۱۳۸۷ آبان ۱۱, شنبه

ترس و وحشت مخبران و جاسوسان را فراگرفته است

به گزارش آژانس خبری تفتان پس از هلاکت چند خبر و جاسوس دیگر مخبران رژیم را فراگرفته است و مخبران با تماس با نزدیکان مبارزان در تلاشند اعلام توبه نمایند و برخی از مخبران و جاسوسان بزرگ ترک بلوچستان را ترک داده و به شهرهای مرکزی ایران فرار کرده اند.
مخبران خود فروخته رژیم ایران با اینکه مبارزان بارها به آنان هشدار داده بودند که جاسوسی برای نظام را ترک نمایند ولی آنان باز به این عمل شرمناک خود ادامه دادند تا اینکه مبارزان اخیرا عملیاتهائی را علیه مخبران انجام دادند و چندین مخبر معروف را به هلاکت رساندند.
این عملیاتهای سبب شد مخبران را وحشت فراگیرد و خون ریخته شده مردم امنیت و آرامش مخبران و جاسوسان را به هم زد و الان مخبران هیچ جای امنی نمی بینند و مجبورا از بلوچستان فرار کرده اند اما بدانند هر جا که بروند امنیت نخواهند داشت.
لازم به ذکر است که تاکنون دهها مخبر رژیم که جهت جاسوسی به مناطق مبارزان رفته بودند دستگیر و اعدام شدند.

بازداشت يک فعال سياسی کرد در استان کرمانشاه


بازداشت يک فعال سياسی کرد در استان کرمانشاه
فعالان حقوق بشر در ایران
مجيد ويسي فرزند کريم ، 25 ساله در روستاي ميراننمک شهرستان ثلاث بابا جاني ازتوابع استان کرمانشاه در هفته گذشته توسط نيروهاي امنيتي بازداشت و به اداره اطلاعات شهرستان کرمانشاه منتقل گرديد.
اتهام نامبرده همکاري با احزاب اپوزسيون کرد اعلام گرديده است ، از زمان بازداشت تا کنون نامبرده هيچگونه ملاقات يا تماسي با خانواده خود نداشته است و همينطور از داشتن وکيل مدافع محروم گرديده است.

'حملات آمریکا' به روستاهای پاکستانیبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی به گفته مقام های امنیتی پاکستان بیش از 20 نفر در دو حمله هوایی در شمال غربی این کشور در نزدیکی مرز افغانستان که ظن آن می رود توسط آمریکا انجام شده باشد کشته شده اند.
حدود 15 نفر از جمله یک رهبر القاعده در حمله ای در نزدیکی روستای میرعلی در وزیرستان شمالی جان باختند.
در یک حمله دیگر هفت نفر در وزیرستان جنوبی کشته شدند.


سه روز به انتخابات: اوباما پیشتاز نظرسنجی ها


باراک اوباما، نامزد دموکرات ها در انتخابات رياست جمهوری آمريکا سه روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در بیشتر نظر سنجی ها از جان مک کين، نامزد جمهوری خواهان پيش است.
برپايه آخرين نظر سنجی «رويترز/ سی –اسپن/ زاگبی» که روزجمعه منتشر شد، باراک اوباما همچنان هفت درصد از جان مک کين جلوتر است.

طرفداران خاتمی به دفاع از اهلسنت پرداخته اندبا نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری در ایران حامیان و طرفداران خاتمی یا باند دروغین اصلاح طلبان جهت جلب بزرگان اهلسنت به انتخابات به دفاع از اهلسنت پرداخته و رفت و آمدهای خود را به مسجد مکی آغاز کرده اند.

در این میان چند روز پیش گروهی از باند دروغگوی خاتمی به مسجد مکی رفته و با رهبر مذهبی اهلسنت مولانا عبدالحمید دیدار و گفتگو نموده و از حقوق اهلسنت دفاع نمودند.

همچنین برخی صاحبان قلم با نوشتن یاداشتهائی در وبسایتهای وابسته به باند خاتمی به دفاع از حقوق اهلسنت پرداخته و خود و نظام پلید ولایت فقیه را حامی و دلسوز اهلسنت معرفی نموده و حتی جامعه اهلسنت و مردم بلوچ را تلقین به صبر در برابر مشکلات پیش آمده نموده اند.

اصلاح طلبان می خواهند چنین وانمود نمایند که مشکلات اهلسنت و مردم بلوچستان مقطعی و نتیجه سیاستهای دولت نهم است در صورتیکه مشکل جامعه اهلسنت و بویژه ملت بلوچ ریشه ای است و تغییر دولتها در مرکز شاید اندک تفاوتی در اجرای سیاستهای نظام در حق اهلسنت و مردم بلوچ پدید آورد اما مشکل را از ریشه حل نخواهد کرد همانگونه که خاتمی آمد و اهلسنت خوشحال شدند اما ریشه مشکلات عمیق تر از آن بود که با تغییر دولت حل گردد.

طرفداران خاتمی فراموش کرده اند که وقتی در اوج قدرت بودند هیچ توجهی به حل مسائل اهلسنت نکرده و همچون گذشته مشکلات و مسائل کماکان باقی ماندند و امروز که اصلاح طلبان نیاز به رای دارند خود را دلسوز جامعه اهلسنت معرفی می نمایند تا بدین صورت در اوضاع کنونی که جامعه اهلسنت تحت شدیدترین فشارها به سر می برد را بفریبند.

بنابراین جامعه اهلسنت و خصوصا رهبران و بزرگان جامعه باید خیلی فراتر از این بیاندیشند و خود را بازیچه اصلاح طلبانی که خود جزئی از بازی نظام ولایت فقیه هستند ننمایند زیرا این بازیها در مرکز هست و ادامه دارد و تغییر این و آن هیچ سودی برای جامعه اهلسنت ندارد و همانطور که گفتم شاید تغییرات جزئی بیاید اما دلخوش کردن به این تغییرات اندک جامعه را به سوی جاده ای هولناک سوق خواهد داد.

رهبران اهلسنت بدانند که اگر چه امروز تحت فشار هستند اما دادخواهی آنان می تواند موجب تغییرات و دگرگونیهای اساسی گردد و مردم را برای مبارزه همه جانبه علیه رژیم آماده نماید و این تنها راه بقای جامعه اهلسنت و ملت بلوچ می باشد.

این چند سطر را اختصارا نوشتم و در روزهای آتی مفصلا در این مورد بحث خواهم کرد.

دلاور بلوچ

حکم۱۰۰ ضربه شلاق وتبعید برای آخوند زنا کاربه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:در روزهاي گذشته، خبر انتشار فيلمي مبتذل در اينترنت متعلق به حجة السلام والمسلمین حسن گلستانی رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان تویسرکان و از اعضای هیات امنای ستاد ائمه جمعه و جماعات استان همدان ، موجب شد فضاحتی ديگر برای روحانیت شیعه به بار آورد، در این راستا سایت های خبری شیعی جهت سرپوش گذاشتن به این عمل شنیع زشت زناتبلیغات گسترده ای به راه انداختند.

به گزارش” سنی نیوز “ سایت خبر تحلیلی تابناک وابسته به فرمانده اسبق سپاه پاسداران در تحليلي با عنوان «برخورد قضايي با متهم پديده بلوتوثيِ روزهاي اخير» - سعی نموده آبروی از دست رفته روحانیت شیعه را با درج این مطلب كه” حجة السلام والمسلمین حسن گلستانی” یک روحانی نما بوده کم رنگ جلوه دهد.
از آن جا که طبق ِ قوانین ِ کیفری ِ ایران، مجازات ِ زنا کنندگان، سنگسار و اعدام است مسولین قضایی در یک اقدام عجیب ۱۰۰ ‏ضربه شلاق و نيز تبعيد از استان همدان به يكي از مناطق بد آب و هواي كشور كه نام آن عنوان نشده، بسنده کردند.

لغو امتیاز 16 نشریه دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستانلغو امتیاز 16 نشریه دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان
به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از آژانس ایران خبر :در اولین جلسه شورای ناظر بر نشریات دانشگاه سیستان و بلوچستان تعداد 16 نشریه اعم از سیاسی و علمی لغو امتیاز شدند. در میان نشریات تعطیل شده, نام چند نشریه که صاحب امتیاز, آن انجمن اسلامی دانشجویان نیز بوده است دیده می شود. با حذف این نشریات,تعداد نشریات دارای مجوز در سطح دانشگاه, تنها به 40 نشریه می رسد. این در حالی است که به طرق مختلف, از جمله پس گرفتن اتاق نشریات در حال فعالیت, به بهانه کمبود فضای اموزشی و احضار هر روزه مسئولانشان به کمیته انضباطی, تلاش برای کمتر کردن تعداد نشریات فعال توسط مسئولان همچنان ادامه دارد!

