۱۳۸۷ آبان ۱۸, شنبه

اول شدن استان ما

رئيس كل دادگستري استان ما می‏فرمایند: سيستان و بلوچستان در نيمه نخست امسال كمترين ميزان ورودي به زندان را در مقايسه با ديگر استان‌ها داشته است. برای شما که رئیس کل دادگستری استان ما را نمی‏شناسید طبیعی است که متوجه نشوید ایشان شکر فراوان تناول می‏فرمایند. اما ارزش فرمایش ایشان برای من که علاوه بر اخبار استان شما، اخبار استان خودم را هم دنبال می‏کنم به دو پول سیاه افت می‏کند. تازه وقتی دستگیری بیش از هزار نفر در همین سه ماه گذشته ما را به این مقام می‏رساند شما باید بروید پیدا کنید تعداد دستگیر شده‏های استان خودتان را. کسب این مقام در ایران اگر هم درست باشد راحت به دست نیامده، غزل خداحافظی خیلی از «مجرمان» ما را در همان محل ارتکاب «جرم» با گلوله می‏خوانند.برای آنکه زیاد به این مقامی که ما در سطح ایران به دست آورده‏ایم حسودی نکنید به فرمایش ایشان این عرض بنده را هم اضافه کنید: سیستان و بلوچستان در سی سال گذشته کمترین میزان «خروجی» از زندان را در مقایسه با دیگر استان‏ها داشته است.
عبدالقادر بلوچ

شهید احمد وفائی سمبل مقاومت و شهامتشهید احمد وفائی سمبل مقاومت و شهامت


نگه کن بدین لشکر نامدار
جوانان شایسته کارزار
زبهر دین و بوم و فرزند خویش
زن و کودک و خرد و پیر خویش
همه سر به سر تن به کشتن نهیم
از آن به که میهن به دشمن دهیم

شهید احمد وفائی..........
نمی دانم با کدامین نام یادش را گرامی دارم
به نام قهرمان ملت مسلمان بلوچ
یا دلیر مرد غیور مکران زمین
و یا مجاهد سرمچار و یار بی باک و یا ....
نمی دانم به نام مرد آزاده یادش کنم یا سرو سبز آزادی
و شاید عاجز باشم من از توصیف او

بی هیچ تردیدی می توان گفت در تاریخ حساس و بحرانی و قحطی سرزمین اسلامی بلوچستان احمد وفائی یکی از بی نظیر مردانی بود که درد و غم مردمش وجودش را فرار گرفته بود مردی که در کوتاه مدت درکنار رهبر انقلابی بلوچستان (عبدالمالک بلوچ) چنان حماسه و پایمردی از خود نشان داد که عظمت کردارش ، شوق و غرور را در هر بلوچی زنده نموده و دلهای خسته مردمان زجر دیده که برای رسیدن به غرور رهائی و اقتدار ملی لحظه شماری می کنند را شاد نموده و زبانهایشان را به ستایش از این مردم بزرگ واداشت.
بازتاب این ستایش و شوق از گلوی بغض آلود و قطره قطره اشکهای زنان و مادران نجیب ، مردان غیور و جوانان پرشور به ظهور می پیوندد.
به بقین می گویم خون این ابر مرد تاریخ بلوچستان انقلاب برپاخواهد کرد و هزاران جوان را به میدان نبرد سوق خواهد داد و آن روز بسیار نزدیک است که ما ملتی آزاد باشیم و خود بر سرنوشت خود حکم برانیم.
شهید احمد جان
ما با روحت پیمان می بندیم که تا آخرین قطره خون به مبارزه ادامه دهیم و سوگند به ذاتی که در رهش جام شهادت نوشیدی که ما به آرمانت جامه عمل خواهیم پوشاند.


تصویر: یکی از خانه های پاسدار محصولیتصویری که مشاهده میکنید مربوط است به خانه ی سردار محصولی فرمانده سابق سپاه پاسداران معروف به مرد 60 میلیاردی که قرار است به جای عوضعلی کردان بر مسند وزارت کشور بنشیند...

ایران پرس نیوز

شش میلیون نفر در ایران حاشیه ‌نشین هستندبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاری مهر، شش میلیون نفر در ایران حاشیه نشین هستند.
حاشیه نشینان در ۷۰ شهر ایران سکونت دارند و ۲۰ درصد از جمعیت شهرنشین در ایران را شامل می شوند.
افزایش حاشیه نشینی یکی از تبعات گسترش فقر در ایران تحت حاکمیت رژیم ولایت فقیه است.
قیمت مسکن هر ساله در ایران با افزایش چشمگیر روبرو بوده و طی سه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته است.
در بلوچستان حاشیه نشینان هدف حمله نیروهای رژیم قرار گرفته و بارها منازلشان آوار شده و مردم بلوچ مالکان اصلی بلوچستان بدون سرپناه شدند.

سلیمانی امام جمعه شیعیان مقیم زاهدان نظام پلید ولایت فقیه را نظامی عادل خواندبه گزارش آژانس خبری تفتان سلیمانی امام جمعه شیعیان مقیم زاهدان در سخنرانی روز جمعه خود در جمع نمازگزاران نظام پلید و جنایتکار و ستمگر ولایت فقیه که بنیاد و اساسش بر ظلم و ستم و تبعیض و تجاوز و توهین نهاده شده است را نظامی عادل و دادخواه خواند.
سلیمانی که نماینده ولی سفیه در بلوچستان است ظلمهای همه روز پاسداران فاشیست و جنایتکارش در حق ملت مسلمان بلوچ و اهلسنت را نادیده گرفته و آشکارا به دروغپراکنی پرداخت و در مراسم روز جمعه که باید درس اخلاق و راستی بدهد دروغهای بس بزرگی تحویل مردم داد.
سلیمانی نماینده خامنه ای فاشیست نظام رافضی و فاشیستی خود را به اسلام عزیز نسبت داده و گفت :اساس جمهوري اسلامي ايران تكيه بر مباني دين مبين اسلام و ماهيت آن ظلم ستيزي و عدالت خواهي است.
این در حالیست که در نظام اسلامی حاکم مسلمانان علی ابن ابی طالب و یک شهروند یهودی در برابر قانون برابر می ایستند و علی محکوم می گردد و حق به شهروند یهودی داده می شود الان از سلیمانی باید پرسید که اگر کسی بگوید من خواهان محاکمه نه رهبر بلکه استاندار هستم در ایران شیعی حکمش چیست و آیا راهی جز اعدام دارد؟

بودجه های بلوچستان فقط در زابل هزینه می گرددبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا هشت ميليارد ريال براي آبياري كشاورزي مكانيزه در زابل اختصاص يافت.
فرماندار زابل اعلام كرد: هشت ميليارد ريال امسال براي اجراي طرح آبياري كشاورزي مكانيزه از طريق سامانه هاي آبياري قطره اي و تحت فشار در اين شهرستان اختصاص يافت.
به گزارش خبرنگار ايرنا،" حسين كيخا" روز شنبه در نشست كارگروه كشاورزي زابل گفت: استفاده از سامانه هاي آبياري مكانيزه در زمين هاي كشاورزي زابل براي نخستين بار و با همت دولت نهم صورت مي گيرد.وي اظهارداشت: طرح آبياري مكانيزه كشاورزي در هشت هزار هكتار از زمين- هاي كشاورزي زابل در آينده نزديك اجرا مي شود.كيخا گفت: جايگزيني سامانه هاي جديد آبياري كشاورزي با هدف صرفه جويي در مصرف آب، جلوگيري از عوارض و مشكلات شيوه سنتي آبياري انجام مي گيرد.

هواشناسي بلوچستان هشدار دادبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا سازمان هواشناسي بلوچستان با صدور اطلاعيه اي از وزش باد و كاهش دماي نسبتا شديد در روزهاي آينده در اين استان هشدار داد.
در اطلاعيه اين سازمان كه نسخه اي از آن روز شنبه به ايرنا نمابر شده آمده است: بررسي هاي انجام شده و اطلاعات دريافتي از ايستگاههاي سطح زمين و ماهواره اي هواشناسي و نقشه هاي پيش يابي نشان دهنده ريزش هواي سرد از عرض شمالي كشور به مناطق جنوبي است.
هواشناسي پيش بيني كرد در روزهاي آينده از شنبه تا سه شنبه شاهد وزش باد نسبتا شديد در شمال بلوچستان به همراه كاهش دما به ميزان شش تا 10 درجه سانتيگراد همراه است.او بيان كرد: اين كاهش دما تا پايان هفته ادامه دارد و در شمال استان از شدت بيشتري برخوردار است.

