۱۳۸۷ بهمن ۲۶, شنبه

اقای معتمدی فر امام جمعه شیعه های مهاجر و کارمندان دولتی شیعه شهرستان جاسک خواستار تخریب مسجد نیمه کاره اهل سنت در این شهرستان شد

به گزارش خبرنگار فدائیان بلوچ از شهرستان جاسک :بنا به فشارهای امام جمعه شیعه های مهاجر جاسک معتمدی فر به شورای شهر و شهرداری از تکمیل مسجدی در محله غریب آباد برای سنیان این محله اعتراض این عزیزان را در بر داشته است.معتمدی فر در یکی از سخنان خود در مسجدی اعلام کرده هیچ کس اجازه ندارد در این محله مسجد درست کند . و بعد از سخنان خود از شورا و شهرداری این شهر خواسته مسجد را تخریب کنند.رئیس شورا شهربه فرماندار که نوچه امام جمعه میباشد گفته ما نم توانیم مسجد را تخریب کنیم
امام جماعت این مسجد میگوید ترس اینها از این است که ما این مردم را سنی میکنیم ایشان گفت: این محله اصلیتشان بشاگردی است و چندین سال در پاکستان بودند و عده ای از اینها که با این بشاکردیهای شیعه وصلعت کرده اند و سنی هستند و تعدادشان بیش از دویست نفر میباشد و این مسجد را با هزینه خود میسازند.
ایشان در ادامه گفتند اگر اجازه ندهند درگیری و تشنج صورت میگیرد و این به صلاح مردم این شهر نیست.

گزارش بی بی سی از هلاکت پاسداران رژیم در سراوان

گزارش بی بی سی از هلاکت پاسداران رژیم در سراوان
به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی چهار مامور نیروی انتظامی ایران در اطراف شهر سراوان در استان سیستان و بلوچستان، کشته شده اند.


رادیوی دولتی ایران "شورشیان" را عامل کشته شدن ماموران ایرانی معرفی کرده است.
محمد تقی رخشانی، روزنامه نگار در زاهدان به بخش فارسی بی بی سی، گفت که ابتدا اعلام شده بود که ماموران نیروی انتظامی، روی مین های کارگذاشته شده در مرز ایران و پاکستان رفته اند اما سپس امام جمعه سراروان اعلام کرد که مین ها توسط اشرار بر سر راه ماموران قرار گرفته بود.
به گفته آقای رخشانی، امام جمعه سراوان گفته است که وضعیت امنیتی این شهر مناسب نیست.
گفتگو با محمد تقی رخشانی خبرنگار در زاهدان
نیرو های پلیس ایران در استان و سیستان و بلوچستان، بارها با شورشیان گروه جندالله درگیر شده اند.
حدود دوماه پیش از این هم چند پلیس ایرانی توسط "اشرار" در مرز این کشور با پاکستان کشته شدند.
گروه موسوم به جنبش مقاومت مردمی ایران (جندالله) که مسئولیت این عملیات را به عهده گرفت از حدود پنج سال پیش در مناطق جنوب شرق ایران فعال شده است.
در این مدت، این گروه مسئول یک رشته حملات مسلحانه، آدم ربایی، قتل و بمب گذاری در این مناطق شناخته شده است.
اعضای این گروه اواخر خرداد ماه امسال، با حمله به یک پاسگاه انتظامی در سراوان در نزدیکی مرز پاکستان، ۱۶ مامور انتظامی ایران را گروگان گرفتند.
جندالله در برابر آزاد کردن گروگان ها خواستار آزادی تعدادی از افراد وابسته به خود از زندان های ایران شده و تهدید کرده بود که در صورت امتناع ایران از پذیرفتن این خواسته، تمامی گروگان ها را به قتل خواهد رساند.
مناطق مرزی ایران با پاکستان به علت وجود موانع طبیعی، چندان قابل کنترل نیست و همین موضوع عبور و مرور از این مرزها را نسبتا آسان کرده است.
مقام های نیروی انتظامی ایران اواخر پاییز سال جاری اعلام کردند که به جز یک سرباز که موفق به فرار از دست جندالله شده، این گروه همه سربازان ایرانی را کشته است.
برخی از نیروهای مخالف دولت پاکستان در منطقه بلوچستان پاکستان و به ویژه در بخش های مرزی با ایران فعال اند و نیروهای پلیس و ارتش پاکستان هم توانایی کنترل تحرکات در این منطقه را ندارند.
برای شنیدن گفتگوی گزارشگر بی بی سی با محمد تقی رخشانی خبرنگار در زاهدان به آدرس زیر بروید:
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2008/12/090214_mg_saravan_policemen.shtml

طی انفجاری 9 تن از مامورین سپاه پاسداران کشته شدند

در مرز ایران و پاکستان انفجاری رخ داد که طی آن مامورین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران کشته شدند
به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از «ریا نووستی» از "Trend News"، مسئولیت این انفجار را گروه
جندالله (ریگی) برعهده گرفته است. تعداد دقیق کشته شدگان در دست نیست، اما در سایت رسمی "جندالله "گفته می شود که در اثر انفجار مین هایی که توسط آنها کارگذاشته شده بودند، 9 نظامی کشته شدند.
طبق این خبر، انفجار در منطقه ساروان در جنوب شرق ایران رخ داد. مقامات رسمی رژیم ایران در این رابطه چیزی اعلام نکرده اند.
در عین حال خبرگزاری رویترز نیز اطلاع داد که دست کم 4 نفر کشته شده اند. گروه جندالله که سرکردگی آن را عبدالملک ریگی بر عهده دارد، در جنوب شرق ایران فعالیت دارد و متعلق به مذهب سنی می باشد. این جنبش تا کنون انفجارهایی ترتیب داده است که در اثر آن نظامیان و مامورین نیروی انتظامی رژیم ایران کشته شده اند، از جمله 19 نظامی ایرانی که گروگان گرفته شده بودند، در ماه دسامبر 2008 کشته شدند.

پاسدار رضائی ادعای شناسائی 100 نقطه استقرار مبارزان بلوچستان را نمود


به گزارش آژانس خبری تفتان پاسدار رضائی رئيس پليس مرزباني ناجا در گفتگو با ایسنا ادعای شناسائی 100 نقطه استقرار مبارزان در خاک پاکستان را نمود و گفت :در حال حاضر پليس ايران، بيش از 100 نقطه در منطقه بلوچستان پاكستان را كه مبارزان بلوچ در آن مستقر بوده شناسايي كرده است كه انتظار ايران از پاكستان، به عنوان يك همسايه اين است كه به وظايف خود به درستي عمل كند، چون حضور اشرار در كشور پاكستان از نگاه پليس مرزباني ايران قابل قبول نيست.
وی به دروغ ادعا نمود که مبارزان در خاک پاکستان به سر می برند در حالیکه مبارزان در داخل ایران عملیات می کنند و نیروهای بزدل رژیم قدرت رویاروئی با مبارزان را ندارند نمونه اش عملیات استشهادی در وسط شهر سراوان و عملیات بمب گذاری در 22 بهمن روبروی ستاد خبری وزارت اطلاعات می باشد.
رضائی وقتی با سوال خبرنگار که چگونه مبارزان جندالله براحتی در خاک ایران وارد می شوند طفره رفت و ضعف و ناتوانی خود را بر گردن پاکستان انداخت و اینکه پس نیروهای رژیم کجا هستند در حالیکه هزاران نیرو در مرز مستقر می باشند اشاره ای ننمود چون اصلا مبارزان از آن سوی مرز نمی آیند بلکه از داخل کوههای بلوچستان به نیروهای رژیم حمله ور می شوند.
وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت :70 در صد از 103 ملیارد برای انسداد مرزها هزینه شده است و 300 تا 400 ملیارد تومان هزینه دیگر لازم است.

پیام یک جوان بلوچ به مبارزان

سلام بر امیر عبدالمالک و یارانش.
سلام من را به مادر شهید عبدالغور برسانید و به ایشان بگوید که مثل مادرم هستید و هیچ وقت فکر نکنید که عبدالغفورت از این دنیا رفته . عبدالغفورت زنده هست. من و تمام جوانان بلوچ عبدالغفور تو هستیم.
آفرین بر شما ای مادر که جوانی مثل عبدالغفور داشتی. خوشا به حال من و امیر عبدالمالک و تمامی جوانان بلوچ که مادری مثل شما داریم.
مادر جان عبدالغفورزنده هست..زنده هست..زنده هست..زنده هست...
فرزند شما .... ..... دور از وطن

'گزارش رادیو فردا از هلاک پاسداران رژیم در سراوان


به گزارش رادیو دولتی ایران، چهار پلیس نیروی انتظامی در اثر انفجار یک تله انفجاری در نزدیکی مرز ایران و پاکستان جان خود را از دست دادند.

طبق این گزارش که جمعه شب منتشر شد، این چهار پلیس ایرانی در همان روز در شهر زاهدان، ‌مرکز استان سیستان و بلوچستان، دفن شده‌اند. این گزارش اما به زمان دقیق مرگ آنها اشاره‌ای نمی‌کند.

در اثر انفجار این بمب دو پلیس نیروی انتظامی دیگر هم مجروح شده‌اند.

خبرگزاری مهر ضمن انتشار خبر برگزاری تشییع جنازه چهار مامور نیروی انتظامی در نماز جمعه این هفته زاهدان ماموران کشته‌شده را دو افسر، یک سرباز و یک کارمند نیروی انتظامی معرفی کرد.

این دومین بار طی دو هفته اخیر است که مقامات رسمی از کشته شدن مامورین نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان «بر اثر تله انفجاری» خبر می‌دهند.

ناحیه مرز جنوب شرقی ایران مرتبا محل زدوخورد نیروهای امنیتی ایران با قاچاقچیان مواد مخدر و افرادی است که جمهوری اسلامی آنها را «اشرار مسلح» می‌خواند. این افراد غالبا از بلوچ‌های سنی‌مذهب و به گروه جندالله به سرکردگی عبدالمالک ریگی وابسته هستند.

بیشتر بخوانید:


این درگیری‌ها تاکنون ده‌ها کشته از دو طرف بر جای گذاشته است.

از جمله در خردادماه گذشته گروه جندالله با حمله به يك پاسگاه مرزى در استان سيستان و بلوچستان ۱۶ سرباز نيروى انتظامى را به گروگان گرفت و پس از مدتی که از انتقال آنها به محل نامعلومى در خاك پاكستان گذشت تمام آنها را به قتل رساند.

اوایل دی‌ماه سال جاری نیز در اثر عملیات انتحاری گروه جندالله به رهبری ریگی که در شهر سراوان در استان سیستان و بلوچستان انجام شد دست‌کم چهار نفر کشته شدند.

گروه جندالله كه به گفته مقام‌هاى جمهورى اسلامى «احتمالا با گروه القاعده در ارتباط است» مدعى شده كه براى رفع تبعيض قومى و مذهبى در استان سيستان و بلوچستان مبارزه مى‌كند.
رادیو فردا

قسمت پنجم فیلم عملیات استشهادی سراوان،دعای امیر عبدالمالک و وداع شهید عبدالغفور


۱۳۸۷ بهمن ۲۵, جمعه

وضعیت ماموستا گنجی

سنی نیوز:ماموستا ايوب گنجي روحاني اهل سنت سنندجي که چند روز پيش به‌ منظور عمل جراحي مغز از زندان همدان به بيمارستان انتقال يافته بود، پس از انجام عمل جراحي مجدداً به زندان بازگردانده شده و هم‌اکنون در وضعيت بسيار وخيمي از لحاظ سلامت جسمي به‌سر مي‌برد. گفتني است، ماموستا ايوب گنجي، سال گذشته به سبب اظهارنظر پيرامون سياست‌ها و اعمال ضدبشري حكومت در کردستان، چند بار
بازداشت شده و تحت شديدترين شکنجه‌ها قرار گرفته است.

سنی نیوز اضافه می کند که یکی دیگر از دلایل بازداشت و شکنجه ماموستا ایوب گنجی ،تأليف كتابهاي ايشان در زمينه مسائل اختلافي اهل سنت و تشيع و پاسخ به شبهات تشیع می باشد.


