۱۳۸۷ بهمن ۵, شنبه

تصاویری از تظاهرات مردم بلوچستان علیه رژیم ایرانتصویر خودروئی که هدف تیراندازی نیروهای رژیم در منطقه دوست محمد بلوچستان قرار گرفته است


قتل چند نفر بر اثر تیراندازی مزدوران رژیم در بلوچستان


به گزارش آژانس خبری تفتان مزدوران رژیم متجاوز ایران در بلوچستان با تیراندازی بسوی خودروهای حامل سوخت تا کنون باعث مرگ صدها تن از مردم محروم این منطقه شده اند. بیشتر قربانیان در اثر انفجار و آتش سوزی در خودروها در آتش سوختند.
در جنایتی جدید باز نیروهای متجاو در نزدیک دوست محمد در بلوچستان به سوی خودروهای حامل سوخت تیراندازی نموده و چندین جوان بلوچ را به شهادت رساندند.
سایت حکومتی بازتاب آنلاین در این مورد از تظاهرات مردم بلوچ در این منطقه خبر داد و نوشت: مردم بلوچستان در حرکتی اعتراض آمیز نسبت به عملکرد نیروی انتظامی مسیر زابل به شهر جدید هیرمند(دوست محمد) را بستند.

اعتراض مردم به دلیل تیراندازی ماموران نیروی انتظامی به سمت خودرو حمل کنندگان غیر مجاز سوخت بود. در این تیراندازی چند نفر جان خود را از دست داده اند.

شبیه ترین مرد به باراک اوباما


او اوباما نیست! شبیه‌ترین مرد به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، که تا به حال پیدا شده است. الهام انس، خبرگار عکاس اهل اندونزی، که الان خود سوژه داغ عکاسان خبری است.

تظاهرات ضد حکومتی در تهران

بهای جهانی هر بشکه نفت خام ایران کمتر از 40 دلار


شانا: بهای هر بشکه نفت خام صادراتی ایران روز چهارشنبه (2 بهمن) به بشکه ای 38 دلار و 44 سنت رسید.
بر اساس آمارهای امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، میانگین وزنی هر بشکه نفت خام سبک ایران به مقصدهای مختلف در روز چهارشنبه (2 بهمن) 39 دلار و 51 سنت و همین رقم برای نفت خام سنگین 36 دلار و 88 سنت بود.
همچنین در روز مورد بررسی، بهای هر بشکه نفت خام سبک ایران در بازار آسیا 40 دلار و 22 سنت و هر بشکه نفت خام سنگین ایران در همین بازار 37 دلار و 64 سنت (گران ترین خریدار نفت ایران در میان دیگر بازارها) گزارش شده است.
بر اساس آمارهای امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، در روز مورد بررسی، هر بشکه نفت خام سبک ایران در بازار آفریقای جنوبی 38 دلار و 4 سنت، در شمال غربی اروپا 37 دلار و 80 سنت، در بازار مدیترانه 37دلار و 79 سنت و هر بشکه نفت خام سنگین ایران در بازار شمال غربی اروپا 36 دلار و 25 سنت، آفریقای جنوبی 36 دلار و 49 سنت و در بازار مدیترانه 35 دلار و 64 سنت به فروش رسید.
بهای نفت خام شیرین سبک پایه بورس نیویورک برای تحویل در ماه مارس در معاملات روز جمعه (4 بهمن) در بازار بورس سنگاپور، یک دلار و 37 سنت کاهش یافت و بشکه ای 42 دلار و 30 سنت معامله شد.
همچنین بهای نفت خام برنت دریای شمال روز جمعه برای تحویل در ماه مارس یک دلار و 18 سنت کاهش یافت و بشکه ای 44 دلار و 21 سنت داد و ستد شد.
افزایش چشمگیر ذخایر نفت خام آمریکا نشانه ای بر ادامه کاهش تقاضای جهانی برای نفت و بازار همچنان تحت تاثیر کاهش تقاضای انرژی است.

۱۳۸۷ بهمن ۴, جمعه

اعلامیه ی علماء و دانشمندان جزر القمر در رابطه با خطر گسترش مذهب روافض در این کشور


بسم الله الرحمن الرحیم

مورونی: ۱۸ محرم مطابق با ۱۴/ ۰۱/ ۲۰۰۹ماعلامیه ی علماء و دانشمندان جزر القمر در رابطه با خطر گسترش مذهب روافض در این کشور
در روز چهارشنبه هیجدهم محرم سال ۱۴۳۰ هجری مطابق با چهاردم جنوری سال ۲۰۰۹ میلادی، و به دعوت رسمی وزیر عدل و امور اسلامی در حکومت القمر الکبری (جزر القمر) دانشمندان، خطباء، بزرگان شهرها و روستاهای کشور در مرکز (نادی السیدات) در مورونی دور هم جمع شدند تا در رابطه با خطر گسترش تشیع در سرزمین جزر القمر این دیار اهل سنت و بررسی راهکارهای موجود برای جلوگیری این خطر خانمانسوز و کوشش برای کنترل آثار کمر شکن آن در وحدت ملی تصمامیم لازم گرفته شود.
و نگذارند یکپارچگی که بیانگر وحدت عقیده، روابط خون و خویشاوندی است که پایه های امنیت، صلح و همکاری اجتماعی را در این کشور عزیز برای همیشه محکم گردانیده است از بین برود.
در شروع جلسه آقای استاد یوسف محمد بوانا وزیر عدل و امور اسلامی در حکومت جزر القمر و رئیس نشست به عهدی که خداوند متعال از علمای دین در بیان نمودن حق و حقیقت، در نشر علم و معارف اسلامی و در جلوگیری مردم از وقوع در فتنه و کجروی گرفته است اشاره نمود.
ایشان از گسترش خطر شیعه که کشور را تهدید می کند و علماء و دانشمندان را به مبارزه طلبیده است خبر داد و اضافه نمود: دشمن (روافض) از وسایل مورد نیاز چون: دارو، پوشاک، تعلیم و ازدواج جوانان استفاده نموده و مقاصد خطرناک خود را در پشت کارهای به ظاهر خیریه می پوشانند.
و دعوتگران مسلمان از این وسایل به نحو احسن باید استفاده نموده و از سقوط جوانان به دام شیعه جلو گیری نمایند، او هم چنین از تلاشهای رابطه ی خیری اسلامی و مجلس علمای جزیره در دعوت بسوی الله و جلوگیری از خطر گسترش شیعه تقدیر نمود.
او از علماء خواست دست به دست هم داده و از افتراق و چند پارچگی بپرهیزند و در رابطه با خطر تشیع که همه چیز را از بین می برد؛ اهل و وطن، دین و دنیا را بر باد میدهد موقف جدی و عاقلانه بگیرند.
و بهترین مثال برای پند گرفتن کشورهایی است که از بدبختیها و رنجها بسبب کشمکش مذاهب رنج می برند.در این اجتماع شیخ محمد ناصر معلم، رئیس مجلس علماء، شیخ صادق امبا بانزا عثمان مدیر عام مدارس ایمان، مولد صالح نماینده ی مردم پایتخت در پارلمان، قاضی سید اسماعیل، یونس محمد مزی و غیر ایشان صحبت نمودند.
بعد از صحبت ها و اظهار نظر ها، شرکت کنندگان اجتماع مطالب آتی را تصویب نمودند:
اول: از همه علماء و دعوتگران خواسته شده بخاطر اظهار حق و نصرت دادن عقیده ی اهل سنت و جماعت و بخاطر ادای مسئولیت در برابر پروردگار متعال و بعد از آن در مقابل امت اسلامی و تاریخ، با هم اتحاد نموده و جلو گسترش خطر شیعه در منطقه را هر چه جدی تر بگیرند.
دوم: از حزب اسلام گرای سنی (جبهه ی عدالت وطنی) خواسته شده که در ارتباط و هم پیمانی با رژیم رئیس جمهور احمد عبد الله سامبی به دلایل زیر اعاده ی نظر نماید:
۱- تشویق و کمک رئیس جمهور به مؤسسه های که متخصص نشر مذهب شیعه در کشور هستند، این موسسه ها از پوشش کارهای خیری و بشر دوستانه برای اهداف سیاسی و قومی استفاده نموده و اختلافات مذهبی را دامن میزنند.۲- رئیس جمهور احمد عبد الله سامبی چندین بار در مراسم عمومی اعلان نموده که جزر القمر دولت اسلامی نیست.۳- بخاطر حفظ اعتماد امت اسلامی به جبهه ی (عدالت وطنی) که یک حزب اسلامی است، باید دفاع از دین و عقیده ی اسلامی بر روش اهل سنت را از بزرگترین اهداف خویش قرار دهد.
سوم: از خطباء و ائمه ی مساجد خواسته شده نماز گزاران را بیدار نموده و آنها را از آشوبگران که اختلافات مذهبی بوجود میاورند بترسانند، و عامه ی مردم با بزرگان هر قوم در مقابل فتنه – از هر جانب که باشد- بایستند.
چهارم: کسانی که در این جلسه شرکت کرده اند، موقف مردم شهر (اوزییو) بر اینکه بدست خویش مبادرت به تغییر منکر نموده اند را می ستایند، و از بقیه ی شهروندان نیز می خواهند به آنها اقتدا نمایند، از فروش و کرایه دادن زمین و خانه هایشان به موسسه ها و گروههای مشکوک خودداری نمایند، و بخاطر جلوگیری از فتنه به هیچوجه به آنها اجازه ندهند در شهر ها و قریه های ما مراکز درست کنند؛ جرا که پیش گیری از علاج بهتر است.
پنجم: از علماء، اشراف و عامه ی مردم خواسته شده با موسسه ها و تنظیم های شیعه و مجالس ایشان مقاطعه نمایند، و هم چنین به هیچوجه آنها را به مناسبت های اجتماعی و دینی مردم جزر القمر دعوت ندهند.
ششم: حاضرین در جلسه از رئیس جمهور احمد عبد الله سامبی می خواهند برای استقرار امنیت و یکپارچگی مردم مصالح عمومی را بر مصالح مذهبی که تازه میخواهد در جامعه رخنه کند و به وحدت مردم ضرر می رساند ترجیح دهد، تمامی موسسه های را که در نشر و تبلیغ مذهب شیعه در کشور دست دارند غیر قانونی اعلان نموده و کسانی که به حیث دعوتگر و سر پرست این موسسه ها از خارج آمده اند را از کشور اخراج کند تا که عقیده ی عموم مردم جزر القمر که همانا عقیده ی اهل سنت وجماعت است محفوظ بماند و امنیت عمومی و ارزش های وحدت ملی از بین نرود. و شرکای مجلس مسئولیت کامل هر نوع فساد عقیدتی و انحراف دینی و اخلاقی که در کشور بر اثر دعوت موسسه های نشر تشیع پیدا شود را به دوش شخص رئیس جمهور می گذارند.
هفتم: شرکت کنندگان در مجلس از موقف ایجابی که علمای جزیره ی (انجوان) در اجتماع خود در شهر باباو متسنگا در ماه دسامبر سال ۲۰۰۸ م اتخاذ نمودند و تصمیم گرفتند بطور یکپارچه در مقابل خطر گسترش روافض در کشور ایستادگی نمایند تقدیر بعمل می آورند، و از کوششهای آنها در از بین بردن اسباب فتنه پشتیبانی می نمایند.
هشتم: شرکای مجلس از همه ی دانشمندان و دعوتگران می خواهند در قافله های دعوتی که برای سخنرانی، و کنفرانسهایی که وزارت عدل و امور اسلامی با همکاری رابطه ی خیری اسلامی در مساجد و اماکن عمومی به هدف بالا بردن سطح معلومات مردم برگزار می کند شرکت نموده و غافلان را بیدار نمایند: “لِیهلک مَن هلک عن بیّنة ویحیی من حيّ عن بینة”.
نهم: شرکای اجتماع از وزیر محترم عدل و امور اسلامی استاد/ یوسف محمد بوانا بخاطر کوششهای فراوان او بخاطر حفظ عقیده ی اصیل مردم جزر القمر که همانا عقیده ی اهل سنت و جماعت است و بر آمادگی کامل وزارت خانه ی او در پیش گیری از گسترش خطر روافض تقدیر و تشکر می کنند.
وصلی الله علی خیر خلقه محمد وعلی آله وصحبه أجمعین
منبع:شبکه الدفاع عن السنةترجمه پایگاه اطلاع رسانی اهل سنت”سنی نیوز”

من آنم که رستم بود پهلوان!


من آنم که رستم بود پهلوان!

• د. سید علیرضا دلیری

دنیا همه شاهد پیروزی حماس در باریکه غزه بود، همه روی صفحه تلویزیونهای خود نظاره گر بودند چگونه ۲۲ روز تمام صبر در مقابل توپ و تانک ایستاد، و توانست دشمن اشغالگر را از میهن و خاک خود فراری دهد.بلافاصله پس از فرار دشمن مگسها گرد شیرینی جمع شدند، و سران دولتهای عرب و اسلامی گرد هم آمدند تا بازوهای خودشان را بنمایش بگذارند.

همه سران عرب با حرفهای چاپلوسانه از مردانگی و دلیری مردم غزه حرفها گفتند و هر یک ادعاها کردند که من می خواستم چنین و چنان کنم که فرصت نشد.

خلاصه اینکه همه بصورتی سعی کردند روی خیانت و ترس و حماقت خویش پرده کشند و بگویند من آنم که رستم بود پهلوان!

و ناجوانمردانه ترین ادعا آنی بود که دولتمردان ایران و برخی شیعیان اذعان داشتند:رسانه های گروهی ایران سعی نمودند چنین جلوه دهند که پیروزی غزه به برکت انقلاب ایران بود.

و اینکه اسرائیل از هیاهوی مردم ایران در خیابانهای این کشور ترسید و از غزه فرار کرد!آقای لاریجانی روز پنج شنبه ۳ بهمن چنان وانمود کرد که اسرائیل و همه کشورهای عرب می خواستند با شکست غزه ایران را شکست دهند! حالا چه ربطی بین غزه و ایران است. معمایی است که حداقل جن و انس از حل آن عاجزند، مگر آقای لاریجانی که ظاهرا از جنس سومی است!!

از این ادعای لاریجانی بی معناتر آنچیزی بود که از آشهای داغتر از کاسه ترشح شد.

آنچه عاملان ایران در عراق و لبنان و افغانستان ادعا کردند!بطور مثال آخوندی در خبرگزاری مجهول و نکره ای به نام صدای افغان (آوا) که از ظاهر سایتشان بر می آید از ایران آب می خورند چنین اذعان نمود که پیروزی حماس در ماه بهمن از برکات آقای آیت الله خمینی بود!!

