۱۳۸۷ آذر ۱۶, شنبه

تنها تونل زیر گذر زاهدان از آب پر شد


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایران خبر طی روز های اخیر و بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان تنها زیر گذر اتومبیل رو شهر زاهدان که درمرکز این شهرستان واقع شده به حوضی از آب تبدیل شده است. بسیاری از شهروندان زاهدانی با توجه به معضل مذکور ساعات زیادی را باید در ترافیک سر کنند . يكي از شهروندان ناراضي به خبرنگار آژانس ايران خبر گفت :واقعا باید به مسئولان طراحی و اجرای این طرح چه بگوییم وقتی در میان شهر گودالی اسفالتی را کنده اند. لازم به ذكر است كه سال گذشته نیز این مشکل موجب جان باختن دو شهروند زاهدانی در این زیر گذر شد و تا امسال هیچ اقدامی برای برطرف کردن این مشکل از سوی مسئولان انجام نشده است.

دروغگوئیهای آقای عبدالعزيز جمشيد زهي نماینده سراوانبه گزارش آژانس خبری تفتان برخی از رسانه های رژیم از نماینده سراوان نقل کرده اند که گفته است لاشه های هلاک شدگان سراوان در منطقه‌اي نامعلوم رها شده بودند، توسط نيروي انتظامي كشف شد.
عبدالعزيز جمشيد زهي اعلام كرد: نيروي انتظامي تمام 14 لاشهای هلاک شدگان سروان را كه همگي از مرزبانان نيروي انتظامي بودند، در منطقه اي نامعلوم پيدا كرده است.
در تماسی که خبرنگار آژانس خبری تفتان با مبارزان داشته است مبارزان این خبر را تکذیب نموده و گفته اند امکان دسترسی رژیم به کوههائی که پاسداران جنایتکار در آنجا هلاک شده اند وجود ندارد و این خبر کاملا دروغ است.
مبارزان تاکید کرده اند که باید رژیم پیکرهای مقدس شهدای پیر سوران (شهید قهرمان احمد وفائی و شهید نادر ریگی و شهید الله نظر کبدانی و شهید ناصر شه بخش) را تحویل دهد و آنگاه اجساد هلاک شدگان پاسگاه سراوان تحویل داده می شوند در غیر این صورت از اجساد هم خبری نیست.
آقای جمشید زهی هم برای کسب مقام نزد اربابانش حتما استخوانهائی را جمع آوری نموده تا چنین وانمود کند اجساد هلاک شدگان کشف شده است و خانواده هلاک شدگان را بفریبد.
البته این عادت رژیم است که با استخوانهای مردگان مردم را فریب می دهد و الان هم حتما چون می داند جنبش اجساد را تحویل نمی دهد به آقای جمشید زهی ماموریت جمع آوری استخوان داده است.

کتاب اروپا و اسلامکتاب اروپا و اسلام


نویسنده: برنارد لوئیس

مترجم: حسن شاه بیگ


به عقيده بعضي لغت "دين" براي يک مسلمان خيلي بيشتر از يک مسيحي داراي مفهوم مي باشد، ديگراني وجود دارند که عقيده دارند حالت عکس آن وجود دارد. هم ارز کليسا در ميان مسلمانان، مسجد، به عنوان بنا و مکاني براي عبادت مي باشد. به عنوان يک نهاد، به عنوان يک قدرت، کليسا به هيچ وجه همتراز با اسلام نمي باشد. اسلام داراي هيچ شورا يا شوراي کليسايي، اسقف اعظم يا سلسله مراتب و حقوق يا دادگاههايي بر اساس قانون کليسا نمي باشد. در تاريخ اسلام کلاسيک، هيچ برخوردي ميان پاپ و امپراتور نمي توانست بوجود آيد، سرپرست افتخاري دولت و جامعه اسلامي، هم حاکميت سياسي و هم حاکميت مذهبي - گرچه از لحاظ معنوي چنين نبود - را در خود جمع کرده بود. ميان کليسا و دولت نه مي توانست برخوردي وجود داشته باشد و نه همکاري، نه جدايي و نه اجتماعي، ولي از زمان تشکيل نهاد حکومتي اسلام، اين دو وظيفه باهم آميخته شده اند.
اين تفاوت بارز ميان اسلام و مسيحيت نشات گرفته از موجبات گوناگون - يا همانطوريکه برخي در حال حاضر ابراز نظر مي کنند، اسطوره هاي بنيادين مختلف - اين دو دين مي باشد. {حضرت} محمد {ص} همانند {حضرت} موسي {ع} نبود که از ورود به سرزمين موعودش معني داشته باشد; او همچنين نسبت به حضرت مسيح (ع) که {به عقيده مسيحيان} به شهادت رسيد، سختي کمتري متحمل شده است، (2) اما پيام ديني و سياسي او توسط پيروانش، يعني خلفاي بعد خودش، ادامه پيدا کرد. تحت حاکميت آنها، مسلمانان از پيروزي به پيروزيي رسيدند و در عرض کمتر از يک قرن، قلمرو وسيعي از مرزهاي هندوستان و چين تا منطقه بيزانس و آتلانتيک را بوجود آوردند و بر ميليونها نفر از تابعين جديد خود، تعداد کثيري از کساني که با اشتياق به طرف اين عقيده و تقدير جديد روي مي آوردند، حکومت مي کردند. تاريخ مقدس که حتي ممکن است بتوان به آن تاريخ نجات اسلامي گفت، در ارتباط با قرآن و زندگي سنتي پيامبر اسلام و اصحابش مي باشد; تاريخ اوليه نيمه مقدس دولت اسلامي که اساس کانون خاطره و خودآگاهي مسلمانان در هر مکاني مي باشد، بيانگر داستان پيشرفت تدريجي و بدون وقفه اي مي باشد که در آن رهبران دينهاي دروغين و مطرود مضمحل گرديدند و راه براي فتح واقعي عقيده مسلمانان و لشکريان مسلمان مهيا شد و عبادت خدا را براي تمامي انسانها آورده و حقوق الهي را بر تمامي جهان الزام مي کرد.
در حال حاضر، اين سخن کهنه اي است که اسلام را به عنوان برگرداني از "مسيحيت" - نه تنها برگرداني از ديني در ديدگاه تنگ نظرانه غربي بلکه برگرداني از کل تمدني که تحت حمايت آن دين رشد کرده است - تلقي کنيم. اسلام حتي چيزي بيشتر از اين است و در مسيحيت غرب، چيزي همانند آن وجود ندارد و فقط نمونه اي تقريبي و محدود مشابه آن در بيزانس وجود دارد. اسلام يک هويت سياسي و بيعتي است که فائق بر هر نوع دين ديگري مي باشد. هميشه در آرمان و بعضي اوقات در واقعيت، جهان اسلام جامعه اي بوده که توسط يک حاکم يا خليفه فرمانروايي مي شود و حتي بعد از انحطاط قدرت خليفه مرکزي و ظهور حکومتهاي سلطنتي منطقه اي در داخل قلمرو وسيع اسلامي، در مقايسه با زمانهاي اخير، ظهور حکومتهاي سلطنتي منطقه اي قومي يا ملي، همانند قدرتهايي که در اروپا حتي در قرون وسطي در حال ظهور بودند، از بوجود آمدن آرمان يک جامعه اسلامي منفرد جلوگيري به عمل آمد.
آرمان يک جامعه اسلامي منفرد که هم بر ملت و هم بر کشور غلبه داشته باشد، همچنانکه در وقايع اخير نيز به ثبوت رسيده، هنوز هم به صورت قابل توجهي مورد خواست مسلمانان مي باشد. بنابراين، هر دو عبارت "اسلام" و "اروپا" بيانگر هويت تمدني مي باشند که خود معرف آن هستند و ممکن است به عنوان برگردان يکديگر تلقي گردند. بنابراين بحثي از روابط ميان آنها و از ديدگاهها و ادراکات دو جانبه آنها لازم است تا به عنوان امري غير متقارن تلقي نگردند.