از خصوصیات مهم کتابهای ماموستا ايوب گنجي مختصر و صریح بودن در پاسخ به شبهات روافض می باشد.دوستان گرامی میتوانند کتابهای ایشان را از کتابخانه بزرگ عقیده دریافت کنند.

+لينك نوارهايي كه با توجه به كتابهاي ايشان درست شده است.

http://www.islamtape.com/sounds.php?shareet=۷

پیام بازدید کنندگان

بنام حق

خدمت شما وديگر آزادانديشان واقعي ازته قلب هزار سلام ودرود ميفرستم ،ننگ وشرم برايرانياني كه بيهوده حرف ازملت ايران و دموكراسي وآزادي وحقوق بشر .... ميزنند وهرگز بويي از آزادي نبرده اند، چرا كه ايران وملت ايران بدون حضوربلوچ ، كرد ، تركمن عرب ..... ايراني نخواهد شد ، حرفم با آنهاييست دم از ايران وآزادي ميزنند ، بله تلويزيون پارس وكانال يك ونوكران ناسيوناليستها بي بي سي ، صداي آمريكا ... ،بلوچستان از نظر امكانات رفاهي-بهداشتي اجتماعي –اقتصادي-آموزشي وفرهنگي ....محرومترين استان ،وازنظردستگيري وبيكاري وشكنجه واعدام درصدرسايراستانها قرارگرفته وتبديل به كشتارگاه جمهوري اسلامي شده ، صدافسوس سكوت كرده ايد، جاي خجالت دارد هنوزهم از دموكراسي حرف ميزنيد،مرگ براينگونه دموكراسي هاي فاشيستي !وبنده از زحمات شماهاكه براي عدالت وازادي ميكوشيد بسيار متشكرم ،اميدوارم خداوندهرچه زودتر ديوار ظلم را فروبريزد وهمه مان دركنار يكديگر با آزادي وآسايش كامل زندگي باعزت و خوشي را داشته باشيم ،البته كه هرشبي را سپيده اي درپيش است، سلامت وكامياب باشيد .

حق طلب آزاديخواه از بلوچستان 25 /11 /87

قسمت دهم و آخر فیلم استشهادی سراوان


سلیمانی از ضربات وارده به رژیم دیوانه شده استبه گزارش آژانس خبری تفتان سلیمانی امام جماعت شیعیان مهاجر مقیم زاهدان که از ضربه های سخت وارد شده بر پیکر پوشالی نظام دیوانه شده است بالاخره نتوانست خود را نگه دارد و خبر هلاکت نیروهایش را طبق دستور مخفی نگه دارد و گفت :4 تن از نیروها در حمله انفجار کنار جاده ای سراوان به هلاکت رسیده و 2 تن دیگرمجروح شده اند.
سلیمانی به بمب گذاری روز 22 بهمن هم اشاره نمود و بمبی را که مبارزان به خاطر حفظ جان شهروندان عادی منفجر نکردند را از افتخارات نیروها دانست و گفت:جان بركفان نيروي انتظامي طي روزهاي اخير يك بمب كه اشرار در منطقه جاسازي كرده بودند را كشف و خنثي كردند .
آقای سلیمانی این بمب را شما و نیروهایتان کشف نکردید بلکه وقتی مبارزین می خواستند بمب را منفجر نمایند مردم عادی در منطقه حضور داشتند و مبارزین برای اینکه آسیبی به مردم عادی نرسد آن را منفجر نکردند.
البته آقای سلیمانی محل بمب گذاری را نگفتند چون رسوا می شدند که مبارزین بین همه نیرو چگونه در خیابان آزادی آن هم در برابر ستاد خبر وزارت اطلاعات بمب کار گذاشتند.
آقای سلیمانی به امید الله با آرامش در بلوچستان زندگی نخواهید کرد پس چه بهتر که برداری و بروی پی کارت و بلوچستان را به ملت بلوچ تسلیم نمائی.


باز هم عبدالغفورهايي هستند كه با فدا كردن جانشان ايران را به جهنمي تبديل خواهند كرد كه هيچ اثري از جنايتكاران خونخوار باقي نماند

شكي نيست كه عمليات استشهادي سراوان در تاريخ بلوچستان ثبت خواهد شد وهميشه نام وياد شهيدعبدالغفوردرقلب مردم بلوچستان نقش خواهد بست درواقع اين عمليات جوابي بود به ادعاهاي دروغين رژيم كه هميشه درتلاش براي معرفي كردن جنبش جندالله به عنوان يك گروه تروريستي بود و اين عمليات خود اثباتي است بر حقانيت و حق طلبي جنبش كه هميشه خواهان امنيت مـلـت بـلـوچـستـان بوده و هست اين اوليـن عمـلـيـات اسـتـشهادي جنبش جندالله بـود كه توسـط بـرادر رهبر جنبش جندالله صورت گرفت پس بدون شك آخرين نخواهد بود و عملياتهاي بيشتري چه بسا در ريشه هاي رژيم و در خاك تهران انجام خواهد گرفت.

از سويي ديگر ترس را مي توان در وجود سردمداران رژيم احساس كرد رژيم از دولت پاكستان درخواست كرده كه به او اجازه داده شود وارد خاك آن كشور شود وبا گروه جندالله مبارزه كند در حالي كه رژيم خوب مي داند كه اعضاي

جنبش در خاك پاكستان نيستند و در كوههاي بلوچستان به سرمي برند و نيروهاي بزدلش جرأت نزديك شدن به كوههاي بلوچستان را ندارند و اظهاراتي كه رژيم بيان كرده است فقط در حد روحيه دادن به نيروها و خانواده هاي كشته شدگان است تا وانمود كند آنها نترس دلير و شجاع هستند و اگر هستند چرا نيروهايش را بـه قـول خـودش بـه خـاك پاكـستـان ( كوههاي بلوچستان ) نمي فرستـد تا بامبارزين بجنگند.

اگر مبارزين جنبش در پاكستان هستند و رژيم نمي تواند وارد حريم كشور پاكستان شود چطور در خاك پاكستان اقدام به جنایت در منطقه پاراچنار کرد همچنین اقدام به ترورمولانا عبدالملك ملازاده و هزاران افراد بيگناه ديگرنمود

چطور نيروهاي رژيم وارد خاك عراق افغانستان فلسطين ميشوند و دست به ترورهزاران افراد بيگناه ديگر مي زنند چطور نيروهاي سپاه وارد خاك لبنان ميشوند وگروهك تروريستي حزب الات را با انواع سلاح ها تامين مي كنند اما نمي تواند وارد حريم كشورهمسايه يعني پاكستان شوند كه شده اند و هر روز دست به ترور فعالان سياسي و مخالفان رژيم ميزنند .

اين به نفع رژيم است كه دست از ظلم ، جنايت و ترور مردم مظلوم بلوچستان بردارد و گرنه باز هم عبدالغفورهايي هستند كه با فدا كردن جانشان ايران را به جهنمي تبديل خواهند كرد كه هيچ اثري از جنايتكاران خونخوار باقي نماند.


مئي بلوچستان

ياسين ق گزارشگر راديو بلوچي اف ام: عکسي از ابراهيم مهرنهاد بهمراه خبرهاي جديد از وضعيت وي در زندانياسين ق گزارشگر "راديو بلوچي اف ام " از زاهدان گزارش ميدهد: مدتي از حبس ابراهيم مهرنهاد برادرنوجوان يعقوب مهرنهاد روزنامه نگار و فعال مدني بلوچ كه به درجه رفيع شهادت نائل شد گذشته است.

ابراهيم , نوجوان بي گناهي كه بخاطر تلاش براي نجات برادرش روانه زندان شد , اين نوجوان شجاع فرياد کشيد تا مهري پدري از سر سه کودک خردسال يعقوب( آسيه ,ابوبکر وعمر) کم نشود ! .....آيا از سرنوشت اواطلاعي داريد, يا نه؟ آري! "مهرورزان" برادرش را کشتند, روزهاي خوش نوجوانيش را گرفتند , آزاديش را سلب و پنج سال حبس برايش صادر کردند!! ...ولي باز هم سکوت!!! ه

بله, بهتر است همچنان سكوت اختيار كنيد! سكوت اختيار كنيد كه مبادا پست و مقام خود را از دست بدهيد ؟؟؟ همچنان سكوت اختيار كنيد كه مبادا كار خود را از دست بدهيد؟؟؟

جوانان بلوچستان و اهل تسنن ايران براي گرفتن حق و حقوق خود و نجات برادران خود و عدالتخواهي به زندان هم ميروند , مبارزه هم ميكنند. حق و حقوق , حق مسلم آنهاست و آن هنگام كه به كمك و مساعدت شما بزرگان و ريش سفيدان نياز دارند با بي مهري شما روبرو ميشوند...

طرف سخن من با ريگي ها و نارويي ها و شه بخش ها و اسماعيل زهي هاي منطقه بلوچستان است كه همچنان در برابر ظلم و ستم سكوت كردند! از ترس اين كه موقعيت آنها به خطر بيفتد. و البته در اين ميان سازمان هاي دفاع از حقوق بشر ساكت ننشستند و به اعتراضات وسيع و گسترده خود ادامه دادند...

ابراهيم مهرنهاد هم اكنون تنهاست و به كمك شما نياز دارد. ابراهيم چند ماه قبل از زندان زاهدان به زندان كرمان منتقل شد بدون هيچ دليل خاصي! بدانيد ابراهيم اجازه وكيل داشتن را ندارد! آيا اين عدالت است؟شرايط ملاقات و تماس با خانواده بسيار سخت شده و تا امروز فقط سه بار با خانواده ملاقات حضوري داشته و زمان ملاقات هم از بيست دقيقه فراتر نشده.

ابراهيم هنوز از اعدام برادرش يعقوب خبر ندارد و وضعيت روحي و جسمي او نيز بسيار خراب است.ابراهيم مهرنهاد در زندان وقت خود را صرف تلاوت و حفظ قران كريم ميكند

شهيد يعقوب مهرنهاد در قبرستان عمومي در جاده ميرجاوه دفن شد با اينكه اجازه شركت در مراسم خاكسپاري به اقوام و خويشاوندان داده نشد اما آنها كوتاهي نكردند و در مراسم شركت كردند...خانواده شهيد تحت كنترل دولت قرار دارد و البته کسي دليل آنرا نميداند !.

خبر ديگر اينكه مادر ابراهيم بعلت ناراحتي و رنج زياد دچار بيماري و حملات قلبي شده و در حال حاضر در بخش سي سي يو بيمارستان بستري است.بله دوستان عزيز, اين بود چند خط مختصر از وضعيت ابراهيم و مادر بيمارش ولي در واقع دنيايي حرف است از بي عدالتي ها و نا برابري ها وتضاد ها...

حرف آخرما جوانان و آزادي خواهان جز عدالت و مساوات چيزي نميخواهيم وتوصيه ميكنيم به كساني كه تا امروز سكوت كردند , قدمي درراه خدا و براي خدا بردارند و هشدار ميدهيم به كساني كه دست از ظلم و ستم بر نداشتند و به ايشان نيز توصيه ميكنيم دست از اين كار بكشند

ياسين ق گزارشگر "راديو بلوچي اف ام " - زاهدان

جنازه 4 تن از هلاک شدگان عملیات انفجار ی سراوان در زاهدان .....


به گزارش آژانس خبری تفتان در حالیکه رسانه ها و مقامات رژیم ایران در مورد عملیات انفجاری سراوان سکوت کرده بودند و وحشت سراسر نظام را فرا گرفته بود روز جمعه تلوزیون رژیم و خبرگزاری های رسمی از مراسم تشییع 4 تن از هلاک شدگان عملیات سراوان در زاهدان خبر دادند و تلوزیون رژیم این مراسم را پوشش داد. خبر گزاری مهر در این مورد نوشت :پیکر مطهر چهار شهید نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان که در شهرستان سراوان به شهادت (هلاکت) رسیده بودند بر دستان نمازگزاران جمعه و مردم شهید پرور زاهدان تشییع شد.
تفتان :آری مردم شهید پرور زاهدان همیشه جنازه های فرزندان خود را که به دست همین نیروهای رژیم به شهادت می رسیدند تشییع می کردند و الان خوشحالند که قاتلان فرزندانشان هر روز توسط فرزندان دلیر این سرزمین به هلاکت می رسند و مردم زاهدان این عملیاتها را جشن می گیرند.

