۱۳۸۷ دی ۲۱, شنبه

خالد مشعل: بخت صلح از بین رفت


بی بی سی : خالد مشعل رهبر تبعیدی حماس گفت جنگ در غزه بخت دستیابی به هرگونه توافق با اسرائیل را از بین برد.
او در یک نطق تلویزیونی از سوریه، پیشنهاد استقرار نیروهای بین المللی حافظ صلح در غزه را که توسط محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و جنبش رقیب فتح مطرح شده بود، رد کرد.
آقای مشعل گفت حماس در صورت عملی شدن چنین پیشنهادی نیروهای خارجی را بعنوان اشغالگر تلقی خواهد کرد.
خالد مشعل گفت آتش بس تنها در صورتی محقق خواهد شد که اسرائیل فورا بمباران غزه را متوقف کند، به حصر غزه پایان دهد و نیروهای خود را از این ناحیه خارج نماید.
در حال حاضر نمایندگان هر دو جناح فتح و حماس برای گفتگو درباره طرح پیشنهادی مشترک آتش بس که توسط مصر و فرانسه ارائه شده در قاهره هستند.
"گاز فسفر علیه غیرنظامیان"
در همین حال بمباران غزه توسط اسرائیل کماکان ادامه دارد و بر اساس گزارش ها از غزه در اثر گلوله باران سنگین تانک های اسرائیلی و حملات هوایی در اوایل صبح یکشنبه 11 ژانویه حداقل سه فلسطینی کشته و ده ها نفر دیگر مجروح شده اند.
امدادگران فلسطینی می گویند پرتاب گلوله های خمپاره فسفر از سوی نیروهای اسرائیلی در روستای مرزی خوزا در شرق اردوگاه پناهندگان خان یونس باعث مجروح شدن حداقل 50 نفر شده است.
بر اساس قوانین بین المللی استفاده از این نوع تسلیحات علیه غیرنظامیان ممنوع است.
یک سخنگوی ارتش اسرائیل قاطعانه گزارش در این باره را رد کرد و گفت تسلیحات استفاده شده از سوی نیروهای اسرائیلی از قوانین بین المللی تبعیت می کنند.
پیشتر اسرائیل اعلامیه هایی را از آسمان بر فراز نوار غزه فرو ریخت که در آن به ساکنان این منطقه هشدار داده شده بود که عملیات ارتش اسرائیل در سرتاسر این منطقه تشدید خواهد شد.
همچنین در این اعلامیه ها غیرنظامیان فلسطینی از نزدیک شدن یا حضور در ساختمان هایی که حماس از آنها استفاده می کند بر حذر داشته شده اند.
اعتراض فراگیر مردمی
هایدپارک لندن صحنه برگزاری تظاهراتی علیه جنگ در غزه بود که شب هنگام مقابل سفارت اسرائیل به خشونت گرایید
چندین شهر اروپایی صحنه برگزاری تظاهراتی بر علیه جنگ در غزه بوده است.
ده ها هزار نفر در پاریس، برلین، آتن و سارایوو به تظاهرات پرداختند و در برخی نقاط تظاهرات به خشونت کشیده شد.
در لندن تظاهرات در نزدیکی سفارت اسرائیل به خشونت گرایید و تظاهکنندگان با پلیس درگیر شدند.
افسران پلیس حاضر در صحنه درگیری که تجهیزات مقابله با شورش را در اختیار داشتند و با پلیس اسب سوار همراهی می شدند با گروهی چند صد نفره از معترضان که سنگ پرتاب می کردند و پنجره ها را می شکستند برخورد کرد.
پلیس شمار شرکت کنندگان در تظاهرات اعتراض به اقدام های اسرائیل علیه غزه که مسیر آن از مرکز لندن عبور می کرد را حدود 25 هزار نفر اعلام کرد.

نفرين امام حسين و امام زين العابدين و زينب عليهم السلام دامنگیر شیعه شده استسنی نیوز:سالهاي سال شيعيان اين كارها را انجام ميدادند و اگر كسي ميگفت درست نيست او را به وهابيت متهم مي كردند ولي حالا برخي از سران حكومتي آن هم به دليل آبروريزي ومصلحت به زور پلیس و برخورد حکومتی به زحمت جلو این اعمال آن هم فقط در داخل ایران گرفته میشود،و شیعیان دیگر کشورها هنوز هر ساله این کار را تکرار میکنند و این عکسها متعلق به عزاداری امسال شیعیان در کشورهای مختلف است از این گذشته چرا تا حالا با این اعمال برخورد نمیشده است .لازم به ذکر است که هنوز بسیاری از مراجع از جمله آیت الله وحید خراسانی به این اعمال اعتقاد دارند و آن را جزو ضروریات مذهب میدانند.

نفرين امام حسين و امام زين العابدين و زينب عليهم السلام دامنگیر شیعه شده است

شيعيان در روز عاشورا ماتم و سوگواري اعلان مي كنند، و لباس سياه مي پوشند و اظهار غم و اندوه مي نمايند، و در بعضي مناطق شيعه نشين زنان و مردان به خيابان مي آيند و خود را با زدن قمه و زنجير زخمي مي كنند و گريه و ناله و فرياد سر مي دهند.

آيا مى دانيد چرا؟

(تصاوير بيشتر در پایان این صفحه)

به دلیل اینکه شیعیان زمان امام حسین علیه السلام قاتلان اصلی آنحضرت و اهل بیت ایشان می باشند. زیرا آنها بودند که به حسین علیه السلام نامه نوشتند و او را دعوت کردند و سپس او را در کربلا و در مقابل دشمنان علیهم لعنت الله تنها گذاشتند.

به این سخنان ائمه توجه کنید :

رأي امام حسين عليه السلام درباره شيعيان

پروردگارا ! اگر به آنان تا مدتي مهلت دادي به چندين گروه متفرقشان كن، تا اينكه با يكديگر در آويز باشند، وهرگز اولياي أمور شان را از آنان خشنود مگردان، زيرا آنان ما را فرا خواندند كه نصرتمان كنند، اما برما ظلم روا داشتند و ما را كشتند“. الارشاد ازمفيد ص۲۴۱

رأي امام زين العابدين عليه السلام درباره شيعيان

« آيا مي دانيد كه شما به پدرم نامه نوشتيد و او را فريب داديد باوجوديكه با او عهد وپيمان بسته بوديد ، او را كشتيد و خوار كرديد، به چه رويي به چهره نازنين پيامبر- صلي الله عليه وآله- نگاه خواهيد كرد هنگامي كه به شما بگويد اهل بيتم را كشتيد و حرمت مرا پاس نداشتيد، پس از امت من نيستيد» احتجاج ۲/۳۲

رأي حضرت زينب سلام الله عليها درباره شيعيان

«اما بعد: اي اهل كوفه، اي اهل مكر وغدر وخذلان ! مثال شما مانند زني است كه با زحمت نخ ميريسد و با دست خودش خرابش مي كند ، آيا در شما جز تكبر و خود خواهي و كينه توزي و دروغ وجود دارد؟ شما براي برادرم گريه مي كنيد؟! تعجب است ! پس زيادترگريه كنيد وكمتر بخنديد ،مگر شما نمي دانيد كه ننگ تلف كردن او را شما برپيشاني داريد ؟! چگونه به خود اجازه داديدكه نوه خاتم الانبياء را به شهادت برسانيد؟! » احتجاج ۲/۲۹-۳۰

آرى خذلان و خيانت شيعيان در آن زمان باعث ريخته شدن خون اهل بيت -عليهم السلام- و آبروريزي آنان گرديد و الله سبحانه وتعالى تا قيامت شيعيان را گرفتار عذاب نموده است. عذابی که به سبب نفرین و دعای اهل بیت و خاصتاً حسین علیه السلام بر اینان نازل شده است…..

لشکر استشهادیون جندالله در راهست....
لشکر استشهادیون جندالله در راهست....
جنبش مقاومت جندالله اولین عملیات استشهادی خود را با موفقیت به اجرا گذاشت و پاسدارخانه سراوان را به خاک و خون کشید و یک نوجوان با اهدای جانش جان صدها جنایتکار فاشیست خونخوار را بستاند.
این عملیات در نوع خودش اولین عملیات استشهادی در تاریخ ایران بود و آغاز گر آن ملت مظلوم و ستمدیده بلوچ و جامعه اهلسنت ایران بودند زیرا دیگر راهی برای مقابله با فاشیستهای شیعی ایران وجود ندارد و این گونه با کمترین هزینه بزرگترین ضربه به نظام وارد می شود و هیچ قدرتی توان رویاروئی با لشکر استشهادیون را ندارد.
جندالله اعلام نمود که این اولین حمله است و این گونه حملات با شدت بیشتری ادامه خواهند یافت و با این اعلام یقینا حملات اسشتهادی در بلوچستان و سائر نقاط ایران شدت خواهند گرفت چرا که قبلا هم جندالله هشدار داده بود که حملات اسشتهادی را آغاز خواهد کرد اما دولتمردان بی توجه به هشدار به جنایت در منطقه و علیه اهلسنت ادامه دادند و با اولین حمله استشهادی به گونه ای مواجه شدند که هرگز فکرش را هم نکرده بودند و ناگهان صدها پاسدار خود را در میان خاک و خون و تبخیر شده یافتند و الان هم باید منتظر لشکر استشهادی باشند که تهران را به خاک و خون می کشند و سران دولت را در تهران تکه پاره خواهند کرد.
کسانیکه ظلم و جنایت پیشه کرده و هر روز جوانان اهلسنت و بلوچ را به دار می زنند و مدارس را تخریب می کنند و علما را ترور و اعدام می کنند باید منتظر باشند و منتظر انفجار خانه ها و قرارگاهها و.....
لشکر اسشهادیون حرکت کرده است و هیچ کس را یارای مقابله با آن نیست تا زمانیکه نابودی این رژیم پلید را رقم زند و به ملت مظلوم بلوچ عزت و آزادی دهد.
دلاور بلوچ

بازداشت بیش از ۳۰ نفر در شهر سراوان؛ نارضایتی مردم سراوان از وضعیت شهر


خبرنامه امیرکبیر: پس از حمله انتحاری سازمان جندالله به پایگاه نیروی انتظامی در شهر سراوان، بیش از ۳۰ نفر از مردم این شهر توسط نیروی انتظامی بازداشت و به نقاط نامعلومی منتقل شده اند.
بازداشت گسترده و خارج از روند قضایی مردم سراوان، جو رعب و وحشت در این شهرستان به وجود آورده است. به گفته مردم این شهرستان، نیروی انتظامی به هر کس که کوچکترین ظن داشته باشد، بدون اطلاع به خانواده اش وی را به مدت طولانی بازداشت کرده و برای گرفتن اطلاعات مورد ضرب و شتم وشکنجه قرار می دهد.
به گزارش خبرنامه امیرکبیر، نارضایتی مردم این شهر از فشارهای وارده به دلیل درگیری بین گروه ریگی و نیروی انتظامی افزابش یافته است اما مسئولین به این اعتراضات مردم توجهی نمی کنند.
بنابر گزارش رسیده مردم این شهر خواستار توجه نماینده این شهر در مجلس به مشکلات به وجود آمده و بازداشتهای کور مردم این شهر شده اند، اما این نماینده به مشکلات مردم توجهی نکرده است.