امتياز انسانگرايي در اسلام


امتياز انسانگرايي در اسلام
تردیدی نیست که ادیان ، اندیشه ها ، مکاتب و فلسفه هایی وجود دارند که به انسان اهتمام می ورزند و بر رستگاری و سعادت وی حرص می ورزند ، و اغلب با نوعی ژست مغرورانه
(( انسانگرایی )) ادعایی خود را به عنوان یک امتیاز به رخ دیگران هم می کشند.
اما نقص مشترک تکامی این اندیشه ها و مکاتب این است که شناخت فراگیر و همه جانبه ای از انسان ندارند ، بلکه به صورت گزینشی از دیدگاهی ویژه ، یا از جانبی خاص و بدون توجه به سایر جوانب و اهمیت آنها در وجود وی ، به انسان می نگرند ، و در نتیجه بانام انسان انواع بدنامی و بی نامی را بر انسان روا می دارند .

تصویری از تظاهرات مردم بلوچ کویته علیه رژیم ایران


كارنامه سياه سكولاريسم

دائره‌المعارف بريتانيكا واژه “Secularism” را اين گونه تعريف كرده است: «سكولاريسم حركتي اجتماعي است كه براي از بين بردن ايمان به آخرت در ميان مردم و متمركز نمودن تمامي هم و غم آنان به دنيا و امور مادي تلاش مي‌نمايد.»قاموس جهان جديد نوشتة لوبستر در شرح و توضيح سكولاريسم يا لائيك مي‌گويد: «1ـ سكولاريسم با همة انواع ايمان، عبادت، معنويت و اخلاق سرستيز و دشمني دارد؛ 2ـ از نظر سكولارها دين و معنويت نبايد در حوزة حكومت، بويژه عرصة تعليم و تربيت و امور اجتماعي دخالت نمايد.»

ادامه مطلب

پیام امام شهید: حسن البنا بنیانگذار حرکت بیداری اسلامی معاصر به«جوانان»


ای جوانان!
پیروزی یک اندیشه در گرو ایمان استوار به حقانیت، اخلاص و صداقت بحد کفایت، احساس مسئولیت آمیخته با شور و محبت، و آمادگی لازم اتباعش برای فداکاری در راه به واقعیت در آوردن آن است.
زیرا که چهار اصل:
- ایمان استوار
- اخلاص و صداقت
- عشق و محبت
- اقدام و احساس مسئولیت

اهدای انقلاب خمینی به اهلسنت چیست؟در طول سي سال حكومت منحوس خميني وخامنه اي بزرگترين هديه ي اين انقلاب سياه براي اهل سنت چيزي جز تخريب مدارس ، تحقير علماء ، توهين به مقدساتشان نبوده است مگر نمي بينيم صدها نفر از علماء اهل سنت توسط عمال كثيف همين ر‍ژيم شهيد وترور شده اند .
مگر نمي بينيم كه دهها مدرسه ومسجد را با خاك يكسان كرده اند؟
مگر نمي بينيم كه در هر ماهي توسط وسايل ارتباط جمعي به مقدسات اهل سنت توهين مي شود؟
مگر نمي بينيم كه هر روز در حسينيه ها توسط روضه خوان هاي كثيف به ناموس پيامبر توهين مي شود ؟
مگر نمي بينيم كه در هر جمعه از بالاي منبر ها به اصحاب پيامبر ناسزا گفته مي شود؟
تا كي سكوت ؟ تا كي سازش ؟ تا كي مدارا ؟
آيا شما فكر مي كنيد كه با مدارا كردن با اين دشمنان خونخوار رحمي بر شما كرده مي شود . شما فكر مي كنيد كه با سكوت حقي به شما داده مي شود ؟
شما فكر مي كنيد كه با سازش به آزادي و عزت مي رسيد ؟
يا با اين سكوت ، مدارا وسازشتان منتظر زنده شدن مدارس ومساجدتان هستيد ؟
اما هر روز شاهد جريانات بالعكسي هستيم چرا ؟ چرا ؟ و چرا ؟
فاروق

۱۳۸۷ آبان ۱۷, جمعه

نظر بازدید کنندهسلام و تشکر که فورا دروغ بودن شایعه مجروحیت رهبر عزیز و محبوب بلوچستان امیر عبدالمالک بلوچ را منتشر نمودید.

وقتی رسانه های رژیم این خبر را منتشر کردند مردم بلوچستان شدیدا نگران شده و همه دست به دعا بلند کرده و برای حفاظت امیر عبدالمالک دعا کرده و جوانها به تحقیق در مورد این شایعه پرداختند.

مادران و خواهران شروع به گریه و خواندن قران کریم نموده و برای امیر عبدالمالک و دوستانش دعا کردند.

وقتی من به کافی نت رفته و خبر صحت رهبر را خواندم اشک شوقم ریخته و به همه دوستان و نزدیکانم این خبر را دادم.

ما دعا می کنیم :ای الله عبدالمالک را حفاظت فرما

دشمنانش را کور گردان

کسانیکه قصد سو برای امیر عبدالمالک دارند آنها را نابود کن.

خدایا تا آزادی و استقلال امیر عبدالمالک را در پناه خود نگه دار

با تشکر فراوان


عبدالصمد جلال زهی

استعفاء نامه کردان


اللهم انصر جنداللهاللهم انصر جندالله
عز یزان در بلوچستان ودر ایران .

سخن کوتاهی با شما دارم که امیدوارم به جا باشد
امروز کفر و ظلم بر ما حاکم است امروز حقوق ما پایمال است و تمامی درد های که
خود بهتر میدانید از اسم بچه های مان در شناسنامه گرفته تا به مسائل عقیده و
ارمانهای دیگر که الحمدالله ما هم اکنون به بیداری کامل ولازم رسیده ایم و وقت
آن رسیده که ما مه مانند مبارزین جندالله همچنان راست قامت ومحکم مقابل ظلم
ایستادگی کنیم و از خون شهدای مان دفاع کنیم امروز روز ایستادگی است آری امروز
روزی است که رسول الله(ص) تجربه کرده ما هم ره رو همان پیامبر (ص) هستیم باید
به دفاع از سرزمین ابا واجدادیمان برخیزیم و اما سخن این حقیر ……………….
بیایید دست در دست یکدیگر دهیم و هر طور که میتوانیم به مجاهدین و حافظان
سر زمین غیرت دل گرمی عمیق دهیم با کارهای کوچک و دلگرمیهای بزرگ ……
برای سلامتی مجاهدین دو رکعت نماز بخوانیم یا صدقه بدهیم یا ذکر (لا اله الا الله )
را ورد کنیم قرآن بخوانیم و برای حفاظت و نصرت مجاهدین و روح شهدایمان ببخشیم

من الله توفیق....

ابوخباب

آتاتورک و دردسرهای میخوارگی و شهوترانی

گاردين می‌نويسد: فيلم «مصطفی»، که نام خود را از نام کوچک آتاتورک برگرفته است، اگرچه خط قرمزها را در مورد آتاتورک رعایت می‌کند اما او را مردی بشدت شهوت‌ران، می‌خواره و در نهايت فردی غمگين تصویر می‌کند که نسبت به کشوری که خودش ساخته بود، به طور فزاينده‌ای احساس بی‌علاقگی می‌کرد.

ادامه مطلب

اوباما تشکیل دولت را آغازكرد ویک اسراییلی را برای ریاست کارکنان کاخ سفید برگزید

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از العربیه باراک اوباما رییس جمهور برگزیده امریکا ،تشکیل دولت جدید این کشور را آغاز کرد ودر این راستا رام ایمانویل را به سمت رییس کارکنان کاخ سفید انتخاب کرد ،در همین حال روزنامه های اسراییلی امروز پنجشنبه 6-11-2008 با انتشار این خبر نسبت به چنین گزینشی ابراز خرسندی کردند وتبار اسراییلی وی را یاد آور شدند .

ادامه مطلب

دستگیری دهها تن در بلوچستانبه گزارش آژانس خبری تفتان طی چند روز گذشته دهها جوان بلوچ در شهرهای مختلف بلوچستان توسط نیروهای سرکوبگر رژیم ولایت فقیه دستگیر و به سیاه چالهای رژیم منتقل شدند.
اتهام وارده به این جوانان همچون همیشه اتهامی ساختگی و دروغین به نام شرارت و نا امنی می باشد که بیشتر این اتهام برای جرائم سیاسی از سوی نیروهای رژیم به کار برده می شود.
گزارشها حاکیست بیشتر جوانان دستگیر شده فعالان مذهبی هستند که در راستای آگاه سازی مردم منطقه فعالیت می کرده اند.

