابودی انسانیت در این خطه از کره زمین جلوگیری لازم بعمل آید.

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران

به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که رزمندگان شاخه اطلاعاتی جنبش در یک عملیات موفق پنج تن از ماموران وزارت اطلاعات که دو نفرشان از ماموران ویژه وزارت اطلاعات و سه نفر دیگر از مزدوران محلی می باشند راهمراه با مهمات و تجهیزات تروریستی و انفجاری در یکی از شهرهای مرزی بلوچستان دستگیر نمودند.

شاخه اطلاعاتی جنبش پس از اینکه مطلع شد تیمی آموزش دیده توسط سپاه قدس کرمان و همکاری وزارت اطلاعات زاهدان برای اجرای عملیات تروریستی بر فرماندهان جنبش به منطقه فرستاده شده از این موضوع اطلاع یافته و از شهر زاهدان این تیم را تعقیب نموده و با تلاشهای اطلاعاتی و همکاری مردمی پس از چند روز با اجرای یک عملیات موفق 5 تن از اعضای این تیم را دستگیر نموده و یکی از اعضای این تیم هنگام عملیات گریخته که تلاشها برای دستگیری وی همچنان ادامه دارد.

طبق اعترافات اولیه ، اعضای تیم اذعان نموده اند که هدفشان حمله انتحاری بر فرماندهان جنبش بوده است و بازجوئی ها از این افراد همچنان ادامه دارد.

طی این اطلاعیه جنبش مقاومت به اطلاع مردم می رساند که شاخه اطلاعاتی جنبش به اطلاعاتی دست یافته که نشانگر توطئه ای از سوی رژیم برای ترور مولانا عبدالحمید امام جمعه اهلسنت زاهدان می باشند و رژیم در این توطئه که به صورت دقیق طراحی شده می خواهد این ترور را به سوی برخی از ریش سفیدان و مردم منطقه منسوب نماید و بدین صورت درگیری خونینی بین مردم بلوچ آغاز گردد و این امر هوشیاری و درایت علماء ، ریش سفیدان ، دانشگاهیان و تمام اقشار مردم را می طلبد تا با هوشیاری این توطئه شوم را ناکام نموده و نگذارند رژیم پلید آخوندی در توطئه های شیطانی و خونبارش موفق گردد.
جنبش مقاومت مردمی ایران۱۳۸۷ مهر ۲۹, دوشنبه

ساخت سد جگین جاسک در بلوچستان و واگذاری زمینها به مزدوران رژیم وغیر بومیها

روش محرومیت زدایی حکومت اخوندی ایران در مناطق بلوچستان
پروژه ساخت سدجگین جاسک بعداز سی سال انتظار مردم محروم
وبلوچ منطقه جاسک به اتمام رسید مردم بلوچ جاسک خوشحال از اینکه با تمام شدن ساخت سد جگین آبادانی وکار بجای فقر وبیکاری به مردم فقیر منطقه به ارمغان می اورد اما غافل از اینکه دشمنانشان نقشه های پلیدی در سر می پرورانند با تمام شدن سد جگین تازه مردم متوجه میشوند که تمام زمینهای پشت سد به مزدوران رژیم وافراد غیر بومی پیش فروش شده است وزمین هارا بین افراد سپاهی وبسیجی وکارمندان دولتی که نودو نه درصد غیر بومی هستند تقسیم کرده اند.
مردم محروم وصاحبان اصلی این زمینها تازه متوجه میشوند که باید در باغات افراد غیر بومی املگی وکارگری کنند. وان ارزوهایی را که در سر می پروراندند برای همیشه فراموش کنند وباید مثل گذشته در فقر وبدبختی زندگی خودرا بگذرانند.
آیا حکومت عدل علی (رض) که اقایان دم از ان میزنند همین است؟
ورژیم با این کارها می خواهد به دو هدف پلید خود یعنی فقیر نگه داشتن قوم بلوچ وبه هم زدن توازون جمعیتی برسد.
ایا کسی هست که به داد مردم مظلوم بلوچ برسد؟ بنظر بنده خیر هیچکس نمی اید وحقمان را دودستی به ما تقدیم نمی کند چون حق دادنی نیست گرفتنیست.
وما مردم بلوچ باید خودمان همت کنیم وحقمان را از این نا اهلان روزگار بگیریم واین کار جز با اتحاد تمام مردم بلوچ شدنی نیست ، وتنها راه نجات از دست این ظالمان همان مبارزه مسلحانه ای است که برادرانمان ان شیر مردان مبارز بلوچ به فرماندهی امیر عبدالمالک ریگی بلوچ اغاز کرده اند. چون خود اقایان همه ای راهارا بر ملت بلوچ بسته اند هیچ زبانی را نمی فهمند وتنها زبانی را که می فهمند زبان کلاشینکف وبلبل است وبس. وما مردم بلوچ هرمزگان باید بیدار شویم ودوشا دوش برادران مجاهدمان با این مزدوران از خدا بی خبر بجنگیم.