دانلود کتاب: لینک دانلود

(نسخه الکترونیکی با حجم کمتر از یک مگابایت)

ظلم دینی به اهل سنت در ایران ادامه داردجمهوری اسلامی در حال خشکاندن ریشه اهل سنت و اقلیتها در مرزهای جغرافیایی موسوم به ایران است.این بار مسجد و مدرسه دینی اهل سنت ترکمن در صالح آباد تربت جام با ۲۴ سال سابقه در معرض نابودی قرار دارد.مدرسه دینی صالح آباد تربت جام محل آموزش دین، قرآن و حدیث است که در آن دهها نفر از طلاب ترکمن و بلوچ مشغول به تحصیل هستند. این مدرسه دینی به همراه مسجد صالح آباد محل آموزش علوم دینی اهل سنت خراسان رضوی از جمله ترکمنهای سرخس و تربت جام است که از سوی مردم خیر منطقه ساخته شده است.
دهها ترکمن سنی در این مدرسه مشغول آموزه های دینی خود هستند. ضمن آنکه تعداد زیادی از خواهران ترکمن اهل سنت نیز در بخش خواهران این حوزه علمیه دوره های حدیث را می گذرانند.
مدرسه تعلیم‌القرآن صالح‌آباد از توابع شهرستان تربت جام، در سال ۱۳۶۳ تأسیس شد. این مدرسه همان‌طور که بنای آن به وسیله کمکهای مردم دین‌دوست و کم بضاعت منطقه صالح‌آباد انجام گرفته بود، منبع درآمد و مخارج طلاب نیز توسط کمکهای مردمی تأمین می‌شد.
مدرسه دینی صالح آباد یک بار در سال ۱۳۷۵ و در هنگام ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی از سوی نیروهای امنیتی بسته شد. استادان آن تبعید و زندانی شدند و تمامی اموال این حوزه از فرش گرفته تا کتاب و ساختمان از سوی نیروهای حکومت جمهوری اسلامی مصادره گردید.
سرانجام بعد از ۵ سال تعطیلی این حوزه و مسجد [که در صحن حوزه قرار داشت] در سال ۱۳۸۰ با تلاشها و پیگیریها و اعتراض مردم، دوباره به حالت اولیه خود برگشت و فعالیت خود را با بازگشایی شعبه حفظ شروع کرد. و هم اکنون که هفت سال از فعالیت مجدد این حوزه می‌گذرد، شعبه حفظ( دارای ۴۰ طلبه) و مکتب خواهران تا دوره حدیث- آخرین سال تحصیلی- و مکتب برادران تا سال سوم، شعبه‌های مختلفی هستند که در حوزه علمیه تعلیم القرآن صالح‌آباد بدون اینکه مشکلی از جانب این مدرسه کوچک متوجه نظام و انقلاب اسلامی بشود مشغول فعالیت بودند.
در دوره جدید در حالی که بسیاری از آخوندهای شیعه حکومتی بی شرمی و ظلم را علیه اهل سنت به حد نهایت خود رسانده اند، شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قوانینی را تصویب کرده است که حوزه های علمیه مستقل اهل سنت باید زیر نظر دولت شیعه جمهوری اسلامی قرار گیرد و در مدارس دینی اهل سنت، تشیع باید تدریس شود!
در چنین اوضاعی، مقامات جمهوری اسلامی با بهانه اینکه زمین مدرسه صالح آباد متعلق به دولت می باشد حکم به تخلیه آن داده اند تا دشمنی عمیق و کینه خود از اهل سنت را به طور آشکار نشان دهند.
طی یکی دو ماه گذشته، مدرسه دینی امام عبدالقادر گیلانی در اسالم استان گیلان نیز به دستور مقامات جمهوری اسلامی تخریب گردیده است. این مدرسه دینی از حوزه های علمیه فعال در بین اهل سنت گیلان بود که بیش از ۳۲ سال سابقه دارد. مقامات امنیتی جمهوری اسلامی که هیچ بهانه ای برای تعطیلی این حوزه علمیه نداشته اند ضعیف بودن بنا در مقابل زلزله را بهانه کرده و یکی از پایگاههای دینی اهل سنت ایران را با خاک یکسان کرده اند.
تشدید فشارها بر علمای ترکمن که طی نامه سرگشاده به خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی نسبت به سلب استقلال حوزه های علمیه اهل سنت هشدار داده اند، اعدام، ترور و زندانی کردن علمای بلوچ، بستن حوزه های علمیه ترکهای اهل سنت آذربایجانی در اسالم و تالش و بازداشت نخبگان اهل سنت آذربایجانی زنجان، تعطیلی نماز جمعه اهل سنت در منطقه زنجان، بستن حوزه های علمیه و مساجد ترکمن ها در تربت جام و بجنورد و …، تخریب مسجد اهل سنت در شیراز و مشهد و … همگی نشان از این دارد که حکومت جمهوری اسلامی در حال نابود کردن ریشه های اهل سنت در ایران است.
جمهوری اسلامی در مقابل چشمان جهان در حال نسل کشی اهل سنت است. طبق کنوانسیون منع و مجازات جرم نسل كشی مصوب سازمان ملل متحد نابود كردن بخش یا تمامیت یك ملت، قوم، گروه نژادی یا مذهبی یک جرم قابل تعقیب و غیرقابل چشم پوشی است. طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر، هر کس حق دارد که از آزادی فکر ، وجدان و مذهب بهره مند شود در حالی که این بدیهی ترین حق انسانها از سوی جمهوری اسلامی زیر پا له می شود و مخالفان به راحتی بالای چوبه دار می روند.

سنی نیوز

هر 25 دقیقه یک ایرانی در اثر تصادف رانندگی می میردبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی پلیس راهنمایی و رانندگی ایران گزارش داده که در این کشور در هر 25 دقیقه یک نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهد.
سرتیپ کمال هادیان معاون فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی ایران، میزان حوادث جاده ای ایران را هفت برابر کشورهای توسعه یافته اعلام کرده است.
به گفته آقای هادیان، در کشورهای توسعه یافته در مقابل هر هزار نفر جمعیت، سه نفر در اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند در حالی که در ایران در مقابل هر هزار نفر جمعیت، 32 نفر در اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند.
تعداد کشته های حوادث رانندگی در ایران سالانه حدود 23 هزار نفر اعلام شده است که نسبت به سه سال پیش کاهش چشمگیری نشان می دهد.
بر اساس گزارشی که وزارت بهداشت منتشر کرده در سال 1384 تعداد کشته های حوادث رانندگی حدود 27 هزار و 764 نفر بوده اما در سه سال اخیر تعداد کشته های رانندگی نزدیک به پنج هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
کاهش آمار تلفات انسانی در تصادفات رانندگی، در چند سال اخیر کم سابقه است با این حال کارشناسان می گویند که جاده های ایران هنوز یکی از مرگبارترین جاده های جهان هستند.
سالانه بيش از ۴۰۰ هزار تصادف در ايران روی می دهد و ايران در رديف اول حوادث مرگبار جاده ای جهان قرار دارد.
بر اساس آخرین گزارش ها، در سال گذشته با وجود کاهش شدید آمار تلفات انسانی نزدیک به23 هزار نفر در تصادفات جان باخته و حدود ۲۰۰ هزارنفر نيز زخمی شده اند.
پلیس راهنمایی و رانندگی و وزارت راه ایران در سال های اخیر برنامه های متعددی را برای کاهش تصادفات رانندگی به اجرا گذاشته و به عقیده کارشناسان، بخشی از کاهش تلفات انسانی به این مسئله مربوط می شود.
با وجود این هنوز جاده های ایران ناامن است و خودروهای تولیدی از ایمنی کافی برخوردار نیستند و این مشکلات باعث شده تا آمار تصادفات در ایران همچنان بالا باشد.
به تازگی محمد رویانیان، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران با انتقاد از ضعف ایمنی در خودروهای تولیدی این کشور گفت:" سقف بعضی از خودروها به علت ضعف ساخت به گونه‌ای است که با یک واژگونی باعث کشته شدن سرنشینان خودرو می‌ شود و استاندارد نبودن ترمزهای قدیمی و عدم استفاده از سیستم ترمز ABS شدت حادثه را در تصادفات رانندگی چندین برابر می‌کند."
برآورد خسارات تصادفات چندان آسان نيست اما برخی ميزان آن را سالانه بيش از پنج هزار ميليارد تومان (بيش از 5.5 ميليارد دلار) برآورد می کنند.

دو نفر در ارتباط با حملات بمبئی دستگیر شدندبه گزارش آژانس خبری تفتان پلیس هند دو نفر را در شهر کلکته، در شرق این کشور، به ظن فراهم کردن سیم کارت تلفن همراه برای مهاجمان حادثه بمبئی دستگیر کرده است.
یک سخنگوی پلیس هند گفت این دونفر درباره تهیه این سیم کارت ها مورد بازجویی قرار گرفتند.
جزئیات اندکی از این بازداشت ها که در روز جمعه رخ داد منتشر شده است.
هند پیکارجویان مستقر در پاکستان را به حملات بمبئی متهم کرده است که به کشته شدن حداقل 170 نفر منجر شد.
اما دولت پاکستان داشتن هرگونه نقشی در این حادثه را رد می کند.
در جریان این حملات که توسط مسلسل و بمب در چند هدف در پایتخت تجاری هند انجام شد، حداقل 161 غیرنظامی جان خود را از دست دادند.
اعتقاد بر آن است که نه نفر از ده مهاجم کشته شده اند و مظنون دهم در بازداشت به سر می برد.
انتظار می رود پلیس بیانیه کامل تری را درباره این بازداشت ها منتشر کند.
آماده باش در اسلام آباد
در رویدادی دیگر رسانه های پاکستانی گزارش داده اند که در جریان حملات بمبئی، یک پیام تلفنی غیرواقعی به آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان باعث برپایی وضعیت آماده باش در این کشور شد.
روزنامه داون (صبح) گزارش داده است فردی که خود را پراناب موخرجی، وزیر خارجه هند معرفی کرده بود به شیوه ای تهدید آمیز با رهبر پاکستان صحبت کرد.
یک دیپلمات آگاه از این تماس تلفنی در گفتگو با خبرگزاری رویترز، جزئیات گزارش روزنامه داون را تایید کرد.
در نتیجه این تهدید غیرواقعی نیروی هوایی پاکستان به مدت 24 ساعت در "آماده باش کامل" قرار داشت.
هند و پاکستان که هر دو به سلاح هسته ای مجهز هستند، از زمان جدایی در سال 1947 چند بار با یکدیگر وارد جنگ شده اند.