ولی نمی دانم این آخوند فال گیر چرا بیان نفرمودند این کرامات و برکات چرا پس از ویرانی شهر غزه بکار افتاد، و قبل از این کجا بود. یا چرا این برکتهای سخاوتمندانه امام روزی که امام خمینی و همکارش صدام حسین ۴ ملیون شیعه را در مرز ایران و عراق قتل عام، و دهها ملیون انسان بیگناه را بی خانمان، و نیمی از دو کشور عراق و ایران را به ویرانه تبدیل نمود بدردش نخورد تا حداقل بر عراق پیروزش کند و لعنت تاریخ را بر پیشانیش چنین نچسپاند؟!!چیزی که هر عاقلی را بحیرت می اندازد اینست که واقعا: آیا این آقایان اینقدر نادان هستند، یا اینکه گمان می کنند مردم نادان تشریف دارند؟!

سنی نیوز

مصاحبه سایت “اسلام آن لاین”با ماموستا “کریکار”


مصاحبه سایت “اسلام آن لاین”با ماموستا “کریکار”
*قبل از آن که گفتگو را با شما شروع کنم می خواهم بدانم با کدامیک از القاب “ملا” یا “شیخ” شما را خطاب قرار دهم؟
ابتدا باید بگویم که : واژه ی “ملا” در میان کردها به عالمان دینی گفته می شود اما در میان فارس و عرب به کسانی گفته می شود که در مراسمات دینی سرود و مناجات گفته و به نوحه خوانی می پردازند. اما نسبت دادن این صفت به من برمی گردد به سال ۱۹۹۲. در این سال آقای جلال طالبانی که هم اکنون رئیس جمهور عراق است، در نشستی که با کادر و مشاوران و اعضای حزب خود داشتند این چنین به طور تمسخر آمیزی این واژه را به کار برد:( ملا کریکار، ملا پرولیتار، که یکی از اعضا و کادر کمونیست بوده، گویا هم اکنون ملا شده!!) اما اصلا من کمونیست نبوده ام… کسانی هم که به من ملا کریکار می گویند در واقع به من بی احترامی می کنند… اما کریکار لقبی است شاعرانه که برای خود انتخاب نموده ام. چون در گذشته کارگر بوده ام و کریکار نیز به معنی کارگر است.
*از آنجایی که شما “ملا” هستید، ارتباط محکم وپایدار میان برخی از پیشوایان واسوه های دینی کردستان با ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟ با وجود این همه فشار دولت ایران براهل سنت و جو نامناسب منطقه و تندخویی دولت شیعه ی ایران در مقایسه با مماک سنی نشین.
-من رابطه ی محکم وپایدار در بین پیشوایان و رهبران دینی کرد و ایران نمی بینم. ایران تاثیر زیادی در منطقه ندارد، گرچه پایگاه خود را در خاک کردستان در زمان شورش کردها احداث نموده و در آن هم موفق ظاهر شده. در کردستان ۳ دید و نگرش اسلامی جدا وجود دارد .
۱: الاخوان المسلمین. که در منطقه قدیمی ترین حزب اسلامی است که در سال۱۹۵۲ به وجود آمد و می توان گفت اخوان المسلمین عراق سومین خانواده ی اخوان جهان است که به وجود آمده و رهبر آنها هم ماموستا صلاح الدین محمد بهاءالدین است.
۲: گروه ایرانیزم. اما بدون تشیع. که عبارت اند از کومه ل ئیسلامی به سرکردگی ماموستا علی باپیر.
۳: حرکت سلفی جهادی به رهبری ماموستا امین جهاد(رحمه الله) که تلاش بسزایی را برای انتشار این عقیده وفکر انجام داده اند. خداوند ایشان را مورد عفو خویش قرار دهد. بنده نیز تا حد توانم برای تثبیت عقیده در کردستان تلاش نموده ام.
دو دسته از این جماعت ها به هیچ وجه با ایران ارتباط ندارند.
* روش و شیوه ی حرکت گروه های اسلامی در کردستان را چگونه ارزیابی می کنید؟ قدرت تاثیرگذاری آنها برای ملت کرد تا چه حدی است؟
اسلامگرایان کردستان هم اکنون در مرحله ی “کمالیست” هستند( برگشتن به زمان کمال آتاتورک) که تندتر است از زمان ناصری(جمال عبدالناصر). کفر عجم نیز هم اکنون از کفار عرب خشن تر اند! اسلام در کردستان به کلی غریب شده، مثل زمان سلطه ی “محمد سیاد بری” در سومال شاید هم بیشتر. من این را قبول دارم و با جرأت هم می گویم، که ما به عنوان اسلامگرایان کردستان یک مرحله را باخته ایم.
هرچند برخی از اسلامیان کردستان این را قبول ندارند و به پارلمانی پلاستیکی در جامعه ای که طائفه گر و عشره گر اند و نظامی گری و دیکتاتوری حکومت می کند وارد شده اند و این کار خود را خیلی بزرگ جلوه می دهند. در حالی که آن دو حزب حاکم کردستان با ترور و خشونت و دیکتاتوری وجود خود را به اثبات رسانیده اند.. در کمال احترام به آنهایی که وارد شدن به پارلمان را قبول دارند! این در واقع گول زدن طرفداران آن احزاب و جمیع مسلمانان کردستان است.
امنیت واستقلال کردستان به صورتی نیست که یک دولت منتخب و میانه رو از آن حفاظت نماید بلکه مملکتی است بی دیوار که هر کس اسلحه ونیروی نظامی داشته باشد می تواند خود را به قدرت برساند وحکومت کند! به همین خاطر می بینیم که پس از حمله به انصار الاسلام و پراکندگی آنها، فریاد وصدای مردم رنج دیده ی منطقه ضعیف شده و دیگر شنیده نمی شود. برای نمونه اگر قدرت اسلحه وزور نظامی نباشد چطور ممکن است گروهی همچون “پ ک ک” بیش از ۱۰۰ خیابان را در کردستان عراق اداره کند و امنیت را در آن برقرار نماید.!!!
اسلام در جامعه ی ما نشانه ی فرهنگ و اخلاق ماست جامعه ی ما جامعه ای است مسلمان همچون دیگر جوامع اسلامی با این تفاوت که اسلامگرایان به شدت ضعیف و ناتوان اند. به گونه ای که در شهرهای سلیمانیه و هولیر و هلبچه، قرآن را به درون دستشویی های مساجد پرت می کنند، در حالی که مسلمانان نمی توانند هیچ گونه اعتراضی بکنند. ونیز آشکارا به رسول گرامی اسلام(صلى الله علیه وسلم) اهانت می شود! به مقدسات اسلام توهین می شود بدون این که کسی از آن دفاع نماید!! بیش از صدها جوان مسلمان کرد بدون دادگاهی در زندانهای آن دو طاغوت(احزاب یکیتی و پارتی) به سر می برند. وحتی جرم آنها را هم مشخص نکرده اند!! در میان آنها اشخاصی وجود دارد که بیش از ۷ سال است در زندان به سر می برد و در زیر شکنجه ی آن جلادان می نالند.
من نمی خواهم تصویری مأیوس کننده و اغراق آمیز به شما نشان دهم… همه ی اینها واقعیت دارد.. می بایست واقعیت برای شما روشن گردد. ما افرادی ثابت و پایبند و فرهنگی داریم و نیز در زمینه ی سیاست نیز مطالعه ی کافی داریم اما هم اکنون وقت آن نرسیده که روبروی همگان بایستیم و به افشاگری بپردازیم. نه، می بایست آرام باشیم وصبر را پیشه کنیم، وبرعقیده وافکار خود ثابت باشیم تا خداوند متعال شرایط را تغییر دهد و کارها را آسان نماید. در همان حال نیز باید کوشا باشیم و خویشتن را بسازیم. خداوند متعال همه ی ما را یاری نماید.
* با وجود ارتباط محکم سران کرد و دولت آمریکا و اسرائیل، ارتباط میان اسلامگرایان کرد و علمانی های کرد به چه شیوه ای خواهد بود؟
آمریکا و اسرائیل ارتباطی محکم و آشکار با هر دو حزب حاکم بر کردستان دارند واز این راه برکردستان حاکم اند و کردستان را زیر سلطه ی خود دارند. آن همه گروههای سیاسی غربی که برای پاک نمودن فکر و ایده ی اسلامگرایان کُرد مشغول فعالیت اند و این نیز برهمگان آشکار است گرچه آنها خود را بی اطلاع جلو می دهند.!!
احزاب اسلامی توانایی مقابله با آنها را ندارند و در مقر و پایگاه خود نیز نمی توانند بیانیه ای صادر نمایند! شخصیتی همچون ماموستا صلاح الدین بهاءالدین رئیس اخوان المسلمین با وجود ۹ نماینده در پارلمان عراق، در هر قضیه سیاسی، موافق و همسو با هر دو حزب حاکم در کردستان است!!
در حالی که مدتی پیش با ایاد علاوی وچند شخصیتی دیگر که در کنگره ای شرکت داشتند، شخص مسعود بارزانی و جلال طابانی ایشان را تایید نکردند وآشکارا نا مش را بردند و از وی بدگویی کردند . عدنان مفتی نیز که رئیس پارلمان پلاستیکی عراق است، با ادبیاتی ناشایست از وی خواست که توبه نماید و نیز وی را تهدید نمود…!!
* هم اکنون چه به سر انصار الاسلام آمده؟ آیا الان با اعضا و مجاهدان انصار الاسلام در ارتباط هستید؟
پس از آنکه آمریکا از دریای سرخ ۱۰۷ موشک را به طرف انصار الاسلام و مناطق تحت کنترل آنها شلیک نمود، و هفت روز نیز به صورت زمینی به این مناطق حمله نمود تا سرانجام ۸۰نفر ازمجاهدان انصار الاسلام شهید و شمار زیادی نیز اسیر شدند.۲۵ نفر دیگر نیز توسط ایران بازداشت شد. بقیه نیز به ایران فرار ویا در مناطق امن عراق خود را مخفی نمودند. تا جو منطقه آرامتر شد. آنها توانستند خود را به شهرهایی همچون بغداد وموصل ورمادی برسانند و سرانجام در منطقه ی دیاله گردهم آمدند و بفضل خداوند سازماندهی شدند و اکنون مشغول جان فشانی وایثار گری هستند.
* تا چه اندازه با شخصیت های اسلامی کردستان ارتباط دارید؟ با اعضای انصار الاسلام چی؟
اصلاَ با هیچ شخصیت اسلامی کردستان ارتباط مستقیم ندارم. پس از حمله ی آمریکای ویرانگر و غارتگر و پس از دستگیری من در نروژ، بارها دادگاهی شده ام ولی در همین جایی که هستم الحمد لله به صورت چشم گیری در روزنامه ها و مجله های دنیا حضور پیداکردم. در یک ماه بیش از ۱۲۰ بار با من مصاحبه شده است. از مشهورترین آنها که ” فکس نیوز” است گرفته تا کم تیراژ ترین روزنامه ی کردستان. مجله ای را منتشر می کنیم. در (روم های پالتاک) در اینترنت هر هفته در اتاق “دید نو” درس های دینی را برای حاضرین شرح می دهم. مدرسه ای به نام ابن تیمیه را نیز احداث نموده ام که روزانه در آنجا تدریس می کنم.
* به طور کلی وضع زندگی شما در نروژ چگونه است؟
شکر وسپاس برای خداوند. نسبتاَ زندگیمان می چرخد. آخرین حکم دادگاه نروژ این بود که می باست تسلیم دولت عراق بشوم و یا اینکه مرا در منطقه ای امن تبعید کنند بدون هیچ اذیت و آزار و با تضمین و امنیت جانی. هم اکنون این پرونده به دادگاه لاهه رفته و دادگاه لاهه نیز قرار است حکم قطعی را صادر نماید.
* به این فکر نمی کنید که روزی باید به کردستان برگردید؟ هنوز وقت این نرسیده؟
قطعاَ برگشتن به کردستان آرزوی من است و همیشه در ذهنم باقی می ماند. همچنان که شما نیز می دانید از روی قانونی این برای من خیلی گران تمام می شود والان وقت ان نرسیده. اما به صورت قاچاق یا غیر قانونی نیز این کار خیلی دشوار است! فاصله جغرافیایی نروژ و کردستان خیلی زیاد است. کار آسانی نیست. یقیناَ راه دشوار وخطرناکی است.
* نظر شما درباره ی جنگی که میان افراد مسلح پ ک ک و نیروهای ترکیه روی می دهد چیست؟ یک حزب چپ و غیر اسلامی به کشوری مسلمان و همسایه حمله می کند و نیروهایش را می کشد نظر خود را بیان نمایید؟
به نظر من هیچ فرقی بین سربازان ترکی که از یک حکومت کمالیست مرتد وکافر پاسداری می نماید با سربازان پ ک ک که از فکر مارکس دفاع می کند (و برنامه ی آنها در واقع براساس تفکر مارکس است ) وجود ندارد. آنها در کفر و الحاد همانند هم اند. اما به نظر من پشتیبانی از حزبی همچون پ ک ک که می خواهد حق خویش را به عنوان یک انسان بگیرد، جوانمردانه تر است از دولتی کافر همچون ترکیه که جنگ را آغاز نموده است.
* آیا احساس نمی کنی که تعصبی بیش از حد نسبت به کردها دارید و به خاطر آن حاضر می شوید دولتی همچون ترکیه را کافر بدانید؟(در صورتی که بیشتر علما این را قبول ندارند)
نه ، نه… اصلا .. به هیچ وجه تعصب ندارم، من خدا و پیامبر و مسلمانان را بیش از همه دوست دارم، اما کردها نیز ملتی هستند همچون دیگر ملت های امت اسلامی، برخی از آنها کافر و گروهی نیز مسلمانند، در میان کردها بسیارند کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می کنند و برای کارهای نیک پیش قدم می شوند و برخی نیز گمراه و سردرگم اند و یا سرکش و فرمانبردار نفس خویش هستند. کردها از جانب ترک و عرب و فارس، بسیار مورد ظلم واقع شده اند همچون ظلم اسرائیل بر فلسطینیان یا هندوها بر کشمیر و صرب ها بر بوسنی ها. که همگی آنها بخشی از امت اسلامی هستند.
تمامی روستاها و شهرهای کردستان عراق ویران شد.. تعداد روستاهایی که در کردستان در بیست سال اخیر ویران گردید، دو برابر تعداد روستاهایی است که در فلسطین که از سال(۱۹۴۸)تا کنون ویران گشته، می باشد..قصاب خانه و کشتارهای کشمیر را به یاد دارید!، من دو برابر آن را به شما نشان می دهم که ترکیه در عراق نسبت به کردها انجام داده است، اما در مورد آنکه به دولت ترکیه را کافر می دانم:دلیل شرعی دارم، گرچه از دید اشخاص دیگری این چنین نباشد..در قیامت از من به تنهایی در مورد دین وپایبندیم به دین سئوال می شود.
*خارج ازاینکه منطقه ی کردستان جدا از عراق است، راه و روش آنها را چگونه ارزیابی می کنید- از آنجایی که آنها دولت اسلامی عراق صاحب آرا و ایده جداگانه ی خود است- گرچه زیر سایه ی قدرت آمریکا آرمیده است؟
من برای عموم مردم عراق احترام قائلم همانند یک ملت مسلمان آنها را می نگرم. اما برای آن بتی که انگلیس در جغرافیایی سیاسی عراق به وجود آورده و آن را عراق نو نامیده اند هیچ گونه ارزشی قائل نیستم و آن را به رسمیت نمی شناسم. من خودم را بری از هر حکومت عراقی می دانم که از سال۱۹۱۸ به بعد در عراق به قدرت رسیده است به تاکید من به هیچ کدم ار آنها راضی نبوده و نیستم… در ثانی من نمی دانم این هیاهو وجنجال چیست که برای جدایی واستقلال کردستان به راه انداخته اید، چه اشکالی دارد که کردستان هم مستقل باشد مگر همسایگان کردستان همگی داری استقلال نیستند؟! و از کیان خود حفاظت نمی کنند؟ آیا از لحاظ شرع و دین ایرادی دارد که کردستان هم برای خود یک دولت مستقل باشد؟ چرا نباید کردها برای خود چهار چوب مشخص و کیانی مستقل سیاسی داشته باشند؟ همواره باید منتظر طاغوتانی همچون آمریکا وهمپیمانانش بمانند تا برایش دولت تعیین کنند؟ یکی از آن طواغیت گفت: کرد ها باید دولت مستقل داشته باشند.. آیا زمانی که دولت آنها توسط بیگانگان تعیین و معرفی شد از روی ناچاری بگوییم باشه عیبی نداره. بد نیست؟!!
پس جایگاه دین وشرع خدا کجاست؟! که هر فرد کرد و جامعه ی کردستان همچون افرد ترک و جامعه ی ترکی دارای حق و حقوق هستند. چرا برای دیگران تشکیل دولت و استقلال حقی مسلم و شرعی است اما برای ما خیر؟!!…
نسبت به آمریکای جهانخوار و ظالم: ما همیشه یک نظرآشکار داشته ایم و برآن نیز ثابت هستیم. از آنجایی که آنها جنگجو و طغیانگر اند، کشتن آمریکایی ها و هم پیمانانشان و حتی آنهایی را که به آمریکا و متحدانشان کمک می کنند جایز است. جای خود دارد به هر شیوه ای شده از پیشرفت و قدرت گرفتن آنها ممانعت شود.
*احساس نمی کنید که کردها به طور کلی و آشکارا تفرقه و جدایی را دوست دارند؟ میل و مزاج آنها این را می طلبد؟ اسلامگرایان و علمانی ها هر دو به دنبال جدایی و استقلال خود هستند؟
این ربطی به مزاج ومیل ندارد… این در واقع تلاش و امید ده سال قبل ملت کرد است. پدرانمان برای احقاق حق ما تلاش کرده اند و خون داده اند. چرا این را تفرقه وجدایی می دانید؟ مثل اینکه گناه و جرمی مرتکب شده ایم!! این حق مسلم ماست. چرا اسلامگرایان و علمانی ها نباید برای آن تلاش کنند در حالی که در فلسطین اسلامگرایان و علمانی ها با هم یک دولت تشکیل داده اند. چرا آنها را مجرم نمی دانید؟!! چرا امام مودودی رحمه الله با علمانی های پشتون به توافق رسید؟ چرا ایشان مورد اتهام واقع نمی شود؟ اخوان المسلمین مصر در زمان انتخابات با احزاب احرار، العمل و… متحد شد. چرا کسی ایشان را مورد اتهام واقع نکرد؟ چرا ما هم با ملت خودمان متحد نشویم و اجازه دخالت به بیگانگان ندهیم؟ چرا ما نیز نباید از فارس و ترک وعرب مجزا ومستقل باشیم؟ لازم است من بار دیگر برائت خودم را از کفر کردی و علمانی اعلام کنم و نسبت به رفتار ها وایده های آنها نظر خود را اعلام می کنم.
پس ای برادرم… و شما، ای کسانی که این مصاحبه را می خوانید. خوب گوش فرا دهید.
ما با صدایی زلال فریاد می زنیم که برای استقلال و خودمختاری کردستان از ترک و فارس و عرب امروز قبل از فردا می خواهیم از مردمانشان و حکومتشان برائت خود را اعلام کنیم!! به خاطر اینکه دسیسه های آنها سببی بود برای ضایع شدن حق و حقوق ما و افراد منصف آنها نیز در این حالت سکوت کردند
برگرفته از : سایت دوربین