شریعت اسلامی؛ راه برون رفت از بحران مالی کنونی


ترجمه و نگارش: ابوعامر


“بوفیس فانسون” مدیر تحریر مجله ی اقتصادی “چالنجز” سرمقاله ای با عنوان “پاپ یا قرآن” نگاشته است که باعث عکس العمل های متفاوت و شدیدی از سوی محافل اقتصادی گردیده.وی در این سرمقاله اخلاق سرمایه داری را به پرسش کشانده است و از نقشی که کلیسای کاتولیک با سهل انگاری نسبت به این پدیده و توجیه آن بازی کرده است انتقاد کرده. وی نوشته: این نسل بد اقتصادی انسانیت را به پرتگاه سقوط کشانده است.وی در پرسشی سرزنش آمیز نسبت به پاپ و کلیسا می گوید: “من فکر می کنم ما برای آنکه بهتر بدانیم در این بحران چه بلایی دارد سر ما و بانک هایمان می آید باید به جای انجیل قرآن را بخوانیم زیرا اگر سردمداران بانکهای ما به آنچه در قرآن آمده است احترام می گذاشتند و آن را پیاده می کردند این همه فاجعه وبحران برای ما پیش نمی آمد که ما را به این وضعیت نامناسب بکشاند زیرا پول، پول تولید نمی کند”


اعدام دو نفر در کیشبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایسکانیوز، دو نفر در جزیره کیش بدار آویخته شدند. این منبع حکومتی نام اعدام شدگان را "علی" و "حسن" و اتهام آنان را "آدمربايی" عنوان کرده است.
معاون دادستان رژیم در بندر عباس درباره این پرونده گفت حکم اعدام علی و حسن در شعبه 33 دیوان عالی کشور به تائید رسید و آنها به دار آویخته شدند.

۱۳۸۷ آبان ۱۶, پنجشنبه

احمدی نژاد پیروزی اوباما را تبریک گفتمحمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، در اقدامی بی سابقه توسط یک مقام ارشد ایرانی، پيروزی باراک اوباما را در انتخابات رياست جمهوری آمريکا به وی تبريک گفت.
باراک اوباما روز سه شنبه، چهارم نوامبر توانست با کسب اکثريت کالج های انتخاباتی به عنوان رييس جمهوری آتی آمريکا انتخاب شود.
محمود احمدی نژاد در بخشی از نامه خود به مناسبت پيروزی باراک اوباما در انتخابات رياست جمهوری آمريکا که روز پنج شنبه منتشر شد، نوشته است:«از اينکه توانستيد آراء اکثريت شرکت‌ کنندگان در انتخابات را به خود جلب کنيد، تبريک می گويم.»


افزایش فشار آمریکا بر بانک های ایران

دولت آمريکا روز پنجشنبه اعلام کرد قانونی که به بانک های ایران امکان استفاده غیر مستقیم از نظام بانکی ایالات متحده را می داد، لغو کرده است.
استوارت لوی، معاون وزير خزانه داری آمريکا در امور مبارزه با تروريسم و اطلاعات مالی، روز پنجشنبه، گفت: دولت آمريکا ضمن اتخاذ تدابير گوناگون عليه فعاليت های غير قانونی مالی ايران در سيستم مالی جهان از امروز اقدام موسوم به معاملات «برگشت پذير» يا (U-Turn Transactions) را لغو می کند.


ادامه مطلب

آیت الله وحید خراسانی اهل سنت را کافر و مشرک اعلام کرد!


آیت الله وحید خراسانی اهل سنت را کافر و مشرک اعلام کرد!سنی نیوز:به تازگی یک روحانی معروف شیعه که مورد حمایت شدید جمهوری اسلامی می باشد پا را فراتر از گلیم خود دراز کرده و اهل سنت را مشرک و کافر اعلام کرده است.

اهل سنت در ایران آماج حمله روحانیون تندروی شیعه قرار دارند. به موازات دخالت جمهوری اسلامی در امور داخلی کشورهای مسلمان منطقه، تلاش برای خدشه وارد کردن به اعتقادات اهل سنت، توهین به مقدسات و باورهای سنی ها و شیعه کردن اهل سنت با حمایت مادی از آنان؛ دستگیری و قتل رهبران اهل سنت در مرزهای ایران و تخریب مساجد و مدارس مذهبی اهل سنت نیز شدت گرفته است.
به تازگی یک روحانی معروف شیعه که مورد حمایت شدید جمهوری اسلامی می باشد پا را فراتر از گلیم خود دراز کرده و اهل سنت را مشرک و کافر اعلام کرده است.
آیت الله وحید خراسانی از روحانیان ساکن قم طی یک روایت جعلی از مالک ابن انس(رض)، سنی ها را مشرک و کافر اعلام کرده است! سخنان این روحانی در سایت تابناک، تنها اندکی بعد از انتشار حذف گردید تا این افراد به مانند همیشه به تقیه بپردازند و نیات پلید خود را پنهان کنند.
سخنان حکومت جمهوری اسلامی مبنی بر وحدت مسلمین تنها دروغی بیش نیست. چگونه می توان مدعی وحدت شد در حالی که طرف مقابل را کافر اعلام و به نابودی مقدسترین اماکن آنان دست زد؟!
اعلام کفر و شرک اهل سنت به معنای آنست که حکومت جمهوری اسلامی می تواند به این بهانه اهل سنت را به قتل برساند و جان و مال آنها را برخود حلال اعلام کند.

آیت الله وحید خراسانی اهل سنت را کافر و مشرک اعلام کرد!

سنی نیوز:به تازگی یک روحانی معروف شیعه که مورد حمایت شدید جمهوری اسلامی می باشد پا را فراتر از گلیم خود دراز کرده و اهل سنت را مشرک و کافر اعلام کرده است.
اهل سنت در ایران آماج حمله روحانیون تندروی شیعه قرار دارند. به موازات دخالت جمهوری اسلامی در امور داخلی کشورهای مسلمان منطقه، تلاش برای خدشه وارد کردن به اعتقادات اهل سنت، توهین به مقدسات و باورهای سنی ها و شیعه کردن اهل سنت با حمایت مادی از آنان؛ دستگیری و قتل رهبران اهل سنت در مرزهای ایران و تخریب مساجد و مدارس مذهبی اهل سنت نیز شدت گرفته است.
به تازگی یک روحانی معروف شیعه که مورد حمایت شدید جمهوری اسلامی می باشد پا را فراتر از گلیم خود دراز کرده و اهل سنت را مشرک و کافر اعلام کرده است.
آیت الله وحید خراسانی از روحانیان ساکن قم طی یک روایت جعلی از مالک ابن انس(رض)، سنی ها را مشرک و کافر اعلام کرده است! سخنان این روحانی در سایت تابناک، تنها اندکی بعد از انتشار حذف گردید تا این افراد به مانند همیشه به تقیه بپردازند و نیات پلید خود را پنهان کنند.
سخنان حکومت جمهوری اسلامی مبنی بر وحدت مسلمین تنها دروغی بیش نیست. چگونه می توان مدعی وحدت شد در حالی که طرف مقابل را کافر اعلام و به نابودی مقدسترین اماکن آنان دست زد؟!
اعلام کفر و شرک اهل سنت به معنای آنست که حکومت جمهوری اسلامی می تواند به این بهانه اهل سنت را به قتل برساند و جان و مال آنها را برخود حلال اعلام کند.

حزب الشیطان و خمینی!

حزب الشیطان و خمینی!

حزب الشیطان یک گروه نادان و جاهل و نا فهم و بی شعور و خونخوار و آدمکش ! پرورش یافتگان انگلیس ، نگهبان چاه جمکران و مواظب خروج امام زمان از غار با قرانی جدید و دینی من در آوردی!
به ظاهر خود را مدافع اسلام و قران و در حقیقت بزرگترین خائنان به اسلام و مسلمانان که تاریخشان مملو از تجاوز به مردم و ستم بر ملت ایران است،
رهبر حزب الشیطان آخوندی بی سواد و روضه خوان بنام خمینی بود که با فریب دادن مردم بر اریکه قدرت نشست و بر نزدیکترینهایش رحم نکرد و همه را به دیدار قبل از میعاد امام از غار بیرون شده اش فرستاد .
این آخوند جیره خوار انگلیس به ظاهر با امریکا خود را مخالف قلمداد نمود تا انقلاب پلید و حیوان گونه اش را به جهانیان صادر نماید و بدبختیهائی را که مردم بیچاره ایران کشیده اند دیگران حسرتش را نخورند و خمینی مکار مدال افتخار مسئول باغ وحش جهانی را به گردنش بیاویزد تا پاداش بسیار بزرگی از غارنشین دریافت نماید


از اعضای این گروه آخوند شیره ای خامنه ای یکدست و رفسنجانی دزد بی ریش که متاسفانه دیگر دزدان به ریش خود پری دارند و این یکی چون ریش ندارد پری هم ندارد و لنکرانی و منکرانی و بزچرانی و گاوچرانی ولش کن هرچه اخرش ائی همراه باشه.
کلمات مورد استفاده : مرگ بر آمریکا ، مرگ بر روسیه نه ببخشید زنده باد روسیه ،ملت ایران وحشی هستند باید بهشان روش زندگی را یاد داد ، حزب الشیطان از اصحاب و اهلبیت پیامبر برترند ،استکبار جهانی در هر جنایت ما دست دارد ،هر مخالف ما ایادی بیگانه است چون وحی بر ما در هنگام صیغه کردن دختران بسیجی نازل می شود و....
حکایت: زوالشان نزدیک و بنیانشان لرزان و به زودی همه به ملاقات امام شیطانشان به اسفل السافلین خواهند رفت.
بشتابید : مردم که درب اسفل السافلین بسته می شود و به دیدار آخوند روضه خوانتان نمی رسید و حسرت روضه هایش را می خورید.
شعر خطاب به خمینی:
ای که همه مکر و فریب بودی
شکر خدا که زود به جهنم رسیدی
خمینی شیطان جنایت کم کرده بودی
که پیروانی بعد از مرگت تنیدی
بلوچ

باز اصلاح طلبان و دروغهایشان

باز اصلاح طلبان و دروغهایشان
اخیرا اصلاح طلبان با صدور اطلاعیه هائی به دفاع از اهلسنت و اقلیتهای قومی برخاسته و چنین ابراز کرده اند که اصلاح طلبان خواهان رسیدن اهلسنت و همچنین اقوام ایرانی به حقوقشان هستند !!!