دیگر بس است

دیگر بس است
این چتر ذلت است که سالها بر سرمان افراشته اند
این طوق خفت است که بر گردنمان آویخته اند
دیگر بس است بیهوده بودن
دیگر بس است بودن اما نبودن
دیگر بس است بی تفاوت نگریستن
دیگر بس است ظلم این طاغوتیان
دیگر بس است
مرگ ، خفقان و خفت دیگر بس است
تا کی حریم پاک سرزمینمان در سیطره نا محرمان باشد
تا کی سرنوشتمان به دست متجاوزان رقم خورد ؟
دیگر بس است تجاوز
دیگر بس است چپاول دیگر بس است
غارت ،ظلم ، خفقان دیگر بس است
دیگر بس است بی مهابا وگستاخ جولانتان
که اینبار آتش جولان خواهد کرد جمع متجاوزانی که به حریم پاک سرزمینمان پای نهادند
که گلوله خواهد درید قلب پر از کینه و چشم پر از تعصبی که مغرورانه می هراساند مردم مظلومم را
دیگر بس است که اینبار آتش انفجار عاشقان راه حق وجود پلیدتان را نیست خواهد کرد
دیگر بس است ظلمت که طلوع خورشید حق از مشرق زمین ظلمت بلوچستان را در هم خواهد شکست
دیگر بس است بندگی و بردگی
دیگر بس است بند سادگی در تار و پود تفکر
اینباراجباری است به بیداری خفتگان را ، پس برخیزید و پنجه در پنجه اهریمن نهید که عزت بی شبهه نبردی می طلبد
دیگر بس است آسوده بر بالین خفتن در تاخت و تاز دژخیمان
دیگر بس است
یارمحمد زهی - خاش
yarmohamadzehii@yahoo.com

شهید اسلام مولانا محمد عمر سربازی


ماموستا ملا ناصر ضیائی از عالمان بزرگ کردستان درگذشت


سنی نیوز:ماموستا ملاناصر ضیائی پاوه ای فرزند علامه مرحوم حاج ماموستا ملا محمد زاهد ضيائي شب جمعه مورخ ۱۹/۱۰/۸۷ ساعت ۲۱ در اثر عارضه قلبی در بیمارستان مدرس تهران در سن ۶۳ سالگی درگذشت . به گزارش «سنی نیوز»به نقل از کۆمه‌کاڵ ،ملا ناصر ضیائی ساکن پاوه و از علمای برجسته اهل سنت در کردستان بود که سالهای عمر خود را وقف خدمت به دین و شریعت نبوی (ص) نمود .
ایشان دارای درجه دکتری الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه تهران ، حاکم شرع و مدرس مدارسعلوم دینی در شهر پاوه و استاد بسیاری از علمای برجسته این منطقه بود. ایشان ۳۰ سال در کسوت مقام شامخ معلمی به تدریس در مقاطع متوسطه و پیش دانشگاهی مدارس شهر پاوه اشتغال داشتند.پیکر پاک این عالم عامل روز جمعه با حضور صدها تن از علما، مشایخ و اقشار مختلف مردم در پاوه تشییع و به خاک سپرده می شود

بيان علماء السنة في التحذير من الرافضة وحزب الله


حذر علماء أهل السنة من ما أسموه مغبة الاغترار بمزاعم الشيعة عن نصرة بعض قطاعاتها للدين وإبداء العداوة لليهود والأمريكيين، بما يؤدي إلى غياب الوعي بمذهبهم ومدى عدائه لأهل السنة.

حذر علماء أهل السنة من ما أسموه مغبة الاغترار بمزاعم الشيعة عن نصرة بعض قطاعاتها للدين وإبداء العداوة لليهود والأمريكيين، بما يؤدي إلى غياب الوعي بمذهبهم ومدى عدائه لأهل السنة.

وذكر بيان وقعه اثنان وعشرون عالماً أن "كثيراً من المسلمين من المتعلمين والمثقفين فضلاً عن العامة قد انخدعوا وينخدعون بمزاعم(الشيعة) في نصرة الدين وعداوة اليهود والأمريكيين كما حصل من الانخداع بمزاعم من يسمى بحزب الله في لبنان ".

وأبدى العلماء في بيانهم تعجبهم من أن المسلمين برغم "هذا الانفتاح والتمكن من الاطلاع على مؤلفاتهم وتصريحاتهم لم يزل كثيرون غير متصورين لعداوة الرافضة لأهل السنة عموماً ولأهل السنة والجماعة خصوصاً ولهذا هم أعدى الأعداء لدعوات الإصلاح السلفية التي تقوم على منهج السلف الصالح من الصحابة والتابعين فاعرفوهم واحذروهم أيها المسلمون" .

وشدد العلماء على أن "الإسلام والمسلمون (لا يزالان) منهم في محنة يكيدون لهم بأنواع المكايد مما به فساد دينهم ودنياهم ويناصرون أعداء المسلمين عليهم كلما سنحت لهم الفرصة وإذا كانت لهم دولة أذلوا وتسلطوا على من في ولايتهم من أهل السنة كما عليه الحال في إيران والعراق . وهم يثيرون الفتن وأنواع من الفساد والدمار بالمسلمين وزعزعة الأمن في بلاد المسلمين كما حصل في بعض مواسم الحج في مكة وفي اليمن من الحوثيين".

ويعد هذا البيان الذي وقعه الشيخان عبد الله بن عبد الرحمن الجبرين، و عبد الرحمن بن ناصر البراك، إضافة إلى ثلة من العلماء الآخرين، أشد تحذير يوجه من مخططات الحوثيين الذين يحملون السلاح في مدينة صعدة اليمنية.

ولفت البيان إلى أن (الشيعة) لا يقرون بشرعية أحد من الخلفاء وملوك المسلمين والحكام "من عهد أبي بكر رضي الله عنه إلى اليوم عدا علياً رضي الله عنه فعندهم لم تكن للإسلام دولة بعد الرسول إلا ما كان من خلافة علي رضي الله عنه" وفقاً لما جاء في البيان.

وفيما يلي نص البيان:

اعرفوهم واحذروهم

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله وحده والصلاة والسلام على من لا نبي بعده وعلى آله وصحبه أجمعين ...

أما بعد ، فهذا بيان بحقيقة الشيعة [ الرافضة ] فإنها الطائفة التي نبتت في جسم الأمة الإسلامية منذ عهود متطاولة بفعل بعض اليهود ، وقد قام مذهبهم أولاً على أصلين :

1 ) الغلو في علي بن أبي طالب رضي الله عنه وذريته من فاطمة رضي الله عنهم .

2 ) بغض جميع الصحابة إلا قليلاً منهم وهم في هذا الغلو وفي هذا البغض متفاوتون ، فمنهم من يؤلّه علياً رضي الله عنه ، وسلف هؤلاء السبئية الذين حرّقهم علي رضي الله عنه بالنار ومنهم القائلون بعصمة علي رضي الله عنه ، والأئمة من بعده .

ثم منهم من يكفر جمهور الصحابة رضي الله عنهم ، ويزعم أنهم ارتدوا بعد النبي صلى الله عليه وسلم ومنهم من يفسقهم ويقول إنهم ظلموا بمبايعة أبي بكر رضي الله عنه بالخلافة لأنهم يزعمون أن علياً رضي الله عنه هو الوصي بولاية الأمر بعد رسول الله صلى الله عليه وسلم وأن الصحابة رضي الله عنهم كتموا الوصية واغتصبوا علياً رضي الله عنه وأهل البيت حقهم في الأمر ، وهؤلاء كلهم يتدينون بسب الصحابة رضوان الله عليهم خصوصاً أبا بكر وعمر رضي الله عنهما ، وقد كانت بداية هؤلاء في عهد علي رضي الله عنه ، ولهذا صح عنه رضي الله عنه أنه قال : " لا أوتى بمن يفضلني على أبي بكر وعمر إلا جلدته حد المفتري ".

ومن أصولهم ما يُعرف عندهم بالتقيّة ؛ الذي حقيقته النفاق بإخفاء باطلهم ، فيظهرون خلاف ما يبطنون .

وشرُّ طوائفهم الباطنية كالإسماعيلية والنصيرية ، وكانوا يعرفون قديماً بالقرامطة ، وكان من زعمائهم أبو سعيد الجنّابي في بلد القطيف وهو الذي عاث هو وحزبه في الأرض فساداً ، وكانوا يقطعون الطريق على الحجاج بالقتل والنهب . وجاءوا إلى مكة سنة / 317هـ / فقتلوا الحجيج ورموهم في بئر زمزم ، وقلعوا باب الكعبة وقلعوا الحجر الأسود ، وحملوه إلى بلدهم القطيف وبقي عندهم ثنتين وعشرين سنة .

ومنهم دولة الفاطميين بمصر الذين قال فيهم بعض أهل العلم إنهم يظهرون الرفض ويبطنون الكفر المحض .

والشيعة الروافض هم الذين أحدثوا في الأمة شرك القبور فبنوا على قبور أئمتهم القباب والمعابد التي يسمونها المشاهد وعمروها بأنواع الشرك والبدع فهم يطوفون بتلك القبور ويصلون عندها ويحجون إليها ويستغيثون بأصحابها من قرب وبعد ، ولا سيما في الشدائد ، فكان شركهم أغلظ من شرك الذين قال الله فيهم [ فإذا ركبوا في الفلك دعوا الله ملخصين له الدين فلما نجاهم إلى البر إذا هم يشركون ] فالرافضة يشركون في الرخاء والشدة ، وقد سرى داء القبورية منهم إلى طوائف من الصوفية .

ومن خرافات الشيعة الرافضة اعتقادهم أن الإمام الثاني عشر عندهم وهو محمد بن الحسن العسكري الذي يزعمون أنه دخل سرداب سامراء وهو ابن خمس أو ست سنين ، وذلك سنة [ 256 هـ ] وأنه لم يزل حياً ، وهم ينتظرون خروجه ، ويدعون بذلك فإذا ذكروه قالوا عجل الله فرجه وهو المعروف عندهم بالإمام المنتظر ، والمهدي المنتظر .

فهذه أصول مذهب الرافضة مع ما دخل عليهم من أصول الخوارج والمعتزلة .

وبهذا يتبين أن طائفة الشيعة الرافضة شر طوائف الأمة وأشدهم عداوة وكيداً لأهل السنة والجماعة .

ولذلك يتدينون بلعن جميع أهل السنة الأولين والآخرين .

ولا يقرون بشرعية خلافة أحد من خلفاء وملوك المسلمين من عهد أبي بكر رضي الله عنه إلى اليوم عدا علياً رضي الله عنه فعندهم لم تكن للإسلام دولة بعد الرسول إلا ما كان من خلافة علي رضي الله عنه .

ولهذا لم يزل الإسلام والمسلمون منهم في محنة يكيدون لهم بأنواع المكايد مما به فساد دينهم ودنياهم ويناصرون أعداء المسلمين عليهم كلما سنحت لهم الفرصة وإذا كانت لهم دولة أذلوا وتسلطوا على من في ولايتهم من أهل السنة كما عليه الحال في إيران والعراق . وهم يثيرون الفتن وأنواع من الفساد والدمار بالمسلمين وزعزعة الأمن في بلاد المسلمين كما حصل في بعض مواسم الحج في مكة وفي اليمن من الحوثيين .

ومع هذا فكثير من المسلمين من المتعلمين والمثقفين فضلاً عن العامة قد انخدعوا وينخدعون بمزاعم الرافضة في نصرة الدين وعداوة اليهود والأمريكيين كما حصل من الانخداع بمزاعم من يسمى بحزب الله في لبنان . ولا ريب أن الذين يصدقونهم في مزاعمهم لم يدركوا حقيقة مذهبهم وما بني عليه من أصول كفرية كما تقدم بيانه.

ومن العجب أن مع هذا الانفتاح والتمكن من الاطلاع على مؤلفاتهم وتصريحاتهم لم يزل كثيرون غير متصورين لعداوة الرافضة لأهل السنة عموماً ولأهل السنة والجماعة خصوصاً ولهذا هم أعدى الأعداء لدعوات الإصلاح السلفية التي تقوم على منهج السلف الصالح من الصحابة والتابعين فاعرفوهم واحذروهم أيها المسلمون .

نسأل الله أن يجعل لنا فرقاناً بين الحق والباطل وبين أوليائه وأعدائه وأن يرينا الحق حقاً ويرزقنا اتباعه ويرينا الباطل باطلاً ويرزقنا اجتنابه وأن لا يجعله ملتبساً علينا فنضل إنه المان بذلك والقادر عليه. وصلى الله وسلم على نبينا محمد وعلى آله وصحبه أجمعين.