تصویری زیبا از شهید عبدالغفور ریگی همراه با فرمانده شهید احمد وفائی


درگيري مسلحانه سیار شدید بين افراد مسلح بلوچ و نيروهاي انتظامي رژيم بين مرز کرمان و بلوچستان

طبق گزارشي از "س. س." گزارشگر راديو بلوچي اف ام از زاهدان , درگیری بسیار شدیدی بامداد دیروز پنج شنبه (3 بهمن)بین افراد مسلح بلوچ و نیروهای قرار گاه رسول اکرم رژيم با هماهنگی مرصاد کرمان بوقوع پیوست
در اين گزارش همچنين آمده است که درگیری چندین ساعت بطول انجامیده است و طرفین با استفاده از سلاح های سنگین و نیمه سنگین همدیگر را هدف قرار داده اند

و طبق آخرین خبر رسیده ده ها نفر از دو طرف کشته و زخمي و همچنین نيروهاي رژيم از چند فروند هلیکوپتر اقدام به شلیک موشک به سمت افراد مسلح نموده است

رسانه هاي دولتي تابحال از پخش اين خبر خوداري کرده اند و شنيده ها حاکيست که تعداد افراد مسلح بلوچ بيش از بيست نفر بوده است

۱۳۸۷ بهمن ۳, پنجشنبه

وزير خارجه اردن نسبت به خطر رژیم ايران در منطقه هشدار داد

وزیر امور خارجه مصر گفت من رژیم تهران را مسئول درگیریهای فعلی منطقه ‌ای و تحریک كردن آن میدانم.
احمد ابوالغیط كه با تلویزیون العربیه مصاحبه میكرد افزود رژیم تهران در پی كسب منافع خود در سرزمین های عربی است. این رژیم تلاش می كند در منطقه اهداف خود را پیش ببرد تا در مواجهه با كشورهای غربی در رابطه با پرونده اتمی اش كارتهایی به دست بیاورد.
از سوی دیگر وزیر امور خارجه اردن نسبت به خطر جمهوری اسلامی در منطقه هشدار داد.
صلاح الدین البشیر در مصاحبه با روزنامه لبنانی السفیر گفت رژیم تهران یک منبع خطر جدی بشمار می رود.

يکي ديگر از جنايات "گروه مرصاد" رژيم در بلوچستان

۱۳۸۷ بهمن ۲, چهارشنبه

خروج نیروهای اسرائیلی از غزه کامل شد


به گزارش آژانس خبری تفتان ارتش اسرائیل می گوید خروج نیروهای این کشور از نوار غزه کامل شده است.
خروج نیروهای اسرائیلی از نوار غزه پس از سه هفته تهاجم نظامی این کشور صورت می گیرد. در جریان این حملات بیش از هزار فلسطینی کشته شده و تعداد زیادی از فلسطینیان زخمی شدند.
اسرائیل دلیل عملیات خود در نوار غزه را متوقف کردن پرتاب راکت از سوی حماس به خاک این کشور عنوان می کرد.
سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که سربازان این کشور در قلمرو مرزی اسرائیل با نوار غزه مستقر می شوند تا تحولات را تحت نظر بگیرند.

هواپیماهای جاسوسی اسرائیل کماکان به عملیات تجسسی خود بر فراز غزه ادامه می دهند و ناوهای جنگی اسرائیل در چند نوبت به ساحل غزه در اقدامی بازدارنده شلیک کرده اند.
جنبش حماس که غزه را تحت کنترل خود دارد از باراک اوباما، رئیس جمهوری جدید آمریکا خواسته از اشتباهات جورج بوش، رئیس جمهوری سابق این کشور درس بگیرد.
حماس گفته در مورد آقای اوباما با توجه به اقداماتش قضاوت خواهد کرد.
پیشتر جان هولمز، رئیس بخش امدادرسانی سازمان ملل از اسرائیل خواسته بود تا مرزهای خود را به غزه به طور کامل باز کند تا تجهیزات بازسازی وارد منطقه شود.
در همین حال آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته که در مورد ادعای کشورهای عربی مبنی بر استفاده اسرائیل از سلاح هایی با اورانیوم ضعیف شده در غزه تحقیق خواهد کرد.

بازداشت,شکنجه وضرب وشتم يک جوان 19 ساله زاهداني توسط ماموران انتظامي وامنيتي

بنا به گزارش فعالین "ديده بان حقوق بشر بلوچستان " يک جوان 19 ساله زاهداني به اسم " اسحاق شه بخش "فرزند حاجي عيد محمد , حوالي (بيستم و بيست دوم دي ماه) , بدليل داشتن "فيلم اعتراف عاملين بمبگذاري مسجد روستا ی "گورناگ"" (1)در گوشي موبايل خود , درمقابل "پزشكي قانوني زاهدان" توسط ماموران انتظامي وامنيتي دستگير و به مکان نامعلومي انتقال داده ميشود
پدراسحاق زمانيكه اسحاق كودك بوده است توسط نيروهاي انتظامي رژيم كشته شده است. مادراسحاق با مراجع به مراکز نيروهاي انتظامي و اطلاعات در زاهدان تلاشهاي زيادي براي يافتن فرزندش انجام ميدهد ولي نتيجه اي نميگيرد, تا اينکه ماموران حکومتي اسحاق را بعد از چهار روز بازداشت و ضرب و شتم شديد که قادر به "راه رفتن" نبوده درنزديکي خانه اش رها ميکنند
گويا اسحاق دراين مدت در بازداشتگاه اطلاعات مورد شکنجه و ضرب وشتم شديد قرار ميگيرد واز ناحيه کمر و پاها صدمه ميبيند
ديده بان حقوق بشر بلوچستان ضمن محکوم کردن اين عمل وحشيانه ، جهت شکايت وپيگيري موضوع به سازمانهاي حقوق بشر جهاني درصدد جمع آوري و ارائه مدارک و اطلا عات بيشتر دراين زمينه ميباشد
بنا بر
گزاراشات حکومتي(2) مدتيست , طرحي بنام " "طرح برخورد با بلوتوث های جعلی و ساختگی درسیستان وبلوچستان" در حال اجراست و به احتمال زياد جوانان زياد ديگري هم شکار چنين برخوردهاي ازطرف نيروهاي انتظامي و اطلاعتي در اين مدت در استان بوده اند
همچنين طبق گزارشي در
آژانس ايران خبر (3) گفتنيست که درهفته ها و روزها ي اخير شهروندان و خودروهاي شهرهاي سيستان و بلوچستان و خصوصا شهر زاهدان شاهد "ايست هاي بازرسي" جديد در خيابانهاي داخل شهر بوده اند که نارضايتي آنها را در پي داشته است
ديده بان حقوق بشر بلوچستان