ادامه مطلب

بلوچيم و مسلماني افتخار نسل ماستبلوچيم و مسلماني افتخار نسل ماست
خاك زرين بلوچستان ديار ماست
غيرت و مردانگي تنها شعار نسل ماست
گرمي خورشيد بلوچستان داغدار نسل ماست
لك محروميت تنها حصار نسل ماست
مي شويم آزاد چون الله يار نسل ماست
خم نگردد قامت ما نزد هر نامردي
چون فقط الله شاه و شهريار نسل ماست
تاكنون گر فقر بوده ميان اين مردمان
كسب علم و آگهي زين پس كار نسل ماست
گر جوانان غيور ما شدند صيد رژيم
هر كجا هر ظالمي صيد وشكار نسل ماست
اتحاد ما بلوچان ميكند زير و زبر
خانمان هر كسي كه كينه دار نسل ماست
رسم مهمانداري و مهمان نوازي بلوچ
از فضيلت هاي نيك بي شمار نسل ماست
مردم ما در صفا و سادگي همچون گل اند
هم دلي و هم زباني زهرخار نسل ماست
دشمنان خواهان مرگ و انحطاط نسل ما
غافلند از اين كه قرآن در كنار نسل ماست
چون زمستان غم و اندوه خواهد شد بسر
نوبت گرمي شب هاي لوار نسل ماست

بلوچ خان بلوچ

فهرست شهدای اهل سنت حسب تسلسل تاریخیسياست مستمر دولت در تغيير معادله جمعيت در مناطق سني نشين مخصوصا در بلوچستان كه از زمان وزارت محتشمي تا كنون ادامه دارد و فقط به عنوان مثال ذكر ميكنم كه در اطراف سد پيشين بلوچستان كه همه ساكنان آن بلوچ مي باشند تمام زمين هاي اطراف سد را كه بسيار وسيع نيز ميباشد همگي به غير بوميان داده شده اند تا معادله ي جمعيت به هم خورده و به زعم خود مانعي از موانع صدور انقلاب را بردارند و اگر منصفي به مناطق سني نشين سر زده اين واقعيت هاي تلخ را درك ميكند و به ياد اين جمله اطلاعات كه به مولوي عبدالملك _ كه بعدها بدست اطلاعات ترور گرديد_ در زندان گفته بودند مي افتد كه: مثال شما اهل سنت به يك سالن بزرگ مي ماند كه در آن پروژكتورها و لامپ ها و شمعهاي متعددي وجود دارد كه ما اول پروژكتورها و بعدا لامپها و سپس پنكه ها را روشن نموده تا آنها را خاموش نمايد _ كنايه از تشيع اجباري مردم مثل زمان شاه اسماعيل صفوي كه به زور ايران را شيعه نمود _ كه ما البته معتقديم كه با اين تنگ نظري ها، مشكلات كشور كه حل نشده هيچ بلكه بيشتر نيز مي گردد و در راستاي اين سياست هاي خشن و غير اسلامي بوده است كه دهها عالم و دانشمند اهل سنت ايران تا كنون اعدام يا ترور گشته اند كه به خاطر اختصار فقط خلاصه اي از آن را ذكر كرديم.


اعتراض جبهه مشاركت نسبت به تضييع حقوق شهروندي اقليت هاي قومي ومذهبي در ايران

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصل 19 به صراحت اعلام می دارد: " مردم‏ ايران‏ از هر قوم‏ و قبيله‏ كه‏ باشند از حقوق‏ مساوي‏ برخوردارند و رنگ‏، نژاد، زبان‏ و مانند اينها سبب‏ امتياز نخواهد بود." با تکیه بر اصول قانون اساسی خصوصاً اصول 19، 20، 22، 23، 12، و 15 هیچگونه راه توجیهی برای تضییع و تضییق نسبت به حقوق شهروندان ایزانی باقی نمی گذارد و هر گونه اقدام و سیاستی خلاف روح و مفاد قانون اساسی نقض عهد میثاق ملی است. ضمن اینکه واگرایی ناشی از آن موجب تحمیل هزینه های سنگین امنیتی و حیثیتی برای کشور می گردد.

آدرس جدید خبرگزاری بلوچ نیوز


توجه : این آدرس فیلتر شد ، ما را در آدرس جدید ببینید
آدرس جدید خبرگزاری بلوچ نیوز :
‌خبرگزاری بلوچ نیوز ( بلوچنا)
Baloch News Agency
BalochNA
www.balochna.blogfa.com
از کلیه دوستان ویب دار و همچنین از جوانان سرزمین بلوچستان تقاضا داریم که در پخش کردن آدرس جدید خبرگزاری بلوچ نیوز ما را یاری دهند.

با سپاس: مدیریت خبرگزاری بلوچ نیوز

۱۳۸۷ آبان ۱۵, چهارشنبه

باری دیگر خبرگزاری بلوچ نیوز در ایران فیلتر شد

روز گذشته رژیم آخوندی ایران دهها سایت و وبلاگ فعال در دیار بلوچستان از جمله خبرگزاری بلوچ نیوز را فیلتر نمودرژیم با این ترفند فیلترینگ بر این خیال باطل است که در این عصر اطلاعات می تواند ملت بلوچ و مردم دنیا را از ظلم و جنایاتش در سانسور خبری نگاه دارد اما این کوته فکران رژیم آخوندی نمی دانند با هر بار فیلتر نمودن خبرگزاری و دیگر آزاد اندیشان ما را مصمم تر از پیش ساخته و این کارش مهر تاییدی است بر درستی و حقانیت ما در امری که به عهده گرفته ایم.
در ساعات آتی خبرگزاری بلوچ نیوز آدرس جدید را به اطلاع مردم مظلوم بلوچ و دیگر آزاد اندیشان خواهد رساند.

قهرمان ملت بلوچ احمد وفائیبیشک احمد وفائی از غیورترین و شجاع ترین داناترین فرزندان بلوچستان بود که در ره عقیده و دین و مردم و سرزمینش جانش را فدا نمود.
احمد وفائی قهرمان ملی بلوچستان بود که نامش برای همیشه در تاریخ بلوچستان ثبت گردید و فرزندان بلوچستان به قهرمان احمد وفائی افتخار خواهند کرد و وی را الگوی خود قرار خواهند داد.
در عصری که هر انسانی دنبال منافع خود است وجود انسانهای پاکباز و فداکاری همچون احمد وفائی که به خاطر مردمش زندگی و خانواده و خویشاوندانش را ترک داده و راهی کوهها شود و با سختیها و مرارتها زندگی نموده و بالاخره جانش را در راه آزادی مظلومان فدا نماید نعمتی از جانب الله است.
احمد قهرمان بلوچستان است و نامش برای همیشه در اذهان مردم این دیار ثبت گردید و به امید الله آرمان قهرمان احمد وفائی محقق خواهد شد.
دوستدار قهرمان احمد وفائی

امروز روز بیداریست

امروز روز بیداریست

برخیزید ای ملت بزرگ بلوچ که امروز روز هوشیاری و بیداریست بیایید دست در دست هم دهیم و پایه ها ی سست نظام پوسده آخوندی را که آخرین رمق های خود را میکشد بشکنیمبیایید با عدم شرکت در انتخابات فرمایشی که از آن شهریاری ها انتصاب می گردند مشت محکم و تیر خلاصی به این نظام دیکتاتوری سراسر فریب و حیله زنیمدیگر جای ترحم نیست باید با تشکیل ارتش های بلوچی برای استقلال بلوچستان از حکومت دیکتاتوری ایران بجنگیم چرا که خواسته های کوچک ما در این رژیم اینگونه با ریختن خون جوانانمان پاسخ داده می شود پس چرا برای یک پست کوچک بجنگیم بیایید مبارزه را بسوی استقلال بلوچستان سوق دهیم مطمئن باشید این رژیم ضعیف آنگونه که تبلیغ می کند قوی نیست بلکه با کوچکترین حرکت ملت بلوچ از هم خواهد پاشید و غفاری ها نکونام ها فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد همانگونه که اکنون زندگی ذلت بارشان در خفا و ترس از جمع ادامه داردبرخیزید و به مبارزه مقدس برای استقلال بلوچستان کمک کنید
زنده باد بلوچستان مستقل و آزاد