الموقعون

1 الشيخ العلامة/ عبد الله بن عبد الرحمن الجبرين

2 الشيخ العلامة/ عبد الرحمن بن ناصر البراك

3 د. الشيخ/ عبد الله بن حمود التويجري

4 د. الشيخ/ عبد الله بن حمد الجلالي

5 الشيخ/ عبد الله بن ناصر السليمان

6 د. الشيخ/ ناصر بن سليمان العمر

7 د. الشيخ/ عبد الله بن عمر الدميجي

8 د. الشيخ/ سليمان بن عبد الله السيف

9 د. الشيخ/ عبد العزيز بن عبد الله المبدل

10 د. الشيخ/ محمد بن عبد العزيز اللاحم

11 د. الشيخ/ إبراهيم بن محمد عباس

12 د. الشيخ/ عبد الله بن إبراهيم الريس

13 د. الشيخ/ محمد بن عبد الله الهبدان

14 د. الشيخ/ عبد العزيز بن محمد الراشد

15 الشيخ/ فهد بن سليمان القاضي

16 الشيخ/ عبد العزيز بن ناصر الجليل

17 الشيخ/ عبد الله بن عبد الرحمن الوطبان

18 الشيخ/ سعد بن ناصر الغنام

19 الشيخ/ أحمد بن حسن بن محمد آل بن عبد الله

20 الشيخ/ العباس بن أحمد عبد الفتاح الحازمي

21 الشيخ/ عيسى بن درزي المبلع

22 الشيخ/ عبد العزيز بن سالم العمر

مسلمان فريبي رژيم آخوندي را تماشا كنيد!


مسلمان فريبي رژيم آخوندي را تماشا كنيد!
رژيم باصطلاح جمهوري و باصطلاح اسلامي ايران از روزي كه بر سر كار آمده است خودش را با شعار هائي توخالي و عوامفريبانه سر پا نگهداشته است. مرگ بر امريكا و مرگ بر اسرائيل دو شعار دروغين و مسلمان فريبانه اي هستند كه اين رژيم منافق بطور روزمره سر ميدهد تا اين باور را درذهن توده هاي مسلمان فرو كند كه نه تنها اين رژيم يك رژيم اسلامي است بلكه بهترين رژيم اسلامي هم هست چون دشمن اسرائيل و امريكا است. اين رژيم با تبليغات شبانه روزي به سي و دو زبان دنيا اين دروغ بزرگ را در ذهن مسلمانان و ديگر مردم دنيا فرو كرده است كه تنها رژيم اسلامي مبارز و انقلابي همين رژيم است. اما اگر از زير چتر اين تبليغات صددرصر دروغين بدرآئيم تا بتوانيم مواضع رژيم آخوندي را در عمل هم مورد توجه قرار دهيم خواهيم ديد كه دروغ ميگويد چون در عمل و در پنهان كاملا هم پيمان امريكا و اسرائيل است.
ادامه مطلب

۱۳۸۷ دی ۲۰, جمعه

سالار استشهادیون عبدالغفور ریگیپرتاب نارنجک در تربت جام: 31 کشته و مجروح


ایسنا: به دنبال پرتاب نارنجك به سوي تعدادي از عزاداران حسيني كه منجر به شهادت يك نفر و زخمي شدن بيش از 30 نفر در شهرستان تربت جام گرديد، اطلاعيه‌اي از سوي استاندار خراسان رضوي صادر شد.

متن اطلاعيه بدين شرح است:

در شامگاه عاشـورا، همزمان با شام غريبان امام حسين(ع)، دو تن از عناصر فريب خورده با پرتاب نارنجك به داخل هيات عزاداران امام جعفر صادق (ع) در تربت جام يك نفر را شهيد و تعدادي از متدينين را مجروح كردند. مخالفان همبستگي و انسجام مردم دين‌مدار، به پيروي از رفتار ددمنشانه اربابانشان در آن سوي مرزها، يك بار ديگر عاشقـان مكتب نبوي را هدف گرفتند تا شايد با تصورات واهي و تفرقه‌افكنانه، اختلاف را به جاي اتحاد و كينه را جانشين مودت اسلامي نمايند. بدون شك منافقاني كه با ترفندهاي كور و ننگين، مردم را هدف قرار مي‌دهند اين بار نيز ره به جايي نخواهند برد و تنها پرونده سياه تباهـي خود را نزد ملــت شجاع ايران قطورتـر خواهند كرد. ضمن تسليت شهادت عزيز به خون غلطيده و آرزوي شفاي عاجل براي مجروحان و مصدومان اين حادثه ناجوانمردانه، رجاي واثق دارم. تلاش معاندان، جز كوتاه كردن عمر نكبت بار آنان حاصلي نخواهد داشت و قطعا اين گونه اقدامات، ملت ما را بيدارتر، انسجام كشور را پايدارتر و اتحاد مردم را روز افزون خواهد ساخت.

اعتراض دانشجویان اهل تسنن دانشگاه بلوچستان

آژانس ایران خبر :در ادامه برگزاری مراسم عزا داری ایام محرم در مسجد دانشکده مهندسی شهید نیکبخت و منع شدن دانشجویان اهل سنت از ورود و برگزاری نماز جماعت در این مسجد این افراد با تجمع مقابل مسجد قائم دانشگاه اعتراض خود را به نگرش دوگانه مسئولان در خصوص مسائل مذهبی شیعه و سنی و تضییع حقوق اهل تسنن آن هم در دانشگاه ،نشان دادند .
گفتنی است در ادامه اعتراض، دانشجویان همزمان با برپایی عزاداری در مسجد , نماز خود را به جماعت در آمفی تئاتر دانشگاه برگزار کردند و خواستار حضور مسئولین و پاسخگویی در این خصوص شدند.

یک مقام آگاه در وزارت خارجه عربستان سعودی را سهیم در عملیات استشهادی سراوان دانست


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبر آنلاین یک مقام یک مقام آگاه در وزارت خارجه تصریح کرد:«در اقدام استشهادی اخیر که در سراوان اتفاق افتاد، دست عربستان سعودی در کار است.»
این منبع از این فراتر رفت و تمام کشورهای جهان را در عملیات استشهادی سراوان که توسط شهید دلیر عبدالغفور ریگی انجام گرفت شریک و سهیم دانست.او در این مورد گفت: «در این اقدام تروریستی دست آمریکا، رژیم صهیونیستی و به خصوص عربستان در کار است.»
این مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود با تاکید بر اینکه «عربستان با توسل به وهابیان ناامنی اخیر منطقه سراوان را به وجود آورده»
رژیم ایران که در برابر مبارزان و مجاهدان ایمان و آزادی کم آورده است دیگر کشورها را متهم می کند در حالیکه این جوانان برای رهائی از چنگال ظلم و ستم و استبداد برخواسته اند و به شرق و غرب هیچ ربطی ندارند و هیچ انسان با شعوری به خاطر شرق و غرب جانش را فدا نمی کند و شهید عبدالغفور با اهدای جان خود این امر را برای همه ثابت نمود.

غزه ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین


بیروت ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین
نماینده جنبش جهاد اسلامی در لبنان با اشاره به اینکه ایالات متحده زمام امور را در شورای امنیت بر دست گرفته است، گفت: "هرگز به آمریکا، اسرائیل و جبهه (به اصطلاح) میانه روی عربی اجازه نمی دهیم که طرح هایش را به ما تحمیل کنند."
ابوعماد الرفاعی در ادامه افزود: "با وجود کشتارهای وحشیانه و اقدامات تروریستی که دشمن صهیونیستی در نوار غزه مرتکب می شود، ولی زمان به نفع مقاومت می گذرد ؛ زیرا اشغالگران هرگز تاب تحمل یک جنگ فرسایشی طولانی مدت را ندارند و حال آنکه مقاومت توان ماه ها ایستادگی در برابر دشمنان را دارا است. رژیم عبری امروز خود را در یک بحران جدی می بیند و به دنبال یافتن راه خروجی برای آن است و حال آنکه، ایالات متحده بر تداوم آن تاکید می نماید."
وی خاطرنشان ساخت: "امروز فریاد جامعه صهیونیستی درآمده است، فریادهایی مبنی بر اینکه تداوم روند جنگ به نفع اسرائیل نیست و به همین خاطر، می بینیم که تل آویو طرف های مختلف را برای ارائه طرح آتش بس زیر فشار قرار می دهد."
نماینده جهاد اسلامی در لبنان گفت: "تمامی طرح های آتش بسی که تا کنون ارائه شده و تمامی تلاش هایی که در جهت توقف روند تجاوزات ارتش صهیونیستی صورت گرفته است، با هدف تامین منافع رژیم عبری بوده است. در حال حاضر، یک اتاق همکاری برای نجات اسرائیل تشکیل شده است ؛ ولی ما هرگز راهکاری که متضمن رفع نهایی محاصره، توقف تجاوزات دشمن و حفظ حق مقاومت نباشد، را نمی پذیریم."

اشغالگران از منطقه القراره در جنوب نوار غزه عقب نشینی کردند


غزه ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین
نیروهای اشغالگر صهیونیست بعد از رویارویی با مقاومت قهرمانانه مبارزان فلسطینی و از دست دادن یک سرباز و زخمی شدن چند تن دیگر، راه عقب نشینی از منطقه القراره (جنوب نوار غزه) را پیش گرفتند.
منابع محلی به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین گفتند که تیم های پزشکی و امدادرسانی بعد از عقب نشینی اشغالگران قدس پیکر پاک سه سالخورده فلسطینی که در جریان حملات توپخانه ای دشمن به شهادت رسیده بودند، را به بیمارستان منتقل کنند.
منابع پزشکی در مورد سه شهید سالخورده فلسطینی اعلام کرد که این افراد حامد السمیری 60 ساله، احمد الشریحی 65 ساله و جهاد ابومضیف 60 ساله بوده اند.
از منطقه القراره همچنین خبر می رسد که دشمن صهیونیستی در اقدامات خرابکارانه خود، بیش از سی واحد مسکونی را ویران و مساحت گسترده ای از اراضی زراعی را تخریب نموده است.

انفجار انتحاری در نیمروز شش کشته بجا گذاشت


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی بمبگذاری انتحاری در نیمروز شش کشته و دو زخمی بجا گذاشته است.
مقامهای امنیتی در ولایت نیمروز در جنوب غرب افغانستان می گویند یک انفجار انتحاری در شهر زرنج شش کشته و دو زخمی به جا گذاشته است.
جبار پردلی، فرمانده پلیس ولایت نیمروز به بی بی سی گفت در این انفجار یک افسر ارشد پلیس شاهراه دلارام-زرنج همراه با پنج غیرنظامی دیگر کشته شدند. آقای پردلی گفت دو کودک هم در میان کشته شدگان هستند.
به گفته فرمانده پلیس نیمروز، فرد بمبگذار بمبی را که به بدن خود بسته بود در یک دکان در داخل بازار میوه شهر زرنج، مرکز این ولایت منفجر کرد و افسر پلیس شاهراه دلارام زرنج هم در داخل همین دکان بود.
آقای پردلی گفت بر اثر این انفجار چند دکان دیگر هم در این بازار پرازدحام ویران شده است و این احتمال وجود دارد که شماری از قربانیان در زیر آوار مانده باشند و گفت احتمال افزایش آمار کشته شدگان وجود دارد.
این یازدهمین مورد از بمبگذاری انتحاری در ولایت نیمروز از آغاز سال جاری خورشیدی که به گفته مقامات محلی در اثر آنها، بیش از ۱۰۰ نفر کشته و زخمی شده اند.
عملیات در زابل
از سوی دیگر نیروهای ائتلاف تحت فرمان آمریکا در افغانستان می گویند پنج شورشی را در ولایت زابل کشته و سه تن دیگر را بازداشت کرده اند.
مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان با انتشار خبرنامه ای در این مورد گفته است که این شورشیان از داخل یک خانه مسکونی سربازان ائتلاف را هدف تیراندازی قرار دادند.
در این خبرنامه آمده است که این افراد در ساختن و جاسازی بمبهای کنار جاد ای دست داشتند. به گفته نیروهای ائتلاف در این عملیات به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.
همچنین از ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان گزارش شده است که در پی انفجار یک بمب جاسازی شده در کنار جاده، دو سرباز پیمان اتلانتیک شمالی، ناتو، زخمی شده اند.
یک سخنگوی ناتو ضمن تایید این خبر گفت این حادثه در ولسولای صبری این ولایت روی داد.
طالبان مسئولیت این انفجار را به دوش گرفته و گفته اند که در این حادثه تلفات سنگینی به نیروهای ناتو وارد شده است، ادعایی که ناتو آن را رد می کند.
همچنین در همین ولایت یک سرباز ارتش ملی افغانستان در یک حادثه مشابه دیگر زخمی شده است. مقامات محلی می گویند این حادثه در شهر خوست، مرکز ولایت خوست روی داد.