بازگشت


باز خواهم گشت

با يك بغل گل سرخ
باز خواهم گشت
ترانه خوان و شاد و خندان
باز خواهم گشت
با عطر ياد خواهرانم ، برادرانم ، يارانم
- آن گلهاي رفته در باد -
وبر تن درختان پير
در كوچه باغهاي شهرم
با مرور ياد عاشقيهاشان
جوانه هاي رهايي باز خواهند رست
رد عبور آن عاشقان
-كه شيدا بودند و شيفته –
هنوز
بر سنگفرشهاي هر كوي و برزن باقي است
و خشت خشت ديوارهاي خانه ها
در ديار محنت زده ام
يادها دارد از طراوت و شادابي شان
كه رود بودند و جاري
كه كوه بودند و استوار
كه رعد بودند و غران
و پاك بودند و زلال
در روزگار قحطي نور و روشني
فردا
خواهيم آمد
هزاران در هزار، بيشمار
وجاري خواهيم شد
چون آب
چون باران
در جاي جاي ميهن اسير
كه ريشه هايمان اينجاست
درهم تنيده و انبوه
خفته در زمين قدسي بهشت زهرا، خاوران
هزاران گور گمنام و مطهر
در بستر غمناك سرزمينم
در رنجهاي مردم مفلوك، تهيدستان
درچشمهاي منتظر مادران سيه پوش
در دستان خالي كودكان يتيم خياباني
درهستي مسخ شده انسان هم وطنم
باز خواهيم آمد
غزل خوان و پاي كوبان
به همدستي مردم‌، درماندگان، بي پناهان، ياري خواهان
در جشن مرگ ابليس
و خواهيم خواند ، زيباترين آوازها را دركوچه باغهاي عاشقي،با ترنم ياد يارانمان،
از زندگي، شادي، رهايي، و‌، محو ديو پليد
باز خواهيم آمد
فردا، باز خواهيم آمد.
دريا هنرمند

آخوند های جنايتکار رژيم خمينیآخوند های جنايتکار رژيم خمينی
خامنه ای!
رفسنحانی!
خاتمی!
و عماّل کثيف آنها پاسداران رژيم جهل و جنون و خرافه
منتظر باشيد!
چگونه از دريای خشم بی امان مردم در امان خواهيد بود
ای شب پرستان
ای زالو های مرداب سياهی و تباهی
نفرين همگان بر شما باد
ای ضحاّکان زمان
از هر شاخه ای که انداختيد
درختان تناوری روئيد به فراخنای ايران
ای شرم زمانه
زنان را شکنحه می کنيد و تجاوز و سپس
سنگسار
از زنان در زندان فيلم پرنو تهيه می کنيید ، آنها را در ملا عام به دار می آويزيد
بترسيد از خشم خداوند و مردم تشنه به خونتان
ای حراميان زناکار، دزد و قاتل
ای پرتاب شدگان از قعر تاريخ
منتظر باشيد!

اعتراف به تنفر مردم از رژیم آخوندیروزنامه کارگزاران: حجت‌الاسلام سیدمحمود دعایی، مدیر مسوول روزنامه اطلاعات كه یكی از سخنرانان همایش بسیج و رسانه بود، حرف‌هایش را با ابراز نگرانی درباره آینده بسیج آغاز كرد و گفت كه «دشمن سعی دارد تا بسیج را به همان سرنوشتی كه روحانیون به آن دچار شده‌اند، وارد كند.» به گزارش ایسنا، وی افزود: «در ابتدای انقلاب روحانیون خیلی قرب و ارج داشتند و این به دلیل نگاه مردم به قداست امام‌خمینی(ره) بود ولی برخی از آن به درستی استفاده نكردند و نتوانستند این قداست را حفظ كنند و از آن سوءاستفاده كردند در نتیجه از چشم مردم و جامعه افتادیم.»

امروز دیگر فریاد خون است(امیر عبدالمالک ریگی)امروز دیگر فریاد خون است(امیر عبدالمالک ریگی)

چه زیبا فرموده رهبر انقلابی بلوچستان خونها به جوش آمده و حرکت انقلابی آفریده و هوش از سر دژخیمان برده است.دیگر بلوچستان در نبردش پیروز است که خونهائی پاک در ره آزادیش ریخته شده و گلهائی زیبا و پرطراوت پر پر شده است.مردم بلوچستان دارای شوکت و عزت خواهند بود که عمرانها و حنظله ها و مهاجرها و یاسرها و ملاعلی ها و سیف الله ها و احمدها در ره آزادی و عزت مردم جانشان را فدا نمودند.

بلوچستان جشن می گیرد که رهبری دلیر و شجاع و دانائی همچون عبدالمالک نصیبش گشته است.

دشمنان باید رخت سفر ببندند که دیگر در خطه شهدا جایشان نیست.
یوسف براهوئی از زاهدان

چکیده ای از نظرات درباره مصاحبه رهبر جنبش مقاومت امیر عبدالمالک بلوچ در شبکه تلویزیونی العربیه ، در سایت العربیهدرود بر عبدالمالک ریگی
محمد
تمام حرف های ایشان دال بر حقیقت می باشد چون وقتی مطالب کارشناس ایرانی را می خوانیم پی می بریم که سیاست این رژیم وهم پیمان هایش چیست آنها با جلوه دادن این گروه به گروه ترورییستی قصد نابود کردن این نهضت را دارند. زنده باد اهل سنت زنده باد جندالله

۱۳۸۷ آبان ۱۰, جمعه

اعدام و شهادت راه را برای آزادی هموار می کنندمبارزه برای آزادی مستلزم فداکاری و جانفشانی می باشد و بدون آن هرگز جامعه و ملتی روی آزادی را نخواهد دید مبارزه با هر نوعش که باشد اعدام و شهادت و زندان و شکنجه را به دنبال دارد و گردون به خود ندیده است ملتی که بتواند بدون پشت سر گذاشتن مراحل مبارزه و بدون هیچ گونه مشکلی به آزادی برسد.
آنانی که آزادی می خواهند باید بهای آن را بپردازند تا آزادی و عدالت و برابری و عزت و سربلندی را برای خود و یا برای نسلهای آینده خود تضمین نمایند.


یاد و خاطره شهیدان جنبش مقاومت مردمییاد و خاطره شهیدان جنبش مقاومت مردمی


که تا پای جانشان برای آزادی مردمشان جنگیدندوبا خونشان جوهرۀ آزادی خواهی را در رگان ملتشان به جنبش در آوردند و پرچم مبارزه را در بلوچستان افراشتند.
آنان جام شهادت نوشیدند تا آزادی مردمشان ببینند و تنها مردمشان بر دیدۀ نظاره پروازشان نگریستند .
آن مردان سنبل افتخار ملتشان بودند و زمانی پر گشودند که نیازشان در بین دلاوران جنبش هویدا بود.
آنانی که برای عزتشان جان سپردند تا راه مبارزه به سوی آزادی برای همرزمانشان هموارتر کنند.
صدای الله اکبر مردان خدا که سنبل آزادی خواهی و شهادت طلبی بود تا پای چوبه های دار نیز به گوش میرسید.
یادشان گرامی راهشان پاینده


یارمحمدزهی(خاش)

300 ميليون ريال به هر موسسه شیعه سازدر بلوچستان پرداخت مي شودبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي بلوچستان گفت: در سفر مشاور قرآني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به اين استان مقرر شد 300 ميليون ريال به هر موسسه قرآني (ضد قرانی) در صورت بازگشايي پرداخت شود.
نورالله برشان" روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنرگار ايرنا بيان كرد: اكنون 43 موسسه قرآني(که برای شیعه ساخت اقشار فقیر و محروم بلوچستان تلاش می کنند) در استان فعاليت دارند.وي اظهار داشت: از اين تعداد سه موسسه داراي مجوز رسمي از اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي هستند و بقيه با داشتن مجوز فعاليت از ساير سازمانها از خدمات اين اداره استفاده مي كنند.
(موسسه های شیعی در استانی که دارای اکثریت مطلقه سنی است بدون مجوز فعالیت می کنند و سیصد ملیون ریال جائزه دریافت می نمایند و مدارس اهلسنت در سرزمین خودشان کاری غیر قانونی است و شبانه با خاک یکسان می گردد)وي ادامه داد: امسال دو تا سه هزار ميليارد ريال (200 تا 300 ميليارد تومان ) اعتبار از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به موسسه هاي قرآني(شیعه ساز) اختصاص يافته است.برشان استقبال از كلاسهاي آموزش حفظ و مفاهيم قرآن كريم در اين موسسه ها را بي نظير توصيف كرد و گفت: تنها در منطقه محروم "دلگان" ايرانشهر 38 نفر در اين كلاسها شركت كرده اند.
آری مدارس اهلسنت که محل تدریس قران هستند تخریب و قرانهای داخل آن به فاضلاب انداخته می شود و شیعیان مهاجر در بلوچستان آزادانه به تبلیغ دین خود می پردازند و کمک هم دریافت میکنند تا با دادن پول در روستاهای دور افتاده و محروم و فقیری همچون دلگان مردم سنی را شیعه نمایند.
در حالی که مردم منطقه از فقر و بیکاری رنج می برند و غذای شب ندارند اموال بدست آمده از سرزمین همین مردم صرف تبلیغ مذهب شیعه می شود.
در حالی که فرزندان مردم و مالکان بلوچستان سایه ای ندارند که به تحصیل بپردازند اموال بدست امده از منابع سرزمینشان در راه تبلیغ مذهب شیعه هزینه می گردد.

استاد دانشگاه آپسالا سوئد: زبان بلوچي آينه اي از واقعيت استعضو هيات علمي دانشگاه آپسالا سوئد گفت: زبان زيباي بلوچي و ادبيات شفاهي آن آينه تمام نماي واقعيت است.

"كارينا جهاني" در سفر به زاهدان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا دليل علاقه و جذبش به زبان بلوچي را ادبيات شفاهي، اسطوره ها و داستانهاي زيبا و عبرت آموز نهفته در دل مردان و زنان سالخورده اين ديار كهن ذكر كرد.

وي افزود: در زبان بلوچي صداي دادخواهي ضعفا به خوبي نمايان بوده و حفظ اين زبان هندي ـ ايراني اهميت بالايي دارد.

جهاني اظهار داشت: حفظ و صيانت از داستانها و قصه هاي كهن بجا مانده در سينه هاي مردمان آفتاب سوخته بلوچستان ضرورتي اجتناب ناپذير است.

او بيان كرد: برخلاف تفكر برخي انديشمندان، دو زبانگي سبب آشنايي با دو تمدن و تبادل ارزشهاي فرهنگي مي شود.

اين زبانشناس سوئدي عقيده دارد: گويش هاي متنوع ايراني همچون فرهنگها و جغرافياي گسترده آن جذاب است و بايد براي ثبت و ضبط همه آنها تلاش كرد.جهاني، صحبت به زبان فارسي و به ويژه بلوچي را بسيار شيرين و جذاب دانست واز سفرهاي متعدد به ايران و سيستان و بلوچستان احساس رضايتمندي كرد.