طبق خبر گزاری مهر اسامی 4 تن از هلاک شدگان را بدین قرار هستند:

محمد فصاحت، علی صفایی، حمیدرضا مهدی زاده و مهدی زینلی که همراه 5 تن دیگر اخیراً در شهرستان سراوان در تله انفجاری قرار گرفتند و به درجه هلاکت رسیدند.

دو روز پیش مبارزان جندالله در یک عملیات انفجار کنار جاده ای موفق شدند یک خودروی نظامی حامل نیروهای رژین را منفجر نمایند که در این عملیات 9 تن از پاسداران به هلاکت رسیدند.


قسمت نهم فیلم عملیات استشهادی سراوان،سخنان شهید عبدالغفور


عملیات انفجاری کنار جاده ای سراوان موجب وحشت نظامیان در منطقه شده است


به گزارش آژانس خبری تفتان از سراوان عملیات انفجار کنار جاده ای در مسیر نیروهای نظامی رژیم در کشتگان موجب وحشت نظامیان رژیم شده است و ترس و وحشت تمامی نیروهای رژیم را فراگرفته است. این گونه عملیات که نیروهای ایرانی برای بار اول با آن روبرو می شوند موجب وحشت در نظامیان رژیم شده و خبرنگار تفتان از منطقه می گوید نیروهای رژیم در سراوان ترجیح می دهند در پاسگاهها بمانند و بیرون نشوند تا هدف حمله قرار نگیرند. خبرنگار تفتان می افزاید برخی از نیروهای رژیم که از پایگاه خارج می شوند به آرامی حرکت می کنند و هر چند متر پیاده شده و کنار جاده را بازرسی می کنند تا از نبودن بمب مطئن شوند. مقامات و رسانه های رژیم این عملیاتها را به هیچ صورت پوشش نمی دهند تا ترس نیروها بیشتر نشود و نیروهای دیگر نقاط بلوچستان نترسند و همچینن پوشش نمی دهد تا به گمان خود از اهمیتشان بکاهد اما این تاکتیک نظامی است و مبارزان به خوبی از آن واقف هستند و با چنین ترفندهائی فریب نمی خورند و فعلا بهترین نوع عملیات همین عملیات کنار جاده ای است و این گونه بمب گذاریها نیروها را مجبور به عقب نشینی می نماید و برای مبارزان بیش از هر چیزی عقب نشینی نیروها اهمیت دارد نه اخبار رسانه ها و به امید الله با همین نوع عملیاتها شما به عقب خواهید نشست.

قسمت هشتم فیلم عملیات استشهادی سراوان


۱۳۸۷ بهمن ۲۴, پنجشنبه

خبر آنلاین :بمب گذاری در 22بهمن خنثی شد

به گزارش آژانس خبری تفتان رسانه ها و مقامات رژیم باتائید بمب گذاری در 22 بهمن محل وقوع را مخفی کردند اما سایت حکومتی خبر آنلاین حقیقت را افشا نمود و گزارش داد :پس از تهدید گروهک ریگی مبنی بر انفجار بمب در راهپیمایی 22بهمن وزیر اطلاعات از خنثی شدن این اقدام خبر داد.

محسنی اژه ای وزیر اطلاعات در جمع راهپیمایان روز 22 بهمن در همدان از خنثی‌شدن یک بمب که دشمنان انقلاب با کارگذاشتن آن قصد به خاک و خون کشیدن مردم در این روز را داشتند خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی هوشیارانه توانستند این توطئه دشمن را در سالگرد پیروزی انقلاب خنثی کنند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: ده‌ها شبکه‌ ماهواره‌ای برای براندازی نظام جمهوری اسلامی راه‌اندازی، قطعنامه‌های متعددی علیه ایران صادر شده و برای منزوی کردن ملت ایران تلاش‌های بسیاری صورت می‌گیرد، وبلاگ‌ها و سایت‌های متعددی نیز برای ایجاد تفرقه در بین مردم راه‌اندازی شده و بسیاری سعی دارند جلو رشد و تعالی کشور را بگیرند؛ اما تا امروز در این 30 سال تمام توطئه‌ها خنثی شده است.

گروهک ریگی که طی یک سال اخیر حداقل 26 نفر از سربازان و پرسنل نیروی انتطامی را به شهادت رسانده است در مناطق جنوب شرق کشور فعالیت می کند.


تفتان: مبارزان جندالله به خاطر حفظ جان شهروندان عادی بمب را منفجر نکردند ورنه باید تکه بزرگتر نیروهایتان گوششان می بود شانس آوردید که مردم عادی در محل بمب گذاری حضور داشتند.

این هم شاهکار وزیر اطلاعات و نیروهای پوشالیش نبود بلکه سبب عدم انفجار حضور مردم عادی بود اما پس از یک روز در سراوان تکه تکه شدید پس بهتر است کاسه و کوزه خود را از بلوچستان جمع کنید بروید ورنه هر روز باید شاهد تکه تکه شدنتان باشید.

لینک خبر در خبر آنلاین:

http://www.khabaronline.ir/news-3634.aspx

همگام با تاریخ


ماه بهمن و اهل سنت ستمدیده ایران
دردانگ نیوز: حدوداً پانزده سال پیش در چنین روزهائی رسانه های جهان از شاهکارهای سران رژیم جمهوری اسلامی در مشهد و زاهدان سخن می گفتند. آیت الله خامنه ای محبت خود را نسبت به اهل سنت ابراز داشته و در یک چشم به هم زدن مسجد تاریخی و مرکزی مشهد را تخریب و به فضای سبز تبدیل نمود.
پس از شهادت مسجد شیخ فیض سانحه دردآور مسجد مکی زاهدان پیش آمد و دهها شروند سنی مذهب شهید و زخمی شدند. سربازان رژیم به درها، دیوارها و مناره های مسجد هم رحم نکردند. نشان گلوله های نیروهای مسلح (سپاه پاسداران و نیروی انتظامی) هنوز هم بر دیوارها و مناره های مسجد مشهود است و تا ابد روسیاهی و رسوائی ولی فقیه را ثابت خواهند نمود.
سانحه تخریب مسجد شیخ فیض و یورش به مسجد مکی نقطه عطفی در تاریخ اهل سنت ایران است.
وقایع مذکور همان قدر که تعصب و تنگ نظری پرچمداران عدالت علوی را به اثبات می رسانند بیش از آن حماقت مسئولین وقت و کسانی را که دستور تخریب و یورش را دادند، ثابت می کند.
سران رژیم هیچ وقت فکر نمی کردند که اقدام شرم آور آنها چنان باعث بدنامی رژیم و بیداری و وحدت اهل سنت می شود. پس از این جریانات چهره زشت حکام ایرانی و اصحاب عمامه و جبه بیش از پیش برای جهانیان واضح شد و مردم به حقیقت شعارهای تو خالی رژیم پی بردند.
این اقدامات بظاهر یک مسجد و چند برادر را از جامعه اهل سنت گرفت اما اگر نگاهی به نتایج حملات مزبور بیاندازیم، در خواهیم یافت برنده بازی اهل سنت بود.
پس از اعمال صفویانه دولت در سال 72، مردم بیش از پیش به مساجد و مدارس دینی خود روی آورند. درصد بیداری دینی آنها بالا رفت و پس از آن به تعداد مساجد و مدارس دینی افزوده شد.
احزابی همچون "حزب الفرقان" و پس از آن "جندالله" وچندین گروه کوچک و بزرگ دیگر، زائیده همین اقدامات احمقانه و به دور از خرد جمهوری اسلامی هستند که خواب را از چشمان سربازان امام زمان و مسئولین ترسو پرانده اند.
دولت کنونی هم در اقدامی به دور از عقل و درایت چندین حوزه و مسجد اهل سنت را تخریب یا پلمپ کرد و باعث شد برای اولین بار در ایران، یک مبارز سنی جان بر کف گذاشته و حمله استشهادی کند.
جا دارد جامعه اهل سنت ایران به جای جشن گرفتن در بهمن، یاد و خاطره مسجد شیخ فیض و شهدای مسجد مکی را گرامی دارند.
انتظار می رود مبارزین سنی با حملات منظم خود باعث ازدیاد شادی دولتمردان در این ایام شوند.

عامل اصلی نا امنی در منطقه کیست؟


آیا رژیم می تواند وارد خاک پاکستان شود تا.....؟
دردانگ نیوز: چند روز پیش احمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی از تشدید ناآرامی ها در استان سیستان و بلوچستان ابراز نگرانی کرده و خطاب به دولت پاکستان گفته است: اگر پاکستان نمی تواند مرزهایش را کنترل کند به ما اجازه بدهد تا در ایالت مرزی بلوچستان "تروریست ها" را تعقیب کرده و دستگیر نمائیم.
تا کنون واکنش قابل ملاحظه ای از طرف مسئولین پاکستانی در پاسخ به این مطالبه گزارش نشده است.
ولی بهر حال مسلّم است پاکستان تحت هیچ شرایطی به ایران اجازه چنین کاری را نخواهد داد. ضمناً ایران تاکنون نتوانسته ثابت کند که مبارزین بلوچ از خاک پاکستان بعنوان پایگاه استفاده می کنند.
طبق گزارشهای خبری پاکستان تحت شدیدترین فشارها قرار دارد تا به آمریکا یا نیروهای ناتو اجازه عملیات در مناطق مرزی وقبیله نشین بدهد؛ ولی با وجود این دولت پاکستان هواره در خواست قدرت های جهان را رد کرده است.
پاکستان یک قدرت اتمی، دارای ارتشی قدرتمند و ملتی مبارز است که شدیداً از سیاستهای دولت شیعی ایران در قبال اهل سنت ایران و دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه متنفر است. مخصوصاً مردم ایالت بلوچستان که از نزدیک شاهد سفاکی های دولت ایران در سیستان و بلوچستان هستند، هرگز به دولت خود اجازه نخواهند داد نیروهای ایرانی را اجازه فعالیت در خاک پاکستان بدهد.
حقیقت امر این است که سران ایرانی هم نمی دانند دولت پاکستان هرگز چنین در خواست احمقانه ای را نخواهد پذیرفت؛ اما بخاطر تحت فشار قرار دادن پاکستان و سرپوش گذاشتن بر رسوائی های خود در سیستان و بلوچستان هر از چندگاهی مسئولین ما چنین در خواست هائی را عنوان می کنند.
به نظر ما مسئولین اگر واقعاً خواهان امنیت در منطقه هستند و می خواهند نیروها و سربازهایشان را زنده نگه دارند، پس دست از ظلم و جور بردارند و حقوق مسلّم شهروندی اهل تسنن را به آنها بدهند. اهل سنت ایران مخصوصاً ملت بلوچ و کرد آزادمنش هستند و در طول تاریخ شان هرگز زیر بار هیچ حکومت مستبد و چپاولگری نرفتند. آنها موت باعزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح می دهند.
رژیم ولایت فقیه خوب می داند در طول سی سال، با وجود تمام فشارها و اعمال ددمنشانه دولت ایران؛ سنی ها و بلوچ ها بجای ضعیف شدن بیش از پیش قوی شدند و با وحدت و یکپارچگی بیشتر در مقابل رژیم از خود ایستادگی نشان دادند. با زورگوئی ریشه کن کردن یا تضعیف آنها غیرممکن است.
بنابراین عامل اصلی ناامنی در ایران خود مسئولین و رهبران انقلاب ایران هستند نه آنهائیکه چاره ای جز سلاح بدست گرفتن نمی بینند.

