۱۳۸۷ آذر ۲۳, شنبه

وطن ما سمسورسمسور در جنوب زاهدان در فاصله تقریبا 180 کیلومتری قرار دارد از بزمان 80 کیلومتر دور است و از نظر اداری جزو ایرانشهر به حساب می آید.
جایی که بخشی از دوران کودکی را در آنجا گذرانیدم زمان قدیم بسیاری از مردم از جمله پدرم در آنجا به کشاورزی مشغول بودند.
این منطقه ویژگیهای خاصی دارد آب در آنجا فراوان است و زمینهای خوبی دارد بنابر این بهترین جا برای کشاورزی است از وسط منطقه یک رودخانه بزرگ رد می شود که مقدار زیادی آب در آن جریان دارد. من وقثی آنهمه آب را دیدم که به هدر می روند ناراحت و متاسف شدم و گفتم چرا این همه آب به هدر می رود چرا هیچ استفاده ای نمی شود؟ دوستی که همراه ما بود خندید و گفت برای آب رود ناراحت شدی ؟ بیا برویم یک جای دیگر می خواهم چیز بهتری نشانت دهم رفتیم قناتی بود که حدودا هشت اینچ آب در آن جاری بود می گقت صاحب آن قنات در راه مواد مخدر 8 سال زندان بوده و اکنون از دنیا رفته و همه فرزندانش بیکار هستند در حالیکه از آب آن قنات کوچکترین استفاده ای نمی شد. بسیار متاسف و متعجب شدم .
درختان خرمایی را نشانمان دادند و می گفتند چون آب آن منطقه بالا است حدود پانزده سال است کسی به درختان آب نداده در حالیکه سرسبز و خوب بودند.


عید غدیر خم نمادی از دین ماست مالی شده!…


عید غدیر خم نمادی از دین ماست مالی شده!…

سنی نیوز:ایرانی که بایستی با این ثروت خدادادی نفت و منابع طبیعی دیگر گل سر سبد جهان باشد، از ۳۶۵ روز سال بیش از ۱۰۰ روز تمام را در ماتم و عزاداری بسر می برد! که باید حق اهل بیت را از ظالمان گرفت! مردم بیچاره هم عقلشان را قفل زده اند و کسی نیست بپرسد حال اهل بیت کجایند؟! آیا همین آخوندها و سیدهای دروغینی هستند که تمام دارایی مملکت را بتاراج می برند، یا کسانی دیگرند؟!

نگرانی رفسنجانی از انزوای روزافزون داخلی رژیمروزنامه کارگزاران: هاشمی‌رفسنجانی از ریزش نرخ مشاركت انتخاباتی مردم ابراز نگرانی کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حد نصاب حضور مردم در انتخابات را با 99 درصد شروع كردیم؛ چرا اكنون این رقم باید به كمتر از 50 درصد برسد؟
هاشمی‌رفسنجانی به پرسشی درباره اظهارات اخیرش مبنی بر دلسرد شدن مردم از انقلاب كه در همایش 30 سال قانونگذاری عنوان شد، پاسخ می داد.
وی گفت كاهش مشاركت مردم در انتخابات نشانه خوبی نیست.

به آتش کشيدن دفتر هواپيمايي سعودي

آخوندها از مناظره با دکتر ملازاده طفره رفتند

سنی نیوز: سایت های خبری شیعی در گزارش روز جمعه مورخه ۲۲آذرماه با درج خبری ساختی ونسبت دادن ان به طلاب اهل سنت سعی در طفره رفتن علمایشان ازمناظره با دکترملازاده را داشتند.این سایت ها با درج نامه ای دروغین در خبرهایشان افزودند:“تعدادی از طلاب علوم اسلامی اهل سنت با ارسال نامه ای انزجار خود را از اعلام امادگی یک طلبه فراری برای مناظره با ایت الله مکارم شیرازی اعلام کردند ” .طی تماسی که پایگاه اطلاع رسانی اهل سنت “سنی نیوز”با حوزه های علمیه اهل سنت شمال ،جنوب،شرق،وغرب کشور داشت طلاب اهل سنت از وجود چنین نامه ای اظهار بی اطلاعی کردند واین نامه را ساخته ی خود سایت های خبری شیعی عنوان کردند .اینان با ار سال ایمیل های فراوان به دفتر «سنی نیوز» حمایت همه جانبه ی خود را از عالم بزگوار اهل سنت جناب دکتر مولانا اعلام نمودند .لازم به ذکر است:این دانشمند محبوب اهل سنت جناب” دکتر عبدالرحیم ملازاده” قبلا با همكاري شيخ عثمان الخميس به ياوه گويي هاي تيجاني و يارانش در يك مناظره ي زنده در شبكه ي اسلامي المستقله پاسخ هاي دندان شكنی داده بودند.
هم اکنون ترس سراسر وجود رجز خوانان را فرا گرفته است .آناني كه با سوء استفاده از ضعف و ترس برخي علماي داخل مرزهاي ايران، هم آورد مي طلبيدند و امروز با هم آورد طلبي اين مجاهد نستوه اهل سنت ايران در لندن مواجه شده اند و شديدا ميخ كوب شده اند!دكتر مولانا ملازاده تحصيل كرده ي مدينه منوره، برادر جناب مولانا عبدالعزيز رهبرمذهبي فقيد بلوچستان مي باشند. همچنين عالم مجاهد شهيد عبدالملك ملازاده نيز برادر زاده ي دكتر شيخ عبدالرحيم بودند كه در پاكستان به دست كوردلان بي دين به شهادت رسيدند.و اكنون نوبت مجاهد بازمانده ي اين خاندان مقاوم است كه پشت دشمنان را به لرزه در آورده و همان دو ساعت(۵/۹-۵/۷) هر شب در شبكه ي رنگارنگ، بسياري از همزبانان ما را به خود آورده و اسلام واقعي را در پيش چشم ايشان نمودار ساخته است))(و كاش اين طلبه هاي «غير معلوم الحال» نيز خود را مي نمايانيدند كه از كجا هستند.(شايد قم!!) مانند قضيه ي حسنك وزير كه دو نفر را براي شهادت قرمطي بودنش ايستانيده بودند كه از طرف خليفه ي بغداد آمده اند؟؟؟؟؟)

روزنامه کانادایی: احمدی نژاد از "یوزارسیف"درس نگرفت!به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از عصرایران - روزنامه کانادایی "گلوب اند میل" با چاپ یادداشتی در روز شنبه به موضوع تاثیر کاهش قیمت نفت بر اقتصاد ایران و سیاست های اقتصادی محمود احمدی نژاد در سه و سال و نیم گذشته پرداخته است.
این روزنامه کانادایی با اشاره به داستان "یوسف"نبی که در قرآن نیز مورد اشاره قرار گرفته است،رییس جمهور اسلامی ایران را به "ولخرجی"و نیاموختن درس از این واقعه تاریخی متهم ساخته است.
گلوب اند میل با اشاره به داستان تعبیر خواب یوسف نبی که در آن پس از 7 سال فراوانی ،7 سال قحطی و خشکسالی فرا می رسد و حضرت یوسف با پیش بینی این امر با ذخیره کردن مواد غذایی در سال های فراوانی ،سال های قحطی را برای مردم مصر قابل تحمل می کند، ادعا می کند:"در سه سال گذشته که قیمت نفت به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت،دولت احمدی نژاد از در آمدهای سرشار نفتی چیزی نیندوخته است".
این روزنامه کانادایی می افزاید:"آمار و ارقام صندوق بین المللی پول مبین این حقیقت است که محمود احمدی نژاد دولت بسیار پرمصرفی را اداره کرده است و در طول دوران حکومت وی مخارج و هزینه های کشور به طور قابل ملاحظه ای از درآمدهای کشور پیشی گرفته است. رییس جمهور ایران به جای پس انداز مازاد درآمدهای نفتی کشور در صندوق ذخیره ارزی برای روز مبادا، با برداشت های مکرر از این صندوق،مازاد درآمدهای نفتی را صرف هزینه های جاری دولت کرده و یا بین اقشار مختلف مردم فقیر توزیع کرده است".
گلوب اند میل با اشاره به نتایج سیاست های سه سال و نیم گذشته رییس جمهور ایران می نویسد:"حالا مردم ایران هزینه این سیاست احمدی نژاد را می پردازند.به طوری که در مقام مقایسه با دیگر کشورهای نفتی خاورمیانه وضعیت اقتصادی ایران به مراتب آسیب پذیر تر از سایر کشورهای منطقه شده است و به شدت از سقوط قیمت نفت آسیب پذیر است. به طور متوسط هر یک دلار کاهش قیمت نفت در هر بشکه سالانه حدود یک میلیارد دلار از درآمدهای ارزی ایران خواهد کاست.".
این روزنامه کانادایی در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور ایران درباره اینکه وی قادر است کشور را حتی با نفت 5 دلاری اداره کند می افزاید:"اما هفته گذشته و علی رغم این اظهارات رییس جمهور ایران اقرار کرد که باید بودجه سالانه را با بر آوردی واقع بینانه تنظیم کرد".
نویسنده مطلب در ادامه با ذکر اظهارات "دیوید مناشری"رییس مرکز مطالعات ایران در دانشگاه تل آویو از قول این استاد دانشگاه می نویسد:"با تورم حدود 30 درصدی و بیکاری بالای 10 درصد در ایران حکومت محمود احمدی نژاد به لحاظ سیاسی شکست خورده است.30 درصد تورم برای اقشار ایرانی با درآمد ثابت رقم وحشتناکی است.از سوی دیگر ما در ایران با افزایش سالانه و مداوم جمعیت بیکاران روبرو هستیم به طوری که سالانه حدود 800 هزار نفر وارد بازار کار ایران می شوند در حالی که دولت تنها قادر است برای 400 هزار نفر آنها شغل ایجاد کند".

سرباز رژیم یک جوان بلوچ را وسط خیابان شلاق می زند

حمله به دفتر هواپيمايی سعودى در تهران


به گزارش آژانس خبری تفتان بامداد روز چهارشنبه، چند نفر بسیجی وفاداربه ولایت فقیه در اقدامى مشكوك كوشيدند با پرتاب چند عدد بمب آتش زاى كوكتل مولوتف، نماى بيرونى دفتر مركزى هواپيمايى آل سعود (خطوط الجويه العربيه السعوديه) را در ميدان تختى تهران به آتش بكشند.

این گزارش می‌افزاید: گروه ناشناسى كه خود را «اخوان الرضوان» مى نامد، مسئوليت حمله به دفتر هواپيمايى سعودى را بر عهده گرفته.