آیا وزارت اطلاعات یک سازمان قویست ؟

آیا وزارت اطلاعات یک سازمان قویست ؟

بسیاری از مردم وقتی خبرهای تلوزیون که با آب و تاب از موفقیت به اصطلاح ماموران گمنام امام زمان مثلا در جلوگیری از یک عملیات چریکی و یا دستگیری افراد یک گروه صورت می گیرد از خود می پرسند آیا واقعا وزارت اطلاعات اینگونه که وانمود می کند قویست ؟جواب این سوال را می توان با عملکرد این وزارتخانه فهمید چراکه سازمان های بزرگ اطلاعاتی و جاسوسی جهان همچون کا گ ب - موساد – سیا و … بیشترین کارهای اطلاعاتی و عملیاتیشان با فن آوری های پیشرفته الکترونیکی همراه است و تقریبا نیروی فردی در آن دخالت چندانی ندارد اما در مقابل بزرگترین عملیات الکترونیک وزارت اطلاعات ایران کنترل خطوط تلفن و گوش دادن به مکالمات خصوصی مردم است و بقیه کارش شکنجه و دستگیری افراد عادی به طمع اینکه شاید این ها خبری داشته باشند می باشد

مردم ملل مختلف اوقات خود را چگونه میگذراند


برنامه روزانه ملتهای مختلف به شرح زیر اعلام می شود :

امریکا : 8 ساعت کار ، 8 ساعت استراحت ، 2 ساعت ماندن در ترافیک ، 2 ساعت تفریح ناسالم ، 2 ساعت تماشای تلویزیون ، 2 ساعت کار با اینترنت
فرانسه : 8 ساعت کار ، 6 ساعت استراحت ، 2 ساعت قدم زدن در خیابان ، 4 ساعت کتاب خواندن ، 2 ساعت حرف زدن علیه تلویزیون ، 2 ساعت خندیدن
ایتالیا : 4 ساعت کار ، 8 ساعت خواب ، 4 ساعت غذا خوردن ، 6 ساعت حرف زدن ، 2 ساعت خیابان گردی
آلمان : 8 ساعت کار ، 8 ساعت خواب ، 2 ساعت اضافه کار ، 2 ساعت تماشای مسابقات تلویزِیونی ، 2 ساعت مطالعه ، 2 ساعت فکر کردن به خودکشی
کوبا : 8 ساعت کار ، 8 ساعت تفریح ، 4 ساعت خواب ، 4 ساعت گوش کردن به سخنرانی کاسترو
عربستان سعودی : 8 ساعت تفریح همراه با کار ، 6 ساعت تفریح همراه با خرید در خیابان ، 10 ساعت خواب
مصر : 4 ساعت کار ، 8 ساعت خواب ، 8 ساعت کشیدن قلیان ، 2 ساعت گوش کردن به ام کلثوم ، 2 ساعت حرف زدن در مورد گذشته
هندوستان : 8 ساعت جستجوی کار ، 6 ساعت خواب ، 6 ساعت تماشای فیلم ، 2 ساعت جستجو برای محل خواب ، 2 ساعت برای رد شدن از خیابان
پاکستان : 4 ساعت کار غیر مجاز ، 8 ساعت خواب در حین کودتا ، 8 ساعت اعتراض علیه کودتا ، 4 ساعت فرا ر از دست پلیس
ایران : 8 ساعت خواب ، 8 ساعت استراحت ، 2 ساعت حرکت در ترافیک ، 1 ساعت کار ،3 ساعت بحث در مورد گذران اوقات فراغت ، 2 ساعت بحث در مورد فلسفه و سیاست ...

بلوچستان سرزمین مابلوچستان سرزمین ما .... سوگند میخوریم به ذات الله ... به خاطر خونهای گرانبهایی که بخاطر تو در دامانت ریخته شد و زمینت را گلگون نمود .... بخاطر اشک مادران و پدران و همسران و فرزندانی که هنوز در غم از دست دادن عزیزانشان لباس غم از تن در نیاورده اند .... به قلبهای اندوه بار و شکسته فرزندانت که در سراسر بلوچستان گسترده اند .... به خاطر انسانهای پاکی که فقط به خاطر دین و مذهبشان در اعماق خاکت دفن با بیکسی شده اند ... به روان فرشته دختران نجیبت که مظلومانه هتک حرمت شدند .... به یاد پسران نیکت که در راه آزادی و برابری اعدامشان نمودند .... به عظمت روح شیر مردان سلحشورت که بخاطر پاسداری از نام و عرضت جان پاک خود را فدایت نمودند .... ای مهد دلیرانم ... ای سرزمینم ... ای مادرم ... ای وطن ، انتقامت را خواهیم گرفت .... ترا از دست بیگانگان متجاوز ، رها خواهیم ساخت و آبی آسمانت را ... خاک تفته ات را ... شفق سرخت را ... آبروی از دست داده ات را ... حرمت گذشته ات را ... ... عظمت روح گمگشته ات را و نام پر فروغت پس خواهيم گرفت.

سايت سني آنلاين فيلتر شدسني آنلاين پايگاه رسمي اطلاع رساني اهل سنت ايران که وابسته به حوزه علميه دارالعلوم مکي زاهدان است امروز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه به دستور مقامات قضايي ايران فيلتر شد.
اين سايت که با سه آدرس پويا در حال فعاليت بود چندي قبل در آستانه مراسم فارغ التحصيلي طلاب دارالعلوم زاهدان، اولين آدرس آن [
www.sonnionline.com] و چند روز بعد از اين مراسم دومين آدرس آن [www.sonnionline.net] و بالاخره امروز آخرين آدرس آن [www.sonnionline.ir ] به دلايل نامعلومي فيلتر شد تا بدين ترتيب امکان بازديد از اين سايت براي کاربران علاقه مند کاملا از بين برود.
اين در حالي است که پايگاه مذکور تا به حال از هيچ يک از قوانين تعريف شده و خط قرمز هاي اينترنتي پا فراتر نگذاشته و تمام مطالب مندرج در آن بعد از رد شدن از فيلتر هاي مختلف تاييد و در خروجي آن قرار مي گرفت.
گفتني است چندي پيش درپي فشار هاي وارده بر جامعه اهل سنت ايران، «مولانا احمد نارويي» مدير عامل و مولوي يوسف اسماعيل زهي يکي از اعضاي اين سايت ، دستگير و هم اينک در بازداشت به سر مي برند. \
منبع: پايگاه اطلاع رساني مولانا عبدالعزيز،

گزارشی بی‌سابقه در مورد نقض حقوق بشر در ایران

گزارشی بی‌سابقه در مورد نقض حقوق بشر در ایران
گزارش تکان‌دهنده‌ی بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، درباره‌ی وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر شد. او در این گزارش تصویر نگران‌کننده‌ای از نقض حقوق بشر در ایران ارائه می‌دهد.
در گزارش بالاترین مقام سازمان ملل متحد، به مباینت مجازاتهای پیش‌بینی‌شده در قانون مجازات اسلامی با موازین حقوق بشر اشاره شده است. اعدام نوجوانان، تبعیض حقوقی میان زن و مرد، دستگیری‌های خودسرانه، محدودیت آزادی عقیده و بیان، افزایش فشار بر اقلیت‌های قومی و مذهبی و از جمله اعمال فشار بر جامعه‌ی بهاییان از جمله مواردی از نقض حقوق بشر در ایران هستند که در گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد محکوم شده‌اند.