وبلاگ دردانگ نیوز هک شد

خفاشان اینترنتی و ایادی تنگ نظر رژیم شیعی باری دیگر پرده از چهره زشت خود برداشته و وبلاگ خبری، تحلیلی دردانگ نیوز را هک نمودند.
مزدوران وزارت اطلاعات با این عمل زشت و بزدلانه خود ثابت کردند در مقابل فعالیتهای فرهنگی وبلاگ نویسان اهل سنت عاجز مانده اند و با وجود متصدی بودن دهها شبکه تلویزیونی و رادیویی، روزنامه ومجله و دیگر تریبونها از فعالیت ناچیز چند فرهنگی سنی و بلوچ شدیداً در هراس اند.
مقوله ای است که می گوید: اگر روزی دشمن پیدا کردی بدان در رسیدن به هدفت موفق بودی! اگر روزی تهدیدت کردند بدان در برابرت ناتوانند ! اگر روزی خیانت دیدی بدان قیمتت بالاست!
هک شدن وبلاگ دردانگ نیوز بدین معنا است که سنگش به هدف خورده و با مطالب و تحلیل های خویش پوزه دشمنان را به خاک مالیده است و این نوعی پیروزی برای وبلاگ دردانگ نیوز محسوب می شود.
بدون شک ایادی رژیم با این عمل تنگ نظرانه خود باری دیگر از سیاه کاری های خود در دفتر تاریخ این رژیمِ رو به زوال ثبت کردند.
آنها سعی می کنند با این گونه اعمال جاهلانه روحیه وبلاگ نویسان را بشکنند؛ غافل از اینکه فعالان اهل سنت با عزمی راسخ تر و اراده ای قوی تر از پیش ادامه فعالیت خواهند داد. انشاءالله
تمام مطالبی را که هکرهای مکار از وبلاگ سابق حذف کردند را بعلاوه اخبار و تحلیل های تازه تر می توانید در وبلاگ جدید مشاهده نمائید.
از وبلاگ نویسان و مدیران سایتهای اهل سنت استدعا داریم در نشر این اطلاعیه ما را یاری نمایند و آدرس جدید دردانگ نیوز را در آرشیو لینک خود درج نمایند.
با تشکر:
www.dordanagnews.blogspot.com

محمد مهدی عاکف با چشمی بسته از همسوی اهل سنت و انقلاب ایران سخن می گویدخـبـرنگـار دوربيين/جمیل جوانرودی
دوربـــيين نـــيــوز : اظهارات شنیدنی محمد مهدی عاکف رهبر جماعت اخوان المسلمین مصر در مورد انقلاب ایران وبنیانگذارش! "محمد مهدی عاکف" رهبر جماعت اخوان المسلمین مصر اعلام کرد ما از اندیشه های امام خمینی حمایت می کنیم و با آرمانهای جمهوری اسلامی ایران موافق وهمسوهستیم.( این در حالی است که دعوت و اصلاح که شاخه ای اخوان المسلمین ایران است چند بار رسما از مردان انقلاب خمینی درخواست یک حزب رسمی کرده اند که جواب ..............نه گرفته اند .) رهبر اخوان المسلمین مصر در ادامه خاطر نشان کردند: نقاط مشترکی از لحاظ ایده و آراء و روش بین جمهوری اسلامی ایران و جنبش اخوان المسلمین مصر وجود دارد ، ما پیروان دین و قبله و قرآن واحد هستیم و برای وحدت امت اسلامی تلاش می کنیم.( اقای محمد مهدی عاکف ایا وحدت یک جانه امکان پذیر است . دلیل هم سخنان کفر آمیز آقای مهدی دانشمند که با صوت و تصویر تقدیم می کنند . وحدت با کسی که مقدسات اهل سنت و ماموستاها و مولویها را به شهادت می رسانند ) ایشان در بین سخنان خود به تلاش 30 ساله ی ایران برای ثبات منطقه و تقویت روحیه ی مقاومت بین مسلمانان در مقابل صهیونیست ها اشاره نمود و اعلام کردکه گروه های مقاومت و جهادی تا حد زیادی از ایده ها و اندیشه های امام خمینی به ویژه در خصوص مسئله فلسطین و جنگ غزه که اخیرا به وقوع پیوست، استفاده کرده و تاثیر پذیرفتد.( انقلاب ایران که به دنبال اهدافشان است و این هدف شیعه گر و به قدرت رسیدن است اما اقای محمد مهدی عاکف این را دفاع از مسلمین و فلسطین می داند ولی غافل از اینکه هر نقطه ای که اهل سنتی در ان است غزه ای بی یار و غم خواری است ) رهبر اخوان المسلمین مصر در کمال ناباوری و با وجود این همه فشار دولت ایران بر اهل سنت مظلوم ایران و قتلها ی متعدد و ارعاب و شکنجه های پی در پی و به شهادت رساندن علمایان برجسته ی اهل سنت ایران و حتی تبلیغ آشکار مذهب تشیع در کشورهای آفریقایی وسنی نشین این سخنان شرم آور را به زبان آورده است.

ایمیل روابط عمومی جنبش مقاومت جندالله:

بسیاری از دوستان پیامهای خود را به ایمیل آژانس خبری تفتان ارسال می نمایند می خواستم متذکر شوم که آژانس خبری تفتان یک وب خبری است که حقائق در مورد بلوچستان و اهلسنت را ارائه می دهد و توسط جوانان بلوچ اداره می شود لذا دوستانی که پیام و یا پیشنهادی برای مبارزان دارند پیامها و یا پیشنهادت خود را به ایمیل روابط عمومی جنبش جندالله ارسال نمایند.

ایمیل روابط عمومی جنبش مقاومت جندالله:

jonbesh.mardom@gmail.com


صدور حکم دادگاه در مورد مولوی خیرشاهی / چهار سال و شش ماه زندان و پنج سال تبعید و ممنوعیت دائمی از سخنرانیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین : خبرهای رسیده از مولوی عبدالعلی خیرشاهی حاکی از این است که دادگاه ویژه روحانیت مشهد حکم نهایی را در مورد ایشان صادر نمود. در این حکم که بالاخره بعد از ده ماه بلاتکلیفی و بازداشت برای ایشان صادر شد، دادگاه ویژه روحانیت مشهد در روز چهارشنبه 23\11\87 ایشان را به چهار سال و شش ماه زندان و پنج سال تبعید و ممنوعیت دائمی از سخنرانی، محکوم نمود.
لازم به ذکر است که این مولوی جوان و خطیب برجسته اهل سنت در تاریخ 17\1\87 توسط دادگاه ویژه روحانیت احضار و بازداشت شده و پس ازاینکه مدت ده ماه و شش روز تحت بازجویی مقامات قضایی قرار داشت، این حکم در مورد ایشان
صادر شد.

۱۳۸۷ بهمن ۲۳, چهارشنبه

اطلاعیه جدید جنبش مقاومت مردمی ایران،هلاکت 9 پاسدار


به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند مبارزان جنبش مقاومت در یک عملیات انفجاری 9 تن از پاسداران رژیم را به هلاکت رساندند.
مبارزان جنبش با کارگذاشتن بمب کنار جاده ای در مسیر نیروهای نظامی رژیم نزدیک قرارگاه کشتگان منطقه حفاظتی سراوان یک خودروی حامل پاسداران را منفجر نمودند که در این انفجار خودرو کاملا منهدم گردید و سرنشینان خودرو که 9 پاسدار بودند به هلاکت رسیدند.
جنبش مقاومت باری دیگر به رژیم هشدار می دهد که دست از جنایت و کشتار مردم بردارد و گرنه منتظر حملات بعدی باشد.
جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله)

توطئه عواملي مرموز عليه اهل سنت تهرانگفتني است سال گذشته يکي از مراسم هاي نماز جمعه اهل سنت که در کنسول گري پاکستان در تهران برگزار مي شد بنابر علل نا معلومي تعطيل شد و هيچ بعيد به نظر نمي رسد که اينک عواملي متعصب تصميم گرفته باشند با چنين دروغ پردازي ها يي مراسم نماز جمعه خيابان پاسداران را نيز با چنين سر نوشتي گرفتار سازند
پايگاه اطلاع رساني مولانا عبدالعزيز (رحمه الله) : سايت شيعه نيوز طي ادعايي دروغين يکي از مراسم هاي نماز جمعه اهل سنت تهران را که به دليل نداشتن مسجد ناچارند بصورت پراکنده نماز هاي جمعه خود را اقامه کنند ، به وهابيون و سلفي ها مرتبط داشت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني مولانا عبدالعزيز (رحمه الله) اين سايت دروغ پرداز طي چند روز گذشته با درج خبري با عنوان «نماز جمعه وهابيون »در تهران کجاست ؟ ادعاد کرد که اخيرا سفارت عربستان در تهران با اجاره منزلي در حوالي ساختمان سفارت اين کشور ، اقدام به برگزاري نماز جمعه نموده و در اين مراسم اظهارات تندي عليه ايران و شيعيان بيان مي شود. اين در حاليست که منابع موثقي در تهران ضمن اظهار شگفتي از اشاعه اين خبر بي اساس ، به تکذيب آن پرداخته و اظهار داشتند :« چگونه ممکن سازمان اطلاعات ايران که گوشه و کنار اين کشور را به خوبي زير نظر دارد از جرياناتي که عليه نظام جمهوري اسلامي و برادران اهل تشيع در پايتخت اتفاق مي افتد غافل بماند و امکان فعاليت ضد شيعي و ضد نظام را به عوامل وهابي و سلفي بدهد.
گفتني است سال گذشته يکي از مراسم هاي نماز جمعه اهل سنت که در کنسول گري پاکستان در تهران برگزار مي شد بنابر علل نا معلومي تعطيل شد و هيچ بعيد به نظر نمي رسد که اينک عواملي متعصب تصميم گرفته باشند با چنين دروغ پردازي ها يي مراسم نماز جمعه خيابان پاسداران را نيز با چنين سر نوشتي گرفتار سازند .
شايان ذکر است که شهروندان اهل سنت تهران سالهاست از نبود يک مسجد اهل سنت در اين شهر رنج مي برند اما با اين وجود اجازه ساخت آن داده نمي شود.

حمایت قرضاوی از اقدام اردوغان و انتقاد از عمروموسی


سنی نیوز:دکتر یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه علمای اسلام، از موضع گیری رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در نشست هفته گذشته داووس با قاطعیت حمایت کرده و از آن به عنوان اقدامی جوانمردانه و غیورانه یاد نمود. وی که در مراسم نماز جمعه مسجد جامع عمربن خطاب در دوحه پایتخت قطر سخنرانی می کرد ضمن حمایت از موضع گیری جانانه اردوغان در مقابل سخنان شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل، از سکوت عمرو موسی دبیر کل اتحادیه عرب انتقاد کرد و گفت: عمرو موسی نیز باید به منظور حمایت و تایید موضع گیری اردوغان از جلسه خارج می شد.
دکتر قرضاوی در ادامه از اوضاع کنونی جهان عرب اظهار تاسف کرده و گفت:جهان عرب در این روزها دچار ضعف و رکود شده که همین اوضاع اسفبار، باعث شده تا اسرائیل به خود اجازه داده تا مصالح جهان عرب را بازیچه سیاستهای کینه توزانه خویش قرار دهد.
وی ادامه داد: تا زمانی که مسلمانان و بالاخص جهان عرب با یکدیگر متحد نشده و در مقابل دسیسه های دشمنان و مخصوصا جنایات اخیر در غزه، ید واحدی نشوند، اسرائیل همچنان به تجاوز خود نسبت به مقدسات مسلمانان ادامه خواهد داد.
وی همچنین کسانی که مقاومت مردمی فلسطین را متهم به تروریست و تندروی می کنند، شدیداً مورد انتقاد قرار داد و گفت: آیا کسی که از مقدسات خود دفاع کرده و برای حفظ آبرو، سرزمین و جان خویش مقاومت کند تندرو و تروریست است؟! واقعاً جای تاسف است که صاحب حق، مجرم معرفی شود!
خطیب جمعه مسجد عمربن خطاب در دوحه، اقدام اخیر اسرائیل مبنی بر ممانعت کشتی حامل کمکهای بشردوستانه مردم لبنان که عازم غزه بود را محکوم کرده و آن را نادیده گرفتن علنی کلیه قوانین و پیمانهای بین المللی و به دور از اخلاق، دیانت، و انسانیت دانست.
دبیر کل اتحادیه علمای اسلام در پایان ضمن درخواست ادامه ارسال کمکهای بشردوستانه به مردم غزه که هنوز بدون هیچ جرمی در محاصره رژیم صهیونیستی به سر می برند، از مقامات بین المللی خواست تا هرچه سریعتر جهت بازگشایی گذرگاهها مخصوصاً گذرگاه رفح که یک گذرگاه مصری- فلسطینی است و اسرائیل حق هیچ دخالتی در آن را ندارد، اقدام نمایند.