درخواست ايران از سازمان ملل برای مبارزه با جنبش مقاومت جنداللهبه گزارش آژانس خبری تفتان نماینده دائم ایران در سازمان ملل طی سخنانی در این سازمان خواستار مقابله و مبارزه این سازمان با جنبش مقاومت مردمی جندالله شد.
رژیم تهران که در مقابله با جنبش مقاومت جندالله با شکست مواجه شده با ارائه مدارک دروغین به سازمان ملل در تلاش است جامعه جهانی را وادار نماید تا این جنبش مردمی را یک سازمان تروریستی اعلام نماینددر همین راستا نماینده رژیم ولایت فقیه در سازمان ملل غرب را متهم به پناه دادن به جنبش نمود و گفت : جهان غرب نباید به پناهگاهی برای گروه‌های تروریستی تبدیل شود.
بر اساس گزارش بخش مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، آقای محمد خزاعی طی سخنرانی خود در جلسه شورای امنیت سازمان ملل پیرامون «تهدیدات ناشی از اقدامات تروریستی علیه صلح و امنیت بین المللی» بر پرهیز از برخورد دوگانه با تروریسم تاكید كرد این در حالیست که رژیم خودش از یک سو حزب الله که مرتکب بدترین جنایتها شده را سازمان آزادیبخش می داند و از سوئی دیگر جنبش مقاومت مردمی ایران جندالله را برای دفاع در برابر تجاوزات وظلمهای رژیم قیام کرده است را تروریسم می نامد.
نماینده ایران در سازمان ملل هلاکت پاسدارن تروریست و جانی و بزدل را سربازان دلیر و وطن پرست نامید و جنبش مقاومت جندالله را تروریست نامید و گفت: ملت سربلند ایران این روزها داغدار و سوگوار جنایت اخیر گروه تروریستی ریگی در ربودن و قتل ١٥سرباز دلیر و وطن پرست خود است.
این در حالیست که مردم ایران از ظلم و جنایت این به اصطلاح سربازان به تنگ آمده است و خصوصا مردم بلوچ هر روز بدست این جنایتکاران کشته می شوند .

وحشت رژیم از قدرت روز افزون جنبش مقاومت جنداللهبه گزارش آژانس خبری تفتان رژیم ایران از قدرت روز افزون جنبش مقاومت جندالله در بلوچستان به وحشت افتاده و طی روزها اخیر مقامات نظامی ، قضائی و سیاسی رژیم این وحشت خود را ابراز نمودند چنانچه معاون اول قوه قضاييه در حاشيه‌ همايش سراسري مديران و مسئولان حراست وزارت نيرو در جمع خبرنگاران درباره انتظار دستگاه قضايي مثل همیشه کشورهای همسایه را به حمایت از جنبش متهم نموده و وحشت خود را از اقتدار جنبش مقاومت جندالله چننین ابراز نمود : : در جنگ ايران و عراق، امام (ره) فرمودند اگر صدام و روحيه‌ي تجاوزگري را كنترل نكنيد، اين تهديدي براي خود شما خواهد بود و فكر مي‌كنم مي‌توان امروز نيز اين حرف امام را تكرار كرد. قطعا دشمني‌هاي فتنه‌گران در اطراف كشور، براي تهديد و ناامني، گريبان خود آنها را خواهد گرفت.

در این جملات حجت‌الشیطان و الشیاطین سيد ابراهيم رييسي معاون اول قوه قضاييه جنگ با جنبش را با جنگ با عراق تشبیه نمود و اشارتا به قدرت جنبش اذعان نمود.

وي در قسمت دیگری از سخنانش به زبان تهدید روی آورد و گفت : يقين بدانيد كه ملت ما نيروهاي مسلح و نيروهاي انتظامي انتقام خون اين عزيزان را كه به شهادت رسيده‌اند، خواهند گرفت.

از اول انقلاب تاكنون ما شاهد فتنه‌گري‌هايي در مرزهاي شرقي كشور هستيم كه آنها به هيچ عنوان نمي‌توانند در جهت اهدافشان موفق شوند.

گروه جندالله هم بدانند كه نيروهاي انتظامي، امنيتي و دستگاه قضايي براي برخورد با آنها مصمم است و يقين داشته باشيد كه ريشه‌ي اين فتنه كنده خواهد شد.

این همان تهدیدهائی هستند که مقامات کشوری پس از تاسوکی بدان متوسل شدند ولی با گذشت چند سال روز به روز به اقتدار جنبش در بلوچستان افزوده می شود و جنبش جندالله امروز قدرتی تبدیل شده که رژیم هرگز نمی تواند آن را نادیده بگیرد و جنبش در معادلات سیاسی منطقه نقش عظیمی دارد و این برای اهالی ولایت فقیه مسلم است و بهتر است رژیم به جای تهدید به مطالبات مشروع و قانونی جنبش توجه نموده و به راههای عقلانی روی بیاورد.

رژیم بداند که جنگ جنگ می آفریند و به نفع رژیم است که خواسته مذاکرات و گفتگو که همیشه از سوی جنبش مطرح شده توجه نماید زیرا راه خشونت خشونت را گسترده تر می نماید.

طی روزهای گذشته مقامات رژیم جهت پرده نهادن بر ضعف و ناتوانی خود در برابر جنبش کشورهای مختلف را به همکاری با جنبش مقاومت جندالله متهم نمودند و حتی دو کشور عربستان و پاکستان را تهدید کردند که در صورت ادامه همکاری با جندالله منتظر عملیات در خاک خود باشند.

چنانچه تابناک در گزارش در این مورد نوشت :هرچند ماجراي اهانت سعودي‌ها به زايران ايراني به موضوعي روزمره تبديل شده است، اما اين بار خبر كمك و حمايت عربستان از گروهك تروريستي ريگي كه به تازگي چندين سرباز ايراني را به شهادت رسانده بود، خبري است ناراحت‌كننده و براي مسئولان ديپلماسي كشور، هشداردهنده.

در ادامه این گزارش آمده است : مخبر كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس همچنين درباره ماهيت عوامل خارجي حمايت‌كننده اين گروه‌هك‌ها بيان داشت: اين گروهك‌ها از لحاظ ايدئولوژيك وابستگي شخصي به رژيم‌هاي خاصي در منطقه دارند كه اقدامات آنها، تنها به حمايت از اين گروهك‌ها محدود نمي‌شود، اما فعلا مسئله اصلي ما، پاكستان است.ما بنا بر مدارك و شواهد، به دولت پاكستان نيز تفهيم كرده‌ايم كه عواملي در بدنه دولت آن كشور با گروهك‌هاي مزبور همكاري مي‌كنند؛ بنابراين ما به آنها گفته‌ايم كه نمي‌توانيم تداوم اين وضع را، كه مناطق مرزي پاكستان عملا پناهگاهي براي تروريست‌هاي فعال در مناطق شرقي ايران باشند، تحمل كنيم و در صورت اقدام نكردن قاطع و عاجل از سوي پاكستاني‌ها در اين خصوص، يقينا ما خود كارهاي لازم انجام خواهيم داد و گزينه‌هاي ديگري را نيز در دستور كار خود قرار خواهيم داد.

همچنین جهانگيرزاده، نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مي‌گويد: اين مسئله كه گروهك جندالله و مشابه آن از سوي كشورهاي بيگانه شامل برخي از همسايگان كشورهاي منطقه و قدرت‌هاي فرامنطقه‌اي حمايت مي‌شوند ديگر براي ما قطعي است.

استدلال این نماینده از اقتدار روز افزون جنبش مقامت جندالله در منطقه است وی در استدلال حمایت کشورها از جنبش چنین می گوید:

كميت و كيفيت ادوات نظامي، پول هايي كه براي اغفال و همراه‌سازي مردم بومي داده مي‌شود، سطح پوشش مخابراتي اين گروهك و هچنين حمايت رسانه‌اي كه برخي رسانه‌هاي منطقه‌اي منتسب به برخي كشورهاي خاص از اين گروه‌ها مي‌كنند همه شاهدي بر اين مدعاست.

جهانگيرزاده افزود: با رصد و تحليل اخبار و گزارش‌هاي برخي خبرگزاري‌ها و شبكه‌هاي خبري منطقه و به ويژه عرب‌زبان به خوبي مي‌توان دريافت كه اين رسانه‌ها به نيابت از كشورهاي حمايت‌كننده ايشان يك خط مسير امنيتي ضدايراني را دنبال مي‌كنند. در حال حاضر همين رسانه‌ها و برخي كشورهاي منطقه‌اي به گونه‌اي عمل مي‌كنند كه گويي اين گروهك‌ها بيش از آن‌كه تروريستي باشند نهضت‌هاي آزادي‌بخش و حتي از تروريست‌ها قهرمان مي‌سازند.


البته این نماینده اندک اشاره ای به ضعف و ناتوانی نظام در برابر جنبش نموده و چنین گفته است:البته بايد مسأله ديگري را هم در نظر داشته باشيم آن هم اين‌كه به رغم قطعيت ارتباط این گروه با كشورهاي مذكور ما نبايد از كوتاهي‌هاي دستگاه امنيتي ـ اطلاعاتي اعم از وزارت اطلاعات كشور و وزارت خارجه هم بگذریم.


یکی دیگر از نمایندگان مجلس رژیم و به قول خودشان پژوهشگر مسائل خاورميانه صفا تاج سعودی و حتی مصر را در این زمینه متهم دانست و گفت: وضعيت رژيم‌هاي عربي منطقه به ويژه آل‌سعود و مصر در همراهي با نظام سلطه و ضديت با ايران كاملا مشخص است.


او گفت نقش ایران در منطقه اعراب و عربستان سعودي را به طور خاص عصباني كرده است؛ بنابراين، آل سعود براي جبران اين مسئله و در واكنش عصبي و نه عقلاني، كارهايي مانند ايجاد مزاحمت براي حجاج ايراني و حمايت از جريان‌هايي مانند گروهك تروريستي «جندالله» يا وهابيگري از مناطق مرزي اقدام كرده است.


همه این گفتگوها نشانه ضعف شدید رژیم و قدرت روز افزون مردمی و منطقه ای جنبش مقاومت جندالله است که خواب از سران رژیم پرانده و آنان به هذیان گوئی و تهدیدهای پوشالی روی آورده اند و شکست و رسوائی حزب الشیطان و وزارت اطلاعات و نیروی نظامی خود را بر گردن کشورهای همسایه می اندازند.


