۱۳۸۷ بهمن ۱۲, شنبه

ملاقات معاون احمدی نژاد با مقامات امریکائیبه گزارش آژانس خبری تفتان در حالیکه رژیم فریبکار ایران دم از مخالفت با امریکا می زند روزنامه انگلیسی زبان دیدار و گفتگوی دولت ایران با مقامات امریکائی افشا نمود روزنامه واشنگتن تایمز در این مورد نوشت نوشت : مقامات ایرانی و آمریکایی ملاقات های محرمانه ای با یکدیگر داشته اند.

این روزنامه آمریکایی نوشت: در سال گذشته میلادی ملاقات هایی به صورت سری میان "ویلیام پری" با "مجتبی ثمره هاشمی" مشاور ارشد رئیس جمهوری ایران درباره برنامه هسته ای این کشور برگزار شده است.


به گفته این منبع ناشناس، در این ملاقاتها بحثهایی صورت گرفته و نه مذاکره [رسمی] و هدف از آن شفاف سازی درباره درک متقابل طرفین بوده است.


این روزنامه در ادامه ادعای خود نوشت : در طول سال گذشته میلادی ملاقاتهای زیادی میان مقامات ایرانی و امریکایی انجام گرفته و در تعداد کمی از آنها شخصیتی با مقام ثمره هاشمی حضور داشته است.


واشنگتن تایمز در ادامه با اشاره مجدد به حضور ویلیام پری در این ملاقاتها نوشت : هنوز مشخص نیست که ویلیام پری این سیاستمدار کهنه کار که نقشی کلیدی در سیاستهای خارجی دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون بویژه سیاستهای آن زمان کاخ سفید در قبال کره شمالی داشت از طرف دولت جرج بوش در این ملاقاتها شرکت کرده بود و یا از طرف شخص و نهاد دیگری. در زمان انتشار این خبر پری در سفر بوده و امکان پرسش از وی درباره این ماجرا ممکن نبود. گفته می شود این مذاکرات در اروپا انجام شده اند.

نخست وزیر ترکیه جهان را به خاطر منزوی کردن حماس زیرسوال برد

رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، در مصاحبه ای با روزنامه واشنگتن پست، سیاست منزوی کردن جنبش اسلام گرای حماس را دلیل تنش ها در باریکه غزه توصیف کرد.
آقای اردوغان، در این مصاحبه تاکید کرد از آنجا که حماس در انتخابات ِ غزه پیروز شده است، مشروعیت این گروه باید به رسمیت شناخته شود.
نخست وزیر ترکیه، همچنین مناطق فلسطینی را « زندان در فضای آزاد » توصیف کرد و گفت حماس قادر به تغییر اوضاع نیست.
رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، و شیمون پرز رییس جمهور اسرائیل، روز پنجشنبه در کنفرانس اقتصاد جهان در داوُس ، جملاتی تند درباره تنش های خاورمیانه رد و بدل کردند.

رهبر اسلامگرا در انتخابات رياست جمهوری سومالی به پيروزی رسيدشيخ شريف احمد، رهبر اسلامگرای ميانه رو، در انتخابات رياست جمهوری سومالی به پيروزی رسيد.
انتخابات رياست جمهوری در سومالی که با حمايت سازمان ملل متحد برگزار شد، بخشی از روند آشتی ملی برای پايان دادن به جنگ در اين کشور است.
شيخ شريف در دومين دور رای گيری پارلمانی توانست بر رقيبش مَصلح محمد سياد، فرزند محمد سياد بَری، ديکتاتور سابق سومالی پيروز شود.
به دليل بی ثباتی در سومالی رای گيری در کشور همسايه يعنی جيبوتی برگزار شد.

تصویر؛ سی سال از ورود هیولا به ایران گذشتایران خواهان عملیات در خاک پاکستان(روزنامه پاکستانی)

جهت خواندن بر روی تصویر کلیک نمائید

۱۳۸۷ بهمن ۱۱, جمعه

مهدي خزعلي: احمدي‌نژاد يهودي‌زاده است


آزاده میررضی

وضعيت بحراني در جبهه اصولگراياندر شرايطي كه رسانه‌ها از سردرگمي اصولگرايان براي تعيين موضع انتخاباتي خود خبر مي‌دهند و درگيري‌هاي ‏دروني جناح حاكم به سطح جديدي رسيده است، مهدي خزعلي اتهام جديدي را به احمدي‌نژاد وارد ‏وبا اشاره به ‏تغيير فاميلي احمدي‌نژاد كه در شناسنامه‌اش هم درج شده است، رئيس‌جمهور اصولگرا را داراي "تبار يهودي" و ‏‏"بخشي از حلقه زر و زور و تزوير" توصيف كرد.‏

اين روزها طيف‌هاي مختلف جناح اصولگراي ايران همچنان دست به گريبان مشكلات دروني خود هستند. اعلام ‏نظر موتلفه مبني بر نهايي نبودن حمايت از رئيس‌جمهور فعلي، عدم شركت قاليباف در جلسه با احمدي‌نژاد، اشاره ‏باهنر به وجود يك نامزد احتياطي و درخواست جواد لاريجاني براي تعامل بيشتر احمدي‌نژاد با محافظه‌كاران، از ‏نشانه‌هاي اين مشكلات هستند.‏

اما جديدترين نمونه از كشمكش‌هاي انتخاباتي اصولگرايان، اتهامي است كه مهدي خزعلي، فرزند آيت‌الله ابوالقاسم ‏خزعلي، به احمدي‌نژاد وارد كرده است.‏

برخلاف ابوالقاسم خزعلي كه حامي سرسخت احمدي‌نژاد است، فرزندش آشكارا مخالف احمدي‌نژاد است و در يك ‏سال اخير با راه‌اندازي يك سايت شخصي، انتقادات مكرري را عليه دولتمردان نهم مطرح كرده است. با اين حال ‏اين بار او دست روي موضوعي گذاشته كه به سادگي فراموش نخواهد شد.‏

در يادداشت روز يكشنبه مهدي خزعلي كه با عنوان "قوم يهود در ايران" در سايت شخصي‌اش منتشر شده است، ‏با اشاره به تبار يهودي عسگراولادي، رهبر حزب موتلفه، و دفاع سرسختانه او از اقتصاد اسلامي، همچنين اشاره ‏به تبار يهودي مصباح يزدي - با اشاره به افكار او و بدون ذكر نامش - و نيز سابقه خانوادگي محمدعلي رامين، ‏طراح مساله هولوكاست، تصريح شده است: "اخيرا شنيدم احمدي نژاد هم که دست کمي در تظاهرات افراطي ديني ‏از آنان ندارد، از خانواده اي يهودي تبار بوده است."‏

وي در ادامه اين يادداشت با اشاره به "صفحه توضيحات شناسنامه" احمدي‌نژاد كه در آن به "تغيير فاميلي از ‏‏"سبورجيان" به احمدي نژاد" اشاره شده، خواسته است "ريشه خانواده سبورجيان در آرادان" بررسي شود كه: ‏‏"اگر حقيقت داشته باشد، حلقه قدرت، ثروت و روحانيت کامل است" و "اين بار زر و زور و تزوير در نسل قوم ‏يهود در ايران تحکيم شده است!"‏

خزعلي در پايان يادداشت خود هم با لحني طعن‌آميز، به مقايسه احمدي‌نژاد با صدام پرداخته و نوشته است: ‏‏"نمي‌دانم يکي تاکيد دارد که «عسگراولادي مسلمان» است، ديگري اصرار دارد از «نژاد احمد» ‏‎]‎احمدي‌نژاد‎[‎‏ ‏است، و صاحبخانه ما « کشريم» را رها کرده و مي‌گويد «محب يکتا» ست، آن يکي هم که آسماني است و «چراغ ‏هدايت» ‏‎]‎مصباح‎[‎‏ است! خدا را شکر که هنوز هيچ کدام ادعاي سيادت نکرده‌اند! يادش به خير در سفري که در ‏زمان صدام ملعون به عتبات داشتيم، در يکي از رواق‌هاي حرم حضرت ابوالفضل(ع) بر روي ديوار با ‏کاشي‌کاري شجره نامه صدام نصب شده بود که به امير مومنان مي‌رسيد!!"‏

تصاویری از شهید قهرمان عبدالغفور ریگی اولین استشهادی بلوچستان

دو کره در آستانه جنگ با يکديگر قرار گرفتند

خبرگزاري فرانسه در گزارشي از سئول نوشت کره شمالي روز جمعه با اعلام اينکه هيچگونه موافقتنامه سياسي و نظامي بين اين کشور با کره جنوبي وجود نخواهد داشت ، سئول را متهم کرد روابط بين دو کره را به آستانه جنگ کشانده است.