انقلاب خمینی و اهلسنتدنیا دار امتحان ، ابتلا و کشمکش و صحنه پیکار و مبارزه است
زندگی جنگ است جانا بهر جنگ آماده شو نیست هنگام تامل بی درنگ آماده شو
پیکار و جنگ حق و باطل، عدالت و بی عدالتی از ابتدای خلقت شروع و تا قیام قیامت ادامه خواهد داشت.
باطل همیشه در حال حرکت ، فعالیت و تبلیغات است تا چند روزی باقی بماند تاریخ باطل خود بر این گفته صحه می نماید و گواه بر آن است.
حق در ابتدا تعدادش قلیل است و اندک ، ضعیف است و ناتوان.اما پس از گذشت چندین مدت بپا می خیزد ،بیدار می کند ، می سازد و تربیت می نماید و بالاخره در راهش بهترینها را فدا می سازد.
حق به آرامی حرکت می کند ، از زرق و برق خبری نیست ، در مذهبش جبر و استبداد ،ظلم و ستم ،حیله و فریب مفهومی ندارد ، و پیروانش اگر صحیح تربیت شوند و حق را کاملا بشناسند دیگر با تقدیم اموال ، جاه مقام و زن و دختران زمینی از آن دست نمی کشند رهبر و امام اهل حق در اولین روزهای بعثت و دعوت خویش به همه چیزها پشت می نماید و می فرماید : دختران زمینی جای خود اگر خورشید و ماه را در کف راستم و چپم قرار دهید باز هم از وظیفه رسالت خویش دست بر نخواهم داشت ، حق بردگی و غلامی نمی پذیرد ، آزاد است و حریت و آزادگی در سرشت و خمیر مایه اش به ودیعت گذاشته شده ، خیانت ، دست و پا بوسیدن ، برای چند تومانی خویش را فروختن ، به کرنش در آمدن در برابر پادشاهان و انسانها ، همه و همه خاصه باطل است.
اگر تاریخ جنایتکاران را با دقت مورد بررسی و امعان قرار دهیم خواهیم دید که در صف باطل قرار داشته اند و لو اینکه شاید برای فریب دادن مردم لحظه و زمانی در لباس و شکل حق وارد جامعه شده باشند.
ما در تاریخ ایران شاهد باطلهائی بوده ایم که در لباس حق و مذهب ظهور نموده که تاریخشان مملو از بی عدالتی ، ظلم و اجحاف تجاوز به ناموس مردم ، حیله و فریب و دروغگوئی است یکی از این ستمگران شاه اسماعیل صفوی و در تاریخ معاصر خمینی بوده اند که بعد از فداکاریهای جوانان ایران زمین برای رسیدن به آزادی فردی بیگانه ، اجیر و جیره خوار بنام خمینی پس از سالها تربیت و پرورش توسط بیگانگان در ایران ،
عراق و فرانسه ، بر گرده مردم حاکم شد ، خمینی با تفکری افراطی و تند و با یک مذهب من در آوردی از تشیع که برگرفته از یهودیت ، مسیحیت و مجوسیت بود با فریب دادن مردم ایران به حکومت رسید و در حقیقت خمینی نه پیرو علی بلکه ادامه دهنده مسیر صفوی بود افکار و نظریات او ضد اسلام واقعی و ضد پیامبر و یارانش بود .
آری پس از سالها درد و غم منتطر بودیم تا شاید نفس راحتی بکشیم ، بالاخره خمینی آمد ، او را فرشته خواندند و شاه را دیو و این شعار را سر دادند : دیو چو بیرون رود فرشته در آید
اما مدتی نگذشت که نیت شوم و فاسدش فاش و آشکار شد ، او مزدوری بیش نبود او بهتر از اسلاف پلید و خائنش نبود چرا که : تظهر آثار آلابا علی الابناء عاقبت گرگ زاده گرگ شود
انسان پست تا چند روزی می تواند خویش را شریف چلوه دهد .
خائن تا چند روزی می تواند خویش را راستگو جلوه دهد .
فاسد تا چند روزی می تواند خویش را پرهیزگار جلوه دهد.
اما روزی فرا خواهد رسید که چهره زشت و کریه خیانتش ، پستیش ، فساد و دروغگوئیش و بالاخره مزدور و جیره خوار بودنش آشکار خواهد شد.
او مردم را فریب داد ، شعار دموکراسی سر داد و با وعده های دروغینش مردم را خاموش ساخت دم از وحدت مسلمبن زد اما در پس پرده و بالاخره علنا همان ظلم و ستم میراثی اش را دوباره شروع کرد . هزاران جوان ایرانی را به جرم ضد ولایت فقیه بودن از دم تیغ گذراند و مادران را در فراق و بالاخره فقدان فرزندانشان داغدار ساخت زنان را بیوه و فرزندان را یتیم و بی سرپرست نمود و حتی به دوستان و رفقای خویش نیز ترحم ننمود سربازان و فرزندان صیغه ای خمینی به هزاران زن تجاوز نمودند و همچون گرگ به جان دختران جوان ایرانی افتادند با آنان زنا نمودند ، موهای سرشان را کندند ، بدنشان را تکه تکه ساختند ، آیا هیچ دیده اید در یک زمان چند حیوان با حیوانی عمل جنسی انجام دهند ؟!
خمینی آمد ، ظلم و تجاوز ، تعصب و محرومیت ، فقر و فاقه ، قتل و غارت ، ددمنشی و ... را به ارمغان آورد معذرت می خواهم گرگ نیز با دشمن خود چنین جنایتی نکرده و نمی کند .
پس از بین بردن تمام مخالفین ولایت فقیه و قتل و غارتشان نوبت به آخرین دشمن آنان یعنی اهلسنت رسید در وهله اول کردستان را هدف خویش قرار داد ،هزاران جوان کرد را اعدام نمود ، اموالشان را مصادره و خانه هایشان را ویران ساخت ، هزاران پسر بچه و دختر بچه کردی به سرقت برد و در زیر زمینی های مختلف پس از سالها تربیت و شستشوی مغزی و اموزش شیعه گرداند . از کجا بگویم و از چه بنویسم ، به خدا قسم قلم از بیان آثار جنایت و خباثت فرزندان صفوی عاجز و ناتوان است و زبان نیز شرمنده و خجل.
پس از فتح به خیال باطل کردستان توسط خون آشامان خمینی نوبت به خراسان ، بلوچستان و دیگر مناطق سنی نشین می رسد همه ارگانهای دولتی همچون وزارت آموزش و پرورش ، وزارتهای مختلف ، نیروهای انتظامی عمران و آبادانی و.....دست به دست هم دادند تا سنی را از صفحه جغرافیائی ایران زمین خارج نمایند ، روزی دانش آموزی سنی مذهب بخاطر انشائی درباره مذهب ، نماز خواندن ، روزه گرفتن و دفاع از مقدسات مذهبی ، از ادامه تحصیل و ارتقا به مراتب عالی علمی محروم می گردد ، روزی بر دانش آموز مسلمان به جرم سنی بودن ، مارک ضد ولایت فقیه زده می شود و در گزینش تحت سین جیم قرار گرفته بالاخره با وجود با اخلاق بودن ، مستعد بودن و بهترین رتبه آوردن از دانشگاه محروم می شود ، روزی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران هزاران جوان سنی را بدون کوچکترین جرمی به رگبار می بندند ، روزی وزارت کار و امور اجتماعی زمینه های کار و خدمت را از آنان سلب می نماید روزی وزارت مخابرات و ... با کشیدن نقشه ای مسجدی را تخریب و به پارکی مبدل می گرداند.روزی صدا و سیما فیلمی علیه مقدسات ، رجال و شخصیتهای مسلمانان درست می کند و آن را پخش و نشر می نماید روزی بهزیستی ، جهاد سازندگی ، نهضت سواد آموزی با دادن پول و هزینه هنگفتی ، جهیزیه ، ساختن خانه فرهنگ و باز کردن کلاس سواد آموزی عده ای را شیعه گردانده و فاسد نموده و محبت خانوادگی را به تفرقه ، انزجار و تنفر مبدل ساخته جوان سنی را معتاد کرده و یا با تقدیم دختران خود به آنان آنها را به فساد و فحشا کشانده و خمینی و دوستانش دختران شیعه را فریب داده و می گویند بزل جسم جهت شیعه ساختن سنی جهاد اکبر است و بدین طریق جوانان سنی را اغفال می کنند.
و روزی وزارت حج و اوقاف و ارشاد ، آستان قدس رضوی و دیگر موسسات نشر و چاپ کتابهائی مملو از توهین ، دشنام ، تمسخر و استهزا به عقائد اهلسنت به چاپ میرسانند و همچنین افراد دروغینی معرفی می کنند که قبلا سنی بوده و الان مشرف به اسلام شده همه و همه این امور تحت فرماندهی ، حکم و نظارت رهبرب قرار داشته و همه این امور را باعث اجر و پاداش برای خود می دانند.
خمینی خود در کتابهای خویش فتوا داده که خوردن و غصب مال سنی حلال و جائز است.سنی را باید به هر طریقی که ممکن است از بین برد و کشت یا در آب غرق کرد و حتی اگر هیچ راهی برای از بین بردنش وجود ندارد و از کنار دیوار شکسته ای می گذرد باید همان دیوار را بر سرش چپه نمود .
خامنه ای نیز همچون پدر پلید و ناپاکش خمینی در یک مجلس سری به نمایندگان حراست و اطلاعات دستور می دهد به هر طریق ممکن باید اهلسنت را به یک اقلیت بسیار ناچیز مبدل سازید.
مگر ندیدید که هزاران جوان سنی بدستور خمینی بوسیله خلخالی این جلاد و حیوان به تمام معنی به چوبه دار رفتند؟
مگر ندیدید که صدها مسجد اهلسنت در تهران ، مشهد و مناطق مرزی با خاک یکسان گشت؟
مگر ندیدید که نمازگزاران زاهدانی در مسجد مکی به رگبار بسته شدند و نمازها تعطیل شد؟
مگر ندیدید مفتی زاده ها ، ضیائی ها ،عبدالستارها، الهیاریها ،کاظمی ها، محمودها ،قاسم ها، دامنیها، نعمت الله ها، عمران ها، بهرادها، مهاجرها، از بهترین علما و جوانان سنی چندین سال به زندان انداخته شدند شکنجه ها دیدند و عده ای نیز جام شهادت نوشیدند ؟
مگر ندیدید طلبه ای جوان در زاهدان به آتش کشیده شد ؟
مگر ندیدید عده ای از مردم در سراوان زخمی و شهید شدند ؟
مگر ندیدید هزاران جوان مسلمان کرد در روانسر و جوانرود به رگبار بسته شدند و خیابانهای شهر از خونهایشان به جوئی مبدل گشت؟
مگر ندیدید به چند دختر جوان سنی چندین نفر از جلادان سازمان جاسوسی و جهنمی اطلاعات تجاوز نموده و شهیدشان کرده و اجسادشان را تکه تکه ساختند؟
مگر ندیدید در طول چند ماه اخیر چندین جوان سنی بلوچ در مناطق مختلف اعدام شدند؟
در هیچ جای تاریخ نمی بینیم که جسد و جنازه دشمن را شکنجه دهند جگر و کلیه هایش را در بیاورند ، بر چهره اش آب اسید بریزند و یا آن را در آشغال دانی پرت کنند و یا پس از اتمام جنایت لباسهایش را بر تنش نمایند و بر ماشینی سوار کرده و از پرتگاهی وی را به پائین اندازند و بگویند تصادف کرده است.
از اینان چه گلایه ای کنیم ؟ آیا می شود از حیوانی درنده توقع داشت تا نگهبان گوسفندان گردد؟
آیا می توان از شیری خونخوار امیدوار بود که دست ترحم و لطف و عطوفت بر سر ایتام ، بیوه زنان ، فقراء و فرزندان اسلام بکشد؟! حاشا و کلا
خمینی و فرزندان صفویش دست فرعونها ، شدادها ، ابوجهلها و دیگر جابران گیتی را از پشت بسته اند و به مراتب از آنان گامها فراتر رفته اند ، اما اینان کور خوانده اند ، نمی توان نور حق را خاموش ساخت تفکر و اندیشه و ایده و عقیده هرگز از بین نمی رود ، کمال بی دانشی و بی منطقی است که حکومتی با دلائل نمی تواند وارد میدان شود و از جبر ، زور و قدرت برای سرکوب ساختن دشمنان و رعیت خویش کار می گیرد یریدون لیطفئوا نورالله والله متم نوره و لو کره المشرکون
چراغ حق و عدالت و جهاد و مبارزه برای همیشه روشن خواهد ماند و برای ظالمان و ستمگران و باطل جز رسوائی چیزی نمی رسد.
چراغی را که ایزد بر فروزد هر آنکس پف کند ریشش سوزد
نور حق را پف کنی تو ای عصفور هم تو سوزی هم سرت ای گنده پوز
صفحه سیاه ظلم و ستم و استبداد و دیکتاتوری خمینی ملعون و فرزندان خبیث و ناپاکش سیاهتر و سیاهتر خواهد گشت .
اما ما وظیفه داریم و باید جهت از بین بدن ستمگران و ظالمان بپاخیزیم و خون دهیم و الا سرنوشت ما هرگز بدون قربانی ، کوشش و جهاد و مبارزه همه جانبه عوض نخواهد شد چون اگر ما خود خواهان رهائی و نجات خویش از قید و بند استبداد و دیکتاتوری نباشیم خداوند نیز ما را یکه و تنها خواهد گذاشت.
ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم
نوسینده :ع ب

حمله روزنامه کویتی به ایرانروزنامه «السياسه»، چاپ كويت در شماره امروز خود يادداشتي را با نام «اهداف ايران در كويت و خليج ع‌رب‌ي» چاپ كرده ای روزنامه در مورد ایران چنین مي‏نويسد: اكنون كه منطقه بار ديگر روي آرامش ديده، لازم است به سياست‏آفرينان منطقه‏اي به ويژه آنان كه از امت عربي نيستند، نگاهي ديگر انداخته و نقش آنان در منطقه را تحليل كنيم. در اين ميان، ايران و نيروي نظامي ناشناخته آن در منطقه و شعارهاي معنادار ايراني در منطقه، موضوع ساده‏ا‏ي نيست كه بتوان به سادگي از آن گذشت.
روزنامه السیاسة چنین ادامه می دهد در جنگ هشت ساله خونين كه به منطقه عربي تحميل شد، ايراني‏ها يك طرف جنگ بودند و هنگامی كه در عمليات شرق بصره در سال 1982 ايراني‏ها شبانه به عراق حمله بردند و شعار خود را «يا مهدي ادركني» انتخاب كردند، چون هيچ يك از ما به اين عمليات واكنش نشان نداديم، ايراني‏ها حقانيت را براي خود خريدند! و آن گاه که شعار دادند «براي فتح كربلا مهدي بيا»، بايد همگان درمي‏یافتيم كه بهانه جنگ، فتح عراق بوده و اين موضوعي است كه حماقت نظام صدامي آن را درنیافت تا سرانجام اعراب در آتش ايران سوختند!
نویسنده این مطلب می نویسد:پس از آن ايراني با حضور در برخي نشست‏هاي عربي در منطقه با وقار تمام بر ايراني بودن جزاير ادعايي تأكيد كردند، پس از آن با همكاري با سوريه عليه منافع عربي منطقه در لبنان، فعاليت زيرزميني را آغاز كردند و آشکارا عراقي‏ها و افغان‏ها را هم وطنان خود خطاب كردند و اكنون بازيگران اصلي صحنه سياسي، عراق و سوريه هستند.اكنون مشخص شده كه تفكر ايراني در امارات متحده و كويت رسوخ پيدا كرده و حوادث اخير در ماه محرم و انفجار حسينيه‏اي كه اغلب آنها ايراني هستند، پيام معناداري براي ما دارد.هم اكنون صحنه فلسطين از ايراني‏ها بي‏تأثير نبوده و ايراني‏ها با حملات سياسي خود، سعي در از هم پاشيدن اتحاد كشورهاي عربي در صحنه سياسي جهان عرب دارند.«داود البصري» در ادامه اين نوشته مي‏نويسد: اكنون زمان آن فرا رسيده كه درك كنيم ايراني‏ها چه مي‏خواهند، چگونه عمل كرده‏اند و چگونه برنامه‏ريزي خود براي آينده جهان اسلام و جهان عرب را طراحي كرده‏اند؟ (... والله يستر) و خدا ما را حفظ كند!

120 شهید اهدائی نظام در سال جاری به ملت بلوچ

به گزارش آژانس خبری تفتان خبر گزاری فارس به نقل از معاون هماهنگ كننده فرماندهي مرزباني ناجا از شهادت 120 جوان بلوچ طی 9 ماه گذشته خبر داد.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی سرهنگ ابراهيم كريمي به شهادت رساندن مردمی مظلوم و تنگدست بلوچ که برای لقمه نانی به آن سوی مرز می روند و تا شامگاه به خانه برگشته و شکم زن و فرزند گرسنه خود را سیر کنند را از افتخارات نظام بر شمرد و با غرور از شهادت جوانان ملت بلوچ خبر داد.
وی همچنین از بازداشت 182 جوان بلوچ طی 9 ماه گذشته خبر داد و این را هم از افتخارات نظام برشمرد.
این آماریست که سرکرداگان غارتگر و جنایتکاران فاشیست رژیم از آن خبر می دهند و منابع محلی آمار را خیلی بیشتر ازاین می دانند ودر برابر این همه ظلم و ستم دیگر هیچ راهی جز جنگ و مبارزه مسلحانه وجود ندارد و جوانان بلوچ باید برای رسیدن به عزت و آزادی به صفوف مبارزان بپیوندند.