كارينا جهاني به منظور شركت در نخستين همايش زبان و گويشهاي فارسي به زاهدان سفر كرده است.

بلوچى بودنم جرم است


توسط:کوران دامنى
ھرآنگاه که شدى روزى مسن تر
مرا از ياد ببر اى کودک دلبند و دلبر
من اين اندک برايت مينويسم ھمين چھار خط
خود شرح گذشتهچه گويم که گله جايى ندارد
من ھرگز کودکى برخود نديدم
که گويى از ابتدا ھم من نبودم
و اگرھم بوده ام کودک نبودم
چرا که در ديارم کودکى جرم است
گناه من بلوچم من
بلوچى بودنم جرم است
زمان جرم است,زبان جرم است,سخن جرم است
نياز و ھستيم جرم است
ھمه رسم و رواج و داشته ھام جرم است
ھمه دردم ھمه بيتابييم جرم است
و ھرچه دارم حتى خواھشم جرم است
و از ھرچيزمھمتر ھم,بلوچى بودنم جرم است
و تو فرزند اين مجرم,ببر از ياد بعداز رفتن من
تانپرسى که کى بودم من
سراغ سرزمينم را نگيرى٬که زار ميگريد
و در بنداست که بلوچى بودنش جرم است
شيون مکن که در اين ديار غربت و غم بيکسم
چه ھست و ھرچه ھست آنھم سکوت است
که بيداد ميکند بين من و ما
چه بود جرمم ھنوز باور ندارم من
که بلوچى بودنم جرم بودھمين است که آن ظالم به تحقير و تشر
رانده است مرا ازخانه ام يکسر
و تا بوده است ھمين ھم مصلحت بوده است
آرى ھمين است جرم من,بلوچى بودنم جرم است
ھمى گريم درون دل که کس بيرون نميبيند
و توفرزند دلبندم, فقط اين مطلب آخر مبر از ياد
به ھنگام وداع گفتن نفس آخرينم
به ديدار وطن بر جسم بى جانم
و ھم آھسه و موزون که خاک سرزمينم خفته در خونش
ببَر تنھا ھمين نعش مرا برمادرم دلبند
بگو آورده ام اکنون ھمان فرزند نا پيدا
ھمانکه سالھا گم گشته و دور بود و سر شيدا
ميازار و مَکَن خاک زمينم را
که قبر من کَنى درآن
مرا بگزار جسد گونه کنار گيشرى گُشنه
کزين راھم کمک باشد به خاک خود بلوچستان
نداشته بيش ازاين کوران کند قربان براه تو
ھمين جسم جفا ديده فداى خاک گيشرھاى تو
----------------------------------
گيشر=درختچه زيبايى که فقط درتپه ھا وکوه پايه ھا ودشتھا ى بلوچستان ميرويد

جنجال بر سر پرداخت پول به نمایندگان مجلس توسط دولت


در حالى كه استيضاح على كردان، وزير كشور، روز سه شنبه در مجلس شوراى اسلامى مطرح مى شود جنجال بر سر پرداخت پول به نمايندگان براى پس گرفتن استيضاح بالا گرفته است.
چهارشنبه گذشته چند تن از نمايندگان مجلس، مدير كل دفتر دولت در پارلمان را متهم كردند كه با پرداخت چك هاى پنج ميليون تومانى در قالب كمك به مساجد، اقدام به دريافت امضاء از نمايندگان براى پس گرفتن استيضاح وزير كشور كرده است.


دستگیری سی دی فروشان زاهدان پس از وردو فیلمهای جدید جنبش مقاومت(جندالله)

به گزارش آژانس خبری تفتان از زاهدان دستگیری سی دی فروشان زاهدان همچنان ادامه دارد و نیروهای رژیم به دکه های سی دی فروشی یورش برده و صاحبان مغازه ها را دستگیر می نمایند.
پس از آنکه فیلمهای جدید جندالله به بازار آمد و نیروهای رژیم دستگیریهای گسترده ای در زاهدان به نام مبارزه با فروشندگان اقلام ضد فرهنگی آغاز نمودند اما حقیقت این است که کسانیکه اقلام ضد فرهنگی می فروشند همیشه آزاد بوده اند نیروهای رژیم هیچ برخوردی با آنان نکرده اند و هدف اصلی دستگیریهای اخیر عدم دسترس مردم به فیلمهای جندالله می باشد.
لازم به ذکر است که اخیرا شاخه فرهنگی جنبش جندالله سه حلقه سی دی منتشر نموده است که یکی از این سی دی ها فیلم عملیات سراوان و دستگیری جانیان بزدل خامنه ای می باشد و یک حلقه فیلم شهدای جنبش و یک حلقه فیلم سخنرانی رهبر جنبش در مورد حادثه تخریب مدرسه عظیم آباد می باشد.

إيران دولة طائفية منافقة –غير إسلامية

إيران دولة طائفية منافقة –غير إسلامية-لكنها تتاجر باسم الإسلام بدليل:
1-لا يوجد في الحكم الإيراني واحد من مسلمي السنة ، لا وزير و لا سفير و لا محافظ و لا مدير بلدية ولا مدير دائرة و لا موظف كبير في إيران كلها مع أن ثلث سكان إيران من أهل السنة وهم من الأكراد و البلوش و التركمان وبعض الفرس وبعض العرب،إذن فهو حكم طائفي بغيض إلى العظم خلافا لما تعلن كذبا
2-إيران دولة منافقة لأنها تدعي الوحدة الإسلامية بالقول و تقوم بقتل علماء السنة و هدم عشرات المساجد للسنة في إيران و بل إنه لا يوجد مسجد واحد لأهل السنة في طهران وفي جميع المدن الكبرى الإيرانية مع وجود عدد من الكنائس و المعابد للنصارى و غير المسلمين مع أن عدد أهل السنة في طهران وحدها يفوق عدد جميع الأقليات غير المسلمة
3-إيران دولة رافضية خبيثة بدليل إهانتها المتكررة لعقيدة المسلمين و منذ نشأتها و سبها و شتمها –كغيرها من الروافض-لأصحاب النبي صلى الله عليه وسلم-سواء في الإعلام المرئي أو المسموع أو في كتب مرشدها –خميني-المليئة بالسب و الشتم للرعيل الأول
4-إيران ليست دولة إسلامية لأن الحاكمية فيها ليست حقا للشرع بل للاستخبارات شأنهافي ذلك شأن جميع الحكومات البوليسيةالمسلطة على المسلمين
5-إن الذين يدعون الوحدة و التقارب مع هذا النظام أو مع هذه الطائفة التي تأخذ التقية والنفاق منهجا لها ، إما جهال أغبياء أو أصحاب المصالح يبيعون الدين بالدنيا، بدليل أعمال حكام إيران مع مسلمي السنة في داخلها بدءا من التصفية من الدوائر الحكومية إلي وصولا إلى القتل و التشريد و هدم المساجد و المدارس الدينية و تهجير مئات من طلبة العلم من السنة ، كلها شواهد على نفلق النظام الإيراني و عدم إسلاميته ، و هو امتداد لحكم الروافض في التاريخ الذين كانوا –ومازالوا-ألد أعداء المسلمين و المتآمرين عليهم مع كل عدو و غازي .

islamicweb

روشهاي شيعه آموزي و تغيير مذهب در مناطق اهل سنت


سنی نیوز:براي شيعه کردن مردم حيله هاي زيادي بکار گرفته می شود اولا زبان علماء اهل سنت را بندند و هر عالمي هم که ميخواهد از عقايد اهلسنت دفاع کند به نام تفرقه افکن بازداشت مي کنند و بر سرش جناياتي را مرتکب ميشودند که فقط خدا ميداند.
براي شيعه کردن مردم حيله هاي زيادي بکار گرفته می شود اولا زبان علماء اهل سنت را بندند و هر عالمي هم که ميخواهد از عقايد اهلسنت دفاع کند به نام تفرقه افکن بازداشت مي کنند و بر سرش جناياتي را مرتکب ميشودند که فقط خدا ميداند.


نگاه گاردين به سرکوب هاي قومي و مذهبي ايراني: جنگ با همکيشان سني

پيتر تکل ‏خبرهائي مبني بر بازداشت فله اي مسلمانان سني ساکن منطقه بلوچستان در جنوب شرق ايران به خارج از اين کشور ‏درز کرده است. اين بازتابي از سرکوب هماهنگ شده مخالفان ديني و مذهبي است که عليه قوميت گرائي روحانيون ‏تهران و يکدست سازي جديد جمعيتي در بلوچستان، سر به اعتراض برداشته اند.
‏سرکوب در ايران که از ماه اوت تشديد يافته است، تجلي هويت و فرهنگ بلوچ و خصوصاً آزادي دين و ابراز هويت ‏ملي را هدف گرفته است. ‏

کشاورزان زحمتكش چابهار در مقابل فرمانداري رژيم در اين شهر تجمع كردند و نسبت به تأمين نبودن سوخت اعتراض نمودند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از آژانش ایران خبر : تجمع كنندگان از روستاهاي مختلف چا بهار در اين حركت اعتراضي شركت داشتند. آنها گفتند: کاهش ميزان سوخت از دو هزار و 200 ليتر در هر دوره به 400 ليتر رسيده است ، اين ميزان موتور پمپهاي کشاورزي و ادوات موجود را تامين نمي کند و ما را با مشكل جدي روبرو كرده است .

گروگانگیری دولتی ادامه دارد....