کره شمالی اعلام کرد همه موافقتنامه ها درمورد پايان دادن به رويارويي با کره جنوبي ازجمله موافقتنامه مربوط به مرز دريايي مورد مناقشه بين دو کره ديگر هيچ اعتباري ندارد. اين مرز دريايي سال هاي هزار و نهصد و نود و نه و دو هزار دو صحنه درگيري خونين بين دو کره بود.

بيانيه کره شمالي که کميته اتحاد دوباره کره آن را منتشر کرد باعث افزايش تنش هاي بين کره شمالي و کره جنوبي پس از چند ماه تيرگي در روابط بين دو کشور شد.

اين بيانيه درحالي منتشر مي شود که کمتر از دو هفته از تهديد ارتش کره شمالي مي گذرد مبني بر اينکه پيونگ يانگ آماده يک رويارويي تمام عيار با کره جنوبي است.

در بيانيه کره شمالي آمده است رويارويي بين سئول و پيونگ يانگ در عرصه سياسي و نظامي به حدي رسيده است که مي توان گفت دو کره در آستانه جنگ با يکديگر قرار دارند.

کره شمالي دولت محافظه کار لي ميونگ باک رئيس جمهور کره جنوبي را عامل نقض موافقتنامه هايي مي داند که سال دو هزار و همچنين دو هزار و هفت بين دو کره امضاء شده بود .

پيونگ يانگ اعلام کرد در چنين شرايطي ديگر نياز نيست کره شمالي به موافقتنامه هاي به دست آمده بين دو کره پايبند باشد.

سخنگوي ارتش کره شمالي نيز در یک بيانيه غيرعادي و شديداللحن هشدار داد ما به کشتي هاي کره جنوبي اجازه نخواهيم داد وارد آبهاي مورد مناقشه در درياي زرد شوند.

کره شمالي که سال دو هزار و شش يک آزمايش هسته اي انجام داد اعلام کرده است حتي پس از برقراري روابط با آمريکا ممکن است تسليحات هسته اي خود را حفظ کند و ماداميکه تهديد هسته اي آمريکا عليه پيونگ يانگ وجود دارد اين مسئله نيز ادامه خواهد داشت .

سخنگوي وزارت امور خارجه کره شمالي گفته نادرست است که آمريکا تصور کند پيونگ يانگ عادي سازي روابط با واشنگتن را به عنوان امتيازي براي کره شمالي به منظور دست کشيدن اين کشور از تسليحات هسته اي خود تلقي خواهد کرد.

وي افزود آنچه ما واقعا خواستار آن هستيم، عادي شدن روابط بين امريکا و کره شمالي نيست بلکه تقويت بازدارندگي خود به هر طريق ممکن است. ما براي عادي شدن روابط مان با آمريکا يا دريافت امتيازهاي اقتصادي، تسليحات هسته اي نساخته ايم . هدف ما از ساخت تسليحات هسته اي محافظت از خود در برابر تهديدهاي هسته اي آمريکا بوده است. ما مي توانيم بدون عادي شدن روابط با آمريکا زندگي کنيم اما بدون بازدارندگي هسته اي قادر به ادامه حيات نخواهيم بود .

اردوغان :‌براي شکست تلاشها متاسفم


"رجب طيب اردوغان" نخست وزير ترکيه شب گذشته در همايش داووس از اين که تلاش هاي وساطت آميز کشورش بين اسراييل و حماس شکست خورده است، ابراز تاسف کرد.
اردوغان در اين ميزگرد که با حضور شيمون پرز برگزار شد؛ تاکيد کرد: به نظر من، مي توانستيم به اهداف خود برسيم ، اما اسراييل بجاي آنکه به تلاش هاي وساطت آميز پاسخ دهد در 26 دسامبر به نوار غزه حمله کرد.
نخست وزير ترکيه با اشاره به ديدار هيات اسراييلي قبل ازحمله به غزه از ترکيه افزود: چهار روز قبل از شروع جنگ در غزه ما به پيشرفت هاي بسيار خوبي درباره مرحله ديگري از صلح بين اسراييل، سوريه و حماس دست يافته بوديم.
اردوغان افزود: من از اولمرت نخست وزير اسراييل سوال کردم که با پرتاپ موشک حماس چه تعداد اسراييلي کشته شد؟ وي در پاسخ گفت: هيچ کس. من به او گفتم پس براي شما موشک مهم است نه زندگي انسان ها.
اردوغان همچنين گفت: من قبل از جنگ غزه در بازديد از مناطق فلسطيني به چشم خود ديدم که براي عبور از اسراييل و رسيدن به مناطق فلسطيني چقدر بايد انتظار کشيد و اين وضع چقدر مشکل است. وي تاکيد کرد: من به همراه همسرم بيش از نيم ساعت در مرز منتظر مانديم، حال ببنيد مردم آنجا چه مي کشند.
وي خطاب به پرز افزود: اسراييل در نوار غزه دست به جنايت زده است. شيمون پرز رييس جمهوري اسراييل پس از شنيدن سخنان مخالف و بسيار انتقادي ديگر اعضاي اين نشست از جمله عمرو موسي و بان کي مون با لحن عصبي و بسيار بلند گفت: من تعجب مي کنم که چرا مردم جهان که اکنون براي ملت غزه راهپيمايي مي کنند در گذشته براي مردم اسراييل که به آنان موشک پرتاپ مي شد دست به راهپيمايي نزدند.
وي افزود: ما انتخاب ديگري جز حمله به نوار غزه نداشتيم، مشکل غزه اسراييل نيست بلکه حماس است و اين حماس است که يک ديکتاتوري در اين منطقه ايجاد کرده است.

سانسور کامل خبری عملیات انفجاری سراوان در رسانه های رژیم
به گزارش آژانس خبری تفتان
خبر عملیات انفجاری سراوان را که منجر به هلاکت 14 پاسدار شده بود و مبارزان در مسیر سراوان به اسفندک با کار گذاشتن مواد منفجره دو خودروی پاسداران را منفجر نمودند در رسانه های رژیم با سانسور مواجه شد و فقط شب عملیات شبکه تلوزیونی رژیم به اشاره ای کوتاه که چند تن از نظامیان در سراوان به هلاکت رسیده اند اکتفا نمود و بیشتر از این خبر را پوشش ندادند.

عملیاتهای انفجاری در حقیقت ترس و وحشت در نظامیان می آفریند و نظامیان را از گشت زنی در مناطق باز می دارد و رژیم نمی خواهد این گونه اخبار به گوش نیروهای نظامی اش برسد تا از ترس منطقه را ترک ندهند به هر صورت این روند ادامه خواهد یافت و حقیقت را نمی توان پوشید و نظامیان رژیم به زودی خود هم در انفجاری به هلاکت خواهند رسید

۱۳۸۷ بهمن ۱۰, پنجشنبه

تایید حکم اعدام یک فعال مذهبی کرد

خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان

حکم اعدام شورش مهدخانی فعال مذهبی کرد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در دادگاه تجدید نظر استان کردستان تایید شد.

یک فعال مذهبی اهل شهر سنندج بنام شورش مهدی خانی که پیشتر توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج به اعدام محکوم شده بودحکم وی اخیرا در شعبه 4 دادئاه تجدید نظر استان کردستان تایید شده است.

یادور میگردد شورش مهدی دراوایل پاییز سال به اتهام ارتباط با یک جریان مذهبی و اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شده بود.