قتل 6 تن ديگر توسط نيروهاي انتظامي در منطقه سني نشين تايباد

به گزارش آژانس خبری تفتان خبرگزاری انتخاب از شهادت 6 جوان سنی در منطقه تایباد توسط نیروهای سرکوبگر رژیم خبر داد.
انتخاب شهادت این جوانان را در درگيري با مأموران مرزباني هنگ تايباد ذکر کرده است البته خبرگزاریهای رژیم و کلا خبرگزاریهای ایرانی قابل اعتماد نیست از آنجائیکه روزانه جوانان اهلسنت و بلوچ توسط نیروها به شهادت می رسند و خبرگزاریها به دروغ آنان را اشرار و قاچاقچی و .... نام می دهند تا چهره رژیم را پاک کنند.

بلوشستان ومـجـازر الاحــتلال الايرانيلم يعرف شعب من شعوب الدنيا ما عرفه وتعرض له الشعب البلوشي في بلوشستان على ايدي ابناء المتعه الشيعيه من قتل وتهجير واباده والتفنن في نماذج مبتكره وتجارب قتل واباده ومحو هوية على ايدي نظام الحكم المستبد في ايران حكم الشيعه الخونة ان التستر والصمت الدولي تجاه البلوش وقضية البلوش وكف النظر عن مايدور هناك من مجازر مستمرة يبين بوضوح وقوف النظام الدولي خلف هذه الممارسات في سبيل القضاء على الشعب البلوشي ومحو هويته وابادته وانه يستند بشكل اساسي وواضح على المخططات الصهيونيه المقبله على المنطقة برمتهاان من واجب شعوبنا الاسلاميه ان تستفيق من غفلتها وان لاتستمر بتقليد النعام بدفن رؤوسها في التراب وان لاتكون امة مستضعفه تفاخر بامجاد ماضيها وتاريخها الماضي بل ان تثبت وجودها امام شعوب الارض بانها امة متراصه كتلة واحدة وامة واحدة وان لاتترك فرصة للاخرين وخاصة الشيعه من ان تستولي عليها ان على ابناء قوميتنا البلوشية في شتى انحاء العالم التكاتف يدا بيد والمطالبة بحقوقنا المشروعة والمناداه بالاستقلال والحرية والكرامة ودحر مخططات الشيعه الخونه وما يمارسونه من الاعيب ومخططات لتشوية حقيقة البلوش وتاريخ البلوش وامجاد البلوشوليعرف كل بلوشي اينما كان ان الشيعة هم اول اعدائنا ولابد من كسر انوفهم وتسخير كل الطاقاة المتوفره للقضاء عليهم وعدم الوثوق بهم او التعامل معهم في شتى المجالات واصنافها

اعدام البلوش فی ایرانالاعدامات تتم حتى على اعمدة الكهرباء في شوارع ايران

الخطه تقضي بمحو البلوش في ايران في غضون خمس سنوات

اعدامات يوميه وبالمئات

هذا الاعدام حدث في ارض البلوش

بايدي شيعة ايران


بيش از 4200 مبلغ زن به بلوچستان برای ترویج خرافات شیعی اعزام شده‌اند


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از فارس: مسئول امور بانوان اداره تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: بيش از 4 هزار و 250 مبلغ زن به مناسبت‌هاي ملي ـ مذهبي از اول انقلاب تاكنون به اين استان اعزام شده‌اند.
طيبه اسماعيلي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: امور بانوان استان در سال 68 تاسيس شده است و فلسفه وجودي اين واحد در سازمان تبليغات اسلامي به عنوان يك ارگان فرهنگي، گامي موثر در ارتقاي سطح فكري، فرهنگي، اعتقادي و ديني قشر عظيم بانوان است.
وي افزود: برگزاري يك دوره دو‌ساله تربيت مبلغه با حضور بيش از 50 خواهر با مدرك ديپلم، برگزاري 157 دوره روخواني قرآن كريم با حضور 800 خواهر، 98 دوره آموزش روانخواني و مفاهيم با شركت بيش از 750 متعلم خواهر و 20 دوره حفظ 30 جزء قرآن با حضور بيش از 400 متعلم قرآني از فعاليت‌هاي اين واحد است. اسماعيلي در ادامه برگزاري 76 دوره آموزش اعتقادات را در سنين مختلف با 3 هزار و 430 مخاطب، 76 دوره آموزشي در زمينه اخلاق با حضور بيش از 4 هزار و 380 نفر، 85 دوره آموزشي احكام با شركت بيش از 6 هزار علاقمند و پاسخ به سوالات شرعي را از ديگر فعاليت‌هاي اين واحد از بدو تاسيس تاكنون دانست.
وي تصريح كرد: برگزاري 105 دوره با حضور بيش از 4 هزار هنرجو در قالب كلاس‌هاي آموزشي خطاطي، نقاشي، گلدوزي و خياطي را از فعاليت‌هاي اين واحد در زمينه‌هاي هنري عنوان كرد. وي از فعاليت بيش از 360 پايگاه از ابتداي تاسيس اين واحد با حضور بيش از 28 هزار دانش‌آموز دختر در قالب طرح اوقات فراغت استان خبر داد. مسئول امور بانوان تبليغات اسلامي استان با اشاره به شناسايي 80 تشكل ديني بانوان با 4 هزار عضو ثابت در سطح استان، از برگزاري 65 همايش آموزشي و عمومي به مناسبت‌هاي ملي و مذهبي با شركت بيش از 17 هزار خواهر خبر داد.

۱۳۸۷ بهمن ۱, سه‌شنبه

معادن طلا در بلوچستان


چکیده مقاله ای که در بيست و چهارمين گردهمايى علوم زمين شناسى سازمان زمين شناسى ایران قرائت گردید


در نواحى غربى استان بلوچستان(ادامه زون جبال بارز)، از جمله انواع کانى‌سازى قابل پيش بينى مدل‌هاى متالوژنى از نوع اپى ترمال ( طلا و عناصر همراه) ميباشد.

اىن محدوده ىکى از مناطق اولوىت بندى شده اکتشافات ناحىه اى در سىستان و بلوچستان است که در محدوده اى به وسعت 81 کيلومتر مربع نقشه زمين شناسى معدنى و ژئوشيميايى به مقياس 20000/1 تهيه گرديد بعد از پردازش داده ها و مشخص شدن زون هاى کانه دار 30 ترانشه عمود بر رگه ها حفر شد و به ازاى هر 5 متر 1 نمونه برداشت گرديدو بررسى شد وقوع يک حادثه تکتونوماگمايى و شکستگى‌هاى بزرگ مقياس با امتدادهاى عمومى N30E باعث هدايت محلولهاى هيدروترمال و ايجاد يک دگرسانى بزرگ مقياس شده‌اند.

اين دگرسانى در آندزيت ها بصورت پروپيليتى شدن ناحيه‌اى و در گدازه‌ها و آذرآوارى‌هاى وابسته موجب گسترش دگرسانى آرژيلى- سيليسى شده است.متعاقب دگرسانى‌هاى آرژيلى- سيليسى رگه‌هاى سيليسى نازک لايه با ساختهاى کلسدونى، کلوفرم، کوکاد و حفره‌اى با همان امتداد N30E تشکيل شده‌اند که داراى پاراژنز کوارتز آدولاريا هستند و از نظر زايش طلا بارور مى‌باشند و فاز اصلى تشکيل طلا را شامل مى‌شوند.Chahnalei Golden area In Baluchestan

Hezareh ,Mohammad-Reza
Rasa , Iraj

Absteract
In a region with the geological characteristics of Western Baluchestan Province in southeast Iran,(continue of Jebal e Barez zone) metallogenic models usually anticipated are basically confined to Epithermal type (Gold and associated elements)
this area is one of the important target of regional exploration in sistan & Baluchestan.
About this area tobe prepared a mineral geological & geochemical map of 1/20000 that its extent is 81 km2 .
after processing data and identification ore zones was drilled 30 trench that they are vertical to veins .also took one sample for each 5 meter and this samples was studied.
Tectomagmatic event and large fracturing with strike N30 E lead Hydrothermal solution and cause extensive altration .
The Altration in andesits show a regional propyilitizitation and in lavas and it s pyroclastics cause a large argilitic-silicious altration .besides argilitic-silicious altration, is form thin silicious veins with calcedoni , colloform,cockade and vesicular structures in strike N30E .this veins consist paragenesis of Quartz Adularia and is considerable about genesis of gold and involve main phase of forming gold .


آینده بلوچستان درخشان است. ( ۵ )

تصویر معدن برداری توسط اشغالگران نزدیک شهر زاهدان(معدن سنگ گرانیت)

آینده بلوچستان درخشان است. ( ۵ )
بلوچستان پهناوروغنی مان سرشارازمعادن فلزی وغیر فلزی است که توسط غارتگران پارس و جلادان پنجاپی به تاراج برده می شوند. دراین قسمت ازمقاله بطورمختصرازمعادن موجود و کانسارهای کشف شده در بلوچستان غربی می نویسم که بخش قابل توجهی از آن درزمان سلطنت شونیستان شاهی و حکمرانی شیعـی ـ فاشیستی آخوندهای تبه کارغارت شده اند. ازمعادن و کانسارهای کشف شده طلا شروع می کنم.

کانسارهای طلا در بلوچستان غنی که بوسیله کاوشگران حکومتی کشف و تا به حال اعلام شده اند درکوه لار، اسکل آباد، امرودک، ایرندگان، در گیابان، دزآپ ( ایرآپ)، چاه بریش، رندان، میرجاوه، کارواندر، واش ، پنوچ، شورچاه، دستگرد در میناب و بزمان قرار دارند.
طی هشتاد و یک سال اخیرکه بلوچستان مان تحت اشغال ارتش فاشیستی پارس ، ژاندامری، سپاه پاسداران، بسیج پارس و اوباشان زابلی بوده به موازات سرکوب مردم زجردیده مان، کاوشگران شونیست فارس به مطالعات و پژوهشهای خود در مورد سنگها، کوهها، رودخانه ها و خاک پاک بلوچستان پرداخته اند.

معادن با ارزش وطن مادری مان را سرمایه داران فارس، اطلاعاتی های جنایتکار، باندهای تبه کارحکومتی واوباشان زابلی بین خودشان تقسیم کرده و با حمایت نیروهای سرکوبگردولتی، همکاری ادارات وتسهیلات بانکهای دولتی و خصوصی درصدد آ ن هستند تا غارتگریهایشان را با بکارگیری تمام امکانات علمی و صنعتی تشدید کنند.
سرمایه های ملی و دارایی های نسلهای گذشته، حال و آینده مان را بطور آشکار و نهان غارت می کنند. همزمان با مسافرت اخیر احمدی نژاد کوته فکر و قاتل به دزآپ ( ایرآپ) ، وزیر صنایع و معادن دولتش اعلام کرد که استخراج و غارت معادن طلای بلوچستان، در وهله اول معدن طلای بزمان یکی ازمصوبات دولت ضد انسانی وچپاولگر فارس است.
مس نیز ازفلزاتی است با ارزش که تقاضای آن دربازارمنطقه ای و جهانی رو به افزایش است. سرزمین مادری مان سرشار از کانها و معادن مس است. درنوک آباد ، پنوچ، تله سیاه، چامپ، نخیله، مکسان، هودیان، چل کوره، پهره، حاجی آباد کورین، حیدرآباد، رمشک، کوه لار، تله سیاه، کوه بیرک ، خونیک، لادیز، رشکان، رامک ( خیر آباد)، رندان، دزآپ ( ایرآپ)، بزمان، سرباز، ڈمن، حیدرآباد در نهبندان، بندان، زیروکی، کاریز، خونیک، کوه دوپشتی، نوک آباد در واش، اسپکه، کوه گیران، کوه هلاتون، سپید کنارون، کوه سبز، کوه زندان درمیناب، کهنوج، نودژ، شمیل، قلعه زنگیان در نودژ، کوه بوکیگان، دولت آباد ، دشت ور، آورتین، بشکرد، کوه کلات، کوه میدر ودرکهنوج معادن وکانهای مس کشف شده است.

خوشبختانه حکومت جبرومکرشیعی ـ فاشیستی تهران نمی تواند این همه منابع مس را به اصفهان و کاشان انتقال دهد یا به کویریزد کانال کشی کند. اما تا فرصت و درتوان دارند چه ازطریق دولت ضد بشری شیعی و چه از طریق بخش خصوصی شان و باندهای مافیای دولتی در بلوچستان به غارت همه جانبه این معادن گرانبها و سرمایه های ملی بلوچستان ادامه خواهند داد. طبق سیاستهای برتری طلبانه شونیستی با شگردهای رنگارنگ و مکارانه، با وقاحت و شیادی خاص خودشان سرزمین غنی مان را « استان محروم و فقیر» خطاب خواهند کرد تا همچنان طلبکارانه، برمردم مان حکمرانی کنند.

عجبا ! وطن مان را وحشیانه اشغال کرده، زندگی مردم ما ن را از هر جهت تیره و تارکرده اند، منابع ملی، معادن فلزی و غیر فلزی، دارایی ها وسرمایه های ملی مان را به یغما می برند، درآمد تجاری، کشاورزی،دامداری و ماهیگیری سرزمین مان را با زور و تزویربه جیبهای گشاد و شماره حسابهای پر نشدنی خود و به مناطق فارس نشین کانال کشی کرده اند. بازهم با تبلیغات فارس فریبانه و دروغپردازیهای آخوندی هیاهو بپا کرده اند که دربلوچستان به « مردم فقیر» کمک می کنند. ازنظرتاریخی این نوع شونیسم برتری طلبانه و جنون آمیزپدیده ای است بی سابقه که فقط درایران یافت می شود و درفرهنگ، ذهنیات و زندگی روزمره مردم پارس آمیخته ورایج است.

علاوه برطلا و مس معادن فلزاتی چون آهن درکوه بیرک ، کرومیت در چاه زرد، آپ گلامان، دومک، شندک، چاه هزار، منگنز در اسپکه، گونیچ و چاه زرد، وجود دارد که نه تنها کشف بلکه بهره برداری وغارت نیز شده اند.
هر گوشه و کنار سرزمین مان مملو از معادن غیر فلزی است و دراین مورد چنان نوشتنی زیاد است که ازعهده این مقاله مختصرخارج است. پس به ذکر آن دسته ازمعادن غیرفلزی بسنده میکنم که علاوه بر کشف، استخراج یا توسط شونیستان خودخواه فارس غارت شده اند.
معادن سنگ مرمردر واش، فازی لک، لادیز، خیر آباد، کهنوک، چاه زرد و سنگ آهک درکلهر، گرتیران، چشمه رضایی، هنگوران، شتگان، ڈمن و سنگ لاشه دررمین، پیرسهراب، کلات بالا، کشکوهی، بستک، صدرا سنگ، برزی گچین، جهلی گچین، کهنوج، وادین کوه، کوه بیرک، کوه ملک سیاه ،مکسان، منزل آپ، گرهوشک، و سنگ گرانیت د رتل سیاه، بوگ، لوچو، لخشک، کتخانجک و منیزیت در ترش آباد ، حسن آباد کورین، کلابید (قلعه بید) ، اسپیت سنگ و گلوک ازمعادنی هستند که استخراج شده و توسط غارتگران فارس به سرقت برده شده اند.