بلوتوث جنجالی

بلوتوث جنجالی
قطعه فیلم کوتاهی بصورت بلوتوث تلفنهای همراه بطور گسترده حتی در روستاهای دور پخش شده است در این قطعه فیلم یک روحانی متعصب در جمع بزرگی در حال سخنرانی است او می گوید: و اما در مورد فرزند کمتر زندگی بهتر مشکلی که الان ما داریم اینکه سنیهای در مرزها (منظور بلوچستان) الان از سعودی و پاکستان دارند جایزه می گیرند که بروند و زن بگیرند و دو قلو دوقلو بزایند تا جمعیت سنیها از شیعه ها بپره بالا .. .
او در ادامه می گوید : باید ما به آنها بگوییم که ما به سومین اولادتان شناسنامه نمی دهیم (همان طرحی که برادران بومی مدتی است دارند در ثبت احوال اجرایش می کنند) و حق رای هم ندارید زیرا این اتحادی که بین سنیها است و تفرقه ای که متاسفانه بین شیعه ها است در همه جا رای می آورند .... سپس با تاکید می گوید و اما شیعه احمق نمی فهمد.
هر کسی این قطعه فیلم را ببیند و بشنود متوجه می شود آن روحانی ضمن داشتن تعصب مذهبی توسط برادران بومی با گزارشات دروغینشان گمراه شده است.
مردم از این قطعه فیلم برای تفریح استفاده می کنند به این صورت که هرجا به مرد چند زنی برخورد می کنند می پرسند : از پاکستان و سعودی چقدر جایزه گرفتی؟
http://majd21.blogfa.com/

مشترک گرامی دسترسی به این سایت امکان پذیر نمیباشد


مطلب آخر وبلاگ قبلی
دیروز به سفری رفته بودم هنگام بازگشت وقتی به کلبه درویشی مراجعه کردم یکبار دیگر دیدم که نوشته اند
مشترک گرامی
دسترسی به این سایت امکان پذیر نمیباشد

در تعجب و حیرت فرو می روم مگر من چه نوشته بودم که بازهم دوستان بشدت تنگنظر ما آنرا فیلتر کردند؟
در وبلاگ قبلی گفتم شاید لینکهای آن اشکال داشت در این یکی چی بود؟
به این نتیجه می رسیم که حرف بعضیها کاملا درست است که می گویند برادران ما تنگ نظر اند و حاظر نیستند هیچ حرفی را بشنوند.
آدرس وبلاگ جدید ما این است دوستانی که علاقه داستند می توانند مراجعه فرمایند:
http://majd21.blogfa.com/
دوستانی که آدرس قدیم را اصلاح نمودند برای درج در قسمت پیوندها اطلاع دهند.

گشت دریایی رزیم دو جوان بلوچ را هدف گلوله قرار داد واز صحنه جنایت گریخت!!

دزدان نقابدار دریای (سپاه پاسداران) در شهرستان جاسک دست به یک جنایت دیگر زدند.گشت دریایی رزیم دو جوان بلوچ را هدف گلوله قرار داد واز صحنه جنایت گریخت!!
این دوجوان بلوچ که برای سیر کردن شکم فرزندانشان به شغل ناخدایی مشغول بودند و برای اوردن اجناسی برای اربابان تهرانی به کشور عمان (خصب) رفته بودند وگشت دریایی سپاه پاسداران انهارا تعقیب می کند و با بی رحمی تمام به طرف انها تیر اندازی می کند که در این جریان یک تیر به سر یکی از انها به اسم محمد شاهی (ساکن روستای گزی) که ناخدای قایق بود اصابت می کند و در دم جان می دهد.
ووقتی ناخدا تیر می خورد قایق با جاشوی بیچاره متوقف می شود وقتی این دزدان دریایی کنار قایق می ایند می بینند که ناخدای قایق به شهادت رسیده است.
واین بی رحمان از ترس رسوایشان پیش مردم منطقه تصمیم می گیرند که تنها شاهد این ماجرا را یعنی همان جاشوی بدبخت را از بین ببرند وبا این طرز تفکر پلید به طرف جاشو سه چهار تیر شلیک می کنند.
غافل از اینکه خدا اگر بخواهد کسی را رسوا کند می تواند وانها فکر می کنند که هردو به شهادت رسیده اند واز صحنه جنایت فرار می کنند و به پایگاه خود بر می گردند.
بعد از چند ساعت صیادان محلی قایق راپیدا می کنند ومتوجه می شوند که یک نفرشان که همان جاشو قایق بوده زنده است و اورا سریع به بیمارستان انتقال می دهند .
وقتی ان جوان به هوش می اید همه ماجرا را تعریف می کند ودزدان نقابدار(سپاه) بار دیگر جنایتهایشان برای مردم بلوچ هرمزگان روشن می شود.
مردم بلوچ در تمام بلوچستان عزیز از ظلم مزدوران رزیم در امان نیستند ودر هر نقطه ای از این زمین اجدادیمان مزدوران به بهانه های مختلف جوانان مرا به شهادت می رسانند.
در بلوچستان به بهانه قاچاق مواد مخدر ودر هرمزگان به بهانه قاچاق کالا ودر جاهای دیگر به بهانه های دیگر جوانان مرا به رگبار می بندند و یا اعدام می کنند.
به امید ازادی بلوچستان عزیز از دست این استعمار گران
بالانج گرگیج

سھم منگريه و فريادھا کردم زياد

بر درو ديوارکوفتم باربار

من چرا گشتم جدا ازاين ديار

يا چرا گشته ديارم در حصار

دشمنم با توپ وتانکش درکنار

کرده اشغال سرزمينم در جوار

اين ھمه سال است وسالھاى زياد

ملتم در بند واموالش به باد

من فقط نامى يدک با خود کشم

بھراين نام تھى اموال برباد ميدھم

بارھا پرسيده ام با رنج و آه

چيست سھم من درايران شما

پاسخى اينگونه آمد خود بگوى

گفتمش مي گويمت با جستجوى

سھم من شعروسرود اجنبى است

سھم من اجبارزيسستن با قوى است

سھم من بربادى فرھنگ من

سھم من نا خواسته جنگى جنگ من

سھم من خمپاره آيد سوى من

سھم من نفرت داريد از خوى من

سھم من تيرى است به سينه ميخورم

سينه ام پاره شود دم نزنم

سھم من توپى است به سقف خانه ام

سھم من اين خانۀ ويرانه ام

سھم من اين سنگ وپاره آجراست

سھم من سنگسارشدن با قاتل است

سھم من اين کودک بيمارمن

سھم من اين نوجوان معتاد من

سھم من کوھى است زغمھاى جھان

سھم من دردى است ناگفته بيان

سھم من اين است که فرياد نزنم

صحبتى از حق خود ھم نکنم

سھم من اين است که کشتار ميشوم

رانده ازخانه وکاشانه شوم

سھم من از کشورت نامى است بزور

ميکشم با خود يدک بى رنگ و نور

سھم من جرمى است که درنام من است

اين ھمان نام بلوچى بودن است

سھم من اين است که با جبر زمان

گشته است مُلکم به اشغال ددان

سھم من اين است که ھرچه داشته ام

برده اند اشغالگران من ساخته ام

سھم من اين است که در قرن کنون

کودکانم پا برھنه گشته اند بى آب ونون

سھم من اعدام شدن با جرثقيل

من ندانم علتش يا که دليل

سھم من ازنفت اين کشورکجاست

اين ھمان نفتى که با خون آشناست

سھم من اين توپ وتانک وکشتن است

از ھمان نفتى که اين سھم من است

سھم من از مُلک وازشھرم جدا

ميکشم ھجرت ھزاران بى صدا

سھم من کوران نويسد جاى من

نام خود گم کرده ام فرياد من


کوران دامنى

حقوق اقلیت در ایران

سنی نیوز:اگر چه احمدی نژاد درتمامی مجامع بین اللملی، مجالس سخنرانی و کنفرانس های مطبوعاتی بر پیام مهر و محبت و دوستی ادیان و همبستگی میان پیروان ادیان تاکید می کند و لی محبت و مدارا و مهرورزی در دولت اصولگرا برای “دگر اندیشان” و “دگر دینان” کالایی نایاب و امری نامرئی ست. ..

باراک اوباما، چهل و چهارمین رییس جمهوری آمریکا شد


طرفداران باراک اوباما از ساعات اولیه عصر سه شنبه در «گراند پارک» شیکاگو تجمع کرده اند. عکس از AFP
باراک اوباما، چهل و چهارمین رییس جمهوری آمریکا شد
رادیو فردا . باراک اوباما، رییس جمهوری منتخب آمریکا، در مراسم جشن پیروزی خود در «گراند پارک» شیکاگو، تاکید کرد که زمان تغییر برای آمریکا فرا رسیده است.
هزاران نفر از هواداران سناتور اوباما از ساعات اولیه عصر سه شنبه در «گراند پارک» شیکاگو جایی که او قرار بود پس از پیروزی به ایراد سخن بپردازد، تجمع کرده اند.
ادامه مطلب

۱۳۸۷ آبان ۱۴, سه‌شنبه

بيش از دو هزار خانوار چابهاري حتي يك وعده غذا هم ندارنددر شهری که به اعتراف دولتمردان ماهانه ملیاردها دلار در آمد دارد مردمش یک وعده غذا ندارند


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رسالت:با همه تلاشي كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي براي كاهش آمار مبتلايان به سوء تغذيه در سيستان و بلوچستان نموده نه تنها از آمار اين گروه از اقشار آسيب‌پذير كاسته نشده بلكه به خاطر مشكلات اقتصادي ناشي از خشكسالي‌هاي متوالي و طولاني و همچنين بالا بودن قيمت مواد غذايي بويژه در يكسال اخير هر روز بر تعداد مبتلايان به سوء تغذيه افزوده مي‌‌شود.