حمله شديداللحن رو‌ در‌ رو و بي‌سابقه نخست وزير تركيه به رئيس رژيم صهيونيستي


رجب طيب اردوغان نخست وزير تركيه ساعاتي پيش در جريان اجلاس اقتصاد جهاني در داووس، در حضور سران كشورهاي جهان كه شيمون پرز رئيس جمهور اسرائيل نيز در ميان آنان بود، شخص وي و سياست‌هاي دولت رژيم صهيونيستي را به شكلي بي‌سابقه و غير منتظره مورد حمله قرار داد.

در جريان اجلاس اقتصاد جهاني در شهر داووس كه تعدادي زيادي از سران كشورهاي جهان از جمله نخست وزير تركيه و رئيس جمهور رژيم صهيونيستي در آن حاضر بودند در ابتداي اجلاس شيمون پرز رئيس جمهور اسرائيل، مدت 25 دقيقه سخنراني كرد و طي آن از جنايات اسرائيل در جنگ غزه دفاع كرده و آن را دفاع اسرائيل از خود خواند.
پس از پايان سخنان رئيس جمهور رژيم صهيونيستي، رجب طيب اردوغان نخست وزير تركيه در جايگاه سخنراني حاضر شد و با ايراد سخناني انتقاد آميز از رژيم صهيونيستي در صدد برآمد كه به سخنان شيمون پرز پاسخ دهد.
بنابر همين گزارش در دوازدهمين دقيقه سخنراني نخست وزير تركيه وي با انتقاد ممانعت آميز دبير اجلاس مبني عدم انتقاد از رژيم صهيونيستي مواجه شد.
در اين هنگام وي با اشاره به اينكه به او اجازه صحبت داده نمي‌شود و با حالي برافروخته خطاب به نخست وزير رژيم صهيونيسيتي گفت: اسرائيل در غزه دست به يك قتل عام زد اين غير قابل انكار است من خود دو نخست وزير اسرائيل را مي‌شناسم كه به من گفتند از ورود به سرزمين‌هاي اشغالي با تانك لذت مي‌برند اگر خواستيد اسامي آنها را هم خواهم داد هر چند شما خود اسامي آنها را مي‌دانيد.
وي در ادامه خطاب به رئيس رژيم صهيونيستي افزود: شما ادعاهاي دروغ مي‌كنيد شما از كودك كشي و آدم كشي لذت مي‌بريد.
بنا بر همين گزارش در اين هنگام رئيس جمهور رژيم صهيونيستي با حركاتي وانمود كرد كه سخنان اردوغان را از طريق گوشي خود نمي‌شنود، كه اردوغان بلافاصله با دست پرز را مورد اشاره قرار داد و گفت: خوب مي‌شنويد آقا، خودتان را به آن راه نزنيد، شما خود مي‌دانيد كه من چه مي‌گويم دست شما به خون كودكان غزه آلوده است. در اين مرحله دبير اجلاس به صورت گستاخانه با اشارات دست و حتي دست زدن روي شانه نخست‌وزير تركيه او را به قطع سخنانش دعوت كرد كه اردوغان در اين مرحله به شدت عصباني شده و پرز را مجددا مورد خطاب قرار داد و گفت: ببينيد شما 25 دقيقه صحبت كرديد و به من 10 دقيقه اجازه صحبت نمي‌دهند اين رويه هميشگي شماست در اين هنگام پرز برخاسته و با صداي بلند اقدام به پرخاش و پاسخگويي به اردوغان نمود و از سوي اجلاس صداي بلند‌گوي اردوغان پايين آورده شد و صداي بلندگوي پرز افزايش يافت.
در اين لحظه اردوغان بلافاصله گوشي خود را از گوش برداشته و با صداي بلند به سخنان خود ادامه داد و گفت: حالا كه اجازه صحبت نمي‌دهيد دو جمله را مي‌گويم و تمام مي‌كنم حرف اول را از تورات مي‌گويم.
وي با اشاره به يكي از آيات تورات گفت: در اين كتاب شما امر شده‌ايد كه از آدم كشي بپرهيزيد اما شما برخلاف كتاب آسماني خود آدم مي‌كشيد اين تنها كاري است كه شما بلديد آدم كشي كار و رويه شماست ؛ مطلب دوم اينكه از نظر من كار بنده در اجلاس داووس به پايان رسيده است و ديگر در اينجا حضور نخواهم يافت.
به گزارش خبرگزاري فارس رجب طيب اردوغان بلافاصله اقدام به ترك جايگاه كرد و به سوي درب خروجي اجلاس كنفرانس حركت كرد.
عمر موسي دبير كل اتحاديه عرب كه از حاضران در جلسه بود سعي كرد مانع از ترك سالن توسط اردوغان شود اما اردوغان با حفظ احترام از درخواست عمر موسي سرباز زد و سالن اجلاس را ترك كرد.

جندالله مدعی کشتن 14 پاسدار شدبه گزارش آژانس خبری تفتان
گروه جندالله ("جنبش مقاومت مردمی ایران" ) طی اطلاعيه ای مدعی شد که شامگاه روز سه شنبه 8 بهمن 87 شاخه نظامی شهید عمران اسفندکی با کار گذاشتن دو بمب کنار جاده ای در مسیر سراوان _ اسفندک دو عدد خودروی حامل نیروهای رژیم را منهدم نموده که تمامی سرنشینان این دو خودرو کشته شدند.
این دو خودرو حامل 14 پاسدار بودند که در حال عبور از جاده سراوان _اسفندک بودند و همه پاسداران این دو خودرو کشته شدند.

عملیات جدید جنبش مقاومت در مسیر سراوان _اسفندکبسم الله الرحمن الرحیم
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که شامگاه روز سه شنبه 8 بهمن 87 دلاورمردان شاخه نظامی شهید عمران اسفندکی با کار گذاشتن دو بمب کنار جاده ای در مسیر سراوان _ اسفندک دو عدد خودروی حامل نیروهای رژیم را منهدم نمودند که تمامی سرنشینان این دو خودرو به هلاکت رسیدند.
این دو خودرو حامل 14 پاسدار رژیم بودند که در حال عبور از جاده سراوان _اسفندک بودند و همه پاسداران این دو خودرو به هلاکت رسیدند.
جنبش مقاومت ضمن تبریک گفتن این عملیات به مردم بلوچستان و ایران به نیروهای رژیم هشدار می دهد که از ظلم و جنایت دست بردارند و در غیر این صورت هر روز و در انفجارها به هلاکت خواهند رسید.
این اطلاعیه به خاطر خارج شدن مبارزان از منطقه با تاخیر صادر شد و بحمدالله تمامی مبارزان بعد از عملیات به پایگاههایشان در کوههای بلوچستان بازگشتند.

جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله)

رادان: آماده عمليات در پاكستان


به گزارش آژانس خبری تفتان جانشين فرماندهي نيروي انتظامي که در روزهای گذشته نیروهایش ضربه های سختی از مبارزین بلوچستان خورده اند و در رویاروئی با مبارزان با شکست مواجه گردیده است و نیروهایش در داخل مرزها و در بلوچستان هدف قرار می گیرند ضعف و ناتوانی نیروهایش را بر گردن پاکستان انداخت و گفت : حاضريم وارد خاك پاكستان شده و عمليات انهدام و قلع و قمع را آغاز كنيم.
احمد رضا رادان جانشين فرماندهي نيروي انتظامي امروز در جمع خبرنگاران به عملیات اخیر مبارزان بلوچستان و هلاکت 12 تن از پاسداران رژیم اشاره نمود و گفت :در چند روز گذشته خودرو تداركات نيروي انتظامي در نوار مرزي مورد كمين قرار گرفته و 12 تن از نيروي هاي انتظامي به کشته شدند.
رادان گفت ما از اول انقلاب تاکنون 2000 کشته در مناطق شرقی کشور داده ایم.