باز هم رژیم باید به جای تهدیدهای بی ارزش و اتهامات بی سند به گفتگو روی بیاورد تا خشونت ها به پایان رسند و اگر رژیم بر ضد و لجاجت خود باقی بماند و جنبشی را که امروز از حمایت بالاتفاق مردم بلوچ برخوردار است گروه تروریستی معرفی نماید هرگز مسائل حل نمی شوند و خشونت خشونت می افریند و انتظار هدیه از طرق مقابل وجود ندارد.بهای نفت به زیر ۴۶ دلار رسیدروز جمعه بهای نفت خام سبک در بازارهای آسیایی به زیر ۴۶ دلار در هر بشکه رسید.
کارشناسان نفت پیش‌بینی می‌کنند در پی
شکست طرح نجات مالی کارخانه‌های خودرو سازی آمریکا در سنای آن کشور، بهای نفت هر چه بیشتر سقوط کند.
بعد از ظهر جمعه، در سنگاپور بهای نفت خام سبک، برای تحویل در ماه ژانویه، ۲.۴۶ دلار کاهش یافت و به ۴۵.۵۷ دلار رسید.
روز پنج‌شنبه طرح ۱۴ میلیارد دلاری نجات سه کارخانه بزرگ خودروسازی آمریکا نتوانست رأی لازم را در سنای ایالات متحده به دست آورد و به نگرانی‌ها درباره اقتصاد بحران‌زده آمریکا، و به تبع آن کاهش تقاضای نفت، دامن زد.
بیشتر بخوانید:
بهای نفت در پایین‌ترین سطح طی ۴ سال گذشته
دو میلیون بشکه مازاد عرضه در بازار نفت است
سازمان جهانی انرژی در هفته جاری اعلام کرد که به دلیل افت اقتصادی کشورهای غربی و همچنین کاهش رشد اقتصادی چین، تقاضای جهانی برای نفت خام در سال ۲۰۰۸ به پایین‌ترین میزان خود از سال ۱۹۸۳ بدین سو خواهد رسید.
با کاهش روزافزون بهای نفت، این گمانه‌زنی وجود دارد که کشورهای عضو اوپک که نزدیک به ۴۰ درصد عرضه نفت جهان را در دست دارند، در نشست هفدهم دسامبر الجزایر بار دیگر سقف تولید خود را کاهش دهند.
از سوی دیگر، کارشناسان بر این باورند که عربستان سعودی، به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت اوپک، نسبت به کاهش تولید کاملا جدی است.
علی النعیمی، وزیر نفت عربستان سعودی، روز پنج‌شنبه گفته بود که عربستان سعودی در ماه نوامبر سهمیه تعیین شده اوپک را کاملا رعایت کرده است.
به گفته دیوید مور، یکی از برنامه‌ریزان راهبردی کالا در «بانک کامن ولث استرالیا»، اظهارات وزیر نفت عربستان سعودی نشانگر جدیت کامل آن کشور در کاهش تولید است و اوپک نیز کنترل تولید را جدی‌تر خواهد گرفت.»
با این حال، موفقیت اوپک در کنترل بهای نفت بستگی به رعایت سهمیه‌ها از سوی کشورهای عضو دارد.
از سوی دیگر، روسیه نیز اعلام آمادگی کرده است برای جلوگیری از سقوط بیشتر بهای نفت، با کشورهای اوپک همکاری کند.
روز پنج‌شنبه دیمیتری مدودیف، رییس جمهوری روسیه، برای هماهنگی با کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، اعلام آمادگی کرد.

رادیو فردا

فارس ها در تلاش اند تا دولت های عرب را ببلعندبه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از روزنامه کویتی الجریده رئیس جمهور مصر، جمهوری اسلامی ایران را به تلاش برای کنترل کشورهای عرب منطقه متهم کرد!
حسنی مبارک، رئیس جمهور مصر روز 5 شنبه مدعی شده است که انتقادات ایران از لاقیدی و سهل انگاری مصر در قبال بحران انسانی در نوار غزه نشانه ای از تمایل ایران برای کنترل اعراب همسایه است!
بنابراین گزارش که در پرس تی وی نیز انعکاس یافته است، وی در دیداری با حزب حاکم مصر اظهار می دارد که «فارس ها در تلاش اند تا دولت های عرب را ببلعند!»

۱۳۸۷ آذر ۲۲, جمعه

اتهام لشكر ايرانى "قدس" به قتل یکی روحانی سنی عراقی با استقاده از دریل

دبى- لعربیه.نت (حيان نيوف)
يك نماينده پارلمان عراق، پليس اين كشور را متهم به آن كرد كه در استان دياله يك روحانى سنى را شكنجه كرده، پايش را با دريل سوراخ نموده وموجب مرگش شده اند. وى با ارايه عكسهايى كه به گفته ى او مربوط به شيخ بشير الجوزانى است آثار ضرب و جرح را نشان داد و گفت: اين اعمال را لشكر قدس وابسته به ايران انجام داده است.
از سوى ديگر يك مقام امنيتى عراقى در روز پنجشنبه 11-12-2008 گفت: شكنجه اى در كار نبوده و بازداشت الجوزانى به شكل قانونى بر مبناى قانون مبارزه با تروريسم انجام شده است.
يك سياستمدار شيعه نيز در دياله، الجوزانى را متهم به آن كرد كه مردم را به كوچ دادن شيعيان از شهر دياله كه در نزديكى خاك ايران قرار دارد تحريك مى كرد.شيخ بشير الجوزانى امام جماعت و خطيب مسجد احمد بن حمبل در منطقه التحرير (واقع در جنوب بعقوبه)، در اوايل ماه دسامبر توسط نيروهاى امنيتى بازداشت شد.
ليكن چند روز پس از بازداشت اعلام گرديد كه وى در بيمارستان در گذشته است.نيروهاى سياسى از قبيل هيئت علماى مسلمين ضمن محكوم كردن دستگيرى الجوزانى، نيروهاى امنيتى را متهم به آن كردند كه ضمن شكنجه هاى ديگر با دريل پاى اين روحانى سنى را سوراخ كرده اند.
از جمله شخصيت هايى كه اين رفتار را محكوم كردند، عبدالكريم السامرايى نماينده عضو فراكسيون جبهه توافق عراق و طارق الهاشمى معاون رياست جمهورى عراق مى باشد.

شهریاری به وجود جوخه های ترور خارج کشور اعتراف کرد

شهریاری به وجود جوخه های ترور خارج کشور اعتراف کرد
رژیم تروریست ولایت فقیه که همیشه مخالفان خود را در خارج از کشور هدف حمله قرار داده است و بسیاری از رهبران تشکل های و احزاب را با ارسال جوخه های ترور به خارج از کشور کشته است این امر را تردید نموده و از دخالت در قتل و ترور افراد ابا ورزیده است.
چنانچه این جوخه های ترور رهبر حزب دموکرات کردستان را بر سر میز مذاکره یکی از کشورهای اروپائی کشتند و مولوی عبدالملک ملازاده و عبدالناصر جمشید زهی را در شهر کراچی ترور کردند و بسیاری دیگر از ترورها که توسط جوخه های ترور در کشورها منطقه و اروپائی انجام گرفته است اما با اینکه این ترورها محرز بوده و هیچ شکی در آن وجود نداشته است رژیم تهران دخالت در این ترورها را تردید نموده است.
اخیرا آقای شهریاری که عده ای از همشهریهای جنایتکارش را از دست داده است در گفتگو با شبکه العالم اعتراف کرد که رژیم دارای جوخه های ترور در خارج از کشور هست و آنها می توانند در پاکستان عملیات نمایند.آقای شهریاری در این گفتگو گفت :
"اگر دولت پاکستان نتواند با این گروهک تروریستی مقابله کند و به کوتاهی خود در مقابله با آنها ادامه دهد، رزمندگان بسیاری هستند که آمادگی دارند داوطلبانه در خاک پاکستان عملیات انجام دهند.
جدا از اینکه مبارزان بلوچستان در خاک بلوچستان به سر می برند و شهریاری این را خوب می داند اما در این گفتگو شهریاری اعتراف کرده است که گروههائی در نظام هستند که در خارج از کشور عملیات ترور انجام دهند.
این نشان می دهد که رژیم تهران به هیچ اصل و قانونی پابند نیست و علنا به حریم کشورها تجاوز کرده و و تمامی میثاقهای بین المللی را در رسیدن به اهداف شوم خود پایمال می کند و با چنین رژیمی چگونه می توان گفتگو نمود.
دلاور بلوچ

مفقود الاثر ماندن شماری از شهروندان کرد پس از دستگیری

کانون دانشجویان مدافع حقوق بشر کردستان: یک شهروند کرد به‌ نام “محمدمراد میرزایی” فرزند عبدالله از اهالی روستای شجاع آباد قروه که در شهر قروه کردستان سکونت داشت از سوم تیر ماه سال 1384 دستگیر و تاکنون مفقود الاثر است.
این شهروند کرد در جریان برگزاری دور نخست نهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری که همزمان با آن انتخابات میان دوره ای مجلس هفتم نیزبرگزار می شد ،با ماموران امنیتی حاضر در شعبه اخذ رای واقع در دبستان احسان شهرک امام خمینی این شهر با به‌ جدال و کشمکش لفظی می پردازد اما شب پس از آن نامبرده در نزدیکی منزل خویش واقع در شهرک خمینی شهر قروه، توسط سرنشینان یک خودرو ی ناشناس ربوده و تاکنون با گذشت بیش از 40 ماه و با وجود مراجعات متعدد و مکرر خانواده وی به مراکز امنیتی شهرستان و استان، هیچگونه اطلاعی از سرنوشت وی به دست نیامده است.
محمدمراد میرزایی متاهل و دارای 5 فرزند(سه پسر و دو دختر) می باشد.نامبرده در زمره ی شهروندانی بود که در ملا عام زبان به انتقاد از حکومت می گشود.
از سوی دیگر با وجود گذشت بیش از دو سال از بازداشت یکی دیگر از شهروندان قروه ای بنام ” عطاالله فیضی”، فرزند حبیب، اهل روستای علی آباد قروه که متاهل و دارای فرزند می باشد،سرنوشت وی همچنان و کاملا نامعلوم است.نامبرده پس از بازگشت از سفر به‌ کردستان عراق در شهر سنندج ناپدید می شود و تلاش خانواده برای کسب اطلاع از وی تاکنون به هیچ نتیجه ای نرسیده‌ است.
گزارشات رسیده‌ همچنین از مفقودالاثڕ ماندن یک فعال سیاسی دیگر اهل مریوان نیز حکایت دارند، آقای یونس بادسار 11 بهمن 1386 در حوالی مریوان و توسط نیروهای سپاه پاسداران دستگیر و تاکنون علی رغم مراجعات مکرر خانواده‌ و همچنین قول مساعد برخی مسوولان جهت تعیین تکلیف وی،هم چنان مفقود الاثر است و از سرنوشت ایشان هیچگونه اطلاعی در دست نیست .
خانواده‌های به‌ شدت نگران این فعالان مفقودالاثر جهت کسب اطلاع از سرنوشت آنان،مقامات دولتی و قضایی،نهادهای حامی حقوق بشر،مردم و رسانه‌ها را به‌ استمداد می طلبند.

۱۳۸۷ آذر ۲۱, پنجشنبه

گناهکار و بی گناه؟؟!!!