مگر خون مااز خون شهید احمد وفائی ها والله نظرها ریگی ها شنبه زهی ها وشه بخشها ودهمرده ها ودیگر مجاهدان عزیز رنگین تر است؟ این مجاهدین برای ازادی و عزت و شرف ما مردم بلوچ خون رنگین شان را بر خاک پاک رنگین بلوچستان عزیز ریختن تا ما بلوچها به خود ایم وراهشان را ادامه دهیم که تنها راه رهایی ماست.
وشعار این شهیدان این بود که مرگ با عذت بهتراز زندگی با ذلت است.

وما هم این را شعار خودمان قرار دهیم وبر اهریمنان زمان بتازیم.

به امید بیداری قوم بلوچ وپاسداری از خون شهدای عزیز.
بالانج گرگیج
fedaeiyane_balochistan@yahoo.com

دردانشگاه سيستان و بلوچستان روابط خانوداگي و فاميلي و پارتي بازي ملاك گزينش است و نه ضوابط

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایران خبر دانشگاه سیستان وبلوچستان که با داشتن بیش از بیست هزار دانشجو بعد از دانشگاه تهران بیشترین جمعیت دانشجوئی را در بین دانشگاههای ایران دارد هر ساله در پی جذب اعضای هیئت علمی جدید برای تکمیل اعضای علمی واساتید مورد نیاز خود اقدام به انتشار آگهی درروزنامه ها می کند .امسال نیز به مانند سنوات گذشته ,اساتید جدیدی به استخدام دانشگاه در آمده اند اما بنا بر اخبار رسیده در جذب بعضی از این اساتید روابط و آشنایی ها, ملاک مراحل گزینش واقع گردید نه ضوابط . یک منبع موثق در گفتگو با خبرنگار آژانس ایران خبر در زاهدان , از وجود این ناعدالتی ها و پارتی بازی ها پرده برداشت .این منبع آگاه درادامه گفته های خود به یک مورد اشاره نمود که شخصی با مدرک فوق لیسانس وسابقه چند سال تدریس در دانشگاه آزاد که در حال حاضر دانشجوی دوره دکتری نیز می باشد در گزینش دانشگاه رد شد .این در حالی است که فردی دیگر در همان رشته با مدرک کارشناسی ارشد و بدون سابقه تدریس که از دوستان و نزدیکان یکی ازاعضای با نفوذ هیئت رئیسه دانشگاه محسوب می شد توانست در گزینش قبول شود.

مردم روستاهای خاش در تشنگی به سر می برند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایران خبر هم اکنون از 733 روستای خاش فقط 157 روستا دارای شبکه آبرسانی بوده و تعداد 576 روستا بدون آب هستند, نبود شبکه های آب زیر زمینی و غیر قابل شرب بودن آب های زیر زمینی در زاهدان, نبود چشمه های آب شیرین و کلا" نبود آب آشامیدنی و مصارف دیگر , مانند بهداشت ازجمله مشکلات شدید اهالی این روستا هاست ,طوری که روزانه یک تانکرآب فقط برای مصرف آشامیدن بین اهالی تقسیم می شود که حتی برای رفع تشنگی هم کافی نمی باشد .به گفته ی اهالی چند روستا, این تانکرهای ابرسان گاهی یک روز در میان یا دو روز درمیان به روستاها می آیند و به هر خانوار یک دبه آب بیشتر نمی دهند که کافی نیست , در ادامه این اهالی گفتند حتی روزهایی بوده که از فرط تشنگی در هوای گرم و خشک بیمار شده ایم ,اما آب آشامیدنی نبوده . مدیر آب و فاضلاب این شهرستان با اشاره به کمبود اعتبارات لازم برای آبرسانی به این روستاها گفت: با توجه به زیاد بودن تعداد روستاها , این کار هر روز باید صورت گیرد ,ما هم از کمبود اعتبارات, شدیدا" رنج می بریم, از طرفی عدم توزیع آب سالم به موقع باعث بروز بیماریهای ناشی از استفاده ی آبهای آلوده و بیماری های ناشی از کم آبی در بین روستایيان ميشود که جای تامل دارد و باید برای رفع این مشکل کاری انجام گیرد.

بی تفاوتی تاکی بلوچ هرمزگانی؟


بی تفاوتی تاکی بلوچ هرمزگانی؟ سکوت تاکی؟
جوانان بلوچ هرمزگانی از خواب غفلت بیدارشید
ذلت تا کی.پس غیرت بلوچستان کجاست در کشوری که بلوچ بودن جرم است سکوت معنا ندارد وسکوت به معنی بی غیرتی است وبی غیرتی در قوم بلوچ غریب است وننگ.پس از خواب غفلت بیدار شویم وچشمانمان را باز کنیم ظلمی را که بر برادران وخواهرانمان به ناموسمان به شرفمان در بلوچستان روا می دارند ببینیم. وشما مردم بلوچ هرمزگان بدانید که جرم برادرانمان بلوچ و اهل سنت بودن است.