وزير خارجه کويت:ایران ویروس است


به گزارش آژانس خبری تفتان وزير امور خارجه کويت در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق‌الاوسط» گفت:ما در معرض ويروس‌هاي متعددي هستيم؛ از جمله «ويروس ايراني و آمريکايي» و روشن است که اختلافات ميان ما (اعراب) به ايران يا غير آن ارتباطي ندارد؛ ايران و ديگر کشورهاي منطقه به اختلافات ما دامن مي‌زنند تا در مسائل ما دخالت کنند.

وي در پاسخ به اين پرسش «الشرق‌الاوسط» که چه کسي يا چه چيزي باعث اختلافات ميان اعراب شده است، مي‌گويد: با مراجعه به زمان‌هاي گذشته، روزهاي ناخوشايند و سخت در تاريخ اختلافات اعراب، ناشي از آرزوهاي آنان بوده است.

محمد السالم الصباح در پايان به شکلي گستاخانه مي‌گويد: دعوت اعراب از ايران، دعوتي صادقانه است؛ بنابراين ايران بايد از مواضع بازدارنده و سلبي خود و نيز از اشغال جزاير سه‌گانه اماراتي(!!!) دست بردارد و به امور داخلي خود سرگرم باشد.

۱۳۸۷ بهمن ۹, چهارشنبه

جان باختن 4 نوجوان بر اثر قاچاق سوخت در زابل - بلوچستان


سحر گاه روز یک شنبه 6 بهمن ماه بر اثر برخورد دو دستگاه خودرو حامل سوخت قاچاق در محور زابل نهبندان هر دو خودرو آتش گرفتند که در این حادثه اسفبار 4 نوجوان جان باختند و دو تن دیگر به شدت زخمی شدند . گفتنی است پس از بررسی های انجام شده مشخص شد که هر چهار نفر قربانی سنی زیر 20 سال داشته اند که این آمار وخامت اوضاع را در منطقه در خصوص اشتغال و ترک تحصیل دانش آموزان جهت مبادرت به قاچاق کالا و مواد مخدر نشان می دهند .جوانان بیکار جهت برطرف کردن نیاز مالی خانواده هایشان مجبور به دست زدن به کارهای پر خطر و نا مشروعی مانند موارد ذکر شده می شوند .
آژانس ایران خبر

۱۳۸۷ بهمن ۸, سه‌شنبه

سخنگوي قوه قضاييه: 12 پاسدار به هلاکت رسیده و عاملان منطقه را ترک داده اند


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از ایرنا "عليرضا جمشيدي" سخنگوي قوه قضاييه روز سه شنبه اعتراف کرد که "مرتکبين اصلي حادثه اطراف شهر زاهدان منطقه را ترک داده اند و هیچ کدام دستگیر نشده است.

جمشیدی در این گفتگو اعتراف کرد که 12 تن از پاسداران نظام به هلاکت رسیده اند وی افزود که پاسداران در کمین نیروهای مبارز بلوچ قرار گرفته و با رسوائی به هلاکت رسیده اند.

در درگيري مسلحانه اي که يکشنبه شب ميان مبارزان بلوچستان وپاسداران خونخوار در حاشيه شهر زاهدان رخ داد 12 پاسدار رژیم به هلاکت رسید .

اين عملیات افتخار آفرین در منطقه اي موسوم به "لار" در نزديکي شهر زاهدان روي داد.

۱۳۸۷ بهمن ۷, دوشنبه

پیام رهبر جنبش مقاومت امیر عبدالمالک بلوچ به مناسبت عملیات پیروزمندانه جوانان بلوچستان


بسم الله الرحمن الرحیم
پیام رهبر جنبش مقاومت امیر عبدالمالک بلوچ به مناسبت عملیات پیروزمندانه جوانان بلوچستان

بنده عملیات افتخار آفرین و غرورانگیز رزمندگان مبارزین ایران _واحد بلوچستان را تبریک گفته و از ایزد منان برایشان توفیق مزید و پیروزی در هر کارزاری را خواهانم.
قلبا از این عملیات پیروزمندان مسرور شده و از جوانان غیور که چنین افتخاری آفریدند سپاسگذارم باید مردم بلوچ و جامعه اهلسنت ممنون فداکاریهای سربازان دلیری باشند که در ره عزت و آزادی از خود مایه گذاشته و دشمنان را در هر میدانی مفتضحانه شکست داده و برای ملت خود عزت و سربلندی می آفرینند.
این عملیاتها جهت دفاع از دین و عزت و ناموس مردم انجام می گیرد و به امید الله با اقتدار و تا سرنگونی رژیم جهل و جور ولایت فقیه ادامه خواهند یافت.
و من به رژیم هشدار می دهم که دست از جنایت و کشتار بردارد و اگر رژیم همچنان مثل گذشته تاریکش به ظلم و ستم ،تجاوز و توهین ،استبداد و تحقیر مردم ادامه دهد بداند که جوانان بلوچ و سنی به عقب نخواهند نشست و متحد و یکپارچه به تنه لرزان رژیم حمله خواهند کرد و به امید الله این جرثومه فتنه و فساد را از بیخ خواهند کند.
بنده در این سطور پیامی به ماموران رژیم دارم وبه آنان می گویم بلوچستان را ترک کنند همانگونه که بسیاری از پاسداران پس از عملیات استشهادی سراوان از مقام خود استعفا دادند و اگر در بلوچستان بمانند امروز و یا فردا هلاک می شوند و در این دنیا ذلیل و خوار و همچنین در آخرت به عذاب ابدی گرفتار خواهند شد.
پاسداران فریب نیرنگهای آخوندهای بی دین را نخورند و فکر نکنند با کشتن انسانهای مظلوم و بی پناه به بهشت می روند ! هرگز چنین نیست و کسانیکه ظلم و جنایت کنند آینده ای تاریک پیش رو دارند.
شما پاسداران و نیروها همیشه فریب خورده اید و کشته شده اید هزاران نفر از شما در گذشته کشته شده اند و در آینده هم کشته می شوند و آخوندهای جمکرانی به عیش و هوسرانی و جمع ثروت مشغول هستند و هدفشان نه اسلام و نه اهلبیت که حفظ قدرت وثروت می باشد پس چرا شما خود را قربانی آخوند جنایتکار خامنه ای و دار و دسته اش می کنید، من از شما می خواهم بلوچستان را ترک کنید و گول وعده های دروغین عده ای آخوند از خدا بی خبر و جانی را نخورید و اگرنه سوگند به الله که با رسوائی به هلاکت خواهید رسید.
به خدا سوگند که حسین رضی الله عنه و اهلبیت از این جنایتکاران و اعمالشان بیزارند و اگر امروز حسین زنده می بود علیه خامنه ای قیام می کرد زیرا یزید به مراتب بهتر و عادلتر از این جانی و خونخوار بالفطرت بود ولی حسین فقط به خاطر ایجاد جامعه ای مبنی بر عدالت و برابری و پاک از استبداد و سلطنت و خودخواهی قیام نمود و جانش را فدا نمود و یزید نه به اندازه این ظالمان انسان کشته بود و نه مانند این جنایتکاران قران زیر خاک و مسجد آوار نموده بود ،پس بهتر است به هوش آئید و خود را قربانی هوس این جنایتکاران ننمائید.