سه جوان بلوچ در زاهدان اعدام شدندبه گزارش آژانس خبری تفتان سحرگاه امروز سه جوان بلوچ با نامهای پ.د، م.م و ع.ر توسط رژیم جهل و جور و فساد ولایت فقیه اعدام شدند.
رژیم ولایت فقیه این جوانان مظلوم را به اتهام ناروا و دروغین مواد مخدر اعدام کرده است و اعلام کرده است حكم اعدام این سه نفر پس از تائيد از سوي مراجع عالي قضايي، سحرگاه امروز شنبه در محوطه زندان زاهدان اجرا شد.
رژیم ولایت فقیه که خود بزرگترین منتقل کننده مواد مخدر از افغانستان به اروپاست و همه روزه سپاه پاسداران انقلاب صدها تن مواد مخدر را ترانزیت می کنند جوانان فقیر و مستمند و مظلوم بلوچ را با برچسب مواد مخدر اعدام می نماید.
این اعدامها فقط در راستای قتل عام مردم بلوچ صورت می گیرد و رژیم هیچ هدفی به جز از بین بردن ملت بلوچ ندارد

۱۳۸۷ آذر ۱۵, جمعه

تسونامي الإدمان يضرب إيران


صباح الموسوی

إن ظاهرة تعاطي المخدرات، ومنها "الترياق" (الأفيون) تحديدا، ليست ظاهرة جديدة في المجتمع الإيراني، فبرأي الدكتور علي علوي، خبير المخدرات والإجرام في منظمة الأمم المتحدة أن مكانة مادة الترياق في الثقافة الإيرانية تماثل مكانة شراب الشامباین عند المجتمع الفرنسي.

فتعاطي الترياق -الأفيون- لم يكن يوما حكرا على فئة بعينها، بل وإلى ما قبل انتصار الثورة وسقوط نظام الشاه كان الكثير من المرجعيات الشيعية تجاهر بتعاطي الترياق على اعتبار أنه لم يدرج ضمن المسكرات أو المواد المحرمة شرعا، شأنه في ذلك شأن التبغ حسب اعتقادهم، ولهذا لم تصدر فتوى من أي مرجع شيعي في العهود التي سبقت النظام الحالي تحّرم تعاطي الترياق، وتحريم الترياق ليس لذاته بل للمفاسد التي تترتب على الاتجار به، كما جاء في بعض فتاوى مرجعيات حوزة قم الدينية مؤخرا. علما أن الترياق في عهد نظام الشاه كان يباع في الصيدليات بشكل رسمي كأي دواء، ولكن رغم ذلك لم تكن هناك ظاهرة إدمان على المخدرات كما هو حاصل الآن حيث بلغت حدود الأزمة.


تهدیدهای بچگانه دادستان كل كشور دری نجف آبادی


تهدیدهای بچگانه دادستان كل كشور دری نجف آبادی

رژیم ولایت فقیه ایران که هیچ توجهی به سرنوشت غصابان جنایت پیشه اش که به چنگال عدالت دلیرمردان مومن بلوچستان گرفتار شده بودند نداشت و حتی حاضر نشد برای رهائی آنان گفتگو نمایند جهت جلب توجه خانواده پاسداران جنایتکار به تهدیدهای بچه گانه روی آورده است و در همین راستا دادستان کل کشور حجت الکفر و النفاق دری نجف آبادی مبارزان را به پاسخ دندان شکن تهدید نمود و جهت پرده نهادن بر ضعف و ناتوانی رژیم مبارزان را متهم به ارتباط با استکبار جهانی و غیره نمود.
آقای دری نجف آبادی خوب می داند که نیروهای بزدلش در بلوچستان چگونه با ترس و وحشت به سر می برند و جرات پا نهادن بیرون از محوطه قرارگاههایشان ندارند و نیک می داند که پاسداران ولایت سفیه با اینکه دهها هزار نیرو به منطقه اعزام نموده و ملیونها دلار صرف مسدود نمودن مرز کردند باز هم نتوانستند صدای حق خواهی و حق طلبی را خاموش نمایند و هر روز شاهد شکست و رسوائی هستند و پاسدارانش با ذلت و خواری گرفتار نتیجه جنایت خود می شوند و هر روز مبارزان منطقه جدیدی را آزاد می کنند.
با این همه دری نجف آبادی فقط به خاطر اینکه بیشتر رسوا نشود و پاسخی برای خانواده غصابان جنایت پیشه اش داشته باشد تنها کاری که می تواند بکند تهدیدهای آبکی و بچه گانه است.
قبل از آقای دری نجف آبادی افرادی همچون نکونام و شهریاری هم تهدید کرده و الان در چنان ترس و وحشتی به سر می برند که شهریاری فاشیست اولا پا به بلوچستان نمی گذارد و در ثانی اگر به بلوچستان بیاید با شدیدترین تدابیر امنیتی می آید و حتی از ترس جلیقه ضد گلوله می پوشد.
آقای دری نجف آبادی!
تو و امثالت در تهران نشسته اید و این فقط مزدورانتان هستند که به هلاکت می رسند ولی فکر نکنید که مبارزان شما را نمی بینند یا برای شما برنامه ریزی نمی کنند سوگند به ذات الله که فرزندان غیور بلوچستان در همان تهرانتان خانه های شما بر سر شما منفجر خواهند کرد و ما ذلک علی الله بعزیز
و ای آخوند مکار که خود در تهران نشسته ای و با چنین تهدیدهای بچه گانه دل مزدوران زابلی ات را خوش می کنی خوب بدان که هم مزدورانت به سزای کرده های خود خواهند رسید همانگونه که تاکنون به هلاکت رسیده اند و شما هاحتی برای رهائی مزدورانتان کوچکترین اقدامی نکردید و نوبت شما هم خواهد رسید و به زودی دستان پر قدرت مبارزان ایمان و غیرت گلوی پلید شما مکاران حیله گر را خواهد فشرد.

آقای دری برو از پاسداران بزدلت بپرس که در میدان جنگ با فرزندان ایمان و اخلاص چگون پا به فرار می نهند تا بدانی که اینجان جنگ ایمان با بی ایمانی و جنگ غیرت با بی غیرتی و جنگ عزت با ذلیل ترین افراد است و بی شک که ایمان و غیرت و عزت پیروزند اگر چه تعدادشان کم باشد.( و کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن الله)


فرزندان ایمان در چاه جمال و پیر سوران نشان دادند که چگونه تا آخرین قطره خود می جنگند و تسلیم ستمگران و ظالمان نمی شوند و نگاهی به فیلم دستگیری پاسدارنت هم بیانداز به با چه ذلتی تسلیم رزمندگان عدالت می شوند و حتی هنگامی دستگیری بر سر خود می زنند که بدبخت شدیم ولی رزمندگان ایمان هنگامیکه گلوله به سینه دیدند ندای فزت و رب الکعبه سر دادند عظمت و بزرگی خود را بر صحفات تاریخ ثبت کردند.
کجا شما بزدلان و کجا ملا علی ها و یاسر ها و احمدها و حنظله ها و مهاجرها و عمرانها که بر چوبه دار فریاد الله اکبر سر داده و به چوبه دار بوسه زدند.
آقای دری نجف آبادی خوب بدان که اینجا سرمچاران منتظر دستور رهبرشان هستند با خود را فدای عقیده و آرمانشان کنند نه بزدلانی که با دستگیر شدن ندای وای بدبخت شدم سر می دهند.
و منتظر انفجار خانه های مجللتان که از خون مردم ساخته اید باشید و آن روز دور نیست.
دلاور بلوچ

هشدار وقوع سيل در سيستان و بلوچستانستاد حوادث غيرمترقبه استان سیستان و بلوچستان درباره احتمال وقوع سيلاب درشهرهاي مختلف استان هشدارداد.
دراين اطلاعيه امده است براساس پيش بيني اداره هواشناسي سيستان وبلوچستان سامانه اي بارش زا بر نواحي شمالي و مرکزي استان مستقرشده است که بصورت رگبارباران رعد و برق تندباد نسبتا شديدفعاليت مي کند.
همچنين از روز شنبه در نيمه شمالي استان وزش باد شديد وکاهش محسوس دما پيش بيني مي شود

طلاب دارالعلوم زاهدان خواستار آزادي هر چه زودتر مولانا احمد شدندبه گزارش پايگاه اطلاع رساني مولانا عبدالعزيز(رح)طلاب حوزه علميه دارالعلوم زاهدان امروز چهارشنبه 13آذرماه1387 با ارسال دونامه ي جداگانه به دفترامام جمعه زاهدان ونماينده ولي فقيه در استان«حجة الاسلام عباسعلي سليماني» و نيزدفتر«مهندس علي محمد آزاد»استاندارسيستان وبلوچستان،ضمن اظهارتالم وپريشاني شديد خود نسبت به بازداشت چندين ماهه استاد عزيزشان«مولانا احمد ناروئي»اين امر رامغاير با تمام فاکتور هاي وحدت واتحاد اسلامي قلمداد کرده وخواستارآزادي هرچه سريعترايشان از بند شدند
لازم به ذکر است اين نامه به امضاي بيش از صد نفر از طلاب دارالعلوم رسيده است.متن نامه به زودي در خروجي همين سايت قرار خواهد گرفت.