بسم الله الرحمن الرحیم
ورناآنلاین
گروگانگیری دولتی ادامه دارد....
دهها جوان سنی ربوده شده توسط عوامل رژیم هنوز از شکنجه گاههای مخوف وزارت تخریب امنیت آزاد نشده بودند که چندین جوان بلوچ فقط بخاطر مذهب وعقایدشان در منطقه سیستان توسط اطلاعات ربوده شدند.
به گزارش خبرنگارورناآنلاین چندین جوان سنی مذهب در سیستان پس از تخریب حوزه علمیه امام ابوحنیفه عظیم آباد توسط عوامل وزارت اطلاعات ربوده شده اند که تاکنون از سرنوشت آنها هیچ اطلاعی در دست نیست.
پیش از این رئیس ستاد انتظامات مسجد جامع جامع اهل سنت زابل محمود گله بچه و مدرس سابق دارالعلوم امام ابوحنیفه رح محمدعلی گله بچه، مولانا عبدالله براهوئی استاد همین حوزه بدست تروریستهای اطلاعات ربوده شده اند.
گفته می شود تاکنون به خانواده هیچ یک از افراد ربوده شده اجازه ملاقات داده نشده وآنها از وضعیت عزیزان خود کاملاً بی خبر و در پریشانی واضطراب به سر می برند.
خبرنگار زاهدانی ما گزارش داده تمام افراد ربوده شده به اعتراف مقامات بلندپایه استان گروگان هستند! آنها به رهبران اهل سنت گفتند از بازسازی حوزه عظیم آباد صرف نظر کنید تا افراد ربوده شده را آزاد کنیم! بعلت عدم عقب نشینی رهبران اهل سنت گروگانگیری دولتی ادامه دارد.

۱۳۸۷ آبان ۹, پنجشنبه

بررسی وضعیت استان سیستان و بلوچستان در دفتر سیاسی جبهه مشارکت


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:اعضای دفتر سیاسی پس از بحث و بررسی پیرامون اتفاقات اخیر این استان، نگرانی خود را از تشدید رفتارهایی که موجب بروز اختلافات فرقه های مذهبی و قومی می گردد اعلام و تداوم هر نوع رفتارهای تفرقه افکنانه را در تعارض با منافع و امنیت ملی کشور قلمداد نموده…
جلسه دفتر سیاسی جبهه مشارکت شب گذشته برگزار شد.
در این جلسه گزارش مشروحی توسط کارشناسان از آخرین وضعیت این استان به دفتر سیاسی ارائه گردید.
اعضای دفتر سیاسی پس از بحث و بررسی پیرامون اتفاقات اخیر این استان، نگرانی خود را از تشدید رفتارهایی که موجب بروز اختلافات فرقه های مذهبی و قومی می گردد اعلام و تداوم هر نوع رفتارهای تفرقه افکنانه را در تعارض با منافع و امنیت ملی کشور قلمداد نموده و رعایت حقوق قانونی اقلیت ها مطابق با قانون اساسی را، توسط مسؤولان در این استان و مناطق دیگر کشور متذکر شدند. هم چنین مقرر شد مواضع حزب در این خصوص، طی اطلاعیه ای متعاقبا اعلام گردد.
اعضای دفتر سیاسی در ادامه جلسه، درگذشت طاهره صفارزاده، شاعر بزرگ و ارزشمند، قرآن پژوه و اندیشمند برجسته کشور را به خانواده وی و جامعه ادبی و هنری ایران تسلیت گفتند.

بیانیه ی جامعه اهل سنت ایران

سنی نیوز:حق داریم به عنوان یک ایرانی بپرسیم که چرا تاکنون روز ظهور اسلام در این آب و خاک جشن گرفته نشده و بدان اهمیتی داده نشده است روزی که یاران پیامبر، بندگان خدا را از عبادت کسری رها کرده به عبادت پروردگار مسرور ساختند.

گناه مسجد شيخ فيض چه بود و چرا تخريب شد؟


گناه مسجد شيخ فيض چه بود و چرا تخريب شد؟

سنی نیوز:اگر بخواهيم به اين سوال پاسخ بدهيم بايد در جريان مسائل درون مسجد وبه جايگاه آن در ميان اهل سنت ايران و اهميت سياسي، اجتماعي و استراتژيکي آن پي ببريم آنگاه خواهيم ديدکه رفتن مسجد شيخ فيض چه ضربه جبران ناپذيري براهل سنت است، و چرا حکومت شياطين تحمل مسجد شيخ فيض را نداشت، مسجدي که فرياد مظلوميت چهارده سالهء جهاد افغانستان بود، مسجدي که سرپناه فقراء و بيکسان بود، مسجدي که در رمضان ميزبان صدها انسان مسلمان، هر غروب بر سفرهء افطار و طعام بود، چرا چنين مسجدي مظلومانه و بي کس مورد هجوم شبانهء خفاشان کور دل قرار گرفت و هيچ کس صدايش را نشنيد؟ چرا؟


زلزله زدگان پاکستان منتظر کمک هستند


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی هزاران نفر از مردم زلزله زده پاکستان در جنوب غربی این کشور شب را در سرمای شدید این منطقه سپری کردند، در حالی که هنوز منتظر کمک های جامعه جهانی هستند.
زلزله روز گذشته در نقطه ای دور افتاده بلوچستان رخ داد و شهری به نام "زیارت" بیشترین تلفات و تخریب را متحمل شد.
هزاران خانه در جریان زلزله فرو ریخته و بسیاری از آنها به خاطر رانش زمین کاملا تخریب شدند و یک روستا با خاک یکسان شد.
مردم منطقه می گویند کمک های بسیار کمی از دولت دریافت کرده اند در حالی به چادر و پتو نیاز فوری دارند. برخی از روستائیان از تاخیر در امدادرسانی ابراز خشم کرده اند.
هند برای کمک به زلزله زدگان اعلام آمادگی کرده است.
دولت پاکستان نیروهای ارتش را به این منطقه اعزام کرده تا به عملیات نجات و بیرون کشیدن اجساد کمک کند اما عملیات امداد به خاطرکمبود جاده های قابل استفاده با اخلال مواجه شده است و به همین دلیل برای انتقال نجات یافته گان از هلیکوپتر کمک گرفته شده است.
شمار تلفات این زمین لرزه که بزرگی آن 6.4 درجه در مقیاس ریشتر بود، به بیش از دویست تن رسیده است.

انفجار در داخل وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی وقوع یک حمله انتحاری نیرومند در داخل ساختمان وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، شماری کشته و زخمی بر جا گذاشته است.
در اعلامیه ای که از سوی دفتر رییس جمهور افغانستان منتشر شده، تعداد کشته شدگان این انفجار پنج نفر اعلام شده است. وزارت داخله (کشور) افغانستان می گوید حداقل یک مامور پلیس در میان کشته شدگان این حادثه است.
گزارشهای دیگر حاکی از زخمی شدن بیست و سه نفر در این حادثه است که شامل نیروهای امنیتی و غیرنظامیان می شود.
گفته شده که عبدالکریم خرم، وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان در زمان وقوع انفجار در داخل وزارت حضور نداشته است. آقای خرم سال گذشته از یک حمله به موتر (خودرو) حاملش در شهر قندهار، در جنوب افغانستان جان سالم بدر برد.
'حمله گروهی'
گروه طالبان مسئولیت اجرای این حمله را برعهده گرفته است. یک سخنگوی طالبان گفت که سه تن از افراد این گروه در این عملیات شرکت داشته اند.

درگيری در مجلس بر سر طرح استيضاح کردان»مدير کل دفتر دولت در مجلس می گويد: در جريان مذاکره با نمايندگان درباره استيضاح علی کردان، وزير کشور، توسط يکی از نمايندگان مجلس از تهران مورد «ضرب و شتم» قرار گرفته است.
تقاضای استيضاح وزير کشور پيش از پايان جلسه علنی روز يکشنبه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. موضوع استيضاح علی کردان، عدم صداقت وی در ارائه اطلاعات در خصوص مدرک تحصيلی اش به نمايندگان مجلس عنوان شده است.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران، ايرنا، محمد عباسی، مدير کل دفتر دولت در مجلس می گوید: در جريان رايزنی با نمايندگان استيضاح کننده علی کردان توسط يکی از نمايندگان تهران «به طور ناگهانی مورد ضرب شتم» قرار گرفته است.

خشم بلوچستان

خشم بلوچستان


http://www.youtube.com/watch?v=7bK1JaoKE0Y

۱۳۸۷ آبان ۸, چهارشنبه

آیا از این 4 ملیون دلار کودکان پا برھنھ بلوچ چابھاری یک دلار سھم دارند؟آیا از این 4 ملیون دلار کودکان پا برھنھ بلوچ چابھاری یک دلار سھم دارند؟

صادرات منطقه آزاد چابهار در ماه گذشته به 4 ميليون دلار رسيد


خبرگزاري فارس: مدير عامل سازمان منطقه آزاد تجاري ـ صنعتي چابهار گفت: ارزش صادرات از منطقه آزاد چابهار به سرزمين اصلي و خارج از كشور در مهر ماه امسال به 4 ميليون دلار رسيد.به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان منطقه آزاد تجاري ـ صنعتي چابهار، محمدطاهر باقري‌زاده اظهار داشت: از آنجايي كه پردازش و صادرات كالا يكي از ماموريت‌هاي اصلي مناطق آزاد كشور است، فعاليت‌هاي اقتصادي سازمان منطقه آزاد چابهار نيز به سمت صادرات پيش مي‌رود.وي افزود: از رقم 4 ميليون دلار ذكر شده، بيش از 500 هزار دلار ارزش صادرات حاصل از توليد به سرزمين اصلي و بيش از 350 هزار دلار صادرات حاصل از توليد به خارج از كشور است.باقري‌زاده بيان داشت: جمع كل واردات كالاي تجاري و مسافري به سرزمين اصلي برابر با تبصره دو وسائط نقليه موتوري به منطقه و مواد اوليه مورد مصرف واحدهاي توليدي مستقر در منطقه و كالاي تجاري عادي در مهر ماه امسال بيش از 21 ميليون دلار بوده است.مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار اضافه كرد: منطقه آزاد چابهار با واردات كالاهاي مسافري و تجاري به سرزمين اصلي برابر تبصره دو به ترتيب با 21 ميليون دلار و 18 ميليون دلار، بيشترين رقم واردات را به خود اختصاص داده است.