پیام من به مردم این است که فریب دروغها و تبلیغات دروغین رژیم که خود را حامی قدس و مردم فلسطین می داند رانخورند چگونه این رژیم از فلسطین حمایت می کند در حالی که در یک سال بیش از هزار جوان بلوچ از اقشار مختلف دانشجو و طلبه و عالم و .. را به دار زده است و دهها عالم اهلسنت را به زندان انداخته است که تاکنون بسیاری از علمای اهلسنت کردستان و خراسان در زندان به سر می برند و مساجد و مدارس را با خاک یکسان نموده است و کتاب الله قران کریم را در چاههای فاضلاب دفن نموده است.
آیا این اعمال رژیم جنایت نیست ، آیا این اعمال ظلم نیست ،آیا اهانت به اسلام و قران نیست؟
دفاع از فلسطین حربه و نیرنگی است برای فریب مسلمانان تا مذهب صفوی و خرافاتی و جمکرانی خود را صادر نمایند .
مردم باید هوشیار و بیدار باشند و مسائل را تحلیل و بررسی نمایند و تنها به مشاهده و شنیدن اخبار از رسانه های رژیم که سراسر دروغ و افترا و مکر و حیله است اکتفا ننمایند زیرا این رسانه ها کاری جز تخدیر افکار مردم و فریب دادن اذهان عمومی ندارند، مردم بدانند که اساس و بنیاد این رژیم بر دروغ و تقیه و نفاق است و حتی دروغ و فریب در مذهب این رژیم اجر و پاداش دارد و اینها برای بقای خود روایات دروغینی ساختند که( لا دین لمن لا تقیة له) یعنی هرکس دروغ نگوید دین ندارد.لذا مردم باید خود مسائل را بررسی نموده و تحلیل نمایند و در این میان علماء و اندیشمندان وظیفه ای مهم بر عهده دارند که به روشنگری بپردازند و حقائق را برای مردم بیان دارند.
از سوئی رژیم با ایجاد فشار بر مردم می خواهد مردم را از مبارزه دور نماید که هوشیاری مردم را می طلبد که در راه مبارزه برای عزت و آزادی همانگونه که مبارزان جانهای خود را فدا می کنند بخشی از مبارزه که همان تحمل سختیها و فشارهاست بر مردم است و ملتی که سختیها و مشکلات را پشت سرنگذارد هرگز به عزت و آزادی نمی رسد.

ما در حال نبرد با رژیم هستیم و الحمدلله که رژیم در این نبرد با شکست مواجه شده است و در تمامی اهداف خود ناکام مانده است به طوری که رژیم از آغاز مبارزه در بلوچستان سه هدف را پیش روی خود قرار داد:
1:تخریب چهره جنبش در سطح جهانی
2: ایجاد فاصله بین مردم و جنبش
3: از بین بردن جنبش
و سپاس می گویم الله را که رژیم در اهداف سه گانه با شکست مواجه شد و با تلاشها و کوششهای جوانان رژیم حتی به یکی از اهداف طراحی شده خود نائل نگردید و جنبش در سطح جهانی مسئله بلوچستان و اهلسنت را مطرح نمود و افکار عمومی جهان را با خود همسو نمود و در داخل رژیم با فشارهای زیاد و دستگیریهای فله ای هدف فاصله انداختن بین جنبش و مردم را دنبال نمود که باز هم ناکام شد و امروز جنبش دارای محبوبیتی بیش از گذشته است و همه جوانان خواهان پیوستن به جنبش هستند و اما رژیم با اعدامها و کشتارها و هزینه میلیاردها دلار و اجیر کردن هزاران مخبر نتوانست جنبش را از بین ببرد و امروز جنبش با اقتداری بیش از دیروز به مبارزه ادامه می دهد رژیم با اعدام جوانان می خواست ترس از مرگ ایجاد نماید اما جوانان جنبش با اهدای جان خود نشان دادند که جان در ره دین و عزت و آزادی برایشان مهم نیست.
یک عملیات استشهادی تمامی برآوردهای رژیم و تحلیلهایشان را باطل کرد و ترس و وحشت در سراسر ارکان نظام انداخت طوری که رهبر جنایتکار نظام خامنه ای خود دست به کار شده و از ایادیش در بلوچستان خواسته است به هر صورت ممکن و با هر هزینه ای که بشود جلوی مبارزه را بگیرند.
آری مبارزان بارها از من خواستند که آنها را برای عملیات استشهادی بفرستم اما من انکار می کردم تا اینکه برادر عزیزم عبدالغفور بر این امر خیلی اصرار نمود وپافشاری نمود و من اجازه دادم چون به این امر اعتقاد و یقین دارم تا زمانیکه خود را فدا نکنیم به عزت و آزادی نمی رسیم و شهید عبدالغفور با فدا کردن جان خود به رژیم و به ملتش ثابت کرد که یک روز زندگی با عزت و شیرگونه بهتر از هزار سال زندگی پر خفت و روبه گونه است.
شهید عبدالغفور آرمان جوانان و دلاوران جنبش را به نمایش گذاشت که هیچ ترسی از مرگ ندارند و با سرور و شادمانی به سوی مرگی می روند که در راه الله و رسیدن به عزت و آزادی باشد و من به پاسداران رژیم می گویم:سوگند به ذات الله که ما مرگ در راه هدف و آرمان را به همان اندازه که شما بزدلان زندگی را دوست دارید دوست داریم و به چنین مرگی افتخار می کنیم و یقین داریم که این مرگ نیست بلکه زندگانیست و به وعده های الهی برای شهداء یقین داریم.
جهاد و شهادت تا رسیدن مردم به عزت و آزادی ادامه خواهد یافت و باید هر ملتی به حق تعیین سرنوشت خود برسد و ما به هیچ صورت نمی پذیریم که سرنوشت ما در دست کافران متجاوز و ستمگر باشد و این حق ماست که خود بر سرزمین و سرنوشت و ثروتهای خدادادی خود حکومت نمائیم.
به مردم یاد آور می شوم که امروز ما در بردگی و بندگی متجاوزان به سر می بریم و بیگانگان بر ما حکم می رانند و سرنوشت ما بدست دیگران است و ما در سرزمین خود تحقیر و تذلیل می شویم و امروز همه اقشار جامعه اعم از دانشجو و کارمند و عالم و عموم مردم توسط متجاوزان تحقیر می شوند و شما مردم این را خوب لمس می کنید که چگونه در ادارات و دانشگاهها و مراکز دولتی با شما برخورد می شود طوری که شما خود را بیگانه می پندارید و متجاوزان را مالکان خود می دانید ،من از شما سوال می کنم که آیا این گونه با ذلت و تحت بردگی متجاوزان زندگی کردن درست است؟
و آیا اینگونه با خفت زندگی کردن جوانمردی است؟
تا کی باید تحقیر و تذلیل را بپذیریم؟
تا کی؟
کمی به خود آئید و بیاندیشید که چرا چنین است و چرا ما از آنچه برما می رود بی تفاوت هستیم و تدبیری برای رهائی نمی اندیشیم؟
مبارزان جنبش با شکست رژیم در تمامی عرصه ها ثابت کردند که تنها راه نجات از این زندگی برده گونه و رسیدن به عزت و آزادی جهاد و مبارزه است و باید همه ملل ایرانی و خصوصا مردم بلوچ بپاخیزند تا خود سرنوشت خود بدست گیرند و از بردگی و زندگی پر ذلت نجات یابند.
در این میان علمای کرام وظیفه ای بس مهم بر عهده دارند و سکوت آنان گناهی نابخشودنی است و باید علمای کرام قدرت ایمانی خود را به نمایش بگذارند زیرا آنان وارثان قران و سنت هستند و قران و سنت بزرگترین قدرت و انرژی را دارند و علمای کرام باید با تکیه بر قران و سنت به مقابله با ظلم و ستم برخیزند.
در این پیام جا دارد از شهدای عزیز یاد کنم که چگونه با عزم راسخ پا به میدان مبارزه نهادند و چگونه عاشقانه جان خود را به پروردگارشان تقدیم نمودند و چگونه حماسه آفریدند ، نامشان برای همیشه در تاریخ این سرزمین باقی خواهد ماند و آنان بهترین الگو برای جوانان بلوچ و اهلسنت هستند زیرا آنان فرهنگ جهاد و شهادت را در بلوچستان بنیاد نهادند یادشان گرامی باد

یا زندگی با عزت ، یا مرگ با شرف
عبدالمالک بلوچ
(رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران جندالله)
شماری از پاسداران مرزی ايران در مرز پاکستان کشته شدند


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو فردا به گزارش رسانه های ايران، شماری از پاسداران مرزی ايران در شبيخونی در نزديکی مرز پاکستان کشته شدند.
به گفته يکی از فرماندهان پاسداران مرزی: گروهی که او آنها را ضد انقلاب خوانده، روز يکشنبه، ديروز، به يک کاميون حامل تدارکات برای مرزبانان در مرز "ميرچاوه" حمله کردند و پس از کشتن عده ای از پاسداران مرزی ايران، از همان مسيری که آمده بو دند، بازگشتند.
تعداد کشته شدگان اين حمله هنوز روشن نيست.