۱۳۸۷ آذر ۱۴, پنجشنبه

فرمانده نیروی انتظامی هلاکت همه پاسداران قرارگاه سراوان را تائید کردبه گزارش آژانس خبری تفتان جانشین فرماندهی پلیس ایران، کشته شدن تمام پاسداران دستگیر شده در سراوان به دست جنبش جندالله به رهبری عبدالمالک ریگی را تأیید کرد.احمدرضا رادان که با خبرگزاری مهر گفت و گو می‌کرد، گفت: نتایج کمیته تحقیق ویژه حادثه سراوان حاکی از آن است که «تمامی پاسداران به دست جندالله به کشته شده اند».کمیته ویژه تحقیق حادثه سراوان متشکل از نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و وزارت خارجه ایران است.
پاسدار رادان همچنین به خبرگزاری مهر گفته است که مسئولان مربوطه در حال رایزنی‌های ویژه برای تحویل جنازه‌های کشته‌شدگان هستند.
طبق گزارشهای رسیده به آژانس خبری تفتان جنبش مقاومت جندالله گفته است در صورتیکه رژیم جنازه شهدای پیرسوران (احمد وفائی و الله نظر کبدانی و ناصر شه بخش و نادر ریگی ) و دیگر شهدا را تحویل خانواده شهدا دهد جنبش اجساد هلاک شدگان رژیم را تحویل خواهد داد و در غیر این صورت اجساد پاسداران تحویل رژیم نمی گردند.
جنبش مقاومت جندالله که یک سازمان سیاسی و نظامی است که به خاطر دفاع از مردم اهلسنت و بلوچ قیام کرده است ۲۴ خرداد ۱۳۸۷ با حمله به یک پاسگاه در سراوان، ۱۶ پاسدار مستقر در آن پاسگاه را بازداشت کردند و آنها را به کوههای بلوچستان منتقل کردند.
پس از این عملیات جنبش جندالله اعلام کرد که در مقابل آزادی پاسداران جنایتکار ، خواستار آزادی ۲۰۰ وابسته خود در زندان‌های ایران شده بود.همچنین تهدید کرده بود که در صورت امتناع ایران از آزادی ۲۰۰ وابسته خود، تمامی پاسداران جنایتکار را به قتل خواهد رساند.
طبق اطلاعیه های جنبش مقاومت به استثنای یک پاسدار بقیه تمام پاسداران دستگیر شده اعدام شده اند و آن یک پاسدار در برابر آزادی دو تن از اعضای جنبش رها گردید.
رژیم ایران که هیچ ارزشی به پاسداران خود و خصوصا به پاسداران زابلی ندارد در برابر تهدید جندالله دو تن از جوانان بلوچ را در زاهدان و چابهار اعدام کرد.
پاسداران زابلی که همه چیز خود را فدای رژیم کردند به خوبی درک کردند که نزد سرکردگان رژیم هیچ ارزشی ندارند و حتی قبلا در لیست هلاکت شدگان نوشته شده اند.

گزارش ناکامی در خلع سلاح در بلوچستاندستگیری 286 فرد مسلح و ضبط 785 سلاح و آر.پی.جی
پیک نت. فرمانده قرارگاه فتح و نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان بنام سردار "غلامعلی نکوئی"، گزارش تلاش 8 ماهه برنامه خلع سلاح در منطقه را ارائه داد. بموجب این گزارش، در 8 ماه گذشته 775 قبضه سلاح. همچنین چهار قبضه آرپی جی7 و هفت نارنجک نیز کشف و ضبط شده است. برای کشف این مقدار سلاح و مهمات 286 تن دستگیر شده اند!
فرمانده مذکور هویت و ملیت دستگیر شدگان را اعلام نداشت و به همین دلیل معلوم نیست چه تعداد از دستگیر شدگان افغان و یا بلوچ پاکستانی هستند و چه تعداد بلوچ یا غیر بلوچ ایرانی. او همچین با طلب یاری از مردم منطقه تلویحا اعتراف کرد که برنامه خلع سلاح، علیرغم ضبط این شمار سلاح و این تعداد دستگیری همچنان ناموفق است. او در همین ارتباط از کسانی که از وجود سلاح و یا افراد مسلح در منطقه خبر دارند خواست تا مرکز فوریت های پلیسی 110 را در طرح جمع آوری سلاح‌های غیرمجاز یاری کنند.

سخنان مسخره آخوند مکارم شیرزایاخیرا آخوند مکارم شیرازی یکی از بزرگترین روافض حال حاضر همچون آخوند قزوینی ادعای یکه تازی عرصه علم و دانش را نموده و خواهان مناظره با علمای بزرگ اهل سنت گشته است !!!
حتما مکارم شیرازی فضاحت های گذشتگانش را در مناظرات به فراموشی سپرده و یا می خواهد جبران کند اما بهتر است به 50 سال قبل برگردد زمانی که برای اولین بار دانشگاه الازهر مصر رافضیان را بعنوان شاخه ایی از اسلام پذیرفت و ای کاش نمی پذیرفت حال این آخوند با خواندن سه چهار کتاب ملا باقر مجلسی و کلینی گمان نموده به حدی رسیده که می تواند پاسخ شبهات عدیده که در مذهب تشیع وجود دارد را بدهد و با این کار جوانان و روشنفکران شیعه را که دسته دسته به تسنن می گرایند باز دارد اما زهی خیال باطل !
تضاد موجود در مذهب رافضی به حدیست که فقط با انحلال آن می توان رفعشان کرد سخنان مکارم شیرازی که می گوید :
پس از اعلام اين مطلب بسياري از وهابي‌ها در برابر اين سخنان عصباني شده و به فحاشي و اهانت پرداختند. ما هرگز در برابر اهانت و فحاشي‌هاي وهابي‌ها عصباني نخواهيم شد و اين هتاكي‌ها نشان از حقانيت شيعه است كه به جاي سخن منطقي به فحاشي و اهانت مي‌پردازند.نیز دارای تضاد و دروغ گویست کدام عالم بزرگ اهل سنت که ایشان از آنان به عنوان وهابی یاد می کند به فحاشی پرداخته آیا این سخن نیز همچون هزاران حدیث جعلی و بی ریشه رافضیان بی پایه نیست ؟
در ثانی روافض که مذهبشان بر پایه اهانت و توهین و فحاشی بر پا گشته اگر حقانیت و ادبی داشتند به بزرگترین صحابه رسول الله صلی الله و علیه وآله و سلم همچون حضرات ابوبکر و عمر و عثمان و طلحه و زبیر و معاویه که مورد احترام میلیون ها سنی مذهبند توهین نمی کردند اگر هتاکی شیوه آنها نیست به امهات المومنین حضرت عایشه طاهره توهین نمی نمودند البته مشخص است این ها اگر دینی داشتند قرآن را تحریف شده نمی دانستند به نظر بسیاری از علمای اهل سنت روافض از دایره اسلام خارج اند اما چرا این مطلب را علما بصورت آشکار بیان نمی نمایند خود قصه ایی دیگر دارد .در آخر به آخوند مکارم شیرازی توصیه می کنم بر طبل رسوایی خود و سایر رافضیان نکوبد همان چاه جمکران و امام غایبش را پاسبانی کند کافیست مناظره پیش کش ایشان .
سهراب زهی - خاش

۱۳۸۷ آذر ۱۳, چهارشنبه

سفیان عباس نسبت به فتنهگریهاى دولت ایران در كویت هشدار داد


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی نیوز:سفیان عباس، دبیر كل تجمع حقوقدانان مستقل عراق نسبت به ایجاد فتنهگری دولت ایران در كویت، هشدار داد. وی در مقالهیی كه در روزنامه كویتی السیاسه درج شده نوشت: پایههای توفان سیاسی كه در كشور كویت بوجود آمد ناشی از ماهیت بنیادگرایانه رژیم ایران است كه از مذهب اصیل جعفری بدور است. رژیم ایران با دسیسه و ادعاهای دروغ، قصد انحراف این مذهب را داشته و هرگز اصول آن را نپذیرفته است.
دبیر كل تجمع حقوقدانان مستقل عراق، كشورهای عربی را به مقابله با دخالتهای دولت ایران فراخواند و افزود: ما از مدتها قبل نسبت به تهدید فرقهگرایانی كه با سوء نیت ادعای مذهبی بودن میكنند هشدار دادیم اما تا زمانیكه ما روی شرفمان پای میفشاریم هیچ پیروزی برای آنها متصور نیست. هوشیاری، ما را از خطر نجات میدهد و كینه دشمنان ما را اضافه خواهد كرد تا آن‌جا كه به درك واصل شوند..