پس همه مان بلوچها در این جرم شریک هستیم. و گول اسمهایی مانند هرمزگان را که بر بلوچستان عزیزمان گذاشته اند نخوریم که این تغیر نام خود یک ظلم بزرگبه بلوچستان است ونشانه دشمنی دیرینه دشمنان قسم خورده بلوچستان عزیزمان می باشد.
پس بیایيم دوشا دوش برادرانمان بپاخیزیم و دمار از روزگار آنهایی که دشمن بلوچ وبلوچستان هستند درآریم چون ما
بلوچیم ومرزها نمی توانند مارا از هم جدا ونسبت به هم بی تفاوت کنند.

به امید بیداری جوانان بلوچ ونابودی دشمنان بلوچستان عزیزمان.

بالانج گرگیج

شهرک سازی به سبک صهیونیسم

مردم بلوچستان
مظلومان در طول تاریخ اگاه باشید و دوربر خودرا با دقت نگاه کنید بخصوص شما مردم بلوچ هرمزگان دشمن قسم خورده ما با نقشه های اسرائیلی می خواهد بذر تفرقه واختلاف را بین ما مردم بلوچ وهمسایگانی بیاندازد که در طول تاریخ باهم مثل دو برادر در کنار هم زندگی می کرده ایم وهیچ گونه مشکلی باهم نداریم و نداشته ایم از شروع انقلاب ننگین اخوندی اختلاف اندازی در بلوچستان شروع شده.
برای مثال در شهرستان جاسک وسایر شهر های استان.. دولت با بودجه ای که معلوم نیست از کدام ارگان دولتیست شروع به شهرک سازی و واگذاری انها به مردم فقیر منطقه بشاکر نموده است وانهارا از محل و زادگاهشان کوچانده ودر شهرکهای ساخته شده در شهرستان جاسک اسکان داده می شوند.
ما مردم بلوچ مخالف کمک وسروسامان دادان برادرانمان نیستیم واین را در طول تاریخ به اثبات رسانده ایم ولازم
به ذکر است که مردم بشاکرد بلوچ وقسمتی از بلوچستانند ولی هدف رژیم کمک به برادران بشاکردی نیست بلکه می خواهند بین ما وبرادرانمان بذر اختلاف و نفاق بیاندازند اگر این اخوند ها دلشان برای شیعه ها می سوخت مردم شیعه زیادی در سایر نقاط کشور وجود دارند که فقیر وبی خانمان هستند پس چرا شهرک وخانه برای انها نمی سازند به نظر ما خانه هایی که برای مردم فقیر بشاکرد ساخته می شود بهتر بود که در زادگاه و محل زندگی خود این عزیزان ساخته می شد نه در زمین غصبی برادران انها پس باید نتیجه گرفت که هدف انها به جان هم انداختن برادر به جان برادر است وما تنها تقاضایی از برادران منطقه بشاکرد و غیره داریم این است که فریب دشمنان بشریت را نخوراند وبه نقشه های شوم این اخوند های به ظاهر مسلمان جامع عمل نپوشانند وزمین های غصبی برادرانتان را که دولت به زور سر نیزه غصب و به شما واگذار می کنند تحویل نگیرید که این سیاست دشمنان اختلاف وبرادر کوشی به وجود می آورد.
به امید اگاهی مردم بلوچ ومنطقه از نقشه های شوم دشمنان.

بالانج گرگیج
fedaeiyane_balochistan@yahoo.com

تصویر شهید علیرضا براهوئی(شهیدان زنده اند و به ملت خود حیات می بخشند

شهیدان نه تنها زنده اند که به ملت خود حیاتی نوین می بخشند و ملت خویش از طوق بردگی و ذلت برای همیشه می رهانند.
آری شهید علیرضا براهوئی یکی از فرزندان غیور و دلاور سرزمین بلوچستان بود که روز دوشنبه مطابق با مورخه 27 خردا 1387 در آغاز جوانی با قلب مملو از ایمان و غیرت و شهامت تکبیر گویان به سوی چوبه دار رفت و در حالی که بر طناب دار بوسه می زد به دار کشیده شد و به مقام بلند شهادت نائل گشت.
شهید علیرضا براهوئی مردانه زیست و مردانه و با عزت از این جهان فانی رخت بربست و با شهادت خویش که حیات ابدیست صور بیداری در قلوب و دلهای جوانان و مردم دیار بلوچستان دمید.
شقیان و بدبختان بیت خامنه ای فکر می کنند که با شهادت رساند فرزندان این دیار چراغ امید را خموش می نمایند اما نمی دانند که این مردان پاک مرگ در راه دفاع از سرزمین و دین و ناموس را افتخار می دانند و برای وصول به آن لحظه زیبا دعا می کنند و شهادت این افتخار آفرینان شعله های چرا بیداری را چنان بالا می برد که کاشانه خامنه ها را خواهد سوخت.
شهید نازنین علیرضا جام شهادت نوشید اما به همه ما درس زیستن با عزت و آزادی داد.
روحش شاد و رهش پر رهرو باد