اطلاعیه سازمان مبارزین ایران واحد بلوچستان


بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاعیه مبارزین ایران واحد بلوچستان

درساعت 2:40 بعدالظهر به وقت محلی روز یکشنه 6/11/1387 مبارزین ایران واحد بلوچستان در یک عملیات کمین از پیش برنامه ریزی شده توسط فرماندهی کل در منطقه پیران کوه لار 15 کیلومتری زاهدان12 نفر از دژخیمان رژیم آخوندی ایران را به هلاکت رساندند.برادران بلوچ سازمان مبارزین ایران طی یک عملیات برنامه ریزی شده با کمین در کوه لار منطقه پیران واقع در 15کیلومتری زاهدان 12 نفر از دژخیمان رژیم آخوندی را به هلاکت رسانده تمامی مهمات آنانراازجمله1مسلسل رابه غنیمت برده ویک دستگاه لندکروز متعلق به رژیم را منهدم نمودند.
تمامی مبارزان در سلامت کامل پس از تجدید میثاق دوباره با فرماندهی به منازل خود در شهر زاهدان برگشتند این عملیات جزوسلسله عملیاتهای مبارزین بوده واین سلسله ادمه خواهد داشت.
این عملیات هدیه ای از طرف مبارزین ایران به عبدالغفور ریگی اولین استشهادی بلوچستان وبه پدر ومادرو برادر ایشان عبدالمالک ریگی می باشد دشمنان بدانند تمام تشکلهای ایران همه هم رکاب هم بوده تا پای جان برای احیای حقوق خود ایستاده اند فیلم این عملیات به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

هلاکت 12 تن از پاسداران رژیم توسط مبارزان بلوچستان

هلاکت 12 تن از پاسداران رژیم توسط مبارزان بلوچستان

به گزارش آژانس خبری تفتان از زاهدان طی یک درگیری شدید مبارزان بلوچستان با نیروهای رژیم 12 تن از پاسداران نظام به هلاکت رسیده اند.
طبق برخی گزارشها تعداد هلاک شدگان 13 تن می باشد و تلوزیون اردو زبان تعداد هلاک شدگان را 13 تن اعلام کرده است و تلوزیون پرس تی وی انگلیسی زبان رژیم تعداد هلاک شدگان را 10 پاسدار اعلام نموده است.
لازم به ذکر است سازمان مبارزین ایران واحد بلوچستان با صدور اطلاعیه ای مسئولیت عملیات را بر عهده گرفته است.
ایران پرس در این مورد چنین گزارش داده است:به گزارش پرس تی وی (شبکه انگلیسی زبان رژیم)، در جریان یک درگیری مسلحانه که یکشنبه شب بین نیروهای انتظامی و یک گروه مسلح در منطقه ای در اطراف زاهدان در استان سیستان و بلوچستان رخ داد، 10 تن از نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی کشته شدند.
این منبع حکومتی در سایت انگلیسی خود نوشت نیروهای انتظامی که در تعقیب یک گروه مسلح در اطراف زاهدان بودند با آنها درگیر شدند و در این درگیری 10 نفر از اعضای نیروی انتظامی کشته شدند.

۱۳۸۷ بهمن ۶, یکشنبه

حماس 'به نیازمندان کمک نقدی می کند'


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی گروه حماس می گوید برنامه ای را آغاز کرده است تا به ساکنان غزه که خویشاوندان یا خانه خود را در حملات اخیر اسرائیل به این منطقه از دست داده اند، کمک نقدی کند.
مقامات حماس می گویند که برخی از ساکنان غزه بالغ بر پنج هزار دلار کمک نقدی دریافت خواهند کرد.
گزارشگر بی بی سی در اردوگاه پناهندگان فلسطینی جبلیه در شمال نوار غزه می گوید در حالی که مقدار محدودی مواد غذایی و دارو به این منطقه منتقل شده است، اسرائیل اجازه نمی دهد ابتدایی ترین کمک های بشردوستانه وارد غزه شود.
مقامات فلسطینی می گویند که هزار و سیصد نفر در جریان حملات اسرائیل به نوار غزه کشته و چند هزار نفر دیگر مجروح شده اند. بنا به گزارش خبرگزاری ها گروه حماس روز یکشنبه (25 ژانویه)، گفته است که تا رسیدن کمک های بین المللی که وعده آن داده شده است، از صندوق مالی این گروه میلیون ها دلار کمک نقدی در میان مردم آسیب دیده غزه توزیع خواهد کرد.
گفته می شود که در روزهای اخیر حماس به چند مورد از جنگ زدگان غزه کمک نقدی کرده است اما حماس اعلام کرده که توزیع رسمی کمک های نقدی از امروز آغاز می شود.
سازمان های امدادرسانی و سازمان ملل متحد می گویند که اولویت در هر گفتگوی آتش بس میان اسرائیلیان و فلسطینیان باید اطمینان از بازگشایی گذرگاه ها مرزی نوار غزه باشد تا کمک های غذایی، دارویی و تجهیزات لازم برای بازسازی خانه ها به دست یک میلیون و چهارصد هزار ساکن غزه که در این منطقه گرفتار شده اند، برسد.
بنا به تخمین های اولیه در باره تخریب های به جای مانده از سه هفته حملات هوایی و زمینی اسرائیل به غزه، دو میلیارد دلار آسیب به این منطقه وارد شده است.
اسرائیل اجازه داده است که تعدادی کاروان حامل مواد امدادی وارد غزه شود اما گذرگاه های مرزی به طور عمومی بسته بوده است.
جان گینگ، رئیس آژانس امدادرسانی سازمان ملل به خبرگزاری آسوشیتدپرس، شب گذشته گفت: "کار ساده ای است. اسرائیل گذرگاه های مرزی را باز کند و من مطمئنم که همه شاهد تحولی مثبت برای مردم اما همچنین تحولی مثبت در اذهان فلسطینی خواهید بود که حل مشکلات سیاسی را آسانتر می کند. تغییر به آمریکا آمده است بگذارید تغییری هم برای مردم غزه هم داشته باشیم."
در همین حال یک هیئت از اعضای حماس بزودی گفتگوهایی را با مقامات مصر در قاهره آغاز می کند. هدف از برگزاری این گفتگوها از جمله یافتن راهی برای بازگشایی مرز میان غزه و مصر بوده است که از ژوئن 2007 که حماس کنترل غزه را به دست گرفت تقریبا بسته بوده است.