فیلتر شکن

تصویر شهید عبدالغفور ریگی که خونش را برای آبیاری درخت آزادی اهل سنت و ملت بلوچ اهداء نمود


با تشکر از خبرگزاری بلوچ نیوز

ناطق نوری ادعای مالکیت بحرین را کردبه گزارش آژانس خبری تفتان «الشرق الاوسط» امروز به نقل از روزنامه‌هاي منطقه نوشت: نشانه‌های جديدي از ايران مي‌رسد.

اين روزنامه عربي نوشت :ناطق‌نوري، رئيس اسبق پارلمان ايران از مالكيت تاريخي ايران بر بحرين سخن گفته و از اين‌كه شاه، اين كشور تحت مالكيت ايران را بخشيده، رژيم سابق ايران را به بي‌عرضگي متهم كرد.

این روزنامه بین‌المللي عربی در ادامه مي‌آورد: ناطق‌نوري، رئيس گروه بازرسان رهبري ايران، گفته است: «بحرين استان چهاردهم ايران بود، اين استان در مجلس ايران نماينده داشته است».
الشرق‌الاوسط افزوده: رسانه‌هاي عربي در حال تهيه جوابيه‌هايي در اين زمينه هستند و اگر اين كار صورت نگيرد، بحرين نيز رفته‌رفته از آن ايران خواهد بود و همانند جزاير سه‌گانه! ايران درگيري سياسي جديدي را به وجود خواهد آورد و اين پيام تازه سياست خارجي ايران به كشورهاي همسايه است.

«البيان» امارات نيز نوشت: ديروز كويت استان نوزدهم عراق بود، امروز بحرين استان چهاردهم ايران و احتمالا فردا امارات، يكي از استان‌هاي كشور ديگري مي‌شود.

اين روزنامه افزود: نمي‌توان ساكت بود تا كشورهاي عربي هر روز صاحب جديدي پيدا كنند!
برخی دیگر از روزنامه‌هاي عربي نيز تنها در يك خط نوشتند: بشنويد و بخوانيد ايران مالكيت بحرين را ندا مي‌دهد.

قسمت هفتم فیلم عملیات استشهادی سراوان


دیو چو بیرون رود * دیو دیگری درآید

بار دیگر دهه نکبت بار زجر که همان فجر آخوندی است رسید و این دهه با کشته، ناپدید و زندانی شدن هزارها نفر در ایران زمین انجامید که تحفه برای اهل سنت از این انقلاب فقط سرکوبی ملت، شهادت علماء، تخریب مساجد و بستن مدارس بود.
ما با این شعر گوشه ای از جنایات این رژیم جنایت پیشه را یاد آور می شویم.
اي مسلمانان بينيد چي در ايران شد شهيد؟
خانه امن الهي بيت رحمان شد شهيد
دائما يکسان نماند حال دوران برکسي
آن شکوه آصفی تخت سليمان شد شهيد
معبد سيک و نصاري پيش رويت جلوه گر
اين به چشمت همچنان خارمغيلان شد شهيد
هيچ نامد اين شگفتي گر بشد بابر خراب
بو العجب اين شد بدست حامي قران شهيد
کفر برخواسته زکعبه اي رحيما رحم کن
مسجد ومحراب ومنبر کل قرآن شد شهيد
اي دريغا آن حسين در کربلاي پربلا
مسجد شيخ فيض محمد درخراسان شد شهيد
در کتابخانه گذرکردم بديدم جمله را
معبد حاجات و محراب مسلمان شد شهيد
ذات پاکت هست بي چون اي خداي مهربان
خانه امن وامانت چون غربيان شد شهيد
عرض دارم برجناب مصطفي جد حسين
چون حسينت خانه الله به ايران شد شهيد
هم سفير وهم امير وهم وزيرخارجه
سجده کردند آن زمين را گر به پيمان شد شهيد
اي بلوچستان وبيرجند و جميع مومنان
سورهءحمدي بخوانيد رکن ايمان شد شهيد
مسجد ما سجده گاه جمله عباد جهان
چون امام بو حنيفه کو بزندان شد شهيد
اهل جام وخواف و باخرز اي طرفداران حق
سورهء اخلاص بخوانيد ماه تابان شد شهيد
جمله سرخيل ملائک در سماء دارند عزا
گوئيا اندر نظر آن عرش رحمان شد شهيد
العجب ثم العجب بعد الجمادي والرجب
مسجد ما معبد ما ما ه شعبان شد شهيد
صد هزار رحمت حق بر روان پاکشان
آن شهيدانيکه در هر جاي ايران شد شهيد
برگرفته از کتاب آخرين فرياد مسجد شيخ فيض مشهد نوشته شهید مولوی موسی کرمپور رحمه الله علیه
با تشکر از وب برزکوه نیوز

دست کم ۱۹ نفر در حملات انتحاری در کابل کشته شدند


در پی حملات انتحاری و درگيری های مسلحانه که از صبح تا ظهر چهارشنبه در مرکز شهر کابل پايخت افغانستان اتفاق افتاد، دست کم ۱۹ تن کشته و ده ها تن ديگر مجروح شده اند.

زمری بشری سخگنوی وزارت کشور افغانستان گفت که اين حملات در وزارت دادگستری و ساختمان رياست عمومی زندان های افغانستان روی داده است.

وی افزود: «سه حمله انتحاری در شهر کابل روی داد. حمله اول رياست زندان های افغانستان در شمال کابل را مورد هدف قرار داده است. انتحار کنندگان دو نفر بودند و خود را منفجر کردند. حمله دومی روبروی وزارت آموزش افغانستان انجام شد، که قبل از حمله انتحار کننده از سوی نيروهای امنيتی افغان شناسايی شده و به قتل رسيد. حمله سومی که پيچيده تر بود در داخل و روبروی وزارت دادگستری افغانستان انجام شد.»

گزارش شده است که در انفجار انتحاری درون ساختمان وزارت دادگستری افغانستان چندين کارمند دولت اين کشور کشته که آمار دقيق آن ها مشخص نيست.

عبدالله فهيم سخگنوی وزارت بهدات و سلامت افغانستان امروز گفت که نزديک به هفتاد تن در حملات انتحاری امروز کابل کشته و زخمی شده اند.

آقای فهیم افزود: «از پنج بيمارستان کابل گزارشی که ما در دست داريم ، حاکی از آن است که ۵۲ کشته و ۱۹ زخمی در اين بيمارستان ها وجود دارد.»

پس از آغاز حملات امروز وضعيت شهر کابل به حالت فوق العاده در آمد و در اندک زمانی نيروهای پليس، ارتش و اطلاعات افغانستان ساختمان های وزارت های کليدی دادگستری و دارايی افغانستان را محاصره کردند.

چندين از انتحار کنندگان در داخل ساختمان وزارت دادگستری افغانستان نفوذ کرده بودند که نيروهای امنيتی افغان پس از چندين ساعت تلاش توانستند انتحار کنندگان و افراد مسلح را از بين برده و ساختمان وزارت دادگستری را به تصرف خود در آورند.

جميل جنبش يکی از فرماندهان سابق پليس کابل در گفتگو با راديو آزادی گفت که حملات امروز بيانگز ضعف دستگاه های امنيتی پايخت افغانستان و پيچيدگی تاکتيک های شورشيان است.

وی افزود: «اين حملات از دو جهت قابل بررسی است. يکی اين که بيانگر فعال شدن تروريزم بين المللی به صورت جدی در داخل افغانستان و ديگری اين که ضعيف مديريت نيروهای امنيتی افغان.»

با اين حال، سخنگوی طالبان مسوليت اين حمله را از سوی آن گروه برعهده گرفته است. ذبيح الله مجاهد فردی که خود را سخگنوی طالبان معرفی می کند، گفته است که حملات انتحاری امروز در پاسخ به حمله دولت در زندان پلچرخی کابل انجام شود که به گفته ی اين سخنگوی طالبان در آن شماری زيادی از زندانيان هوادار اين گروه کشته شده بودند.

اين در حالی است که مقامات در وزارت کشور افغانستان اعلام کرده که در باره چگونگی نفوذ شورشيان در داخل شهر و مراکز حساسی چون وزارت دادگستری افغانستان تحقيق و بررسی می کنند.
رادیو فردا

قسمت شیشم فیلم عملیات استشهادی سراوان


'بمب گذاری در ایران خنثی شد'


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بی بی سی غلامحسین محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات ایران از خنثی شدن توطئه بمب گذاری همزمان با راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داده است.

آقای اژه ای گفت نیروهای امنیتی ایران بمبی را که قرار بود منفجر شود، خنثی کرده اند.

وزیر اطلاعات ایران این موضوع را در جریان حضورش در راهپیمایی ۲۲ بهمن در همدان اعلام کرد.

آقای محسنی اژه ای در مورد این طرح، محل مورد نظر بمب گذاران و نحوه خنثی شدن آن توضیح دیگری نداد.

تفتان:آقای وزیر اطلاعات دروغ و مخفی کاری خوب بلدند این بمب در مسیر نیروهای رژیم کارگذاشته شده بود و مبارزان بلوچستان به خاطر اینکه آسیبی به مردم عادی نرسد از منفجر کردن آن صرف نظر کردند و آقای وزیر اطلاعات که نیروهایش پس از ساعتها بمب را می بینند کشف بمب را افتخاری برای نیروهایش می داند.

باز هم وزیر اطلاعات حاضر نمی شود محل بمب گذاری را نام ببرد چون می ترسد نام بلوچستان را بگیرد.

داستان ولايت فقيه در ايران

داستان ولايت فقيه در ايران
نگاه الاهرام به گذشته و حال نظريه رهبري در جمهوري اسلامي ‏ ]

جلال ناصر

يکي از پايه گذاران جمهوري اسلامي و روحاني عاليرتبه شيعه اخيراً گفت: “ولايت ‏مطلقه فقيه مصداق شرک است.” آيت الله حسينعلي منتظري تا زمان کنار گذاشته ‏شدن از سوي آيت الله خميني و مدت کوتاهي پيش از مرگ وي، جانشين رهبر ايران ‏محسوب مي شد. وي به دليل مخالفت با انتصاب علي خامنه اي به مقام رهبري ‏انقلاب تحت حبس خانگي قرار گرفت. ‏

منتظري روز دوشنبه ۳ بهمن ميزبان ابراهيم يزدي رهبر گروه مخالف از نهضت ‏آزادي و اولين وزيرخارجه ايران پس از انقلاب بود. آقاي منتظري در خلال اين ‏ديدار گفت وي مخالف ولايت مطلقه فقيه بوده است. او گفت: «نظر فقيه تنها بر ‏تفسير شريعت اسلامي شيعه جاري است. مسائل سياسي و امور مربوط به برقراري ‏رابطه با ساير کشورها در قلمروي اختيار ولي فقيه نيست و بايد به اهل آن ‏‏(متخصصان) سپرده شود.» ‏

منتظري ادامه داد: «وقتي قانون اساسي ايران در اواسط دهۀ ۶۰ مورد بازنگري ‏قرار گرفت، من با گسترش اختيارات ولي فقيه و جمع کردن اين اختيارات در يک ‏قدرت مطلقه مخالفت کردم، زيرا عقيده دارم شخص پيامبر اسلام هم پشتيبان ولايت ‏مطلقه نبود. قرآن به پيغمبر گفت بر اساس قوانين اسلامي حکومت کند، نه بر اساس ‏ديدگاه هاي خودش. بنابراين اعتقاد به ولايت مطلقه فقيه مصداق شرک است.»‏