طبق آماری که در دست است بیش از۶۴ معدن فلزی و غیر فلزی درواش، دزاپ، شستون، چهبار، میناب، جاسک و بشکرد از زمان اشغال بلوچستان تابحال غارت شده و متروک هستند.

سنگ آهن، مس ، کرومیت، منگنز، منیزیت، سنگ گچ، سنگ آهک، سنگ مرمر، سنگ لاشه، گرانیت ، گوگرد، دولومیت ، کرومیت کاشی و گل سفید ازجمله مواد معدنی هستند که اشغالگران فارس ازمعادن مان استخراج کرده و به سرقت برده اند.

از درآمد همین معادن غارت شده و باجگیری مستقیم ازمردم و تاراج دارایی های مردم بیدفاع مان است که اوباشان و سرکرده های باندهای حکومتی ( اطلاعاتی، نظامی، بازاری و آخوند ها) دربلوچستان شبکه ای مافیایی ازنوکیسه های جنایتکارو چپاولگر را نیزتشکیل می دهند. با آمدن استاندارجدید که که وی نیز مهمانی ناخوانده است باند دیگری به این شبکه شیطانی اضافه شد.
باندهای مافیایی حکومتی که نه دین دارند و نه ایمان وحشیانه ترازباندهای مافیایی شناخته شده عمل میکنند. اعضای این باندهای جنایتکارکه براساس غریزه های برتری طلبانه و زیادی خواهانه حیوانی سرمست ازجنایت و خونخواری هستند بخاطرپول و مقام دست به هرجنایتی می زنند.

استانداراجنبی ( نزانین کجام باگ ءِ بٹاگ انت) ، بخش خصوصی و باندهای مافیایی فارس، ادارات، بانک ها و شرکتهای دولتی و خصوصی این چنگالهای خونین شونیسم شیعی طراحان و عوامل اجرایی، مراقب و مسئول هماهنگی و مدیریت غارتگری منابع و معادن بلوچستان هستند.
شونیستان شیعی فارس نقشه های شومی چون تشدید غارت و سرقت سرمایه های ملی و معادن بلوچستان را درسردارند تاعلاوه برتهیه هزینه های سرکوب مبارزات ملی مان از خود بلوچستان، جیبهای گشاد و حسابهای پر نشدنی سردمداران حکومتی، سرکرده های باندهای مافیایی، اوباشان زابلی و نظامیان خونخواررا پرتر کنند و پروژه هایی چون تهیه مواد خام برای کارخانه جات شان درشهرها و مناطق فارس نشین، «کویر زدایی» و درختکاری درکویرهای خشک و فاقد ارزش یزد و اصفهان را با غارت سرمایه های بلوچستان ، ادامه دهند.

غارت منابع ، معادن و سرمایه های ملی مان،منفعت طلبی نامحدود، زیاده خواهی و برتری طلبی شونیستی، خود را ازهمه بالاتروبهتر دانستن و احترام نگذاشتن به حقوق دیگران، پایمال کردن حقوق فردی واجتماعی انسانهای غیر فارس، تفکرات خرافی و ذهنیات عجیب شیعی ـ فاشیستی، تلاشهای بیهوده شان برای شیعه کردن ما با زورو نیرنگ ، فاصله گرفتن ازعنصرانسانیت، بیم بیکران ازپیروزی مبارزات طولانی ملی، گسترده و حق طلبانه بلوچ ازجمله دلایلی هستند که سرزمین تاریخی، وطن آبایی و اجدادی مان را وحشیانه تحت اشغال دارند. هزاران پاسدار،جاسوس اطلاعاتی، سرباز، بسیجی، مرصادی، اوباشان زابلی و عناصر شبه نظامی روانی شبانه روز دربلوچستان مان به قتل و جنایت، شکنجه گری، تهدید و ارعاب مردم ، دستگیریهای بیشمار، قاچاق سوخت، قاچاق مواد مخدر، آدم ربایی، باجگیری، سرقت مسلحانه از منازل مردم، ضرب و شتم جوانان در ملاءِ عام و... مشغول هستند.
اما تاریخ گواه است که تمام ظالمان و جنایتکاران درمقابل مبارزات عدالتخواهی مردم شکست خواهند خورد. آن روزدرراه است که مبارزات برحق و طولانی ملتهای بلوچ، کرد، آذری، عرب و ترکمن به پیروزی برسد و این اوباشان وغارتگران طمعکاربا حکومت صفوی شان به زباله دانی تاریخ و جهنم پرتاب شوند.

این جنایتکاران تبه کار که از انسان بودن و انسانیت به دورهستند روزی در پیشگاه مردم قهرمان بلوچستان حساب پس خواهند داد و تمام اموال و دارایی هایی را که به سرقت برده اند به صاحبان اصلی باز گردانده وبه مجازات جنایاتشان خواهند رسید. انشاالله.

بدون شک روزی فرا خواهد رسید که انشاالله تعالی مردم قهرمان بلوچ، بلوچستان ءِ کومی دیوان ( مجلس ملی بلوچستان ) ، حکومت مردمی بلوچستان و نیروهای مسلح بلوچستان آزاد، جلوی غارتگری و دست درازیهای بیگانگان و مفتخوران فارس را برای همیشه بگیرند.

آن وقت است که مردم قهرمان بلوچستان و تک تک بلوچهای مقیم خارج از بلوچستان می توانند تمام نیروها را برای ساختن و آبادانی سرزمین تاریخی و غنی بلوچستان بسیج و متمرکز کنند.
آزات ءُ آباد بات گنجین بلوچستان. ادامه دارد.
محمد کریم بلوچ

۲۱ژانویه ۲۰۰۹

برای مطالعه بیشتر در زمینه کانسارها ومعادن فلزی و غیر فلزی سرزمین میرنصیرخان نوری، سرزمین میران و بالاچ سرزمین جما خان و جیند، بلوچستان پهناور وغنی به لینکهای زیر مراجعه کنید.

واکنش های بين المللی به آغاز رياست جمهوری اوبامارهبران جهان با استقبال از رياست جمهوری باراک اوباما، ابراز امیدواری کرده اند که وی در راستای حل بحران های جهانی نقش مثبتی ایفا کند. باراک اوباما روز سه شنبه به عنوان چهل و چهارمين رييس جمهور آمريکا در برابر بيش از يک ميليون نفر از مردم این کشور که در «نشنال مال» حاضر شده بودند، مراسم تحليف را برگزار کرد.در همین حال، رهبران اروپايی رياست جمهوری باراک اوباما را دوران تازه ای در تاريخ جهان دانسته اند اما در عین حال هشدار داده اند که او با بحران مالی در اقتصاد و مشکلات سياسی مواجه است.
گوردون بروان، نخست وزير بريتانيا، در اين زمينه گفت: «همه مردم جهان اکنون به تماشای مراسم ادای سوگند رياست جمهوری باراک اوباما نشسته اند و شاهد فصل تازه ای در تاريخ آمريکا و جهان هستند.»
سارکوزی، رييس جمهور فرانسه، نيز از همکاری نزديک با چهل و چهارمين رييس جمهوری آمريکا در عرصه بين المللی خبر داده است.
آقای سرکوزی گفت:«مايليم که او کار خود را آغاز کند تا به همراه او بتوانيم جهان را تغيير بدهيم.»رییس جمهور فرانسه در پيامی به باراک اوباما گفته است:«با انتخاب شما، مردم آمريکا ايمان خود به پيشرفت و آينده را نشان دادند.»
همين حال، برنار کوشنر، وزير امور خارجه فرانسه، گفت: باراک اوباما با کار سختی رو به رو است و او برای حل مشکلات «عصای سحر آميز» ندارد.
وی افزود:«ما نبايد انتظار داشته باشيم که او بي درنگ همه مشکلات آمريکا را حل کند.»آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، نيز با استقبال از روی کار آمدن باراک اوباما، گفت: امروز يک رييس جمهور آمريکايی-آفريقايی مراسم تحليف را به جای می آورد، اين موضوع انتظار برای همکاری را بيشتر می کند.
با اين حال خانم مرکل نسبت به موفقيت سياست اوباما در قبال ايران ابراز خوش بينی نکرد. وی گفت: سياست گفت وگو با تهران قابل فهم است اما درباره شانس موفقيت چنين سياستی خوش بين نيست.سيلويو برلوسکونی، نخست وزير ايتاليا که از سياست های جرج بوش، رييس جمهوری سابق آمريکا در عراق حمايت می کرد، نيز در پيام تبريکی به مناسبت ادای سوگند باراک اوباما، تصريح کرد: دو طرف برای رويارويی با چالش های کنونی با همکاری ها را به زودی آغاز کنند.
باراک اوباما روز سه شنبه به عنوان چهل و چهارمين رييس جمهور آمريکا در برابر بيش از يک ميليون نفر از مردم که در «نشنال مال» حاضر شده بودند، مراسم تحليف را برگزار کرد.آقای برلوسکونی مسئله بحران اقتصادی، بحران خاورميانه و جنگ در افغانستان را در زمره اين اقدامات برشمرد.
رهبران تونس و مراکش نيز ابراز اميدواری کردند که رييس جمهوری جديد آمريکا صلح را در خاورميانه برقرار کند.منوچهر متکی، وزير امور خارجه ايران، نيز در واکنش به مراسم تحليف باراک اوباما، رييس جمهوری جديد آمريکا گفت: وی بايد «خاورميانه جديد در حال تولد» بشناسد.آقای متکی همچنين به باراک اوباما توصيه کرد، «به طور جدی و نه نمايشی به اين باور برسد که سياست های دولت های پيشين آمريکا به ويژه در هشت سال گذشته،‌ در مناطق مختلف جهان به خصوص در خاورميانه، علت اصلی ايجاد نگاه جديد نسبت به آمريکا است.»
ادامه مراسم تحلیف مراسم تحلیف باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا بعداز ظهر سه شنبه ادامه یافت.
به افتخار این روز، مراسم نهار با حضور شخصیت های سیاسی آمریکا برگزار شد.
در جريان نهار، سناتور ادوارد کندی، که از بيماری سرطان مغز رنج می برد، به زمين خورد و توسط تيم پزشکی حاضر در محل به بيمارستان منتقل شد. باراک اوباما در جريان سخنرانی خود در مراسم نهار، برای سلاميتی سناتور کندی دعا کرد.باراک اوباما پس از نهار، در مراسم رژه در خيابان پنسيلوانيا شرکت کرد
وی به همراه ميشل اوباما که سوار يک ماشين لیموزین بودند در ميانه مسير از خودرو پياده شدند و بخشی از مسير را به صورت پياده طی کردند.در اين مراسم مردم که در دو طرف خيابان ايستاده بودند چهل و چهارمين رييس جمهوری آمريکا را به شدت تشويق می کردند.
از سوی دیگر، همزمان با آغاز ادای سوگند باراک اوباما در ساعت ۱۲، صفحه اول وب سايت کاخ سفيد به طور کامل تغيير کرد و عکس بزرگ چهل و چهارمين رييس جمهور آمريکا به همراه شعار تغيير وی بر روی صفحه اول اين وب سايت ظاهر شد.
رادیو فردا

تردید صدر اعظم آلمان در مورد موثر بودن گفتگو با ایران


آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفته است که هرچند می فهمد چرا باراک اوبا رئیس جمهور تازه آمریکا می خواهد در قبال ایران و سوریه از دیپلماسی مستقیم استفاده کند، اما او نسبت به شانس موفقیت چنین اقدامی تردید دارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه خانم مرکل ضمن آرزوی موفقیت برای باراک اوباما پیش از مراسم تحلیف او در روز سه شنبه گفت: "ما در قالب اتحادیه اروپا در موارد متعدد با ایران گفتگو کرده ایم، اما متاسفانه این کار در دراز مدت خیلی ناموفق بوده است."
وی افزود: "فکر می کنم روشن است که تا زمانی که ایران برنامه اتمی اش را تا این اندازه غیرشفاف نگاه می دارد، و تا زمانی که می خواهد اسرائیل را نابود کند، مطمئنا مقاطعی خواهد بود که ما خواهیم گفت بر این اساس نمی توانیم به تفاهم برسیم."
با این حال او افزود: "من معتقدم که به هر شکل باید (این راه را) امتحان کنیم."
ایران از سوی آمریکا و متحدان اروپایی اش به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح های اتمی متهم شده است، اتهامی که بارها رد کرده است. به علاوه این کشور می گوید که هیچ کس را - در اشاره به اسرائیل - به لحاظ نظامی تهدید نمی کند.
باراک اوباما که روز سه شنبه زمام قدرت را از جورج بوش تحویل گرفت در جریان مبارزات انتخاباتی قول داده بود برای حل مساله مربوط به برنامه اتمی ایران از دیپلماسی مستقیم استفاده کند.
ما در قالب اتحادیه اروپا در موارد متعدد با ایران گفتگو کرده ایم، اما متاسفانه این کار در دراز مدت خیلی ناموفق بوده است
صدراعظم آلمان
اما هیلاری کلینتون که برای پست سکانداری وزارت خارجه آمریکا انتخاب شده است هفته گذشته توضیح داد که دولت اوباما پیش از هرگونه تصمیمی در این باره با متحدان آمریکا مشورت خواهد کرد.
وی در جلسه یک کمیته سنای آمریکا که برای بررسی صلاحیت وی تشکیل شده بود در اشاره به سیاست مربوط به ایران گفت: "ما نمی خواهیم هر چیزی که من امروز می گویم یا هر چیزی که رئیس جمهور منتخب می گوید، دوستان و متحدان ما را غافلگیر کند بنابراین نمی توانیم به طور مشخص بگوییم که دقیقا چه گام هایی برخواهیم داشت."
دولت بوش برای چندین سال در همکاری با متحدان اروپایی اش سیاست تحریم ها چه در چارچوب سازمان ملل و چه خارج از آن را برای وادار کردن ایران به دست کشیدن از بخش های حساس برنامه اتمی اش را دنبال کرد.
برخی دیپلمات های اروپایی قبلا به طور خصوصی ابراز نگرانی کرده بودند که اگر دولت اوباما بدون پیش شرط با ایران وارد مذاکره شود، دستور کاری گروه 5+1 (اعضای دائم شورای امنیت و آلمان) دایر بر لزوم توقف برنامه غنی سازی اورانیوم توسط ایران پیش از آغاز مذاکرات رسمی با آن کشور، تهدید خواهد شد.
درخواست تشکیل یک گروه تماس شامل ایران
خانم مرکل در مصاحبه تلویزیونی خود همچنین گفت که آلمان "از مسئولیت های خود در قبال افغانستان کوتاهی نخواهد کرد."
آلمان هم اکنون نیرویی شامل 3300 نفر در افغانستان دارد که عمدتا در مناطق آرام شمال این کشور مستقر هستند اما آمریکا مایل به افزایش شمار این نیروها بوده است.
خانم مرکل در مصاحبه خود روشن ساخت که جابجایی قدرت در آمریکا باعث نخواهد شد آلمان موضع خود در این زمینه را تغییر دهد. وی گفت: "ما تصمیمات خود را براساس توانایی ها و قابلیت هایمان گرفتیم، نه اینکه چه کسی (در آمریکا) رئیس جمهور است."
آلمان سال گذشته تصمیم گرفت شمار نیروهای خود در افغانستان را به 4500 تن افزایش دهد.
باراک اوباما روی افغانستان به عنوان جبهه اصلی مبارزه با تروریسم انگشت گذاشته است و قصد دارد 30 هزار سرباز دیگر آمریکایی را طی 18 ماه آینده در آن کشور مستقر کند.
همزمان به گزارش خبرگزاری رویتر حزب محافظه کار آلمان که خانم مرکل رهبر آن است روز سه شنبه خواستار تشکیل یک "گروه تماس" از ملل مختلف از جمله شامل ایران برای توسعه یک استراتژی سیاسی تازه جهت تثبیت افغانستان شد.
جناح محافظه کار در پارلمان آلمان طی مقاله ای درباره همکاری آمریکا و اروپا گفت که افزایش نیروها در افغانستان برای رسیدگی به وضعیت رو به وخامت افغانستان کافی نیست و باید یک استراتژی سیاسی برای آن اندیشید.
در این مقاله آمده است: "با توجه به فقدان یک مجمع رایزنی بین المللی (درباره افغانستان)، لازم است یک گروه تماس بین المللی که از سوی شورای امنیت سازمان ملل مشروعیت یافته، چنین ابتکار عملی را دنبال کند."
این بیانیه می گوید که این گروه علاوه بر اعضای دائم شورای امنیت شامل نمایندگان اتحادیه اروپا، افغانستان و همسایگان این کشور از جمله ایران باشد.
هرچند خانم مرکل این مقاله را رسما تایید نکرده است اما این مطلب توسط برخی از متحدان کلیدی وی نگاشته شده و به نوشته رویتر احتمالا دیدگاه های وی را منعکس می کند.