گزارش سفر به سراوان روز يكشنبه به كميسيون امنيت ملي ارائه ميشود


به گزارش آژانس خبری تفتان حسن كامران كه از سوي كميسيون امنيت‌‏ملي و سياست‌‏خارجي براي بررسي ابعاد حادثه انفجار اخير سراوان(توسط جنبش مقاومت جندالله)، به اين شهر رفته بود، گفت: گزارشم را روز يك‌‏شنبه به كميسيون امنيت ملي ارائه مي‌‏دهم.


نماينده اصفهان با اعلام اين خبر، در پاسخ به سوال خبرنگار "ايلنا" مبني بر اينكه در اين سفر با مسئولان سياسي امنيتي استان ديدار داشته‌‏ايد؟، گفت: ديدارها و مذاكراتي انجام شد كه مشروح آن را در گزارش خود، قيد خواهم كرد.


اين عضو كميسيون امنيت‌‏ملي و سياست‌‏خارجي از ارائه توضيحات بيشتر در مورد اين گزارش خودداري كرد و آن را به جلسه روز يكشنبه كميسيون امنيت ملي، موكول نمود.

نارضايتي مردم اقلیم بلوچستان از شبکه خبر استاني


در حالي که مي توان با نگاهي کوتاه به صفحات مردمي نشريات محلي سيستان و بلوچستان به نارضايتي مردم در خصوص سانسور خبر در شبکه استاني هامون پي برد ,اما طي مصاحبه با دو شهروند زاهداني اين موضوع مورد انتقاد بيشتر قرار گرفت که نظرتان را به ان جلب مي کنم.
احمد ع کارمند يک اداره دولتي گفت : مطلع بودن هر شهروند از آنچه که در اطرافش مي گذرد يک حق شهروندي است مسئولان انسانها را از اين حقشان منع ميکنند، ما دلمان خوش است که شبکه استاني داريم در اين شبکه هيچ گاه اخباري مبني بر کاستي هاي استان شنيده نمي شود و هيچ گونه اطلاع رساني صحيحي از وضع موجود و يا آنچه که مي گذرد در دسترس مردم قرارنمي گيرد .همين موضوع باعث شده تا اين شبکه از شبکه هاي سردو بي روح سراسري هم کمتر موردتوجه مردم استان قرار گيرد.
سعيد ش دانشجو با اظهار اين موضوع که ما بايد خبر انفجار سراوان را از رسانه هاي خارجي بشنويم ؟گفت:من به عنوان يک شهروند براي مسئولان متاسفم که تمام تلاش خود را براي سانسور اخبار به خرج مي دهند.
در اين ميان شبکه استاني هامون کاسه داغ تر از آش شده به نحوي که در پاره اي از اوقات برخي اخبار از شبکه سراسري پخش مي شود اما اين شبکه از پخش کردن همين اخبار هم خودداري مي کند . وي در ادامه گفت:تحريم نگاههاي مردم باعث شده تا اين شبکه و اکثر شبکه هاي تلوزيون براي خودشان برنامه پخش کنند و پول مردم را به هدر دهند
آژانس ایران خبر

۱۳۸۷ دی ۱۹, پنجشنبه

حمله به عزاداران عاشورا در ایران یک کشته داد


پرتاب نارنجک به سوی عزاداران عاشورا در ایران یک کشته و دهها زخمی برجای گذاشته است.
روز پنجشنبه، 8 ژانویه (19 دی)، به نقل از مقامات استان خراسان رضوی، در شمال شرق ایران، گزارش شد که در اثر پرتاب نارنجک به سوی گروهی از عزاداران عاشورا در شهر تربت جام یک نفر کشته و سی نفر دیگر زخمی شده اند.
محمد جواد محمدی زاده، استاندار خراسان رضوی، در اطلاعیه ای که خبرگزاری کارگران ایران - ایلنا - متن آن را منتشر کرده، گفته است که این واقعه در شامگاه چهارشنبه و در جریان برگزاری مراسم شام غریبان توسط هیات موسوم به عزاداران امام جعفر صادق روی داد.
آقای محمدی زاده در این اطلاعیه "دوتن از عناصر فریب خورده" را عامل پرتاب نارنجک معرفی کرده و گفته است که آنان با پیروی "از رفتار ددمنشانه اربابانشان در آن سوی مرز" عزادارن عاشورا را هدف حمله قرار دادند.
استاندار خراسان رضوی در این مورد که آیا پرتاب کنندگان نارنجک دستگیر شده اند یا نه و وابستگی گروهی آنان توضیحی نداده است.
در همانحال، خبرگزاری فارس اظهارات غلامرضا اسداللهی، نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس را در مورد حادثه پرتاب نارنجک گزارش کرده است.
آقای اسداللهی گفته است که شامگاه عاشورا و در حالی که تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان عازم دیدار با خانواده شهدا در حومه شهر تربت جام بودند، یک موتور سوار نارنجکی به سوی آنان پرتاب کرد که یک نفر را کشت و چند نفر را زخمی کرد.
وی در عین حال گفته است که "تعدادی از عاملان" این حمله دستگیر شدند و ابراز امیدواری کرده است که هر چه زودتر به مجازات برسند.
آقای اسداللهی این حمله را به "گروه های افراطی و وهابی" نسبت داده و گفته است که هدف آنان، ایجاد تفرقه و "خراب کردن مراسم مذهبی مسلمانان" بوده است.
شهر تربت جام در شرق استان خراسان رضوی، در مسیر جاده مشهد - دوغارن، از راه های ارتباطی عمده ایران و افغانستان، و در حدود چهل کیلومتری مرز دو کشور واقع شده است.
جمعیت این شهر به حدود نود هزار نفر می رسد که اکثر آنان از فارس ها، بلوچ ها و ترکمن ها و پیروان هر دو مذهب تشیع و تسنن هستند.

بی بی سی

پرتاب نارنجک در مراسم شام غریبان در تربت جاممقام‌های ايرانی از پرتاب نارنجک به يکی از مجالس شام غریبان در تربت جام (واقع در۱۶۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد) خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر، اين حمله دست کم يک کشته و شماری زخمی بر جای گذاشته و حال چهار نفر از مجروحان وخيم است.
بشنوید:
گزارش رادیوفردا ( از علیرضا کرمانی )
گفت و گو با محمد صادق جوادی حصار، روزنامه نگار و فعال سیاسی در مشهد
بیشتر بخوانید:
درخواست مجازات مرگ برای سه متهم انفجار شیراز
همين خبرگزاری گزارش کرده است «يک تروريست چهارشنبه شب و در مراسم شام غريبان به سوی عزاداران حسينی در تربت جام يک شیئ انفجاری پرتاب و بلافاصله از صحنه گريخته است.»
استانداری خراسان رضوی نیز با انتشار اطلاعیه‌ای «انفجار در یکی از دسته‌جات عزاداری در شهر تربت جام» را تایید کرده است.
بنابر اعلام روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شامگاه چهارشنبه «پرتاب نارنجک به سوی تعدادی از عزاداران منجر به کشته شدن یک نفر و مجروح شدن بيش از ۳۰ نفر در شهرستان تربت جام» شده است.
همزمان استاندار خراسان رضوی نیز با انتشار پيامی اعلام کرد که در شامگاه چهارشنبه دو نفر، که وی آنها را «عناصر فریب خورده» نامیده است، با پرتاب نارنجک به داخل یک هيأت عزاداری در تربت جام يک نفر را کشته و شماری را نیز مجروح کرده‌اند.
محمدجواد محمدزاده، استاندار خراسان رضوی، در اطلاعيه‌ای که وب‌سايت رسمی استانداری خراسان رضوی آن را منتشر کرده، گفته است که عاملان انفجار تربت جام «مخالفان همبستگی و انسجام مردم دين‌مدار» بوده و با اهداف «تفرقه افكنانه» دست به این کار زده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، انفجار زمانی روی داده است که یک دسته عزادای پس از پایان مراسم از سوی یک موتورسوار مورد حمله قرار گرفت.
بنابر همین گزارش، «راکب موتورسیکلت با پرتاب یک شیئ انفجاری به میان عزاداران باعث شهادت یک نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شد، و پس از این اقدام بسرعت از صحنه گریخت.»
خبرگزاری مهر همچنین گزارش کرده است نیروهای امنیتی و انتظامی استان خراسان رضوی چند نفر از مظنونان این حادثه را دستگیر کرده‌اند.
مقام‌های امنیتی استان خراسان رضوی نیز خبر بازداشت مظنونان به دست داشتن در این انفجار را تایید کرده و گفته‌اند «نتیجه اعترافات آنها تاکنون وابستگی عاملان این جنایت به عوامل بیگانه را اثبات می‌کند.»
شهرستان تربت جام یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است و در شرق مشهد واقع شده است. بخشی از جمعیت تربت جام سنی‌مذهب و بقیه دارای مذهب شیعه اثنی عشری هستند.

رادیو فردا

تصاویر از جنایت صهیونیستها علیه کودکان در غزهانفجار در عزاداری شیعیان در تربت جام

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از مهر یک نفر چهارشنبه شب و در مراسم شام غریبان به سوی عزاداران شیعه در تربت جام یک شی انفجاری پرتاب کرد و بلافاصله از صحنه گریخت.این حادثه یک نفر از شیعیان عزادار به هلاکت رسیده و عده ای نیز مجروح شدند که حال 4 نفراز این افراد خیلی وخیم گزارش شده است.
خبرگزاری مهر می گوید نیروهای انتظامی پیگیر حادثه هستند و مداوای مجروحان نیز در بیمارستان تربت جام ادامه دارد.طبق منابع محلی دستگیری افراد بی گناه اهلسنت در تربت جام ادامه دارد و ماموران پست ولایت فقیه بسیاری از جوانان سنی مذهب تربت جام را دستگیر کرده اند و احتمال دارد به دروغ افرادی را متهم و اعدام کنند چنانچه این سیاست ضد بشری رژیم خمینی بر علیه اهلسنت در تمام ایران ادامه

انفجاردرتربت جام بین عزاداران

به گزارش برادر محمدی از تربت جام دیشب ساعت هشت و چهل دقيقه در خيابان آزادگان تربت جام انفجاري رخ داد. اين انفجار بر اثر پرتاب نارنجك توسط يك موتور سوار در بين عزاداران شيعه رخ داد. بنا بر گفته ي شاهدان عيني چندين نفر به خاك و خون افتادند و سطح خيابان را خون و كفش هاي جامانده فرا گرفته بود و نيروهاي امنيتي اجازه ي رد شدن افراد از خيابان را نمي دادند که هنوز آمار دقیقی از کشته شدگان اعلام نشده که اخبار دقیق تر متعاقبا اعلام می گردد .

بی خبری از وضعیت یک فعال دینی اهل جوانرود

جوانرود نیوز: بیش از 7 ماه است که از وضعیت بهزاد عزیزی فعال دینی اهل جوانرود که در زندان اوین به سر می برد خبری در دست نیست .
بهزاد عزيزي فعال دینی اهل شهرستان جوانرود که چند ماه پیش عازم زاهدان شده بود در فرودگاه تهران توسط مامورین امنیتی بازدداشت شده که تا کنون به والدین ایشان اجازه ملاقات با وی داده نشده است .
این جوان فعال دینی نزدیک به9ماه میباشد که در بازدداشت است.