بازداشت آخوند جمکرانی در عربستان


سنی نیوز:به نقل ازمنابع آگاه از عربستان سعودی خبر دادند که آخوند سید مصطفی قزوینی، آخوند عراقی‌تبار صبح امروز به مدت چند ساعت توسط نیروهای امنیتی هیأت امر به معروف و نهی از منکر در شهر مدینه منوره بازداشت شد
—————————————————-
به گزارش خبرگزاری بلوچ نیوز (بلوچنا) به نقل ازمنابع آگاه از عربستان سعودی خبر دادند که آخوند سید مصطفی قزوینی، آخوند عراقی‌تبار صبح امروز به مدت چند ساعت توسط نیروهای امنیتی هیأت امر به معروف و نهی از منکر در شهر مدینه منوره بازداشت شد.
به گزارش این منابع آگاه در ادامه افزودند: علت بازداشت آخوند سید مصطفی قزوینی انجام دادن عمل ننگین صیغه با ده دختر جوان بوده است.
شایان ذکر است آخوند سید مصطفی قزوینی که سال‌هاست در ایالات متحده آمریکا اقامت دارد، در حال حاضر دارای گذرنامه آمریکایی است و امسال دهها دختر جوان آمریکایی را به همراه خود به بهانه ی ادای مناسک حج، به عربستان سعودی آورده است و این جنایتکار در هتل الزهره در مدینه منوره اقامت داشت و در یک اتاق با ده دختر جوان دستگیر شده و به جنایت خود اعتراف کرده است و بعد از اینکه ایشان دلیل دادند که صیغه در مذهب آخوندها دارای اجر و ثواب فراوانی است و هر کس صیغه نکند مسلمان نیست و این کار آخوندهاست و ایشان در بازداشت به نیروهای امنیتی عربستان قول دادند که در اتاق انفرادی اقامت کنند و این عمل ننگین صیغه را در عربستان انجام ندهند رها شدند.
گفتنی است این بازداشت درحالی صورت گرفت که اخیرا تعدادی از آخوندهای سرشناس از جمله شیخ حسن صفار از عربستان و شیخ همام حمودی از عراق توسط نیروهای هیأت امر به معروف و نهی از منکر به جرم انجام دادن عمل ننگین صیغه با دختران جوان به شدت مورد حمله و انتقاد و بازداشت قرار گرفته اند.

حسن روحانى به تاثیر تحریمهاى بین المللى اعتراف كردرئیس مركز تحقیقات استراتژی مجمع تشخیص مصلحت رژیم طی سخنانی گفت قطعنامه‌های شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی اثرگذار است. قطعنامه ‌روی كاغذ نوشته می‌شود، اما كاغذی است، تاثیرگذار، كه همین الان هزینه تمام شده بسیاری از كالاهای ‌وارداتی را برای ما 10 تا 30 درصد افزایش داده است.
روحانی كه در ‌دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان سخن میگفت افزود جهان امروز بصورت یک مجمع ‌الجزایر به هم ‌پیوسته درآمده است و تحولات بین‌ المللی مستقیما بر امنیت، سیاست، اقتصاد و سرنوشت مردم ایران تاثیر‌گذار است و بحران بانكی اخیر آمریكا از جمله حوادثی است كه آثار و پیامدهای آن برای كشور ما غیرقابل انكار است. این بحران باعث خوشحالی شدید برخی افراد شد اما از آغاز معلوم بود كه این بحران ‌نمی‌ تواند در داخل مرزهای آمریكا محدود بماند و دیر یا زود دیگر كشورها را تحت تاثیر قرار می ‌دهد

زنان شاغل آلماني استقلال مالي ندارند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزرای آلمان با وجود افزايش شمار زنان شاغل در بازار کار آلمان طي سالهاي اخير ، ميزان دستمزد آنان در مقايسه با مردان شاغل در اين کشورکاهش يافته است .اگر چه اشتغال زنان در بازار کار آلمان طي سالهاي اخير روند رو به رشدي داشته اما وجود نابرابري در پرداخت دستمزد به زنان شاغل موجب شده آنها استقلال مالي نداشته و براي تامين نيازهاي زندگي خود کماکان وابسته باشند .نتايج پژوهشي که توسط "موسسه کار و کيفيت" (IAQ) آلمان انجام گرفته حاکي است با وجود اينکه طي سالهاي 2001 تا 2006 شمار زنان شاغل در بازار کار آلمان از 7/58 درصد به 5/61 درصد رسيده است ، اما ميزان وابستگي اقتصادي اين افراد در اين مدت بيشتر شده است .
اين امر به وجود کارهاي نيمه وقت که بويژه در اين سالها شمار بيشتري از زنان را به خود مشغول کرده بازمي گردد .بر اين اساس ميانگين ساعات کار هفتگي زنان شاغل در بخشهاي مختلف از 2/30 ساعت در سال 2001 به 1/29 ساعت در سال 2006 رسيده است . اين مساله نشانگر افزايش رويکرد زنان به کارهاي نيمه وقت است که نتيجه آن کاهش دستمزدهاي آنان است .طبق اين پژوهش دستمزدهاي کنوني زنان کفاف تامين نيازهاي روزمره آنان را نمي دهد و از اين زنان شاغل با وجود صرف بخش اعظمي از زمان خود، از نظر مالي وابسته هستند

تلویزیون رژیم: کابینه اوباما، کابینه جنگی است

تلویزیون رژیم طی گزارشی نسبت به تركیب تیم امنیت ملی باراک اوباما رئیس جمهور منتخب آمریكا ابراز نگرانی كرد و گفت "انتخاب چهره‌های طرفدار جنگ برای عضویت در كابینه باراک اوباما شعارهای تبلیغاتی ضد جنگ وی را زیر سئوال برد. انتصابات اوباما نشان می‌دهد كه سیاستهای آمریكا در لابی‌های قدرتمند بیرون از دولت تعیین می‌شود و روسای جمهوری در واقع مجری این سیاستها هستند، حتی اگر شعارشان برای جلب آرا مردم، تغییر باشد. نگاهی به سوابق افراد در كابینه باراک اوباما نشان می‌ دهد كه این كابینه جنگی است، باراک اوباما عمدتا به علت صحبت های منتقدانه‌ از جنگ عراق نامزدی دموكراتها را كسب كرد اما اكنون وی كسانی را در دولت خود انتخاب كرده است كه دو نفر از آنها به جنگ عراق رای داده ‌اند، در حالیكه هیچ یک از افرادی كه در عمل با جنگ عراق مخالفت كردند در سمت های مهم دولت اوباما انتخاب نشدند. جمهوریخواهان آمریكا با انتخاب این افراد در كابینه باراک اوباما با توجه به سوابق آنها در حمایت از جنگ عراق نفس راحتی كشیدند."
روزنامه حكومتی جمهوری اسلامی نیز در سرمقاله امروز خود با عنوان "اوباما و ساده اندیشان" نسبت به موضع گیری اخیر رئیس جمهور منتخب آمریكا ابراز نگرانی كرد و نوشت "اظهارات اوباما درباره ایران چه آنچه در روزهای اول بعد از پیروزی در انتخابات گفته بود و چه آنچه در روزهای اخیر به زبان آورده نیز نشان دهنده عزم او برای ادامه سیاست سلف خود در مواجهه با جمهوری اسلامی است. او نیز مانند بوش كوچک ایران را به رفتن به سوی سلاح اتمی متهم كرد، حكومت جمهوری اسلامی را غیردموكراتیک دانست و بر ادامه تحریمها و وارد آوردن فشارها بر ایران تاكید كرد. همانگونه كه از اظهارات اوباما كاملا پیداست و در انتخاب همكاران نیز نشان داده است سیاستی را كه او در برخورد با ایران دنبال خواهد كرد یک سیاست خشن خواهد بود. آیا همین واقعیت آشكار كافی نیست تا به ساده اندیشانی كه هنوز دل در گرو شعار تغییر اوباما دارند بفهماند كه اوباما نیز بخشی از ماهیت آمریكاست."

۱۳۸۷ آذر ۱۱, دوشنبه

استاندار غزنی در افغانستان کشته شد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاری فرانسه استاندار استان غزني واقع در مرکز افغانستان، روز دوشنبه بدست دو مرد موتور سوار ترور شد.
اسماعيل جهانگير سخنگوي استاندار غزني گفت صبح روز دوشنبه دومرد موتور سوار با شليک به سوي عبدالرحيم دسيوال وي را کشتند و گريختند.
به گفته وي دسيوال هنگام عزيمت به محل کارش در غزني در ناحيه شامي مورد حمله قرار گرفت.
از سوي ديگر ذبيح الله مجاهد سخنگوي طالبان در گفتگويي تلفني با خبرگزاري فرانسه مسئوليت اين حمله را برعهده گرفت.
طالبان در استان غزني که بين کابل و قندهار واقع شده است، تحرکات نسبتا زيادي دارد.