گناهکار و بی گناه؟؟؟!!!
چند روزیست برخی عناصر که همیشه در برابر ظلم و جنایات رژیم ولایت فقیه سکوت کرده اند با هلاکت 14 تن از جنایتکاران و متجاوزان به بلوچستان سر و صدا براه انداخته وبدتر از رژیم شیون سر دادند و جای تاسف است که برخی از افرادی که خود را سیاسیون بلوچستان می نامند بر طبل دشمنان ملت بلوچ کوبیده و این صدای کریه را بازتابی ویژه دادند.
بدین جهت لازم دیدم در مورد هلاک شدگان و جنایتشان اندکی بگویم تا اکثریتها و جمهوری خواهان و پیام امیدها بدانند که از چه عناصر پلیدی حمایت می کنند اگر چه در صداقت چنین عناصر باد پرستی تردید دارم.

بامداد 22 خرداد زمانیکه اکثر مردهای روستای نزدیک قرارگاه جهت کسب روزی به بیرون روستا رفته بودند رئیس پاسگاه شمسر پاسدار محمدی رئوفی همراه با پاسداران همراهش به روستا یورش برده و به تفتیش منازل مردم پرداخته و در این عملیات پاسدار جنایتکار رئوفی و پاسداران همراهش از هیچ جنایتی فروگذاشت نکرده و حتی کودکان و زنان را مورد تعرض قرار داده و چادر زنان را از سرشان کشیده به حرمت مردم تجاوز نمودند و پس از ضرب و شتم زنان و کودکان با غرور روستا را ترک کرده و تهدید کردند که فردا همه مردان روستا را دستگیر خواهند کرد و برای اعدام به اتهام همکاری با مبارزان به زاهدان خواهند فرستاد فردای آن روز 23 خرداد این پاسدار جنایتکار باز همراه با همان ماموران و یا هرچه که نامشان باشد به روستا می آیند که با شورش مردم مواجه می شوند و فرار را بر قرار ترجیح می دهند و پس از اینکه به قرارگاه می رسند برای همه اهالی روستا پرونده تشکیل می دهند و آنها را متهم به اقدام علیه امنیت ملی می نمایند و برای دستگیری مردم روستا از زاهدان کمک می طلبند و همین روز خبر این جنایت به گوش مبارزان که در کوهستانهای نزدیک بودند می رسد و مبارزان پس از طراحی عملیاتی دقیق این قرارگاه را خلع سلاح می کنند و کسانی را که مستقیما در جنایت و تجاوز به ناموس بلوچ دست داشتند بازداشت می نمایند.
الان انتظار چیست که با چنین متجاوزانی چگونه باید برخورد نمود؟
گیریم این افراد اصلا نظامی نیستند اما متجاوز به ناموس مردم هستند ،پس با متجاوزانی که به خانه ات داخل شده و به ناموست تجاوز کرده اند باید شاباش بگوئی و چنین جنایتکاران جنگی را رها کنی؟
شاید اکثریتها و اتحاد جمهوری خواهان و شاید پیام امیدها چنین کنند اما من بلوچ که مستقیما شاهد این جنایت هستم هرگز چنین قضاوتی نمی کنم.
من با کسیکه پا به حریم من نهاده و حرمت من را پایمال نموده هر کس باشد و در هر مقامی که باشد شوخی ندارم و چنین فردی را مجرم جنگی می دانم و تا توان داشته باشم انتقام تجاوز را خواهم گرفت اگرچه در این راه کشته شوم.
آری من آرامش را دوست دارم ، من صلح و امنیت را دوست دارم ، من انسانیت را دوست دارم ، من همنوعانم را دوست دارم ،اما تا زمانیکه او به من احترام بگذارد،تا زمانیکه وی حق زیستن من را نستاند ، تا زمانیکه او پا به حریمم ننهد ، تا زمانیکه او هم اندکی انسانیت داشته باشد اما زمانیکه همنوع من انسانیت را پایمال کرد و حرمتها را در هم کوبید و بر ناموسم تازید از من انتظار تشکر و دست درد نکن نداشته باشد.

زمانیکه من می بینم جلوی چشمانم انسان نماها برادرم را می کشند ، به خواهرم بی حرمتی می کنند و پدرم را اعدام می کنند و فرزندم را گلوله باران ،آیا من بنشینم و نظاره کنم؟
شماها که دور نشسته و قضاوت می کنید کمی به درد ما که عزیزترین هایمان را بدون هیچ جرمی از دست دادیم هم بیاندشید.
به خواهرانی که 22 خرداد توسط همین به اصطلاح شما سربازان و مرزبانان بی حرمتی شدند هم بیاندشید.
به کودکانی که بی اطلاع از همه جهان زیر لگدهای همین به اصطلاح شما سربازان فریاد سر می دادند هم بیاندیشید.
ما هرگز خواهان ریخته شدن خون انسانی نیستیم اما آیا نباید آن به اصطلاح انسان خون ما را هم نریزد و حداقل اندکی به ما نگاه انسانی داشته باشد.
یاد دارم گفته یک مبارزی را که گفت والله که وقتی پاسداران دست ما هستند انسانیت به ما اجازه نمی دهد تحقیرشان کنیم اما همین پاسداران و همین سربازان به اجساد مردگان هم احترام نمی گذارند و کثافت درونی و درنده خوئی خود را بر اجساد شهدا هم آزمایش می کنند.
این یک حقیقت است که هرگز خود خامنه ای در جنگ حاضر نمی شود همین پاسداران و سربازان و ... هستند که جنایت می کنند و می کشند و اهانت می کنند و راهی جز برداشتند جنایتکاران از سر راه نمی باشد.
دلاور بلوچ

رهبر انقلابی بلوچستان عبدالمالک جان ما مردم بلوچ تا اخرین قطره خونمان با شما هستیم و تنهایتان نمی گذاریمما مردم بلوچ دیگر ساکت نخواهیم نشست وگول ترفندهای دشمنان قسم خورده مان را نمی خوریم اگر بعضی از علمای مان سکوت را اختیار کرده اند وبعضی ار اوقات از سکوت فراتر میروند وجملاتی را بر ضد مبارزین ایراد می کنند واین حرفها مارا از راهی که انتخاب کرده ایم مایوس نخواهد کرد.
این حیله ها دیگر کارایی ندارد ما جوانان ومبارزین و مردم بلوچ از حق وحقوقمان نمی گذریم واگر بعضی از اقایان وکسانی دیگر با ما نیستند خدا که با ما هست وشاید اقایان می ترسند که موقعیتشان را از دست بدهند برای مردم بلوچ هیچ موقعیت و مقامی نمانده که از دست بدهد ما بخدایمان توکل کرده ایم تا اخرین قطره خونمان برای ازادی وسربلندی مان با این مشرکان و فرعونهای زمان خواهیم جنگید وشما مبارزان راه ازادی را تنها نخواهیم گذاشت دشمنان می خواهند نسل بلوچ را از بین ببرند پس دیگر برای ما هیچ راهی به جز مبارزه با این دشمنان باقی نمانده است پس بهتر است ایستاده بمیریم چون از قدیم گفته اند شیر مرده بهتر از شیر در قفس است.
بعضی از اقایان می گویند که باید حقمان را از راه قانون بگیریم ما از انها می پرسیم کدام قانون مگر قانونی در کشور ما وجود دارد که بخواهد حق ما را بگیرد حتما منظور اقایان همان قانونی است که مولانا احمد ناروئی و مولانا خیرشاهی را بدون جرم پشت میلهای زندان میبرد همان قانونی کهدهواری واحمد صیاد ودیگر علمای عزیزمان را به ان طرز فجیحی به شهادت می رساند صدها وهزاران عالم بیگناه مارا بجرم سنی وبلوچ بودن زندانی ویا به شهادت رسانده اند ایا شما اسم این را می گذارید قانون!! چرا خودتان را گول میزنید دیگر با ما چکار کنند که نکرده اند از مردم عادی وبی دفاع که نمیشود اسم برد اگر صدها کتاب بنویسیم بازم کم است این اقایان به کی رحم کرده انداگر از حال واحوال مردم عادی خبر ندارید از ظلمی که به علما روا داشته اند که با خبرید از تخریب مساجد و مدارس دینی که بهتر از ما اطلاع دارید حتما باید به خود اقایانی که دم از قانون و این نظام می زنند ظلمی بشود تا صدایشان در بیاید و حقیقت را بگویند و اخر باید بگویم ما مردم بلوچ راهمان را انتخاب کرده ایم و راه ما همان راهی است که شهیدان عزیزمان ان دلاور مردان بلوچستان احمد وفائی. وشنبه زهی. و ریگی ودهمرده وکبدانی ودیگر شهیدان ان راه را پیمودند وخون رنگینشان را برای ازادی شرف وناموسمان ریختند وما هم با خدایمان احد بسته ایم تا اخرین قطره خونمان راه ان غیور مردان بلوچستان را ادامه دهیم و نیازی به کمک ومدد اقایانی که دم ازقانون و رهبر این نطام پلید می زنند نداریم یاری را از الله وخالق خود میخواهیم وتا وقتی که او باماست ما پیروز وسربلندیم.
به امید پیروزی مبارزان ومجاهدین بلوچستان
بالانج گورگیج fedaeiyane_balochistan@yahoo.com