۱۳۸۷ دی ۱۸, چهارشنبه

نگاه کنید و ببینید که در مورد قمه زنی چه مزخرفاتی می گویند و حتی آن را از حج برتر می دانند

هیچ دینی جز تشیع رافضی چنین وحشیگریهائی نمی آموزدهیچ دینی جز تشیع رافضی چنین وحشیگریهائی نمی آموزد
آخوندهای چنین اذهان مردم را تخدیر نموده اند که وحشیانه کارد بر سر کودک شیرخوار می گذارند.
اسلام از همه این امور بیزار است بیزار است و بیزار است

زابلیها با مالیدن خاک و گل بر صورتشان پا برهنه از خانه ها بیرون شدند
به گزارش آژانس خبری تفتان از زاهدان زابلیهای مهاجر ساکن زاهدان با مالیدن خاک و گل بر صورتهایشان پا برهنه مانند دیوانگان وحشی از خانه های خود بیرون شده و به سوی جهنم ابلیس مزار هلاک شدگان جهنمی رفتند.
زابلیهای مهاجر ساکن مرکز بلوچستان در تعصب و افراط شیعی و رفض از همه شیعیان پیشی گرفته و يكي به سينه مي زند، ديگري به سر مي كوبد، يكي زنجير مي زند، ديگري نوحه مي خواند و یکی گل و خاک بر سر و صورتش می زند.
ایرنا در گزارشش در این مورد می نویسد:در بين عزاداران حسيني برخي گل و خاك بر سر مي ريزند و عده اي نيز با پاي برهنه در عزاداري هيات هاي مختلف سوگواري خود را نشان مي دهند.
این را می گویند جنون مذهبی و جهل و نادانی و گرفتار شدن در بند خرافات و مزخرفات و اسلام و پیامبر و اهلبیت از چنین خرافات و مزخرفاتی بیزار بودند و دعوت پیامبر برای از بین بردن همین خرافات و رسیدن به توحید زلال بود.

تحقق عدالت مهمترین هدف قیام حضرت حسین (رض) بود


تحقق عدالت مهمترین هدف قیام حضرت حسین (رض) بود
حسین رضی الله عنه جهت تحقق عدالت و برابری در جامعه قیام نمود و با قیام خونین خویش که جان خود و چندین برادر و فرزندش را فدا نمود به امت اسلامی این درس را داد که نباید در برابر ظالمان و مستکبران سکوت نمایند و به هر طریقی که می توانند باید در برابر بی عدالتی و ظلم قیام نمایند.
حسین رضی الله عنه با قیامش به امت اسلامی فهماند که مرگ با شرف خیلی با ارزش تر از زندگی است که انسان در زیر سایه ظالمان به سر می برد.
حسین رضی الله عنه با قیامش به همه انسانها آموخت که چگونه باید زیست و چگونه باید مرد و نباید در سخت ترین شرائط تن به ذلت داد.
حسین رضی الله در کربلا تنها شده بود و شیعیان که برای وی نامه نوشته و وی را دعوت به کوفه داده بودند همه در صف دشمنان بودند و و حسین رضی الله عنه فقط با یارانش و اهل خانه اش که تعدادشان به صد نفر نمی رسید در برابر لشکر چند هزار نفری قرار گرفتند ولی باز هم حسین ذلت را نپذیرفت و از بیعت با عبیدالله بن زیاد سر باز زد و ندای هیهات مناالذلة سر داد.
حسین انقللابی بر پا کرد که آثارش فرا منطقه ای و فراتر از یک دین بود زیرا حسن درس آزاده زیستن را داد.
امروز عاشورای حسینی پیام می دهد به جوانان ملت مظلوم بلوچ و جامعه اهلسنت که مرگ با شرف هزاران درجه از زندگی با ذلت بهتر است.
امروز اگر حسین در ایران می بود سوگند به ذات الله که در برابر جباران و ظالمان ولایت فقیه بپا می خواست و در برابر این ظالمان کافر که هزاران درجه ظالمتر از یزید و عبیدالله بن زیاد هستند قیام می نمود.
عاشورا به ما می گوید در برابر تخریب مسجد و مدرسه قیام کنید و سکوت را کنار بگذارید و جامه ذلت را از تن برون آورید
عاشورا به ما می گوید علیه طاغوتیانی که به خانه و کاشانه شما حمله کرده و دین و مذهب شما را مورد توهین قرار داده اند قیام کنید و از اهدای خون در این راه باکی داشته نباشید.
جوانان امروز وقت قیام است و هنگام جهاد
امروز باید ندای رهبر انقلابی امیر عبدالمالک را لبیک گوئیم و راهی میدان نبرد شویم
امروز باید به خود بمب ببندیم تا این ملت مظلوم را از زندگی پر ذلت و خفت برهانیم.
به امید اینکه همه ما راهی میدان نبرد شویم و حسین گونه جان خود را فدا نمائیم
دلاور بلوچ
http://delaavar33.blogspot.com
/

دانشجو در ايران: دو آرمان، فرياد

خود کش حملہ یا جان فدا بیڑ؟ چمشانک: ولید گربنی

[ghafoor.jpg]

دسمبر 29، سال 2008ءَ صحبءِ کلاک 7:20ءَ بلوچ سرمچار عبدالغفور ریگی چہ شوروا پرّین گاڑییے زرتگ و سراوانءَ إیرانی فوجءِ مرکزا پُتـِرتگ أت، و ھمودا گون وت ھؤر گاڑی ئی تراکینتگ أت۔ إے بیڑا برگءِ وھدا مرکزءِ توکا إیرانءِ فوجی وتی ھفتگی پریڈا دستگٹ بیتگ أنت۔ پمیشا چہ آوان بازین کس کشگ و یا ٹپـّی بیتگ أنت۔
چه إیشی پد ھرجاہ حال شنگ بیت کہ جنداللہءِ وتکس بیڑےءَ إیرانی فوجءِ بازین أفسر کشگ بیت أنت۔ لھتے جاھان 205، جاھے 6 و مان کوئٹہ إیرانءِ سفارتکارےءَ مرتگین مردم 45 کس ذکر کت أنت و صد کسا گيئشءِ ٹپـّی بیگءِ خبر ئی ھم حالکاران دات۔ بلوچی نیوز إے خبرا یکـّوئی رندگری کنگا بیتگ و جنداللہءِ بیانءِ لھتے ٹکـّر ھم بلوچیءَ ترّینتگ و شنگ کتگ أنت۔
جنداللہ وتی بیانا داتگ أت کہ بیڑ بروک عبدالغفور ریگی و جنداللہءِ سروک عبدالمالک ریگیءِ برات بیتگ۔ دیمترا آوان نبشتہ کتگ کہ مان زابل سنـّیانءِ مسیتا پروشگءِ بیئڑا گرگءِ مقصدا إے بیڑ برگ بیتگ۔
بازین کسان بلوچستانءِ تاریخءِ دفتر چار إت۔ آوان سرپدی رست کہ دشمنانءِ سرا چشین بیڑ برگءِ درور ھچ جاہ ودی نہ بیت۔ إے ڈولا وتی درورین إے أولی بیڑ حساب إبیت۔
نین گپ إدا سر بیت کہ بارین إیشی وتکش حملہ گشگ بیت کنت یا دگہ نامے دیگ بہ بیت۔ ھمے ردا "گزین" نامین مئے پھته کار و بلوچی زبانءِ زانوگرین سنگتےءَ گشتگ أت کہ إے ڈولین ھیلگر 'جانفدا' ھیلگر یا بیڑبر گشگ بہ بنت۔ پرچا کہ إے وتی جانا پہ وتی مردمانءِ آسودگیا و زوراکیانءِ ولگوج کنگا فدا کن أنت۔
من ھم گون واجہ گزین ھم خیالان۔ ھنچوش کہ واجھا سرکچ داتگ؛ خودکش کنوک ھما أنت کہ وتی جندا کش أنت۔ آ کہ پہ خاصین مقصدےءِ پیلو کنگا بیڑ بَر أنت و زان أنت کہ آوانءِ جند ھم کشگ إبیت؛ فداکار گشگ بہ بنت۔ بزان پہ کارےءَ وتا کوشارین أنت یا فدا کن أنت۔
جانفداکارین شھید عبدالغفور ریگیءِ مقصد ھرچے بیتگ آئیءِ نتظیمءِ خبرا گـُڈگ وا روا نہ إنت، ألبت إے گـُشگ ضروری إنت کہ گون إے بیڑءِ برگا بازین خونوار چہ بلوچستانءِ پاکین سرڈگارا آئی بنگوج کت أنت۔ إیشیءِ برکتا بازین دل سارت بیت أنت و بازین مات، پت، جنوزام و چوروانءِ نیکین دعا گون شھید عبدالغفور ریگی ھمراہ أنت۔

balochinews

الحسين والهاتفون باسمه


الحسين والهاتفون باسمه
لقد اجمع المسلمون على ان حب الحسين واجب ‘ و ان مقتله فاجعة وان قاتله ( يزيد ) حاكم غشوم و طاغية ظلوم‘ فأذن لماذا تبقى حناجر الطائفيين تحرض على خلق الفتن بترديدها صيحات "يال ثارات الحسين " وكأن في الأمة اليوم من هو شارك في قتل الحسين قبل ألف وأربعة مائة عام وأصحاب هذه الشعارات يريدون الثأر منه ؟!. ثم طال ما أنهم يتكلمون بمنطق الثأر فلماذا لا يثأرون للخلفاء الراشدين عمر وعثمان وعلي ‘ فهؤلاء أيضا قتلوا ظلما وعدوانا؟ ثم لماذا لا يجري الحديث عن المجازر العديدة التي ارتكبتها الفرق الباطنية ‘ و لماذا لا يتم الحديث عن اخذ الثأر من الذين تعاونوا مع الغزاة والمحتلين منذ غزوا المغول لبغداد والى اليوم.
ادامه مطلب

اين شيعه ها همه ساله در روزهاي تاسوعا .و عاشورا بايد خود را بزنند!!

اينهائي كه امروز در تاسوعا و عاشورا به سر و سينه خود ميزنند نسل همان قاتلان امام حسين (رض) هستند چون اجداد اينها وقتيكه امام حسين و يارانش را شهيد كردند براي فريب دادن مردم شروع به زدن بر سر و سينه خود كردند و خداوند اين عمل اينها را بشكل عقوبتي بر اينها مسلط كرد تا دستهائي كه نوه رسول خدا را به قتل رسانده اند تا قيام قيامت و نسل اندر نسل بعنوان يك مجازات شديد از سوي خداوند بايد بر سر و روي خود بزنند و خداوند مجازات جنايتي را كه اينها انجام داده بودند در دنيا به اين شكل ظاهر كرد تا اثر آن تا قيامت از بين نرود و مردم همه ساله شاهد تنبيهي باشند كه خداوند بر اين فرقه جنايتكار مسلط كرده است. اينها در همين روز كه امام حسين را شهيد كرده اند حتما بايد خود را بزنند و نميتوانند كه نزنند چون مجازاتي را كه خداوند مسلط كرده است چه قدرتي ميتواند آنرا بر طرف نمايد. و ما امسال هم نظاره گر اجراي عقوبت خدا بر اين مجرمان اهل بيت بوديم كه به قصد كشت خود را ميزدند و اين شديد ترين مجازاتي است كه يك نفر با دستان خود بيرحمانه بر سر و روي خود بزند و خود را تكه پاره نمايد.
بار الها! كاري كن كه اين مجرمان اهل بيت سال آينده خودشان بيشتر از امسال بزنند چون قتل امام حسين نوه پيغمبر و يارانش جرم خيلي بزرگي است و اينها سزاوار چنين تنبيه پر مذلتي هستند. آمين يا رب العالمين ! و مكرو و مكر الله، ان الله خير الماكرين. يا حق!