امکانات جاسوسی بدست آمده از ماموران وزارت اطلاعات که توسط شاخه اطلاعاتی جنبش دستگیر شدند

وزارت اطلاعات باری دیگر رسوا شد و مامورانش همراه با امکانات جاسوسی بدست دلیر مردان جنبش دستگیر شدند

هفتاد و دو سال زندان برای هشت فعال کرد

تنها یک هفته‌ با فعالین دانشجویی و مدنی کرد در دادگاهای ایران: هفتاد و دو سال و نیم زندان برای هشت فعال کرد
دانشجویان و فعالین مدنی کرد همچنان با فشار از سوی دستگاه‌ قضایی حکومت ایران روبرو هستند.
احکام دادگاههای جمهوری اسلامی که در مدت کمتر از یک هفته علیه فعالان کرد صادر شده است:
1- ستار پرويزي دانشجوی دانشکده فنی کرمانشاه ، 16 سال حبس تعزيری و تبعيد به زندان کرمان
2- خه‌بات يوسفی دانشجوی دانشگاه کرمانشاه ، 13 سال حبس تعزيری و تبعيد به زندان رشت
3- خليل فاتحی ، 18 سال حبس تعزيری و تبعيد به زندان سمنان
4- هوشيار په‌شابادی ، 10 سال حبس تعزيری و تبعيد به زندان قم
5. جمال رحمانی دانشجوی دانشگاه اصفهان از طرف شعبه اول دادگاه انقلاب شهر سنندج به 6 سال حبس تعزيری و تبعيد به زندان ايذه .
6. راشد عبدالهی دانشجوی دانشگاه اصفهان به 3 سال حبس تعزيری و تبعيد به زندان مسجد سليمان.
7. حسين رحمانی دانشجوی دانشگاه آزاد کرج ،از سوی دادگاه انقلاب شهر سنندج به تحمل 6 سال حبس تعزيری
8. اميررضا اردلان، دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا ،در دادگاه اوليه محکوم به يکسال حبس تعزيري گرديده بود حکم در دادگاه تجديد نظر اصفهان به شش ماه حبس تعزيری و شش ماه حبس تعليقي تقليل يافت
لازم به‌ ذکر است که‌ هم اکنون 13 دانشجوی کرد در زندانهای ایران به‌ سر میبرند که‌ اسامی شان به‌ ذکر ذیل میباشد:
1.آقای حبیب الله‌ لطیفی،حکم اعدام
2. آقای یاسر گولی،وضعیت نامشخص
3.آقای ستار پرويزي ، 16 سال حبس وتبعید
4.خه‌بات یوسفی، 13 سال حبس وتبعید
5. آقای حسین رحمانی،6سال حبس6
.آقای صباح نصری،حکم اولیه‌ 2سال دادگاه‌ تجدید نظر یک سال ونیم
7.آقای هدایت غزالی، حکم اولیه‌ 2سال دادگاه‌ تجدید نظر یک سال ونیم
8.آقای خدر رسول مروت،وضعیت نامشخص
9.آقای جمال رحمانی،6سال حبس و تبعید
10.آقای امیر رضا اردلان،حکم اولیه‌ یکسال دادگاه‌ تجدیج نظر شش ماه
‌11.آقای راشد عبدالهی،3سال حبس وتبعید
12.خانم هانا عبدی،حکم اولیه‌ 5سال دادگاه‌ تجدید نظر یک سال ونیم
13.خانم روناک صفازاده‌،وضعیت نامشخص
**احمد اندریاریarezandaryari@gmail.com

درسی از تاریخ

الکساندر یاگودا فرمانده قدرتمند، رئیس پلیس و رئیس سازمان و اطلاعات شوروی و بازوی راست استالین صدها و هزاران تن از هموطنان و رفقای سازمانیش را به جوخه اعدام سپرد . او به مدت پانزده سال در سازمان ضد اطلاعاتی شوروی فعالیت نموده به ریاست سازمان امنیت کل کشور رسیده بود " یاگودا چشم و گوش استالین به شمار می رفت " در زمان یاگودا سازمان امنیت دارای قدرت و حاکمیت بیشتری گردید و امپراطوری عظیمی شامل بازداشتگاههای شکنجه و مرگ (مجمع الجزایر گولاک) گسترش سریعی نمود .
یاگودا برای به دست آوردن رضایت و خوشنودی استالین از هیچ جنایتی فرو گزار ننمود . بهترین دوستان و بزرگترین رهبران حزبی و بر جسته ترین یاران و همراهان لنین را به کشتن داد .
پیامبر خدا فرمودند: من اعان ظالما سلط الله علیه . (هر کسی ظالمی را یاری کند، خداوند همان ظالم را بر وی مسلط می سازد.)
" یاگودا در اوج قدرت و غرور نا گهان به جایی افتاد که خود او طی سالیان دراز هزاران بی گناه را به آنجا فرستاده بود .

تصاویری از زلزله در بلوچستان شرقیامیر عبدالمالک شما امروز در دل یکایک مردم مظلوم بلوچ جای داریعبدالمالک رهبر انقلابی بلوچستان است و فرزندان بلوچ به رهبری وی افتخار می ورزند و او را منجی خود از ظلم و ستم رژیم آخوندی می دانند.
سلام گرم ما را به رهبرمان برسانید و بگوئید جوانان بلوچ تا آخر کنار او خواهند ایستاد.
البته فراموش کردم شهادت سروران عزیز را به شما مبارزان راه آزاد تبریک می گویم.

شهیدان با ایمان و اخلاص ثابت کردند که به دنیا پشیزی قائل نیستند و تا مرگ به راه خویش ادامه می دهند.

تک تک جوانان بلوچ به عظمت شهدا احترام می گذارند
به صلابتشان تعظیم می نمایند
به ایمانشان رشک می برند
و به آنان عشق می ورزند.
عبدالمالک تو امروز در دل یکایک مردم مظلوم بلوچ جای داری و همه به تو افتخار می کنند.ما جوانان با توئیم و در کنار توئیمزنده و سلامت و در پناه الله باشی.
یوسف براهوئی از زاهدان

افزایش تلفات در زمین لرزه قدرتمند پاکستانبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی زلزله ای به قدرت 6.5 ریشتر استان بلوچستان در جنوبی غربی پاکستان را لرزانده و بنابه گزارش ها حداقل یکصد و سی کشته به جا گذاشته است.
به گفته مرکز زمین شناسی آمریکا، این زلزله حوالی ساعت چهار صبح به وقت محلی در 70 کیلومتری شمال شهر کویته در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین روی داد.
یک مقام ارشد در بلوچستان گفت انتظار دارد آمار کشته ها افزایش یابد. گفته شده که حداقل پانصد خانه به طور کامل تخریب شده اند.
دلاور خان، شهردار زیارت، گفت دو ناحیه در بخش تحت نظر او "به طور جدی ضربه خورده اند." دولت محلی از ارتش تقاضای کمک کرده و نیروهای دولتی برای کمک به زلزله زدگان به محل اعزام شده اند.
گفته می شود ساکنان محله "پیشین" در شهر زیارت متحمل تلفاتی شده باشند.
سهیل الرحمان از مقام های ارشد در استان بلوچستان به یک شبکه محلی گفت: "80 نفر در این ناحیه که من اکنون در آن هستم کشته شده اند."
رویتر به نقل از مقام های محلی گزارش داد که 40 نفر به خاطر جراحات خفیف تحت مداوا قرار گرفته اند که اکثر جراحات ناشی از ریزش دیوارهای گلی یا فرار هراسان مردم بوده است.
آقای خان گفت که در مجموع 30 نفر در سه ناحیه از شهر کشته شده اند.
امجد حسین ساکن کویته گفت: "دو لرزش روی داد، دومی خیلی جدی بود و مردم از خانه ها گریختند."
کویته در سال 1935 در زلزله ای بسیار نیرومند تقریبا به طول کامل تخریب شد که 30 هزار کشته به جا گذاشت.

وقوع زمین لرزه شدید در پاکستان

وقوع زمین لرزه ای شدید در پاکستان تا کنون بیش از 160 قربانی برجای گذاشته است.
به گزارش خبرگزاریها سحرگاه امروز زمین لرزه ای به قدرت 6.2 ریشتر بخشهايی از جنوب غرب پاکستان را بشدت تکان داد.
مرکز زمین لرزه 70 کیلومتری شمال شهر کویته اعلام شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کويته، مقامات پاکستانی اعلام کردند تاکنون بيش از 160 نفر بر اثر زلزله جان خود را از دست داده اند.
تعداد زیادی نیز در این زمین لرزه مجروح و بی خانمان شده اند.
مسئولان محلی پاکستان گفتند به احتمال زياد شمار تلفات اين زمين لرزه افزايش خواهد يافت.

۱۳۸۷ آبان ۷, سه‌شنبه

معرکه پیرسوران و شکست رژیم ولایت فقیهمعرکه پیرسوران و شکست رژیم ولایت فقیه
دلاور بلوچ
درگیری و معرکه دومگ و پیرسوران از شدیدترین درگیریها در تاریخ بلوچستان بلوچستان می باشد که مبارزان بلوچ با تعداد اندک و سلاح قلیل پوزه پاسداران متجاوز را به خاک مالیده و شکستی رسوا آمیز به مزدوران خامنه ای دادند.
رژیم ولایت فقیه با اجرای این عملیات قصد داشت منطقه کوهستانی و نفوذ ناپذیر پیرسوران را به تصرف در آورد و مبارزین را مجبور به عقب نشینی از این منطقه نماید اما هجوم هزاران پاسدار به کوهستان چیزی جز نکبت و زیان و تلفات سنگین افرادی و به باد دادن یک بالگرد کبرا برای رژیم به بار نیاورد و رژیم حتی حاضر نشد نام پاسداران هلاک شده این معرکه را اعلام نماید تا رسوای عالم نشود.
پیرسوران و کوهستان متصل به آن منطقه ای است که بارها رژیم قصد به اصطلاح پاکسازی آن را داشته است و چندین بار نیروهای رژیم از زمین و هوا به این منطقه حمله نموده اند اما چیزی عایدشان نشد.