شونیسم فارس، بلوچ ءِ دژمن

ایران ءِ رسترین حکومتی دروگبند گڈسرا منّ ات که بلوچ سرمچاران آهانی ۱۴ نظامی ءَ اعدام کتگ. اے نه نوکین حالے ات ءُ نئیکه هبکه ای گپے ات.
آ نظامی ءُ سرباز که بلوچستان ءَ دیم دیگ بنت بلوچان ءَ وتی دژمن زاننت. بیگناهین بلوچان گرنت، ازاب دینت ءُ شهید کننت. آها ن مئی هزاران هزار بانکین گهار جنوزام کرتگ ءُ مئی مکهین ماتان سوگیگ کتگ ءُ بے حساب بلوچ تبل ءُ کسان سال چوره ءُ یتیم کتگ.
همے نظامیان ءُ ایران ءِ نالائکین حکومتی انت که گیش چه هشتاد سال انت مئی ملک ءِ
گهبودی ءُ دیمروی ءِ دیمپان انت.
ایران ءِ ملایانی سیاسی په وتی منّ ءَ اپوزیسیون چے راست یا که چَپّ چے فعال یا منفعل که گیشتر مان درانڈیهی ءَ زند گوازینگ انت شر زاننت که کجام تاریخی زلم ءُ زور ءُ زیادتی مئی بلوچانی سرا بوتگءُ بیگ انت. بلے آ هانی گوش ءَ مورے هم نه وارت.
ٹکین ءُ تچکین گپ ایش انت که اے درستین زالمپرست ءُ تهران پسند ( مرکزگرا) بلوچستان ءَ تهنا
په وتی منفعت ءَ لوٹنت. اگان بلوچان وتی ملک ءِ تها سرآ گاه ءُ آزات ءُ وشهال به بنت گڑا په تهران پسند ءُ شونیستانی نپ ءُ پائدگ نه انت.. په همیش اے درستانی نیت ءُ مکسد بلوچستان ءِ باروا یک انت. آهانی سیاست شونیستی ءُ ٹگیءُ دوتل ءُ دوپوستی انت.
۱۴زالمین نظامی ءِ اعدام ءَ رند درستین تهران پسند ءُ شونیست اعتراض کت، تن تن لهتین سیاسی نیم مرتگین گروپ چش که «اکثریت » ! ءُ لهتین دگه پیرمرد زنزر ات ءُ وتی نزورین لاشان مان پلگان لگاشت ءُ هم توار گون تهران ءِ سوگیگین ملایان گشت که « بیگناهین ایرانی مرزبان » کشگ بوتنت. چه اے کورذهنین کم زانگان جست کنگی انت که اے« مرزبانان» ءِ بندر ءُ پاسگاه کجام مرز ءِ سرا بوتگ؟
آهان هور گون جاهلین آخوندان مرک منّتگ ءُ تبلیغ کننت که بلوچ کوم ءُ بلوچ سرمچارانی جد ءُ جهد ءَ عرب ءُ آمریکائیانی کار انت.
آهان زانگ لوٹیت که ایرانی واکدار ءُ فارسی شونیستان هما کار گون بلوچ کوم کرتگ که نئے هیتلر ء نازیستان گون وتی دژمنان کتگ ءُ نئے اسرائیلی جهودان گون پلسطینی یان کنگ انت.
بلوچ وتی دوست ءُ دژمن ءَ شر زاننت ءُ دور نهنت آ روچ که بلوچانی مزاربیمین پسگ ءُ شیرزالین جنکان پاکین بلوچستان ءَ چه ایران ءِ شونیستانی پلیتین پنجگانی چیرا به رکّین ات ءُ آزاد به کن انت.
پروشت ءُ پروش بات ایران ءِ شیعـی ـ شونیستی حکومت.آزاد ءُ آباد بات گنجین بلوچستــــــــــان.
محمد کریم بلوچ

۱۳۸۷ آذر ۱۸, دوشنبه

فرمانده شهید احمد سربازی

فرمانده شهید احمد سربازی


زنده یاد شهید احمد وفایی آن ستاره ای که در آسمان حماسه و مقاومت این دیار خوش درخشیدخاک بلوچستان به خود می بالد که در سینه اش چنین گوهرانی آرمیده اند
یادت پاک و راهت پررهرو باد

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت

به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران اظهارات وزیر اطلاعات رژیم ولایت فقیه مبنی بر استفاده جنبش مقاومت از خاک پاکستان را به شدت تکذیب نموده و اعلام می دارد که به هیچ صورت از خاک کشورهای همسایه برای انجام عملیات استفاده نمی نماید و نیازی هم به استفاده از خاک کشورهای دیگر ندارد و کوههای بلوچستان در دست مبارزین هستند و رژیم هیچ اقتداری بر این مناطق ندارد.
همچنین جنبش مقاومت تهدیدهای دادستان کل کشور را بی ارزش دانسته و این گونه تهدیدها را نشانه ضعف و ناتوانی رژیم می داند که تاکنون در تمام عملیاتهای اطلاعاتی و نظامی خود علیه جنبش با شکست مواجه شده است و جنبش تبدیل به قدرتی عظیم شده که به امید الله رژیم هرگز توان ضربه زدن به آن را ندارد.
رژیم ولایت فقیه به جای پاسخ مثبت به مطالبات مشروع جنبش به جنایت روی آورده است ولی رژیم بداند که بدترین پاسخها به جنایاتش داده خواهد و فرزندان مومن و مجاهد این دیار هرگز در برابر ظالمان عقب نخواهند نشست و تا آخرین قطره خون به مبارزه خود ادامه خواهند داد.
جنبش مقاومت مردمی ایران

اطلاعیه جنبش مقاومت به مناسبت عید سعید قرباناطلاعیه به مناسبت عید سعید قربان
بسم الله الرحمن الرحیم

بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله) عید سعید قربان را به عموم مسلمانان جهان ،مردم ایران، جامعه اهلسنت ،مردم بلوچ و بویژه محضر خانواده شهدای راه عزت و آزادی تبریک می گوید.

عید سعید قربان در حقیقت پیامی عظیم برای مسلمانان دارد و اشاره به قربانی سیدنا ابراهیم علیه السلام دارد که به خاطر الله عزیزترین و محبوبترین فرزندش را به قربانگاه برد و از شیطان تبری جست و خود و خانواده اش را تقدیم رب العالمین نمود.

این جریان به ما مسلمانان فداکاری و قربانی را می آموزد و یاد می دهد که باید به خاطر الله و دینش و مسلمانان از هیچ فداکاری و قربانی دریغ ننمائیم.

روز عید قربان یاد آور سختیهائیست که پیامبران و بویژه پیامبر اسلام علیه الصلاة و السلام در راه دعوت حق ، انجام رسالت ، هدایت بشریت و مقابله با کفر و شرک ، ظلم وستم متحمل شدند.

از آنجائیکه این روز عظیم روز دعاء و نیایش نزد پروردگار جهانیان است از مسلمانان ایران و جامعه اهلسنت می خواهیم فرزندان مجاهد خود که به خاطر دفاع از عقیده ،مردم و سرزمینشان پا به کوهها نهاده اند را در دعاهایشان یاد نمایند و برای پیروزی مجاهدان و مبارزان دعاء کنند.

جنبش مقاومت مردمی ایران

,وزیر اطلاعات ضعف و ناتوانی خود را بر گردن پاکستان انداختبه گزارش آژانس خبری تفتان وزیر اطلاعات رژیم ولایت فقیه ضعف و ناتوانی اطلاعاتی رژیم فاسدش در مورد پاسداران جنایتکار دستگیر شده از سراوان را بر گردن دولت پاکستان انداخته و پاکستان را متهم به عدم همکاری نموده است.
رژیم هیچ ارزشی برای پاسداران قصاب و جنایتکارش قائل نبود و حاضر به تبادل جنایتکاران با اسرای زندانی جنبش مقاومت نبود و بالاخره پاسداران جنایتکار که پس از جنایت و تجاوز به ناموس مردم دستگیر شده بودند به هلاکت رسیدند.

این در حالیست که مبارزان بلوچستان بارها اعلام کرده اند که به هیچ صورت از خاک پاکستان برای حمله به ایران استفاده نمی نمایند و در کوههای بلوچستان به سر می برند و اینگونه اتهامات رژیم فقط پوششی بر بیچارگی و ناتوانی و ضعف خودش هست.
سایت بی بی سی درگزارشش در این مورد چنین می نویسد:غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات ایران، از دولت پاکستان به علت آنچه که او همکاری نکردن این کشور در ماجرای گروگانگیری اتباع ایرانی خواند، انتقاد کرده است.
آقای محسنی اژه ای روز دوشنبه هجدهم آذر گفت: "دستگاه‌های اطلاعاتی ایران از هیچ کوششی برای حل مساله گروگانگیری در سراوان دریغ نکردند و همه توان خود را در این زمینه به کار گرفتند، اما مقام های پاکستانی در این زمینه با ایران همکاری نکردند."
آقای محسنی اژه ای گفت که دستگاه اطلاعاتی ایران تلاش بسیاری کرد تا از وقوع این فاجعه جلوگیری کند اما مقام های پاکستانی پاسخ مناسبی ندادند.
اشاره وزیر اطلاعات ایران به کشته شدن گروگان های ایرانی توسط گروه جندالله است که رهبر آن در خاک پاکستان پناه گرفته است.
وزیر اطلاعات ایران روز دوشنبه گفت: "هنگامی که گروهک ریگی گروگان‌ها را به خارج از مرزهای ایران برد، عمده وظایف در این بخش بر عهده دستگاه ‌های سیاسی کشور بود، زیرا ما نمی توانستیم در آنجا به صورت مستقیم دخالت کنیم."
مناطق مرزی ایران با پاکستان به علت کوهستانی بودن و موانع طبیعی، چندان قابل کنترل نیست و همین موضوع عبور و مرور از این مرزها را نسبتا آسان کرده است.
منطقه بلوچستان پاکستان نیز در بخش های مرزی در کنترل مخالفان دولت است و نیروهای پلیس و ارتش پاکستان، نفود چندانی در آن ندارند.
افراد مسلح گروه جندالله در ماه ژوئن (خرداد) سال جاری، به یک پاسگاه نیروی انتظامی دربخش سراوان، واقع در مرز ایران و پاکستان در استان سیستان و بلوچستان، حمله کرد و ۱۶مامور مستقر در این پاسگاه را به عنوان گروگان به خاک پاکستان انتقال دادند.
گروه جندالله اواسط مهر ماه امسال ن اعلام کرده بود که سه نفر ازگروگان ایرانی را کشته است اما احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران چهاردم آذر اعلام کرد که باقی مانده گروگانهای ایرانی هم کشته شده اند.

سربازان ایرانی پس از تحمل چند ماه اسارات، به گفته مقام های ایرانی کشته شدند
پیشتر مقام های انتظامی ایران اعلام کرده بودند که یکی از گروگانها موفق شده بود از دست گروه جندالله فرار کند و به ایران بازگردد.
وزارت کشور ایران پیش از این از تلاش ها برای آزادی گروگان های ایرانی خبر داده بود اما جندالله در برابر آزاد کردن گروگان ها خواستار آزادی تعدادی از افراد وابسته به خود از زندان های جمهوری اسلامی شد و تهدید کرد که در صورت امتناع ایران از پذیرفتن این خواسته، تمامی گروگان ها را به قتل خواهد رساند.
برخی منابع خبری ایران گفتند که برادر عبدالمالک ریگی که پیش ازاین از سوی دولت پاکستان دستگیر و به ایران تحویل داده شده بود از جمله این زندانیان بوده است.
گزارش های مربوط به فعالیت گروه موسوم به "جنبش مقاومت مردمی ایران" (جندالله) در مناطق جنوب شرق ایران از حدود پنج سال انتشار یافت و در این مدت، این گروه مسئول یک رشته حملات مسلحانه، آدم ربایی، قتل و بمبگذاری در این مناطق شناخته شده است.
جندالله هدف خود را تلاش برای تامین حقوق مذهبی و قومی قوم بلوچ و اهل سنت در سیستان و بلوچستان ایران اعلام کرده اما تاکید داشته است که یک گروه جدایی طلب نیست.
دولت های ایران و پاکستان جندالله را یک سازمان تروریستی می دانند و مقام های جمهوری اسلامی آمریکا را به حمایت از این گروه متهم می کنند.
برخی منابع گفته اند که جندالله با گروه هایی مانند شبکه القاعده و طالبان ارتباط دارد اما رهبران جندالله این اتهام را رد کرده و گفته اند که در صورت تامین حقوق اقلیت سنی در ایران، فعالیت های خشونت آمیز را کنار خواهند گذاشت.