حوادث بمبئی؛ هند رسما به پاکستان اعتراض کرد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبرگزاری فرانسه از دهلی نو، وزارت امور خارجه هند امروز با احضار سفير پاکستان، رسما درباره حملات تروريستي اخير بمبئي به اسلام آباد اعتراض کرد.
این در حالیست که نخست وزير پاکستان با ابراز همدردي با دولت و ملت هند پيشنهاد کمک هاي امنيتي را به دهلي نو ارائه کرده است.
به گزارش سی ان ان، یوسف گيلاني گفته دولت پاکستان در وهله نخست با برخي اتهامات در مورد نقش داشتن کشورش در حوادث بمبئي، بسيارعاقلانه برخورد خواهد کرد .
گزارشگر سی ان ان گفت با وجود درخواست اسلام آباد از دهلي نو تا کنون هيچ مدرکي دال بر دست داشتن پاکستان در حوادث بمبئي ارائه نشده و پاکستان تا زمانيکه اين موضوع تاييد نشود اعزام تيم امنيتي خود به هند را متوقف مي کند .
حادثه بمبئي باعث شد تا تنش ميان دو کشور هند و پاکستان تا مرز تقويت و تحرکات نظاميان دو طرف پيش رود.

ما موقف الإخوان من مأساة سنة إيران ؟ ـ صباح الموسوي

صباح الموسوی

صباح الموسوي : بتاريخ 30 - 11 - 2008
الغاية من توجيه هذا السؤال لجماعة الإخوان ليس معرفة موقفهم من النظام الإيراني ‘فموقف الإخوان من هذا النظام واضح ومعروف وقد عبروا عنه في العديد من المناسبات بالأقوال والأفعال . ومن ابرز الأفعال التي عبروا فيها عن متانة علاقتهم بهذا النظام الطائفي دعمهم له أيام حربه مع العراق حيث كان بعض التجار و رجال الأعمال المنتمين للإخوان المصدر الرئيسي لتأمين مواد الحديد والاسمنت لنظام طهران والذي كانت حاجته لهذه المواد آنذاك لا تقل عن حاجته لأي سلاح آخر.هذا ناهيك عن مواقفهم السياسية التي جسدوها عبر حضورهم الدائم في المناسبات و الاحتفالات التي يقيمها النظام الإيراني باستمرار.
إذا المسألة محسومة من هذه الناحية و لا حاجة للحديث عنها لكن ما يهمنا معرفته هو الموقف الشرعي للجماعة من مظلومية عشرين مليون مسلم سني ( و الذي لا نعتقد باستطاعة الإخوان نكران هذه المظلومية أو الادعاء بعدم علمهم بها )‘ و ذلك لكون الجماعة قد عودتنا دائما انه ما من يومٍ يمر إلا وتكون قد أصدرت أكثر من بيان توضح فيه موقفها من أبسط الأمور التي تحدث على الساحة المصرية و العربية و الإسلامية‘ غير ان معانات أهل السنة في إيران هي الموضوع الوحيد الذي لا تجد له ذكر في بيانات الإخوان رغم ان النظام الإيراني الذي يدعى الإسلامية يمارس أبشع أنواع الظلم و التميز الطائفي والعنصري ضد علماء و دعاة و مثقفي أهل السنة ‘إضافة الى قيامه بإغلاق وهدم العشرات من المساجد والمدارس الدينية ودور حفظ القرآن الكريم التابعة لأهل السنة.

تعریف جنگهای چریکی


تعریف جنگهای چریکی

پیکار و مبارزه نیروهای انقلابی یک کشور علیه بیگانگان یا نظام حاکم ، بر پایه عملیات رزمی گروههای خودگردان محلی است . شیوه مبارزاتی آنها درگیری موقتی زود گذر و استفاده از موقعیتهای جغرافیایی طبیعی و امکانات محلی است که به اصطلاح به آن حالت جنگ گریز نیز گفته‌اندنگاه اجمالیجنگهای نامنظم و چریکی به عنوان شیوه‌ای از مبارزه مردم علیه اشغالگران خارجی یا حاکمان زورگو و مناسبات ستمگرانه ، سابقه‌ای کهن دارد که مربوط به زمانهای خیلی قدیم است. جنگهای چریکی در واقع در اثر بی علاقگی مردم نسبت به حکومت مرکزی گاهی به یک گروه کوچک و مصمم امکان می‌دهد، حتی بدون داشتن پایگاه وسیع توده‌ای ، حکومتی را ساقط کنند. یکی از محققان می‌گوید حکومتها به این دلیل سقوط نمی‌کنند که دشمنان زیادی دارند، بلکه از این رو سقوط می‌کنند که دوستان کمی دارند
تاریخچه
جنگهای چریکی انقلابی در طول اشغال کشورهای اروپای شرقی از سویآلمان در جنگ جهانی دوم ، به ویژه در یوگسلاوی بطور گسترده رواج یافت. از آن زمان تا کنون نیز در نزدیک به بیست کشور از کشورهای جهان چنین جنگهایی به شکلهای گوناگون رخ داده است که هر چند در برخی از آنها از کمکهای خارجی هم استفاده شده است، اما اساسا مسأله داخلی بوده است. از جمله اینها جنگهای چریکی چین ، کوبا ، و قبرس را می‌توان نام برددر مقابل ، جنبشهای چریکی در کامبوج ، لائوس ، ویتنام ، تایلند واندونزی که در آسیای جنوب شرقی و در همسایگی چین و شوروی (سابق) به وقوع پیوسته است
بطور کلی از هنگامی که مرکز ثقل جنگهای سرد از اروپا به آسیا و آفریقا و امریکای لاتین منتقل شد، جنگهای چریکی به عنوان مکمل برخی از شیوه‌های براندازی مورد توجه قدرتهای بزرگ قرار گرفت
شکل‌گیری جنگهای چریکی
یک جنبش چریکی قاعدتا از دورترین مناطقی که حکومت در آنجا کمترین تسلط و نفوذ را دارد ، آغاز می‌شود. واحد‌های کوچک چریکی روستاهای کوچک را به تصرف در می‌آورند، راهها و امکانات ارتباطی را قطع می‌کنند و پاسگاههای انتظامی را خلع سلاح می‌کنند. چنین اقداماتی نیروهای نظامی حکومت را وا می‌دارد که به مراکز پرجمعیت‌تر عقب نشینی کنند.
به این ترتیب چریکها مرحله به مرحله نیروهای حکومت را به شهرها عقب می‌رانند و شهرها خود به خود از طرف روستاها محاصره و از نظر امکانات زیستی دچار مشکل می‌شونداستراتژی اصلی جنگ چریکی استراتژی اصلی جنگ چریکی عبارت از سلطه یافتن بر بخشی از یک کشور و توسعه متصرفات خود بطور مداوم همراه با جدا کردن هرچه بیشتر مردم از رژیم و تضعیف روحیه حامیان آن است.

رزمایش رژیم غاصب و متجاوز تهران در دریای بلوچستان

رزمایش رژیم غاصب و متجاوز تهران در دریای بلوچستان
به گزارش آژانس خبری تفتان فرمانده نيروي دريايي ارتش ایران از آغاز رزمايش دريايي اتحاد 87 از روز سه‌شنبه در منطقه سوم دريايي چابهار در درياي بلوچستان خبر داد.
امير دريادار حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش با اعلام اين خبر تصريح كرد: در اين رزمايش شش روزه بيش از 60 فروند از يگان‌هاي شناور رزمي اعم از ناوشكن‌ها و ناوچه‌هاي موشك‌انداز، زيردريايي‌هاي سبك و سنگين، تيم‌هاي عمليات ويژه و تكاوران دريايي، بالگرد ضدسطحي و ضد زيرسطحي، هواپيماهاي تاكتيكي و بدون سرنشين به همراه جنگنده‌هاي نيروي هوايي شركت خواهند داشت.
در حالیکه طبق اعتراف مقامات رژیم 70 در صد مردم بلوچستان زیر خط فقر به سر می برند رژیم تهران با استفاده از اموال بدست آمده از دریای بلوچستان که ماهانه ملیاردها دلار می باشد رزمایشهای نظامی برگذار می کند و قدرت پوشالی خود را به رخ مردم مظلوم بلوچستان می کشد.