اين پاسخ منتظري به کساني است که طرفدار قدرت مطلقه رهبر عالي ايران آيت الله ‏خامنه اي هستند. خامنه اي الهامات خود را از رهبر قبلي- آقاي خميني- به عاريه ‏گرفته است که قبلاً گفته بود «تشکيل دولت و اداره آن بخشي از ولايت مطلقۀ پيامبر ‏و از اصول مسلم و اوليه اي است که بر تمام اصول ديگر از جمله عبادت، روزه و ‏زيارت برتري دارد.» ‏

‎ ‎عبارت «ولايت مطلقۀ فقيه» اولين بار توسط خميني در سال ۱۳۶۰ يعني سه سال ‏پس از سقوط شاه و درست پس از تار و مار کردن تمام متحدان سياسي که در به ‏ثمر رسيدن انقلاب نقش داشتند، به کار برده شد. دو سال پس از حمايت خميني از ‏ولايت فقيه، اين نظريه با وجود اعتراض روحانيون شيعه و اهالي سياست که آنرا ‏تهديدي عليه حيات سياسي ايران مي ديدند، وارد قانون اساسي کشور شد. بزرگترين ‏ترس آنها اين بود که ولايت فقيه به منسوخ شدن قانون اساسي و استفاده از ‏معيارهاي اضطراري از سوي ولي فقيه منجر شود، اتفاقي که اکنون در حال رخ ‏دادن است. ‏

يک عالم شيعه به نام محمد بن الاميلي (متولد سال ۷۲۵ هجري قمري در جنوب لبنان ‏که در سال ۷۸۶ هجري در دمشق کشته شد و به شهيد اول شهرت دارد) مفهوم ‏ولايت فقيه را ايجاد کرد. او اين نام را به عنوان نايب امام غايب تفسير مي کرد. او ‏اولين کسي است که تعيين کرد خمس به فقيه تعلق مي گيرد و اعلام کرد نماز هاي ‏جمعه بايد تا زمان ظهور امام غايب تعطيل شوند. ‏
الاميلي که که در عراق تحصيل کرده بود، پس از بازگشت به جزين در لبنان به نشر ‏ايده هاي خود پرداخت و پيروان زيادي را دست و پا کرد. وي خيلي زود يک گروه ‏مسلح را براي دستيابي به قدرت سازماندهي کرد. البته برخي از طرفدارانش بعداً به ‏مخالفت با او دست زدند و وي را متهم به افراط گرائي کردند. او هم با صدور ‏دستوراتي معروف به فتوا، حکم مرگ شان را صادر کرد. ‏

يکي از اين کشته شدگان مردي به نام محمد اليلوشي بود. طرفداران اليلوشي با ‏همکاري مملوک- حاکم دمشق- موجبات دستگيري الاميلي را فراهم کردند. افراد ‏مملوک از ۷۰ تن از پيروان الاميلي و نيز صدها عالم اسلامي امضأ جمع کردند که ‏وي مرتد است. وي را به جرم ارتداد و شورش محاکمه کردند. ‏

مطابق رسم آن دوره، مرتد و رافضي را قبل از اعدام به مدت يکسال در زندان نگاه ‏مي داشتند تا فرصت توبه و عفو را پيدا کند. در ابتدا به الاميلي نيز اين فرصت داده ‏شد، اما دادگاه در نهايت به اعدام وي حکم داد. به اين ترتيب، اولين روحاني شيعه که ‏نظريه ولايت فقيه را ترويج کرد در سال ۷۸۶ هجري قمري اعدام شد. ‏

بسياري از عالمان اصلي شيعه نظريه الاميلي را نديده مي گيرند، زيرا معتقدند اين ‏نظريه، احکام واقعي دين را زير پا گذاشته است. ‏

خميني کسي بود که چنين مفهومي را به شيوه مدرن مطرح کرد. در واقع او نظرات ‏خود را بر صدور انقلاب پايه گذاشت. رژيم ايران سعي کرد نهادها و احزابي را در ‏کشورهاي عرب و مسلمان بوجود آورد که ايده ولايت فقيه را پيش ببرند. ‏

حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان در جنگ ۲۰۰۶ در بيروت اين قضيه را پذيرفت. ‏وي گفت: «آنها فکر مي کنند با گفتن حزب ولايت فقيه، ما را تحقير مي کنند. من ‏افتخار دارم يک عضو حزب ولايت فقيه باشم.» اين نشان مي دهد ولايت فقيه يک ‏مسأله ديني نيست، بلکه يک حزب سياسي است که خود را آماده دستيابي به اهداف ‏با صرف هرگونه هزينه اي کرده است. با اينحال هنوز برخي افراد که ادعاي ‏مخالفت با فرقه گرائي و مذهب شيعه مي کنند، خود آشکارا از ولايت فقيه حمايت مي ‏کنند. ‏

مهدي آکف رهبر اخوان المسلمين در مصاحبه ۳ دي با روزنامه کويتي النهار با اين ‏پرسش روبرو شد که نظرش دربارۀ گسترش نفوذ شيعه در منطقه چيست. وي پاسخ ‏داده بود: «من مخالفتي با آن ندارم. ما ۵۶ کشور سني در سازمان کنفرانس اسلامي ‏داريم، پس چرا در حاليکه ايران تنها کشور شيعه در دنياست بايد از اين کشور ‏ترسيد؟»‏

چيزي که رهبر اخوان المسلمين فراموش کرده اين است که شيعه ايراني، جوهرۀ ‏شيعه نيست. ايران در حال انتشار حزب ولايت مطلقۀ فقيه است، ايده اي که يک مرد ‏به خاطر طرح آن و به اتهام ارتداد محکوم به اعدام شد. متأسفانه مهدي آکف تنها ‏نيست. فهرست بلندبالائي از طرفداران ايران وجود دارد که با نظرات اخوان ‏المسلمين موافق اند. ‏

منبع: الاهرام- مجله شماره ۲۹ ژانويه- ۴ فوريه ‏
http://www.roozonline.com/archives/۲۰۰۹/۰۲/post_۱۱۴۰۱.php

بمب گذاری در مسیر رژه نظامیان در زاهدان

به نام خدا
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند که دیروز 22 بهمن مبارزان در شهر زاهدان در مسیر رژه نیروهای نظامی بمب قدرتمندی کارگذاشتند اما هم زمان با رژه نیروهای نظامی مردم عادی در منطقه بمبگذاری شده حضور داشتند و مبارزان به خاطر حفظ جان شهروندان عادی بمب را منفجر نکردند.
البته جنبش این هشدار را به رژیم می دهد که با تمامی تدابیر امنیتی که برای حفظ نظامیان اتخاذ شده مبارزان در چنین منطقه حساسی بمب کارگذاشتند و اگر رژیم علمای اهلسنت و طلاب و جوانان اهلسنت راکه در سیاه چالهای رژیم به سر می برند آزاد نکند منتظر بمبگذاریهای بعدی باشد.
جنبش مقاومت مردمی ایران (جندالله)

۱۳۸۷ بهمن ۲۲, سه‌شنبه

سوء قصد به جان يکي از اساتيد دارالعلوم زاهدان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین : مولوی امان الله گمشادزهی یکی اساتید دارالعلوم زاهدان ساعت 10 شب دوشنبه21\11\87 در مسیر برگشت به منزل خویش مورد سوء قصد قرار گرفت. این مولوی اهل سنت که توسط فرد مشکوکی مورد حمله قرار گرفت، پس از وارد آمدن ضربات چاقو از سوی فرد ضارب، از ناحیه سر و صورت مجروح شده و به بیمارستان منتقل شد.
کسانی که دست به چنین اقدامات بزدلانه ای می زنند،کسانی اند که منافع خود را در ناامنی می بینند، چون اخیراً استان فضای امنی داشته است و منافعشان در خطر افتاده است، و به این طریق سعی دارند تا جو سوء تفاهم ایجاد کنند که امید است با پیگیری مسئولین امنیتی استان، اینگونه افراد، دستگیر شده و به مجازات برسند تا دیگر شاهد چنین حوادث ناگوار و نگران کننده ای نباشیم.

قسمت چهارم فیلم عملیات استشهادی سراوان


قسمت سوم فیلم عملیات استشهادی سراوان


فیلم عملیات استشهادی سراوان با فرمت موبایل از سایت میگا آپلود

فیلم عملیات استشهادی سراوان با فرمت موبایل از سایت میگا آپلود

جهت تسهیل دانلود فیلم عملیات استشهادی سراوان با فرمت موبایل آن را در میگا آپلود گذاشتیم تا دوستان راحت تر دانلود نمایند.
برای دانلود به آدرس زیر بروید


http://www.megaupload.com/?d=VGRMXQG0

و کدی که بالای صفحه نوشته شده را درمستطیل روبرویش وارد نموده و بر لفظ doenload کلیک نمائید:
صفحه بعدی که باز می شود چند لحظه صبر کنید تا در قسمت پائید free download ظاهر شود و سپس روی free download کلیک نموده و فیلم را دانلود نمائید:


مدیر آژانس خبری تفتان

قطع خطوط تلفن ایرانسل در بلوچستان

به گزارش آژانس خبری تفتان از زاهدان رژیم ولایت فقیه از ساعت 1 شب گذشته تمامی خطوط تلفن دستی ایرانسل را قطع نموده است و تاکنون خطوط ایرانسل قطع می باشند.
از سوی دیگر تمامی راههای ورودی شهرها تحت کنترل شدید نیروهای نظامی و امنیتی رژیم می باشند و ترس و وحشت در چهره تمامی نیروهای نظام مشاهده می شود.
راهپیمائی کاملا بی رونق و حتی نظامیان هم شرکت کمی در راهپیمائی 22 بهمن داشتند طوریکه خبرگزاریها به خاطر جمعیت کم در راهپیمائی از پوشش دادن آن خودداری نمودند.
از سوئی دیگر از شب گذشته گروههائی از نیروهای امنیتی به شخم زدن تمامی جدولها و پارکها و محل گذر نیروها پرداختند و دلیل این کار غالبا ترس از بمب گذاری این مناطق می باشد.

قسمت دوم فیلم عملیات استشهادی سراوان


۱۳۸۷ بهمن ۲۱, دوشنبه

ایرانی۔ انقلاب کے تیس سال بعد.....

ورنا بلوچ

یھ فروری کا مہینے اور1979کاسن تھا۔ سرزمین ایران پرایک اہم تاریخ رقم ہونے جارہی تہی۔ ایرانی انقلاب کے رہنما آیت اللھ خمینی پندرہ سال جلا وطنی کے بعد فرانس سے واپس تہران پہنج گئے تھے ۔ عوام کے ٹھہاٹے مارتے سمندر نے ان کا شاندار استقبال کیا۔ ان دنوں میں شاہ ایران ملک سے بھا گئے پر مجبور ہوگیا اور اس کے وزیر و مشیر اپنی تمام تر کوششوں کے با وجود حالات پر قابو نہیں پہسکے۔ بالاخرھ 1فروی کو اسلام پسند حکومت پر قابض ہوگئے۔

انقلاب کے بعد ایک اعلی سطحی کمیئے بنائی گئی تا کہ چند مہینے کے اندر اندر ملک کے نئے آئین کو مرتب کیا جاسکے۔

انقلاب کے ایک سال بعد عوام کی بھاری اکثریت نے اپنے ملک کو '' اسلامی جمہوریہ ایران'' کا نام دے دیا۔

قانون ساز کمیٹی کے اراکین مختلف طبقوں اور صوبوں سے تعلق رکھتے تھے۔ ایران کی دوسری مذہبی اکثریت اہل سنت والجماعت کی طرف سے مولاناعبدالعزیز بلوچ بھی اس کمیٹی کے رکن تھے۔

تاریخی دستاویز کے مطابق شاہ کے مظالم سے تنگ آئے ہوئے اہل سنت نے شاہی سلطنت کے خلاف سرگرمیوں میں انقلابی لیڈروں کا ساتھ دیا۔ جب آیت اللہ خمینی عراقی شہر نجف میں جلاوطنی کی زندگی گزار رہے تھی توسنیون کے مذہبی لیڈر مولانا عبدالعزیز مرحوم نے وہاں جاکر انقلابیون سے اپنی حمایت کا اعلان کیاتھا۔