۱۳۸۷ آذر ۱۷, یکشنبه

کتاب روسيه اسلامي-سيد رضي عماديکتاب روسيه اسلامي-سيد رضي عمادي
ب: قول هاي تو خالي لنين
انقلاب بلشويكي در 1917، در ابتدا اميدواري هاي زيادي براي مسلمانان ايجاد كرد. سردمداران انقلاب به آنها وعده خود مختاري بيشتر و حتي استقلال دادند. لنين به مسلمانان قول داد تا به آنها آزادي هاي بيشتري بدهد.در نوامبر 1917 دولت شوروی اعلامیه ای "برای همه مسلمانان زحمتکش روسیه و شرق" صادر کرد، دایر بر این که از این پس اعتقادات و مراسم آنها آزاد و غیر قابل نقص به شمار خواهد آمد. علت اساسي اين عمل ضمن استفاده تبليغاتي براي خارج شوروي بيشتر از این جهت بود تا از كمك آنها در مبارزه با دولت آلمان نيز برخوردار شود و يا حداقل بدين وسيله آنها را از فكر شورش و انقلاب و يا خرابكاري بازدارد.(16) به اين ترتيب لنين حمايت مسلمانان را در نزاعش عليه روس هاي سفيد به دست آورد. اما اين قول ها خيلي زود فراموش شد و مسلمين در زمان حكومت كمونيستي حتي بيشتر از قبل اذيت شدند.همان طور كه در سطور قبل ذكر شد سياست ضد مذهبي بويژه ضد اسلامي رهبران شوروي نهادهاي فرهنگي، آموزشي و مذهبي مسلمانان را از بين برد. در پایان دهه 1920 وضع فرق کرده بود. نبرد تبلیغاتی شدید ضد دینی اجرا شد. مدارس و محکمه های مسلمانان از دور خارج شدند. مساجد تعطیل و به باشگاه و سینما تبدیل شدند، متون مذهبی نیز مصادره و منهدم شدند. اعمال و عبادات مذهبی به جرایم قابل تعقیب تبدیل و علما دستگیر گردیدند. تمامی علایم مشهود دین تا حد ممکن از میان برده شد و اعتراف به مسلمان بودن به عملی خطرناک تبدیل گردید.(17)
صفحه دريافت كتاب

تصاویر رویتر و فرانس پرس از تظاهرات دانشجویان
تجاوز جمعي 9 دانش‌آموز انگليسي به يك دختر 14 سالهبه گزارش آژانس خبری تفتان دادگاه عالي انگلستان ، 9 دانش‌آموز يكي از دبيرستان‌هاي منطقه «هاكني» در شرق لندن را به اتهام آدم‌ربايي ، زنداني كردن و تجاوز به يك دختر14 ساله به حبس طولاني مدت و انجام كارهاي سخت محكوم كرد .
اين در حاليست كه شش تن از اين پسرها به آدم‌ربايي و تجاوز و سه تن ديگر به اتهام مشاركت در اجراي جرم به حبس محكوم شدند . «اونيل دنتون» 16 ساله ، «ويلد آبراهام» 17 ساله و «يوسف ريموند» 16 ساله اتهامات خود را پذيرفته‌اند و در نهايت به 10 ماه حبس محكوم شدند و شش تن ديگر به هفت ماه حبس محكوم شدند .
«نيكلا مريك» بازپرس ويژه اين پرونده‌ به شبكه خبري بي‌بي‌سي گفت :
اين دختر هنگامي كه قصد عزيمت به منزلش را داشته ، توسط سه تن از اين پسرها در خيابان ربوده شده و به يك ساختمان در «هاكني» منتقل شده‌ و مورد تجاوز و آزار و اذيت قرار گرفته‌ است .
اين در حاليست كه سه پسر رباينده با تماس گرفتن با دوستان خود از آن‌ها خواستند تا در تجاوز و آدم‌ربايي شركت كنند .
بازپرس ويژه اين پرونده‌ در ادامه افزود : دختر مورد تجاوز قرار گرفته پس از اين عمل اقدام به خودكشي كرده و درنهايت با تلاش پزشكان نجات يافت .

ایرانشهر وسیعترین و باستانی ترین شهر بلوچستان شاهد بی مهری مسئولان استبندرت آب و هوای مستعد و خاک حاصلخیز ایرانشهر را می توان در دیگر نقاط بلوچستان و حتی ایران یافت .اما از این استعدادهای خدادای هیچ بهروری نگشته و نیروهای بومی نیز برای سرمایه گذاری در منطقه دچار مشکل اند و اگر این مشکلات عدیده که حاصل سياستهاي نژادپرستانه مسئولين تندرو سیستانی حاکم بر بلوچستان که برای سرمایه داران بلوچ ایجاد می کنند نبود بسیاری از معضلات منطقه همچون فقر و بیکاری رفع می گشت.
با توجه به اینکه کارشناسان اعلام کرده بودند آبی با کیفیت آب ایرانشهر در کشور وجود ندارد , سالها قبل از انقلاب قرار بود دو کارخانه تولید آب معدنی در ایرانشهر با سرمایه گذاری دولت افتتاح گردد که متاسفانه با آمدن حکومت جمهوری اسلامی اين دو طرح به حال تعلیق در آمد و تا حالا نیز ادامه دارد .
تعدادي از افراد بومي همچون " اکبر اروند , بهمن خان بارکزهی " و محمد عمر بارکزهی صاحب آب معدنی " گابریک چابهار " تلاش نمودند با سرمایه خود از این نعمت خدادادی ایرانشهر جهت تولید آب معدنی و ایجاد اشتغال بهره برند اما بدلیل عدم توجه دولت به آنان کارخانه هايشان مصادره و يا ورشکست گشته و يا مانند کارخانه آب معدنی "وشین وطن" که در 10 کیلومتری جاده ایرانشهر چابهار ودر نزدیکی روستای کهوران قرار دارد , صرفا بدليل اينکه صاحب آن يک سرمايه گذار بلوچ است به لبه پرتگاه ورشکستگي رها شده است
مردم رنج کشیده این شهر با کمترین درآمد به زندگی ادامه می دهند. زنان بی سرپرست و کودکان یتیم در این جا مانند سایر نقاط بلوچستان محروم تر از هم نوعان خود در کشورند.
این شهر با چند نانوایی محدود که صفوفش جان از تن آدمی به در می کند واقعا در ایران تک است . این صفوف طولاني محدود به نانوایی نمی شود بلکه صف بنزین صف عابربانک و هزاران مورد این چنینی را می توان بر صفوف مردم این شهراضافه کرد
بدليل سیاست تبعیض مسئولين تندرو در بلوچستان, نبود امکانات رفاهی در شهر ایرانشهر بیشتر نمایان می باشد. اما مسئولان نبود عابر بانک کافی و سایر امکانات را در این شهر بدلیل جمعیت کمش توجیه می کنند
یادگاریهای اين نا اهلان نیز بر آثار تاريخي اين شهر هم نمايان است و ميبينيم که قلعه تاريخي آن بعد از بارندگی سال گذشته ترميم نشده و در حال ريزش است
شهرستان ایرانشهر یکی از مستعد ترین شهرهای بلوچستان است که برای شکوفایی استعدادهایش نیاز به توجه شایانی دارد . مسئولان استان بدور از تعصبات متحجرانه خود همانگونه که در روستاهاي زابل مرکز آموزش فنی حرفه ایی بسیار مجلل می سازند , با بودجه ایی بالغ بر 6 میلیارد تومان 60 واحد گلخانه ایی برای بسیجیان زابل می سازند , و "جشنواره شهر و شهروند" با بودجه دولتی برگزار می کنند و به اکثر زنان هم ولايتي خود باعنوان سرپرست خانوار ماهیانه 900هزار ریال کمک هزينه می دهند و یا با اعتبار 450 میلیارد ریالی آب رسانی دور ترین و کم جمعیت ترین روستاهای زابل و زهک را آغاز می کنند و بودجه های هنگفت را بدون توجیه اقتصادی صرف می کنند .....اي کاش نیم نگاهی نیز به بلوچستان و مردم مظلوم و محروم آن هم داشتند
"س.س."گزارشگر راديو بلوچي اف ام در زاهدان

تجاوز معلم 28 ساله استراليايي به 10 كودکبه گزارش آژانس خبری تفتان يك معلم مدرسه ابتدايي به اتهام تجاوز به بيش از 10 كودك از خدمت كردن در آموزش و پرورش استراليا معلق شد .«جئوفري مان» ، 28 ساله ، معلم سابق تربيت بدني يكي از مدارس ابتدايي استراليا به اتهام تجاوز و سوءاستفاده‌هاي غيراخلاقي از كودكان تحت تعليمش ، دستگير شد و قاضي ايالتي استراليا، اين معلم بدكردار را به سه سال و 9 ماه حبس محكوم كرد . اين در حاليست كه وي متهم است ، كودكان بين 9 تا 15 سال را مورد تجاوز قرار ‌داده و از آن‌ها عكس و فيلم نيز تهيه مي‌كرده است . «جان ويزبي» ـ قاضي اين پرونده ـ‌ به شبكه خبري ABC، گفت : كودكان بايد تا قبل از رسيدن به سن جواني در مدارس با شادي و اطمينان از معلمان خود، درس بخوانند تا پس از آن به قاتلان و مجرمان رواني بدل نشوند . كودكان بيشتر وقت خود را در ميان دوستان و معلمان خود مي‌گذرانند و بايد در كنار آن‌ها احساس امنيت كنند . قاضي اين پرونده‌ «جئوفري مان» را براي درمان به روانپزشك ارجاع داد

رواج گسترده سقط جنين در آمريکابه گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از واشنگتن پست هر روزه آمار سقط جنين در آمریکا حال افزايش است . از سال 1973 تا کنون در شهرهاي غربي آمريکا بيش از 50 ميليون کودک، متولد نشده از بين رفتند.

به نقل از واشنگتن پست طبق بررسي انجام شده نا محدود بودن روابط جنسي در بين مردم آمريکايي باعث افزايش سقط جنين در کشور آمريکا شده است. بر اساس اين گزارش افراط روابط جنسي نامشروع در بين مردم آمريکايي سبب از بين رفتن صدها جنين شده است و همچنين ميليون ها نفر از مردم آمريکا با داشتن روابط جنسي خطرناک بيماري ايدز را به همديگر منتقل کرده و جان خود را از دست مي دهند.
يکي ديگر از عواملي که باعث ازدياد سقط جنين در بين مردم آمريکا شده است ازدواج هاي غيررسمي و ارتباط نا مشروع است که اين مسئله موجب باردار شدن و در نتيجه به سقط جنين منجر مي شود.