إقليم بلوشستان يلتهب والنظام الإيراني يرتهب

إقليم بلوشستان يلتهب والنظام الإيراني يرتهب
صباح الموسوی
نقل من موقع ایلافكان علماء الدين وشيوخ القبائل هم الذين يتصدرون حركة المطالبة بحقوق الشعب البلوشي حيث والى ما قبل خمسة وعشرون عاما مضت لم يكن في إقليم بلوشستان حركة سياسية منظمة قادرة على قيادة نضال الشعب البلوشي ‘ إلا ان شدت الظلم والقهر المتواصلة دفعت بالجيل الشاب من البلوش الى التفكير جديا بتأسيس حركة سياسة منظمة تكون قادرة على مواجهة ما يتعرض له شعبهم من ظلم واضطهاد وتستطيع انتزاع الحقوق المشروعة لهذا الشعب. وقد توجت هذه الرغبة والتفكير الجاد‘ بإنشاء منظمة "جندالله " التي استطاعت وخلال فترة قصيرة جدا ان تتحول الى حركة مقاومة شعبية حقيقية أجبرت السلطات الإيرانية مرات عدة على التفاوض معها لإطلاق عناصر من القادة العسكريين والمسئولين السياسيين الذين تمكنت المنظمة من أسرهم بين فترة وأخرى ‘ وتارة تتفاوض مع جندالله على أمل التوصل معها الى صفقة توقف هجمات البلوش و تخرج النظام من الأزمة التي واقع بها في الإقليم ‘ وفي كل مرة يفشل النظام الإيراني في هذه المفاوضات يلجئ الى الاعتقالات والإعدامات في صفوف علماء الدين والنخب الثقافية البلوشية للضغط على منظمة جندالله التي استطاعت ان تخرج من إطارها البلوشي و تصبح حركة مقاومة شعبية إيرانية بعد ان تحالف معها عرب وأكراد وقوميات أخرى‘ وقد استطاعت القيادة الدينية الإسلامية في إقليم بلوشستان‘ وبفضل جهودها المستمرة لرفع الظلم والتمييز الذي يمارس ضد أهل السنة وصمودها أمام مختلف أنواع الضغوط التي تعرضت لها من قبل السلطات الإيرانية‘ ان تصبح مرجعية لجميع أهل السنة في إيران.

آتش خشم
وحشت سرتاسر وجود مزدوران سپاه پاسدران رژیم آخوندی را فرا گرفته که اینگونه دلاور مردان بلوچستان تکه تکه های بدن سپاهیانشان را روانه جهنمی کردند که با رفتار کینه توزانه خودتان آتشش بر افروختید و حال بسوزیید در آتش خشم بلوچستان که این بار به هیچ مزدوری رحم نخواهد کرد و خواهد سوزاند ..
خواهد سوزاند خانه هایتان را که خشت خشتش از خون بیگناهان بنا نهادید و اکنون روز تقاص است ..
روز تقاص اشک مادران و ناله پدران که عزیزانشان را به دار آویختند..
روز تقاص گریه خواهرانی که اینگونه در غم برادرانشان سیاه پوش کردید..
تقاص فرزندانی که اینگونه یتیم کردید و زنانی که بیوه ..
آری دیگر هیج کدامتان در امان نخواهید بود که بلوچستان داغدار است و هیج مرحمی جز خون کثیفتان تسلایش نیست پس میریزیم خونتان را تا شاید اندکی از داغش بکاهیم ..
میریزیم خونتان را که تنها دوای دردمان است ..
می کشیمتان و میکشانیمتان بر خون .
و آنچه که اینگونه هراسانتان کرد هیچ نبود ..
به بلوچستان سوگند که اندکی زخم دلمان را مرهم نبود . باشد که در جای جای ایران مزدورانتان و سرکردگانشان را آنچنان به خاک و خون بکشانیم که در تاریخ بنگارنند تاریخ نگاران و دیگر حتی اندیشه ظلم به مردمانمان به سر هیچ ظالمی خطور نکند چه برسد به جنایت .
باشد که بنای ظلم و جورتان در زیر چکمه های غیور مردان بلوچ ویران شود.
یار محمد زهی از خاش