ادامه مطلب

سفر «اعلام نشده» مشایی به آمریکا(استکبار جهانی!!! تبدیل به دوست رژیم ایران می شود)خبرگزارى دولتى ايرنا٬ روز جمعه از ورود اسفنديار رحيم مشايى به نيويورک خبر داد و افزود كه برنامه و هدف سفر رحيم مشايى به نيويورك٬ هنوز در اختيار خبرنگاران٬ قرار نگرفته است. همين خبر كوتاه٬ براى بالا رفتن ديوار داستان و شايعه بسنده بود.
يك روز پس از آن٬ روزنامه «آفتاب يزد» در يادداشتى نوشت «سفر اعلام نشده مشايى به آمريكا٬ در آخرين روز هفته‌اى انجام شد كه در همان هفته٬ خبر ديدار تعدادى از نمايندگان مجلس شوراى اسلامى و گفت وگوى غير رسمى آنها با يكى از اعضاى كنگره آمريكا٬ واكنش‌هاى زيادى در رسانه‌هاى داخلى داشت»

ادامه مطلب

رژیم ایران پایگاه نظامی جدید در دریای بلوچستان تاسیس کردبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی رژیم ایران پایگاه نظامی جدیدی در دریای بلوچستان تاسیس کرد.
این گزارش بی بی سی می افزاید :ایران اعلام کرده است پایگاه دریایی جدیدی را در بندر جاسک در دریای عمان(بلوچستان) تاسیس کرده است که می گوید به کمک آن می تواند در صورت نیاز از "ورود یگان‌های دریایی دشمن به خلیج‌فارس" جلوگیری کند.
دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، موقعیت بندر جاسک را برای این پایگاه "بسیار مناسب" توصیف کرده و گفته است که با تاسیس این پایگاه دریایی، خط دفاعی جدیدی در شرق تنگه هرمز ایجاد شده است.
به گزارش رسانه های ایران، پایگاه دوم دریایی ارتش روز دوشنبه ششم آبان با حضور سرتیپ عبدالرحیم موسوی، جانشین فرمانده کل ارتش افتتاح شده است.
این پایگاه که "ولایت" نام دارد، دومین پایگاه نیروی دریایی ارتش در دریای بلوچستان است.
جانشین فرمانده کل ارتش ایران، در جریان افتتاح این پایگاه گفت که استقرار نیروی دریایی ارتش و سپاه فراتر از آب‌های جنوب ایران بوده و به آب‌های اقیانوس هند هم کشیده است.

با حاجی ورنا چه گذشت؟ شرح حال داستان حاجی ورنا بلوچجامعه مظلوم وستمدیده اهل سنت، رهبران آگاه وغیور اهل سنت، مبارزین جان بر کف، دوستان فعال فرهنگی در عرصه اینترنت وبازدید کنندگان گرامی!
السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته
پذیرای سلام گرم وآکنده از محبت حاجی ورنا بلوچ باشید.
حتماً این سوال در ذهن دوستان فعال فرهنگی در عرصه تار عنکبوتی وبازدید کنندگان ورنا آنلاین خطور کرده که چرا مدتیست حاجی ورنا از صحنه غائب است وحضوری در صف مبارزین فرهنگی ندارد ؟ بعضی ها گمان کردند حاجی ورنا دیگر دست از فعالیت کشیده واز خیره تغذیه روحی روزانه 500 بازدیدکننده گذشته است! عده ای هم حدس زدند حاجی ورنا زیر چرخ بلایا ومصیبت های وارده بر ملت اهل سنت وبلوچ رفته ودیگر پشت میله های زندان خواهد ماند.
باید گفت متأسفانه حدس گروه دوم از دوستان صحیح بوده ! جریان از این قرار است که در اواسط ماه مبارک رمضان حاجی از محل اقامت خود بقصد زیارت اقوام وفامیل ها عازم روستایی از توابع سراوان بوده که در بین راه توسط عوامل اطلاعات که با خودروی پژو 206 وی را مورد تعقیب قرار داده بودند، ربوده می شود. آری ربوده می شود نه دستگیر! زیرا دستگیر نمودن افراد تحت قانون انجام می گیرد ومجریان قانون اقدام به دستگیری متهمان می کنند؛ ولی تروریستهای وزارت اطلاعات با همکاری سپاه وبسیج طبق میل خود اقدام به نقض قوانین ترتیب داده شده توسط خود جمهوری اسلامی [؟] می کنند. شرشان کوتاه باد!
حاجی ورنا مدتی را که در بازداشت به سر می برد به چند مورد پی یافت:
1- عوامل وزارت اطلاعات بیش از حد ترسو وبزدل هستند تا جائی که به هنگام ربودن حاجی مثل درخت بید می لرزیدند وصدایشان در نمی آمد
2- با کوچکترین شک مردم را می ربایند سپس آنها را وادار می کنند تا به اتهامات آنها مثل آدم ربائی، شرارت، قاجاق مواد مخدر، قتل، همکاری وارتباط با مبارزین ، القاعده ، طالبان و..... اعتراف نموده وآنها را تصدیق کنند.
3- در ابتدا جهت ایجاد رعب ووحشت افراد ربوده شده را با شکنجه های گوناگون پذیرایی می کنند، مثل آویزان کردن، تک سلول(انفرادی) ، عدم اجازه برای تبدیل لباس واستحمام و... ، شکنجه های گوناگون روحی.
عده ای هم خود را خوش اخلاق ومثلاً دلسوز جلوه می دهند تا بتوانند یک خائن به لیست مخبرین وخائنین اضافه کنند.
4- با وجود اینکه حاجی ورنا مستقیماً با گروههای مبارز در ارتباط نبود ودر وبلاگ ها نیز با اسم مستعار فعالیت داشت باز هم اتفاقی [شاید هم بوئی برده بودند] ربوده شد.
توصیه حاجی به همه وبلاگ نویسها ومدیران سایتها این است که با هوشیاری کامل فعالیت کنند وهرگز هویتشان را برای کسی اظهار نکنند.
5- عوامل اطلاعات تا کنون اگر کمی در کارشان موفق بوده اند فقط به خاطر کنترل وشنود مکالمات تلفنی وخبرچینی مخبران خائن بوده است، آنها دیگر هیچ زیرکی وکمالی ندارند که رژیم ولایت سفیه به آن افتخار کند.
6- عوامل اطلاعات از دو قشر زابلی وشهرستانی متشکل هستند.
طبعاً زابلی ها بخاطر دشمنی مذهبی وقومی کینه توزتر وخبیث تر هستند.
7- عوامل اطلاعات یا خیلی احمق هستند یا دعای شما عزیزان ودیگر دوستان وآشنایان تأثیر گذار ! زیرا آنها طی یکماه به هویت حاجی ورنا پی نبردند وبا وجود دروغهای گنده ای که ما می دانیم تو...و... بالاخره مطمئن شدند فردی را که ربودیم یک شخص کاملاً عادی وغیر مضر است چنانچه حاجی ورنا همراه یکی دو بلوچ بیگناه دیگر پس از یک ماه به آغوش خانواده ودوستان برگشتند.
چند روز بود حاجی در نظر داشت با این کلمات شکسته وبلاگ را به روز کند ولی بعلت عدم توازن روحی وآمدن عزیران به خانه ، میهمانی ها و... موفق نشد قبل از این عرض سلامی خدمت شما داشته باشد.
ان شاءالله من بعد وبلاگ دوست داشتنی شما در عرصه اطلاع رسانی وتحلیل اوضاع منطقه عقب نخواهد ماند.
به امید قبولی شهادت شهدای اهل سنت، آزادی اسراء وموفقیت تک تک شما دوستان با وفا ودعا گو که همیشه در صحنه بودید واز علماء حقانی ومبارزین مخلص حمایت کردید.
ورنا آنلاین

شهریاری: امیدی به امنیت بلوچستان نیستبه گزارش آژانس خبری تفتان حسینعلی شهریاری نماینده فاشیست زابلیهای ساکن زاهدان در گفتگو با یک خبرگزاری گفت هیچ امیدی به امنیت بلوچستان نیست.

شهریاری که از مبارزه مردم بلوچ برای رسیدن به حق تعیین سرنوشت خود به وحشت افتاده و ترس وجودش را فراگرفته است پس از بیان اینکه جنگ و درگیری در بلوچستان وجود دارد گفت : بر اين اساس جاي اميدواري وجود ندارد كه در اين منطقه مرزهاي ما، باعث فرصت براي مردم(غیر بلوچ) استان و كشور شود.

آقای شهریاری که از مبارزه و حق طلبی مردم بلوچ هوش و حواسش را از دست داده است دچار بیماری روانی شده است و برای وی باند افراطی و متعصبش هرگز ترک حکومت بلوچستان قابل قبول نیست اما اینک مردم بیدار شده اند و این بیداری کاخ متجاوزان را خاکستر خواهد کرد و شهریاریها در فلکه های زاهدان به سزای جنایات ننگین خود خواهند رسید.