شايان ذکر است : سقط جنين در کشور آمريکا از سال 1973 قانوني شده است. بنابراين گزارش يک طرفدار حقوق زنان در آمريکا خبر داد که سقط جنين بين زنان آفريقايي که مقيم آمريکا هستند رو به افزايش است و 37 درصد زنان آفريقايي سياه پوست سقط جنين انجام داده اند و تعداد آن ها به 10 ميليون نفر مي رسد . براين اساس در اجتماع زنان آفريقايي از هر 3 زن يک زن مرتکب سقط جنين مي شود. وي در پايان افزود : نا محدود بودن سقط جنين در کشور آمريکا معضلي جبران ناپذير است و اين موضوع باعث خسارت ديدن مردم آمريکا و سبب کشته شدن ميليون ها کودک مي شود .

لباس بلوچي با جوان سيستاني چه كرد !در جمعي ، درد دل و فغان يك جوان زابلي تو جهم را جلب كرد در حالي كه گويا با دوستش تلفني صحبت ميكرد ميگفت به خاطر پوشيدن لباس بلوچي به اين روز افتادم ...پس از اتمام مكالمه تلفني ماجرا را با حالت شگفت زدگي جويا شدم كه پوشيدن لباس بلوچي چه بلايي بر سرت آورده ؟كه ناگهان آهي كشيد و گفت : من يك جوان سيستاني و شيعه هستم ، كارمند بانك بودم مسئول شعبه به خاطر حذفم دست به هر كاري زد موفق نشد تا اينكه پوشيدن لباس بلوچي را دست آويز قرار داد و ...برخي از اظهارات آن جوان از اين قرار است :

( پوشيدن لباس بلوچي از ديد بسياري از مقامات و صاحب منصبان فارس در استان سيستان و بلوچستان به منز له اين است كه شخصي كه اين لباس رامي پوشد به نوعي خلافكار ،شرور ،وابسته به گروهاي جناحي و يا قاچاقچي مواد مخدر است . من به عنوان كارمند يكي از ادارات دولتي و از قوم سيستاني در روز تعطيل اقدام به پوشيدن لباس سنتي
(بلوچي) نموده ام و در خيابان با مسئول اداره مواجه شدم . چون شخص مسئول با بنده خصومت شخصي داشت اين قضيه را بهانه اي قرار داد براي تخريب وجهه شخصي و شغلي اينجانب در حراست استان و تهران ، و با بيان اين مطالب كه هر كس اين لباس را بپوشد به نوعي وابسته به گروهك و يا باند خلافكاري مي باشد و بيان ساير مطالبي كه هيچ صحتي در مورد لباس بلوچي ندارد اقدام به تخريب شخصيت من و كل قوم بلوچ در نزد مديران در تهران كرده بود ذهنيت آنها را نسبت به قوم بلوچ و هر كسي كه لباس بلوچي بپوشد عوض كرده بود...)

اين در صورتي است كه بنا به اظهارات اين جوان مدير عامل يكي از بانكهاي كشور به كارمندان بانكهاي استاني اش گفته بود كه شما اگر لباس بلوچي با جليقه مخصوص را در محل كار بپوشيد شيكتر و زيباتر خواهد بود .در اين خصوص چند نكته قابل تحمل است :اين نگاه تك نظرانه از گروهاي افراطي قومي منطقه نشات گرفته در حالي كه جوان در نگاه ملي حتي تشويق به پوشيدن لباس بلوچي شده است .وقتي با يك جوان سيستاني به بهانه پوشيدن لباس محلي بلوچي اينگونه بي رحمانه برخورد مي گردد با جوانان بلوچ چه نوع برخوردي صورت مي گيرد ؟آيا اينگونه برخوردها به هويت ملي ، امنيت ملي و احساس عدالت قومي مردم منطقه آسيبهاي جبران ناپذيري وارد نمي آورد ؟وقتي پوشش اكثريت مردم استان همين لباس بلوچي است آيا اينگونه نگرشها امنيت پايدار منطقه را به چالش نمي كشند ؟

بر اساس چه مكانيزمي گروهاي افراطي به سهولت مي توانند افرادي را چنين بر چسبهاي به منظور حذف كردن بزنند آن هم به جوان سيستاني كه كارمند بانك هست ؟و يا اينكه در مسئولان كشوري چنين ذهنيتي نا مطلوب از قوم بلوچ ايجاد كنند كه حتي مسئول مربوطه به جوان فوق الذكر بگويد شما با بلوچها ارتباط برقرار نكن تا چنين آسيبهاي دامنگيرتان نگردد ؟قابل توجه است كه اينگونه نگرش هاي تنگ نظرانه كم هم نيستند چون همين جوان فوق الذكر در بخش ديگري از گفته هايش گفت : ( بنده با لباس بلوچي به يكي از ادارات مراجعه و تقاضايي داشتم كه با برخورد بد مسئول آن اداره مواجه شدم . ايشان عنوان زشت فرد نابابي را به بنده نسبت داد در حالي كه من كارمند حراست يكي از ادارات بودم ! ) چرا با اينگونه رفتارها برخوردي صورت نگرفت تا اينكه آنقدر عام بشود كه اينك دامن يك جوان سيستاني را هم بگيرد ؟!

يقينا اينگونه نگرشها و ايجاد ذهنيت در مسئولان كشوري از موانع و چالش هاي جدي توسعه استان ارزيابي مي گردد . و به مثابه سهم مهلك براي جامعه مي باشند چون همان گونه كه پوشش لباس بلوچي يك جوان زابلي را به روز سياه نشاند اگر چنانچه اين روند گزارشات و ايجاد ذهنيت در مسئولان كشوري و علماي ديني ادامه يابد و سيساستگذاري ها برآن اساس صورت پذيرند قطعا استان ، امنيت پايداري نخواهد داشت و وقتي كه آتش ناامني توسط تندروها افروخته شود همه را ميسوزاند .

نويسنده: قادربخش جمالزهي

منبع:هفته نامه صبح زاهدان

الهام رهاییسرشارم از طغیان ، سرشارم از خروش ، سرشار از حسی عجیب ، شاید احساس آزادیخواهی تعلیق شده ، شاید الهام رهایی و شاید آتش فریادی زیر خاکستر سکوتهر گاه می اندیشم که دشمنانم با چه عزم و اراده ، پشتکار و سختکوشی در صدد سوزاندن ریشه و وجود من هستند...
وقتی احساس می کنم که دژخیم برای امتداد خط جنایت و نسلکشی و به بند کشانیدن آزادگان سرزمینم چه رنجی را به جان میخرد...،
هنگامی که میدانم دشمن با چه جدیتی در حال صف آرایی در برابر خلق مظلوم و ستمدیده من است و کوی و برزن دیارم صحنه تاخت و تاز و لگدمال شدن شرافت و عزتم است...
وقتی فریادهای داد خواهی مظلومان سرزمینم را می شنوم حسی غریب ولی بی نهایت از ماورای وجودم به جنبش و تکاپو در می آید،حسی که چونان موجی سهمگین که تنها پیش رو را می بیند و در نوردیدن را می داند در وجودم به حرکت در می آید و مرا به دگر بودن می خواند و من اکنون دگر سد نخواهم شد این روان ویرانگر را و نخواهم شکست این موج هولناک را.
آری دگر از خود و از تعهد به سرزمین و مردمم نخواهم گریخت و یقین دارم در این بازگشت مقدس است که این روح سرکش و نجیب صعود را تجربه خواهد کرد . آری پروردگارم از روح نجیب و آزادش در کالبد خاکی ام دمید تا که در بند غیر نباشم و سر تسلیم بر آستان اهریمن فرود نیاورم .
من آزاد قدم به عرصه این خاک فانی نهاده ام پس آزاد خواهم زیست و آزاده خواهم مرد.من با آن یگانه پیمان می بندم که در پاسداشت این آزادی بجنگم و با طیب خاطر جانم را به او بسپارم
برادر سرمچار

بلوچستان جبهه تازه ای، بعد از کردستان


اعدام 16 تن از نیروهای انتظامی که توسط جندالله در بلوچستان ایران به گروگان گرفته شده بودند و خبر آن از سوی فرماندهان نیروهای انتظامی تائید شد، روز گذشته نه تنها از سوی نمایندگان زاهدان در مجلس طرح شد، بلکه تقاضای رسیدگی به آن تسلیم هیات رئیسه مجلس شد. در طول دورانی که این افراد در حالت گروگان بودند، بی وقفه مقامات انتظامی ودولتی وعده بازگرداندن آنها طرح شده بود و از سوی جندالله نیز شرایط این آزاد سازی اعلام شده بود. یعنی آزاد کردن شماری از افراد جندالله در برابر آزادی این گروگان ها. هیچکس بدرستی نمی داند و نیروهای انتظامی نیز اعلام نکرده اند که جندالله چه افرادی را برای مبادله می خواست و چه مذاکراتی انجام شد، اما اعدام های پیاپی در زاهدان که معلوم نیست دقیقا درچه ارتباطی انجام شده و می شود، ظاهرا بهانه لازم را برای اعدام این 16 تن فراهم ساخت. این رویدادها در منطقه بلوچستان حکایت از تنش‌های مسلحانه مهمی می کند که اخبار آن انتشار نمی یابد و یا اگر انتشار می یابد در حد گزارش نیروی انتظامی از کشفیات این نیرو و ضبط سلاح است که آخرین آن 5 روز پیش اعلام شد. اگر گفته های سردار رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را جدی تلقی کنیم، آنگاه باید بپذیریم که کردستان دیگری در جبهه بلوچستان باز شده است. منطقه ای که در بخش پاکستانی آن نفت کشف شده و بتدریج مسئله خودمختاری و استقلال آن زمزمه می شود. بلوچستان پاکستان سالها دولت محلی خود را داشته و "بزنجو" از رهبران شناخته شده آن دولت است. اما اکنون زمزمه بلوچستان بزرگ مطرح است که علاوه بر بلوچستان ایران، بخشی از خاک افغانستان را نیز شامل می‌شود.
پیک نت

نظر برادر سرمچاردعا و درود ما فرزندان اهل سنت بلوچ بر آن مجاهد خستگی ناپدیر.

آن دلاور مرد دیار به خاک و خون کشیده شده بلوچستان.آن رهرو راستین رسول و داعیه دار عدالت و برابری در عصر خفقان و فساد.رهبر انقلابی بلوچستان فرمانده "عبدالمالک ریگی" باد.

عبدالمالک , ای که چون رعد ظلمت کهن سرزمینم بلوچستان را در هم شکستی دعای خیر هزاران مادر داغدیده ،هزاران پدر در هم شکسته و هزاران یتیم این دیار با توست.

همچنان مصمم و ثابت قدم ، بردبار و شکیبا این راه نورانیت را بپیمای همانا که تا فتح قله شرافت و آزادگی دگر راهی نیست.

عبدالمالک ای ابر مرد عرصه طغیان و فریاد ما جوانان بلوچستان با تو پیمان می بندیم تا آخرین قطره خون و تا بلندای آزادگی و شهادت همرزم و همسنگر توایم. .