جوابیه خبرگزاری تفتان به اراجیف و تهمتهای یک زابلی متعصب

دردانگ نیوز
جوابیه خبرگزاری تفتان به اراجیف و تهمتهای یک زابلی متعصب
زابلی متعصب: باز هم تیر جندالله به سنگ خورد ! گروهک ملحد جندالشیطان در روزهای ابتدایی تشکیل با حمایت همه جانبه رسانه های فرنگ نشین ماهواره ای و اینترنتی مواجه شد و کلی قند توی دلشان اب شد که :عجبا" ما دیگه کی هستیم ! در زاهدان کاه هم جلوی ما نمیریزند و اون وقت اینهمه طرفدار رسانه ای داریم ! اما کم کم با توحشی که این گروه از خود نشان داد ، حمایت انها را هم رفته رفته از دست داد و در این اواخر حسابی تنها شد .
عبدالمالک شدیدا" به تغذیه رسانه ای نیاز دارد و به همین خاطر باید دست به کاری میزد که خبر اول جهان بشود و بهترینش هم همین عملیات انتحاری است اما چند اشتباه مرتکب شد
خبرگزاری تفتان: این مطلب توسط هر کس نوشته شده یا خیلی نفهم تشریف دارد یا خود را به نفهمی زده است و مطلب خود ترس و وحشت نویسنده را به نمایش می گذارد.
اولا جندالله از کانالهای ماهواره ای استفاده اش را برد و حسابی به نفع بلوچستان و اهلسنت از این شبکه ها استفاده نمود و الان هم با اصرار شکبه ها توجهی به آنان نمی کند
زابلی متعصب: اول :در زمانی اینکار را انجام داد که تمام افکار جهان معطوف جنایات صهیونیستها در غزه میباشد و کسی به این عمل آنها توجه نکرد .
خبرگزاری تفتان: اما عملیات استشهادی سراوان که واقعا عالی و از طراحی دقیق عاملان آن حکایت دارد و اینکه مصادف بوده با جنگ غزه بهتر بود و جندالله عمدا این کار را کرد تا به جهانیان بفهماند تنها اسرائیل جنایتکار نیست بلکه جمهوری اسلامی دست کمی از اسرائیل ندارد.
زابلی متعصب: دوم : در شروع ماه حرام اینکار را کردند که به اتفاق تمام مذاهب اسلامی خونریزی در این ماه را جایز نمیدانند .
خبرگزاری تفتان: و اما اعتراض دوم که در ماه حرام انجام داده پاسخش روشن است و درگیری حسین با عبیدالله بن زیاد هم در ماه حرام صورت گرفته و اگر گناهست پس اول العیاذ بالله استشهادی حسین رض گناه باشد
زابلی متعصب: سوم :عملیات انها بسیار ابتدایی و بچگانه انجام شد چون در میدان صبحگاه نیروی انتظامی سراوان شخصی وجود نداشت و همه در مسجد مشغول ادای زیارت عاشورا بودند..
خبرگزاری تفتان: اما اعتراض سوم که واقعا بچه گانه است زیرا رژیم و همه می دانند که روز دوشنبه در این مکان صبحگاه مشترک برگزار می شده است و خبرگزاری تابناک هم اولین خبرگزاری بود که این خبر را طبق حقیقت نوشت که فرد انتحاری کنند با پاره کردن زنجیر وارد صحن پایگاه شده و در میان صبحگاه مشترک خودروی خود را منفجر نمود و جمعی از سربازان وطن را به شهادت!!! رساند( که واژه صحیح به هلاکت رساند است)که فورا تابناک از سوی وزارت اطلاعات و سپاه تهدید شد واین خبر را حذف نمود و این خود نشانگر طراحی دقیق عملیات استشهادی توسط جندالله می باشد.
والسلام تفتان

پیروزی حماس در غزه؛ اهل سنت ایران هم ناامید نباشد


دردانگ نیوز: کشوری که دارای دویست بمب اتمی و هسته ای، ارتش تا دندان مسلح و مجهز به پیشرفته ترین سلاحهاس جنگی، جت، تانک و موشک و.... است، علاوه از این تحت حمایت مستکبرانی چون ایالات متحده و بریطانیا قرار دارد و رسانه های معروف و معتبر زیر سلطه او هستند و خود را نژاد برتر و شاه جهان و دیگران را حیوان می پندارد؛ بالاخره پس از چند روز حمله پی در پی و قتل عام فلسطینی ها مجبور شد عقب نشینی کند.
در حالیکه ارتش اسرائیل به راحتی وارد غزه شده بود و قبل از آن به زعم خودش با حملات موشکی دفاتر و مراکز مهم حماس را از بین برده بود.
در مقابل ارتش پلید اسرائیل هم فقط مجاهدین مخلص حماس ایستادند و بدون پشتیبانی حتی یک کشور اسلامی و عربی برنده این جنگ شدند. ایران به پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه لبنان می نازد حالانکه به طور اعجاب انگیز در آن جنگ خانه های مردم سنی مذهب، بیمارستانها، پل ها و فرودگاهها بمباران شدند؛ اما دفاتر رسمی حزب الله {دشمن درجه یک اسرائیل!؟} محفوظ ماندند، نه هم ایستگاه تلویزیون حزب الله مورد حمله قرار گرفت و نه عضو ارشد و غیر ارشد آن!
اما حماس علاوه از اینکه دفاتر مهم دولتی اش با خاک یکسان شد چندین شهید هم داد. حتی اعضای کابینه دولت و وزراء آن هدف حملات یهودی ها قرار گرفتند و اسرائیل در 33 روز نه؛ 22 روز شکست خورده و اعلام کرد: در اسرع وقت از غزه بیرون خواهیم شد.
جامعه اهل سنت ایران می تواند مقاومت گران حماس و استراتژی موفق آنرا الگوی خود قرار دهد.
حماس با کمترین امکانات بیشترین اهداف اش را حاصل نمود و هر آنچه در توان داشت برای دفاع صرف نمود. وحدت و یکپارچگی آنها، خدمات رفاهی و آموزشی شان مردم را شیفته حماس کرده است. ما هم می توانیم با وحدت و همدلی و خدمت به مردم سدی آهنین در مقابل رژیم صفوی ایران باشیم.
اگر چه بظاهر در مقابل رژیم ما بسیار ضعیفیم ولی به یقین می دانیم که اگر در توان دولت ولایت فقیه می بود یک سنی را هم نمی گذاشت در ایران زنده بماند. تاکنون هم اگر مجبور به عقب نشینی جزئی شده و امتیازاتی به اهل سنت داده فقط به برکت وحدت و رهبری آگاه ما بوده است.
بلوچستان برای ایران تبدیل به بیماری لاعلاج شده و هرچه فشارها رابیشتر می کند پس از مدتی دوباره مجبور به عقب نشینی می شود. این فقط بخاطر یاری خداوند متعال، مبارزه همه جانبه گروههای مبارز مسلح و سیاست های موفق و جرأتمندانه علماء حقانی در این استان است.
آزادی چه مذهبی باشد چه ملّی و سیاسی بدون ایثار، جان فدائی و خون حاصل نمی شود.
شکست اسرائیل در حقیقت شکست هر زورگو و مستبد است که می خواهد به زور مخالف خود را نابود کند. همانگونه که پس از شهادت شیخ احمد یاسین و عبدالعزیز الرنتیسی حماس بیش از پیش قدرتمند شد جامعه اهل سنت هم پس از فاجعه حمله به مسجد مکی و شهادت دهها عالم و مبارز آگاه تر، هوشیارتر و قوی تر شده است و إن شاءالله در نهایت گل آزادی را به ملت ایران اهداء خواهد کرد.

بلوچستان و عشق برادرانه جمهوری اسلامی!