ادامه مطلب

۱۳۸۷ دی ۱۷, سه‌شنبه

دفاع از مردم فلسطين با ادامه حملات غزه تبديل به قيام جهان خواهد شد


پارلمان افغانستان با انتشار اعلاميه اي حملات رژيم صهيونيستي به نوار غزه را وحشيانه خواند. در اعلاميه ي كه از سوي پارلمان افغانستان روز گذشته منتشر شد آمده است: اگر اين حملات پايان نيابد دفاع از مردم فلسطين تبديل به يك قيام جهاني خواهد شد. اين اعلاميه حمايتهاي جرج بوش رئيس جمهور آمريكا از اين حملات را نيز محكوم كرده است و ازسازمان كنفرانس اسلامي خواسته است تا با بر گزاري اجلاس بزرگ فرياد اعتراض كشورهاي اسلامي را بلند كند و در برابر حملات اسرائيل بايستد.
اين اعلاميه مي افزايد: دو هزارتن از جوانان اين كشور از ولايتهاي مختلف آمادگي خود را جهت اعزام به غزه اعلام داشته اند.
پيش از اين دفتر رياست جمهوري افغانستان، وزارت خارجه، مجلس سنا، شوراي علماي افغانستان و بسياري از نهادهاي دولتي و غيردولتي افغانستان در كنار مردم افغانستان حملات وحشيانه رژيم صهيونيستي به غزه را محكوم كرده اند.
دهها تظاهرات مردمي در شهرهاي مخلتف افغانستان برگزار شده است و در اين تظاهرات مردم با محكوم كردن حملات رژيم صهيونيستي خواهان توقف اين حملات شده اند. تظاهر كنندگان همچنين سكوت كشورهاي غربي را در برابر اين حملات نوعي جنايت خوانده و خواستار مداخله سازمان كنفرانس اسلامي شده اند.

اخراج سفیر اسرائیل از ونزوئلا و تجمع مردم ترکیه در برابر کنسولگیری صهیونیستها


ونزوئلا در اعتراض به تجاوز صهیونیست ها علیه نوارغزه سفیر رژیم اشغالگران را از خاک این کشور اخراج کرد ... بر اساس آخرین آمار منتشر شده تعداد شهدای تجاوز صهیونیست ها علیه نوارغزه به 660 تن رسیده است که 215 تن از آنان کودک و 89 تن نیز زن می باشند ؛ آمار مجروحان نیز به 2950 تن رسیده است ... تحصن انبوه مردم ترکیه در برابر کنسولگری صهیونیست ها

42 شهید و ده ها زخمی در حمله هوایی اشغالگران به مدرسه ای در جبالیا


غزه ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

در حمله هوایی امروز سه شنبه (6/1/2009م.) نظامیان رژیم صهیونیست به مدرسه "الفالوجه" وابسته به آژانس امداد و اشتغال "آنروا" دست کم 42 نفر شهید و ده ها تن دیگر مجروح شدند.به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین منابع خبری اظهار داشتند به علت وخامت حال برخی از مجروحان ناتوانی خودروهای امداد برای حضور در محل جنایت، شمار شهدا بیشتر خواهد شد.

مدرسه "الفالوجه" که بسیاری از خانواده های فلسطینی در آن پناه گرفته بودند اندکی پس از آن که "آنروا" از هدف قرار گرفتن دو مدرسه وابسته به خود در غزه و رفح و کشته و زخمی شدن تعداد زیادی در آن خبر داده بود، صورت گرفت.در یازدهمین روز حملات نظامی صهیونیست به نوار غزه شمار زیادی از منازل مسکونی و مدارس فلسطینی تخریب شد. شمار شهدا به بیش از 600 نفر و شمار مجروحان از مرز 3000 نفر نیز گذشته است.

بیانیه بسیجیان سیستان و بلوچستان (نظریک خواننده )

بسیجیان عزیز شما بی عرضه ترین مخلوق روی زمین هستید بسیجی خامنه ای یعنی بی غیرت شما هیچ جرأتی ندارید تا شروع نشدن جنگ غزه نعره ی شیر می زدید که رهبر اجازه مان بدهد غزه را نجات میدهیم بعد از صدوراجازه همچون موش در سوراخ هایتان خزیدید شما زمانی شیر هستید که شیران بلوچستان را ندیدید نمی دانم حکایت خری را که لباس شیر پوشیده بود را یاد دارید یا نه ؟ ولی برای شما صدق می کند آن خیبری ها که عمل و سوز داشتند مال هزار و چهارصد سال پیش بودند خیبری های امروزی ( آخوند ها ، بسیجیان و ... ) فقط خیبری صیغه هستند وهدفشان تجاوز به دختران شیعه ی بدبخت است . ای بی عرضه ها شما با صدای شنیدن یک تیر کلت سریع ترین مرد ان دو صد متر جها ن می شوید شما بسیجیان خصوصا بسیجیان زابل بهتراست در خانه ظرف ولباس بشورید شما را چه به کارهای مردانه !
علی

اخبار جدید از عملیات استشهادی سراوان

به گزارش آژانس خبری تفتان از سراوان تکه پاره های پاسداران هلاک شده در بالای بام خانه ها در چند کیلومتری سراوان دیده شده اند.خبرنگار تفتان از سراوان می افزاید در حالیکه رژیم مردم را توسط مخبرین تهدید کرده است تا در مورد عملیات استشهادی صحبت نکنند و هر چه دیده اند را مخفی نگه دارند ولی باز هم مردم از هولناک بودن انفجار خبر می دهند و می گویند اعضای پاسداران مثل دست و پا در چند کیلومتری محل انفجار بر بالای بام خانه ها دیده شده اند.
خبرنگار تفتان می گوید در روز عملیات به جز نگهبانها تمامی نظامیان داخل پادگاه از افراد کادر نظامی بودند که همیشه روزهای دوشنبه در این محل جمع می شوند و بعد از مراسم به پایگاههای خود می رفتند ولی روز دوشنبه همه راهی جهنم شدند

خدا لعنت کند شمر و یزید را که این بساط را در ایران...

یک وبلاگ نویس ایرانی در تهران
بر شمر و یزید لعنت! بر شمر و یزید لعنت ولی اینبار بنا به دلایل دیگری لعنتشان میکنم : لعنتشان میکنم برای اینکه امام حسین را شهید کردند و ۱۴۰۰ سال ، این عزاداری ادامه دار شد!
لعنت بر آنها که امام حسین را شهید کردند و باعث شدند ، سرنوشت ایران عوض شود!
لعنت بر آنها که امام حسین را شهید کردند و باعث شدند که دهه محرم ، تبدیل به دهه فحشا و فساد شود. دهه ازدیاد مصرف مواد مخدر . دهه گردن کلفتی ها و مزاحمتها و حیف و میل ها . دهه انواع مدلهای مو و انواع لوازم آرایش و انواع شماره تلفنها و زنهای شوهر دار و مکانهای خالی و تاریکی شب و کوچه پس کوچه ها و خیانتها و شب بیرون ماندنها و هیزی کردنها و ..........
خدا لعنت کند شمر و یزید را . خدا لعنت کند صفویه را که این بساط را در داخل ایران براه انداخت.
خدا لعنت کند کسانی را که در تمام عمرشان ، یک رکعت نماز نخوانده اند ولی ادعای مذهبشان میشود.
زیر علامت میروند و چشمانشان در پیاده رو هاست که دختر های بزک کرده را ببینند! خدا لعنتشان کند که برای حسین، قطره ای اشک نریخته اند و در دسته های عزاداری ، نوحه میسرایند و طبل و سنج میزنند!
خدا ازشان نگذرد که وسط خیابان راه میافتند و خیابان را میبندند و اگر زن حامله ای ، یا مریض اورژانسی پشت دسته آنها بماند ، به ملکوت اعلا میرود و کسی هم جرات ندارد اعتراضی بکند چرا که چند نفره میریزند سرش و او را نیز به ملکوت اعلا میفرستند!
خدا لعنت کند شمر را که باعث شده است سالها بعد ، هنوز مردم با قمه به سر خودشان بزنند!
خدا لعنت کند..........

بیانیه بسیجیان سیستان و بلوچستان که نشانگر سوزش شدیدشان می باشد


بسیجیان زابلی با صدور اطلاعیه ای درد و سوز خود را نسبت به تلفات روز دوشنبه در عملیات استشهادی افتخار آفرین سراوان ابراز نموده اند این بیانیه نشانگر سوز شدید بسیجیان می باشد که از درد درون نمی دانند چه بگویند و هلاکت همکارانشان برایشان خیلی گران تمام شده است.
این بیانیه به ایمیل تفتان ارسال گردیده است و بعینه به بازدیدکنندگان ارائه می دهیم:
بسم رب شهدا
خوشا به حال سربازان و پاسداران شهید روز دوشنبه سراوان که در دومین روز محرم به دعوت حسین(ع) لبیک گفتند خوشا آنان که با عزت از این دنیا رفتند، نمیدانم چرا اما بغض گلویم را گرفته در دومین روز محرم و شهادت؟

مخصوصا وقتی که عاملان شهادتتان وهابی های بی دین و نوکران آمریکایی وطن فروش هستند،چه افتخاری که حتی نام بسیجی لرزه بر اندام دشمنان داخلی و نوکران خارجی شان می اندازد.همه هشت سال جنگ و کردستان را یادمان هست که چطور پاسدار شهید حاج همت کردستان را40 روزه از افراد کُرد فریب خورده بعثی پاک نمود، فریب خوردگانی که حتی صبح خودی و شب منافق بودند منافقانی که جز خودشان کسی دیگر از آنها خبر نداشت، فقط 40 روز!
چه فکر کردند عبدالمالکها انتقام صدها شهید سراوان را نمی گیریم؟
زهی خیال باطل!
ما بسیجیان استان سیستان و بلوچستان اعلام می داریم در صورت اجازه رهبر فرزانه مانچون صاعقه بر سر منافقان کوردل فرود می آییم و استان را از وجودشان پاک میکنیم.
خیبری صدا ندارد،
خیبری سوز دارد
خیبری صدا ندارد،
خیبری عمل دارد.
moosavimohammad@yahoo.com

اهداف جدیدی در عمق سرزمین های اشغالی مورد حمله موشکی قرار گفته است


موشک های مقاومت فلسطینیان صبح امروز سه شنبه توانستند، اهداف جدیدی را در عمق سرزمین های اشغالی مورد تهاجم قرار دهند و بنا به گزارش منابع اسراییلی تاکنون برد این موشک ها به این مناطق نرسیده بود و این اولین باری است که این مناطق مورد حمله قرار می گیرند .
این منابع اعلام کردند که موشک های مقاومت از نوع گراد برای اولین بار شهرک صهیونیستی "غدیرا" را مورد حمله قرار داده اند . این منطقه در شمال شهرک صهیونیستی "کریات ملاخی" قرار دارد .
این منابع اعلام کردند که حمله موشکی به این منطقه 6 مجروح بر جای گذاشته است . آنان همچنین اعلام کردند که شهر عسقلان و نتیفوت و اشکول مجددا صبح امروز مورد حمله موشکی قرار گرفته اند.