ایران کے موجودہ سپریم لیڈر آیت اللہ علی خامنہ ای انقلاب سے پہلے ایرانی بلوچستان میں روپوش تھے۔

انقلاب سے پہلے اور بعد خمینی صاحب نے اہل سنت کو یقین دہانی کرائی تہی کہ ان کے حقوق پہمال نہین ہوں گے ۔ مگر حیرت انگیز طور پر قانون سازی کے موقع پر سنی مسلمانوں کے حقوق کو یکسر نظرانداز کردیا گیا۔ پھر چشم فلک نے وہ منظر بھی دکھا جب جفا کی تیغ سے عہد وفا کاسینہ چیر دیا گیا۔

عیسائیت، یہودیت، پارسی اور تشیع قومی مذاہب ما نے گئے اور ایک ارب سے زائد سے زائد مسلمانوں کا مسلک غیر قومی اور غیر سرکاری مذہب قرارپایا۔ صدارت جیسےعہدون کے لیے شیعھ اثناعشری ہونا ضروری قرار دیا گیا تو مولانا عبدالعزیز مرحوم سمیت دیگر سنی لیڈرون نے شدید احتجاج کرنے ہوئے اسے اہل سنت کے حق تلفی قراردی۔ جب کسی نے ان کی نہ سنی تو انہمون نے اپنا استعفا پیش کرلیا۔

اس کے با وجود ایرانی آئین کی متعدد شقین ایران میں آباد اقلیتون کے حقوق کے بارے میں تاکید کرتی ہیں۔

آئین کے رو سے غیر شیعوں کے وزیر یا گورنر بننے پرکوئے پابندی نہین مگر تیس سال ایرانی انقلاب سے گزرنے کے با وجود آج تک کوئی سنی مسلمان وزارت، گورنری یا دیگر کلیدی عہدے پرفائز نہین ہوسکا۔

ستم بالائے ستم یہ کہ بعض خفیہ اداروں نے اپنے سیاسی و مذہبی مخالفین کو جوزیادہ تر سنی رہنما تھے ٹارگٹ کلنگ کا نشانہ بنا یا اور بعض اوقات اسلامی، انسانی اور بین الاقوامی قوانین کو بالائے طاق رکھتے ہوئے مساجد و مدارس کو بھی مسمار کرڈالے یا ہمیشہ کے لیے انہین تالا لگا کربند کردیا۔ چنانچہ سابق صدر خاتمی کے دور میں ایرانی انٹیلی جنس ادارے کے سربراہ ''سعید امامی'' سنی رہنماؤں کے الزام میں گرفتار ہوا اور اعتراف جرم کے بعد پراسرار طور پر قیدخانہ میں مردہ پایا گیا۔

مجموعی طور پر ایران کے سنی باشندے جو ملک کی 25 فی صد آبادی کاحصھ ہیں، پر امن زندگی گزار رہے ہیں۔

تہران میں لاکھون سنی مسلمان مسجد کی نعمت سے محروم ہونے کے با وجود کسی بھی پر تشدد کار روائی سے گریز کرتے چلے آرہے ہیں۔ مگر کچھ عرصہ سے بعض ناخوشگوار واقعات کے رونما ہونے سے حالات کی ابتری کا اشارہ مل رہاہے۔ احمدی نژاد اپنے بیک گراؤنڈ کے لحاظ سے ایک سخت مزاج اور دائیں بازو سے تعلق رکھنے والا شخص سمجھا جاتاہے۔ جب وہ منصب صدارت پرفائز ہوئے تو بعض کم ظرف حلقوں کو ایک سنہری موقع ہاتھ آیا جو صدر احمدی نژاد کی نیجے اپنے مذموم مقاصد کو آگے بڑھا نے لگے۔

بدقسمتی سے ان عناصر نے پکٹردھکٹر کا سلسلہ شروع کرتے ہوہے متعدد سنی علمائے کرام اور سماجی و مذہبی رہنماؤن کو پابند سلاسل کردیا ۔ جبکہ گزشتہ دنوں میں بعض علمائے کرام اور صحافیون کے پھانسی دینے کی خبریں بھی منظر عام پر آئین ۔ نیز متعدد بڑے دینی مدارس کو بلڈوز کر کے زمین بوس کردیا گیا۔ بعض مساجد کے دروازوں پر تالے لگادیے گئے۔ فوجی آپریشن کا آغاز ہوا اور بدامنی کے واقعات میں تیزی آئی۔ ایسے میں بعض مسلح گروہوں نے اپنی کار روائیوں کا دائرہ وسیع کرتے ہوئے انتقامی حملوں کا آغاز کیا۔ ایران کی تاریخ میں پہلی بار ایک خودکش حملہ ہوا جس 45 سے زائد افراد ہلاک ہوئے۔ حملے کی ذمہ داری قبول کرنے والی تنظیم نے اس کار روائی کو دارالعلوم امام ابوحنیفھ کے مسمار ہونے اور بعض علمائے کرام کی شہادت اور پھانسی کا انتقام قرار دیا۔ اس سے پہلے حکومت نے ایک ایسابل پاس کیا ہے جس کے تحت تمام سنی دینی مدارس حکومتی کنٹرول میں جائیں گے۔

ان واقعات سے بخوبی اندازہ لگایا جا سکتا ہے کہ حکومت میں شامل بعض متعصب عناصر کی سر گرمیاں اور اہل سنت کی احساس محرومی، ایران میں مزید کشیدگی اور نا خوشگوار واقعات کے رونما ہونے کا باعث بن رہی ہیں۔ ایک طرف ایران کے مد مقابل مغربی ممالک ہیں تو دوسری طرف اسلامی و عربی ممالک اور اقوام اس کے آس پاس میں ہین۔ اگر حالات یوں ہی چلتے رہے اور مثبت تبدیلی کے بجائے سنیوں پر دباؤ بڑھتا رہا تو ظاہر سی بات ہے ایسے میں ایران تنہا رہ جائے گا۔ جو عناصر ایرانی اہل سنت کے آئینی حقوق کو پامال کر رہے ہیں وہ در حقیقت اپنا نقصان کر رہے ہیں اور دنیا میں ایران کی بدنامی کا سبب بن رہے ہیں۔

عالمی برادری خاص کہ اسلامی ممالک کے حکمرانوں، قومی و مذہبی رہنماؤں اور صحافیوں کی ذمہ داری بنتی ہے اس سلسلے میں اپنا کردار ادا‎ء کرتے ہوہے ہر سطح پر اپنی حد تک ایرانی گورنمنٹ کو اس اہم موضوع کی طرف توجہ دلائیں۔

قسمت اول فیلم عملیات استشهادی سراوان


فیلم کامل عملیات استشهادی سراوان را با فرمت موبایل دانلود نمائید و برای همه بلوتوث کنید


فیلم کامل عملیات استشهادی سراوان را با فرمت موبایل دانلود نمائید و برای همه بلوتوث کنید.

از همه جوانان بلوچ و اهلسنت می خواهم که این فیلم را به همه بلوتوث نمایند:


جهت دانلود بر لینک زیر کلیک نمائید.

Movie1-2.3gp

یا به آدرس زیر رفته و فیلم را با عنوان Movie1-2.3gp دانلود نمائید


http://www.fileflyer.com/view/R0byBAnمدیر آژانس خبری تفتان

فتواي تكان دهنده شيخ در مورد صدها ميليون مسلمان سني مذهباخيرا حجت السلام شيخ مهدي دانشمند از بيت رهبري و نظريه پرداز موعظه خوان جمهوري اسلامي كه شبكه ماهواره اي تلويزيون سلام سخنراني هاي او را پخش مي كند، در يكي از خطبه هاي خود، از بالاي منبر "اسلام ناب محمدي" نه تنها عمر خليفه دوم مسلمانان جهان را به باد بدترين و زشت ترين ناسزاها قرار مي دهد بلكه با سند فقهي و حديث پيامبر و علي مدعي مي شود كه كه از نظر "شرع" همه مسلمانان سني مذهب حرامزاده هستند، و بر طبق فقه اسلام و فقه نبوي زنان سني ها بر آنان حرام است.
بنده وارد جزئيات افاضات اين شيخ درازآستين نمي شوم. از خواننده محترم استدعا مي كنم كه فيلم كوتاه ويديويي مربوطه را در يوتيوب حتما مشاهد كنند (لينك شماره يك در پايان اين نوشتار).
البته اين اولين بار نيست كه اين شيخ دانشمند اينگونه سخاوتمندانه در مورد سني ها اظهار محبت مي كند. مدتي پيش، نوشتاري از اين حقير بهمراه لينك ويدئويي مربوطه در مورد توهين شيخ به مردم بلوچ و اهل سنت، در سايت هاي مختلف منتشر شد.
انگيزه من از نوشتن و بر ملاء كردن اين شيخ عزيز و دردانه بيت رهبري، در آستانه سي امين سالگرد بقدرت رسيدن آخوندها، جلب توجه هموطنان به حقايق بسيار تلخ و ناگواري است كه در ايران به زور سر نيزه مي گزرد. بيان اين حقايق، به قول شاملو، زبان انسان را مي سوزاند و نگفتن آن، مغز استخوان را.
در سال گذشته ميلادي رژيم جمهوري اسلامي دو مولوي ( رهبر مذهبي) سني مذهب به نام هاي مولوي عبدالقدوس ملازهي و مولوي محمد يوسف سهرابي را به جرم " قصد ايجاد تفرقه بين سني و شيعه" اعدام نمود ( لينك شماره دو).
در طي سال هاي اخير تعداد زيادي از رهبران سني مذهب بلوچ؛ كرد؛ تركمن صحرا، هرمزگان؛ خراسان؛ طالش؛ آذربايجان و ديگر مناطق ايران، به همراه صدها طلبه سني و فعال مدني اهل سنت ؛ به اتهام تفرقه پراكني بين سني و شيعه دستگير؛ زنداني؛ شكنجه و حتي اعدام شده اند.
مولانا احمد نارويي ؛ رهبر مذهبي شماره دو سيستان و بلوچستان؛ فقط به جرم گفتن كلماتي بدين مضمون كه توهين به مقدسات اهل سنت كمكي به وحدت بين شيعه و سني دركشورايران ِ اسلامي نمي كند، دستگير و روانه زندان نامعلومي جهت شكنجه و بازجويي شود.
سركوب و اعدام هاي بيرحمانه اهل سنت در حالي صورت مي گيرد كه امثال حجت السلام شيخ مهدي دانشمند ها نه تنها مجاز هستند كه از جايگاه منبر و مسجد به اهل تسنن توهين كنند، بلكه با صرف پول هنگفت بيت المال اين نظريات خود را از طريق شبكه هاي جهاني نظير تلويزيون ماهواره اي سلام روزانه تكثير و منتشركنند.
ترور و سركوب اهل سنت از يك طرف و تبليغات گوبلز گونه جمهوري اسلامي در مورد "وحدت شيعه و سني" از طرف ديگر همچنان بي وقفه ادامه دارد.
عليرغم متانت، مواضع نرم و مسالمت آميز رهبران مذهبي اهل تسنن و همسويي آنها با رژيم جمهوري اسلامي (لينك شماره سه)، متعصبين ولايت فقيه به چيزي كمتر از تسليم كامل اهل تسنن در مقابل "اسلام ناب ولايت مطلقه فقيه" راضي نخواهند شد.
هفته پيش مولانا عبدالطيف حيدري از علماي اهل سنت تايباد خراسان به قتل رسيد. درهمان هفته سازمان تبليغات رژيم اعلام نمود كه ۲۴ هزار مبلغ به مساجد مناطق محروم سيستان و بلوچستان اعزام شده‌اند (لينك شماره چهار).
هدف اين مبلغين بيشمار تغذيه فكري و اعتقادي مردم سني مذهب بلوچ اعلام شده است. اين در حالي است كه رژيم جمهوري اسلامي براي تغذيه (غذايي) سني هاي نوار غــزه ميليون ها دلار از بيت المال ايرانيان هزينه مي كند، اما بلوچ هاي گرسنه فقط تغذيه فكري و اعتقادي مي شوند.
حقيقتا جاي آن است كه خون موج زند در دل لعل، مخصوصا در مملكتي كه اينگونه بطور علني و بي پروا سنگ ها را بسته و سگ ها را رها كرده اند.
عبدالستار دوشوکی

۱۳۸۷ بهمن ۲۰, یکشنبه

دو سال حبس برای یک شهروند اهل سلماس

آژانس خبری موکریان
سرویس حقوق بشر :

یک شهروند اهل سلماس به نام بهرام جندوی به دو سال زندان محکوم گردید.