۱۳۸۷ آذر ۱۰, یکشنبه

این هم تصویر کسانی که همه روزه با شعار مرگ بر آمریکا مردم بیچاره می گول می زنند

این هم تصویر کسانی که همه روزه با شعار مرگ بر آمریکا مردم بیچاره می گول می زنند

اعلام آمادگي کامل علماي اهل سنت براي مناظره با آيت الله مکارمدر پي دعوت چالش برانگيزآيت الله مکارم شيرازي يکي از آيات عظام شيعي ، از علماي اهل سنت(که ازآنان باعنوان وهابي يادشده است) براي شرکت دريک مناظره رسانه اي،علماي اهل سنت از کشورهاي مختلفي همچون عربستان ، مصر ، مغرب، تونس، کويت ، بحرين ، سوريه ، و اردن ، آمادگي بي قيد و شرط خود را براي شرکت در اين مناظره اعلام کردند.به گزارش سايت خبري المختصر عده اي از اين علما مناظره احتمالي خود با آيت الله شيرازي را بر شروطي همچون:

۱. پخش مستقيم مناظره از طريق يکي از شبکه هاي ماهواره اي (شيعي يا سني) واعلام زمان دقيق مناظره يک ماه قبل از برگزاري آن

۲. مرجع بودن کتاب الله در مناظره ومحورقرار گرفتن زبان عربي در آن

۳. حضور شخص آيت الله شيرازي درمحل مناظرهمشروط اعلام نموده اند.

انفجار چند بمب صوتی در مهاباد

بازتاب آنلاین: بر اثر انفجار یک بمب صوتی دیگر در شهر مهاباد که شنبه شب به وقوع پیوست شیشه های اطراف منازل شکست و باعث رعب و وحشت ساکنان بلوار توحید شد.
محل انفجار بمب در فاصله 400 متری دادگاه انقلاب مهاباد بوده. در این انفجار کسی زخمی نشده است.
این بمب که به وسیله افراد ناشناس در بلوار توحیدشهرستان مهاباد کار گذاشته شده بود، در ساعت 23 شب منفجر شد. بر اثر این حادثه که خوشبختانه تلفات جانی نداشت، شیشه های تمامی منازل اطراف محل انفجار نیز شکسته شد.
این چندمین مورد از انفجار بمب صوتی در شهر مهاباد در سال جاری است.

۱۲ آذر ماه سالگرد شهادت علامه محمد ربیعی رحمة الله علیهبه نام الله
روز ۱۲ آذر ماه دوازدهمین سالگرد شهادت علامه محمد ربیعی
به یاد سالگرد شهادت ملا محمد ربیعی
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه

شهید والامقام مرحوم علامه ملا محمد ربیعی در سال ۱۳۱۱ در شهرستان دیواندره کردستان تولد یافت و به رسم معمول در آنزمان به تحصیل علوم دینی در مدارس دینی کردستان ایران و عراق پرداخت و در سال ۱۳۳۳ به درجه افتاءنایل گردید وخدمات دینی خود را در سمت امامت جمعه و جماعت و و وعظ تبلیغ دینی به مردم منطقه شروع کرد .
در سال ۱۳۴۵ در مسابقات جهانی قرائت قرآن در کشور پاکستان شرکت کرد و در بین قاریان ۲۲ کشور مقام دوم را کسب نمود و مورد تشویق مرحوم استاد عبدالباسط قرار گرفتپس از بازگشت به ایران به استخدام بخش کردی رادیوتهران که برای کردهای ایران و خارج از کشور پخش می شد درآمد و با صوت خوب خود به قرائت قرآن و بیان تفسیر ، حدیث و احکام شرعی بر طبق فقه اهل سنت پرداخت وبه شدت مورد توجه شنوندگان کرد قرارگرفت به صورتی که بزگسالان کرد اکنون نیز به نیکی از آن برنامه ها یاد می کنند.
درپی توسعه برد رادیو کرمانشاه و انتقال بخش کردی از تهران به کرمانشاه در سال ۱۳۵۱ به کرمانشاه منتقل شد.
از همان ابتدای ورودد به کرمانشاه با حضور مستمر خود در مسجد جامع شافعی کرمانشاه به تدریس قرآن و بیان سخنرانی های دینی پرداخت ، اعتبار و نفوذ کلام آن مرحوم موجب تحول فکری و عقیدتی در میان مسلمانان اهل سنت منطقه در کردستان ایران ، عراق و حتی ترکیه گردید.
تاثیرات فکری و اخلاقی آن مرحوم تنها در میان مسلمانان اهل سنت نبود بلکه کلام شیرین و شیوای او و تسلط فوق العاده به زبان و ادبیات فارسی و حضورو قرائت قرآن در محافل و مجالس شیعیان موجب شهرت و محبوبیت آن مرحوم در میان شیعیان کرمانشاه گردیده بود بصورتی که اکنون نیز به نیکی از آن مرحوم یاد می کنند .
با شروع مخالفت ها ی علنی با حکومت سلطنتی همگام و همراه با مردم در مبارزه بر علیه حکومت شرکت کرد و با توجه به معروفیت ایشان ، حضوراو و سخنرانی در اجتماعات مردم کرمانشاه موجب تاثیرات و تحرکات بیشتر در بین مردم منطقه بود ، خصوصا سخنرانی آن مرحوم در اجتماع عظیم و گسترده مردم کرمانشاه در روز عاشورای سال ۱۳۵۷ را هنوز مردم به یاد دارنددر پاییز سال ۱۳۵۷ به در خواست مردم سمت امامت جمعه اهل سنت کرمانشاه را بر عهده گرفت و هر جمعه با صدای گرم و دلنشین خود مردم را بیشتر با قرآن و اسلام آشنا می کردتسلط او به دانش و اطلاعات روز موجب نفوذ کلام او در میان دانشجویان و تحصیل کرده ها شده بود .
تاثیر وجودی آن شهید والامقام در میان شیعیان و اهل سنت منطقه خصوصا در شهر کرمانشاه موجب اتحاد ، همدلی وهمبستگی زیادی گردید که آثار آن اینک نیز باقیست با افزایش تدریجی نفوذ و قدرت گرفتن باندهای ضد اهل سنت در تشکیلات حکومت و ایجاد محدودیت ها و فشار بر اهل سنت در سالهای اخیر، تصمیم به ازبین بردن رهبران و عالمان اهل سنت در دستور کار آنها قرار دارد ، بدیهی است یکی از کسانی که خار چشم آنها بود شهید والامقام علامه محمد ربیعی بود ، لذا دراجرای یک توظئه شوم آن مرحوم را در غروب روز ۱۲ آذرماه ۱۳۷۵ ربودند و درشامگاه همان روز به شهادت رساندند و جنازه آن مرحوم را در نیمه شب درکنار ماشینش در یک خیابان فرعی گذاشتند.
بعد از افشای قتل های زنجیره ای که توسط وزارت اطلاعات انجام گرفته بود، روشن شد که آن مرحوم یکی از صدها نفری است که توسط سربازان امام موهوم به شهادت رسیده استپخش خبر شهادت مرحوم ملا محمد ربیعی موجب یک جنبش اجتماعی در میان اهل سنت منطقه شد بصورتی که اجتماع بی نظیر مردم در کرمانشاه به مدت دو روز شهر را به حالت تعطیل در آورد ودر شهر های روانسر و جوانرود اعتراض مردم به خون کشیده شد و چند نفر شهید شدند .
قتل مرموز یک افسر نیروی انتظامی در خیابان جلوی مسجد شافعی کرمانشاه بهانه ای شد برای دستگیری وسیع اهل سنت در منطقه ، از جمله دستگیر شدگان کسانی بودند که از مراسم تشییع جناز با شکوه و گسترده آن مرحوم عکس و فیلم گرفته بودندو با این کار تمام عکس ها و فیلم ها را قبل از آنکه بدست مردم بیافتند جمع آوری کردند.
از آثار چاپ شده آن مرحوم کتابهای باقیات صالحات در فقه و کتاب آیینه اسلام در عقاید است که فقط یک بار چاپ شد و دیگر اجازه انتشار ندارد .
یادش گرامی و راهش پر رهروباد

سنی نیوز

به یاد دوستی از جنس گل

سلام دوستان
خبر احضار محمد سعید ملک زاده اولین طراح سایت خبری اهل سنت ایران(سنی آنلاین) و مدیر انجمن اینترنتی ورنایان بزرگترین انجمن جوانان بلوچ در اینترنت به دادگاه جرایم اینترنتی استان مانند یک شوک جامعه اینترنتی بلوچستان را در بر گرفت.این خبر در حالی منتشر شد هیچ یک از دوستان وی تا سه روز از وضعیت او خبری نداشتند تا اینکه بعد از سه روز این خبر تیتر روزنامه استان را فرا گرفت.درضمن باید یاداور شوم آقای ملک زاده مدیر تیم طراحی سراوان آنلاین نیز میباشد که فیلم انیمیشنی این گروه به نام هامین به عنوان برترین فیلم کوتاه انیمیشن کشور شناخته شد.
ما هم به نمایندگی از گروه بزرگ سراوان آنلاین دعا می کنیم تا این دوست عزیز هر چه زودتر مشکلشان حل شود و به جمع ما بپیوندند.
http://www.saravanonline.blogfa.com