نیر بامز و شایان آریا
در طول سه دهه گذشته مقامات جمهوری‌اسلامی ایران سعی بر این داشته‌اند که جهانیان را قانع کنند که آنها در تلاش‌اند تا جامعه‌ای آرمانی بسازند که در آن دین و سیاست و ایمان در کنار هم بتوانند با هماهنگی زندگی کنند. متاسفانه بعضی از مقامات (بین المللی) هم این ادعا را باور کرده‌اند. پیرو همین سیاست دولت ایران به تازگی کنفرانسی را تحت عنوان " دین در دنیای مدرن" ترتیب داد که مقاماتی سابقی چون دبیر کل سازمان ملل متحد کوفی عنان و کمیساریای عالی حقوق بشر خانم مری رابینسون و نحست وزیران ایتالیا و نروژ به همراهی رئیس جمهور سابق پرتغال در آن شرکت کردند.
محمد خاتمی رئیس جمهور سابق و کاندیدای احتمالی در انتخابات آینده در این کنفرانس رهبران مذهبی جهان را به سعی و تلاش برای بوجود آوردن جهانی صلح آمیز که در آن صلح و امنییت (بین ادیان) وجود داشته باشد دعوت کرد! این درخواستی قابل تقدیر و شرافتمندانه‌ای می‌بود اگر تبعیضات مذهبی جمهوری اسلامی ایران که خاتمی خود آنرا نمایندگی می‌کند بر آن سایه نیافکنده بود!
این وقایع را در نظر بگیرید.
سال پیش (۲۰۰۸) نیروهای امنییتی داخل مسجد امام ابو‌حنیفه در عظیم‌آباد در حومه شهر زابل شدند. این مسجد به عنوان حوزه علمیه و خوابگاه طلاب هم عمل می‌کرد. نیروهای امنییتی طلاب خواب آلود را همراه مسئولان این مسجد دستگیر و آنان ار از آنجا خارج کردند و سپس خود مسجد را با بولدوزر خراب نمودند!
اخیرا چندین مسجد دیگر نیز به همین ترتیب خراب شده اند. در واقع از زمان روی کار آمدن جمهوری اسلامی در ایران از سال ۱۹۷۹ بسیاری از مساجد اهل سنت در شهرهای شیعه نشین یا خراب و یا تعطیل و یا نبدیل به مساجد شیعی شده ‌اند. در شهرهائی چون مشهد و اهواز و تربت جام و شیراز و تهران مساجد اهل سنت توسط رژیم اسلامی ایران یا بسته و یا تخریب شده‌اند. دریافت مجوز ساخت مسجدی جدید برای اهل سنت در این شهرها عیر ممکن است.
ولی براستی چرا جمهوری اسلامی دست به تخریب مساجد می‌زند؟ پاسخ این پرسش را ممکن است در واقعییت نهفته باشد که ایران از لحاظ مذهبی جامعه‌ای یکدست نیست و گرچه اکثرییت آنرا شیعیان تشکیل می ‌دهند ولی ایران را از لحاظ مذهبی نمی‌توان یکدست دانست. در ایران اهل سنت یک اقلییت ده تا پانزده میلیونی را تشکیل می‌دهند که اکثرییت بلوچها و کردها و تقریبا تمام ترکمنان و اقلییتی از اعراب شامل آن می‌شوند.
پیروان دیگر ادیان نیز چون بهائیان و زرتشتیان و کلیمیان و مسیحیان و فرق گوناگون اهل تصوف نیز بسیارند. اگر بر این تعداد شیعیان سکولار و شیعیان سنتی که با روایت حکومتی از مذهب شیعه مخالفند را نیز اضافه کنیم خواهیم دید که تعداد شیعیانی که با روایت حکومت از مذهب شیعه موافقند ممکن است آن اکثرییتی که حکومت می‌خواهد به ما بقبولاند نباشد.
تبعیضات مذهبی در جمهوری اسلامی تازگی ندارد. از زمان تشکیل گرفتن جمهوری در ایران در سال ۱۹۷۹ تمام اقلییتهای مذهبی در ایران به گونه‌های گوناگون تحت فشار بوده‌اند.
حتی شیعیانی که با روایت خمینی از مذهب شیعه مخالت داشته‌اند هم از این فشارها در امان نبوده‌اند. یک نمونه بارز این امر آیت الله کاظمینی بروجردی است که همراه با بسیاری از پیروانش دستگیر و شکنجه شد. گناه او ترویج مذهب غیر سیاسی و جدائی دین از دولت بود!
سال گذسته دو روحانی اهل سنت مولوی محمد یوسف سهرابی و مولوی عبدالقدوس ملا زهی بعد از اینکه مجبور به اعتراف در برابر دوربینهای تلویزیون شدند که به اختلافات شیعه و سنی دامن می‌زده‌اند اعدام شدند.
در ماه جون گذشته نیز پنج مرد جوان بلوچ به نامهای گوهرم زهی و حفیظ صلاح الدین گوهرم زهی و مولوی جلیل زرائی و مولوی عبدالمجید صلاح زهی و عبید زردکوهیت در خلال حمله نیروهای مرضاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دهکده نصیر آباد بلوجستان دستگیر شدند.
هدف از حمیه نیروهای مرصاد دستگیری روحانی محل موبد بهرام زهی بوده است. این پنج جوان بلوچ به گزارش دیده‌بان حقوق بشر بلوجستان به جرم مقاومت در برابر نیروهای امنییتی و تلاش برای جلوگیری از دستگیری روحانی مذبور دستگیر شده‌اند. به گزارش این سازمان که به موارد نقض حقوق بشر در بلوچستان می‌پردازد احتمال اعدام این پنج نفر جدی است.
روزنامه نگار و فعال جامعه مدنی بلوچ جوان ۲۲ ساله یعقوب مهر‌نهاد در چهارم ماه آگوست سال ۲۰۰۸ اعدام شد. او رئیس و یکی از بنیانگزاران " صدای عدالت کانون جوانان " بود که بیشتر به ترتیب دادن کنسرت و تعلیم و تربییت جوانان بلوچ و جمع آوری کمکهای مالی برای فقرا می‌پرداخت. برادر شانزده ساله او ابراهیم مهرنهاد نیز در ماه مارس گذشته بعد از اعدام برادرش و بدنبال اعتراضات علنی او به حکم اعدام برادرش دستگیر شده بود و در ماه سپتامبر گذشته به پنج سال زندان محکوم شد.
یک بلوچ دیگر به نام آقای جلال شیرانی نیز که مقیم امارات بوده و سالها در آنجا زندگی می کرده هنگام بازگشت به ایران جهت عیادت از مادر بیمارش دستگیر و سپس اعدام می‌شود. معلوم نیست جرم او چه بوده و به چه علتی اعدام شده است. بسیاری از ناظران معتقدند که فقر و تبعیض و سرکوب مداوم توسط نیروهای متعصب شیعی حکومت‌اسلامی در بلوچستان به گسترش خشونت و رادیکالیزه شدن جوانان بلوچ و بالا گرفتن خشونت در این استان و دیگر استانهای سنی نشین کمک کرده است. در این میان حتی روحانییون معتدل اهل سنت نیز در امان نیستند همانگونه که در مورد مولانا احمد ناروئی که قائم مقام مدرسه علمیه زاهدان است می‌توان به روشنی دید.
ناروئی یکی از معتدل ترین رهبران مذهبی در استان سیستان و بلوچستان است. او هر چند از ایل ناروئی یکی از قدیمی‌ترین و پر نفوذترین ایل های بلوچستان است که بسیاری از افراد آن از سال ۱۹۷۹ تا به حال کشته شده‌اند ولی با این حال او در افکار و اعمالش معتدل مانده است. افکار معتدل او به حدی است که افراد و گروه های رادیکل منطقه او را سرزنش می‌کنند. ولی بسیاری به او و همفکران معتدلش در پائین نگه داشتن و جلوگیری از خشونت در استان سیستان و بلوچستان اعتبار می‌دهند.
با این حال به نظر نمی‌رسد که اعتدال او برای مقامات رژیم اسلامی ایران اهمیت داشته باشد. مولانا ناروئی سال پیش دستگیر و به مدت پنج ماه تا روز آزادیش در شنبه گذشته ۱۷ ماه ژانویه در محلی نامعلوم و بدون اجازه تماس با بیرون در زندان بسر برد. معلوم نیست او را اصلا به چه جرمی دستگیر و یا به چه علتی آزاد کرده‌اند.
صرف نظر از اینکه خاتمی که احتمالا کاندیدای دوباره ریاست جمهوری خواهد بود مایل است دیگران چه چیزی را (در رابطه با تعامل مذهبی در جمهوری اسلامی) قبول کنند به نظر می‌آید که تبعیضات مذهبی جمهوری اسلامی در بلوچستان و دیگر مناطق سنی نشین روالی است عادی و نه استثنا! گفته ادموند بورک در خاطره زنده می‌شود که می‌گفت «آدم منافق و دروغگو می تواند وعده‌های طلائی بدهد از آنجا که هیچگاه قصد انجام وعده‌هایش را ندارد برایش ارزان تمام شده و خرجی نخواهد داشت"!
با خاتمی و رژیمی که او نمایندگیش را به عهده دارد باید با پرسشهائی جدی در رابطه با وقایع اخیر ایران روبرو شد و سخنان ساده و زیبای او در رابطه با همزیستی مسالمت آمیز (بین ادیان) نباید به سادگی از طرف دنیای آزاد پذیرفته شود.
همانگونه که از طرف بسیاری از ایرانیان پذیرفته نمی‌شود. آقای نیر بامز نایب رئیس مرکز آزادی برای خاورمیانه و شایان آریا یک فعال ایرانی و عضو حزب مشروطه ایران پژوهشگرموسسۀ نظارت بر صلح و تساهل فرهنگی در آموزش مدارس است
لینک اصل مقاله در انجمن هنری جکسون لندن