این سربازان نگون بخت،این عمالان دژخیمان فقیه،این جانیانی که روزگاری در این دیار مظلوم بی مهابا می تاختند و با کینه و نفرت زن و کودک،پیر و جوان را لگدمال می کردند نمی دانستند که فرزندان سلحشور و آزاده این دیار ظالم کش "بلوچستان" چنین سرنوشتی سیه را برایشان رقم خواهند زد؟این دیار بلوچستان جایگاه تاخت و تاز هیچ اهریمنی نیست از برای جان حقیرتان بگذارید و بگریزید.

راهیگ

يک زندانی محکوم به اعدام توسط مردم فراری داده شد

يک زنداني سياسي محکوم به اعدام توسط مردم فراری داده شد و از اعدام نجات یافت
به گزارش سایت روزنه، یکی از اهالی روستاي "ربط" (روستايي در نزديکي سردشت و بانه) که به اتهام فعاليت سياسي عليه رژيم به اعدام محکوم شده بود در راه انتقال به مهاباد برای اجرای حکم اعدام، توسط دوستان و بستگانش فراری داده شد و از اعدام نجات یافت.
در این گزارش آمده محمد عثمانی حدود 28 سال دارد، يک ماه قبل دستگير و در شهر سردشت زنداني شده بود و در همين فاصله کوتاه از طرف قاضي شهر به اسم "حسن زاده" به اعدام محکوم شد. وی به اتهام فعاليت سياسي عليه رژيم اسلامي زنداني شده بود.
روز 13 آذر خانواده زنداني را مطلع ميکنند که میتوانند با فرزندشان آخرين ملاقات را انجام بدهند. خانواده و بستگان زنداني با نگراني تمام سعي ميکنند قاضي را راضي کنند که حکم اعدام را لغو کند. قاضي جانی حکومت در جواب به آنها ميگويد فردا در مهاباد جنازه اش را تحويل بگيرید. بعد از چند ساعت به دستور قاضي، زنداني محکوم به اعدام را با دست و چشم بسته همراه با دو نفر از نيروهاي انتظامي امنيتي زندان سردشت سوار يک خودرو کرده تا او را در مهاباد به قتل برسانند.
خانواده زنداني محکوم به اعدام با چند خودرو به دنبال آنها حرکت ميکنند. در ميانه راه و در مسير سردشت مهاباد در محلي به اسم" سرتکه" به ماشین حامل زندانی نزديک ميشوند و سعي ميکنند آنرا متوقف کنند. اما مامورين توقف نميکنند و دوستان و بستگان زنداني را تهديد ميکنند. بعد از لحظاتي ماشين حامل زنداني ناچار به توقف ميشود. بستگان زندانی از مامورين میخواهند زنداني را آزاد کنند. اما مامورين حاضر به اين کار نميشوند و بستگان زنداني را تهديد ميکنند که اگر مزاحمت ايجاد کنند به روي آنها شليک خواهند کرد. چند جوان حاضر در محل با حمله به اين دو مامور رژيم سعي ميکنند زنداني را از چنگ آنها رها کنند. اما مامورين رژيم به طرف خانواده و بستگان زنداني شليک ميکنند. در يک درگيري کوتاه اين دو مامور کشته ميشوند و زنداني محکوم به اعدام از چنگ آنها رها ميشود و ماشين مامورين زندان هم در هم شکسته ميشود.
بدنبال این واقعه جمهوري اسلامي تمام منطقه را نظامي کرده و صدها نيروي مسلح به دنبال زنداني فراري و کسانی که او را فراری داده اند در حال گشت هستند.

قدرت و دگردیسیهمه آنچه را که یادآور شدم عیناً درکشور خودمان پیاده کنید. شما فکر میکنید آقای سیدعلی خامنه ای ذاتاً آدم بدی بود و از جنایت و بستن دهانها و به زنجیر کشیدن آزادیخواهان لذت میبرد؟

یک بار نوشته ام درست در فردای بازگشت آقای خمینی به ایران، آقای خامنه ای روی پله های مدرسه علوی نشسته بود و پیپ دود میکرد. عبدالرحیم ربانی شیرازی و صادق خلخالی و فضل ا لله محلاتی پشت پنجره ای که از آن آقای خمینی برای مردم دست تکان میداد، در کنار آقا ایستاده بودند و مثل رهبران ارکستر، جمعی را که در حیاط بودند با اشاره و تکان دادن لب و لوچه هدایت میکردند. آقای خامنه ای با پوزخندی گفت:میبینی، هنوز هیچی نشده این بوزینه ها مشغول خوشرقصی شده اند و فردا هم از آقا ــ خمینی ــ شاهی میسازند صد درجه بدتر از شاه.

امروز به آقای خامنه ای چه باید گفت که در حلقه بوزینه هایی صد بار زشتتر و آلوده تر از بوزینه های پشت پنجرة مدرسه علوی، گرفتار شده است؟ زمانی که برنامه «هویت» از تلویزیون پخش میشدموسوی اردبیلی نزد خامنه ای رفته بود که حضرت، این چه مسخره بازی است که فردی همچون استاد زرین کوب را با این بی حرمتی و شناعت، در تلویزیون، مورد حمله قرار میدهید؟ آقای خامنه ای به او گفته بود شما مسائل را نمیدانید بنابراین حرفتان بی پایه است. این آخرین ملاقات موسوی اردبیلی با نایب امام زمان بود. آقای خامنه ای از منتظری اجازه میگرفت و می نشست، هم او پس از جریان سیزده رجب، زشت ترین واژگان را علیه منتظری به کار برد.

اگر در کشور ما مشروطیت ادامه یافته بود، بدون شک امروز با بودن جامعه مدنی قانونمند و دادگستری مستقل و مطبوعات آزاد و نهادهای اجرایی و قانون گذار منتخب، یک آدم ــ گیرم پسر پیغمبر ــ نمیتوانست برای 70 میلیون ایرانی تکلیف معین کند و به جای آنها تصمیم بگیرد.

چندی قبل گروهی از کارشناسان رژیم گزارشی برای حداد عادل و شاهرودی فرستاده بودند که بستن روزنامه ها و غیر سیاسی کردن روزنامه های باقیمانده و بیرنگ و بو ساختن دانشگاهها و محیط علمی و فرهنگی کشور یک شمشیر دو لبه است و میبینیم چنان جامعه را از سیاست و دستگاه دولتی بیزار کرده که چند هفته مانده به انتخابات هیچ نوع جوش و خروشی در مردم مشاهده نمیشود.

خاتمی و شاهرودی به حداد عادل گفته بودند از آنجا که حضرتعالی جزء اهل بیت آقا هستید و علاوه بر آنکه دخترتان عروس آقاست، مقام استادی بر ولی فقیه دارید، این گزارش را به ایشان بدهید... حداد عادل استادی که تا دیروز اعتبار و حرمتی نزد اهل فرهنگ و دانشجویان داشت و نان حرام از گلویش پایین نرفته بود در پاسخ زیر لبی گفته بود من جرأت این کار را ندارم... چرا باید کسی جرأت نکند به خامنه ای بگوید حضرت، راه و کار و عملت غلط است و این ره که تو میروی به ترکستان است؟

بازمیگردیم به مقولة قدرت خانم و این که قدرت فساد میزاید. قدرت بوزینه های مداح جنایت پیشه خلق میکند. قدرت ویرانگر است. سیدی خراسانی نیم تبریزی را که در خانه ای چهل متری با فقر اما شرافت زندگی کرده و عمری سنگ آزادی و عدالت را به سینه زده، و رفیقانش همگی از اهل نظر و ساکنان فقرستان شعر و موسیقی و فرهنگ بوده اند، در دو سه سال، پس از چشیدن شربت وصال قدرت خانم، در هیأتی مشاهده میکنیم که هیچ شباهتی با آن سید دیروزی ندارد. اصغر حجازی و علی فلاحیان و مصطفی پورمحمدی اصحاب خاصه اش میشوند و حسین شریعتمداری کاتب وحی اش. سعید مرتضوی قاضی القضات اوست و محمد باقر ذوالقدر سپهسالارش. و احمد جنتی قانون پردازان او هستند و... حتی آدمی مثل حداد عادل زمانی که به حلقة اصحاب او وارد میشود، تلاش نمیکند او را از خواب بیرون آورد و تلخی بیداری را یادآورش شود.

بلکه به سه شماره همرنگ اصغر حجازی و حسین شریعتمداری میشود تا کرسی ریاست مجلس و امتیازات ویژه مصاهرت با قدرت را از دست ندهد...

دکتر نوری زاده

آِیا ماموران رژیم بی گناهند؟برخی ساده اندیشان می گویند :
سربازان گناهی ندارند آنها بچه مردمند و مجبور به خدمت.
اما همین مدعیان خون سربازان رژیم گویا یادشان رفته همین به اصطلاح بیگناهان همین بچه های مردم چگونه به جان و مال بلوچ تاختند چگونه جوانان بلوچ را ربودند شکنجه کردند و از آنان اعتراف گرفتند همین جنایتکاران که اکنون چون در بندند مظلوم نمایی می کنند به خانه ها می ریختند و چادر زنان را می کشیدند همین از خدا بی خبرها دست شان به خون هزاران زن و مرد بلوچ آلوده است مگر آنان می دانند معنای رحم و بخشش چیست ؟
مگر آنان به بلوچ رحم کردند که بلوچ بر آنان رحم کند ؟
چگونه است که سه بیگناه در خاش میگیرند و اعلام می کنند عضو جندالله اند در حالی که همه می دانند آن سه که بوده اند و چکاره بوده اند این نمایش های مسخره که بعد از هر درگیری با مبارزین راه می اندازند و ده ها نفر را بنام تروریست و اعضای جنبش مقاومت مردمی دستگیر می کنند تا ضعف و ناتوانی خود را بپوشانند دیریست برای همه عیان گشته است.
در قضایای آخوند توکلی مگر همین ماموران گمنام نبودند که ده ها بلوچ را دستگیر کردند و بعد از ماه ها شکنجه برخی را اعدام و برخی را زندان کردند در حالی که قاتل توکلی یک زابلی بود نه بلوچ حالا هم ناجوانمردانه مردم عادی را میگرند بنام اعضای جنبش مقاومت مردمی ایران.
بله ماموران رژیم که مدعی قانون و عدالت اند برای اینکه بیچارگی و درماندگی خود را در مقابل مبارزان بپوشانند از هیچ جنایتی در حق مردم عادی و بیگناه دریغ نمی ورزند در حالی که همانها که رژیم مدعیست تروریست اند با وجود اینکه توانایی حمله به مردم عادی را دارند اما فقط به ماموران انتظامی حمله می برند . اما رژیم و مزدوران محلی و نیروهای بزدل اش بدانند عاقبت بدی در پیش دارند چرا که با مردم طرفند بزودی زبونی رژیم تکرار خواهد شد و اینک هنگام انتقام است انتقامی بس دردناک


س. میربلوچزهی