bbc

اعلام خبر پروژه‌ی براندازی «ریگادوبی» توسط وزارت اطلاعات ایران


اعلام خبر پروژه‌ی براندازی «ریگادوبی» توسط وزارت اطلاعات ایران

یک مقام امنیتی جمهوری اسلامی ایران جزئیات یک "پروژه‌ی براندازی نرم" در ایران را به اطلاع عموم رساند. وی به این طرح براندازی، نام "ریگادوبی" داد و مدعی شد، از جمله فعالان ساده‌ی مدنی در آن نقش دارند.
مدیر کل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه (۱۹ ژانویه) در برابر خبرنگاران قرار گرفت و اعلام کرد که آمریکا با استقرار عوامل اطلاعاتی خود در منطقه، از جمله در امارات متحده‌ی عربی، باکو، ترکیه، کویت و برخی دیگر کشورها یک تئوری براندازی نرم را در ایران دنبال می‌کند.
این مقام امنیتی، نام "ریگادوبی" را به این پروژه‌ی "براندازی" داد. وی گفت که "ریگا" پروژه‌ی براندازی آمریکا علیه اتحاد جماهیر شوروی بود و حال این پروژه علیه ایران در "دوبی" فعال شده است.
این مقام عالیرتبه‌ی امنیتی گفت که این پروژه‌ی براندازی، "انقلاب‌نرم" یا "رنگین" را در ایران دنبال می‌کرده است. وی افزود که افرادی، از جمله فعالان جامعه‌ی مدنی، آگاهانه و عامدانه، با این پروژه همکاری می‌کرده‌اند. این مقام امنیتی در این رابطه از برادران علایی نام برد.
باید اشاره کرد که آرش و کامیار علایی، دو کارشناس و پژوهشگر در امور بیماری ایدز هستند که قصد داشته‌اند در زمینه‌ی درمان و جلوگیری از گسترش ویروس ایدز در ایران کار کنند. این دو برادر از کارشناسان سرشناس در سطح جهان در این زمینه محسوب می‌شوند.
در این زمینه دویچه وله گفت‌وگویی داشته است با عیسی سحرخیز، تحلیلگر مسائل سیاسی ایران.
دویچه‌وله: آقای سحرخیز، مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از یک پروژه‌ی براندازی و کشف یک شبکه‌‌ی براندازی پرده برداشته است. ولی به نظر می‌آید افرادی که در چارچوب این "پروژ‌ه‌ی براندازی" دستگیر شده‌اند، بیشتر افراد عادی هستند که در نهادهای مدنی در ایران فعال‌اند. آیا این بدین معناست که از این به بعد دیگر کسی حق ندارد دست به اعتراض‌های مدنی بزند و از دولت انتقاد کند؟
عیسی سحرخیز: همان طور که مشاهده می‌کنیم، این گروه‌هایی که دستگیر شده‌اند و به آنها اشاره شده است، هیچگاه جزو نهادهایی نبوده‌اند که دست به اعتراض بزنند. عمدتا کسانی بودند که به کارهای پژوهشی و تحقیقاتی−علمی مشغول بوده‌اند و حتا در ایران و جهان هم معروفیت خاص، ازجمله در مبارزه با ایدز داشته‌اند. و طبیعت کارشان هم این بوده که رفت‌وآمدهایی را به خارج از کشور داشته باشند و در مجامع علمی هم حضور داشته باشند. ظاهرا اشاره به اینها و بزرگ کردن این ماجرا بیشتر برای فضاسازی و نوعی اعمال ارعاب و وحشت در جامعه است.

البته این روش جدیدی نیست و ما در جوامع کمونیستی سابق، در حکومت‌های استبدادی و یا نظامی شاهدش بوده‌ایم. اتفاقا من امروز به‌منظور نوشتن یک مقاله وقتی مشغول بررسی این موارد بودم، ازجمله به مطلبی در کتاب "زندگی استالین" که موسسه‌ی اطلاعات آن را ترجمه و منتشر کرده است، برخورد کردم. در این کتاب آمده که مقامات بلندپایه‌ی کمیساریای خلق اتحاد شوروی در حال برگزاری کنفرانسی بوده‌اند. به آنها اطلاع داده می‌شود که از توطئه‌ای عظیم پرده برداشته شده است و تروتسکی، کامنوف و تعداد دیگری از رهبران مخالف، در راس آنها هستند. در این کتاب اشاره شده که همه‌ی حاضران در جلسه متوجه بودند که هیچ گونه توطئه‌ای در میان نبوده است. اما همه‌ی آنها به زبان سرّی نیز آشنا بوده‌اند. به آنها گفته شده بوده که حزب باید درگیر یک توطئه‌ شود. به‌هرحال این روشی است که به قول معروف "از کاه کوه می‌سازند" که برنامه‌های خودشان را اجرا کنند. این بحث‌هایی که مطرح می‌شود، اشاره می‌کند به برخورد با نهادهای مدنی و کنشگران اجتماعی و فعالان سیاسی.
ولی از قرار معلوم این مقام امنیتی دامنه‌ی این اصطلاحا «فعالان برانداز» را گسترش داده‌اند. این مقام اطلاعاتی می‌گوید که نخبگان علمی، اساتید دانشگاه، پزشکان، روحانیان، ورزشکاران، هنرمندان و قضات ایرانی به آمریکا می‌روند و نهادهای آمریکایی به آنها می‌گویند که چگونه در ایران به دولت فشار وارد کنند. حالا پرسش اینجاست که آیا این نخبگان کشور آنقدر بی‌اراده‌اند که منتظرند آمریکایی‌ها به آنها بگویند که در ایران چه کار باید بکنند و آنها هم مجری اوامر آمریکایی‌ها باشند؟ آیا این توهین به نخبگان کشور نیست؟
درست است، اما مسئله‌‌ی مهم‌تر این است که با استفاده از این ابزارها، رفت‌وآمدهای شهروندان ایران را کنترل ‌کنند. قبل از این که این مباحث مطرح شود، ما می‌بینیم که از طرف وزارت علوم ابلاغیه و بخشنامه‌ای می‌آید که جلوی سفر اساتید دانشگاه به خارج از کشور را بگیرند. هر کدام از این اساتید دانشگاه‌ها از لحاظ سن و سال و از لحاظ فهم و شعور سیاسی در جایگاه بسیار بالایی هستند و طبیعتا به راحتی نمی‌شود آنها را فریفت و خیلی از آنها از لحاظ علمی و حتا از لحاظ تحلیل سیاسی در جایگاه بالایی قرار دارند.

اصولا باید توجه داشته باشیم که در کشوری مانند ایران، همانطور که این مقام اطلاعاتی هم تاکید می‌کند، واقعا پایه‌ی حکومت چنین سست نیست که با رفت‌وآمدهای یکسری افراد منفرد و حتا با فرض این اتفاقی که ادعا می‌شود که با اینها صحبت می‌کنند و به آنها آموزش می‌دهند، بشود براندازی نرم را مطرح کرد. و اصولا چیزی به اسم براندازی نرم، به‌عنوان جرم، نه در قوانین ما وجود دارد و نه در مقرراتی که بشود با اتکا به آن افراد را دستگیر کرد و مانند موردی که هست پشت تلویزیون آورد و افراد را مجبور کرد که علیه خودشان و دوستان خودشان حرف بزنند.

دویچه‌وله: حالا همه‌ی اینها به نظر می‌آید که به معنای ممنوعیت سفر شهروندان ایران به آمریکا باشد. زیرا هر کس که پایش را به خاک آمریکا بگذارد، باید روی این حساب کند که در بازگشت به ایران مورد سوءظن براندازی قرار بگیرد!

نه، این قضیه بیشتر از بحث آمریکاست. مواردی که من به آنها اشاره کردم، کسانی بودند که به کشورهای کوچک اروپایی، برای مثلا یک سفر یکساله‌ی مطالعه‌ی علمی می‌خواستند بروند، که به گونه‌ای جلوی آنها را گرفتند. اما طبیعی است، با این نوع برخورد با کسانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند، این بهانه‌ای است که از این به بعد بیش از گذشته که ما شاهد وجود یک لیست بالابلند در کامپیوتر بخش مربوط به پاسپورت و ویزا و خروج از کشور بودیم، هر کسی را هر وقت لازم بدانند صدایش کنند، بازجویی‌اش کنند و احیانا پاسپورتش را بگیرند و بگویند خب، در این سفر فلان صحبت با فلان فرد دانشگاهی جاسوس بوده و غیره، و مردم را در واقع از زندگی عادی خودشان باز بدارند.

حالا فکر می‌کنید در شرایط کنونی، انگیزه‌ی طرح چنین مسایلی، صرف‌نظر از آنهایی که خود شما مطرح کردید چیست؟ آیا رابطه‌ای با دوره‌ی جدید ریاست جمهوری در آمریکا دارد یا مرتبط است با انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایران؟

این بحثی است که از زمانی که دولت جدید آمد و وزرای اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی بر این جایگاه قرار گرفتند، مطرح بوده است. آن موقع عنوان "انقلاب مخملین" را مطرح می‌کردند. زمانی که خانم هاله ‌اسفندیاری و دیگران را گرفتند هم سعی کردند بر این مسئله تاکید کنند و همین اصطلاحات سیاسی را هم که الان جایگاه اتهام قضایی را گرفته است، به‌کار بردند.

حتا بخشی از فیلم‌هایی را که مثلا در کشورهای شوروی سابق وجود داشته است را آوردند و در تلویزیون نمایش دادند و بحث "انقلاب نرم" و "انقلاب مخملین" را مطرح کردند. اما واقعیت این است که فضا را می‌خواهند پلیسی کنند، اطلاعاتی‌− امنیتی کنند. شما ببینید، بحث ترافیک که می‌شود، الان در تمام مسیر خیابان‌های تهران مأمورانی با هیبت‌های بزرگ گذاشته‌اند. بهانه این است که می‌گویند، ما می‌خواهیم مثلا ماشین پارک نکنند. این فضایی است که می‌خواهند نمایش بدهند. در اینجا بحث این‌که دولت اوباما آمده و یا بحث آمریکا مطرح نیست. ولی به دلیل این‌که نارضایتی عمومی افزایش پیدا می‌کند، طبیعتا دست بردن به این ابزارها هم تقویت می‌شود.

من در این مقاله‌ی جدیدی که نوشتم و در روزهای آینده منتشر خواهد شد، یک موردی را مطرح می‌کنم و مثالی از یکی از دوستان که در زندان بوده است را می‌زنم. این فرد به دلیل این‌که حاضر نبوده لباس زندان بپوشد و در شرایط بازجویی قرار داشته، مجبورش می‌کنند برای مدت چهار روز متوالی از سلول خارج نشود و به عبارتی جلو رفتن او به دستشویی را می‌گیرند. بعد هم وقتی او امتناع می‌کند و چهار روز متوالی به دلیل شرعی و بهداشتی حاضر نمی‌شود در سلول خودش ادرار و مدفوع کند، از او بازجویی به‌عمل می‌آورند.

نکته‌ی جالب این است که ازجمله در بازجویی‌ها می‌گویند: تو قصد داری از طریق نرفتن به دستشویی افکارعمومی داخلی و خارجی را تحریک کنی و پروژه‌ی براندازی نرم راه بیندازی. توجه کنید! فرد در زندان، دور از انظار، محدودش کرده‌اند، دستشویی نمی‌تواند برود، و بعد هم می‌گویند دستشویی نرفتن‌ تو به این دلیل است که می‌خواهی پروژه‌ی براندازی نرم راه بیاندازی. این فرد یکی از چهره‌های معروفی است که او را به‌عنوان یک فعال حقوق بشر در ایران و دنیا هم می‌شناسند. وقتی با چنین افرادی این برخوردها را می‌کنند، طبیعتا شما انتظار نداشته باشید که از افراد عادی که تجارب سیاسی ندارند، یا به راحتی تحت فشار قرار می‌گیرند، نتوانند اعتراف‌گیری کنند و آنها را پای تلویزیون بیاورند و در فضای روانی که علیه‌شان ساخته‌اند و یک نوع شکنجه‌ی سفید یا شست‌وشوی مغزی است، آنها را وادارند تا علیه خودشان حرف بزنند و هر چیزی را که به آنان دیکته کرده‌اند، در یک شوی تلویزیونی، و در واقع در یک تئاتر نمایشی برای مردم بیان کنند.