جندوی که حدود دو ماه پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت گردید از طرف دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام به دو سال زندان محکوم شد.

گفتنی است نامبرده هم اکنون در زندان مهاباد دوران محکومیت خود را سپری می نماید.

جنایت مزدوران رژیم ایران در منطقه پاراچنار پاکستان


وزارت اوقاف مصر: هرگز به ساخت “مسجد روافض” در مصر اجازه نخواهیم داد

خبر گزاریها: دکتر محمود حمدی زقزوق وزیر اوقاف مصر تصریح کرد او دستور داده است رنگ کسوه (چادر) ی که ضریح مسجد امام حسین در منطقه ی ازهر قاهره از رنگ سیاه به سبز تغییر داده شود. او این دستور را پس از آن صادر کرد که موجی از اعتراضات گسترده ی مردمی بر علیه او به حرکت در آمد که او با گذاشتن کسوه ی سیاه بر ضریح منسوب به حسین بن علی از گسترش نفوذ تشیع در مصر حمایت کرده است.
زقزوق گفت: او این تصمیم را پس از آن اتخاذ کرده که تعداد زیادی از مردم مصر و رسانه های جمعی این کشور او را متهم کردند که رنگ سیاه پوش ضریح را به توصیه ی بعضی گروهها و مراجع شیعه در رابطه با گسترش تشیع در این کشور اتخاذ نموده است، و او دستور داده رنگ ضریح از سیاه به سبز تغییر یابد.
وزیر اوقاف مصر تأکید کرد: او هرگز اجازه نخواهد داد مذهب شیعه در مصر جای پايي پیدا کند و گفت: من هرگز اصلا اجازه نخواهم داد مذهب شیعه به هر رنگی که باشد که در مساجد مصر و بطور خاص مساجد آل بیت(كه از روافض برئ هستند)؛ مسجد حسین بن علی، مسجد عائشه ی صدیقه و مسجد سیّده زینب گسترش یابد.
قابل یاد آوری است تا کنون هیچ مرجع شیعی درخواست بنای مساجد در مصر را نکرده است، اما وزیر اوقاف وعده داده بود هر در خواستی که برای ساخت مساجد شیعه در مصر به او تقدیم شود، او بلا فاصله آنرا رد کرده و هیچ ترديدی هم نخواهد کرد.

سنی نیوز

پیام شهید عبداللطيف حيدري و شهداي اهل سنت به جوانان وطن…


سنی نیوز : خون شهید گواهی است بر پیروزی حق بر باطل… شهید با خون خود پیامهایی بسیار برای امتش می نگارد… خون شهید هرگز خشک نمی شود و همیشه در روح و روان امتش جریان دارد…آنانکه گمان میبرند با افتادن مردی به قد و قامت شهید روند کار دعوت و اصلاح به کندی خواهد گرایید، یا درخت توحید پژمرده خواهد شد طبیعت این دین را درک نکرده اند…و آن کوردلانی که گمان می کنند با تبر “مرگ” می توانند درخت تنومند توحید …..
د. دلیری ـ مشهد

آنانکه گمان میبرند با افتادن مردی به قد و قامت شهید روند کار دعوت و اصلاح به کندی خواهد گرایید، یا درخت توحید پژمرده خواهد شد طبیعت این دین را درک نکرده اند…و آن کوردلانی که گمان می کنند با تبر “مرگ” می توانند درخت تنومند توحید را برکنند سخت در اشتباهند..

و خراسان گواهی است زنده بر این حکایت تلخ..تاریخ خراسان را خورشیدی تابان در آسمان توحید می شناسد که بارها و بارها رعدهای سهمگین و ابرهای سیاه و شوم در پی خاموشی آن بر آمده اند، ولی جز شکست هیچ عایدشان نشده..

از قرن اول هجری خراسان در صف اسلامی نام نویسی کرد. و در همان روزهای نخستین دعوت اسلامی توانست ماهیت خویش را ثابت نماید، اسلام را با اخلاصی بیمانند در آغوش گرفت، و فرزندان خویش را به بهای بهشت و رضایت الهی بدین آیین نوین آسمانی فروخت.وچون این سرزمین در پیمانش با حق صادق بود، خداوند نذرهایش را پذیرفت، و تاریخ تا به امروز و تا به روز رستاخیز هر روز هزارها و هزارها بار نام فرزندان خراسان را ورد زبان می کند و برایشان بهترین سلامها و دعاها را می فرستد.

روزانه شاید ملیونها بار در جهان گفته می شود: بروایت بخاری رحمة الله، به روایت مسلم نیشابوری رحمت خدا بر او، فرموده امام ترمذی روحش شاد بادا… و دیگر فرزندان این مرز و بوم…و از آنجا که جنگ حق و باطل پدیده ای است ازلی، و خفاشان شب پرست توان دیدن نور خورشید را ندارند همواره در پی خاموش کردن شعله هدایت در این سرزمین بوده و هستند.ب

یشترین خیانت را در تاریخ بر خراسان چنگیزصفتان صفوی روا داشتند، روزی که شیعه صفوی با شمشیر تشنه بخون بر ایران تازید، و مردم را مجبور به ترک عقیده توحید نمود. شهر نیشابور “بصره صغری” ـ بصره کوچک ـ نامیده می شد.

در آنروزها بصره بعنوان یکی از بزرگترین مراکز علم و دانش شناخته می شد، و چون نیشابور دراین راستا با بصره در رقابت شدیدی بود، اهل علم و دانش آنرا بصره کوچک می خواندند. شهر خاف در دامن خود یکی از بزرگترین دانشگاههای جهان را نظاره گر بود..قراولهای ددمنش صفویت بخراسان تازیدند، و چه سیلهای خون که جاری نساختند!..

ملت موحد خراسان و علمای آن در برابر تیغ آهنین این خونخواران جز دستان خالی دعا هیچ نداشتند. در تاریخ آمده است که صفویها روزانه ۷۰ عالم را به بلندای مناره مسجد جامع خاف می بردند، و می گفتند یا شیعه شوند و صحابه و همسران پیامبر را لعن و نفرین کنند یا از آنجا بپایین پرتشان می کنند. روزانه در این شهر کوچک پیکر هفتاد عالم شهید بخاک سپرده می شد که هیچ یک از آنان حاضر نشده بود به مادر مؤمنان و همسر رسول پاک ناسزا گوید و یا یاران رسول خدا و شاگردان او را فحش دهد..اینست چهره واقعی خراسان رشادت… برای کسانی که نمی دانند!..

حال بیش از ۵۰۰ سال است که صفویان در این سرزمین خونها می ریزند و ناقوس مرگ سر میدهند ولی با این وجود باز هم ندای توحید بر کرانه آسمان این سرزمین نقش می زند، و روح امام رضا که در زیر بتکده شرک و بدعت در مشهد خفته با شنیدن ندای توحید در خراسان شاد می گردد. و امیدوار می شود که روزی بار دگر این سرزمین به دامان توحید و یکتا پرستی؛ دین نیاکان او بر گردد.در این روزها که ایران به پاس پیروزی انقلاب مست شادیهای ساختگی است، جامعه توحید در این کشور با شنیدن خبر شهادت مولانا عبد اللطیف حیدری به سوگ می نشیند!..

خراسان در طی ۳۰ سال انقلاب ایران، چیره شدن تفکر آدم کشی صفویت چه رنجها که نکشیده، و چه جوانان برومند و چه علمایی که در راه بارور شدن درخت توحید به قربانگاه نفرستاده!..نام همیشه زندگان شهید؛ قدرت الله جعفری(اسفند ۱۳۶۹ش)، عبد الوهاب خافی (اردیبهشت ۱۳۷۰)، عبد العزیر اله یاری (۱۳۷۳)، دکتر عبد العزیز کاظمی بجد (۱۳۷۵)، همیشه در خاطره موحدان این مرز و بوم زنده خواهد ماند.

شهید نور الدین غریبی (۱۳۷۷)، حکایتی است از روح ایثار خراسان؛ که او را برای خدمت به ملت تاجیکستان بدان کشور فرستاد و چون صفویت دید که وجودش سد راهی است برای گسترش شرک و بدعت در آن کشور در سرزمین هجرت جسمش را ترور کردند، و نامش را جاوید…

مولوی موسی کرم پور (۱۳۷۹)، یکی از چهره های رسوا کننده این نظام صفویت است. که پس از تخریب مسجد شیخ فیض مشهد بدستور آیت الله خامنه ای، ( امام مسلمانان جهان!!!)، ایشان به افغانستان هجرت کردند. و چون وجودشان مایه رسوایی و شاهدی بر ستم صفویان بود او را در همان کشور بشهادت رساندند.

شهید نوجوان شمس الدین کیانی یادآور قصه اصحاب أخدود بود. روزی که زنده زنده توسط صفویان در زاهدان به آتش کشیده شد تا حقیقت صفویت را به نمایش بگذارد…

پس از شهادت امام موحد شهید ضیائی در جنوب، و شهادت رهبر توحید دکتر احمد میرین در بلوچستان که هر دو را به وحشی ترین صورت تکه پاره کرده بودند، و ملت مسلمان با دیدن تکه های آن شهیدان بیدارتر شد، صفویان روشی دیگر برای کشتن انتخاب نمودند.نمایش شهادت در مرگ ساختگی…

این روش را با شهید ابراهیم دامنی ـ منبر دفاع از یاران رسول اکرم صلی الله علیه و اله وسلم ـ شروع کردند. ایشان را با یک صحنه تصادف ساختگی به شهادت رساندند.

سپس در ۲۱ فروردین ۱۳۸۵ مولانا نعمت الله توحیدی، و مولانا عبد الحکیم را بهمین روش بشهادت رساندند.و امروز مولانا عبد اللطیف حیدری نیز بهمین اسلوب بیارانش می پیوندد.چه غافل و نادانند این صفویهای خونخوار..

آیا نمی دانند که بین مرگ وشهادت زمین تا آسمان فرق است؛مرگ را بویی است و شهادت را عطری دگر..مرگ را رنگی است و شهادت را نوری بر جبین..مرگ خفتن است و شهادت بیداری..

مرگ خاموشی است و شهادت زندگی..امروز که خراسان این داماد جاوید خود را به عقد حوریان بهشتی در می آورد و این خاطره ی بزرگ را با اشک شادی جشن می گیرد. با افتخار به دنیا می گوید: هنوز درخت توحید در این سرزمین ثابت قدم مانده، و با خون شهیدانش پربارتر می شود.شهیدان خراسان جام شهادت و جاودانگی را سر می کشند.

و بار مسئولیت را بر شانه های جوانان برومند این مرز و بوم می گذارند..ای جوانان پر شور خراسان!..ای امید فردای این سرزمین زخمی!..شهیدان وطن بار مسئولیت بسیار سنگینی را بر شانه هایتان گذاشته اند. شما باید راهشان را ادامه دهید.

شما باید پرچم توحید را در این سرزمین سر بلند نگه دارید. شما باید چون آنان سد راه موج هولناک بدعت و شرک دراین دیار شوید.شما باید خودتان را لایق مقام والای شهادت کنید تا بدین درجه ی والا نایل گردید.

و بدانید که شهادت مرتبه ای است بسیار بزرگ که هر کس را توان و شرف رسیدن بدان نیست. پس ای جوانان وطن بکوشید و به ریسمان قرآن وسنت چنگ زنید و نگذارید دشمن در سرزمینمان بذر شرک و بدعت قبرپرستان صفوی را بپاشد!…

د.دليري