کشتار مردم بلوچ وسکوت مخالفان


رضا حسین بر
جلال شیرانی، یکی از بلوچهایی که مدت ها در امارات متحده عربی زندگی میکرد و برای بردن مادر خود به بیمارستان به ایران باز گشته بود ، روز سوم ژانویه در بلوچستان اعدام شد. ً‫
جلال در پست های مختلف، از جمله پلیس و ارتش در کشور امارت متحده عربی خدمت کرده بود. جلال دارای تابعیت و پاسپورت اماراتی بود.ًچرا مخالفین جمهوری اسلامی، نویسندگان، سیاستمداران و روشنفکران ایران در مقابل کشتارمردم بلوچستان سکوت کرده اند؟ ایا به دین وسیله میخواهند از مردم ایران یک ملت بسازند؟ ایا سکوت علامت رضا نیست؟ ایا اینها در مقابل همه جنایات رژیم سکوت میکنند؟‫مردم بلوچ ازسیاست سرکوب رژیم و سکوت مخالفین جمهوری اسلامی، نویسندگان، سیاستمداران و روشنفکران ایران باید به چه نتیجه برسند؟‫چه وجدان بیداری درمقابل این همه ظلم سکوت میکند؟ ببینید در همین روز ها ی اخیر در بلوچستان چه گذشته است.‫
جلال شیرانی، یکی از بلوچهایی که مدت ها در امارات متحده عربی زندگی میکرد و برای بردن مادر خود به بیمارستان به ایران باز گشته بود ، روز سوم ژانویه در بلوچستان اعدام شد. ً‫ جلال در پست های مختلف، از جمله پلیس و ارتش در کشور امارت متحده عربی خدمت کرده بود. جلال دارای تابعیت و پاسپورت اماراتی بود.ً (۱)‫وی شهروند امارات بود و کاری با جمهوری اسلامی نداشت.
دلیل اعدام وی معلوم نیست ولی گفته میشود که دستگاه های امنیتی از وی خواسته بودند که در امارات برای انها جاسوسی کند ولی او نپذیرفته بود و برای اینکه ‫این راز به اماراتی ها نرسد، وی را اعدام کردند.
‫از سوی دیگر پر‫س نیوز اعلام کرد: ٫حمدرضا راینی 25 ساله ، شهروند کرمانی به اتهام ارتباط با گروههای سیاسی بلوچ ظهر روز گذشته روز سوم ژانویه در منزل مسکونی خود در شهر کرمان بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.
نامبرده در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، همچنین نیروهای امنیتی منزل وی را تفتیش نمودند و مقداری از لوازم شخصی وی را با خود بردند. علیرغم پیگیری خانواده از مراجع قضایی و امنیتی تا کنون اطلاعی از سرنوشت آقای راینی به دست نیامده است.،
(2)به‌ گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌ی سیستان و بلوچستان، در راستای اجرای حدود الهی محکوم علیه بهادر ناروئی به اتهام محاربه و افساد فی الارض از طریق سرقت مسلحانه و برهم زدن امنیت و جلال اکبر جمعه الویشی به اتهام محاربه و فساد فی الارض به موجب دادنامه صادره به اعدام محکوم شد که حکم صادره پس از تایید توسط مراجع عالی قضائی کشور صبگاه امروز شنبه سوم ژانویه در محوطه زندان مرکزی زاهدان به اجرا در آمد.‫‫دیده بان حقوق بشر بلوچستان‫ به نقل از منابع رژیم اعلام کرد که ۳۱ بلوچ در ۳۰ روز ماقبل کریستمس در ایران اعدام شده اند.
(۳)‫ یعنی هر روز یک بلوچ و گاهی دو نفردر روز کشته شده اند.‫سردار نکونام و فرماندهان دیگر رژیم هم اعلام کردند که در ۳ ماه گذشته ۹۷۲ نفر در بلوچستان به علت به هم زدن نظم دستگیر شده اند.
(۴)‫ در ۸ ماه دسامبر ۲۰۰۸، ماموران به خانه محمد براهویی حمله کردند و او را در جلو چشمان ۴ کودک خرد سال او چنان زیر مشت و لگد گرفتند که به طور کامل بی هوش شد. جسد بی جان اورا دو روز بعد در جلو خانه اش انداختند.

درگیری نزدیک ایرانشهر و هلاکت چندین پاسدار

به گزارش آژانس خبری تفتان نزدیک شهر ایرانشهر درگیری شدیدی بین پاسداران رژیم و یک گروه مسلح رخ داد که این درگیری به گفته منابع محلی منجر به هلاکت چندین پاسدار شده است.
این درگیری زمانی آغاز شد که نیروهای رژیم در حال گشت زنی بودند و در کمین یک گروه مسلح افتادند و گروه مسلح بر نیروهای رژیم آتش گشودند و چندین پاسدار را به هلاکت رساندند.

آیا حمله فدائی در سراوان اولین و آخرین خواهد بود؟


آیا حمله فدائی در سراوان اولین و آخرین خواهد بود؟


یک عضو حرکت جندالله با حمل بمب دو هزار کیلویی مقر نیروی انتظامی در سراوان را هدف قرار داده و تعجب افکار عمومی و وحشت دولتمردان ایران را برانگیخت. حملات شهادت طلبانه در کشورهای اشغال شده افغانستان و عراق و کشور تحت سلطه نیروهای بیگانه، پاکستان امری عادی محسوب می شود؛ اما حمله فدائی در کشوری که دارای ضریب امنیتی بالائی است و تاکنون سابقه مواجه شدن با چنین حملاتی را نداشته حقیقتاً جریانی بسیار عجیب و اقدامی منفرد در نوع خود می باشد.

حتماً سران کشور حدس نزدند که سیاستهای ظالمانه آنها، کار را به اینجا کشانده که یک فرد حاضر می شود از جانش بگذرد و با تکه تکه کردن خودش، شناسنامه دهها تن از پاسداران را باطل کند!

حرکت جندالله گروهی است که جهت دفاع از حقوق مردم اهل سنت و بلوچ صدا بلند کرده و با آغاز جنگ چریکی در بلوچستان ایران، دولت ایران را به چالش کشانده است.

از طرفی اگر نگاهی به اوضاع اهل سنت ایران بیاندازیم، سال جاری را از سخت ترین و مصیبت بار ترین سالهای تاریخ اهل سنت خواهیم یافت. رهبران سیاسی و مذهبی اهل سنت ایران تأکید دارند که فشارها بر اهل سنت تشدید یافته و مردم از احساس امنیت محروم اند.


چندین روحانی و جوان اهل سنت به جرم اتهامات واهی اعدام شدند، بسیاری تاکنون پشت میله های زندان قرار دارند، اطراف مناطق مسکونی مردم بلوچ مین گذاری می شود، مدراس و مساجد با خاک یکسان می شوند، در فاصله کمتر از سه ماه دو حوزه علمیه مهم اهل سنت تخریب و یکی پلمپ شده است و از همه مهمتر اینکه برای اولین بار پس از سقوط حکومت صفوی ها، رژیم کنونی تلاش برای از بین بردن اهل سنت از ایران را آغاز نموده و مراکز تقویت و تربیت این جامعه مظلوم را تحت عناوین مختلف زیر کنترل حکومت قرار داده است.

در این شکی نیست جامعه اهل سنت در ایران همیشه تحت فشارها مجبور به زندگی کردن بودن است اما شدت فشارها را از واقعه سراوان می توان محسوس کرد چنانچه برای اولین بار فردی از اهل سنت برای دفاع از حقوق هم مذهبشان دست به حمله فدائی می زند و مشخص است اگر دولتمردان کوتاه نیایند امکان وقوع چنین حملات مخرب را هم نمی توان رد کرد.

حمله فدائی تنها سلاحی است که قابل مهار نیست و قدرت های بزرگ جهان را به زانو نشانده است. اگر روند فشارها و تبعیض ها بر اهل سنت و مردم بلوچ ادامه یابد طبعاً سلسله حملات فدائی هم آغاز خواهد شد و شهرهای بزرگی همچون تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، قم و.... اهداف آینده خواهد بود.

۱۳۸۷ دی ۱۶, دوشنبه

غزة اليوم كربلاء فأين اللاطمون على الحسين؟

صباح الموسوی

غزة في امتحان الصبر والاستقامة ‘ جثث ملطخة بالدماء ‘ أصوات النياح والبكاء ‘ أصوات انفجار الصواريخ و المدافع ‘ صياح الموت يصدر منها صوت مرعب " الله اكبر "‘ يصدر من حناجر رجال غزة الأبطال مرتفع الى عنان السماء ‘ صوت " الله اكبر " في غزة له طعم آخر‘ انه صوت المرضى والجياع ‘صوت النساء الثكالا والأطفال الأبرياء .
و من خلف ستار غزة مسلمون جالسون في مئاتم الحزن يذرفون دموع العجز و تتمتم شفاههم بكلمات يلعنون بها حكوماتهم ويرددون ... ياليتنا كنا معكم .
ثلاثون عاما و النظام الإيراني يسير كل عام مظاهرات حاشدة باسم " يوم القدس " ولم يترك نظاما عربيا أو إسلامياُ ( ماعدا نظام دمشق) إلا ونعته بالكفر أو الخيانة بدعوى أن هذه الأنظمة لم تنهض لتحرير فلسطين .
ثلاثون عاما وحناجر ملالي طهران تنبح بالشعارات الزائفة المنادية بمحو إسرائيل ولكن هذه الشعارات لم تكن سوى غطاءاً لمحاربة العراق على مدى ثمانية سنوات ثم مساعدة الغزاة على احتلال أفغانستان المسلمة والتباهي بما فعلو‘ ولما فعلو ولم يستنكر عليهم احد ‘ تمادوا وأفتوا بشرعية احتلال العراق وأسموه تحريرا وحرموا مقاومة المحتلين‘ و بعد كل ذلك مازالوا يهددون بتدمير إسرائيل!‘ والبلهاء من الأمة يصفقون والقابضون للتومان ( اسم العملة الإيرانية ) من أصحاب المؤتمرات القومية والدكاكين ذات اليافطات الدينية يتقاطرون على عاصمة الجمهورية الإيرانية مقبلين أيادي المرجعية الثورية!!.
تذكروا قبل اقل من عام واحد فقط ماذا قال أمين عام حزب الله ‘ الذي ترك مزارع شبعة وقرية الغجر خلف ظهره بيد الاحتلال وذهب لإغراق بيروت بالدماء‘ " ان اليد التي تمد على سلاح المقاومة سوف اقطعها حتى لو كانت يد أبي "‘ اسألوه ماذا عن اليد التي تمتد اليوم على المسلمين في غزة وتقتلهم بالجملة فلماذا لا يعمل أو حتى يهدد بقطعها ؟.
لماذا يحتل حسن نصر الله بيروت ويسفك الدماء ويزهق الأرواح اعتراضا على قرار الحكومة اللبنانية عزل ضابط امن المطار الذي وجد مقصرا في مهمته ‘ لكن حميته الثورية أصبحت خاملة مهملة واقتصرت فقط على خطاب تحريضي هزيل يطالب به شعب مصر بالتحرك من اجل مساندة أهل غزة ؟ .
فوا عجبا لهذا النفاق‘ فهل أهل مصر وحدهم المعنيون بغزة دون غيرهم ‘ ومتى كان المصريون نيام عن نصرة فلسطين و قضايا الأمة حتى أصبحوا اليوم بحاجة الى مقبّل أيادي حاخامات طهران لكي يذكرهم بواجبهم ويستنهضهم للقيام به؟ .
المتابع هذه الأيام لشوارع الضاحية الجنوبية في بيروت و شوارع قم وطهران ومدن النجف وكربلاء وغيرها من المناطق التي يسكنها اللطامون ‘يجدها تعج بمواكب اللطم و النياح ‘ فحكومة الاحتلال في العراق تقول أنها أعدت أربعون ألف جندي و عنصر شرطة لحماية مواكب اللطم في النجف ومثلهم في مدينة كربلاء‘ وفي إيران أعلنت الحكومة إنها وضعت كافة الإمكانيات من وسائل نقل ومستشفيات ومراكز شرطة و جيش وغيرها من المؤسسات الأخرى في خدمة مواكب اللطم طوال عشرة محرم ‘ والبرلمان الإيراني عطل إعماله والجامعات والمدارس أوقفت التدريس في هذه الأيام لأعطي الفرصة للنواب والطلبة و الأساتذة للمشاركة في مواكب اللطم . لماذا يلطمون ‘ يسأل سائل ؟ الجواب‘ يلطمون على الحسين الثائر‘ يا ألاهي أي عقيدة هذه !.
إنهم حرفوا واقعة كربلاء ‘ قالوا ان واقعة كربلاء مناسبة حزن وبكاء !‘ مع ان اكبر بطولة تاريخية سجلت في كربلاء‘ فهل نبكي لها ونندب ونضرب على صدورنا و رؤوسنا‘ ام ننهض مثل الحسين لنضرب بيدنا على رؤوس المحتلين ؟.
غيروا حقيقة ثورة الحسين وقال انه مثل يزيد كان قصده السلطة ‘ فهل كان كذلك فعلا ؟ ومن سخرية ما يفعلون أنهم يرفعون شعار " هيهات من الذلة " في بلد صغير ومسالم كالبحرين‘ ولا يرفعونه في العراق الذي اشبع المحتلون أهله اهانة وذلة بلغت حد اغتصاب العفيفات وانتهاك المقدسات ‘ ويجندون أربعون ألفاً لحماية مواكب اللطم ولا يجندون عسكريا واحدا لمناصرة أهل غزة الذين يذبحون . أليست غزة اليوم كربلاء ؟ ‘ وأعجبا من قوم أصبح النفاق دينهمُ ‘ وما أدراك ما دينهمُ ؟.
صباح الموسوي
كاتب احوازي