روابط هند و پاکستان به نقطه حساسی رسيده استبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از شبکه خبری سی ان ان در گزارشی اعلام کرد بدنبال حملات بمبئي، روابط هند و پاکستان متشنج شده و به نقطه حساسی رسیده است. تنش هاي قديمي ميان هند و پاکستان ممکن است در روند تحقيقات درباره حملات بمبئي اخلال ايجاد کند. پاکستان تصميم گرفته است نماينده اي براي حضور در تحقيقات به هند اعزام نکند.
گزارشگر سی ان ان گفت تنش در بمبئي به پايان رسيده است اما جايي ديگر اين تنش سر باز کرده و آن در روابط هند و پاکستان است. هند مي گويد عاملان حمله با پاکستان ارتباط داشته اند اما اسلام آباد خواستار ارائه شدن اسناد و مدارک چنين اتهامي شده است. روز جمعه گذشته نخست وزير هند از رئيس دستگاه اطلاعاتي پاکستان خواست براي کمک به روند تحقيقات به هند برود. پاکستان نخست اين خواسته را پذيرفت. اما روز شنبه اين کشور از تصميم خود به سبب انتقادات داخلي منصرف شد و اعلام کرد به اين علت که دهلي نو انگشت اتهام را به سمت پاکستان نشانه رفته است،نماينده خود را به هند اعزام نمي کند. آصف علي زرداري رئيس جمهور پاکستان نيز در گفتگو با سي ان ان هندو خواستار توضيح ديپلماتيک هند شد. اما دهلي نو تاکنون مدارکي دال بر اتهام خود عليه پاکستان ارائه نکرده است.
گزارشگر سي ان ان افزود، تحليلگران معتقدند اتهام زني هند و همچنين بلاتکليفي پاکستان در برخورد با اين اوضاع در شرايط حساس و تعيين کننده اي که دو همسايه هسته اي در آن قرار گرفته اند، مناسب نيست.

بدترین برخورد با مردم در ثبت احوال زاهدان

به گزارش آژانس خبری تفتان کارمندان اداره ثبت احوال زاهدان با مراجعه کنندگان به این اداره به صورت غیر انسانی برخورد می نمایند و به شهروندان بلوچ که مالکان اصلی بلوچستان هستند بدترین اهانتها را روا می دارند.به گزارش خبرنگار تفتان کارمندان این اداره که اکثرا از زابلیهای فاشیست و افراطی هستند کارشان به جای خدمت به مردم ایذا و اذیت مردم است و این زابلیهای فاشیست که شناسنامه های مردم گیر می دهند و به بهانه های واهی شناسنامه های مردم را باطل می کنند و برای مردم بلوچ مشکل می سازند.
آژانس خبری تفتان چند روز پیش در مورد اداره منابع طبیعی شهرستان زاهدان مطلبی نوشته بود و از مردم خواسته بود که نام و محل زندگی و مشخصات کارمندان را به ایمیل تفتان ارسال نمایند و الحمدلله بازدیدکنندگان در این زمینه همکاری کرده و مشخصات کارمندان را ایمیل کرده بودند که بابت این همکاری از آنان تشکر می شود و باز هم از دوستان تقاضا داریم که مشخصات کارمندان ثبت احوال را هم به ایمیل تفتان ارسال نمایند تا به مبارزان ارجاع داده شوند.
ایمیل تفتان:

دستگیری 900 نفر در بلوچستان به نام افغانی

دستگیری 900 نفر در بلوچستان به نام افغانی
به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا فرمانده انتظامی شهر زابل اعلام کرد که طی 48 ساعت گذشته 905 نفر در این شهر دستگیر شده اند.
این پاسدار دستگیر شدگان را اتباع افغانی اعلام نمود اما برخوردهای نیروی انتظامی در سابق ثابت کرده است که مردم بلوچ توسط نیروی انتظامی دستگیر می شوند و مورد ایذا قرار گرفته و به انان اتهام افغانی بودن زده می شود.
یکی از دسیسه های نیروهای متجاوز رژیم متوسل شدن به این گونه ترفندهاست و تاکنون شناسنامه بسیاری از مردم بلوچ ابطال گردیده است.

الى حركة جندالله وأميرها .... ألف تحية و سلاماالى حركة جندالله وأميرها .... ألف تحية و سلاما


لكل امة من الأمم رموز وقادة ومفكرين و علماء ومضحين أبطال تفخر بهم . و امتنا الإسلامية هي أيضا لديها مالا يحصى من الرموز والقادة المجاهدين الذين ضحوا في سبيل نصرة الدين الإسلامي الحنيف و تطبيق و إعلاء كلمة الحق وتطبيق المفاهيم والقيم الأخلاقية الإنسانية التي جاءت لخدمة البشرية ودفع الظلم و الاذي عن بني البشر. فهؤلاء الرجال إذا ما قرأنا سيرهم الذاتية نجد ان من ابرز سماتهم ‘ الأيمان بمبادئهم إلى جانب الشجاعة والتضحية التي ميزتهم عن غيرهم من الرجال الآخرون‘ وهذه الصفات هي التي خلدتهم في التاريخ وجعلتهم منارات للأجيال التي أعقبتهم .
لقد عشنا ونحن نتمنى لو إننا شاهدنا عظماءنا الأبطال من أمثال علي بن أبي طالب وعمر بن الخطاب وخالد بن الوليد وصلاح الدين الأيوبي والظاهر بيبرس والعشرات غيرهم من العظماء الذين بنوى مجد هذه الأمة وعزتها ‘إلا ان التاريخ الذي سجل لنا بالأمس مواقف و بطولات أولئك الرموز الذين نفخر بهم اليوم هو ذات التاريخ الذي يسجل مواقف أبطال اليوم هؤلاء الرجال الذين اثبتوا للعالم ان هذه الأمة عصية على الخنوع والتسليم مهما واجهت من ظلم و عدوان.
كانت لنا حروب الفتح ضد الفرس والروم والصليبيين ‘و كانت لنا ثورات ضد المحتلين الفرنسيين والايطاليين والانجليز‘ واليوم لنا على الصعيد العربي والإسلامي مقاومون أبطال يجاهدون ضد الاحتلال الصهيوني والأمريكي وغيرهم ‘وعلى الساحة الإيرانية لنا في الأحواز وبلوشستان وكردستان‘رجال ميامين يكافحون ظلم وجبروت نظام ملالي طهران الطائفي العنصري ويضحون بأنفسهم من اجل سعادة أبناء جلدتهم ‘ومن هؤلاء المجاهدين الذين نفخر بهم ونعتز بنضالهم وكفاحهم التحرري‘هم أبطال المقاومة الشعبية ( جندالله ) الذين يقاتلون نظام ولاية السفيه بأيمان وعزيمة صلبة وبقيادة رجال لا تأخذهم بالله لومت لائم و هم مؤمنون بما كتب الله لهم من أمثال الأمير المجاهد البطل الأخ " عبد المالك البلوشي " ‘ هؤلاء الرجال الذين ضربوا أروع الأمثلة في التضحية والفداء من اجل إعلاء كلمة الحق وتحرير شعبهم من الظلم والقهر الذي يمارسه نظام الطغيان الصفوي في طهران .
لقد أثبتت حركة " جندالله " خلال السنوات الماضية أنها مثال الحركة المجاهدة الصادقة المتشبعة بروح الإيمان الإسلامي والوطني وقد استحق أميرها المجاهد الأخ عبدالمالك ان يكون قائدا حقيقيا لحركة المقاومة الشعبية بعد أن أصبحت له في كل يوم جولة وفي كل بقعة من ارض بلوشستان العزيزة صولة مع قطعان الباسيج و مليشيات الحرس و سائر قوات وعناصر نظام ملالي الظلم والتخلف في طهران .
فإليك يا عبد الملك يا أمير الكفاح والنضالي في بلوشستان والى إخوتك المجاهدون في حركة المقاومة الشعبية ( جندالله )‘ يا من تقفون اليوم بقاماتكم الشامخة تدافعون عن جميع المظلومين في إيران ‘ أليكم منا ومن أبناء الأحواز ألف تحية وسلاما .
صباح الموسوي

نا آرامی شهر کراچی و جنایات وحشیانه گروه سکولار ام کیو امناآرامی شهر کراچی پاکستان و جنایات وحشیانه گروه سکولار( ام کیو ام )

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل ازروزنامه های اردو شهر کراچی از روز گذشته نا آرام گزارش شده است و به گفته پلیس کراچی در این درگیریها سيزده نفر از جمله یک زن کشته و حدود پنجاه نفر ديگر زخمي شدند.

این درگیریها پس از آن آغاز گردید که گروه سکولار متحده قومی مومنت یا همان ام کیو ام دستور اخراج پشتو زبانها را از کراچی دادند و این گروه طی چند روز گذشته چندین نفر را فقط به جرم پشتون بودن کشتند.

طبق گزارشها این گروه سکولار حتی اقدام به بریدن گوش و بینی برخی از مغازه داران پشتو زبان در این شهر نموده است طبق گزارش روزنامه های اردو این گروه سکولار در یک جنایت وحشیانه در چشم چهار دانشجوی پشتو زبان چسب قطره ریخته و آن بعد از ضرب و شتم آنان را رها کردند.

جنایات وحشیانه این گروه سکولار در شهر کراچی ادامه دارد و مردم پشتون هدف حملات و جنایات وحشیانه این گروه قرار دارند.