شعر کوتاهی بيادشهيدان جندالله

حسبی الله نعم الوکیل.....................
خوش بادتان ای شهیدان این سبیل
خوش بادتانای شهیدان این شهادت
بر گزیدید ای شهیدان سبیل سعادت
کنون ای شهیدان اندر خاک خفته اید
با شهادت به مردم سخنها گفته اید
ا گاه شد جامعه اهل سنت رهبرا
که خداوند منان توفیق دهد هم مرا
تابراندازیم حکومت ملحدین از زمین
با خون خود ابیاری میکنیم سرزمین
ولی شما ای ملحدین.مفسدان ارض
امیرعبدالمالک .عمری دیگر است
جندالله خود برای شما کافی است
حکایت احد 313نفر اصحابی است
شهادت درراه الله ای ملحدین مال ما
مردار گشتن بزرگانتان ارزانی شما
در هر خانه ای که شهیدی نشست
از حب تمامی ملحدین پاک گشت
شهید می شویم برای این اب وخاک
شهیدیم به نام الله و بلوچستان پاک
سپاس پروردگارکه جندالله داد به ما
امیر عبدالمالک و شهیدان جندالله
اری ما را از شهادت هیچ باک نیست
شهادت ارزوی هر بلوچ و سنیست
بلوچستان زادگاه دیرین اجداد ماست
جوش شهادت همیشه در خون ماست
خوشحالیم از شهادت حنظله وشعیب
شهیدند انان همچو سعد وعمر و جنید
خوشحالی مال مادران این شهداست
مادراسماعیل ونصرالله این مردانخداست

من الله توفیق :فاروق.ر

همیشه گروها در ابتدای تهمت تروریست میباشند اما دولتها چرا اینگونه نیستند؟

مدتی است که دولت منفور جمهوری به ظاهر اسلامی اما در واقع شیطانی و حکومت ابلیس زمانه با اجرای تکنیکها و روشهای مختلف اقدام به از بین بردن انسانهای بیگناه زیادی نموده است.
شما به این دولت چه میگویید دولت خدمت گذار یا دولت شرم گذار و شرم پرداز.
ای لعنت خدا بر شما باد که چگونه کودک 2 ساله را از دامان مادرش جدا میکنید و مادرش را به جرم قتل آخوندی که قصد تجاوز به او را داشت، اما وی اقدام به مقاومت در برابر این ظالم منفور مینماید و در نهایت این ابلیس پلید را به درک واصل میکند ، و این زن بی پناه که شوهرش مدتی پیش او را با فرزند ده ماه اش رها کرد و به دیار حق شتافته بود ، ( این زن از اهالی استان خراسان بوده که مدتی پیش توسط ایادی استکبار آخوندی اعدام شد ) چگونه است که انگ نفرت را بر جبین مردم بی پناه میچسبانید اما آنکه از دسته خودتان باشد حتی اگر جنایتکاری کثیف و ظالمی بی نهایت باشد که به درک واصل شود او را شهید و او را در نزد مهدی در غار پنهان شده تان میدانید.
کشتن کودکان و جوانان و نوجوانان یکی دیگر از موفقیتهای بیشمار شما است شمایی که در تلاشید ریشه های مقاومت را از پایه بخشکانید اما به خداوند قسم یاد میکنم که اگر شما صدها کودک بلوچ همچون رویا سارانی را بکشید و شما صدها نوجوان و جوان بلوچ همچون شهید سرفراز سعید قنبرزهی و شنبه زهی را به شهادت برسانید، به شما قول خواهم داد همانهایی که در شکم مادرند و هنوز هم متولد نشده اند نیز مبارز متولد خواهند شد.
امروز و در این نامه به شما هشدار میدهم که عبدالمالک آن کسی نیست که شما تصویر آن را میبنید، عبدالمالک منم ، عبدالمالک برادرم است و هزاران جوان بلوچ و در انتظار باشید عبدالمالکها هنوز هم در دامان شیر زنان بلوچ پرورش داده میشوند، این بلوچستان هزاران عبدالمالک دارد که هر روز بر حکومت شیطانی شما قیام خواهند کرد تا به امید حق ریشه های حکومت شیطانی شما را تباه و نابود نمایند.حالا اگر مردانگی و توان در وجوتان موجود است که من به توان قاطع میگویم که هیچ مردانگی در شما نیست آنچه هست بزدلی و نامردی واقعی است که توانتان فقط در کشتن زنان و کودکان است ، که از قدیم یکی از صفات معرف آدم بزدل و نامرد همین بوده است، میخواهید بدانید مرد کسیت به یاد بیاورید مرد همان جوانی بود که سرباز پلیدتان را هنگامی که میخواست او را تا چوبه دار همراهی کند، ضربه محکمی به این سرباز زد و گفت : نیازی ندارم که انسانی کثیف و شر آور مرا تا رسیدن به معبودم همراهی نماید ، مرد به او میگویند حالا بر خاطر نخراشیده خود که تهی از مغز و تفکر است چنگ بزنید شاید نام او را از ترسی که وجوتان را فرا گرفته است به یاد بیاورید.
حالا هم من با توانی پرتوان با وجودی آکنده از عشق به بلوچ و بلوچستان بار دیگر میگویم که اینجایم من عبدالمالک منم عبدالمالک منم :
من عبدالمالکم بردارم عبدالمالک است فرزندم عبدالمالک است اینجا همه عبدالمالک هستند .
انجمن تلاش برای رهایی بلوچستان از استبداد
دانشجویان بلوچ پیروان شهامت رهروان شهادت

اطلاعیه

سلام دوستان گرامی
مدعیان آزادی بیان باز هم لطف بی پایان خویش را از ما دریغ ننموده و یک بار دیگر بلوچه گپ را فیلتر نمودند تا شاید توانسته باشند جلوی خبر پراکنی و یا به تعبیری بهتر حقیقت پراکنی ما را گرفته باشند.از طرفی شرایط فعلی بلوچستان اجازه تسلیم شدن در برابر فیلترینگ گسترده آقایان را به ما نمی دهد امیدواریم روز به آزادی به معنی واقعی آن برسیم
انشاءالله از این پس سعی خواهیم کرد بلوچه گپ را در آدرس جدید
به روز کنیم
از برادران وبلاگ نویس تقاضا داریم آدرس جدید ما را جایگزین آدرس پیشین نمایند
با تشکر
مدیریت بلوچه گپ

۱۳۸۷ آبان ۶, دوشنبه

سفیر پاکستان در تهران: ریگی در پاکستان نیستبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی محمد بخش عباسی، سفیر جدید پاکستان در ایران گفته است که عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جندالله در خاک پاکستان نیست.
آقای بخشی عباسی گفت: "درباره عبدالمالک ریگی هیچ اطلاعی نداریم و می‌دانیم که در پاکستان نیست. برادر او را چندی پیش دستگیر کرده و به دولت ایران تحویل دادیم. چند نفر دیگر نیز در زندان هستند و به دستگاه‌های قضایی ارجاع داده شدند."
سفیر پاکستان این موضوع را در جریان یک کنفرانس خبری که در تهران برگزار شد، گفته است.
آقای بخشی عباسی در حالی حضور عبدالمالگ ریگی در این کشور را رد می کند که ایران می گوید وی در خاک پاکستان پناه گرفته و دولت این کشور باید وی را تحویل مقام های قضائی ایران دهد.
گروه سنی جندالله به رهبر عبدالمالک ریگی که در جنوب شرقی ایران دست به نبرد مسلحانه علیه دولت ایران زده است، از روز ۲۴ خرداد امسال ۱۶ سرباز ایرانی را در سراوان از شهرهای سیستان و بلوچستان گروگان گرفته و به گفته مقام های ایران تاکنون چند نفر از گروگان ها را کشته است.
نمایندگان مجلس ایران اخیرا در اعتراض به آنچه حضور آقای ریگی در خاک پاکستان خوانند، خواستار احضار سفیر پاکستان در تهران به وزارت امور خارجه و توضیح این کشور درباره حضور رهبران گروه جندالله در این کشور شدند.
عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جندالله، گفته است که گروه وی آماده است تا با حضور ناظران بین المللی با دولت ایران وارد گفت و گو شود.جندالله هدف خود را احقاق حقوق قومی و مذهبی اقلیت بلوچ در ایران عنوان می کند اما ایران این گروه را تروریستی می داند. تاکنون دهها نظامی، مقام دولتی و غیرنظامی در عملیات خشونت بار این گروه کشته شده اند.

آخوند پورمحمدي روز 20مهر در يك مصاحبه تلويزيوني فاش كرد كه پاسدار احمدي نژاد از صندوق ذخيره ارزي مبالغ كلاني بدون مجوز برداشت كرده استخبرگزاري رسمي رژيم ـ ايرنا 2آبان87، نوشت: «دولت، به علت ارائه آمار غير واقعي و نادرست از سوي مصطفي پورمحمدي رئيس سازمان بازرسي کل کشور دربارة عملکرد دولت، از وي به دادگاه شکايت کرد». اين منبع حكومتي افزود: «وزير سابق کشور و رئيس سازمان بازرسي، هفته پيش در برنامه نگاه يک شبکه اول سيما، با ارائه آماري غلط، عملکرد دولت در زمينه هاي مختلف، از جمله برنامه ها و اقدامات اقتصادي را زير سوال برد و با اين اظهارات، زمينه هجمه منتقدان و مخالفان عليه دولت را فراهم کرد که به علت اين اظهارات، دولت از مصطفي پورمحمدي به دادگاه شکايت کرده است». خاطرنشان مي شود آخوند پورمحمدي روز 20مهر در يك مصاحبه تلويزيوني فاش كرد كه پاسدار احمدي نژاد از صندوق ذخيره ارزي مبالغ كلاني بدون مجوز برداشت كرده است

صناعة المزارات في ايران بضاعة رائجة

صباح الموسوي

كما يوجد فى عقيدة النظام الإيراني تراتب لرجال الدين تبدأ برتبة " ثقة الإسلام ‘ حجة الإسلام ‘ حجة الإسلام والمسلمين‘ آية الله ‘ آية الله العظمى والإمام " وهذا نمط كهنوتي بحت حيث يتطلب من الناس أو ما يطلق عليهم العامة الرجوع لهؤلاء الرجال في شؤون دينهم و دنياهم والعمل بما يقولون به كونهم يمثلون المرجع الأعلى‘ ويرى هؤلاء أنفسهم أفضل من الأنبياء مستندين في ذلك على الحديث المنسوب لرسول الله صلى الله عليهم وسلم ‘" علماء أمتي أفضل من أنبياء بني إسرائيل " ‘.