مصاحبه‌گر: داود خدابخش

کاریکاتور؛ اوباما و رژیم آخوندی


این آتش شما را می سوزاند

این آتش شما را می سوزاند.....
آتش خشمی که از سالیان زیر خاکستر بوده شعله بر افراشته و زبانه هایش به کاخهای ظالمان متجاوز سرک می زند و هشدار می دهد که عنقریب این آتش شما را می سوزاند و بلکه خاکسترتان کرده و نابودتان می کند....
هر جنایتتان اخگریست و دمیدنی بر اخگرها که نهایتش برای متجاوزان بس تاریک و هولناک است و.....
دیگر آتش شعله ور شده و تنها یک شعله آن سراوان را بر شما تار نمود و وجود ناپاکتان را پاره پاره نمود که قطعات را از بالای بام خانه های مردم جمع آوری می نمودید ........
دیگر به پایان راه خود رسیده اید و دیگر ظلم پذیری بس است که هنگام انتقام است و سزا ..
جنایت بس است که جنایتکار باید در میدان عدل بلوچستان بر چوبه دار باشد .....
تجاوز رو به پایان است که متجاوزان بر چوبه های دار می باید....
آری بلوچستان دیگر همه تن بپا خواسته و بلوچستان امروز رهبری دریافت کرده که تاریخش مثلش ندیده و به امید الله و در سایه رهبری امیر عبدالمالک ما پیروزی و آزادی خود را جشن خواهیم گرفت.
دلاور بلوچ

http://www.delaavar33.blogspot.com/

اوباما سوگند یاد کرد: امید را به جای ترس برگزیدیم


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی باراک اوباما به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد کرد.
آقای اوباما اولین رئیس جمهوری آفریقایی تبار آمریکاست. او با همان انجیلی سوگند یاد کرد که آبراهام لینکلن در سال 1861 با آن سوگند خورده بود. او رئیس جمهوری بود که به برده داری در آمریکا پایان داد.
آقای اوباما در سخنرانی خود که در جمع صدها هزار تن ادا شد و به طور مستقیم از تلویزیون های بین المللی پخش شد، گفت قدردان اعتمادی است که مردم به او داشته اند.
رئیس جمهوری جدید آمریکا در این سخنان از جورج بوش، رئیس جمهور سابق به خاطر خدماتش به ملت و همکاری هایش در طول مدت انتقال قدرت قدردانی کرد.
آقای اوباما گفت: "ملت ما علیه شبکه گسترده ای از خشونت و نفرت در جنگ به سر می برد، اقتصاد ما به شدت ضعیف شده است. بازار مسکن و کار در شرایط بدی است و کسب و کارها متوقف شده است. سیستم بهداشتی ما پر هزینه است و ناکامی های مدارس ما متعدد است و هر روز شواهد بیشتری به دست می آید که نشان می دهد نحوه استفاده ما از انرژی، زمین را تهدید و دشمنان را ما مستحکم تر می کند.
رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود گفت چالش هایی که آمریکا و آمریکایی ها با آن روبرو هستند، واقعی است. او افزود این چالش ها جدی و شمار آنها زیاد است.
آقای اوباما افرود: "ما امروز در اینجا جمع شده ایم، چون ما امید را به جای ترس انتخاب کردیم، وحدت را به جای بحران و اختلاف."
اولین رئیس جمهوری آفریقایی تبار آمریکا گفت زمان آن رسیده تا دوباره بر این ارزش ها و باورهایی که نسل به نسل به ما رسیده،تائید کنیم که مطابق با وعده الهی، همه برابر و آزاد هستند.
رئیس جمهور آمریکا گفت اطمینان میان حکومت و مردم باید احیا شود.
آقای اوباما در سخنان خود که با استقبال مردم روبرو شد خطاب به جهان اسلام گفت: "ما به دنبال راهی برای به جلو رفتن هستیم که بر مبنای منافع مشترک و احترام متقابل است."
او افزود: " رهبرانی در سراسر جهان که به دنبال بحران هستند و می خواهند ناکامی های جوامع خود را به گردن غرب بیاندازند، بدانند که مردمشان در مورد آنها بر مبنای آنچه بنا کرده اند قضاوت خواهند کرد، نه بر اساس آنچه از میان برده اند."
آقای اوباما گفت آمریکا نشان خواهد داد که دوست هر ملت و فردی است که به دنبال صلح و منزلت است.
تدابیر امنیتی که برای این مکان و مراسم امروز در نظر گرفته شده، بی سابقه است و بالغ بر 40 هزار مامور امنیتی به خدمت خوانده شده اند.
گزارشگران می گویند مردم در سراسر آمریکا احساس می کنند که امروز شاهد وقوع تاریخ هستند.حدود دو میلیون نفر در پارک ملی آمریکا، در محوطه بیرونی محلی که مراسم در آن شکل می گرفت جمع شده بودند.
هنگامی که آقای اوباما وارد محل شد، جمعیت یک صدا ابراز شادمانی کرد.
آرتا فرانکلین، خواننده سرشناس آمریکایی در این مراسم برنامه اجرا کرد و سپس بیست و یک توپ به صدا در آمد.
پس از پایان مراسم، آقای اوباما با جورج بوش خداحافظی کرد. رئیس جمهور سابق آمریکا با یک فروند هلیکوپتر کاخ سفید را ترک کرد. قرار است جورج بوش همراه با لورا بوش به تگزاس برود.
دیک چنی، معاون آقای بوش نیز در این مراسم به علت مشکلات قلبی اش بر روی ویلچر حضور داشت.

احضار 8 دانشجوی دانشگاه بلوچستان

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ادوارنیوز به دنبال تحصن چند ماه پیش دانشجویان دانشگاه بلوچستان نسبت مسائل صنفی خود, 8 تن از دانشجویان متحصن این دانشگاه به کمیته انضباطی احضار شدند.

هم چنین برای دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه حکم یک ترم حذف ترم و و توبیخ کتبی و.درج درپرونده صادر شده است.

شایان ذکر است که این احضار ها که همچنان ادامه دارد، در زمان امتحانات پایان ترم صورت گرفته است.

ایران تخفص قيمه الغاز المصدر الي باكستان

شبکة تفتان الخبریة:نشر علي موقع بيزنس ركوردر الباكستاني الالكتروني حول ان ایران تخفض قيمه غازها المصدر الي باكستان.ان موقع بيزينس ركوردر الالكتروني قد نشر تقريرا نقلا عن مسوولين باكستانيين ،افاد ان ايران خفضت من طلبها السابق علي سعر الغاز المصدر الي باكستان من ‪ ۸۵‬الي ‪ ۷۸‬بالمائه من سعر النفط الخام.
و قال بعض المصادر قد توافق ایران علی هذالسعر بان تعین باکستان فی مسئلة جندالله و لکن باکستان تنفی وجود جندالله فی مناطق باکستانیة و جندالله ایضا توکد بان اعضاءحرکة المقاومة فی بلوشستان.

سید الاسشهادیین فی بلوشستان الشهید عبدالغفور ریجی الاخ الشقیق لقائد الثورة فی بلوشستان الامیر عبدالمالک الریجی
شکست انقلاب خمینی در بلوچستاندرآستانه انقلاب زجر هستیم و حدود سی سال است که مردم به جز فقر و فساد و بدبختی از این انقلاب چیزی ندیده اند ، انقلابی که بنیانگزار فتنه و آشوب در سطح بین المللی و فقر و زبونی در جای جای ایران بوده استانقلابی که سردمداران آن به خوبی نشان داده اند فساد اداری و اخلاقی و غیره... بخشی لاینفک از آن بوده است و برای این مدعا اظهارات پالیزدار و جریان آخوند گلستانی و امثالهم اثبات کوچکی بر فساد اداری و اخلاقی و سرشت به اصطلاح انقلابی حاکمان رژیم خمینی استاین به اصطلاح آرمانها بیشتر از هر جای ایران در دیار بلوچستان تبلور و نمود بیشتری داشته است و علاوه بر زجر و زبونی مردم، تبعیض و شهروند درجه چندم نمودن این مردمان و تهاجم به فرهنگ و دین مردم بلوچ یکی از مهمترین جنبه های ارزشهای انقلابی خمینیان بوده استاکنون متاسفانه شاهد سی امین سالگرد این انقلاب شیطانی هستیم و حجت الشیطان محمدزاده یکی از مسئولان سازمان تبلیغات شیطانی رژیم در بلوچستان با خبرگزاری حکومتی فارس مصاحبه ای داشته و خبر از اعزام مبلغان به بلوچستان داده است ( که اصل آن در پایان این نوشتار درج شده است*)

آری در طول هر سال از ماه محرم گرفته تا رمضان و دهه به اصطلاح فجرشان آخوندهای زیر نظر مستقیم خامنه ای برای گذراندن تز خود به بلوچستان عازم و سرازیر می شوند بلوچستانی که نه فرهنگ و زبانشان با این آخوندهای مشهدی و قمی یکیست و نه دین و مذهبشان .

رژیم خمینی تبلیغات گسترده خود در صدا و سیما و درس مدرسه و دانشگاه را کافی نمی بینند و با علم به این که مردمان هیچ وجه مشترکی با آنان ندارند باز شاهد آن هستیم که مستقیما هیاتهای ویژه ای عازم می شوند تا به قول خودشان آرمانهای انقلابی رژیم را تبیین و توجیه کنند و اما در مشاهده این قضیه از زاویه ای دیگر باید گفت اینان علاوه بر آن هدف ظاهریشان بیشتر بر آنند که ببینند تهاجمشان بر مردم بلوچ تا چه اندازه کارگر بوده و گزارش ویژه ای را تقدیم خامنه ای جنایتکار کرده و ارزیابی کنند تا چه اندازه در صدور انقلاب ننگینشان به بلوچستان موفق بوده اند و نیز تا چه حد گزارشهای عمال مزدورشان در سطح منطقه همچون آخوند سلیمانی نماینده خامنه ای و امام جمعه مهاجران و غیر بومیان در مرکز بلوچستان - زاهدان و شهریاری نماینده انتصابی رژیم در مجلس فرمایشی و از مسئولان انصار حزب الله کشور در جهت سرکوب مردم بلوچ و صدور اجباری انقلابشان تا چه اندازه ای صحت داشته استاین آخوندان و سردمداران حرف از انقلاب سرنوشت ساز میزنند ، بلی این انقلاب سرنوشت ساز بوده است اما سرنوشتی تلخ و زجر آور و از ارزشهای آن می گویند !

باید از این گستاخان پرسید کدام سرنوشت و ارزش ؟!

سرنوشت و ارزشی که مردم بلوچ را تبدیل به محرومترین مردم کشور کرده است؟

سرنوشت و ارزشی که اعتیاد ، بیکاری ، فقر ،توهین به زبان ، لباس ، فرهنگ ، دین و عقیده ، بازداشتهای خوسرانه و زندان ، اعدام و نسل کشی مردم بلوچ بوده است

سرنوشت و ارزشی که رژیم را مجبور ساخته که دفتر جانشینی و معاونت نیروی انتظامی کشور و محل کار پاسدار رادان در مرکز بلوچستان باشد

سرنوشت و ارزشی که وزارت اطلاعات یکی از مخوفترین مراکز و زندانهایش در سطح کشور را در مرکز بلوچستان تاسیس کند

سرنوشت و ارزشی که در این سی سال اصل و سرشتش را بر همگان خصوصا مردم بلوچ عیان کرده است و نه تنها سبب آن نگشته است که مردم بلوچ ذره ای بر این انقلاب خمینیان دلبستگی و امیدی داشته باشند بلکه سبب ایجاد نفرت و عداوت عمیق و روزافزون مردم بلوچ نسبت به رژیم خمینی و مزدوران مهاجرش در بلوچستان گشته است و گزارش این اعزامیان برای خامنه ای به جز این نخواهد بود که در این سی سال مردم بلوچ هر روز بیشتر و بیشتر بر اهداف شوم خمینیان آگاهی یافته و رژیم نتوانسته ذره ای از عزم راسخ مردم بلوچ در حفظ فرهنگ ، هویت و دینش ُبکاهد.
راهیگ

خبرگزاري فارس: مسئول اعزام اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: 180 روحاني مبلغ بومي و غير‌بومي همزمان با سي‌امين سال پيروزي انقلاب از قم و مشهد به نقاط مختلف استان اعزام مي‌شوند.حجت‌الاسلام محسن محمدزاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: به منظور آشنايي نسل جوان با اهداف و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي در ايام دهه فجر، برنامه‌هاي سخنراني در مساجد از سوي 180 مبلغ بومي و غير‌بومي اعزام شده، انجام مي‌شود. وي آشنايي نوجوانان و جوانان با روزهاي سرنوشت‌ساز انقلاب را امري ضروري دانست و گفت: 12 تا 22 بهمن ماه از روزهاي بزرگ و سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامي ايران هستند كه نياز است جوانان هرچه بيشتر با اين روزها آشنا شوند. محمدزاده نقش جوانان در مدارس و دانشگاه‌ها را در پيروزي انقلاب مهم دانست و افزود: با ايمان قوي مردم ايران به‌ويژه جوانان و با رهبري امام خميني (ره) انقلاب به پيروزي رسيد و امروز وظيفه آحاد مردم حفظ ارزش‌هاي اين انقلاب است

۱۳۸۷ دی ۳۰, دوشنبه

سلامات سيدي الشيخ احمد


سلامات سيدي الشيخ احمد


يقول المثل العربي‘ الرجال مواقف ‘ وفي الإسلام الموقف الشريف والشجاع يعد من الإيمان ‘ وقد قال النبي صلوات الله عليه وسلم ‘ خياركم في الجاهلية خياركم في الإسلام‘ فأخيار الجاهلية هم من كانوا أصحاب مواقف تتسم بالشجاعة وإكرام الضيف وإغاثة المظلوم وغيرها ‘وهذه من سمات التدين ‘ و التدِين طاعة وعبادة لله عزوجل.و إذا ما نظرنا اليوم الى اغلب الرجال الذين تلقي السلطات الإيرانية القبض عليهم بتهم معاداة النظام أو ترويج السلفية أو ما تسميه بالوهابية حسب زعمها ‘ نجد ان اغلب هؤلاء المعتقلون هم أصحاب مواقف مشرفة ليس اقلها الدفاع عن المظلومين والمطالبة بحقوق المضطهدين وهذه كلها مطالب تعبر عن روح الإسلام والتدين الحقيقي الذي يأمر بالعدالة والمساواة .