گزارش خبرنگار ما حاكي است آن دسته از روستائياني كه به خاطر وقوع حادثه خشكسالي كه بيش از ده سال به طور انجاميده و دهه دوم آن نيز آغاز شده خانه و كاشانه خود را ترك و در حواشي شهرهاي بزرگ اين استان سكونت گزيده‌اند به دليل مشكلات اقتصادي ناشي از بيكاري بيشتر به سوء تغذيه دچار كه در چند سال اخير آمار سالخوردگان و كودكان و زنان باردار و شيرده افزايش يافته است.

هم اكنون بيش از دو هزار خانوار روستايي كه در دوران خشكسالي از روستاهاي مناطق جنوب سيستان و بلوچستان به اميد اشتغال به بندر چابهار مهاجرت و در حواشي اين شهر مشكلات اقتصادي را تحمل نموده و گاهي حتي يك وعده غذا هم ندارند بويژه كودكان و زنان باردار به سوء تغذيه مبتلا هستند بگذريم از اينكه مشكلات بهداشتي و زيستي اين خانواده‌ها غير قابل توصيف است.

دولت براي مشكل افراد مبتلا به سوء تغذيه بايد فكري كند كه ايجاد اشتغال پايدار در روستاهاي محل اقامت اين افراد مي‌تواند در بهبود وضعيت اقتصادي آنها كمك كند و در كوتاه مدت افزايش ميزان كالاهاي اساسي يارانه‌اي بويژه نان كه مدتي است به صورت چند قيمتي در سيستان و بلوچستان توليد مي‌گردد مي‌تواند در اين زمينه مشكل را تا حدودي برطرف كند.افزايش ميزان تغذيه روزانه دانش‌آموزان روستايي و بالا بردن كيفيت تغذيه و توزيع روزانه شير در مدارس مي‌تواند در رفع سوء تغذيه دانش‌آموزان راهكار مناسبي باشد

استقبال کم سابقه مردم آمریکا از انتخابات


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی رای دهندگان در سراسر آمریکا برای انتخاب رئیس جمهور تازه خود ازدحام کرده اند.
جان مک کین، نامزد جمهوری خواهان امیدوار است نتیجه ای متفاوت از نظرسنجی ها حاصل شود و باراک اوباما، نامزد حزب دموکرات به دنبال آن است که به عنوان اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا انتخاب شود.
اوباما و مک کین هر یک در ایالت هایی که خود نمایندگی آن را در مجلس سنای آمریکا بر عهده دارند رای دادند. آقای اوباما در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی رای داد و آقای مک کین در شهر فینیکس ایالت آریزونا رای خود را به صندوق ریخت.

۱۳۸۷ آبان ۱۳, دوشنبه

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران (جندالله)
به نام خدا

بدینوسیله جنبش مقاومت مردم ایران (جندالله) اخبار منتشر شده در رسانه های رژیم مبنی بر زخمی شدن رهبر جنبش فرمانده عبدالمالک بلوچ و شهادت اعضای جنبش را تکذیب می نماید و اعلام می نماید که رهبر جنبش و تمامی مبارزان در صحت و سلامت کامل به سر می برند.

رسانه ها و مقامات امنیتی رژیم جهت تشویش اذهان عمومی و سرپوش نهادن بر ضعف و ناتوانی خویش در رویاروئی با مبارزان دست به چنین دسیسه های پستی می زنند تا از یک سو در مردم یاس و نومیدی ایجاد نمایند و از سوئی از وضعیت مبارزان مطلع گردند اما این گونه ترفندها ناکارآمدی و شکست خود را ثابت کرده است و رژیم هرگز با چنین کارهائی به اهداف شومش نائل نخواهد گشت.

لازم به ذکر است که طی چند روز گذشته هیچگونه درگیری بین رژیم و مبارزان جنبش رخ نداده است و ارائه چنین اخبار سراسر دروغی چهره شیطانی رژیم را بیش از پیش عیان نموده و بنگاههای دروغپردازی رژیم را رسواتر می نماید.


جنبش مقاومت مردمی ایران (جندالله)

لماذا لا يحيي نظام ولاية الفقيه ذكرى الفتح الإسلامي لإيران؟

صباح الموسوي

لم تترك أبواق الدعاية الإيرانية مناسبة دينية أو وطنية إلا واستغلتها للترويج لنظرية ولاية الفقيه والادعاء بإسلامية هذا النظام الشعوبي المختلف الذي تعددت وسائله الدعاية والمناسبات التي يستغلها لهذه الغاية. وعلى الرغم من وجود المناسبات الدينية ( الطائفية ) التي كان قد ابتدعها الصفويون ونسبوها لأل البيت عليهم السلام واتخذوها حجة لمحاربة العرب وشق وحدة الأمة الإسلامية‘ فقد لجئ نظام ولاية الفقيه الى ابتداع مناسبات طائفية جديدة لاستغلالها في تحقيق غايته فهناك مناسبات يتخطى الاحتفال بها حدود المبالغة لشدة البذخ الذي يجري فيها ومنها على سبيل المثال احتفالية الخامس عشر من شعبان التي تقام لمناسبة مولد المهدي المنتظر واحتفالية ما يسمى بعيد الغدير التي يعتبرونها بمثابة البيعة التي أخذها الرسول ( صلى الله عليه واله وصحبه و سلم ) من المسلمين للإمام علي بن أبي طالب ( عليه السلام) ‘ وهناك احتفالية أخرى غاية في الأهمية وان كان النظام لا يتبناها بشكل رسمي إلا ان الحوزة الدينية في قم تقوم بالنيابة عنه في توفير كامل الدعم لإقامتها وهي مناسبة مقتل الخليفة الثاني عمر بن الخطاب ( رضي الله عنه ) على يد أبو لؤلؤة فيروز المجوسي والتي يطلق عليها تسمية " عمر كشي " ويسميها البعض الآخر مناسبة " فرحة الزهراء ".


رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی بر دروغ بافی خود اذعان نمودرئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی بر دروغ بافی خود اذعان نمود


به گزارش آژانس خبری تفتان رئیس مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی کشور که ساعاتی پیش خبر مجروحیت رهبر جنبش مقاومت جندالله را داده بود خبر زخمی شدن عبدالمالک ریگی که توسط رسانه‌های ایرانی و پاکستانی منتشر شد را، تکذیب کرد.

سرهنگ مهدی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس‌ گفت: خبر برخی از رسانه‌ها مبنی بر زخمی شدن ریگی صحت ندارد و از این فرد هیچ اطلاعی در دست نیست این در حالیست که خود این آقا به خبرگزاریها این خبر دروغ را مخابره کرده بود.

احمدی به خاطر اینکه کاملا رسوا نشود دروغی دیگر ساخت و گفت: مأموران نیروی انتظامی با ٨ تن از اشرار در منطقه مرزی با پاکستان درگیر شده‌اند که ۵ نفر از آن‌ها به هلاکت رسیدند و ٣ نفر دیگر به شدت زخمی شدند اما عبدالمالک در بین این افراد حضور نداشته است.


پیش از این خبرگزاری مهر به نقل از همین رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی کشور اعلام کرده بود که عبدالمالک ریگی رهبر جندالله به شدت زخمی شده است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی نیروی انتظامی کشور به خبرگزاری مهر گفته بود: طی درگیریهای شب و روز گذشته در دو منطقه کرمان و منطقه مرزی "بیرسورانو رولک" واقع در نقطه مرزی مشترک پاکستان با ایران هشت تن از سران اصلی گروهک جندالله کشته شدند و عبدالمالک ریگی سرکرده این گروه نیز در اثر این درگیریها به شدت زخمی شده است.

این در حالیست که اصلا منطقه ای به نام بیرسورانورولک وجود خارجی ندارد و هیچ درگیری در دو روز گذشته بین نیروهای رژیم و مبارزان بلوچستان رخ نداده است.

خبرگزاری فارس به دروغگوئی خویش اذعان نمودرهبر جنبش مقاومت به کوری چشم دشمنان زنده وسلامت است


خبرگزاری فارس به دروغگوئی خویش اذعان نمود


به گزارش آژانس خبری تفتان خبرگزاری فارس خبری را که ساعاتی پیش مبنی بر مجروح شدن رهبر جنبش مقاومت امیر عبدالمالک بلوچ منتشر کرده بود تکذیب نمود و نوشت :خبر تلويزيون پاكستان درباره زخمي شدن عبدالمالك ريگي‌ صحت ندارد
فارس افزود : رئيس مركز اطلاع‌رساني نيروي انتظامي كشور خبر زخمي شدن عبدالمالك ريگي كه توسط رسانه‌هاي پاكستان منتشر شد را تكذيب كرد.
سرهنگ مهدي احمدي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس‌ گفت: خبر برخي از رسانه‌ها مبني بر زخمي شدن ريگي صحت ندارد و از اين فرد هيچ اطلاعي در دست نيست. وي با اشاره به اين مطلب كه برخي از رسانه‌ها در انتشار اين خبر تعجيل كرده‌اند، گفت: در تماسي كه با برخي از خبرنگاران داشتيم از آن‌ها خواستيم تا انجام بررسي‌هاي لازم از انتشار آن خودداري كنند اما اين اتفاق نيفتاد در حالي كه اين خبر صحت ندارد.