انقلاب خمینی و اهلسنتاما ما وظیفه داریم و باید جهت از بین بدن ستمگران و ظالمان بپاخیزیم و خون دهیم و الا سرنوشت ما هرگز بدون قربانی ، کوشش و جهاد و مبارزه همه جانبه عوض نخواهد شد چون اگر ما خود خواهان رهائی و نجات خویش از قید و بند استبداد و دیکتاتوری نباشیم خداوند نیز ما را یکه و تنها خواهد گذاشت.


ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهماعدام دو جوان بلوچ در زاهدانبه گزارش آژانس خبری تفتان امروز دوشنبه دو جوان بلوچ توسط سفاکان خامنه ای در زاهدان اعدام شدند.

دو جوان بلوچ با نامهای ع.م و خ.ن به اتهام واهی و دروغین حمل مواد مخدر در زندان مرکزی زاهدان توسط جنایتکاران رژیم ولایت فقیه ایران اعدام شدند.

درندگان رژیم جنایتکار ایران هر روز جوانان بلوچ را با اتهامات دروغین اعدام و تیرباران می کنند تا به گمان باطل و ناروای خویش ملت بلوچ را از بین ببرند.

همه مردم بلوچستان می دانند که اتهاماتی که به جوانان بلوچ زده می شود کاملا بی اساس و دروغ و افترا می باشد که رژیم به خاطر پوشیدن جنایاتش این اتهامات را به جوانان می زند.

اما خون این جوانان به هدر نخواهد رفت تبدیل به آتشی خواهد شد که جنایتکاران را در خانه هایشان خواهد سوزاند.

در باره بیماری احمدی نژاد


اعتراف نوری همدانی به نفرت مردم ایران از آخوندهابه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا: آيت الله حسين نوري همداني، در ديدار با حسن روحاني رييس مركز تحقيقات مجمع تشخيص مصلحت نظام، مهمترين مسئله نظام را وحدت همه مسوولان عنوان كرده وگفت: امروز دشمنان از كوچكترين اختلاف در بين مسوولان و جناح‌هاي سياسي، سوء استفاده كرده و اين به صلاح نظام نيست.
ايشان با بيان اينكه اختلافات داخلي، نظام را ضربه پذير مي كند اظهار داشت: بدون وحدت و اتحاد هيچ كاري پيش نمي‌رود و هيچ موفقيتي حاصل نخواهد شد. نبايد تصور شود كه مسوولان نظام در جبهه‌هاي مختلف هستند.
اين مرجع تقليد با اشاره به وجود برخي مشكلات در كشور تصريح كرد: مردم كمبودها و نواقص را از ناحيه قشر روحانيت مي‌دانند و اين مسئله، موقعيت كشور را بسيار حساس كرده است.
ايشان بار ديگر خطاب به حسن روحاني تاكيد كرد: بايستي افكار مختلف و جناح هاي سياسي نظام با يكديگر جلسات گفت وگو برقرار كرده و با كنار گذاشتن نقاط اختلاف، به وحدت نظر برسند.

یک مرجع شيعه ی عراق، سيستانى را متهم به تحريك برای حمله به خانه اش كردبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:آيت الله العظمى، احمد الحسنى البغدادى، مجلس اعلای اسلامى عراق و آیت الله العظمی سيد على سيستانى را، به برنامه ريزى برای حمله بر منزلش در نجف، وبازداشت پسرش محمد و دو تن از همراهان او متهم كرد، به گفته شاهدان عينى در اين حمله يك تن نیز زخمی شده است.


برکناري فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهديعبدالعلي نجفي فرمانده سپاه انصار المهدي روز گذشته، پنج ماه پس از انتشار اخباري در مورد دست داشتن وي ‏در برخي پرونده هاي مالي، به طور رسمي از سمت خود برکنار شد.‏
عبدالله شهبازي در فروردين و ارديبهشت سال جاري نجفي را که از سال 84 فرماندهي سپاه حفاظت انصارالمهدي ‏را به عهده داشته - به زمين خواري و همدستي با "مافياي زمين فارس" متهم کرده، و خبر از قطعي شدن برکناري ‏وي داده است. این سپاه مامور حفاظت از مقامات عالی از جمله رییس جمهور است.‏

جمعی از نویسندگان , فرهنگیان و هنرمندان بلوچستان طي نامه اي به مدیر کل "صدا و سیمای استان" خواستار پخش برنامه به زبان بلوچی شدند

ديده بان حقوق بشر بلوچستان: جمعی از نویسندگان , فرهنگیان و هنرمندان بلوچستان طي نامه اي به مدیر کل "صدا و سیمای استان" خواستار پخش برنامه به زبان بلوچی شدند
متني که در زير مشاهده ميشود متن نامه " جمعی از فرهنگیان و هنرمندان بلوچستان" که" اخیرا" برای مدیر کل سازمان صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان ارسال گردیده است که اعضاي" ديده بان حقوق بشر بلوچستان" در داخل دريافت نموده اند.
اصل نامه "دستنويس" بوده که بدليل راحتر خوانده شدن توسط اعضاي "ديده بان حقوق بشر بلوچستان" در کامپيوتر "تايپ" شده است که در زير مشاهده ميشود.


ادامه مطلب

جمع آوری ماهواره در بلوچستانجمع اوری ماهواره در بلوچستان: به گزارشهای رسیده از توابع شهرستان نیکشهر شهرهای بنت فنوج واطراف ان نیروهای انتظامی حکومت جاهلان زمان بخانه های مردم هجوم برده وماهوارهای انان را جمع میکنند وبه مردم هشدار میدهند اگر صاحبان ماهواره خود بیایند ماهوارشان را تحویل دهند شورای حل اختلاف شهر مسله ای انان را حل میکند و اگر نیروی انتظامی جمع کند باید صاحبان ماهواره به دادگاه بروند .به گفته دکتر احمدی نزاد در دانشگاه کلمبیا نیویورک میگفت ماهواره در کشوره ما ازاد هست دکتر درست گفتن واقعآ جای خجالت است
مریم دختر بلوچ
سایت حکومتی ایسنا در این باره این چنین می نویسد :
فرمانده انتظامی شهرستان نیکشهر، از کشف و جمع آوری تعداد 14 دستگاه ماهواره با تجهیزات جانبی در این شهرستان خبر داد
فرمانده انتظامی نیکشهر گفت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با مخلان امنیت، ماموران انتظامی شهرستان نیکشهر با بهره گیری از فنون نوین پلیسی و همکاری مراجع محترم قضایی شهرستان در 24 ساعت گذشته موفق به کشف و جمع آوری تعداد چهارده دستگاه ماهواره با تجهیزات جانبی و مخرب فرهنگی در سطح حوزه استحفاظی این شهرستان گردیدند.
سرهنگ محمدرضا مرتاض در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ی سیستان و بلوچستان، افزود: متهمان نگهداری ماهواره، پس از دستگیری با کشفیات مربوط، تحویل مراجع ذی صلاح قضایی شدند. وی از تعامل و همکاری شهروندان در این زمینه تقدیر و و تشکر کرد.

جنایات رژیم در بلوچستان(جاسک)


داستان یک جوان بلوچ جاسکی که به اتهام واهی نگهداری اسلحه توسط اطلاعات نیروی انتظامی زیر وحشیانه ترین شکجنه ها جان داد.
یک جوان بیگناه بلوچ به اتهام داشتن یک قبظه کلت کمری توسط مزدوران اطلاعات رژیم فاشیستی زیر بدترین و فجیح ترین شکنجه های غیر انسانی به شهادت رسید.
این جوان که بیست دو سال سن داشت از اهالی روستای در شهرستان جاسک به نام گتان پایین بود.
فرد مورد نظر شهمراد فرزند تاج محمد که تک فرزند خانواده بود توسط مامورین جنایت کار دستگیر و زیر شکنجه های وحشیانه قرار گرفت.
شهمراد را یک بار به خانه پدرش می اورند که اسلحه به انها تحویل دهد چون اسلحه ای وچود نداشت مامورین جنایت کار با بی رحمی این جوان را بالای ساختمان می برند وجلوی پدر و مادرش اورا به زمین پرت می کنندو ایشان را با دست و پای شکسته دوباره به جاسک بر می گردانند.
و بعداز ده روز با اعمال بدترین و وحشیانه ترین شکنجه های غیر انسانی این جوان را به شهادت می رسانند و پدر پیرش با هزار مکافات و واسطه جنازه تنها فرزنداش را تحویل می گیرد.
اثار شکنجه بر روی جنازه این شهید بسیار وحشتناک وتمام بدن این شهید با بدترین شکل دریل و اتو شده بود.
و اما ما مردم بلوچ باید تا کی نظاره گر جنایات این رژیم باشیم تاکی باید شاهد کشتن جوانان بلوچ با چنین اتهامات واهی باشیم.
سکوت تاکی؟
بخدا قسم سکوت در چنین اوضاع واحوالی خود گناهی بس بزرگ است.
پس بیایم دست بدست هم دهیم و دوشادوش مبارزان بلوچستان عزیزمان با این جنایت کاران که دست کثیفشان به خون هزاران جوان بلوچ اغشته است مبازه مبارزه کنیم تا وجود کثیفشان را از خاک بلوچستان عزیز پاک کنیم.
تا دیگر بلوچ وبلوچستان عزیز شاهد چنین جنایتهای هولناکی که این فرعونیان زمان بر ملت عزیزمان روا می دارند نباشیم.
به امید ازادی بلوچ وبلوچستان عزیز.
بالانج گرگیج


fedaeiyane_balochistan@yahoo.com