عهد مجاهدین

عهد مجاهدین
آری سربازان اسلام با شهادت عهد و میثاق بسته اند که تا آخرین قطرات خون خویش در راه خدا و اعلای کلمةالله و حقوق امت وملت اهل سنت جانبازی کنند اگر قرار باشد رژیم منحوس آخوندی از مناطق سنی نشین عقب نشینی نکند و حاکمیت را به اهل سنت واگذار نکند بداند که مجا هدین راه حقیقت از هیچ جانبازی در این راه دریغ نخواهند کرد.
اگر لازم باشد تمام مناطق را به خاطر عزت و آزادی با خاک و خون یکسان می کنیم . پس رژیم و عوامل دد صفت او بدانند که مرگ یک بار است و سربازان الله با همین مرگ بیعت کرده اند و شهادت را معامله شیرین زندگی خویش به تصویر کشیده اند .
دوستدار مجاهدین جندالله

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت جنداللهبسم الله الرحمن الرحیم
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران( جندالله) از همه نظامیان در بلوچستان اعم از کادر و وظیفه می خواهد که هر چه زودتر بلوچستان را ترک نمایند در غیر این صورت خودشان مسئول مرگ خود هستند و جنبش به حملات استشهادی خود به اهداف نظامی و سیاسی ادامه خواهد داد.
اولین عملیات استشهادی ضربه ای سنگین به رژیم در بلوچستان وارد نموده است و نظامیان وابسته به رژیم کاملا روحیه خود را از دست داده اند و فرماندهان سپاه می خواهند با اخفای حقیقت به نظامیان روحیه دهند و از فرار آنان جلوگیری نمایند اما نظامیان خوب بدانند که مرتکب جرم و جنایت علیه مردم بلوچ و جامعه اهلسنت شده اند و هر لحظه ممکن است در عملیاتی استشهادی تکه پاره و یا همانند هلاک شدگان سراوان تبخیر شده و از وجودتان چیزی باقی نماند.
لذا جنبش مقاومت باری دیگر از تمامی نظامیان اعم از کادر و وظیفه می خواهد هر چه سریعتر بلوچستان را ترک دهند و سربازان برای جنایت به بلوچستان نیایند چون بلوچستان در جنگ است و در این جنگ هر کس لباس نظام بپوشد دشمن است و بسان دشمن با وی برخورد می شود.
جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله)
از تمامی جوانان بلوچستان استدعا می شود این اطلاعیه را تکثیر نموده و در بلوچستان پخش نمایند.

شهید عبدالغفور ریگیشهید عبدالغفور ریگی
عبدالغفور ریگی پسر کوچک خانواده رهبر جنبش بود که برای همه خانواده و خصوصا برای پدر و مادر خیلی عزیز بود و پدر و مادر او را خیلی دوست داشتند و هرگز فکر نمی کردند روزی این فرزندشان به چنان مقام والائی دست یابد و غیرت و شجاعت را به اوج رساند و با اهدای جان خود بزرگترین افتخار را نصیب این خانواده نماید که اولین عملیات استشهادی را در تاریخ سرزمینش به اجرا دربیاورد.
اما عبدالغفور نوجوان به زودی غیرت و شجاعت را نه تنها به نمایش گذاشت بلکه به نسلهای پس از خود درس آزاد زیستن و با شرف مردن را آموخت.
عبدالغفور در حالیکه با مادر مجاهده و بزرگوارش که تاریخ اندک زنانی شیرزنی مثل وی دیده اند خداحافظی می کرد و مادر به او توصیه می کرد که باید به وسط دشمن بروی و تلاش کنی که بزرگترین ضربه را به دشمن وارد نمائی و عبدالغفور با لبخند گفت می دانم مادر و به امید الله بزرگترین ضربه را به دشمن وارد می نمایم.
باز عبدالغفور به آغوش پدر رفت و گفت بابا برای پیروزیم دعا کن و دعا کن که پوزه دشمنان را به خاک بمالم و وجودشان را تکه پاره نمایم و پدر آمین گفت و گفت عبدالغفور جان می دانی که تو را خیلی دوست دارم اما در راه عزت اسلام و مسلمانان تو را می فرستم و خوب فکر کن که دشمنان چگونه مدرسه دینی را با خاک یکسان کردند و قران کریم را داخل فاضلاب انداختند و علما را به شهادت رساندند و جنایت کردند باید همه را تکه پاره کنی و بی باکانه بر آنان بتازی و در آخر گفت خدایا او را بر جمع کثیری از دشمنان مسلط گردان و همه را تار و مار کن.
عبدالغفور ریگی که سه ماه قبل نامش را برای عملیات استشهادی نوشته بود و بعد از سه ماه نامش در آمده بود از خوشحالی در پوستش نمی گنجید چون او سه ماه تمام روزه گرفته بود و شبها دعا کرده بود که نامش برای عملیات استشهادی در آید و بالاخره بعد از سه ماه انتظار نامش در آمده و راهی محل عملیات شد و پس از ترصد و کمین قرارگاه مرکزی سراوان که توسط یک تیم انجام گرفت و صبح روز دوشنبه همرزمان قبل از عملیات به محل رفته و از انجام صبحگاهی مطمئن می شوند او را خبر می دهند و شهید عبدالغفور ریگی با خوشحالی و با دعا برای پیروزی به سوی قرارگاه حرکت کرد او قبل از حرکت به دوستانش گفت با جعبه شیرینی نزد پدر و مادر بروند و به آنان تبریک بگویند وپس از آن براه افتاد و در جمع صبحگاهی نیروهای نظامی ماشین مملو از مواد منفجره را منفجر نمود و صدها مامور رژیم را به هلاکت رساند و جام شهادت نوشید و راهی دیار ابدی شد (و لاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء و گمان مبرید کسانی را که در راه الله کشته شده اند که مرده اند بلکه آنان زنده هستند).
شهیدان نه تنها زنده اند که به ملتها زندگی و حیات می دهند.
دلاور بلوچ

ملا شاه محمد شه بخش از علمای اهل سنت زاهدان دارفانی را وداع گفت


سنی نیوز:عموی مولانا حافظ محمدعلی شه بخش (مدیر حوزه تخریب شده حضرت امام ابوحنیفه) ملا عبدالکریم (ملا شاه محمد) فرزند الله بخش پس از زجر کشیدن طولانی از بیماری کلیه و مرض قند صبح روز جمعه ۱۳ دیماه ۱۳۸۷ هجری شمسی مصادف با ۴ محرم ۱۴۳۰ دارفانی را وداع فرمودند.
————————————
الذین اذا اصابتهم مصیبة قالوا انالله و انا الیه راجعون
عموی مولانا حافظ محمدعلی شه بخش (مدیر حوزه تخریب شده حضرت امام ابوحنیفه) ملا عبدالکریم (ملا شاه محمد) فرزند الله بخش پس از زجر کشیدن طولانی از بیماری کلیه و مرض قند صبح روز جمعه ۱۳ دیماه ۱۳۸۷ هجری شمسی مصادف با ۴ محرم ۱۴۳۰ دارفانی را وداع فرمودند.
ملا شاه محمد شه بخش در سال ۱۳۲۵ هجری شمسی در روستایی از توابع شهرستان زاهدان چشم به جهان گشود.وی پس از طی نمودن تحصیلات ابتدائی در زادگاهش جهت فراگیری علوم دینی عالیه رهسپار دیار غربت شد.ایشان از محضر علمای برجسته ایالات سِند و بلوچستانِ پاکستان در شهرهای کویته، سِبِّی، میرپور و دالبندین کسب فیض نمودند.
مرحوم ملاشاه محمد عموی شخصیت طراز اول استان، مولانا حافظ محمدعلی بودند و در تعلیم و تربیت ایشان سعی فراوان نمودند.در واقع خدمات مولانا حافظ محمدعلی صدقۀ جاریه ای برای مرحوم خواهند بود.
ایشان به مدت بیش از ۲۵ سال مؤذن و خادم مسجد الأقصی زاهدان واقع در خیابان مرادقلی بودند و چندین سال در همین مسجد قدیمی کتب ابتدائیِ دینی را تدریس نمودند.
ایشان در حالی وفات نمودند که برادر زادگان و نوه های ایشان پس از تخریب حوزه علمیه حضرت امام ابوحنیفه (رح) (دومین حوزه بزرگ استان پس از دارالعلوم زاهدان) توسط اطلاعات دستگیر و همچنان در اسارت به سر می برند.
پدر ایشان الله بخش شه بخش از وابستگان نزدیک سردار جمعه خان شه بخش بودند و در مبارزه علیه استعمار انگلیس رشادتهای فراوانی از خود نشان دادند.
ملاشاه محمد از بیماری قند و کارافتادگی کلیه شدیداً رنج می بردند و نزدیک به دو سال صاحب فراش بودند.بالاخره صبح روز جمعه ۱۳ دیماه ۱۳۸۷ به لقاء الله پیوستند.نماز جنازه ایشان در مراسم پر شکوه نماز جمعه زاهدان ادا گردید.
خداوند متعال ایشان را غریق رحمت بگرداند و به بازماندگانش علی الخصوص خانواده و خویشاوندانش و عموم مردم زاهدان صبر و اجر جزیل عنایت بفرماید

دروغگو را حافظه نباشددروغگو را حافظه نباشد
همه مطلع هستید که پاسداران دستگیر شده از قرارگاه شمسر سراوان به هلاکت رسیده بودند و رژیم و دولتمردان تا چند ماه به مردم دروغ گفتند و بارها اعلام کردند که نیروها زنده و سلامت هستند و بعدا خودشان آمدند و اعتراف کردند که همه نیروها کشته شده اند ولی به خاطر اینکه به خانواده جانیان و قصابان خود دلگرمی دهند اعلام کردند که اجساد هلاک شدگان کشف شده و در حال بررسی می باشند و به خانواده ها تحویل داده می شوند و این خبر از بیشتر خبرگزاریهای دروغ پراکن رژیم منتشر شد و دولتمردان رژیم با وقاحت تمام این دروغ را بیان کردند در مقابل جنبش مقاومت جندالله اعلام کرد که اجساد در دست مبارزین می باشند و تا زمانیکه رژیم اجساد شهدای پیرسوران را تحویل ندهد اجساد پاسداران هم تحویل نمی گردند.
به هر حال دولتمردان رژیم از نماینده مزدور سراوان گرفته تا فرماندهان نظامی و وزیران کشور از کشف اجساد خبر دادند ولی از آنجا که دروغگو را حافظه نباشد

سردار احمد‌رضا رادان ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران پس از آنکه از مسدود شدن مرز بلوچستان خبر داد گفت : همه اين گروگان‌ها به شهادت رسيده‌اند كه به دنبال بازگرداندن پيكر پاك شهدا هستيم. غالبا آقای رادان دروغهای چند روز پیش خود و همدستانش را در مورد بازگرداندن اجساد هلاک شدگان فراموش کرده اند که امروز پیگیری برای بازگرداندن اجساد خبر می دهند.
رژیم در دروغ گفتن لنگه ندارد و دروغ عادت و سرشت دولتمردان شیعه است و حتی تقیه که دروغ است نزد دولتمردان و آخوندهای شیعه اجر و ثواب دارد ما امروز هم شاهدیم که در مورد عملیات استشهادی سراوان رژیم دارد دروغ می گوید و دروغگوئیهایش کاملا روشن هستند ولی باز هم بر دروغهای خود اصرار دارند.
ولی خورشید همیشه پشت ابر نمی ماند و روزی خود همین دروغگویان به دروغ خود اعتراف خواهند کرد.
http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8710151777


لینک خبر
دلاور بلوچ