گفتگو مولانا عبدالحمید با روزنامه ی اعتماد ملیروزنامه ی اعتماد ملی : امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به کاندیداتوری مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت؛ «جناب آقای کروبی از رجال سیاسی و از مدیران توانمند مملکت هستند که در چند دوره ریاست مجلس را عهده دار و مورد اعتماد امام خمینی (ره) بوده اند و احکام متعددی چون سرپرستی حجاج و نمایندگی امام و ریاست بنیاد شهید و کمیته امداد را بر عهده داشته اند. تک تک مردم ایران با ایشان آشنایی دارند و ایشان شخصیت معتدل و میانه رویی هستند. اکنون که به صحنه آمده اند احساس مسوولیت کرده و در خود یقیناً توانایی نجات مملکت را می بینند و ما خوشحالیم که افرادی مانند جناب آقای کروبی در صحنه حضور پیدا می کنند.»


سفیر رژیم در پاكستان اخبار مربوط به ريگی را رد كردبه گزارش آژانس خبری تفتان سفير جمهوری اسلامی درپاكستان اخبار مربوط به زخمي شدن عبدالمالك ريگي رهبر گروه جندالله طي درگيري چند روز گذشته در مرز مشترك با ايران را رد كرد.
چند خبرگزاري دروغپراکن رژیم ولایت فقیه امروز به نقل از شبكه تلويزيوني سماء پاكستان اعلام كردند كه عبدالمالك ريگي روز گذشته در منطقه بيرسوران و رولك واقع در نقطه مرزي مشترك پاكستان با استان زاهدان ايران به شدت زخمي شده و احمد بلوچ و سه نفر ديگر از فرماندهان اين گروه نيز دراين درگيري كشته شدند.
جای تعجب است از خبرگزاریهای دروغ پراکن رژیم ولایت فقیه که جهت ایجاد تشویش بین مردم به دروغهای واضح و آشکاری متوسل می شوند.
شبکه سما خبر درگیری چندی پیش در پیر سوران را ارائه داده است و خبرگزاریهای رژیم دانسته اقدام به نشر این خبر با افزودن مجروحیت رهبر جنبش مقاومت نمودند.

۱۳۸۷ آبان ۱۲, یکشنبه

استیضاح کردان


تقدیم به رهبر محبوبمان امیر عبدالمالک بلوچ


روی در روی سیاهی
ایستاده ، راست

یکه و تنها ، تمام شب
در کلامش ، نور
بر زبان ، آتش
بر لبش ، فریاد :
شمع .

شعله افزون می کند گر سر به تیغش برزنند !
تیرگی گم می شود چون شمعها روشن شوند .


راست _ همچون شمع _ خواهد ایستاد آیا
روی در روی سیاهی
یک تن از این جمع ؟
نصر من الله وفتح قریب

برادر وزیر دارائی افغانستان در پاکستان ربوده شد

به گزارش آژانس خبری تفتان سخنگوی وزارت دارایی افغانستان، از ربوده شدن برادر وزیر دارایی این کشور توسط یک مرد مسلح در پاکستان خبر داد.
ضیاالحق عهدی ( Zia ul-Haq Ahadi )، برادر وزیر دارائی افغانستان، که در پیشاور تجارت می کند، روز جمعه ربوده شد اما هنوز مشخص نیست که چه کسی او را به اسارت گرفته است.
پیشتر نیز، افراد طالبان، سفیر پاکستان در افغانستان را در جاده بین پیشاور و مرز پاکستان با افغانستان به اسارت گرفته و سه ماه بعد آزاد کردند

لاریجانی نماینده دولت را از مجلس اخراج کرد


علی لاريجانی، رييس مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی روز يک‌شنبه مديرکل امور پارلمانی دولت محمود احمدی‌نژاد را به «فريبکاری» متهم کرد و گفت که وی از این پس حق حضور در مجلس را ندارد.
آقای عباسی، مديرکل دفتر دولت در مجلس، روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، گفته بود هنگامی که «در باره استيضاح وزير کشور» سرگرم رايزنی در مجلس بوده است، يکی از نمایندگان او را «مورد ضرب و شتم» قرار داده است و به همين دليل قصد دارد از آن نماینده شکايت کند.

اطلاعیه خبرگزاری بلوچ نیوز

اطلاعیه خبرگزاری بلوچ نیوز
بخش عربی خبرگزاری بلوچ نیوز به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد نمود ، لذا از تمام دوستان و بازدیدکنندگانی که مایلند ما را در بخش عربی خبرگزاری بلوچ نیوز یاری دهند ، خواهشمندیم مطالب ، نوشته ها ، نظرات و پیشنهادات خویش را به آدرس ایمیل خبرگزاری ارسال نمایند.
متشکریم
خبرگزاری بلوچ نیوز
balochnews30@yahoo.com
اعلان هام من البلوش نیوز ایجنسی
سوف یتقدم الیکم البلوش نیوز ایجنسی باللغه العربیه ، اتمنی من سماحتکم العطوفه ان ساعدونا من مشورتکم و انتباهاتکم.
مع التحیات : البلوش نیوز ایجنسی
الرابطه :
balochnews30@yahoo.com
http://balochnewss.blogfa.com

یک جوان بلوچ در شهرستان سیریک (بیابان) زیر شکنجه به شهادت رسید

یک جوان بلوچ در شهرستان سیریک (بیابان) زیر شکنجه به شهادت رسید
این جوان بنام خدابخش معروف به بخشی ساکن روستای زراباد شهرستان سیریک (بیابان) به اتهام واهی داشتن اسلحه دستگیر وبه شکنجه گاهای وزارت اطلاعات اخوندی در شهرستان میناب برده می شود.وبعداز شکنجه های وحشیانه توسط اطلاعات رزیم اخوندی به طرز فجیهی به شهادت میرسد رزیم اخوندی جوانان بلوچ زیادی را با چنین اتهامات واهی به شهادت رسانده است و هدفشان ایجاد رعب و وحشت بین جوانان بلوچ هست که تا دیگر نتواننداز حق وحقوق خود دفاع کنند ولی کور خواندند جوانان بلوچ دیگر اگاه هستند.
تا خون کثبفشان را نریزند ارام نمی نشینند.وچنین جنایت کارانی دیگر قدرت مقابله با سلحشوران بلوچستان را ندارند واین جوانان عزمشان را جزم کرده اند که تا خون بناحق ریخته برادرانشان را از این خدا بی خبران بگیرنند.
وما جوانان بلوچ هرمزگانی با توکل به خدا و به کمک برادرانمان ومبارزان دلیر جنبش (جندالله) خون جوانانمان را از این اخوندهای پست رافضی خواهیم گرفت و مزدورانشان را به سزای عمل ننگینشان خواهیم رساند.
به امیدنابودی رزیم غاصب اخوندی وپیروزی مبارزان بلوچستان

معامله نماز و روزهسنی نیوز:این روزها در برخی خیابان ها و کوچه پس کوچه های شهر تهران اطلاعیه هایی در خصوص نماز و روزه استیجاری دیده می شود که تعجب خیلی ها را به دنبال دارد . این اطلاعیه ها که نرخ نماز و روزه استیجاری را مشخص نموده جهت اطلاع افرادی نصب می شود…
ظاهرا در حکومت آخوندی جمهوری اسلامی ایران همه چیز قابل معامله و خرید و فروش است ، حتی اعتقادات و باورهای مذهبی مردم ! .
این روزها در برخی خیابان ها و کوچه پس کوچه های شهر تهران اطلاعیه هایی در خصوص نماز و روزه استیجاری دیده می شود که تعجب خیلی ها را به دنبال دارد .
این اطلاعیه ها که نرخ نماز و روزه استیجاری را مشخص نموده جهت اطلاع افرادی نصب می شود که به اصطلاح نماز یا روزه قضا داشته و خود بنا به دلایلی قادر به انجام آن نیستند .
معلوم نیست در جایی که آموزه های دینی ، حضور قلب فرد را یکی از شرایط پذیرش نماز و روزه عنوان می کنند ، انجام این مناسک به روش استیجاری دیگر چه صیغه ایست ؟

خشم بلوچخشم بلوچ